ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/10/2019 18:33

InFokusi
Formacionet zyrtare: Ajax – Chelsea
Formacionet zyrtare: Ajax – Chelsea
Ajaxi dhe Chelsea takohen sonte në kuadër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Kjo përballje zhvillohet në stadiumin “Johan Cruijjf Arena” në Amsterdam dhe nisë nga ora 18:55. Tashmë janë ...
InFokusi | I sapobotuar | 121 artikuj te ndërlidhur »

Vetëvendosje tregon për takimin me zyrtarët e LDK’së pa dhënë detaje
Sot është mbajtur takimi i dytë në mes të grupeve punuese të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Pas këtij takimi, VV’ja përmes një komunikate ka thënë se ky takim do të pasohet me takime të tjera ...
InFokusi | I sapobotuar | 121 artikuj te ndërlidhur »

NISMA i frikësohet numërimit të votave të ardhura nga Serbia, Limaj i reagon KQZ’së
Kreu i Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj në një konferencë për media ka thënë se nga numërimi i deritanishëm i votave Nisma dhe koalicioni ka aktualisht 5.05%. “Ajo se çka neve na ka shqetësuar janë tentimi që përmes ...
InFokusi | I sapobotuar | 126 artikuj te ndërlidhur »

A do ta blejë Bayerni përfundimisht Coutinhon? Kështu përgjigjet Rummenigge
Ylli brazilian është huazuar gjatë verës tek gjiganti bavarez nga Barcelona. Shefi ekzekutiv i Bayernit flet për të ardhmen e Coutinhos dhe për simpatinë që e gëzon ai në Bavari Bayern Munichu nuk e ka marrë ende një ...
InFokusi | para 34 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dy javë pas zgjedhjeve, liberalët egjiptianë të Kosovës kërkojnë rinumërim të 198 vendvotimeve
Rinumërim edhe në 198 vendvotimet të reja po kërkohet edhe nga Partia Liberale Egjiptiane. Një kërkesë të tillë në PZAP e ka parashtruar sot kreu i kësaj partie, Veton Berisha. “Më lejoni të ju informoj se sot gjatë ...
InFokusi | para 34 min | 118 artikuj te ndërlidhur »

Shkoi para dy javësh për të punuar në Kroaci, vdes 44 vjeçari nga Kamenica
Shkoi para dy javësh për të punuar në Kroaci, vdes 44 vjeçari nga Kamenica
Ka ndërruar jetë një 44 vjeçar kosovar në Kroaci. Bëhet fjalë për Sabri Korqën nga Kamenica, i cili para dy javësh udhëtoi drejt shtetit kroat për të punuar. Sipas medieve lokale nga Kamenica, 44 vjeçari para dy javësh ...
InFokusi | para 47 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Skuadra e madhe gjermane interesohet për Milot Rashicën
Schalke 04 është skuadra e re që ka shprehur interesim për transferimin e yllit kosovar të Werder Bremenit, Milot Rashica. Sipas gazetës gjermane “Sport Bild”, Schalke është duke rivalizuar Leipzigun për 23-vjeçarin ...
InFokusi | para 54 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Çfarë duhet të dini për kokëdhimbjen tek fëmijët
Dhimbja e kokës tek fëmijët është një problem shumë i shpeshtë. Shumica prej tyre përjetojnë këtë dhimbje gjatë kohës kur janë të sëmurë. Dy tipet e kokëdhimbjes tek fëmijët janë: migrena dhe kokedhimbjet e shkaktuara ...
InFokusi | para 54 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Shyhrete Behluli kalon kohë në Mushtisht me nënën dhe të bijën
Shyhrete Behluli kalon kohë në Mushtisht me nënën dhe të bijën
Këngëtarja Shyhrete Behluli ka postuar një fotografi nga Mushtishti. Këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, Shyhrete Behluli e ka kaluar ditën pranë një personi shumë të rëndësishëm në jetën e saj. Shyhretja ka ...
InFokusi | para 62 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Këto rezultate befasuese u arritën sot në Ligën e Parë
Në kuadër të javës së 10-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll të mërkurën janë zhvilluar 5 takime, shkruan Gazeta inFokus. Besa dhe Liria kanë dështuar ti rrëmbejnë pikët e plota, pasi kanë luajtur baras ndaj ...
InFokusi | para 69 min |

Drecun: Rezoluta për vëllezërit Bytyqi, e papranueshme
Deri tash, pavarësisht shumë dëshmive, shteti Serb, nuk ka bërë ndonjë hap në zgjidhjen e çështjes së vrasjes së vëllezërve Bytyqi, me nënshtetësi Amerikane, gjatë luftës së vitit 1999. Por, pavarësisht kësaj, Kryetari ...
InFokusi | para 69 min | 101 artikuj te ndërlidhur »

Asnjë aktakuzë për manipulime me numërimin e votave
Raportimet e shumta për manipulime me numërimin e votave të kandidatëve për deputetë, nuk kanë rezultuar deri më tani me ndonjë kallëzim apo aktakuzë nga organet e hetuesisë. Ishte vet kryetarja e Komisionit Qendror të ...
InFokusi | para 75 min | 118 artikuj te ndërlidhur »

Fitoj derbin ndaj Llapit, është lider i Superligës, por trajneri i Gjilanit është shprehur i pakënaqur
Gjilani ka triumfuar ndaj Llapit me rezultat 3-0 për ta marrë kryesimin në Superligë pas javës së 11-të, shkruan Gazeta inFokus. Pas ndeshje trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani është shprehu i lumtur me pikët e ...
InFokusi | para 81 min | 52 artikuj te ndërlidhur »

VV-ja e akuzon ashpër këtë person, për vdekjen e Astrit Deharit
Ish deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka folur sërish për rastin Dehari, ku ka akuzuar kryeprokurorin e Prizrenit, Admir Shala, se është i ndikuar siç ka thënë ai nga shefat e tij. Përmes një shkrimi në ...
InFokusi | para 81 min | 17 artikuj te ndërlidhur »

Sulmohet gjyqtarët e ndeshjes Gjilani – Llapi
Gjilani ka triumfuar përballë Llapit në njërën ndër ndeshjet më interesante të javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll me rezultat bindës 3-0. Por, përfundimi i ndeshjes nuk ka shkuar edhe aq qetë ashtu ...
InFokusi | para 95 min | 31 artikuj te ndërlidhur »

Institucioni i Avokatit të Popullit anëtarësohet në Rrjetin Evropian të Organeve të Barazisë
Të mërkurën Institucioni i Avokatit të Popullit është antarësuar në Rrjetin Evropian të Barazisë (EQUINET), duke u bërë kështu anëtari i 50-të i këtij rrjeti. Kjo është nërë e ditur në një komunikatë për media të IA. ...
InFokusi | para 98 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Kështu duket renditja e Superligës pas ndeshjeve të sotme
Gjilani ka mposhtur Llapin me rezultat 3-0 për ta marrë kryesimin në Superligë, derisa fitore të rëndësishme kanë shënuar dhe Drenica ndaj Dukagjinit me rezultat 3-0 dhe Trepça ’89 ndaj Ferizajt 1-0, shkruan Gazeta ...
InFokusi | para 106 min | 52 artikuj te ndërlidhur »

Haxhiu flet për numrin e ministrive që do të përfshihen në Qeverinë Kurti
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu para nisjes së takimit të radhës në mes grupeve punues të Lëvizjes Vetëvendosje me atë të Lidhjes Demokratike të Kosovës në selinë e Vetëvendosjes, ka bërë ...
InFokusi | para 106 min | 92 artikuj te ndërlidhur »

Flet Lumir Abdixhiku, pas takimit me Vetëvendosjen, tregon sa janë afër marrëveshjes
Sot, të mërkurën, është mbajtur takimi i radhës i grupeve punuese në mes të Vetëvendosjes e LDK-së. Takimi i sotëm, për dallim prej atij të kaluar, u mbajt në zyret e Vetëvendosjes. E pas takimit, i cili ka për synim ...
InFokusi | para 111 min | 92 artikuj te ndërlidhur »

KQZ deklarohet rreth zarfeve që kanë ardhur nga Serbia
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve gjatë ditës së sotme ka vijuar me procedimin e zarfeve me fletëvotime të supozuara që kanë ardhur nga jashtë Kosovës. Në lidhje me zarfet të cilat kanë ardhur nga Serbia janë marrur ...
InFokusi | para 117 min | 73 artikuj te ndërlidhur »

Këto rezultate u arritën sot ne tri takimet e Superligës
Në kuadër të javës së 11-të në elitën e futbollit kosovar të mërkurën janë zhvilluar tri takime shumë interesante, shkruan Gazeta inFokus. Gjilani e ka fituar derbin ndaj Llapit me rezultat të lartë 3-0, me po të ...
InFokusi | para 117 min | 52 artikuj te ndërlidhur »

Policia gjen në një kamion 39 kufoma, shoferi është arrestuar
Tridhjetë e nëntë trupa, përfshirë një nga një adoleshent, u zbuluan natën e së martës deri të mërkurën në një zonë industriale në lindje (Essex) ne Londërs. Ata ishin në një kamion shoferi i të cilit u arrestua, tha ...
InFokusi | para 2 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Pas Vitisë e Gjakovës, edhe Gjilani përfiton grant për mjedisin
Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, bashkë me Ministrin në detyrë të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshin, sot, kanë nënshkruar marrëveshjen për grantin “Ta pastrojmë Kosovën”. Këtu, Matoshi, tha që ...
InFokusi | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dua Lipa mban ligjëratë në Universitetin e Kembrixhit
Dua Lipa mban ligjëratë në Universitetin e Kembrixhit
Dua Lipa është kthyer në “Instagram”. Vetëm pak ditë pas fshiu të gjitha postimet nga “Instagrami”, këngëtarja shqiptare Dua Lipa është kthyer në këtë rrjet social me pyetjen “A ju kam munguar?” Postimet e fundit të ...
InFokusi | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Mashtrim për viza pune në BE, policia arreston dy persona
Policia e Kosovës, pas një pune hetimore ka arrestuar dy shtetas të Kosovës të dyshuar për mashtrim. Personat e arrestuar dyshohet se kanë marrë nga persona të tjerë kopje dokumentesh, të dhëna personale, duke u ...
InFokusi | para 2 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Era Istrefi për një tjetër hit në Greqi, bashkëpunon me Claydee
Era Istrefi për një tjetër hit në Greqi, bashkëpunon me Claydee
Këngëtarja shqiptare e famshme tani edhe në botë, Era Istrefi, aktualisht gjendet në Athinë të Greqisë. Ajo siç shihet ka udhëtuar drejt këtij shteti bashkë me motrën e saj, Norën, për të punuar sërish në studion e ...
InFokusi | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kryetari i Rahovecit shprehet i habitur nga ftesa e Speciales, ja për çfarë do të flas në Hagë
Ish-komandanti i Batalionit të Tretë të Brigadës 124 “Gani Paçarizi”, njëherësh kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi me datën 30 tetor do të udhëtojë në Hagë për t’iu përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale. Në ...
InFokusi | para 2 ore | 177 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi në Kuvendin e Japonisë, ja çfarë ju dhurojë zyrtarëve
Thaçi në Kuvendin e Japonisë, ja çfarë ju dhurojë zyrtarëve
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tijë në Japoni, ka bërë të ditur që ka ndarë dekorata për shumë zyrtarë dhe personalitete nga Japonia që kan kontribuar në Kosovës. Thaçi ka treguar ...
InFokusi | para 2 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Një shqiptar e humb jetën në Itali nga një aksident i rëndë
Një shqiptar humbi jetën në një aksident me makinë në Itali. Mediat shkruajnë se ngjarja ndodhi në zonën e Rio Moro di Colannella gjatë mbrëmjes të së martës. Mjeti që drejtonte Shendy Çaushaj, 32 vjeç, doli nga rruga ...
InFokusi | para 3 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

E publikoj votën, i doli punë me drejtësi
Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër A.M., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “Cenimi i fshehtësisë së votimit” nga neni 215 paragrafi 1 të ...
InFokusi | para 3 ore | 85 artikuj te ndërlidhur »

Gjykata ia cakton masën e paraburgimit serbit që kreu krime gjatë luftës në Kosovë
Në raportin 24 orësh të PK-së është raportuar për arrestimin e një serbi i cili dyshohet se ka kryet krime luftenë lagjën “Emshir” të Prishtinës, më 21 maj 1999. Gjykata Themelore në Prishtinë – Departamenti Special ka ...
InFokusi | para 3 ore | 88 artikuj te ndërlidhur »

Agjencia Kosovare e Privatizimi shpalli rezultatet e shtijeve përmes likuidimit Nr. 51
Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) të merkurën në ceremoninë e hapjes së ofertave të Shitja e Aseteve në Likuidimi – 51 përmes metodës së likuidimit shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve ...
InFokusi | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Nis takimi i grupeve punuese të VV-LDK
Avdullah Hoti dhe Lumir Abidixhiku tashmë kanë mbërritur në selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje ku po mbahet takimi i dytë i grupeve punuese të këtyre dy subjekteve politike. Ashtu sikurse në takimin e parë, ...
InFokusi | para 3 ore | 92 artikuj te ndërlidhur »

Zëvendësit të Gjuriqit i ndalohet hyrja në Kosovë, kjo është arsyeja
Zëvendësdrejtorit të të ashtuquajturës Zyre serbe për Kosovën, Dushan Kozharev, nuk i është lejuar që të hyjë në Kosovë përmes Jarinjes “me shpjegimin se vizita nuk ishte paralajmëruar”. Kështu të paktën thotë në ...
InFokusi | para 3 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Vazhdon aksioni i Inspeksiont të Prishtinës nëpër çerdhe private
Vazhdon aksioni i Inspeksiont të Prishtinës nëpër çerdhe private
Inspeksioni i Komunës së Prishtinës po vazhdon edhe gjatë kësaj të mërkure të inspektojë secilën çerdhe private në Prishtinë. Këtë e ka bërë të ditur drejtori i Inspeksionit në këtë komunë, Adonis Tahiri, përmes një ...
InFokusi | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Për çfarë do të diskutojnë në takimin e radhës VV e LDK?
Gjatë ditës së sotme pritet të mbahet takimi në mes dy grupeve punuese , Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku temë diskutimi pritet të jetë dialogu me Serbinë. Këtë e ka bërë të ditur pak para ...
InFokusi | para 3 ore | 92 artikuj te ndërlidhur »

Krerët e FFK-së pritën ambasadorin e ri britanik, Nicholas Abbott
Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm,i FFK-së Eroll Salihu, të mërkurën, kanë pritur në selinë e FFK-së, ambasadorin e Britanisë së Madhe, Nicholas Abbott me bashkëpunëtorë. Fillimisht Ademi i uroj ...
InFokusi | para 4 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Soni Malaj feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush këngëtarja (FOTO)
Soni Malaj feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush këngëtarja (FOTO)
Soni Malaj është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar. Sot ajo feston ditëlindjen dhe fansat e miqtë ia kanë zbukuruar ditën e saj të veçante me urime të bukura. Por a e dini se sa vjeçe bën ...
InFokusi | para 4 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Doni të dini ku është prodhuar celulari juaj? Ja si ta zbuloni
Ju ka ndodhur ndonjëherë që të blini një celular të ri dhe të doni të dini ku është prodhuar? Epo tani ka një mënyrë. Shkruani *#06# dhe bëni call në celularin tuaj. Do ju shfaqet një numër i gjatë me shumë shifra. ...
InFokusi | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Konfirmohet nga policia, ndërron jetë këmbësorja që u aksidentua
Sot rreth orës 12:00, në rrugën Komoran – Carralevë , ka ndodhur një aksident trafiku, ku për pasojë një person (këmbësore) ka vdekur. Lajmin për gazetën inFokus e ka konfirmuar zësdhënësja e policisë Flora Ahmeti. 28 ...
InFokusi | para 4 ore | 133 artikuj te ndërlidhur »

Konfirmohet nga policia, ndërron jetë këmbësorja që u aksidentua
Ka vdekur këmbësorja e cila u godit nga vetura në Komoran të Drenasit. Lajmin për gazetën inFokus e ka konfirmuar zësdhënësja e policisë Flora Ahmeti. “Prishtinë, 23 tetor 2018 – Sot rreth orës 12:00, në rrugën Komoran ...
InFokusi | para 4 ore | 133 artikuj te ndërlidhur »

Aktakuzë për një serb që ndikoi për të votuar ‘Srpska-n’
Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka ngritur aktakuzë kundër një personi të pandehur me inicialet i komunitetit serb, nga komuna Shtërpcë. Kjo aktakuzë eshte ngritur për serbin D.Sh , për shkak të dyshimit të bazuar mirë ...
InFokusi | para 4 ore | 85 artikuj te ndërlidhur »

Prokuroria do të hetojë deklaratat se po kurdisen ndeshjet
Prokuroria e Shtetit nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se do të fillojnë hetimin e të gjitha deklaratave publike n lidhje me kurdisjen e ndeshjeve të futbollit. “Prokurori i Shtetit njofton opinionin ...
InFokusi | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Polica jep detaje rreth përleshjes në Prishtinë
Në orët e pasdites në Prishtinë ka ndodhur një përleshje mes disa personave. Këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës , Flora Ahmeti. Ahmeti ka thënë se si pasoj e këtij aksidenti tre ...
InFokusi | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

“Beli yt është ky apo…”, fansat “kryqëzojnë” këngëtaren e njohur pas postimit të fotos provokuese
“Beli yt është ky apo…”, fansat “kryqëzojnë” këngëtaren e njohur pas postimit të fotos provokuese
Prej disa ditësh, Adelina Tahiri, publikon në profilin e saj në “Instagram” foto e video të shkëpututa nga kënga më e re. “Hile hile” është titulli i projektit të ri të Adelinës, e cila në klip shfaqet tepër “hot”. ...
InFokusi | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Aksident trafiku në Komoran të Drenasit, dyshohet për një të vdekur
Një aksident trafiku ka ndodhur në Komoran të Drenasit Një veturë me targa lokale dyshohet se ka goditur një këmbësore në rrugën Komoran-Carralevë. Policia e Kosovës ka dalë në vendin e aksidentit dhe është duke u marr ...
InFokusi | para 4 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

Shampanja lumë, ‘twerking’/ 30 modele “kapin” ish-burrin e miliarderes dhe bëjnë namin (Foto)
Shampanja lumë, ‘twerking’/ 30 modele “kapin” ish-burrin e miliarderes dhe bëjnë namin (Foto)
Reperi amerikan Tyga i është bashkuar festës së çmendur të 30 modeleve të Instagramit. Modelet u mblodhën në Sidnei, Australi në një jaht luksoz, ku nuk munguan skenat e nxehta. Ish-i dashuri i Kylie Jenner rrethohej ...
InFokusi | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Sa do të vonojë përkthimi i eksperizës 50 faqëshe për rastin e Astrit Deharit?
Javën që shkoi u tha se rezultatet e ekspertizës zvicerane për rastin e Astrit Dehari do të përkthehen për 3 ditë. Por, duket se familja dhe opinioni duhet të presin më gjatë për ta kuptuar përfundimin e zviceranëve që ...
InFokusi | para 4 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona dhe Real Madrid në luftë për Van De Beek
Barcelona mund të bëjë një tjetër goditje alla De Jong nga Ajaxi. Me synimin për të rinovuar repartin e mesfushës drejtuesit pritet të duelojnë me Real Madrid për Van De Beek i cili verën e kaluar ishte pranë kalimit në ...
InFokusi | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Kadare flet për çmimin që mori Peter Handke, kështu e cilëson ai
Poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare ka deklaruar se bie dakord me shumë kritikë të tjerë që kundërshtuan marrjen e çmimit nobel nga ana e shkrimtarit austriak Peter Handke. Duke iu referuar polemikave ...
InFokusi | para 4 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved