ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2020 05:29

Indeks Online
Edhe nëse dëshiron De Ligt nuk mund të transferohet te Barça deri në vitin 2021, për këtë arsye
Edhe nëse dëshiron De Ligt nuk mund të transferohet te Barça deri në vitin 2021, për këtë arsye
Matthijs De Ligt po përjeton një periudhë jo të mirë te Juventusi. Futbollisti që nga transferimi i tij te klubi italian nuk është që ka pasur paraqitje edhe aq të mira sa që është pritur nga ai. Andaj zërat për një ...
Indeks Online | para 6 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian si “tigër”, me linjat mahniti
Kim Kardashian si “tigër”, me linjat mahniti
Kim Kardashian ka sjellur imazhe të reja për adhuruesit e saj. Femra më seksi në botë nuk kishte si të vepronte ndryshe, përpos t’i ekspozonte linjat e saj ‘bombastike’. Në një fustan të gjatë për trupi, me detaje ...
Indeks Online | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Trumpi ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Trumpi ‘selam’ liderit të Iranit: Ki kujdes me fjalët
Lideri suprem i Iranit, Ayatollah Ali Khamenei gjatë ditës së sotshme e quajti kloun presidentin amerikan, Donald Trump. Ai po ashtu dha disa deklarata ‘te forta’ për ShBA-të dhe Evropën, transmeton Indeksonline. Rreth ...
Indeks Online | para 6 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Kryebashkiaku i Manchesterit kritikon Eminem për talljen me tragjedinë në koncertin e Ariana Grandes
Kryebashkiaku i Manchesterit kritikon Eminem për talljen me tragjedinë në koncertin e Ariana Grandes
Kryetari i bashkisë së Manchesterit, Andy Burnham ka kritikuar Eminem për një tekst “të panevojshëm të lënduar dhe thellësisht mosrespektues” në lidhje me sulmin me bombë të vitit 2017 në qytet. Në një këngë në albumin ...
Indeks Online | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Avdijaj mbeti pa skuadër por e mori vëmendjen e klubit skocez
Avdijaj mbeti pa skuadër por e mori vëmendjen e klubit skocez
Donis Avdijaj sot u konfirmua se nuk do të jetë më pjesë e skuadrës turke Trabonzspor, pasi që ka shkëptur kontratën me klubin e deri tanishëm. Mirëpo siç duket nuk do të mbetet për shumë kohë futbollist i lirë kjo pasi ...
Indeks Online | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme
18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica. 19.01 – Vransira dhe intervale me diell. 20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje ...
Indeks Online | para 7 ore | 102 artikuj te ndërlidhur »

Rihanna ndahet nga i dashuri miliarder, pas tri vitesh
Rihanna ndahet nga i dashuri miliarder, pas tri vitesh
Rihanna raportohet se është një femër beqare. Këngëtarja e hitit “Diamonds” është ndarë me miliarderin, Hassan Jameel, tha një burim për Us Weekly të premten, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline. Bukuroshja ...
Indeks Online | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Talenti 16 vjeçar i Arsenalit stërvitet me skuadrën e parë
Talenti 16 vjeçar i Arsenalit stërvitet me skuadrën e parë
Charlie Patino është vetëm 16 vjeçar mirëpo mosha e tij nuk e ndali atë që të jetë pjesë e skuadrës së parë të Arsenalit gjatë stërvitjeve. Patino i është bashkuar Arsenalit nga Luton në vitin 2015 dhe që nga atëherë ka ...
Indeks Online | para 7 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ballkani në miqësore me skuadrën iraniane
Ballkani në miqësore me skuadrën iraniane
Skuadra e Ismet Munishit, është duke zhvilluar fazën përgaditore në Antalia të Turqisë, dhe pas tri ditëve me stërvitje skuadra ka njoftuar se do të zhvillojnë ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare. Bëhet fjalë për ...
Indeks Online | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Lorik Cana bëhet baba për herë të dytë
Lorik Cana bëhet baba për herë të dytë
Legjenda e futbollit shqiptarë, Lorik Cana dhe bashkëshortja e ti, italiania, Monica janë bërë prindër për herë të dytë. Çifti kanë mirëpritur lindjen e vajzë, të cilën e kanë pagëzuar Enkeleida, shkruan Indeksonline. ...
Indeks Online | para 7 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Linda Halimi gjoksin në “shesh”, nga pushimet në Xhamajka
Linda Halimi gjoksin në “shesh”, nga pushimet në Xhamajka
Linda Halimi ka nisur pushimet verore. Ajo ka zgjedhur ishujt e Xhamajkas për tu relaksuar bashkë me familjen e saj. Këngëtarja nga Kosova e cila prej vitesh është zhvendosur në Amerikë, për të jetuar dhe punuar në ...
Indeks Online | para 7 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Podujevë, autobusi që u vetaksidentua po vinte nga Serbia – Policia jep detaje
Podujevë, autobusi që u vetaksidentua po vinte nga Serbia – Policia jep detaje
Sonte një autobus me udhëtar doli nga rruga në Lluzhan të Podujevës. Siç mëson Indeksonline, autobusi po vinte nga Serbia dhe se për shkak të mjegullës pësoi aksident. Kishte edhe udhëtarë kosovarë në autobus. Rreth ...
Indeks Online | para 7 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

​Tërmet i fortë në detin Jon
​Tërmet i fortë në detin Jon
Një tërmet i fortë me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter e ka goditur sot zonën në detin Jon. Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras. ...
Indeks Online | para 7 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Shpejtim Bulliqi paralajmëron Agim Veliun: Do ta humbasësh Podujevën
Shpejtim Bulliqi paralajmëron Agim Veliun: Do ta humbasësh Podujevën
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpejtim Bulliqi, në Blic Interview ka rrëfyer kohën kur për shumë vite ishte pjesë e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai ka folur edhe për faktin që kritikuesi më i madh i një ...
Indeks Online | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Qëllimi i Sarrit dhe i Juventusit, ta ndihmojnë Ronaldon ta fitojë prap topin e artë
Qëllimi i Sarrit dhe i Juventusit, ta ndihmojnë Ronaldon ta fitojë prap topin e artë
Ronaldo pesë herë ka arritur të shpallet si futbollisti më i mirë në botë dhe ta fitojë topin e artë, mirëpo kjo duket se nuk është e mjaftueshme. Por që ta fitojë topin e artë duket se e ka edhe ndihmën e një personi ...
Indeks Online | para 8 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Skandaloze: FFK nënshtrohet para Rusisë
Skandaloze: FFK nënshtrohet para Rusisë
Federata e Futbollit e Kosovës ka lëshuar një mundësi ideale për të marrë një fitore në tavolinë përballë Rusisë, apo të marrë edhe një fitore edhe më të madhe, të detyrojë Rusinë të pranojë shtetësinë e Kosovës. ...
Indeks Online | para 8 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Këngëtarja e njohur në zi, i vdes nëna
Këngëtarja e njohur në zi, i vdes nëna
Nëna e superyllit ndërkombëtar Celine Dion- ka vdekur pas disa muajsh duke luftuar me probleme serioze shëndetësore. Nëna e Celine, e cila në Kanada njihej me dashuri si “Maman Dion”, raportohet se kaloi vonë të enjten ...
Indeks Online | para 8 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Skenderaj, pesë persona të lënduar
Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në Skenderaj, pesë persona të lënduar
Sonte një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Runikë të Skenderajit. Indeksonline mësoi se nga ky aksident disa persona kanë pësuar lëndime të rënda. Rreth këtij rasti kontaktuam zëdhënësin e Policisë së Kosovës, ...
Indeks Online | para 8 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Rahovecasi ka nevojë urgjente për shërim, luten ata që kanë mundësi të dhurojnë para
Rahovecasi ka nevojë urgjente për shërim, luten ata që kanë mundësi të dhurojnë para
Faik Vuçitërna nga Rahoveci ka nevojë për ndihmën tuaj. 59 vjeçari ka kohë që qëndron në spital të Prizrenit meqë momentalisht përballet me probleme të rënda shëndetësore. Po ashtu, ai është nënshtrues i rregullt i ...
Indeks Online | para 8 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj paralajmëron Ramën: Ka edhe më shumë, nuk i kam thënë sepse kam kursyer kombin
Haradinaj paralajmëron Ramën: Ka edhe më shumë, nuk i kam thënë sepse kam kursyer kombin
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj e nisi duke komentuar padinë ndaj tij. ‘Kjo është më larg nga sa kam parë se gjërat mund të shkojnë, kjo i ka tejkaluar parashikimet e mia,’ tha ai. Haradinaj tha se ...
Indeks Online | para 8 ore | 242 artikuj te ndërlidhur »

Kosova “minierë” e talentave, edhe një futbollist tjetër merr ftesë nga Hajduk Spliti
Kosova “minierë” e talentave, edhe një futbollist tjetër merr ftesë nga Hajduk Spliti
Ka disa ditë që vazhdimisht futbollistët e rinjë të Kosovës po marrin ftesa nga klube të njohura, që të testohen. Kësaj radhe bëhet fjalë për talentin nga Mitrovica, Erlir Bahtiri, i cili është 16 vjeç dhe luan si ...
Indeks Online | para 8 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Arbenita u puth me dikë tjetër, reagon Fero
Arbenita u puth me dikë tjetër, reagon Fero
Sot gjatë ditës u publikua një video ku shihet e dashura e reperit, Fero, Arbenita Ismajli duke u puthur me një mashkull tjetër. Bëhej fjalë për Kened Tahiri, një model dhe menaxher i një klubi të njohur në kryeqytet, i ...
Indeks Online | para 8 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Autobusi nga Podujeva me udhëtar del nga rruga
Autobusi nga Podujeva me udhëtar del nga rruga
Një autobus me udhëtar brenda ka pësuar një vetaksident në Lluzhan të Podujevës. Siç mëson Indeksonline, autobus ka dal nga rruga për shkak të mjegullës së madhe. Ende nuk dihet nëse ndonjë udhëtar është lënduar. ...
Indeks Online | para 8 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin ‘Guinness”
Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin ‘Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...
Indeks Online | para 9 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Legjenda e boksit, Muhammad Ali sikur të ishte gjallë do t’i mbushte sot 78 vjet
Legjenda e boksit, Muhammad Ali sikur të ishte gjallë do t’i mbushte sot 78 vjet
“The Greatest” Muhammad Ali boksieri që bëri histori dhe kujtohet edhe në ditët sotme. Ai sikur të ishte gjallë sot do t’i mbushte 78 vjet, mirëpo edhe pse jo i gjallë ai vazhdon të kujtohet për veprat e tij të ...
Indeks Online | para 9 ore |

Limaj ngushëllon familjen e bashkëluftetarit  të tij Agim Shala i cili vdiq sot
Limaj ngushëllon familjen e bashkëluftetarit të tij Agim Shala i cili vdiq sot
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka ngushëlluar familjen e bashkëluftetarit të tij Agim Shala, i cili ka ndërruar jetë ditën e sotme. Limaj ka thënë se Agim Shala ishte ushtar i orëve të para të Ushtrisë ...
Indeks Online | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

E pabesueshme ngjashmëria e Mozzikut me aktorin e njohur amerikan
E pabesueshme ngjashmëria e Mozzikut me aktorin e njohur amerikan
Reperi i suksesshëm shqiptarë, Mozzik ka befasuar me një postim të radhës që ka bërë në Instagram. Ai ka krahasuar vetën me aktorin e njohur amerikan, Daniel Stern i cili më së miri njihet më së miri për rolin tek filmi ...
Indeks Online | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Mbi Prishtinën nuk është qielli por ajri i keq
Mbi Prishtinën nuk është qielli por ajri i keq
Dimri në kryeqytetin e Prishtinës nuk është përcjellë me borë por me mjegulla të ajrit të keq. Edhe sonte ajri i keq po i helmon qytetarët e Prishtinës, transmeton Indeksonline. Përveç që po dëmton shëndetin, këto ...
Indeks Online | para 9 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Aksident në Skenderaj, të lënduarit në gjendje të rëndë
Aksident në Skenderaj, të lënduarit në gjendje të rëndë
Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Runik të Skenderajit. Siç mëson Indeksonline nga dëshmitarët në vend të ngjarjes se 5 persona kanë pësuar lëndime, ku tre janë në gjendje të rëndë. Policia dhe Emërgjenca kanë ...
Indeks Online | para 9 ore | 36 artikuj te ndërlidhur »

Rrahmani zyrtarisht nënshkruan kontratën me Napolin
Rrahmani zyrtarisht nënshkruan kontratën me Napolin
Amir Rrahmani sipas Gianluca Di Marzio edhe zyrtarisht e kë nënshkruar kontratën me klubin Italian, Napolin. Futbollisti kosovarë ka kaluar te Napoli për 14 milionë euro dhe 1.5 milionë euro bonuse. Kurse lajmi për ...
Indeks Online | para 9 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti shfaqet në një diskutim në Prishtinë – Çfarë thotë për ndarjen e ministrive?
Albin Kurti shfaqet në një diskutim në Prishtinë – Çfarë thotë për ndarjen e ministrive?
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit Kryeministër në ardhje, Albin Kurti, ka thënë se me Lidhjen Demokratike të Kosovës ende nuk ka asgje definitive sa i përket ndarjes së ministrive. Kjo sipas tij për shkak të mos ...
Indeks Online | para 9 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Edhe Meda me Lulen zgjedhin Dubain për pushime
Edhe Meda me Lulen zgjedhin Dubain për pushime
Dubai është bërë destinacion i preferuar për artistët në vendin tonë, të cilët gjatë periudhës së dimrit nisen drejt një destinacioni me klimë të ngrohtë. Këtë së fundi e ka bërë edhe këngëtari i mirënjohur Meda, i cili ...
Indeks Online | para 9 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: Ashley Young futbollist i Interit
Zyrtare: Ashley Young futbollist i Interit
Skuadra e Interit sapo e ka bërë zyrtare transferimin e Ashley Young nga skuadra e Manchester United. Mbrojtësi 34 vjeçar ka nënshkruar kontratë me klubin Italian ku do të jetë pjesë e kësaj skuadre deri më 30 qershor ...
Indeks Online | para 9 ore | 53 artikuj te ndërlidhur »

McGregor dhe Cerrone kryejnë matjet zyrtare para ndeshjes së nesërme
McGregor dhe Cerrone kryejnë matjet zyrtare para ndeshjes së nesërme
Conor McGregor dhe Donald Cerrone edhe zyrtarisht i kanë kryerë matjet zyrtare para ndeshjes së nesërme. Kjo ndeshje do të jetë mjaftë e rëndësishme për McGregor pasi që do të jetë ndeshja e tij e rikthimit në UFC. ...
Indeks Online | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj priti në zyrën e tij ish-ambasadorin Walker
Haradinaj priti në zyrën e tij ish-ambasadorin Walker
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ish-shefin e Misionit të OSBE-së në Kosovë, ambasadorin William Walker, raporton EO Derisa nuk është bërë e ditur se çfarë do të diskutohet në këtë takim. ...
Indeks Online | para 10 ore | 73 artikuj te ndërlidhur »

“Një vajzë nga Shqipëria, me ëndrra të mëdha”, Ava Max mesazh frymëzues
“Një vajzë nga Shqipëria, me ëndrra të mëdha”, Ava Max mesazh frymëzues
Ava Max është një tjetër emër shqiptar që dita ditës po na bën krenar me sukseset e saj. Bashkë me Dua Lipën, Bebe Rexhën e Rita Orën, ato janë kthyer në ambasadorët më të mirë të vendit tonë. E si shumë të tjerë, edhe ...
Indeks Online | para 10 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Elmi Reçica dhe Xhevahir Geci ftohen nga Gjykata Speciale
Elmi Reçica dhe Xhevahir Geci ftohen nga Gjykata Speciale
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka vazhduar me ftesa të tjera për ish-ushtarët e UCK-së. Indeksonline mëson se deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica dhe Xhevahir Geci, janë dy figurat e ish-ushtrisë ...
Indeks Online | para 10 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Dua Lipa poza provokuese, tregon më shumë se që duhet
Dua Lipa poza provokuese, tregon më shumë se që duhet
Dua Lipa dinë si të na bëjë për vete me secilën paraqitje që bën. Këngëtarja 24 vjeçare sot konsiderohet jo vetëm si një prej artisteve më të suksesshme në botë, por edhe një prej femrave më seksi. E që është e tillë, ...
Indeks Online | para 10 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Lufta kundër mashtrimeve e korrupsionit, Kosnett sfidon ministritë dhe komunat e Kosovës
Lufta kundër mashtrimeve e korrupsionit, Kosnett sfidon ministritë dhe komunat e Kosovës
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, ka kërkuar nga ministritë dhe komunat e Kosovës që të publikojnë procedurat për raportimin dhe hetimin e pretendimeve për mashtrim dhe ...
Indeks Online | para 10 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Setien pas emërimit si trajner i Barcelonës ka disa fjalë për Messin dhe rolin e tij si trajner
Setien pas emërimit si trajner i Barcelonës ka disa fjalë për Messin dhe rolin e tij si trajner
Quiqe Setien, trajneri më i ri i Barcelonës ka zhvilluar një intervistë në të cilën ka folur për ardhjen e tij te katalunasit si trajner. Setien ka treguar se emërimi si trajner i Barcelonës ka qenë një nga ditët më të ...
Indeks Online | para 10 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Challandes për transferimin e Rrahmanit: Napoli ka bërë blerje të shkëlqyeshme!
Challandes për transferimin e Rrahmanit: Napoli ka bërë blerje të shkëlqyeshme!
Bernard Challandes, trajneri i Kombëtares së Kosovës, ka komentuar për “Radio Kiss Kiss Napoli” transferimin e Amir Rrahmanit te Napoli. Lojtari të premten ka kryer testet mjekësore, zyrtarizimi do të vije së shpejti. ...
Indeks Online | para 10 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

“Zemër” e Dhurata Dorës dhe Soolking, arrin një tjetër sukses
“Zemër” e Dhurata Dorës dhe Soolking, arrin një tjetër sukses
Është një nga këngët që shënuan vitin e kaluar në muzikën shqiptare dhe jo vetëm. Por, kënga “Zemër” është padyshim projekti më i madh i Dhurata Dorës të cilin e solli në bashkëpunim me reperin algjerian, Soolking. ...
Indeks Online | para 10 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Komuna e Podujevës mbyll qendrën e qytetit, fillon ndërtimi i sheshit
Komuna e Podujevës mbyll qendrën e qytetit, fillon ndërtimi i sheshit
Nga dita e hënë (20 janar) qendra e qytetit të Podujevës do të jetë e mbyllur për qarkullim të automjeteve. Komuna e Podujevës ka bërë të ditur se nga 20 janari do të fillojë së realizuari ndërtimi i Bulevardit dhe ...
Indeks Online | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Xavi arrinë ta fitojë trofeun e dytë si trajner
Xavi arrinë ta fitojë trofeun e dytë si trajner
Al-Sadd nën drejtimin e Xavit shpallet kampion në kupën e Katarit. Klubi i drejtuar nga ish futbollisti i Barcelonës ka shënuar fitore me rezultat 0-4 në Al-Duhail , kurse ky është trofeu i dytë i Xavit në rolin e ti si ...
Indeks Online | para 11 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Kaq para fiton Rita Ora brenda vetëm një viti
Kaq para fiton Rita Ora brenda vetëm një viti
Rita Ora ka dyfishuar pasurinë e saj në një vit, me para të gatshme në kompanitë e saj prej mbi 13 milionë dollarë. Shifrat e reja për këngëtaren me talent biznesi zbulojnë se në hapësirën prej 12 muajsh, të ardhurat e ...
Indeks Online | para 11 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj ftohet si dëshmitar në rastin ‘Veteranët”
Haradinaj ftohet si dëshmitar në rastin ‘Veteranët”
Avokati Arianit Koci, i ftuar në emisionin Frontal të televizionit T7 ka thënë që ka ftuar kryeministrin në largim, Ramush Haradinajn në cilësinë e dëshmitarit, për rastin “Veteranët”. Sipas Kocit ai mund të sqarojë që ...
Indeks Online | para 11 ore | 35 artikuj te ndërlidhur »

Peticioni online për rrëzimin mos-formimin e qeverisë? Reagon Vetëvendosja
Peticioni online për rrëzimin mos-formimin e qeverisë? Reagon Vetëvendosja
Gjatë ditës së sotshme ka qarkulluar në rrjetet sociale një peticion që ishte kundër formimit të qeverisë. Siç raportohej në media, thuhej se ky peticion ishte nisur nga Lëvizja Vetëvendosje, transmeton Indeksonline. ...
Indeks Online | para 11 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...
Indeks Online | para 11 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Nëna Ajshe kujtonte mes lotësh dhimbjen, 38 vite pas vdekjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka
Nëna Ajshe kujtonte mes lotësh dhimbjen, 38 vite pas vdekjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, nëna Ajshe i ...
Indeks Online | para 11 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Logo e Tiranës e kopjuar? Reagime nga Shqipëria ndaj kompanisë së Fisnik Ismailit
Logo e Tiranës e kopjuar? Reagime nga Shqipëria ndaj kompanisë së Fisnik Ismailit
Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj kishte shpallur se për 100-vjetorin e shpalljes si Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana do të ketë edhe logon e saj. Në këtë proces u ftuan të merrnin pjesë të gjithë ata që kishin idetë ...
Indeks Online | para 11 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved