ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/03/2019 17:45

Java News
“Opozita bojkoton zgjedhjet, do të ketë shumë kandidatë të pavarur”
Partia Socialiste e Shqipërisë ndezi sot motorët për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, por a do të jetë ato të qeta pa pjesëmarrjen e opozitës? Deputeti i PS-së, Musa Ulqini u shpreh për Report Tv se, pavarësisht nëse ...
Java News | para 34 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Grumbullimet masive të përkrahësve, krahasimi pozitë- opozitë
FOTOT/ Grumbullimet masive të përkrahësve, krahasimi pozitë- opozitë
Ditën e sotme Partia Socialiste e Shqipërisë zhvilloi Kongresin e saj, e njëkohësisht edhe takimin ‘Bashkia që duam’ në Tiranë, ku u rikonfirmua Erion Veliaj si kandidat nga radhët e kësaj force politike. Ajo që ran ë ...
Java News | para 34 min | 104 artikuj te ndërlidhur »

Fundoset trageti në Irak, së paku 102 të vdekur
Një tragjedi e vërtetë ndodhi në lumin Tigër, në Mosul të Irakut, ku pas përmbysjes së një trageti, së paku 102 persona janë mbytur. Zyrtarët irakenë thanë se ndër viktimat, së paku 12 ishin fëmijë. Më shumë se 170 vetë ...
Java News | para 37 min | 27 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Publikon format trupore, vajza e ish-deputetes së PD ‘i vë flakën’ Instagramit
FOTOT/ Publikon format trupore, vajza e ish-deputetes së PD ‘i vë flakën’ Instagramit
Ada Deda është një ndër modelet më të komentuara për bukurinë e saj dhe format fizike tejet sensuale. Vajza e ish-deputetes së PD, Albina Deda, duket mjaft aktive në rrjetet sociale. Së fundmi bukuroshja Ada ka postuar ...
Java News | para 50 min | 116 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ Gramsh, ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan me jastëk
FOTO/ Gramsh, ja kush është 35-vjeçari që mbyti gruan me jastëk
Detaje per krimin e rende brenda familjes ne Grasmh, ku burri mbyti gruan, duke e lene te vdekur ne vend. Autori eshte Alvin Hysa, banues në Grekan të Gramshit, kurse viktima eshte gruaja e tij, shtetasja Gurije Hysa. ...
Java News | para 61 min | 86 artikuj te ndërlidhur »

Balaj: Kemi humbur vetëm një betejë, lufta është ende e gjatë
Bashkë me Myrto Uzunin në konferencën për shtyp të kombëtares shqiptare, këtë të shtunë ishte i pranishëm edhe sulmuesi tjetër Bekim Balaj. Shkodrani nuk foli për largimin e trajnerit Panucci. ndërsa u ndal te sfida e ...
Java News | para 61 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Mass: Vendimi për ta bombarduar Jugosllavinë ishte i drejtë, po kryheshin vrasje masive
Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Mass, ka thënë se vendimi i Gjermanisë për të marrë pjesë në bombardimin e Jugosllavisë ka qenë i drejtë. Sipas tij ky vendimi i Berlinit zyrtar kishte ardhur pasi ...
Java News | para 69 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Kongresi i PS jashtë kamerave
FOTOT/ Kongresi i PS jashtë kamerave
Partia Socialiste organizoi kongresin në funksion të zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit. Teksa kanë mbetur vetëm 3 muaj nga ky test i rëndësishëm për maxhorancën, “selia rozë” ndezi motorët në sheshin “Nënë Tereza”. Më ...
Java News | para 72 min | 139 artikuj te ndërlidhur »

SHBA/ Përfshirja e Rusisë në zgjedhje, Mueller përfundon hetimin 2 vjeçar, dorëzon raportin
Prokurori i Posaçëm Robert Mueller ka përfunduar hetimin e tij thuajse dyvjeçar rreth ndërhyrjes ruse në zgjedhjet e vitit 2016 dhe rreth një bashkëpunimi të mundshëm të fshehtë të fushatës së Donald Trump me Rusinë. ...
Java News | para 76 min | 29 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ 20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende mbi Beograd
FOTOT/ 20 vjet pas sulmeve të NATO-s, gjurmët janë ende mbi Beograd
Më 24 mars 1999, në Beograd kumbuan sirenat. Shansi i fundit për një zgjidhje paqësore në konfliktin e Kosovës, kish kaluar pa asnjë rezultat. Me avionë ushtarakë dhe raketa, NATO sulmoi për të ndaluar raprezaljen ...
Java News | para 85 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

PD: PS bëri bullizëm sot me Tiranën
Pas zyrtarizmit të Erion Velisë si kandidat për një mandat të dytë në krye të bashkisë së Tiranës, ka reaguar edhe Partia Demokratike me anë të zëdhënëses , Ina Zhupa. Kjo e fundit shprehte se qytetarët e Tiranës ...
Java News | para 93 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj: Ata që thonin – Edi dhe Erioni si kanë punët mirë, ju them sot…!
Erion Veliaj është zyrtarisht kandidati i PS për Bashkinë e Tiranës. Gjatë fjalës së tij para mbështetësve, kryebashkiaku ka rrëzuar zërat për ftohje me Ramën. “Unë dhe Rama jemi më të bashkuar se kurrë”, tha ai. “U ...
Java News | para 96 min | 104 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Kejvina dhe Françeska ‘përcëllojnë’ rrjetin me foto provokuese
FOTOT/ Kejvina dhe Françeska ‘përcëllojnë’ rrjetin me foto provokuese
Ato janë dy nga modelet më simpatike në Shqipëri dhe gjithmonë kanë vëmendje maksimale nga mediat rozë. Françeska Jaçen dhe Kejvina Kthellan, janë dy mikesha shumë të afërta, te cilat shpeshherë shfaqen së bashku me ...
Java News | para 99 min | 56 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ A do të pranojë stolin e Kombëtares? Ja si përgjigjet Edi Reja
VIDEO/ A do të pranojë stolin e Kombëtares? Ja si përgjigjet Edi Reja
Kur kishin kaluar më shumë se 45 minuta nga mesnata, u largua nga stadiumi edhe presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka. Pikërisht në këtë tavolinë, presidenti i FSHF-së ka qëndruar për më se dy orë ...
Java News | para 104 min | 170 artikuj te ndërlidhur »

Vrasja e avokatit/ Gazetari Artan Hoxha: Libri i llogarive të krimit tashmë është hapur!
Gazetari investigativ Artan Hoxha shprehet se vrasja mbrëmjen e djeshme në Elbasan e avokatit të njohur ka hapur librin e llogarive të krimit. Hoxha thotë se vrasësit i kanë dërguar një mesazh të qartë drejtësisë dhe ...
Java News | para 104 min | 147 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ Beatrix Ramosaj i nxjerr të gjitha
FOTO/ Beatrix Ramosaj i nxjerr të gjitha
Beatrix Ramosaj ka ‘ndezur’ rrjetin me fotografinë e fundit. Këngëtarja e njohur shqiptare, Beatrix Ramosaj ka postuar një fotografi në Instagram teksa shfaqet me një fustan ngjyrë kafe. Ky fustan i Beatrixit zbulon më ...
Java News | para 2 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Veliaj shpall kandidaturën për Bashkinë e Tiranës, urimi i veçantë, batuta për Gramoz Ruçin
Erion Veliaj shpall sot zyrtarisht kandidaturën për bashkinë e Tiranës. Veliaj e ka hapur fjalën duke falenderuar nënën e tij, bashkëshorten Ajolën si dhe të birin Kajan, të tre të pranishëm në këtë ditë për ta ...
Java News | para 2 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

Fier/ Aksidentohet me frezë duke punuar tokën, vdes 62-vjeçari
Një 62-vjeçar ka humbur jetën në Fratar të Fierit pasi është aksidentuar gjatë punimit të tokës me frezë. Viktima Rushit Brahimaj, është dëmtuar në pjesë të trupit dhe në gjymtyrë duke i shkaktuar plagë dhe gjakderdhje. ...
Java News | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Protestat në Francë, policia dhe ushtria e “blindojnë” Parisin
Mijëra protestues janë duke marrë pjesë në protestat e radhës në Francë kundër qeverisë së presidentit Emmanuel Macron. Autoritetet e sigurisë i kanë angazhuar mijëra policë dhe ushtarë. Pjesa më e madhe e tyre do të ...
Java News | para 2 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Rama sulmon analistët: Hap TV e çimkadrinjve, shikon vetëm tmerr
Kryeministri Edi Rama komentoi mediat dhe gazetarët gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS duke i quajtur derrhane, zuzarë e kadrinj. Rama krahasoi portalet e televizionet me Sharrën e dikurshme, që helmonte kryeqytetin, ...
Java News | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

“Zgjedhje nëse merrni një bashki më shumë’, PD reagon ndaj sfidës së Ramës
Partia Demokratike ka reaguar pas sfidës së hapur që kryeministri Edi Rama bëri ndaj opozitës. Në fjalën e tij nga sheshi ‘Nënë Tereza’ Rama sfidoi opozitën ndërsa u shpreh se nëse fiton një bashki më shumë në ...
Java News | para 2 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti i PES: Rama riktheu besimin ndaj Shqipërisë, opozita të zhvillojë betejën në parlament
Presidenti i Partisë Socialiste Europiane (PES), Sergei Stanishev ka përshëndetur zhvillimet e Kongresit të PS në Tiranë përmes një videomesazhi. Stanishev vlerësoi punën e Qeverisë shqiptare, duke theksuar se Shqipëria ...
Java News | para 2 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Ngjela për Kongresin e PS: Ky është punizëm i kulluar
Avokat Spartak Ngjela ka komentuar sot mbajtjen e Kongresit nga Partia Socialiste. Ngjela tha se punimet e Kongresit ishin një “punizëm i pastër”, duke shtuar se në një demokraci liberale nuk mund të ketë të tillë kult ...
Java News | para 2 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Horoskopi, e diel 24 mars 2019
Ky është horoskopi për ditën e dial, 24 mars 2019. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Pozicioni i mirë i Hënës do të zgjojë tek ju ...
Java News | para 2 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Jordyn Woods i kthehet jetës së natës, pas tradhëtisë me burrin e Kardashian
FOTOT/ Jordyn Woods i kthehet jetës së natës, pas tradhëtisë me burrin e Kardashian
Pas skandalit të tradhtisë me Tristan Thompson, Jordyn Woods qëndroi disa kohë larg syrit të publikut. Mbrëmjen e së premtes, ajo vendosi ti kthehet sërish jetës së natës. 21-vjeçarja u fotografua me një fund të ...
Java News | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

“Der Spiegel”/Ramush Haradinaj: Kush hap çështjet e kufijve, përgatit tragjedi të reja
Kryeministri kosovar, Ramush Haradinaj në një intervistë për gazetën gjermane “Der Spiegel” theksoi edhe njëherë qëndrimin e tij për të mos ndryshuar kufinjtë e Kosovës. I pyetur nga gazetari Walter Mayr, në lidhje me ...
Java News | para 3 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

LISTA e këshilltarëve të Bashkisë/Ja 100 emrat e ekipit të Erion Veliajt për Tiranën
Pas zyrtarizimit të kandidaturës së kryebashkiakut Erion Veliaj për një mandat të dytë në Tiranë, qytetarët e kryeqytetit janë njohur edhe me emrat e 100 kandidatëve për Këshillin Bashkiak, me të cilët Partia Socialiste ...
Java News | para 3 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

“Il fatto quotidiano”/Lulzim Basha: Beteja jonë është kundër drogës dhe pastrimit të parave
Kreu i PD, Lulzim Basha ka dhënë një intervistë për të përditshmen italiane “Il fatto quotidiano” me gazetarin Giancarlo Padovan teksa ka folur për aktualitetin politik në Shqipëri si dhe protestat. Basha ka thënë se ...
Java News | para 3 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Ky është misteri i vërtetë i gungave gjigande brenda Tokës
Rreth 2.000 kilometra nën këmbët tona, ka masa të mëdha materiali të nxehtë nga zona e mantelit, që kanë tërhequr vëmendjen e shkencëtarëve për 4 dekadat e fundit. Gungat, siç i kanë quajtur disa shkencëtarë, kanë ...
Java News | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Aktualitet / Diplomatët gjermanë apelojnë për Opozitën: Merrni pjesë në zgjedhjet lokale
Gjermania rithekson qëndrimin ndaj zhvillimeve politike në Shqipëri, pas dorëzimit të mandateve parlamentare nga opozita duke konsideruar të gabuar veprimin e opozitës dhe bën thirrje për pjesëmarrje në zgjedhjet ...
Java News | para 3 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Dossier/Zhgënjimet e trainerëve të huaj nga Dosena deri te Panuçi
Kur Armand Duka u zgjodh presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, një nga atributet që i vendosi rolit të tij të ri, ishte ekskluziviteti i zgjedhjes së trajnerit të Kombëtares. Duka gjeti në detyrë Sulejman ...
Java News | para 4 ore | 170 artikuj te ndërlidhur »

Edi Rama: “Të dalë mendsh”, po fituat një bashki më shumë, jemi gati për zgjedhje të parakohshme
Kryeministri Edi Rama ka folur në pjesën e dytë të punimeve në Kongresin e Partisë Socialiste të cilat po mbahen te sheshi “Nënë Tereza”. Në kuadër të nismës “Bashkia që duam”, shefi i qeverisë ka adresuar një sërë ...
Java News | para 4 ore | 49 artikuj te ndërlidhur »

Basha etiketohet si “Arusha Lul” dhe “lider pa hallate”, po dhe një mesazh i hidhur për presidentin
Pasi i bëri ofertën opozitës për t’u ulur dhe për të miratuar reformën zgjedhore sipas kërkesave të tyre, Rama nuk ka kursyer dhe sulmet ndaj kreut të opozitës, Lulzim Basha, të cilin fillimisht e ka quajtur si “Arusha ...
Java News | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Canabis/Policia greke arreston 4 shqiptarë, u kapën me 70 kg drogë
Policia greke arreston 4 shqiptarë me mbi 70 kg kanabis të papërpunuar. Katër shqiptarët, 53 vjeç, 33 vjeç, 23 vjeç dhe 24 vjeç u arrestuan duke ecur në zonën pyjore pranë segmentit të autostradës Egnatia ...
Java News | para 4 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Rama i fiksuar për Teatrin e ri Kombëtar: Do ta bëjmë me se-sbën
I fiksuar pas teatrit. Ai ka premtuar se do behet godina. Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk tërhiqet nga projekti për ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar. Në sesionin e dytë të Kongresit socialist, Rama tha se ...
Java News | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ ISIS-i lëshon edhe bastionin e fundit
Forcat demokratike siriane të mbështetura nga trupat amerikanë njoftuan çlirimin e Baguz, bastion i fundit ende në kontroll të Shtetit Islamik. Një zëdhënës tha në Twitter se “Kalifati” ishte mundur përfundimisht në ...
Java News | para 4 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Pas ndeshjes/Turqit akuzojnë: Na vërshëllyen himnin, vepër e Mossad-it
Pas ndeshjes/Turqit akuzojnë: Na vërshëllyen himnin, vepër e Mossad-it
“Arnavut taraftarlardan skandal hareket! İstiklal Marşı’nı ıslıkladı”, shkruan i revoltuar portali turk yeniakit.com, sipas të cilit tifozët shqiptarë vërshëllyen himin e Turqisë në momentin e intonimit të partiturës në ...
Java News | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Erion Veliaj tregon SMS-të e marra nga demokratët
Në takimin e mbajtur sot në sheshin “Nënë Tereza”, Kryetari I Bashkisë së Tiranës ka publikuar mesazhet e marra nga demokratët përmes celularit, të cilët kanë lënë pas dallimet politike dhe I janë bashkuar sot në shesh ...
Java News | para 4 ore | 104 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ PS nisi zyrtarisht fushatën elektorale nga Tirana
FOTOT/ PS nisi zyrtarisht fushatën elektorale nga Tirana
Partia Socialiste është duke zhvilluar pjesën e dytë të Kongresit të Partisë Socialiste. Më herët, përfundoi pjesa e parë e Kongresit që u hap me fjalën e Sekretarit të Përgjithshëm, Taulant Balla dhe u mbyll po me atë, ...
Java News | para 5 ore | 139 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT: Afërdita Dreshaj përshfaqet shumë seksi me bikini të kuqe
FOTOT: Afërdita Dreshaj përshfaqet shumë seksi me bikini të kuqe
Këngëtarja dhe modelja e njohur, Afërdita Dreshaj, momentalisht ndodhet në Miami, ku po kalon kohë mjaft të bukur me motrën e saj, Jehonën. Ndërkohë në profilin e saj në “Instagram” nuk mungojnë fotografitë mjaft seksi, ...
Java News | para 5 ore | 56 artikuj te ndërlidhur »

Të gjithë kundër Barbara Streisand pse justifikoi mbretin e muzikës pop Michael Jackson
Dy javë pasi dokumentari “Leaving Neverland”, në të cilin dy persona pretendojnë se Michael Jackson ishte një pedofil dhe ka abuzuar seksualisth me ta, u publikua nga HBO, duket se të gjithë kanë një mendim për të. E ...
Java News | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Pavarësisht ftesës, Fatos Nano e refuzon Kongresin e PS
Pavarësisht ftesës, ish kryeministri Fatos Nano nuk ka marrë pjesë në Kongresin e PS. Fillimisht u tha se Nano kishte pranuar ftesën dhe do merrte pjesë në Kongres, por deri tani ai nuk është shfaqur. Nuk dihen arsyet ...
Java News | para 5 ore | 139 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT/ Rrjeti nuk rresht me humor për Panuçin
FOTOT/ Rrjeti nuk rresht me humor për Panuçin
Pas humbjes së djeshme me Turqinë dhe shkarkimit të tij, në rrjet ka plasur humor me Kristian Panuçin. Por,po në rrjet ka pasur edhe polemika mes “kosovarëve” dhe shqiptarëve, pasi ndaj Etrit Berishës u hodh një shishe ...
Java News | para 5 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

PD-ja gjen një mundësi të thumbojë: “Korrupsioni po falimenton 50 biznese në ditë”
Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku ka deklaruar se sipas raportit të OKB-së Shqipëria renditet mes 15 vendeve më të korruptuara në botë. Sipas Tabakut, korrupsioni sot pengon të rinjtë të punësohen, duke i detyruar ...
Java News | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Spiropali apel opozitës: Pushteti merret me zgjedhje, jo me dhunë
Pa doreza znj.Spiropali ne artikulimin e saj. Ministrja e Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali u shpreh se pushteti nuk merret me Pazar dhe në tavolinë, por me votë. Gjatë fjalës së saj në Kongresin e PS, ...
Java News | para 5 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Java në RTSH: Protesta e fermerëve, çfarë e provokoi zemërimin e tyre
Qindra fermerë nga Berati, Lushnja, Fieri, Kavaja, Divjaka, Gjirokastra e zona të tjera të Shqipërisë, grumbullues dhe përpunues të qumështit, prej ditësh protestojnë kundër skemës së re të kompensimit të prodhimeve ...
Java News | para 5 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Kongresi i PS/ Kandidati për Bashkinë e Elbasanit, Llatja: Do e kërkojmë votën derë më derë
Gledian Llatja, kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë e Elbasanit në fjalën e tij në kongres deklaroi se partia e tij do të kërkojë derë më derë mbështetjen e qytetarëve. Ai deklaroi se me ardhjen e Partisë ...
Java News | para 5 ore | 139 artikuj te ndërlidhur »

Pamjet nga droni/ Edi Rama (Live): Kodi Penal do ashpërsohet për dhunuesit dhe një këshillë për babalet e Medias
Pamjet nga droni/ Edi Rama (Live): Kodi Penal do ashpërsohet për dhunuesit dhe një këshillë për babalet e Medias
Erion Veliaj po shpall kandidaturen live nga Sheshi “Nene Tereza” ne pjesen e dyte te Kongresit te Socialisteve. Nderkohe qe fjala eshte marre nga kryeministri qe nuk ka lene pa fshikulluar dhe Opoziten. AI ka gjetur ...
Java News | para 5 ore | 139 artikuj te ndërlidhur »

Shkarkimi/Panuçi akuzon: Jeni të mësuar me cirk! Por, në ikje e rregullon
Christian Panuçi është pushuar nga puna pas dështimit të radhës, kundër Turqisë, duke u larguar me një bilanc mjaft negativ dhe duke u bërë trajneri i parë në historinë e kombëtares sonë që ofendohet në kor nga tifozët, ...
Java News | para 6 ore | 170 artikuj te ndërlidhur »

Dossier/Historia e vërtetë e Mata Harit, ishte spiune apo thjesht një “kokë turku”?
Nga Barbara Maranzani Vajza lozonjare e një mulluxhiu të pasur holandez, e braktisi që në adoleshencë familjen e saj. Margareta Zele, u arratis më pas nga një martesë abuzive me një oficer të ushtrisë në Indinë Lindore ...
Java News | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved