ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 18:13

Koha.mk
Infermieri publikon foton e dhimbshme: Doja që njerëzit ta shihnin realitetin e tmerrshëm (FOTO)
Infermieri publikon foton e dhimbshme: Doja që njerëzit ta shihnin realitetin e tmerrshëm (FOTO)
Një infermier në Manhattan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sjell dëshmi rrënqethëse për të treguar sipas tij, se sa serioze është situata e krijuar nga koronavirusi. Kur i kishin mbetur vetëm pak orë nga turni i ...
Koha.mk | para 32 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Epidemia e vallëzimit e vitit 1518 në Strasburg, e vërteta që mbeti mister (FOTO)
Epidemia e vallëzimit e vitit 1518 në Strasburg, e vërteta që mbeti mister (FOTO)
Vera e vitit 1518 ishte dëshmitare e një dukurie që nuk u pa kurrë më parë, një “epidemi vallëzimi” që zgjati disa ditë në qytetin francez të Strasburgut. Dëshmimet rreth këtij precedenti kanë ardhur deri në ditët tona ...
Koha.mk | para 46 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Drejtori i OBSH i drejtohet Qeverive: Zgjidhja nuk është të mbyllësh njerëzit në shtëpi, por t’i testosh
Drejtori i OBSH i drejtohet Qeverive: Zgjidhja nuk është të mbyllësh njerëzit në shtëpi, por t’i testosh
Pacientët e shtruar në spitale trajtohen me serume dhe ilaçe që lehtësojnë gjendjen me shpresën se trupi do t’i përgjigjet virusit, por nuk kanë ende një medikament që prek vetë virusin. Rrjedhimisht, zgjidhja nga shumë ...
Koha.mk | para 62 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Lajme shkurt nga futbolli
Lajme shkurt nga futbolli
City nuk heq dorë nga Skriniar Manchester City e dëshiron me patjetër në skuadër qendërmbrojtësin e Interit, Milan Skriniar. Sipas Calciomercato, trajneri i “Qytetarëve”, Pep Guardiola është admirues i madh i Skriniar, ...
Koha.mk | para 73 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

AZ “flet” edhe në shqip, Musliu uron kolegët me rastin e 25-vjetorit
AZ “flet” edhe në shqip, Musliu uron kolegët me rastin e 25-vjetorit
Shkup, 30 mars – Agjencia e Zbulimit e Maqedonisë së Veriut ka filluar tashmë të “flet” edhe në gjuhën shqipe. Faqja zyrtare e AZ-së tashmë përditësohet në shqip njëjtë sikurse në maqedonisht. Dje në ndërkohë, AZ ka ...
Koha.mk | para 76 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Rashica me Kosovën synon të kualifikohet në Evropian
Rashica me Kosovën synon të kualifikohet në Evropian
Ylli i Werder Bremenit, Milot Rashica shpreson që me përfaqësuesen e Kosovës të kualifikohet në Kampionatin Evropian të futbollit, që mbahet vitin e ardhshëm, nëpërmjet plejofit. Kosova do të luajë në gjysmëfinale të ...
Koha.mk | para 84 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Dibra tejkalon problemin me plasmanin e qengjave
Dibra tejkalon problemin me plasmanin e qengjave
Duka informoi edhe për aktivitete që bëhen në lidhje me kthimin nga Dibra për në Suedi, Zvicër dhe Shqipëri të shtetasve në fjalë të cilët ishin në izolim dy javët e kaluara. Pritet që këta turistë të kthehen në ...
Koha.mk | para 93 min | 17 artikuj te ndërlidhur »

ELITA DEMIRI: Të identifikohesh me Hypatian e Aleksandrisë… (FOTO)
ELITA DEMIRI: Të identifikohesh me Hypatian e Aleksandrisë… (FOTO)
Një modele shumë e suksesshme në Australi, ndonëse nga Gostivari – ajo ka emigruar atje pas një kohe që ka jetuar në Zvicër. Jashtëzakonisht e suksesshme sa që ka fituar edhe shumë konkurse të bukurisë në nivel të lartë ...
Koha.mk | para 105 min |

Maqedoni-Kosovë mund të shtyhet për në vjeshtë?!
Maqedoni-Kosovë mund të shtyhet për në vjeshtë?!
Shkup, 30 mars – Para dhjetë ditës UEFA vendosi që ndeshjet e anuluara të muajit mars për plasman në Kampionatin Evropian 2020 ose tani Kampionati Evropian 2021, të luhen me 4 dhe 9 qershor. Që donë të thotë se ndeshja ...
Koha.mk | para 112 min | 61 artikuj te ndërlidhur »

Mbreti i Tajlandës izolohet në hotelin super luksoz me 20 femrat e haremit të tij
Mbreti i Tajlandës izolohet në hotelin super luksoz me 20 femrat e haremit të tij
Mbreti i Tajlandës ka vendosur të izolohet në hotelin super luksoz në qytetin turistik gjerman Garmisch-Partenkirchen për shkak të rrezikut nga koronavirusi. Mesa duket ai nuk ka preferuar të izolohet i vetëm dhe brenda ...
Koha.mk | para 2 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Klubet e Ligës së Dytë kërkojnë ndihmë nga shteti
Klubet e Ligës së Dytë kërkojnë ndihmë nga shteti
Shkup, 30 mars – Klubet e Ligës së Dytë, Lindje dhe Perëndim i kanë dërguar Qeverisë së Maqedonisë së Veriut një propozim, përmes të cilit kërkojnë ndihmë financiare për periudhën në vijim. Sezoni në futboll për ...
Koha.mk | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

ULEN ÇMIMET E TAKSIVE. Kumanova në rrethanat e pandemisë
ULEN ÇMIMET E TAKSIVE. Kumanova në rrethanat e pandemisë
Kostoja e shërbimeve taksi për start do të ulet nga 60 në 50 denarë, si shenjë kontributi nga vetë kompanitë për krizën shëndetësore që po ballafaqohemi. Shërbimet e taksive në raste të nevojave urgjente të qytetarëve ...
Koha.mk | para 2 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

MË PAK VJEDHJE DHE AKSIDENTE. Gjendja e jashtëzakonshme “qetëson” Pollogun
MË PAK VJEDHJE DHE AKSIDENTE. Gjendja e jashtëzakonshme “qetëson” Pollogun
Gjatë kësaj periudhe po ashtu nga policia kanë njoftuar edhe për një kërcënim të një 21 vjeçare nga një tetovar, i cili i ka kërkuar një shumë të madhe të parave. Policia ka marrë masa edhe për këtë rast Urim HASIPI ...
Koha.mk | para 3 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

Paunovski: Limonë ka, qytetarët të mos bëjnë panik, ndërsa tregtarët të mos manipulojnë me çmimet
Paunovski: Limonë ka, qytetarët të mos bëjnë panik, ndërsa tregtarët të mos manipulojnë me çmimet
Shkup, 30 mars – Qytetarët nuk duhet të bëjnë panik, pasi ka limonë dhe fryte jugore të tjera, ndërsa tregtarët me shumicë dhe shitësit me pakicë të mos përpiqen të manipulojnë me çmimet. Ata duhet të respektojnë ...
Koha.mk | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

26 raste të reja, numri i të infektuarve shkon në 285
26 raste të reja, numri i të infektuarve shkon në 285
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 26 raste të reja me koronavirus, ndërsa është shënuar edhe një rast vdekje. Nga Ministria njoftojnë se gjatë ditës së djeshme edhe ...
Koha.mk | para 3 ore | 189 artikuj te ndërlidhur »

Mjetet për luks të Kulturës të transferohen në shëndetësi
Mjetet për luks të Kulturës të transferohen në shëndetësi
Shkup, 30 mars – Lëvizja BESA do vazhdojë të jetë konstruktive edhe në këto momente të vështira dhe e ka vendosur të gjithë kapacitetin e saj në dispozicion me propozime dhe veprime konkrete duke dhënë kontributin e ...
Koha.mk | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

KE lëshon ndihmë urgjente për Maqedoninë e Veriut 66 milion euro
KE lëshon ndihmë urgjente për Maqedoninë e Veriut 66 milion euro
Bruksel, 30 mars –Komisioni Evropian paralajmëroi se menjëherë janë dorëzuar 38 milion euro ndihmë për Ballkanin Perëndimor për ballafaqim me krizën shëndetësore dhe rialokim të 374 milion eurove për ndihmë në ...
Koha.mk | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Strugania post-mortum testohet për Covid19
Strugania post-mortum testohet për Covid19
Shkup, 30 mars – Prokuroria ka filluar hetimin në lidhje me rastin e 66 vjeçares nga Llabunishti i Strugës e cila ndërroi jetë, e që u deklarua se ka qenë e infektuar me virusin korona. Zëvendësministri i Shëndetësisë, ...
Koha.mk | para 4 ore | 189 artikuj te ndërlidhur »

Çmimi mesatar i energjisë për amvisëri në gjysmën e dytë të vitit të kaluar 4.859 denarë
Çmimi mesatar i energjisë për amvisëri në gjysmën e dytë të vitit të kaluar 4.859 denarë
Shkup, 30 mars – Çmimi mesatar i shitjes me pakicë të energjisë elektrike për amvisëri në gjysmën e dytë të vitit të vitit të kaluar ka qenë 4.859 denarë për KWh, që paraqet rritje prej 1,9 për qind në krahasim me ...
Koha.mk | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Me dy fluturime nga Vjena dhe Baseli arrijnë 360 qytetarë, do të dërgohen në karantinë shtetërore
Me dy fluturime nga Vjena dhe Baseli arrijnë 360 qytetarë, do të dërgohen në karantinë shtetërore
Shkup, 30 mars – Me fluturime të organizuara humanitare nga Vjena dhe Baseli sot pritet të arrijnë në vend gjithsej 360 shtetas tanë, të cilët më pas me autobusë do të dërgohen në hotelet e caktuara për karantinë ...
Koha.mk | para 4 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Prodhimi industrial në shkurt me rritje prej 3.5 për qind
Prodhimi industrial në shkurt me rritje prej 3.5 për qind
Shkup, 30 mars – Prodhimi industrial në shkurt të vitit 2020, krahasuar me vitin 2019 shënon rritje prej 3,5 për qind ndërsa për dy muajt e këtij vitit, krahasuar me janarin dhe shkurtin vitin e kaluar rritja është 1,9 ...
Koha.mk | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Filloi instalimi i spitalit mobil në Central Park në Nju-Jork
Filloi instalimi i spitalit mobil në Central Park në Nju-Jork
Nju-Jork, 30 mars – Punimet me vendosjen e spitalit të madh mobil në Central Park në Nju-Jork, ku tashmë ekzistojnë rreth 50.000 shtretër, filloi sot. Pritet që prej nesër spitali të jetë gati për të pranuar pacientë të ...
Koha.mk | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

MPB: Gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupë stabile
MPB: Gjendja në Dibër dhe Qendër Zhupë stabile
Shkup, 30 mars – Gjendja e sigurisë në rajonin e komunave Dibër dhe Qendër Zhupë, ku është shpallur gjendje krize, është stabile. Nuk janë regjistruar tubime të qytetarëve në vende publike, nuk ka prishje të rendit ...
Koha.mk | para 4 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Lajmi fundit: vdes edhe një dibran nga COVID19
Lajmi fundit: vdes edhe një dibran nga COVID19
Shkup, 30 mars – Në klinikën infektive të Shkupit ka ndëruar jetë edhe një dibran i infektuar me Covid 19, raporton KOHA. KOHA mëson se bëhet fjalë për një qytetar të moshuar i cili para një jave u transferua nga Dibra ...
Koha.mk | para 5 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Flamuri i Maqedonisë solemnisht do të ngrihet në Bruksel
Flamuri i Maqedonisë solemnisht do të ngrihet në Bruksel
Shkup, 30 mars – Ceremonia e ngritjes së flamurit të Maqedonisë së Veriut do të mbahet pasdite në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë do të shënohet aderimi i vendit në Aleancën Veriatlantike. Si pjesë e solemnitetit ...
Koha.mk | para 5 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Çmimi i naftës bie në nivelin më të ulët qysh në vitin 2002
Çmimi i naftës bie në nivelin më të ulët qysh në vitin 2002
Çmimi i naftës ka rënë në nivele të papara qysh në vitin 2002, pasi kërkesa për naftë të papërpunuar është zvogëluar, për shkak të pandemisë së koronavirusit. Çmimi i naftës së papërpunuar Brent, e cila përdoret si pikë ...
Koha.mk | para 5 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19, 14 zyrtarë policorë në izolim shtëpiak
Covid-19, 14 zyrtarë policorë në izolim shtëpiak
Gjithsej 14 pjesëtarë të policisë nga Stacioni Policor i Petrovecit janë në izolim shtëpiak pasi që kanë pasur kontakte me persona tashmë të infektuar me Covid-19. 7 prej tyre janë me rrezik të lartë, derisa 7 të tjerët ...
Koha.mk | para 5 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Orën policore nuk e kanë respektuar 263 persona
Orën policore nuk e kanë respektuar 263 persona
Në 24 orët e fundit, orën policore nuk e kanë respektuar 263 persona kurse 99 persona janë shoqëruar në polici, mëson Alsat, përcjell Koha.mk Sipas informacioneve tona, institucionet shtetërore kanë marrë vendimi për ...
Koha.mk | para 5 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Biden prin para Trumpit në garën për president të Amerikës
Biden prin para Trumpit në garën për president të Amerikës
Pretendenti për kandidat presidencial i Partisë Demokratike amerikane, Joe Biden gëzon më shumë mbështetje sesa kandidati republikan Donald Trump, tregoi hulumtimi i fundit i opinionit publik. Sipas anketës së rrjetit ...
Koha.mk | para 5 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Nga e mërkura ftohje dhe reshje të mëdha të shiut e borës
Nga e mërkura ftohje dhe reshje të mëdha të shiut e borës
Shkup, 30 mars – Nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë ajrore të mërkurën do të ketë reshje të shiut, ndërsa nëpër male reshje të borës. Në disa vende reshjet do të jenë të mëdha, mbi 25 litra në metër ...
Koha.mk | para 5 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Një shtetas i huaj në Tetovë ka lëvizur gjatë orës policore
Një shtetas i huaj në Tetovë ka lëvizur gjatë orës policore
Tetovë, 30 mars – Një shtetas i huaj është zbuluar në rrugë në rajonin e Tetovës, gjatë orës policore, informojnë nga SPB Tetovë, Sipas policisë së Tetovës bëhet fjalë për një 43 vjeçar nga Republika e Shqipërisë, ...
Koha.mk | para 5 ore | 38 artikuj te ndërlidhur »

PDSH-ja kërkon orë policore 24 orëshe dhe vetëm një orë kohë për furnizime
PDSH-ja kërkon orë policore 24 orëshe dhe vetëm një orë kohë për furnizime
Tetovë, 30 mars – Orë të mundshme maksimale të vendosen si orë policore në dy javët e ardhshme, kërkoi Menduh Thaçi kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH). Në konferencën për shtyp në selinë partiake ai theksoi ...
Koha.mk | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës
Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës
Komisioni për Energjetik në Republikën e Maqedonisë së Veriut ka marrë vendim për uljen e çmimeve të derivateve të naftës mesatarisht për 0.031%. Benzina lirohet për 1.00 denarë, ndërsa dizeli shtrenjtohet për 0.50 ...
Koha.mk | para 6 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, rrezikohen mbi 9.000 vende pune
Zejtarët kërkojnë ndihmë nga shteti, rrezikohen mbi 9.000 vende pune
Shkup, 30 mars – Për masat për mbështetjen e sektorit të biznesit të mund të aplikojnë edhe zejtarët. Kriza në këtë sektor ndjehet nga dita e parë. Pa ndihmën e shtetit për shkak të kërkesës së ulur të shërbimeve të ...
Koha.mk | para 6 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Nuhiu: Infektohen pesë të punësuar në MPB
Nuhiu: Infektohen pesë të punësuar në MPB
Shkup, 30 mars – Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu në profilin e tij në Fejsbuk shkroi se Stacioni Policor Petrovec është në rrezik real nga koronavirusi. “Virusi Kovid-19 filloi të sulmojë edhe në ...
Koha.mk | para 6 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Basketbollisti i NBA mposhti virusin korona për vetëm 9 ditë!
Basketbollisti i NBA mposhti virusin korona për vetëm 9 ditë!
Marcus Smart, një nga lojtarët e rëndësishëm të NBA i cili raportoi se ishte koronavirus me 19 mars, u shërua për vetëm 9 ditë. Basketbollisti i Boston Celtics, Marcus Smart, njoftoi se ai po e mposht virusin e koronës, ...
Koha.mk | para 7 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet djali i legjendës së Argjentinës pasi u largua nga karantina dy herë për 24 orë!
Arrestohet djali i legjendës së Argjentinës pasi u largua nga karantina dy herë për 24 orë!
Alexander Caniggia, djali i Claudio Caniggia, një nga futbollistët legjendar të Argjentinës, u arrestua dy herë për 24 orë.Alexander Caniggia, i cili theu vendimin e qeverisë për shkak të virusit korona dhe doli me të ...
Koha.mk | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ngjarje e rëndë, ndërron jetë në moshën 25-vjeçare e fejuara e futbollistit argjentinas
Ngjarje e rëndë, ndërron jetë në moshën 25-vjeçare e fejuara e futbollistit argjentinas
Një ngjarje e rëndë ka tronditur Argjentinën. E fejuara e futbollistit Rikardo Kenturion, Melodi Pasini, ka humbur jetën pas një ataku kardiak. Ajo ishte vetëm 25-vjeç, teksa pësoi sulm në zemër duke drejtuar makinën e ...
Koha.mk | para 8 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Shëtitje me familjen, Ronaldo thyen karantinën (FOTO)
Shëtitje me familjen, Ronaldo thyen karantinën (FOTO)
Cristiano Ronaldo dhe Georgina Rodriguez janë parë në rrugët e Funchal, duke nxjerr shëtitje fëmijët e tyre, imazhe që në dukje nuk kanë asgjë të keqe, por ky nuk është momenti i duhur për ta bërë diçka të tillë, në një ...
Koha.mk | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rusia mbyll kufijtë për të luftuar koronavirusin
Rusia mbyll kufijtë për të luftuar koronavirusin
Në përpjekje për të frenuar përhapjen e koronavirusit, Rusia, nga sot, ka mbyllur kufijtë, ndërsa kryeqyteti Moska i ka urdhëruar 12 milionë banorët e tij të qëndrojnë në shtëpi. Ata do të lejohen të dalin vetëm për të ...
Koha.mk | para 8 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Masat kundër koronavirusit në SHBA do të vazhdojnë deri në fund të prillit
Masat kundër koronavirusit në SHBA do të vazhdojnë deri në fund të prillit
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se udhëzimet federale kundër koronavirusit, të tillat si distancimi fizik, do të vazhdojnë në gjithë SHBA-në së paku deri më 30 prill. “Numri më i lartë i vdekjeve ...
Koha.mk | para 9 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Kina raporton rënie të numrit të të infektuarve me koronavirus
Kina raporton rënie të numrit të të infektuarve me koronavirus
Kina raportoi për rënie të numrit të rasteve të reja me koronavirus – për të katërtën ditë me radhë. Autoritetet shëndetësore atje thanë se të hënën janë shënuar 31 raste të reja, prej të cilave 30 janë importuar. Sipas ...
Koha.mk | para 9 ore | 230 artikuj te ndërlidhur »

Gjatë ditës fluturime nga Vjena dhe Baseli për kthim të shtetasve të Maqedonisë së Veriut
Gjatë ditës fluturime nga Vjena dhe Baseli për kthim të shtetasve të Maqedonisë së Veriut
Shkup, 30 mars – Shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut të cilët janë paraqitur për fluturimet humanitare pritet sot të arrijnë në vend me fluturime nga Vjena dhe Baseli. Mbrëmë pas mesnatës pritej aeroplani me ...
Koha.mk | para 9 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Trafiku po zhvillohet pa pengesë nëpër rrugë të thata
Trafiku po zhvillohet pa pengesë nëpër rrugë të thata
Shkup, 30 mars – Trafiku në rrugët shtetërore po zhvillohet pa pengesë, kryesisht nëpër rrugë të thata. Intensiteti i trafikut në akset rrugore jashtë mjediseve urbane është mesatar, derisa në vendkalimet kufitare nga ...
Koha.mk | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Prej sot në Poliklinikën Çair do të bëhen testime për Kovid 19
Prej sot në Poliklinikën Çair do të bëhen testime për Kovid 19
Shkup, 30 mars – Testimi për koronavirusin prej sot në Shkup do të bëhet në Poliklinikën e Çairit, ndërsa deri në fund të javës edhe në Poliklinikën “Mlin Ballkan”. Edhe dy pika do të hapen në qytetet tjera të vendit. ...
Koha.mk | para 9 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

MPB prej sot do t’i dorëzojë kartat e identitetit dhe patentë shoferët në adresën shtëpiake
MPB prej sot do t’i dorëzojë kartat e identitetit dhe patentë shoferët në adresën shtëpiake
Shkup, 30 mars – Kartat e identitetit dhe patentë shoferët prej sot do të ketë mundësi të dorëzohen në adresën shtëpiake të qytetarëve. Kjo nuk vlen edhe për pasaportat për të cilat duhet të vendoset gjurma e gishtit ...
Koha.mk | para 9 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Njëqindetetëdhjetë shtetas të Maqedonisë së Veriut sonte mbërrijnë nga Boni
Njëqindetetëdhjetë shtetas të Maqedonisë së Veriut sonte mbërrijnë nga Boni
Shkup, 30 mars – Një aeroplan me 180 shtetas të Republikës së Maqedonisë së Veriut pritet të aterojnë sonte në mesnatë nga Boni. Këtë e publikoi Qeveria e Republikës së Maqedonisë në profilin e saj në Fejsbuk. “Tetë ...
Koha.mk | para 9 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Ka ndërruar jetë një grua nga Labunishti, probleme me frymëmarrjen
Ka ndërruar jetë një grua nga Labunishti, probleme me frymëmarrjen
Strugë, 30 mars – Një grua nga fshati Labunisht i Komunës së Strugës me probleme të frymëmarrjes ka ndërruar jetë para pak çastesh në Spitalin e Strugës mëson in7 nga burime spitalore. Të njëjtat burime theksojnë se ...
Koha.mk | para 18 ore | 189 artikuj te ndërlidhur »

Ka lajme të mira nga ilaçet kundër koronavirusit, po tregohen të suksesshme
Ka lajme të mira nga ilaçet kundër koronavirusit, po tregohen të suksesshme
Virologu i njohur italian Roberto Burioni ka folur ne emisionin “Che tempo che fa” ne RAI 2 per nje numer ilaçesh kunder koronavirusit qe po eksperimentohen. “Lajme te mira nga ilaçet, duket se jane efektive disa prej ...
Koha.mk | para 18 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Bilanc tragjik edhe Spanja, 838 viktima nga COVID-19 brenda 24 orëve
Bilanc tragjik edhe Spanja, 838 viktima nga COVID-19 brenda 24 orëve
Ashtu si Italia, edhe Spanja po përballet me një situatë alarmante si pasojë e përhapjes së COVID-19. Brenda 24 orëve në vend janë regjistruar 838 viktima duke e çuar numrin total në 6,528 persona. Vetëm brenda 1 jave ...
Koha.mk | para 19 ore | 230 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved