ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/10/2019 04:17

Kosova Press
​Ngjarjet e datës 16 tetor
​Ngjarjet e datës 16 tetor
Mbahet mbledhja e jashtëzakonshme e Kuvendit të Komunës së Vushtrrisë. (Ndërtesa e Komunës së Vushtrrisë, ora 08:30)
Kosova Press | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Trajneri i Shqipërisë: Ishte ndeshje emocionuese ndaj një Kosove të fortë
Trajneri i Shqipërisë: Ishte ndeshje emocionuese ndaj një Kosove të fortë
Trajneri i Shqipërisë U21, Alban Bushi, e ka pranuar se ndeshja kundër kombëtares motër U21 të Kosovës ishte emocionuese për të dhe u shpreh i lumtur për fitoren e parë të ekipit të tij në kualifikueset për Euro 2021 të ...
Kosova Press | para 4 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Haziri: Në asnjë takim të LDK-së e LVV-së nuk është folur për ndarje të posteve ministrore
Haziri: Në asnjë takim të LDK-së e LVV-së nuk është folur për ndarje të posteve ministrore
Nënkryetari i LDK-së dhe kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka thumbuar zyrtarët e LVV-së, duke pohuar se nuk është mirë me nda pozita nga televizioni sikur një eksponent i një partie.
Kosova Press | para 5 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

​Në Prishtinë mbahet Panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “AGROKOS”
​Në Prishtinë mbahet Panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “AGROKOS”
Në Prishtinë do të mbahet Panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “AGROKOS”, ku do marrin pjesë shumë kompani të agrobiznesit vendor si dhe nga Mali i Zi, Bosnja e Hercegovina dhe Austria.
Kosova Press | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Vjosa Osmani pritet në Shtëpinë e Bardhë
Vjosa Osmani pritet në Shtëpinë e Bardhë
Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani është pritur sot në Këshillin për Siguri Kombëtare të Shtëpisë së Bardhë, nga John Erath, drejtor për Evropë.
Kosova Press | para 6 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës në zgjedhjet e Dibrës në 2016
Paloka: Ja si e identifikova trafikantin e drogës në zgjedhjet e Dibrës në 2016
Sipas demokratëve, skema e shitblerjes së votës përfshinte edhe grupe kriminale që kultivonin kanabis. Edhe pse Dibra nuk ishte lakuar më parë si zonë e nxehtë kultivimi, akuzat u intensifikuan në fushatë.
Kosova Press | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Bursat evropiane shënojnë progres
Bursat evropiane shënojnë progres
Tregjet e aksioneve evropiane shënuan progres sot, të ngushëlluara nga pritshmëritë e larta për një marrëveshje tregtare amerikano-kineze dhe shpresa në rritje për një marrëveshje për Brexit-in.
Kosova Press | para 6 ore |

​Elezi: KQZ po publikon formularët e rezultateve të subjekteve politike dhe të kandidatëve
​Elezi: KQZ po publikon formularët e rezultateve të subjekteve politike dhe të kandidatëve
KQZ ka njoftuar se nesër në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve fillon procesi i numërimit të votave përmes postës.
Kosova Press | para 7 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Rruga e integrimit është bllokuar prej keqqeverisjes së “Rilindjes”
Basha: Rruga e integrimit është bllokuar prej keqqeverisjes së “Rilindjes”
Në përshëndetjen e tij në ceremoninë e 10-vjetorit në Shqipëri, Lulzim Basha e cilësoi Fondacionin “Korad Adenauer” si avokatin më të madh të integrimit të vendit tonë dhe të hapjes së negociatave për në BE.
Kosova Press | para 7 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

​Haradinaj falënderon 100000 qytetarët që e votuan për kryeministër
​Haradinaj falënderon 100000 qytetarët që e votuan për kryeministër
Kryetari i AAK-së dhe kryeministri në largim, Ramush Haradinaj ka falënderuar 100000 votuesit e tij.
Kosova Press | para 7 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria mposht Kosovën
Shqipëria mposht Kosovën
Kombëtarja e Kosovës U-21 është mposhtur sonte nga ajo e Shqipërisë U-21, në kuadër të klasifikimeve për “Euro 2020”.
Kosova Press | para 7 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Besian Mustafa: Nuk ka asnjë dallim që e pamundëson koalicionin LDK-VV
Besian Mustafa: Nuk ka asnjë dallim që e pamundëson koalicionin LDK-VV
Zëdhënësi i LDK-së dhe kandidati për deputet, Besian Mustafa, ka thënë se nëse arrihet të jetë pjesë e Kuvendit, do të fokusohet më shumë në zhvillimin ekonomik pasi i takon kësaj fushe.
Kosova Press | para 8 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Kualifikimet për Euro 2020, Finlanda deklason Armeninë
Kualifikimet për Euro 2020, Finlanda deklason Armeninë
Kombëtarja e Finlandës në futboll ka shënuar sonte fitore para shikuesve të vet kundër Armenisë me rezultat të thellë 3:0 në kuadër të kualifikimeve për evropianin 2020.
Kosova Press | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

​Rrëfen Brestovci: Përvoja e nënës me familjet e varfra më bëri të jem socialdemokrat
​Rrëfen Brestovci: Përvoja e nënës me familjet e varfra më bëri të jem socialdemokrat
Biznesmeni nga diaspora, njëherësh ish-kandidat për deputet ne zgjedhjet e 6 tetorit, nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Bekim Brestovci, ka rrëfyer një pjesë emocionale të së kaluarës së tij në lidhje me nënën e tij, ...
Kosova Press | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Akullnajat e Zvicrës po shkrihen 'me shpejtësi rekorde'
Akullnajat e Zvicrës po shkrihen 'me shpejtësi rekorde'
Akullnajat e Zvicrës kanë humbur një të dhjetën e vëllimit të tyre vetëm në pesë vjetët e fundit - një shkallë e shkrirjes që është e paparë në më shumë se një shekull vëzhgimesh.
Kosova Press | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Negociatat BE-Shqipëri, Amendola: Ka ardhur koha për zgjerim
Negociatat BE-Shqipëri, Amendola: Ka ardhur koha për zgjerim
Në kuadër të Këshillit të Çështjeve të Përgjithshme të Evropës, Enzo Amendola, ministri italian i Çështjeve për Evropën, u shpreh për gazetarët se midis tri temave të rëndësishme për t’u diskutuar, ishte edhe ajo e ...
Kosova Press | para 9 ore |

​Londra pezullon eksportin e armëve drejt Ankarasë
​Londra pezullon eksportin e armëve drejt Ankarasë
Ministri i Jashtëm britanik, Dominic Raab njoftoi sot pezullimin e eksporteve të armëve drejt Turqisë, të cilat mund të përdoren në sulmin e Ankarasë kundër forcave kurde në veri të Sirisë.
Kosova Press | para 9 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Parisi përshëndet zhvillimin pozitiv në negociata për Brexit
Parisi përshëndet zhvillimin pozitiv në negociata për Brexit
Parisi përshëndeti sot momentin pozitiv në negociatat midis BE-së dhe Londrës për Brexit-in, duke shpresuar për një marrëveshje, u bë e ditur nga presidenca franceze.
Kosova Press | para 9 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

FMN ul parashikimet për rritjen ekonomike në eurozonë
FMN ul parashikimet për rritjen ekonomike në eurozonë
FMN-ja prezantoi sot parashikimet e saj të rritjes ekonomike në zonën euro për vitin 2020, të cilat nuk janë shumë pozitive për shkak të situatës së Gjermanisë, e cila është e prekur nga tensionet tregtare dhe ...
Kosova Press | para 9 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Rrëzohet një helikopter ushtarak në Afganistan, shtatë të vrarë
Rrëzohet një helikopter ushtarak në Afganistan, shtatë të vrarë
Një helikopter i ushtrisë afgane u rrëzua në provincën veriore të Balkh sot pasdite, si pasojë e së cilës kanë humbur jetën shtatë vetë.
Kosova Press | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Mazda zbulon detajet e modelit të saj parë elektrik
Mazda zbulon detajet e modelit të saj parë elektrik
Tetë ditë para debutimit zyrtar, Mazda zbuloi detajet e modelit të saj të parë elektrik.
Kosova Press | para 9 ore |

​Rritet bilanci i viktimave nga tajfuni Hagibis
​Rritet bilanci i viktimave nga tajfuni Hagibis
Forcat e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet për personat e bllokuar si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga kalimi në Japoni i tajfunit Hagibis, që ka shkaktuar më shumë se 70 të vdekur.
Kosova Press | para 10 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Referendumi për pavarësinë e Skocisë vitin e ardhshëm
Referendumi për pavarësinë e Skocisë vitin e ardhshëm
Skocia duhet të zhvillojë një referendum për pavarësinë vitin e ardhshëm dhe së shpejti do të kërkojë kompetencat e nevojshme në mënyrë që plebishiti të jetë në mënyrë legale, tha sot liderja e Partisë Kombëtare Skoceze ...
Kosova Press | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kosova U21 - Shqipëria U21, formacionet zyrtare
Kosova U21 - Shqipëria U21, formacionet zyrtare
Kombëtarja e Kosovës U-21 do të luajë sot ndeshjen kualifikuese ndaj Shqipërisë U-21 në kuadër të “Euro 2020”.
Kosova Press | para 10 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

​  Kurti: 50 marrëveshjet e nënshkruara mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të mbesin në letër
​ Kurti: 50 marrëveshjet e nënshkruara mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të mbesin në letër
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti priti sot në zyrën e tij ambasadorin e Republikës së Shqipërisë, Qemal Minxhozi.
Kosova Press | para 10 ore | 65 artikuj te ndërlidhur »

Nesër nis numërimi i votave me postë
Nesër nis numërimi i votave me postë
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se të mërkurën prej orës 10.00 do të fillojë numërimi i votave të ardhura me postë.
Kosova Press | para 10 ore | 127 artikuj te ndërlidhur »

Këshilltari Ligjor i Metës: Presidentin mund ta shkarkojnë vetëm për arsye politike
Këshilltari Ligjor i Metës: Presidentin mund ta shkarkojnë vetëm për arsye politike
Këshilltari Ligjor i presidentit të Republikës së Shqipërisë Ilir Meta ishte sot në “Top Talk” për të komentuar opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias pas kërkesës së mazhorancës nëse kreu i shtetit e ka ...
Kosova Press | para 10 ore | 119 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Drenasit
Arrestohet drejtori i Infrastrukturës në Komunën e Drenasit
Policia e Kosovës ka arrestuar Idriz Hysenaj, drejtor i Infrastrukturës në Komunën e Drenasit, nën dyshimin e bazuar për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar.
Kosova Press | para 10 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Studimi: Gjermanët e varfër vdesin më herët se ata më të pasurit
Studimi: Gjermanët e varfër vdesin më herët se ata më të pasurit
Varfëria, nivelet e ulëta të arsimit dhe papunësia në Gjermani janë të lidhura ngushtë me vdekshmërinë e hershme, sipas një studimi të Institutit Demografik Max Planck në Rostok.
Kosova Press | para 10 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Shembet një ndërtesë në Brazil - video
Shembet një ndërtesë në Brazil - video
Një ndërtesë me shtatë kate u shemb sot në qytetin Fortaleza në Brazilin verilindor.
Kosova Press | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Falënderon fansat me foto nudo: "Për shkak të juve tani kam 12 milionë!"
Falënderon fansat me foto nudo: "Për shkak të juve tani kam 12 milionë!"
Aktorja e njohur e di se si të falënderohet më së miri për ndjekësit e saj besnikë.
Kosova Press | para 11 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Policia shqipton mbi 15 mijë gjoba trafiku për parkime ilegale
Policia shqipton mbi 15 mijë gjoba trafiku për parkime ilegale
Policia e Kosovës, konkretisht njësitet policore të stacioneve të Prishtinës, kanë ndërmarrë sot një aksion për lirimin e trotuareve nga veturat e parkuara.
Kosova Press | para 11 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Grupi i Partive Popullore Europiane mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë
Grupi i Partive Popullore Europiane mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë
Grupi i Partive Popullore Europiane mbështet hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.
Kosova Press | para 11 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Haziri: LDK dhe VV ende s’kanë diskutuar për ndarjen e ministrive
Haziri: LDK dhe VV ende s’kanë diskutuar për ndarjen e ministrive
Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se nuk është diskutuar asnjëherë deri tash për ndarjen e ministrive në mes LDK-së dhe LVV-së për qeverinë e ardhshme.
Kosova Press | para 11 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Drafti i ri nga Finlanda- Maqedonia Veriore të ndahet nga Shqipëria dhe t’i hapen negociatat
Drafti i ri nga Finlanda- Maqedonia Veriore të ndahet nga Shqipëria dhe t’i hapen negociatat
Veçimi i vendimit për Maqedoninë e Veriut dhe vendimit për Shqipërinë raportohet të jetë propozimi i fundit në tavolinën e diskutimit të ministrave të Jashtëm të vendeve të Bashkimit Evropian.
Kosova Press | para 12 ore | 311 artikuj te ndërlidhur »

Vetëvendosje mohon të jenë bërë kushtëzime nga LDK, thonë se s’do të bien pre e tyre
Vetëvendosje mohon të jenë bërë kushtëzime nga LDK, thonë se s’do të bien pre e tyre
Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar zërat se Lidhja Demokratike e Kosovës ka kërkuar shtatë ministri në koalicionin e ardhshëm qeverisës, teksa kanë theksuar se ata asnjëherë nuk do të bien pre e kushtëzimeve në negociatat ...
Kosova Press | para 12 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Anëtarësimi në Interpol, Haradinaj kërkon shtyrjen e votimit për vitin e ardhshëm
Anëtarësimi në Interpol, Haradinaj kërkon shtyrjen e votimit për vitin e ardhshëm
Sot, kur po mbahet mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të organizatës së sigurisë Interpol, kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar shtyrjen e votimit të Kosovës për anëtarësim në ...
Kosova Press | para 12 ore | 98 artikuj te ndërlidhur »

Turqia refuzon armëpushimin, 160 mijë braktisin shtëpitë
Turqia refuzon armëpushimin, 160 mijë braktisin shtëpitë
Më shumë se 160 mijë persona janë larguar nga Siria e veriut, ndërkohë që sulmi turk përshkallëzohet, sipas Zyrës së OKB për Bashkërendimin e Punëve Humanitare.
Kosova Press | para 12 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Mustafa: LDK do të përqendrohet në funksionalizimin e shtetit ligjor
Mustafa: LDK do të përqendrohet në funksionalizimin e shtetit ligjor
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa gjatë ditës së sotme është takuar me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott i shoqëruar nga Samuel Paice, kryesues i Departamentit Politik në Ambasadën britanike në ...
Kosova Press | para 12 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Ky vakt i ushqimit është thelbësor për shëndetin e fëmijës
Ky vakt i ushqimit është thelbësor për shëndetin e fëmijës
Japonia është një vend i zhvilluar me rezultate të shkëlqyera në shëndetin dhe ushqimin e fëmijëve, dhe sekreti i suksesit është në drekën e shkollës, sipas një raporti të lëshuar sot nga Fondi i Kombeve të Bashkuara ...
Kosova Press | para 12 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet data e hapjes së qendrës më të madhe tregtare në Prizren “GALERIA Shopping Mall”
Zbulohet data e hapjes së qendrës më të madhe tregtare në Prizren “GALERIA Shopping Mall”
Edhe pak ditë kanë mbetur që dyert e “GALERIA Shopping Mall” të hapen për të gjithë konsumatorët të cilët po presin me padurim hapjen. Mësohet se data e hapjes së qendrës tregtare do të bëhet të mërkurën e fundit të ...
Kosova Press | para 12 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Laureati i Çmimit Nobel pretendon se jeta në një planet tjetër është budallallëk
Laureati i Çmimit Nobel pretendon se jeta në një planet tjetër është budallallëk
Fituesi i Çmimit Nobel në Astrofizikë beson se njerëzimi duhet të përqendrohet në zgjidhjen e problemeve në planetin Tokë, në vend se të kërkojë jetë në një planet tjetër.
Kosova Press | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ranieri prezantohet tek Sampdoria
Ranieri prezantohet tek Sampdoria
Pas 7 javësh kampionat, Sampdoria vendosi të shkarkojë trajnerin Eusebio Di Francesco për mungesë rezultatesh (një fitore dhe 6 humbje), ndërsa në vend të tij u emërua ish trajneri i Romës, Claudio Ranieri.
Kosova Press | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dorëhiqet kryetari i Federatës së Futbollit të Bullgarisë
Dorëhiqet kryetari i Federatës së Futbollit të Bullgarisë
Është dorëhequr kryetari i Federatës së Futbollit të Bulglarisë, Borislav Mihaylov.
Kosova Press | para 12 ore |

OKB takim tjetër për ofensivën turke në Siri
OKB takim tjetër për ofensivën turke në Siri
Anëtarët evropianë të Këshillit të Sigurimit të OKB-së kërkuan një takim tjetër me dyer të mbyllura për ofensivën ushtarake turke në Siri, që pritet të mbahet të mërkurën, theksuan sot burime diplomatike.
Kosova Press | para 12 ore | 229 artikuj te ndërlidhur »

Isa Mustafa takon ambasadoren e Francës në Kosovë
Isa Mustafa takon ambasadoren e Francës në Kosovë
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa është takuar sot me ambasadoren e Francës në Prishtinë, Marie-Christine Butel.
Kosova Press | para 12 ore | 47 artikuj te ndërlidhur »

Pastë kanelle kundër migrenës
Pastë kanelle kundër migrenës
Migrena është si një mysafir i padëshiruar, e cila shfaqet në mënyrë të panjohur dhe është e vështirë të eliminohet. Lajmi i mirë është se atë mund ta luftoni në kushte shtëpie dhe në mënyrë natyrale, pasi pasta e ...
Kosova Press | para 12 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Zbulohet emri i fshehtë i Mbretëreshës Elizabeth
Zbulohet emri i fshehtë i Mbretëreshës Elizabeth
Kur anëtarët e familjes mbretërore paraqiten në publik, ata janë të rrethuar nga siguria.
Kosova Press | para 13 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

8 rreziqet e abuzimit verbal të cilat mund të jenë po aq të dhimbshme sa abuzimi fizik
8 rreziqet e abuzimit verbal të cilat mund të jenë po aq të dhimbshme sa abuzimi fizik
Rreth 50 për qind e burrave dhe grave të paktën një herë kanë përjetuar sjellje agresive psikologjike nga partneri i tyre. Rreth 20 për qind e grave kanë përjetuar kërcënime nga dëmtimi fizik, ndërsa 40 për qind e ...
Kosova Press | para 13 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Jay Lo pozon pa rroba – video
Jay Lo pozon pa rroba – video
Nuk është e pazakontë që ajo të tregojë më shumë lëkurë sesa duhet.
Kosova Press | para 13 ore |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved