ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 17:18

Keshilla
Nëse gërhisni natën, pini këtë lëng para gjumit dhe gjithë familja do të jetë e lumtur
Një nga arsyet më të shpeshta pse njerëzit gërhasin në gjumë është mbipesha Pesha e tepërt jo vetëm që bezdisin partnerin kur ju gërhisni, por nuk i bëjnë mirë shëndetit tuaj në përgjithësi. Ushtrimet e rregullta dhe ...
Keshilla | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Paralajmëron mjekja: Fëmijët duhet të luajnë dy orë jashtë ose rrezikojnë të verbohen
Fëmijët po rrezikohen nga dëmtimi i shikimit, nëse nuk kalojnë të paktën dy orë jashtë për t’i “pushuar” sytë nga ekranet, paralajmërojnë ekspertët. Një problem i ri me shikimin që është shfaqur në mesin e fëmijëve ...
Keshilla | para 7 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia
Nëse veç nuk dëshironi të shpenzoni shumë para për pastrues të ndryshëm shtëpiakë, atëherë nga tani ju nevojiten vetëm dy produkte për ta pastruar tërë shtëpinë: uthulla dhe soda e bukës. Këto dy produkte mund të ...
Keshilla | para 22 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Krijimi i proteinave në laborator ofron mundësi të shumta
Një shprehje e vjetër thotë “Natyra është e pamposhtur”. Por në një laborator në Universitetin e Nju Jorkut, shkencëtarët po përpiqen të kopjojnë një prej aktiviteteve bazë të natyrës, ndërtimin e proteinave. ...
Keshilla | 22-Oct-2019 16:31 |

Ushqimet më të mira kundër alergjisë dhe disa këshilla antialergjike
Alergjitë ndikojnë në mushkëri, hundë, veshë, stomak, lëkurë dhe pjesë të tjera të trupit. Mund të shkaktojë kruajtje të lehta deri në anafilaltik, një reaksion që shpeshherë rrezikon dhe jetën. Mbani mend çfarë ju ...
Keshilla | 22-Oct-2019 14:10 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Humbja e peshës mund të çojë në zhdukjen e kësaj sëmundje
Diabeti i tipit 2 mund të mposhtet pasi humbja e peshës mund të çojë në një mposhtje të sëmundjes nëse është në fazën fillestare, sipas një studimi të ri në mbi 300 pacientë. Në kongresin e Shoqatës Amerikane të ...
Keshilla | 22-Oct-2019 10:28 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved