ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 12:04

Koha.net
Shtëpia e Bardhë s'merr pjesë në seancat e ardhshme dëgjimore në Kongres
Shtëpia e Bardhë s'merr pjesë në seancat e ardhshme dëgjimore në Kongres
Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar se nuk do të marrë pjesë në seancat e mëtutjeshme dëgjimore në Kongres, që do të zhvillohen javën e ardhshme. Në një letër dërguar kryetarit të Komisionit të Kongresit për Drejtësi, ...
Koha.net | para 24 min | 41 artikuj te ndërlidhur »

Zvarritet pagesa për komisionin e emërtimit të rrugëve
Zvarritet pagesa për komisionin e emërtimit të rrugëve
Komisioni prej shtatë anëtarëve për emërtimin dhe riemërtimin e rrugëve në Ferizaj tashmë ka përfunduar të gjithë procesin, ndërkohë që vendimi i tyre është miratuar edhe në mbledhjen e fundit të KK-së. Mirëpo, atyre ...
Koha.net | para 24 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ka nisur shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal
Ka nisur shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal
Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, përmes një njoftimi për media bëjnë me dije se rreth 100 mijë vaksina të gripit sezonal, të blera nga MSh në funksion të parandalimit të gripit ...
Koha.net | para 27 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

Çakajtë komunistë përballë shkrimtarit Agron Tufa
Çakajtë komunistë përballë shkrimtarit Agron Tufa
Askush s’do të mund ta imagjinonte se në Shqipërinë postkomuniste, pas tri dekadash lirie, çakajtë komunistë do të çoheshin peshë dhe do të kërkonin burgimin e ndërgjegjes së lirë të njerëzve që kërkojnë drejtësi. Më së ...
Koha.net | para 30 min |

Presidenca e Shqipërisë: Zëdhënësit e xhelatit Millosheviq s’mund të fyejnë viktimat
Presidenca e Shqipërisë: Zëdhënësit e xhelatit Millosheviq s’mund të fyejnë viktimat
Presidenca i është përgjigjur ashpër deklaratave të presidentit serb Aleksandër Vuçiq, i cili mohoi sërish masakrën e Reçakut. Zëdhënësi e Presidencës, Tedi Blushi, tha se Presidenca shprehet se gjaku i Reçakut nuk ...
Koha.net | para 36 min | 329 artikuj te ndërlidhur »

Mjeku Enver Hoxha me ekspozitë dëshmon krimet serbe në Shalë, Llap e Gollak
Mjeku Enver Hoxha me ekspozitë dëshmon krimet serbe në Shalë, Llap e Gollak
Ka mjaft dëshmi për krimet e kryera në Kosovë nga forcat serbe gjatë luftës së fundit. Ka fotografi të cilat pasqyrojnë qartë tmerrin që përjetuan shqiptarët në vitet 1998-99. Disa prej tyre i ruan Enver Hoxha, që ...
Koha.net | para 45 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi: Paqen e arrijmë vetëm kur të flitet me turp për atë që la pas Millosheviqi
Thaçi: Paqen e arrijmë vetëm kur të flitet me turp për atë që la pas Millosheviqi
Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka krahasuar veprimin e kancelares gjermane, Angela Merkel me deklarimet e zyrtarëve serbë që po mohojnë Masakrën e Reçakut. në një postim në Twitter tha se nëse Merkel flet me turp për ...
Koha.net | para 54 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Kosova refuzon ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken, pret që njëjtë të veprojë Shqipëria
Kosova refuzon ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken, pret që njëjtë të veprojë Shqipëria
Zëvendëskryeministri dhe ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Ai ka konfirmuar se ambasadorja Shkëndije Geci ...
Koha.net | para 63 min | 37 artikuj te ndërlidhur »

Mbreti saudit i shpreh ngushëllime Trumpit për sulmin në bazën amerikane
Mbreti saudit i shpreh ngushëllime Trumpit për sulmin në bazën amerikane
Mbreti Selman i Arabisë Saudite e ka quajtur barbar sulmin e armatosur në një bazë detare amerikane nga një student saudit, ka thënë presidenti amerikan Donald Trump. Në rrjetin social Twitter, Trumpi shkroi se mbreti e ...
Koha.net | para 63 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

Chelsea nis të mendojë për përforcime pas heqjes së suspendimit
Chelsea nis të mendojë për përforcime pas heqjes së suspendimit
Skuadra londineze Chelsea është e lirë të transferojë lojtarë të rinj në afatin kalimtar të janarit, pasi ndalesa e vendosur nga FIFA për të u zvogëlua pas apelit në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) të premten. ...
Koha.net | para 66 min | 24 artikuj te ndërlidhur »

18 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit
18 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit
Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është bërë pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politik të regjimit serb. ...
Koha.net | para 69 min | 143 artikuj te ndërlidhur »

Shoferët më të rrezikshëm në Britani del të jenë shitësit e veturave dhe priftërinjtë
Shoferët më të rrezikshëm në Britani del të jenë shitësit e veturave dhe priftërinjtë
Njerëzit që transportojnë mallra, shitësit e veturave, teknikët e gomave e priftërinjtë janë në mesin e shoferëve më të rrezikshëm në Britani, ka zbuluar një hulumtim i ri. Ueb faqja e që bënë krahasimet e kompanive të ...
Koha.net | para 75 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Serbi ktheu në private tokën shoqërore në vlerë të rreth 5 milionë eurove
Disa muaj pasi Kosova pati shpallur pavarësinë, Gjykata e Qarkut në Prishtinë e ka trajtuar një padi kundër shtetit të Serbisë. Serbia ishte trajtuar si palë për pronësi në tokën që gjendet në territorin e Kosovës dhe ...
Koha.net | para 75 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Artistët e së nesërmes” për hulumtimin artistik të hekurudhave
“Artistët e së nesërmes” për hulumtimin artistik të hekurudhave
Një homazh artistik mbi vijën hekurudhore Prizren-Klinë, të premten mbrëma, është shpallur vepra fituese e edicionit të sivjetmë të çmimit "Artistët e së nesërmes 2019” të organizuar nga qendra për art bashkëkohor, ...
Koha.net | para 90 min |

Joshua i transformuar kërkon hak ndaj kampionit Ruiz
Joshua i transformuar kërkon hak ndaj kampionit Ruiz
Sfiduesi britanik, Anthony Joshua, ishte dukshëm më i lehtë sesa kampioni botëror i peshës së rëndë, Andy Ruiz, në prag të meçit për titullin e botës që do të mbahet të shtunën në Arabinë Saudite. Në matjet zyrtare që u ...
Koha.net | para 96 min | 86 artikuj te ndërlidhur »

Prizreni firmos kontratën për investime infrastrukturore në Parkun Ekonomik
Prizreni firmos kontratën për investime infrastrukturore në Parkun Ekonomik
Organet komunale të Prizrenit kanë nënshkruar kontratën për ndërtimin e infrastrukturës në Parkun e Biznesit në Lubizhdë të qytetit. Sipas kësaj kontrate, çmimi total i punëve do të jetë rreth 1 milion e 160 mijë euro. ...
Koha.net | para 102 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Studentët duan linjë nga Stacioni i autobusëve deri te Konviktet
4 mijë studentë, aq sa është kapaciteti i Qendrës së Studentëve në Prishtinë, udhëtojnë të paktën dy herë në javë nga stacioni i autobusëve për në shtëpitë e tyre dhe anasjelltas. Shumica nga ta, me vete kanë edhe rroba ...
Koha.net | para 111 min |

Kapet tiranasi që përfitoi përmes mashtrimit pas tërmetit në Durrës
Kapet tiranasi që përfitoi përmes mashtrimit pas tërmetit në Durrës
Policia e Durrësit ka vënë nën pranga Arben Musliaj, 49-vjeç nga Tirana, pasi mashtronte dhe përfitonte para si pasojë e situatës së krijuar nga tërmeti. Musliaj është arrestuar pasi ka shfrytëzuar situatën dhe ka marrë ...
Koha.net | para 2 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Janë shembur 33 objekte e 5 janë në proces, 105 të tjera në zonë të rrezikut
Rama: Janë shembur 33 objekte e 5 janë në proces, 105 të tjera në zonë të rrezikut
Qeveria e Shqipërisë ka mbajtur mbledhjen e dhjetë të jashtëzakonshme pas tërmetit të 26 nëntorit, ku kryeministri Edi Rama tha se do të fillojë blerja e apartamenteve dhe do bëhet një thirrje për të gjithë ata që kanë ...
Koha.net | para 2 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Hanit të Elezit nuk i mjaftojnë paratë për ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës, zgjaten punimet
Hanit të Elezit nuk i mjaftojnë paratë për ndërtimin e Shtëpisë së Kulturës, zgjaten punimet
Shtëpia e Kulturës e cila ka filluar të ndërtohet në Komunën e Hanit të Elezit nuk do të përfundojë në këtë vit, për shkak të buxhetit të pamjaftueshëm. Kryetari i Hanit të Elezit, Refki Suma, tha për Ekonomia Online se ...
Koha.net | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Varri simbolik i Bogdanit në Prishtinë – kujtim e thirrje për dashuri
Varri simbolik i Bogdanit në Prishtinë – kujtim e thirrje për dashuri
Salih Mehmeti Në kohën kur kosa e murtajës po bënte kërdi mes kryengritësve shqiptarë, ai ishte kthyer në Prishtinë. Nuk do t'i bënte dot ballë sëmundjes që e mori shpejt e shpejt në dhjetor të vitit 1689. Eshtrat e tij ...
Koha.net | para 3 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Blakaj s’përjashton mundësinë që Gjykata Speciale të dënojë të akuzuarit me burgim të përjetshëm
Blakaj s’përjashton mundësinë që Gjykata Speciale të dënojë të akuzuarit me burgim të përjetshëm
Rreth treqind persona janë ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim në Hagë, të cilët do t’iu përgjigjen prokurorisë rreth dyshimeve për krime në kohën e luftës dhe pas saj, në Kosovë. Aktakuzat e para pritet të ...
Koha.net | para 3 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Allegrit nuk po i ngutet t’i kthehet punës
Allegrit nuk po i ngutet t’i kthehet punës
Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka thënë se do të presë deri në fund të këtij edicioni përpara se të bëjë një kthim në menaxhim të ndonjë skuadre, pavarësisht se emri i tij është i lidhur me Bayern ...
Koha.net | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Nëse deri në mars nuk miratohet buxheti, shteti s’mund të bëjë asnjë pagesë – përfshirë pagat
Nëse deri në mars nuk miratohet buxheti, shteti s’mund të bëjë asnjë pagesë – përfshirë pagat
Qeveria e Kosovës gjatë muajit mars e ka afatin e fundit të dërgojë projektbuxhetin për vitin 2020 në Kuvendin e Kosovës për miratim. Në të kundërtën në muajin prill nuk do të mund të bëhet asnjë pagesë, përfshirë edhe ...
Koha.net | para 3 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Lazio kërcënon bilancin perfekt të Sarrit
Lazio kërcënon bilancin perfekt të Sarrit
Maurizio Sarri është ende i pamposhtur pas 19 ndeshjeve në rolin e tij të ri si trajner i Juventusit, por ky bilanc dhe vetë ai janë para një sprove të vështirë, të shtunën (sot) mbrëma, kur kampioni i Serie A do të ...
Koha.net | para 3 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Humbja e Afganistanit
Humbja e Afganistanit
Është një mëngjes i kthjelltë vjeshte dhe qindra burra janë mbledhur për ta varrosur Najmullahun, komandanti i nderuar i milicisë në fshatin Varduj. Ai kishte rënë në betejë kundër talebanëve. Thuhet se Najmullahu ...
Koha.net | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Merkeli gati rrëzohet gjatë vizitës së saj në Aushvic
Merkeli gati rrëzohet gjatë vizitës së saj në Aushvic
Vizita e saj e parë në ish-kampin gjerman të përqendrimit Aushvic-Birkenau ishte për Kancelaren Merkel padyshim gjithçka tjetër, por jo e lehtë. Angela Merkel bëri vizitën e saj të parë zyrtare në Aushvic-Birkenau të ...
Koha.net | para 3 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Diplomatja britanike jep dorëheqje shkaku i “gjysmë të vërtetave” rreth Brexitit
Diplomatja britanike jep dorëheqje shkaku i “gjysmë të vërtetave” rreth Brexitit
Diplomatja kryesore britanike, e ngarkuar me përgjegjësinë për ta shpjeguar çështjen e Brexitit para Qeverisë, Kongresit dhe publikut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka dhënë dorëheqje të premten, duke pretenduar se ...
Koha.net | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Saranda Ramaj, fituese e çmimit “Vangjush Gambeta”
Saranda Ramaj, fituese e çmimit “Vangjush Gambeta”
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ia ka ndarë çmimin e gazetares së vitit për mediat e shkruara, gazetares së “Kohës Ditore”, Saranda Ramaj. UGSH-ja, të premten, në Prishtinë ka ndarë çmimet "Vangjush Gambeta 2019”, për ...
Koha.net | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Neuronet e para artificiale imitojnë në mënyrë efektive neuronet e vërteta
Neuronet e para artificiale imitojnë në mënyrë efektive neuronet e vërteta
Një ekip hulumtuesish ndërkombëtarë e ka arritur përparimin e parë në botë, në të cilin është punuar për dekada, duke krijuar neurone artificiale me aftësinë për t’u sjellur saktësisht si neuronet e gjalla. Teknologjia ...
Koha.net | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Kush po i frikëson Albinin e Isën?
LVV-ja dhe LDK-ja po frikësohen mos po “e bluajnë” njëra-tjetrën. Qytetarët, të cilët i kanë votuar, nuk e kanë pasur as këtë frikë e as këtë dert. Derti e frika kryesore e qytetarëve është se, mos edhe kësaj here, ...
Koha.net | para 3 ore | 266 artikuj te ndërlidhur »

Kupa, rruga e shkurtër drejt Evropës
Kupa, rruga e shkurtër drejt Evropës
Ballkani e ka përfunduar në vend të parë stinorin vjeshtor në Superligën e Kosovës në futboll. Por në skuadrën suharekase janë të vendosur që të bëjnë edhe hapin e radhës në rrugën tjetër drejt Evropës. Të shtunën (sot, ...
Koha.net | para 4 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Maqedonasit ëndërrojnë finalen pa u përballur me Kosovën
Maqedonasit ëndërrojnë finalen pa u përballur me Kosovën
“Lufta” për pozitën e kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës ka bërë që në Maqedoninë Veriore të ketë të tillë që ëndërrojnë për kalimin e përfaqësueses së këtij vendi direkt në finale të plejofit të Ligës D të ...
Koha.net | para 4 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Azili - zgjidhje e imponuar nga diktatura e kamufluar
Azili - zgjidhje e imponuar nga diktatura e kamufluar
Shkrimtarit dibran Agron Tufa s‘i ka vajtur mendja asnjëherë në jetë që një ditë ta provojë fatin e kolegëve të tij azilantë: Brodski, Dante, Kadare. Pas rënies së komunizmit, shkrimtari Ismail Kadare ishte ndër të ...
Koha.net | para 4 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Banorët e Bitisë së Poshtme me protestë kërkojnë ujë
Banorët e Bitisë së Poshtme me protestë kërkojnë ujë
Rreth 150 familje të fshatit Biti e Poshtme të Komunës së Shtërpcës gjatë së premtes kanë protestuar para Komunës shkaku i mungesës së ujit të pijshëm derisa rrjeti i ujësjellësit është dëmtuar gjatë punimeve në ...
Koha.net | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

24 vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani
24 vjeçari që u bë kryeministri më i ri në Britani
Në moshën 24 vjeçare, William Pitt më 7 dhjetor të vitit 1783, bëhet kryeministri më i ri në moshë në Britani. Ai kujtohet për politikat e tij kundër korrupsionit, reformat fiskale, shtimin e kompetencave për Dhomën e ...
Koha.net | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Parashikimi i motit për sot e nesër në Kosovë
Parashikimi i motit për sot e nesër në Kosovë
Fundjava me mot të butë dhe mjegull rreth viseve të ulëta. Priten edhe reshje lokale shiu. Moti sot në vendin tonë do të jetë më i butë. Në mëngjes dhe paradite reshje lokale shiu. Ditën vranësira të ndryshueshme. Në ...
Koha.net | para 4 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli e Thaçi akuzohen për politizim të tërësishëm të Shërbimit të Jashtëm
Pacolli e Thaçi akuzohen për politizim të tërësishëm të Shërbimit të Jashtëm
Behgjet Pacolli, ministër në detyrë i Punëve të Jashtme, është akuzuar nga njerëz të institucionit që e drejton se nuk ka reshtur së marri vendime të jashtëligjshme gjatë dy vjetëve dhe se me to e ka politizuar në ...
Koha.net | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Toka 5-milionëshe është tjetërsuar jashtëligjshëm nga gjykata
Toka 5-milionëshe është tjetërsuar jashtëligjshëm nga gjykata
Rreth shtatë muaj pasi Kosova ka shpallur pavarësinë, Gjykata e dikurshme e Qarkut e ka konsideruar shtetin e Serbisë si pronare të mundshme të pronave në Kosovë, shkruan sot Koha Ditore. Pronat e ndërmarrjeve shoqërore ...
Koha.net | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Monego” drejtohet nga partneri i një oligarku të lidhur me Putinin
“Monego” drejtohet nga partneri i një oligarku të lidhur me Putinin
Një tentakulë biznesi e njerëzve të lidhur me regjimin e presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, për vite rresht ka shërbyer në Kosovë si magnet për të nxjerrë para, kryesisht nga xhepi i të varfërve. Ajo është mbyllur ...
Koha.net | para 5 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

BE-ja reagon ndaj mohimit apo relativizimit të krimeve në Reçak
BE-ja reagon ndaj mohimit apo relativizimit të krimeve në Reçak
Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian dhe kundër ...
Koha.net | para 6 ore | 329 artikuj te ndërlidhur »

Kosovarja e kthyer nga Siria thotë se shteti i Kosovës nuk po i mban premtimet, sidomos për punësim
Kosovarja e kthyer nga Siria thotë se shteti i Kosovës nuk po i mban premtimet, sidomos për punësim
Një fëmijë trembëdhjetë vjeç ende është në një kamp në Siri. Për këtë rast ka treguar F.Z, një grua nga Kosova e cila kishte qenë në një kamp në Siri dhe e cila është kthyer më herët në Kosovë. Sipas saj atje ka edhe ...
Koha.net | para 12 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Pas tërmetit, Durrësi ndez dritat e festave të fundvitit
Pas tërmetit, Durrësi ndez dritat e festave të fundvitit
Durrësi është një nga qytetet më të prekura nga tërmeti që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, por përtej tronditjes, dhimbjes dhe dëmeve që mbetën pas, qyteti po përpiqet të ringrihet. Dekori i festave të ...
Koha.net | para 12 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Sipas Salihut, Ahmeti s’ka asnjë meritë për suksesin e Kosovës në futboll, thotë se e dëmtoi imazhin e vendit
Sipas Salihut, Ahmeti s’ka asnjë meritë për suksesin e Kosovës në futboll, thotë se e dëmtoi imazhin e vendit
Eroll Salihu sekretar në Federatën e Futbollit të Kosovës ka thënë se ish-zëvendës sekretari i FFK-së Arianit Ahmeti, i shkarkuar ditë më parë, e ka dëmtuar rëndë imazhin e Kosovës brenda vendit. Ai në Interaktiv të ...
Koha.net | para 12 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Bajrami: Nëse VV e LDK duan çkapjen e shtetit, le të zotohen që Presidentin e zgjedh populli
Bajrami: Nëse VV e LDK duan çkapjen e shtetit, le të zotohen që Presidentin e zgjedh populli
Kryeredaktori i Kohës Ditore, Agon Bajrami, ka dhënë një propozim se si Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës do të mundë të lëviznin drejt zgjdhijes së ngërçit mes vete, nëse vërtetë duan që të ndodhë çkapja e ...
Koha.net | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Komisioni i Venecias bën thirrje për rishqyrtimin e ligjit të ri për gjuhët në Maqedoninë e Veriut
Komisioni i Venecias bën thirrje për rishqyrtimin e ligjit të ri për gjuhët në Maqedoninë e Veriut
Komisioni i Venecias i bën thirrje Maqedonisë së Veriut ta rishqyrtojë ligjin e ri mbi përdorimin e gjuhëve dhe të heqë dorë nga dispozitat e dygjuhësisë në procedimet gjyqësore. Në opinionin e miratuar të premten, 6 ...
Koha.net | para 13 ore | 51 artikuj te ndërlidhur »

Një 36 vjeçar në Durrës vdes pasi goditet nga një makinë
Një 36 vjeçar në Durrës vdes pasi goditet nga një makinë
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Durrës pasditen e sotme ku mësohet se një 36 vjeçar ka vdekur pasi është përplasur nga një makinë. Autori është larguar nga vendngjarja dhe po punohet për kapjen e tij. “Më datë ...
Koha.net | para 13 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Allegri pa skuadër, fillon të mësojë gjuhën angleze
Allegri pa skuadër, fillon të mësojë gjuhën angleze
Ish-trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka përjashtuar mundësinë të rikthehet në pozitën e trajnerit gjatë afatit kalimtar të janarit. Trajneri italian që është i papunë është lidhur me shumë skuadra të njohura ...
Koha.net | para 13 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

“Anatomia e Kosovës – Shpirti i gruas”, libri autobiografik i Vlera Kastratit
Kishte ëndërruar të bëhej këngëtare, por rrethanat jetësore e kanë larguar nga ky profesion. Pasionin për muzikë e ka rrëfyer në librin e parë autobiografik, të cilin e ka shkruar duke u bazuar në ngjarje që i ka ...
Koha.net | para 13 ore |

Man. City e Chelsea pas Dembeles, kampioni me ofertë të lartë për sulmuesin anësor
Man. City e Chelsea pas Dembeles, kampioni me ofertë të lartë për sulmuesin anësor
Ousmane Dembele mund të largohet nga Barcelona. Lëndimet e shpeshta të lojtarit ka bërë që drejtuesit e klubit të Barcelonës, ta mendojnë shitjen e Dembeles. Sipas mediave angleze, në garë për shërbimet e francezit, ...
Koha.net | para 14 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved