ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 16:19

Keshilla
Ilaçi i famshëm OKI: Ja çka mund t’i bëj trupit tuaj
Ky ilaz redukton temperaturën, dhimbjen [e në veçanti atë të kokës] dhe inflamacionin, shkruan Periskopi. Ilaçi i njohur si ‘Oki’ ose siç njihet ndryshe Ketoprofeni, po përdoret në përmasa shumë të mëdha në Kosovë. Para ...
Keshilla | 06-Dec-2019 17:30 | 2 artikuj te ndërlidhur »

As vonesa e ciklit e as të vjellat; Kjo është shenja e parë që tregon se jeni shtatzënë, por që neglizhohet nga gratë
Rritja e gjoksit është një nga shenjat e para të shtatzënisë. Dy javët e para pasi keni mbetur shtatzënë, gjoksi fillon të rritet dhe të ndryshojë duke u përgatitur që të prodhojë qumësht. Të stimuluara nga hormonet ...
Keshilla | 06-Dec-2019 15:23 |

Gjysmë ore ecje në ditë, zvogëlon rrezikun e diabetit tek meshkujt
Ushtrimi i moderuar i ndonjë aktiviteti fizik, e zvogëlon rrezikun e zhvillimit të diabetin, shkruan Dailymail. Tanimë dihet se pasiviteti e rrit rrezikun e problemeve të zemrës dhe obezitetit. Mirëpo, shkencëtarët në ...
Keshilla | 06-Dec-2019 12:27 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Zbulimi i shekullit: Ilaçi që shëron varësinë nga nikotina
Ekspertët kanë zbuluar një proces kimik që ndodh në tru që e kthen shijen e një cigare nga e pa tolerueshme tek e këndshme. Mendohet se gjetja mund të çojë në një ilaç që do të ndihmojë në luftimin e varësisë së ...
Keshilla | 06-Dec-2019 10:17 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved