ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 17:52

Ina-Online
Koalicionet ndërmjet partive, kush me kë?!
Koalicionet ndërmjet partive, kush me kë?!
Partnerët e koalicionit qeveritar LSDM dhe BDI kanë qëndrime të ndryshme sa i takon koalicionimit të mundshëm parazgjedhor. Për kreun e BDI-së Ali Ahmeti, koalicioni me partinë e Zoran Zaevit nuk do të jetë në shërbim ...
Ina-Online | para 39 min | 28 artikuj te ndërlidhur »

LSDM-ja synon fitore në Tetovë, pret mbështetjen edhe nga shqiptarët
LSDM-ja synon fitore në Tetovë, pret mbështetjen edhe nga shqiptarët
“Shpirti im dridhet kur shoh Tetovën të bashkuar, të gjithë së bashku maqedonas, shqiptarë, turq, vlleh, boshnjakë dhe të tjerë me një qëllim, për të ndjekur rrugën e duhur. Këtë e ka deklaruar mbrëmë në Tetovë, ...
Ina-Online | para 3 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Ja se si SDSM përmes aktivistëve të vetë shfryhet në sakrificën e Selës…
Ja se si SDSM përmes aktivistëve të vetë shfryhet në sakrificën e Selës…
Arben Taravari Ja se si SDSM përmes aktivistëve të vetë shfryhet në sakrificën që Ziadin Sela bëri pikërisht në kohën kur Zoran Zaev u bë kryeministër! Përndryshe në zgjedhjet parlamentare te vitit 2016, SDSM u votua ...
Ina-Online | para 6 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Konvertimi nga “askush në dikush”
Konvertimi nga “askush në dikush”
Shkëlzen Halimi Të vetë-pëlqyerit e politikës shqiptare, e të cilët janë të shumtë, vazhdimisht tentojnë të imponojnë të vërtetat e tyre, përmes të cilave insistojnë që të mbeten në sipërfaqe, gjithnjë duke u fshehur ...
Ina-Online | para 7 ore |

Regjistrohu në Maratonën e Pavarësisë Shkodër – Ulqin 2019
Regjistrohu në Maratonën e Pavarësisë Shkodër – Ulqin 2019
Për të tetin vit me rradhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Shkodër – Ulqin 2019. Më 28 nëntor 2019 në ora ...
Ina-Online | para 7 ore |

Greqia në mbështetje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë
Greqia në mbështetje të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë
Kryeministri i Greqisë, Kirjakos Mitsotakis, ka rikonfirmuar pozicionin e vendit të tij në mbështetje të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, në rrugën e tyre evropiane. Mbrëmjen e kaluar, gjatë fjalimit zyrtar në ...
Ina-Online | para 7 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Uashingtoni shkund pushtetarët shqiptarë, 14 persona në listën e zezë të DASH
Uashingtoni shkund pushtetarët shqiptarë, 14 persona në listën e zezë të DASH
Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet të nisin një fazë të dytë bllokime vizash për pushtetarët e korruptuar shqiptarë. Deri më tani emra si Adriatik Llalla, Vangjush Dako, apo Tom Doshi kanë hyrë në listën e zezë të ...
Ina-Online | para 7 ore | 52 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski falënderon Senatin amerikan edhe në gjuhën shqipe
Pendarovski falënderon Senatin amerikan edhe në gjuhën shqipe
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i shprehu mirënjohjen Senatit amerikan për ratifikimin e protokollit të anëtarësimit të vendit tonë në NATO.“Faleminderit Shteteve të Bashkuara për ratifikimin e ...
Ina-Online | para 7 ore | 71 artikuj te ndërlidhur »

Ish-kryeprokurori Sollaku përjashtohet nga gara për Gjykatën e Lartë
Ish-kryeprokurori Sollaku përjashtohet nga gara për Gjykatën e Lartë
Ish-kryeprokurori Theodhori Sollaku nuk do të kandidojë për Gjykatën e Lartë. Ky vendim është marrë një ditë më parë nga ana e Këshillit të Lartë Gjyqësor. Sollaku u shkarkua në vitin 2007 nga Prokuror i Përgjithshëm, ...
Ina-Online | para 7 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Vepër madhore dhe e rëndësishme për historiografinë shqiptare
Vepër madhore dhe e rëndësishme për historiografinë shqiptare
Jusuf Buxhovi: MAQEDONIA -Nga antika deri te koha jonë, SHB “Jalifat Publishing”- Houston dhe “Faik Konica”-Prishtinë, viti 2019 Nga Qerim LITA Studiuesi dhe historiani i mirënjohur shqiptar, Jusuf Buxhovi, pas botimit ...
Ina-Online | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sonte nata e tretë e festivalit teatror “Skupifestival”, interesim i shtuar i artdashësve
Sonte nata e tretë e festivalit teatror “Skupifestival”, interesim i shtuar i artdashësve
Në Teatrin e Komedisë në Shkup sonte do të jetë nata e tretë e edicionit të 13-të të festivalit teatror “ITF Skupifestival”, ku në skenë do të jetë teatri rus “U mosta – Perm” me shfaqjen “Perëndimi vetmuar”. Të hënën ...
Ina-Online | para 8 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Mbylli siparin Edicioni i XXIII i FNP “Ditët e Naimit”
Mbylli siparin Edicioni i XXIII i FNP “Ditët e Naimit”
Prej 17-21 tetor 2019, në Tetovë dhe në Korçë, u mbajt Edicioni i XXIII i Festivalit Ndërkombëtar të Poezisë “Ditët e Naimit”. Në kuadër të Programit të tij u mbajtën një sërë aktivitetesh si lexime të shumta letrare, ...
Ina-Online | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Në Itali po zhvillon punimet “Java Arbëreshe”
Në Itali po zhvillon punimet “Java Arbëreshe”
Në Itali po zhvillon punimet “Java Arbëreshe”, në edicionin e saj të tretë, të organizuar nga “Instituti i Librit dhe i Promocionit”, shkruan kultplus, përcjell albinfo.ch. “Më 16-26 tetor 2019, në San Giorgio Albanese ...
Ina-Online | para 8 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Në një ditë nga Shqipëria largohen 38 persona
Në një ditë nga Shqipëria largohen 38 persona
Në një ditë nga Shqipëria largohen 38 persona më shumë se ato që kthehen, sipas të dhënave të fundit nga Organizata e Kombeve të Bashkuara. Mesatarish emigracioni neto në një muaj është 1140 persona që largohen, sipas ...
Ina-Online | para 8 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

148 vjetori i lindjes së Gjergj Fishtës
148 vjetori i lindjes së Gjergj Fishtës
Politikani, kleriku, shkrimtari Gjergj Fishta lindi në fshatin e vogël Fishtë të Zadrimës më 23 tetor 1871.Që 6 vjeç e dërguan në Seminarin Françeskan të Shkodrës. Më 1880 vazhdoi studimet në Kolegjin Françeskan në ...
Ina-Online | para 8 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
Koalicioni, sot takohen grupet punuese të LDK-VV
Pas takimit të së premtes mes grupeve punuese të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sot pritet të mbahet një tjetër takim i tillë në këtë nivel lidhur me marrëveshjen e koalicionit qeverisës. Në ...
Ina-Online | para 8 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

Grenell ia përcolli Vuçiqit kërkesën nga Trump: Serbia duhet ta njohë Kosovën
Grenell ia përcolli Vuçiqit kërkesën nga Trump: Serbia duhet ta njohë Kosovën
I dërguari special i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump për dialogun mes Serbisë dhe Kosovës, Richard Grenell gjatë vizitës së tij të fundit në Beograd përcolli një mesazh të rëndësishëm. ...
Ina-Online | para 8 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarët më dembelët e Evropës, 80% nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik
Shqiptarët më dembelët e Evropës, 80% nuk bëjnë asnjë aktivitet fizik
Vrapi, ecja në natyrë apo ushtrimet tjera fizike që shtojnë aktivitetin e frymëmarrjes dhe ritmin e zemër janë një sport i papreferuar për pjesën më të madhe të shqiptarëve, ndryshe nga vendet e tjera të Europës.Sipas ...
Ina-Online | para 8 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Turqia nuk rifillon ofensivën ndaj kurdëve pas marrëveshjes me Rusinë
Turqia nuk rifillon ofensivën ndaj kurdëve pas marrëveshjes me Rusinë
Turqia ka thënë se nuk “nevojë” për rifillim të operacionit luftarak kundër luftëtarëve kurdë në Siri, sepse është informuar nga Shtetet e Bashkuara se tërheqja e pjesëtarëve kurdë nga zona kufitare është “kompletuar”. ...
Ina-Online | para 8 ore | 199 artikuj te ndërlidhur »

Trump ka kërkuar ndihmë nga ushtria që Ukraina ta hetojë Biden-in
Trump ka kërkuar ndihmë nga ushtria që Ukraina ta hetojë Biden-in
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Ukrainë, William Taylor, raportoi të martën para komitetit të Kongresit për hetimin e presidentit, duke treguar se si Donald Trump vazhdimisht ka kërkuar që t’i bëjë kushte një ...
Ina-Online | para 8 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Parlamenti Evropian me rezolutë të jashtëzakonshme për bisedimet me Maqedoninë
Parlamenti Evropian me rezolutë të jashtëzakonshme për bisedimet me Maqedoninë
Parlamenti Evropian është vendosur të vendosë një rezolutë të jashtëzakonshme në agjendën e seancës plenare që të kërkojë përsëri hapjen e negociatave të anëtarësimit në BE për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. ...
Ina-Online | para 8 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Në Maqedoninë e Veriut sot ditë feste shtetërore – Dita e VMRO-së
Në Maqedoninë e Veriut sot ditë feste shtetërore – Dita e VMRO-së
Në Maqedoninë e Veriut sot shënohet 23 tetori – Dita e luftës revolucionare maqedonase. Me këtë rast, kreu shtetëror i udhëhequr nga zv/ministri i cultures, Vladimir Lazovski dhe një grup deputetësh do të vendosin lule ...
Ina-Online | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Çka po ndodhë me dyshen e Pollogut në BDI, ja çka shkruajnë portalet?!
Çka po ndodhë me dyshen e Pollogut në BDI, ja çka shkruajnë portalet?!
Në kuadër të zgjedhjeve brendapartiake, Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dje zgjodhi kryetarin e ri të degës së Bogovinës. Atë tani e tutje do drejtojë Sahide Bajrami nga fshati Kamjan, shkruan portali Shqipmedia. ...
Ina-Online | para 8 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Ahmeti thirrje opozitës: Bashkohuni që të mos digjen mandatet e shqiptarëve
Ahmeti thirrje opozitës: Bashkohuni që të mos digjen mandatet e shqiptarëve
Lideri i BDI-së Ali Ahmeti gjatë debatit në emisionin “ Argument” u ndal edhe tek opozita shqiptare duke i bërë thirrje që në zgjedhjet e 12 prillit të bashkohet që të parandaloj djegien e mandateve te shqiptarët. “Kam ...
Ina-Online | para 9 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Dhoma e Përfaqësuesve miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi
Dhoma e Përfaqësuesve miraton rezolutë për ndriçimin e vrasjes së vëllezërve Bytyçi
Dhoma e Përfaqësuesve, miratoi të martën një rezolutë, me të cilën i kërkohet Serbisë që të vërë para drejtësisë vrasësit e tre vëllezërve Bytyçi, shtetas amerikanë, në vitin 1999, ndërsa bën thirrje që përparimi në ...
Ina-Online | para 9 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti a je ti, shqiptarët e Maqedonisë presin më shumë
Albin Kurti a je ti, shqiptarët e Maqedonisë presin më shumë
Muhamer Pajaziti Ende pa u bërë kryeministër, Albin Kurti në një paraqitje në televizionin Alsat dukej tepër i moderuar dhe bashkëpunues karshi Maqedonisë së Veriut. Nuk është askush kundër krijimit të aleancave dhe ...
Ina-Online | para 17 ore |

Ambasadorja amerikane në Shkup me një mesazh për Maqedoninë e Veriut
Ambasadorja amerikane në Shkup me një mesazh për Maqedoninë e Veriut
Ambasadorja amerikane në Shkup, Kejt Bërns përshëndeti ratifikimin nga Senati i SHBA-ve të protokollit për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. “Shumë jam e kënaqur për shkak të mbështetjes së madhe të Senatit ...
Ina-Online | para 19 ore | 71 artikuj te ndërlidhur »

Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi pranimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati amerikan miratoi të martën me 91 vota per dhe dy kundër, protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Protokolli ishte dërguar në senat nga presidenti Donald Trump më 30 prill, pak kohë pasi që ...
Ina-Online | para 19 ore | 71 artikuj te ndërlidhur »

Mesazhi i Albin Kurtit për partitë opozitare në Maqedoni
Mesazhi i Albin Kurtit për partitë opozitare në Maqedoni
Lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka ftiar partitë politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut që bashkohen dhe të ndërtojnë ura bashkëpunimi e jo Kulla të vetmuara. Ai ka thënë se në rajon ka rreth 200 parti shqiptare ...
Ina-Online | para 19 ore |

Ahmeti: Shqiptarëve në Maqedoni ju duhen vetëm dy parti shqiptare
Ahmeti: Shqiptarëve në Maqedoni ju duhen vetëm dy parti shqiptare
Në pyetjen e gazetarëve në emisionin debativ, Argument në MTV2, se është turpëruar nga partitë e shumta në bllokun shqiptarë, Ahmeti u përgjigj se më të vërtet e kanë dëshpëruar dhe e kanë zhgënjyer. “Vërtet dëshpërohem ...
Ina-Online | para 19 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti a do të përkrahë ndonjë nga partitë në Maqedoni, ja përgjigja e tij?
Albin Kurti a do të përkrahë ndonjë nga partitë në Maqedoni, ja përgjigja e tij?
Albin Kurti, kryetari i lëvizjes Vetëvendosje dhe Kryeministri në pritje i Kosovës në një intervistë për Alsat thotë se për rajonin nuk duhet të ketë asnjë zëvendësim për anëtarsimin në BE. Ai e ka vlerësuar si akt ...
Ina-Online | para 20 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

BESA i reagon LSDM-së në Tetovë
BESA i reagon LSDM-së në Tetovë
Pas reagimit fashizoid të LSDM-së në Tetovë për iniciativën e Lëvizjes BESA për tabelat shqipe të shkollave, dega e BESËS në Tetovë, nëpërmjet një press konference dhe me tabelat shqip e ka pritur LSDM-në tek qendra e ...
Ina-Online | para 22 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Incident mes policisë dhe banorëve shqiptarë në Likovë?!
Incident mes policisë dhe banorëve shqiptarë në Likovë?!
Dramë e vërtetë ka ndodhur mbrëmë në fshatin malor Gushincë të komunës së Likovës. Policia është sulmuar nga disa persona të cilët ka dashur ti ndalojë për shkak të prerjes së drunjve, shkruan Gazeta Lajm. Fshati ...
Ina-Online | para 22 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Zaev ka një lajm të mirë për pagat
Edhe këtë muaj kemi një rritje të pagës mesatare në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit të kaluara. Këtë e ka shkruar kryeministri Zoran Zaev. “Kemi një vit ekonomik dhe kemi një qeveri për qytetarët, dhe këto janë ...
Ina-Online | para 22 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Taravari sërish i përgjigjet dhe i jep leksion Zaevit!
Taravari sërish i përgjigjet dhe i jep leksion Zaevit!
Arben Taravari/ Në Romën e Lashtë u përkufizua një fenomen i quajtur Panem et Circenses, që përkthehet Bukë dhe Cirk. Kjo ndodhte kur politikanët nuk i kishin punët mirë dhe hutonin popullin për t’i shmangur vëmendjen ...
Ina-Online | para 23 ore |

Partitë e ‘vogla’ shqiptare  fitoren e kanë në duar(TABELA)
Partitë e ‘vogla’ shqiptare fitoren e kanë në duar(TABELA)
Nga Izet Zeqiri/ Partitë “vogla” shqiptare duhet të veprojnë bashkë pavarësisht disputeve partiake, ata për të treguar liderizëm të vërtetë duhet të besojnë fuqishëm se ndryshimin mundet ta sjellin vetëm bashkërisht. ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 15:17 |

Ja kush do të jenë bartësit e listave të BDI-së në zgjedhjet e 12 prillit
Ja kush do të jenë bartësit e listave të BDI-së në zgjedhjet e 12 prillit
Zgjedhjet ende nuk janë shpallur zyrtarisht, mirëpo partitë kanë filluar fushatën jozyrtare parazgjedhore. Paralelisht me këtë fushatë, kanë filluar edhe kombinatorikat dhe pozicionimet nëpër parti, për pozicione që ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 15:05 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Vuçiq: Kam frikë, Albin Kurti tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi
Vuçiq: Kam frikë, Albin Kurti tri herë më i vështirë se Haradinaj e Thaçi
Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Standard”, ka folur për një sërë çështjes që po e preokupojnë rajonin e Ballkanit Perëndimor, përshirë dialogun ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 14:16 | 69 artikuj te ndërlidhur »

Ahmeti: 12 Prilli do të shënoj fitoren më të madhe të BDI-së
Ahmeti: 12 Prilli do të shënoj fitoren më të madhe të BDI-së
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti u tha qytetarëve të komunës së Bogovinës se ata nuk do të ishin misionarë nëse gjeneratat e reja nuk do të përparonin në shpatullat e tyre. “Tani, unë e shoh 12 Prillin 2020 si një fitore të ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 14:14 | 28 artikuj te ndërlidhur »

SHBA miratoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
SHBA miratoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO
Senati Amerikan ka ratifikuar sot protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Kjo u bë e ditur nga deputeti i LSDM-së, Muhamed Zeqiri, përcjellë INA. Ai nëpërmes profilit të tij në Facebook ka shprehur ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 13:22 | 71 artikuj te ndërlidhur »

Gazetari Momirovski pyet ne shqip Selën (VIDEO)
Gazetari Momirovski pyet ne shqip Selën (VIDEO)
Kreu i Aleancës për Shqiptarët (ASH), Ziadin Sela, mbrëmjen e së enjtes ka qenë i ftuar special në Tv Alfa, për të folur për aktualitetin politik në vend, pas shpalljes së zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 09:51 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Shqyrtohet Propozim-programi shtesë për subvencionet në bujqësi
Shqyrtohet Propozim-programi shtesë për subvencionet në bujqësi
Qeveria sot do ta mbajë seancën e 160-të në të cilën do ta shqyrtojë Propozim-programin për plotësim të Programit për mbështetje financiare në bujqësi për vitin 2019. Në propozim të Fondit për inovacione dhe zhvillim ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 09:47 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Partia Liberale e Trudeau-t i fitoi zgjedhjet në Kanada
Partia Liberale e Trudeau-t i fitoi zgjedhjet në Kanada
Sipas rezultateve preliminare, Partia Liberale e kryeministrit kanadez Justin Trudeau i ka fituar zgjedhjet në vendin më të madh të Amerikës Veriore. Sidoqoftë, ende nuk është plotësisht e qartë nëse kjo parti i ka ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 09:43 | 27 artikuj te ndërlidhur »

Shabani: Jemi gati për zgjedhje, miliona euro do të shpenzohen në fushatë
Shabani: Jemi gati për zgjedhje, miliona euro do të shpenzohen në fushatë
Ditë më parë të gjithë liderët e partive politike pas takimit me shefin e shtetit Stevo Pendarovski paralajmëruan se më 12 prill të vitit të ardhshëm vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Nga ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 09:05 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Zhbogar: Ju i keni kryer detyrat, ne e prolonguam procesin
Zhbogar: Ju i keni kryer detyrat, ne e prolonguam procesin
Përmbushët gjithçka që u kërkua nga ju, e plotësuat pjesën tuaj. Por në Bashkimin Evropian vendimet për këto çështje sillen unanimisht, ndërkaq për fat të keq ne sërish e prolonguam këtë çështje. E kuptojmë zhgënjimin e ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 09:05 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Teatri i Tiranës me shfaqjen “Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas” fituese e festivalit “Ditët e Komedisë Shqiptare” në Preshevë (Video)
Teatri i Tiranës me shfaqjen “Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas” fituese e festivalit “Ditët e Komedisë Shqiptare” në Preshevë (Video)
Të dielën u ulë sipari i evenimentit më të madh kulturor në Preshevë “Ditët e Komedisë Shqiptare”, pas pesë ditëve ku u shfaqën pesë trupa teatrore shqiptare nga të gjitha viset. Në natën e fundit u prezantua Teatri nga ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 01:29 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Lugina e Preshevës, nga viti 2008 janë mbi 970 nxënës më pak në shkollat e mesme
Lugina e Preshevës, nga viti 2008 janë mbi 970 nxënës më pak në shkollat e mesme
Në shkollat e mesme në Luginën e Preshevës sipas statistikave të marra nga KKSH për një dekadë vijojnë shkollën 970 nxënës më pak, apo e thënë ndryshe 27.13% krahasuar me vitin 2008/2009, shkruan Titulli.om. Kur bëjmë ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 01:25 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pse kroatët largohen nga vendlindja
Pse kroatët largohen nga vendlindja
Prej shumë vitesh, emigracioni dhe shpopullimi kanë qenë disa prej titujve kryesorë të gazetave më të rëndësishme në Kroaci, kryetituj që shpeshherë ngjanin alarmantë, si “Eksodi” apo “Katastrofa Demografike”. Në çdo ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 01:21 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Filloi si protestë kundër rritjes së çmimeve të metros, në Kili shpallet gjendje e jashtëzakonshme
Filloi si protestë kundër rritjes së çmimeve të metros, në Kili shpallet gjendje e jashtëzakonshme
Në Kili javën që shkoi filluan protesta qytetare kundër rritjes së çmimit të metros e cila pastaj eskaloi dhe përfundoi në dhunë. 10 persona kanë humbur jetën deri më tani në dhunën midis protestuesve dhe policisë në ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 01:19 | 18 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë ndodh nëse Thaçi drejton bisedimet me Serbinë? – Përgjigjet Kurti
Çfarë ndodh nëse Thaçi drejton bisedimet me Serbinë? – Përgjigjet Kurti
Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është pyetur nga gazetari Çim Peka, se çfarë do të bëjë ai nëse ndërkombëtarët do të thërrasin Hashim Thaçin në bisedime me Serbinë. Ai është shprehur se kjo është shkelje e ...
Ina-Online | 22-Oct-2019 01:15 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved