ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2020 04:59

InfoSport.mk
Makedonija Gj.P nuk arrin të bind brazilianin e Partizanit të Tiranës!
Lojtari brazilian Lukas Kardoso është rikthyer te Partizani nga huazimi 6 mujor te Drita e Gjilanit, aty ku trajner kishte shkupjanin, Ardian Nuhiu. Megjithatë Kardoso pritet që sërish të huazohet nga ana e drejtuesve ...
InfoSport.mk | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Super prezantimi i Sedat Berishës nga ana e Struga Trim Lum (VIDEO)
Sedat Berisha pas dy viteve të plota rikthehet të luajë në futbollin tonë vendor. Mbrojtësi shkupjan mbrëmjen e sotme u transferua te skuadra e Struga Trim Lum, të cilët në këtë mënyrë bënë edhe goditjen e dytë në ...
InfoSport.mk | para 5 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Jang me një mesazh emocionues për Junajtedin dhe tifozët e klubit anglez
Pak orë më parë, anglezi u zyrtarizua si përforcimi më i ri i skuadrës së Antonio Kontes, që këtë vit pretendon titullin e kampionit shumë seriozisht. Menjëherë pas lëvizjes së tij, Jang është kujdesur që të përshëndes ...
InfoSport.mk | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Konjaspor e Erdon Dacit i jep fund serisë prej 10 ndeshjeve pa fitore (VIDEO)
Konjaspori i Erdon Dacit i ka dhënë fund serisë prej 10 ndeshjeve pa fitore, teksa sonte në ndeshjen e parë të javës së 18-të në Superligën turke mundi në udhëtim ekipin e Ankaraguxhu me rezultatin minimal 1:0, njofton ...
InfoSport.mk | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Eshli Jang anglezi i tretë që do luaj te Interi
Eshli Jang i cili gjatë ditës së sotme u zyrtarizua te Interi, është futur në histori si futbollisti i tretë anglez që firmos me Interin. Para tij kishte qenë Xherri Hitçens nga vitit 1961 në 1963, ndërsa në historinë ...
InfoSport.mk | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Berisha: I lumtur të jem te Struga Trim Lum, drejtuesit besuan te unë
Mbrojtësi shkupjan Sedat Berisha ka hapur faqe të re në karrierën e tij. Vetëm disa orë pasi u nda me Dritën e Gjilanit, shtatëlarti u prezantua si përforcim i madh për Struga Trim&Lum. Pas firmosjes dhe prezantimit, ...
InfoSport.mk | para 6 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria fiton “luftën” me Zvicrën për këtë super futbollistë shqiptarë
Shqipëria ka fituar luftën me Zvicrën për shërbimet e Florian Kamberit, i cili ishte ftuar nga Edi Reja edhe në dy ndeshjet e fundit kualifikuese, mirëpo që i njëjti nuk mundi të luaj për shkak të një dëmtimi, por edhe ...
InfoSport.mk | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ylli kosovar që dikur kushtonte 50 milionë euro, sot edhe zyrtarisht ka mbetur pa klub
Donis Avdijaj dhe Trabzonspor kanë ndarë rrugët, me futbollistin kosovar që ka shkëputur kontratën me klubin turk. Donis Avidjaj para disa viteve ishte futbollisti kosovar më premtues dhe te Shalke 04 e kishte një ...
InfoSport.mk | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Jang zyrtarizohet te Interi
Skuadrta e Interit ka zyrtarizuar sot pasdite transferimin e Eshli Jang nga rradhët e Mançester Junajtedit. Anglezi i cili e ka nisur karrierën si mesfushor ofensiv për të përfunduar si mbrojtës krahu te Mançester ...
InfoSport.mk | para 7 ore | 53 artikuj te ndërlidhur »

Ekskluzive, Sedat Berisha shumë shpejtë gjen skuadrën e tij të re!
Sedat Berisha prej sot edhe zyrtarisht më nuk do të jetë pjesë e Dritës së Gjilanit. Mbrojtësi shkupjan i dha fund aventurës së tij në futbollin kosovar, mirëpo i njëjti nuk do mbetet gjatë kohë pa skuadër, pasi burime ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Renova dhe Gostivari nesër përballen në Tetovë
Renova me Alush Gavazajn në skuadër gjatë ditës së nesërme do të përballet me Gostivarin në Tetovë, në një ndeshje miqësore, që të dy trajnerëve do ju shërbejë për të parë sa më afër formën e futbollistëve të tyre, që ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Struga Trim Lum nesër përballet me Korabin
Struga Trim Lum gjatë ditës së nesërme do të zhvillojë miqësoren e dytë, në kuadër të përgatitjeve për stinorin pranveror, njofton “infOSport.mk”. Kundërshtarë i skuadrës strugane do të jetë Korabi nga Peshkopia, që ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sedat Berisha largohet nga Drita e Gjilanit
Sedat Berisha dhe Drita e Gjilanit përfundimisht kanë ndarë rrugët, me shkupjanin që është larguar nga skuadra kosovare dhe tashmë është futbollist i lirë. Konfirmimi ka ardhur nga vet klubi i Dritës, të cilët përmes ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Sileksi transferon mesfushorin e Struga Trim Lum
Sileksi ka bërë goditjen e parë në merkaton e janarit. Burime të sigurta pranë “infOSport.mk”, bëjnë me dije se skuadra 3 herë kampione e vendit në rradhët e veta ka transferuar mesfushorin e Struga Trim Lum, Burhan ...
InfoSport.mk | para 8 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Flamurtari i Prishtinës nuk mundet pa maqedonas, transferon ish sulmuesin e Sileksit
Flamurtari i Prishtinës gjatë ditës së sotme ka prezantuar 6 futbollistë të rinj, në mesin e të cilëve edhe sulmuesin maqedonas, Bllagoj Gucev, njofton “infOSport.mk”. Sulmuesi me origjinë nga Strumica në këtë mënyrë ...
InfoSport.mk | para 9 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Peev nuk bindi trajnerin Shensoj, vetëm pas disa ditëve largohet nga Makedonija GJ.P
Aventura e Lazar Peev me Makedonija GJ.P ka zgjatur vetëm 10 ditë, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori nga Gjevgjelia iu bashkua skuadrës shkupjane që nga dita e parë e përgatitjeve për stinorin pranveror, mirëpo si ...
InfoSport.mk | para 12 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Vllaznia prezanton sulmuesin maqedonas, Simeon Hristov
Vllaznia e Shkodrës, që udhëhiqet nga ish seleksionuesi i Maqedonisë, Mirsad Jonuz, gjatë ditës së sotme ka bërë prezantimin e sulmuesit maqedonas, Simeon Hristov, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit skuadrës shkodrane ...
InfoSport.mk | para 13 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Vjen largimi i dytë nga Makedonija GJ.P
Pas Benjamin Demir, i cili kishte paralajmëruar largimin nga rradhët e Makedonija Gj.P, pjesë e kësaj skuadre gjatë stinorit pranveror nuk do të jetë edhe braziliani, Bianor Neto. Ky i fundit nuk arriti gjuhë të ...
InfoSport.mk | para 13 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Muamed Sejdin takohet me ambasadorin e Kosovës
Presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë, Muamed Sejdini në “Shtëpinë e Futbollit” ka pritur në takim pune ambasadorin e Kosovës në vendin tonë, Gjergj Dedaj. Në kuadër të këtij takimi u bisedua për ndeshjen ...
InfoSport.mk | para 14 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Gavazaj: Ja çfarë më shtyu të pranojë ofertën e Renovës
Skuadra e Renovës gjatë ditës së sotme në ambientet e saj prezantoi përforcimin e fundit, mesfushorin kosovar, Alush Gavazaj. Bëhet fjalë për një mesfushorë me mjaft eksperiencë, i cili edhe pse ende i ri në moshë, pas ...
InfoSport.mk | 17-Jan-2020 00:00 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dëshmori Remzi Osmani fitues i turneut “Juventus Serava”
Dëshmori Remzi Osmani ëshët fituesi i edicionit të dytë të turneut në futsal “Juventus Serava”, njofton “infOSport.mk”. Ekipi nga Sllupçani që nderoi heroin kombëtar, në finalen e madhe mundi ekipin shkupjan, Arben ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 23:33 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Rrahmani nesër prezantohet te Napoli, zbulohen detajet e kontratës
Tashmë nuk më asnjë dilemë, Amir Rrahmani do të jetë futbollisti më i ri që do ti bashkohet Napolit në këtë merkato dimërore. Mbrojtësi i përfaqësueses së Kosovës, muajt e fundit bëri bujë me fanellën e Veronës, duke ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 22:00 | 81 artikuj te ndërlidhur »

Sulmin ndaj serbit Kovaçeviç e organizoi ish futbollisti i Realit të Madridit!
Ish-sulmuesi serb, Darko Kovacevic u plagos mbrëmjen e 6 janarit pasi u qëllua me armë zjarri, jashtë banesës së tij në periferi të Glifadhës, Greqi. Mediat greke raportojnë se ish futbollisti i kombëtares serbe, ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 18:52 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Ilir Daja i mahnitur me shkupjanin 18-vjeçar, Agon Elezi
Skënderbeu të mërkurën zhvilloi edhe miqësoren e tretë në kuadër të mini përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit në Superligën shqiptare, njofton “infOSport.mk”. Pas fitores 5:2 ndaj Besëlidhjes, skuadra korçare ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 17:15 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shkupi i nis me barazim miqësoret në prag të stinorit pranveror
Shkupi ka barazuar pa gola në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar ndaj Flamurtarit të Prishtinës, njofton “infOSport.mk”. Ndeshja në fjalë u zhvillua në terenet pranë Federatës së Futbollit të Maqedonisë, ndërsa të dy ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 15:37 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Pas Fazliut, Pelisteri prezanton edhe një emër tjetër të ri
Pas Lavdrim Fazliut, skuadra e Pelisterit ka angazhuar edhe sulmuesin Dimitar Ivanov, i cili vjen nga rradhët e Tikveshit, njofton “infOSport.mk”. Ky i fundit tashmë disa ditë me rradhë po përgatitet me ekipin nga ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 14:50 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Messi kosovar kopjon Messin argjentinas, super gol ndaj Steaua (VIDEO)
Messi kosovar, Edon Zhegrova çdo ditë e më shumë po e gjen vetën te Bazeli, duke treguar talentin e tij, ndërsa veprimet e tij në fushën e blertë ngjasojnë me atë të yllit argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi, ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 14:35 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Vijnë dy largimet e para nga Renova
Pas dy afrimeve të bëra në skuadër, te Renova kanë ardhur edhe largimet e para. Nga tabori i skuadrës nga Xhepçishti njoftuan se me marrëveshje të dyanshme kanë ndërprerë bashkëpunimin me sulmuesin Lavdrim Skenderi dhe ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 14:19 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ferizaji largon plotë 5 futbollistë
Pas fillimit të fazës përgatitore, skuadra e Superligës së Kosovës, FC Ferizaj tashmë ka filluar edhe planin e operacionit ‘fshesa’. Drejtuesit e klubit tashmë kanë bërë listën e futbollistëve të cilët do të largohen ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 13:19 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shkupjani Lavdrim Fazliu i bashkohet Pelisterit
Futbollisti i talentuar shkupjan, Lavdrim Fazliu, karrierën e tij ka vendosur ta vazhdojë te skuadra e Pelisterit, që garon në Ligën e dytë – Perëndim, njofton “infOSport.mk”. Fazliu te skuadra nga Manastiri ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 12:58 | 8 artikuj te ndërlidhur »

E bujshme, mbrojtësi i Milanit i bashkohet Muriqit te Fenerbahçe
Pas Fabio Borinit, nga Milani është larguar edhe zviceriani, Rikardo Rodrigez, përcjellë “infOSport.mk”. Drejtuesit e skuadrës së njohur italiane ia kishin lënë në dorë lojtarit të zgjidhte vetë midis transferimit te ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 12:15 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Kundërshtari i parë i Sloga Jugomagnatit  në kupat europiane mundi Partizanin në Turqi
Partizani nuk ka arritur të marrë rezultat pozitiv as në miqësoren e dytë që ka zhvilluar në tokën turke. Kampionët e Shqipërisë janë mundur me rezultatin 0:2 nga skuadra hungareze e Honved, aty ku kanë mjaftuar dy ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 03:09 | 14 artikuj te ndërlidhur »

E bujshme, Juventusi transferon sulmuesin e Kombëtares shqiptare
Një lajm i bujshëm vjen nga Italia, më saktësisht nga “Sky Sport”, të cilët njoftojnë se sulmuesi shqiptarë, Xhakomo Vrioni do të bashkohet me Juventusin, përcjellë “infOSport.mk”. Sulmuesi i shpresave të kombëtares ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 02:46 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria U16 mundi moshatarët e Maqedonisë së Veriut
Përfaqësuesja e Maqedonisë së Veriut U16, që udhëhiqet nga Dragan Kanatllarovski ka pësuar disfatë minimale 1:0 në turneun e përvitshëm miqësor “Mercedes Benz Aegean Cup”, që zhvillohet në Kushadasi të Turqisë. Golin e ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 02:13 | 17 artikuj te ndërlidhur »

Bujamin Asani shënon në fitoren e Ferizajit ndaj Renovës
Të mërkurën Renova udhëtoi për në Kosovë për të zhvilluar miqësoren e parë në kuadër të stinorit pranveror, ndërsa për kundërshtarë pati ekipin e Ferizajit, pjesë e së cilës është edhe ish futbollisti i FC Shkupit, ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 01:00 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Caktohet data e “El Clasicos” së dytë të këtij edicioni
Tashmë edhe zyrtarisht është mësuar data e ndeshjes më të ndjekur në rruzullin tokësor, asaj midis Barcelonës dhe Realit të Madridit, që ndryshe njihet edhe si “El Clasico”. E njëjta do të zhvillohet me 1 mars në ora ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 00:45 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Pas Muriqit, Ali Koç te Fenerbahçe sjellë edhe një sulmues tjetër shqiptarë!
Vedat Muriqi shumë shpejt mund të bëhet me një partner sulmi shqiptar te Fenerbahçe. Bëhet fjalë për talentin e Red Bull Salzburg, Mërgim Berisha, i cili do të ndihmonte Muriqin të merrte frymë më lirisht në momentet më ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 00:35 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Ndodhi edhe kjo në Brazil, arbitri nxorri pistoletën nga brezi dhe kërcënoi tifozët (VIDEO)
Përdorimi i armëve në fushat e futbollit është kthyer në një modë. Pas Greqisë dhe Meksikës, një tjetër episod i njëjtë na vjen nga Brazili. Gjithçka ndodhi në një ndeshje të futbollit amator, ku arbitri kryesor nxori ...
InfoSport.mk | 16-Jan-2020 00:14 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Kupa e Maqedonisë, caktohen ndeshjet e 1/8 së finales në futsal
Është hedhur shorti për ndeshjet e 1/8 së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë në futsal, njofton “infOSport.mk”. Skuadra kampione në fuqi dhe njëherit fitues i Kupës së Maqedonisë, Futsal Shkupi në këtë fazë do të ...
InfoSport.mk | 15-Jan-2020 23:55 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Arben Bajrami-Remzi Osmani, finalja e turneut “Juventus Serava”
Ndeshje spektakolare, super atmosferë dhe super gola. Kështu mund të përshkruhen dy ndeshjet gjysmëfinale të turneut në futsal “Juventus Serava”, që erdhi në fundin e saj, njofton “infOSport.mk”. Në finalen e madhe të ...
InfoSport.mk | 15-Jan-2020 23:39 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Skuadra suedeze e përdor si ‘model’ Bejtullain për prezantimin e fanellave (FOTO)
Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut tashmë ka nisur aventurën e tij në Suedi me skuadrën Helsingborgs IF. Ish-futbollisti i Shkëndijës, prej të hënën është bashkuar me skuadrën e tij të re në përgatitjet dimërore, ...
InfoSport.mk | 15-Jan-2020 23:15 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved