ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/02/2019 21:10

Koha Jone
Ministrja Balluku hap portin për makinat e vjetra
Ministrja Balluku hap portin për makinat e vjetra
Edhe pse nuk ka mbushur muajin në krye të Ministrisë së Infrastrukturës, ministrja Belinda Balluku ka vendosur të anulojë një tjetër vendim të paraardhësit të saj. Mësohet se Balluku ka kërkuar ndryshimin e vendimit për ...
Koha Jone | I sapobotuar |

Neritan Ceka: Iu thaftë dora atij që shet dhe blen votën
Neritan Ceka: Iu thaftë dora atij që shet dhe blen votën
Neritan Ceka pranon se fenomeni i shit-blerjes së votave është i përhapur në Shqipëri. I ftuar në emisionin ”Provokacija”, Ceka megjithatë shton se çdo popull meriton qeverinë që ka, ndërsa mallkon me shprehjen ”iu ...
Koha Jone | I sapobotuar | 6 artikuj te ndërlidhur »

Tirana zhyt sërish në krizë Skënderbeun
Tirana zhyt sërish në krizë Skënderbeun
Ndeshja e parë e javës së 23 të Superligës mes Skënderbut dhe Tiranës është mbyllur me fitoren 1-2 të skuadrës kryeqytetase. Në Korçë vendasit e nisën sfidën në sulm, por në minutën e 26 e panë veten në disavantazh pasi ...
Koha Jone | I sapobotuar | 16 artikuj te ndërlidhur »

Basha: Protesta mbarëpopullore për largimin e Maduros së Ballkanit
Basha: Protesta mbarëpopullore për largimin e Maduros së Ballkanit
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi mbrëmjen e sotme për më shumë se dy orë Kryesinë e kësaj partie. Pas mbledhjes, Basha deklaroi për mediat se do të hartohet një kalendar protestash popullore në Tiranë ...
Koha Jone | para 34 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Ministri japonez vonohet 3 minuta në Parlament, opozita bojkot 5 orësh!
Ministri japonez vonohet 3 minuta në Parlament, opozita bojkot 5 orësh!
Ministri japonez i Olimpiadës, Yoshitaka Sakurada, ka kërkuar falje publike pas mbërritjes tre minuta me vonesë në një takim parlamentar të enjten. Deputetët e opozitës thanë se vonesa tregoi se ministri nuk respektonte ...
Koha Jone | para 44 min | 17 artikuj te ndërlidhur »

Gazeta gjermane zbulon mënyrën se si po jeton Michael Schumacher
Gazeta gjermane zbulon mënyrën se si po jeton Michael Schumacher
Gazeta prestigjoze gjermane “Bild” i ka kushtuar faqen kryesore ish-kampionit të Botës në Formula 1, Michael Schumacher. Në artikullin që hapet me titullin ” Kjo është mënyra se si ish-kampionati i Formula 1, ...
Koha Jone | para 47 min | 15 artikuj te ndërlidhur »

Tirana mposht Skënderbeun, Mema: Ju tregoj pse qava te goli i N’Goo
Tirana mposht Skënderbeun, Mema: Ju tregoj pse qava te goli i N’Goo
Tirana mori një fitore shprese në Korçë, ku mposhti 2-1 skuadrën vendase të Skënderbeut. Një fitore që emocionoi tej mase trajnerin e bardhebluve, Ardian Mema që pas takimit zbuloi dhe arsyen e atij veprimi. “ Më gëzoi ...
Koha Jone | para 47 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Vrau nënën e 6 fëmijëve, shkon në gjykatë dosja e burrit
Vrau nënën e 6 fëmijëve, shkon në gjykatë dosja e burrit
Ka mbërritur në Gjykatën e Krimeve të Rënda dosja në ngarkim të shtetasit, Çlirim Shaholli, i akuzuar për vrasjen e bashkëshortes së tij në qershor të vitit të shkuar. Nëna e 6 fëmijëve u përplas për vdekje nga ...
Koha Jone | para 49 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Portali i djathtë gjerman: Rama po shkon drejt fundit si Maduro
Portali i djathtë gjerman: Rama po shkon drejt fundit si Maduro
Këto ditë kur situata politike në Shqipëri është acaruar ndjeshëm, normalisht vëmendja do përqendrohet tek reagimet ndërkombëtare. Deri më tani, SHBA dhe BE janë treguar të prera në qëndrime, por vëmendja është sidomos ...
Koha Jone | para 60 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Zbardhen 3 vendimet që u morën në Kryesinë e PD-së
Zbardhen 3 vendimet që u morën në Kryesinë e PD-së
Pas vizitës në Vjenë, në kuadër të turit ndërkombëtar për situatën ku ndodhet vendi, pasditen e kësaj të premte, kreu i PD-së, Lulzim Basha, mblodhi sërish kryesinë. Në këtë mbledhje, mësohet se Basha ka kërkuar në ...
Koha Jone | para 60 min | 79 artikuj te ndërlidhur »

“Prej dje ka vetëm një zë: zëri qytetar për t’i dhënë drejtim kolapsit politik prej keqqeverisjes”
“Prej dje ka vetëm një zë: zëri qytetar për t’i dhënë drejtim kolapsit politik prej keqqeverisjes”
Fjala e ish-deputetit Shezai Rrokaj në mbledhjen e sotme te KDK-se Të nderuar anëtarë të KDK-së. E nderuara znj. Kryetare. Siç jemi në dijeni ky takim vjen në një moment shumë të rëndësishëm pas djegies së mandateve të ...
Koha Jone | para 60 min |

Vasili nga KDK e LSI-së: Opozita do ta ndalë dorën e kriminelëve që kanë rrëmbyer pushtetin
Vasili nga KDK e LSI-së: Opozita do ta ndalë dorën e kriminelëve që kanë rrëmbyer pushtetin
Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili gjatë fjalës së tij në mbledhjen e sotme të KDK-së së kësaj partie, deklaroi se opozita ka marrë vendimin e pakthyeshëm për të mos bërë asnjë hap prapa derisa e ...
Koha Jone | para 60 min |

Teste të thjeshta që ju ndihmojnë të kuptoni gjendjen tuaj
Teste të thjeshta që ju ndihmojnë të kuptoni gjendjen tuaj
Ka shumë nga ata që e urrejnë spitalin dhe neglizhojnë çdo vizitë të mundshme. Por duhet të kini parasysh se nuk është mirë të lini shëndetin tuaj pas dore, të paktën ndiqni disa praktika që do ju bëjnë të kuptoni nëse ...
Koha Jone | para 63 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria zvogëlohet, tkurret popullsia dhe ulen lindjet
Shqipëria zvogëlohet, tkurret popullsia dhe ulen lindjet
Rënia e popullsisë nuk po ndalet. Sipas Institutit të Statistikave, rënia për vitin 2018 ishte 0,3%, ndërkohë që shtesa natyrore e popullsisë, që është raporti mes lindjeve dhe vdekjeve ra 17,4 % krahasuar me një vit më ...
Koha Jone | para 67 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Nora Malaj: Politika më e mirë është politika për shqiptarët
Nora Malaj: Politika më e mirë është politika për shqiptarët
Sot mendoj që është një nga momentet më të rëndësishme për një arsye shumë të madhe, jo pse ne lamë mandatin, por sepse ju rezistuat dhe treguat që ai mandat kur në 16 shkurt u helmuan njerëzit, u helmuan nënat, u ...
Koha Jone | para 74 min |

Naço: Qeveria ka nisur me presionet, por ne do ti rezistojmë
Naço: Qeveria ka nisur me presionet, por ne do ti rezistojmë
Ish-deputeti i LSI-së, Nasip Naço në mbledhjen e Komitetit Drejtues Kombëtar deklaroi se mazhoranca ka nisur nga presionet, por ne do ti rezistojmë Fjalimi i Nasip Naços Unë e mora fjalën jo për të plotësuar ...
Koha Jone | para 74 min |

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike (FOTO)
Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike (FOTO)
Nga Albert Vataj Ajo është e bukur, e talentuar, e zgjuar por mbi të gjitha është një vajzë rrezëllitëse. Ka një buzëqeshje mes një fëmije të lumtur dhe një vajze të pafajshme. Rreflekton një hir të kulluar që arrin ...
Koha Jone | para 80 min | 71 artikuj te ndërlidhur »

Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike
Dua Lipa, vezullimi i shpërthimtë i një ylli muzike
Nga Albert Vataj Ajo është e bukur, e talentuar, e zgjuar por mbi të gjitha është një vajzë rrezëllitëse. Ka një buzëqeshje mes një fëmije të lumtur dhe një vajze të pafajshme. Rreflekton një hir të kulluar që arrin ...
Koha Jone | para 83 min | 71 artikuj te ndërlidhur »

David Allen: Mësoni artin e vlerësimit të pasurive dhe certifikohuni në kursin e Universitetit Metropolitan Tirana
David Allen: Mësoni artin e vlerësimit të pasurive dhe certifikohuni në kursin e Universitetit Metropolitan Tirana
Vlerësuesi i mirënjohur i pasurive të paluajtshme në Europë, britaniku Allen tregon pse duhet ndjekur kursi që ai drejton në UMT, që fillon me 13 mars dhe zgjat 20 javë. David Allen është vlerësues i pasurive të ...
Koha Jone | para 98 min |

Kryesia e PD vendos për largimin e deputetit Murrizi: Shkeli vendimin e Grupit
Kryesia e PD vendos për largimin e deputetit Murrizi: Shkeli vendimin e Grupit
Kryesia e Partisë Demokratikë pritet të marrë masa ndaj deputetit të Lushnjes, Myslim Murrizi, për vendimin e tij, për të mos djegur mandatin e deputetit. Gjatë mbledhjes që po zhvillohet aktualisht nen drejtimin e ...
Koha Jone | para 116 min | 79 artikuj te ndërlidhur »

Samsung prezanton pajisje të reja, detajet e tyre sjellin teknologjinë e fundit në treg
Samsung prezanton pajisje të reja, detajet e tyre sjellin teknologjinë e fundit në treg
Dy ditë më parë e gjithë vëmendja e mediave dhe e adhuruesve të teknologjisë ishte drejt San Francisco, ku u prezantuan të rejat nga kompania gjigande Samsung. Më në fund pas një pritjeje të gjatë u prezantuan: Galaxy ...
Koha Jone | para 2 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Vidhnin energjinë elektrike, arrestohet çifti shqiptar në Itali
Vidhnin energjinë elektrike, arrestohet çifti shqiptar në Itali
Tre shtetas shqiptarë janë arrestuar në flagrancë nga karabinierët e stacionit policor të Skoglitit. Ata akuzohen për vjedhje të rënduar të energjisë elektrike. Shqiptarët e arrestuar janë Daniel Ceno, 46 vjeç, ...
Koha Jone | para 2 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Zbulimi i mashtrimit me votat, Karolina e Veriut shkon në zgjedhje të reja për një vend në Kongres
Zbulimi i mashtrimit me votat, Karolina e Veriut shkon në zgjedhje të reja për një vend në Kongres
Në Karolinën e Veriut do të zhvillohen zgjedhje të reja për një vend në kongres pas një hetimi për vjedhje votash për një kandidat republikan. Një konsulent për fushatën e Mark Harris-it akuzohet se ka manipuluar me ...
Koha Jone | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

100 pasaportat shqiptare, MEPJ pranon se u vodhën dhe papërgjegjshmërinë e saj
100 pasaportat shqiptare, MEPJ pranon se u vodhën dhe papërgjegjshmërinë e saj
Ministria e Jashtme ka reaguar më në fund lidhur me skandalin e humbjes së 100 pasaportave shqiptare në Greqi por edhe për bllokimin e e tyre në Kakavijë nga autoritetet greke. MPJ pranon në deklaratën e saj që ...
Koha Jone | para 2 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Dinamo e Kievit shpërthen kundër UEFA-s: Çelsi, klub rus!
Dinamo e Kievit shpërthen kundër UEFA-s: Çelsi, klub rus!
Jo të gjithë janë dalë të lumtur nga shorti që është hedhur sot në Nion në kuadër të fazës së 1/8-ave të Ligës së Europës. Në short, kishte përjashtim për shkak të konflikteve të ashpra mes shteteve dhe ky përjashtim ...
Koha Jone | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Spanja kryeson në Evropë, Top 15 talentët
Spanja kryeson në Evropë, Top 15 talentët
Futbolli spanjoll e ka thënë fjalën në vitet e fundit si me klube ashtu edhe me kombëtare. Klube si Real Madrid e Barcelona dominojnë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Atletico Madrid e Sevilla e kanë fituar shpesh Ligën e ...
Koha Jone | para 2 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Majlinda Kelmendi nuk njeh rivale, tjetër medalje ari
Majlinda Kelmendi nuk njeh rivale, tjetër medalje ari
Majlinda Kelmendi mbulohet në ar. Xhudistja kosovare ka arritur të fitojë medaljen e arit në Grand Slamin e Dusseldorfit, teksa dominoi finalen e peshës deri në 52 kilogram. Në finalen e madhe, Kelmendi mposhti ...
Koha Jone | para 2 ore | 103 artikuj te ndërlidhur »

A duhet të përdorni vaj kokosi për trajtimin e akneve? Zbuloni të vërtetën
A duhet të përdorni vaj kokosi për trajtimin e akneve? Zbuloni të vërtetën
Vaji i kokosit përdoret gjerësisht jo vetëm si produkt kozmetik, por edhe në ushqime, kryesisht në ëmbëlsira. Ky produkt është një ndër të preferuarit për problemet e lëkurës, por nuk është e rekomandueshme të përdoret ...
Koha Jone | para 3 ore |

Makina përplaset me shtyllën, dy të plagosur në Kurbin
Makina përplaset me shtyllën, dy të plagosur në Kurbin
Dy persona mbetën të plagosur në një aksident rrugor në Mamurras. Ngjarja u regjistrua rreth orës 14:30, ku një mjet ka humbur kontrollin dhe është përplasur më një shtyllë. Në automjet ndodhej shtetasi L.D.,21 vjeç, ...
Koha Jone | para 3 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Aksioni i opozitës, ja çfarë do të ndodhë në ditët në vijim
Aksioni i opozitës, ja çfarë do të ndodhë në ditët në vijim
Aksioni i opozitës nuk do të ndalet edhe pas djegies së mandateve. Këshu është shprehur ish-deputeja Jorida Tabaku, që ka sqaruar se Partia Demokratike do të nisë një tur takimesh në të gjithë vendin. Në një intervistë ...
Koha Jone | para 3 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiç: Serbët mos të shkojnë në ushtrinë e Kosovës
Vuçiç: Serbët mos të shkojnë në ushtrinë e Kosovës
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është takuar me përfaqësuesit e serbëve nga Kosova në Rashkë. Sipas mediave serbe, pas takimit, Vuçiç ka thënë se shqiptarët duan që të përfshijnë sa më shumë serbë nga Kosova në ...
Koha Jone | para 3 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Prag pranvere, si të kujdesemi për lëkurën
Prag pranvere, si të kujdesemi për lëkurën
Jemi në prag të stinës së pranverës e bashkë me të vijnë edhe rrezet e forta të diellit, të cilat janë mjaft të dëmshme për lëkurën. Me ardhjen e pranverës, lëkura ka nevojë për përkujdesje të veçantë. Në këtë periudhë ...
Koha Jone | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Lajm i keq për qytetarët, paralajmërohet rritje e re e çmimit të ujit të pijshëm
Lajm i keq për qytetarët, paralajmërohet rritje e re e çmimit të ujit të pijshëm
Qytetarët duhet të përgatiten për një rritje tjetër të çmimit të ujit. Në raportin e Entit Rregullator të Ujit për vitin 2018 ky institucion shprehet se “ka ende hapsirë për rritje të cmimit të ujit në vend, nisur nga ...
Koha Jone | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Peshkimi i paligjshëm, Çuçi nis targimin e varkave
Peshkimi i paligjshëm, Çuçi nis targimin e varkave
Për të ndaluar peshkimin e paligjshëm, Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi ka nisur targimin e varkave. Në takimin e zhvilluar me peshkatarët në liqenin e Shkodrës ai ka theksuar se do të ketë një bashkëpunim të ngushtë me ...
Koha Jone | para 3 ore |

Rexhep Qosja: Katër delegacionet e Kosovës në bisedimet me Serbinë, një komedi!
Rexhep Qosja: Katër delegacionet e Kosovës në bisedimet me Serbinë, një komedi!
1.Ka një krizë dhe ka shumë paqartësi në bisedimet e filluara tash e sa vjet ndërmjet dy shteteve të cilat para nëntëmbëdhjetë vjetësh ishin në luftë: ndërmjet Serbisë dhe Kosovës. Në mendjet e përfaqësuesve të këtyre ...
Koha Jone | para 3 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Greqia publikon fotot e bandës shqiptare të hajdutëve
Greqia publikon fotot e bandës shqiptare të hajdutëve
Policia greke ka publikuar të dhënat e anëtarëve të një bande grabitësish, e cila është shkatërruar pak ditë më parë. Policia fajëson pikërisht këtë organizatë për më shumë se 60 grabitje të armatosura, në një prej të ...
Koha Jone | para 4 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

ALBtelecom prezanton shërbimet dixhitale inovative të Lifecell
ALBtelecom prezanton shërbimet dixhitale inovative të Lifecell
ALBtelecom sapo na prezantoi bashkëpunimin që do revolucionarizojë komunikimin. ALBtelecom dhe Turkcell në një bashkëpunim të ri! ALBtelecom, në bashkëpunim me Turkcell, prezantoi shërbimet më të fundit dixhitale të ...
Koha Jone | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Tabaku: Protestat vazhdojnë, tur takimesh në rrethe
Tabaku: Protestat vazhdojnë, tur takimesh në rrethe
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në studion e Ora News, tha se protestat e opozitës do të vazhdojnë, ndërsa shton se Parlamenti duhet të ishte shpërndarë pasi mbeti vetëm me gjysmën e tij. ...
Koha Jone | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Taksa ndaj Serbisë nuk do të hiqet kurrë, Mogherini më mirë mos ta thërrasë dialogun”
“Taksa ndaj Serbisë nuk do të hiqet kurrë, Mogherini më mirë mos ta thërrasë dialogun”
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk do të lejohet që heqja e taksës ndaj Serbisë, të jetë kusht për vazhdimin e dialogut. Në intervistë për RTV21, Haradinaj ka thënë se nëse taksa është më e ...
Koha Jone | para 4 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

LSI mbledh KDK-në, Kryemadhi: Protesta tregoi se shqiptarët nuk e duan këtë qeveri
LSI mbledh KDK-në, Kryemadhi: Protesta tregoi se shqiptarët nuk e duan këtë qeveri
Protestat kundër qeverisë socialiste, korrupsionin, trafikun e drogës dhe zhvillimet jodemokratike në vend kanë detyruar opozitën dje që të heqë dorë zyrtarisht nga mandatet e saj në Kuvend, duke krijuar një situatë të ...
Koha Jone | para 4 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Rama ”thumbon” PD: Do kujdesemi edhe për demokratët
Rama ”thumbon” PD: Do kujdesemi edhe për demokratët
Pasi takoi studentët, këtë herë Kryeministri Edi Rama është takuar me qyetarët e Gjirokastrës. Rama deklaroi se opozita largohet pasi nuk ka asnjë shans të fitojë në zgjedhje dhe Lulzimi nuk e përballon dot edhe një ...
Koha Jone | para 4 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Skandal, Vasili: KLP shkel ligjin dhe fal Arta Markun
Skandal, Vasili: KLP shkel ligjin dhe fal Arta Markun
Në mbledhjen e së premtes Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka shqyrtuar edhe kërkesën e PD-LSI për shkarkimin e kryeprokurores Arta Marku, ku anëtarët e KLP janë shprehur se kërkesa e opozitës është jashtë kompetencave të ...
Koha Jone | para 4 ore | 55 artikuj te ndërlidhur »

Skemë mashtrimi me TVSH, burg për 4 persona
Skemë mashtrimi me TVSH, burg për 4 persona
Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e arrestit me burg për 4 persona që rezultuan deri tani në pjesën e organizatorëve të skemës mashtruese me TVSH, të cilët, duke vepruar si përfaqësues të subjekteve fiktive kanë kryer ...
Koha Jone | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin
Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin
Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE “BIJTË E SHQIPES” I KANË MARRË NË DUAR URAT E ZJARRIT Për ata miq të shumtë që më pyesin se si arritëm në këtë pikë, kam një shpjegim fare të thjeshtë. Më atë që ...
Koha Jone | para 4 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptari bën xhiron e mediave italiane me veprimin e tij
Shqiptari bën xhiron e mediave italiane me veprimin e tij
Një shqiptar është bërë kryefjala e mediave në Itali. Kjo pasi ai ka përfunduar bashkë me makinën e tij brenda një banke. Mësohet se shqiptari ka përfunduar brenda bankës ‘’Deutsche Bank’’, bashkë me makinën e tij. ...
Koha Jone | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

43% e qytetarëve të Kosovës mbështesin bashkimin me Shqipërinë
43% e qytetarëve të Kosovës mbështesin bashkimin me Shqipërinë
Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë është një temë e “nxehtë” për të dyja vendet. Mendimet për “pro” dhe “kundër” janë të dyzuara, ndaj edhe sondazhe të shumta po realizohen lidhur me këtë temë. Në rast të arritjes së një ...
Koha Jone | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ambasadori i BE reagon për djegien e mandateve: Fazë pasigurie politike, duhet dialog
Ambasadori i BE reagon për djegien e mandateve: Fazë pasigurie politike, duhet dialog
Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka reaguar pas djegies së madateve të deputetëve të opozitës. Ai ka folur nga Korça duke e cilësuar këtë veprim si jo produktiv, ndërsa shton se kjo situatë mund të pengojë ...
Koha Jone | para 5 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Sejko: Çdo destabilizim politik sjell efekte në ekonomi
Sejko: Çdo destabilizim politik sjell efekte në ekonomi
Edhe Banka e Shqipërisë ngre shqetësimin për situatën ekonomike në vend. Sipas Guvernatorit Gent Sejko mungesa e stabilitetit nuk i shërben aspak rritjes ekonomike dhe përshpejtimit të reformave. “Natyrisht cdo krizë ...
Koha Jone | para 5 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Vrasja e biznesmenit grek, fotot dhe të dhënat e bandës shqiptare
Vrasja e biznesmenit grek, fotot dhe të dhënat e bandës shqiptare
Policia e Greqisë ka publikuar fotot dhe të dhënat e grupit të hajdutëve dhe të dyshuarit për vrasjen e biznesmenin grek Aleksandros Stamatiadhis, në 2 prill 2018, gjatë vjedhjes së shtëpisë së tij në Kissifia. Mediat ...
Koha Jone | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Në burg për një poezi, rrëfimi i Visar Zhitit
Në burg për një poezi, rrëfimi i Visar Zhitit
Visar Zhiti, rrëfim: Është shumë e çuditshme dhe pabesueshme. Madje është bërë e pabesueshme dhe për ne. Ishte një diktaturë e egër. Më e egra në të gjithë pernadorinë komuniste. Diktatura donte të zotëronte me ...
Koha Jone | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved