ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 23:36

GazetaTema
Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juve zhgënjen në ndeshjen e parë ndaj Lyon. Man City përmbys Realin
Juventusi është mposhtur 1-0 në Francë ndaj Lyon, në ndeshjen e parë të 1/8 të Champions League. Një gol i shënuar në minutën e 31 nga Tousart ka mjaftuar për ekipin francez që të mposhtë bardhezinjtë, të cilët goditën ...
GazetaTema | para 41 min | 127 artikuj te ndërlidhur »

Fahri Balliu: Nuk kam qenë kurrë komunist, e kam luftuar Nexhmije Hoxhën në diktaturë
Fahri Balliu: Nuk kam qenë kurrë komunist, e kam luftuar Nexhmije Hoxhën në diktaturë
Fahri Balliu është ftuar në Opinion për të trajtuar vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Ai thotë se është i vetmi që ka shkruar kundër së vesë së diktatorit. Botuesi i gazetës “55”, i pyetur nga paneli shprehet se nuk ka pasur ...
GazetaTema | para 47 min |

Ahmetaj: Nuk do të blejmë banesa stok, gjithçka do të rindërtohet
Ahmetaj: Nuk do të blejmë banesa stok, gjithçka do të rindërtohet
Së shpejti qeveria do të fillojë planin e gjerë të rindërtimit për strehimin e banorëve të goditur nga tërmeti i 26 nëntorit. Ministri i Rindërtimit, Arben Ahmetaj, në një intervistë për TvT, zbulon se qeveria tashmë ka ...
GazetaTema | para 50 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Petro Koçi: Ju rrëfej ngjarjen më të shëmtuar në Europën Lindore që bënë militantët e PD në 1994!
Petro Koçi: Ju rrëfej ngjarjen më të shëmtuar në Europën Lindore që bënë militantët e PD në 1994!
I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, në RTV ORA, zëvendësministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka rrëfyer një ngjarje të 1994, në komunën e Libofshës, ku po mbaheshin zgjedhjet e parakohshme lokale në atë komunë. ...
GazetaTema | para 59 min | 7 artikuj te ndërlidhur »

Artur Zheji: Meta ka bërë sfidën më të madhe ndaj qeverisë, nuk habitem nëse Rama tërhiqet
Artur Zheji: Meta ka bërë sfidën më të madhe ndaj qeverisë, nuk habitem nëse Rama tërhiqet
Artur Zheji thotë se Ilir Meta me thirrjen për protesta në 2 mars i ka bërë sfidën më të madhe qeverisë. I ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora me gazetaren, Beti Njuma, Zheji u shpreh se nuk do të habitej nëse Rama ...
GazetaTema | para 67 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

KPK shtyn seancën për t’i dhënë gjyqtarit Bib Ndreca kohë për mbrojtjen
KPK shtyn seancën për t’i dhënë gjyqtarit Bib Ndreca kohë për mbrojtjen
Gjyqtari i Gjykatës së Posaçme Bib Ndreca e ndërpreu prezantimin formal të kryesueses së seancës dëgjimore ndaj tij të mërkurrën në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit duke mbajtur në dorë një letër që siç tha ishte ...
GazetaTema | para 82 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Nexhmije Hoxha dhe Sabiha Kasimati, “koeçidenca” e vdekjes në një ditë
Nexhmije Hoxha dhe Sabiha Kasimati, “koeçidenca” e vdekjes në një ditë
Nga Mirela Kumbaro Sot është 2⃣6⃣ shkurt 2020. Kronikat e lajmeve lajmeruan me bujë vdekjen e një gruaje 99 vjeçare. Nuk më intereson fundi biologjik i gruas 99 vjeçare. Por vazhdon më trondit fakti që ...
GazetaTema | para 97 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ndikim rus në Shqipëri? Rama nga Moska: Nuk e përjashtoj, por tek ne ka nga ata që për inat të vjehrrës, janë p*lluar me mullixhiun
Ndikim rus në Shqipëri? Rama nga Moska: Nuk e përjashtoj, por tek ne ka nga ata që për inat të vjehrrës, janë p*lluar me mullixhiun
Nga Moska, i pyetur nëse ka ndikim Rus në Shqipëri, kryeministri Rama tha se nuk e përjashton një gjë të tillë. Në “Real Story”, Rama u shpreh se gjithsesi, sipas tij, shqiptarët, historikisht i kanë bërë punët e ...
GazetaTema | para 97 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Rama nga Moska, kritika të forta për  Prishtinën zyrtare: Po shkojnë drejt një tragjedie strategjike. Nëse refuzojnë dhe idetë e aleatëve historikë, është vetëvrasëse
Rama nga Moska, kritika të forta për Prishtinën zyrtare: Po shkojnë drejt një tragjedie strategjike. Nëse refuzojnë dhe idetë e aleatëve historikë, është vetëvrasëse
Kryeministri Edi Rama, që ka vizituar Moskën si kryetari i OSBE-së. P ër “Real Story” ne News 24 Rama deklaroi se me Lavrovin ka prekur tema të nxehta, që kanë interes edhe për Shqipërinë, siç është Kosova. Rama ...
GazetaTema | para 100 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Skandali me përmbaruesin, pranon që ka marrë para: 200 mln lekë, 100 do t’i jap ty
Skandali me përmbaruesin, pranon që ka marrë para: 200 mln lekë, 100 do t’i jap ty
“Stop” është ndalur këtë të mërkurë në Peshkopi, pasi familja Kapxhiu ka rreth 5 vjet që nuk po zgjidh dot një problem, që i ka lindur me Përmbarimin Shtetëror, konkretisht me drejtuesin Edmond Shehu. Ky i fundit po ...
GazetaTema | para 106 min |

A kishte frikë Nexhmija nga Enveri? Fevziu: Nuk më rezulton kështu, ajo ishte si Elena Çaushesku
A kishte frikë Nexhmija nga Enveri? Fevziu: Nuk më rezulton kështu, ajo ishte si Elena Çaushesku
Moderatori Blendi Fevziu foli në studion e lajmeve të Ora News lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës. Fevziu komentoi së pari rolin që ka pasur Nexhmija te bashkëshorti i saj Enver Hoxha. Sipas gazetarit, ka dyshime rreth ...
GazetaTema | para 106 min | 87 artikuj te ndërlidhur »

KPA mbyll hetimin gjyqësor për Adnan Kosovën dhe pranon prova të reja
KPA mbyll hetimin gjyqësor për Adnan Kosovën dhe pranon prova të reja
KPA përfundoi hetimin gjyqësor për subjektin e rivlerësimit Prokurorin Adnan Kosova, i cili gjendet në apelin e vetingut pasi kapërceu pa shumë probleme procesin kontrollues në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit në ...
GazetaTema | para 2 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Diskutimi për ndarjen e Kosovës, absurd”, Rama nga Moska: U gatua në një kuzhinë katunareske. Ja çfarë shfrytëzojnë disa ‘heronj’ si Ramushi apo Iliri
“Diskutimi për ndarjen e Kosovës, absurd”, Rama nga Moska: U gatua në një kuzhinë katunareske. Ja çfarë shfrytëzojnë disa ‘heronj’ si Ramushi apo Iliri
Kryeministri Edi Rama mohon të jetë përfshirë në diskutime për ndarjen e Kosovës. Gjatë një interviste për “Top Story” nga Moska ku ndodhet për vizitë si kreu i OSBE-së, theksoi se ide të tilla janë gatuar në kuzhinë e ...
GazetaTema | para 2 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Mos i kërkoni llogari Bashës, për protestën “popullore” të Metës!
Mos i kërkoni llogari Bashës, për protestën “popullore” të Metës!
Nga Alfred Peza Ka një qasje shumë interesante në Shqipëri, kur vjen puna tek gjykimi publik i qeverisë dhe aktorëve e faktorëve të tjerë, të jetës politiko- shoqërore të vendit. E ndërsa mazhoranca “masakrohet” për çdo ...
GazetaTema | para 2 ore | 9 artikuj te ndërlidhur »

Erion Veliaj: Basha i shqetësuar se nuk arrriti të gjobisë biznesmenin e radhës
Erion Veliaj: Basha i shqetësuar se nuk arrriti të gjobisë biznesmenin e radhës
Tirana do të ketë një teatër të ri modern, që plotëson të gjitha kërkesat e komunitetit të artistëve. Në një lidhje direkte për TCH, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se qeveria dhe bashkia kanë marrë përsipër të ...
GazetaTema | para 2 ore | 70 artikuj te ndërlidhur »

Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Ose “agjent” i NATO-s, ose i Serbisë!
Nga Mero Baze Hashim Thaçi, kundërshtari politik i Albin Kurtit dhe president i vendit, është para dy akuzave hipotetike nga Albin Kurti. Njëra akuzë është se nën ndikimin e SHBA, Hashim Thaçi ka nisur vitin e kaluar, ...
GazetaTema | para 3 ore | 310 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Thaçi i përgjigjet tërthorazi Kurtit per “marreveshjen sekrete” me NATO
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili është duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, i është përgjigjur kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit për zbulimin e marrëveshjes së tij sekrete me NATO-në, ...
GazetaTema | para 3 ore | 310 artikuj te ndërlidhur »

Njësia kërkimore – shkencore e Sizmologjisë dhe Gjeoshkencës paraqet raportin për Komitetin e Rindërtimit
Njësia kërkimore – shkencore e Sizmologjisë dhe Gjeoshkencës paraqet raportin për Komitetin e Rindërtimit
Vetëm një muaj e gjysmë pas konstituimit, Njësia e Kërkim-studimit të sizmologjisë dhe gjeoshkencës ka përgatitur raportin për masat që duhen marrë për futjen e Eurokodit si dhe për garantimin e ndërtimeve të ...
GazetaTema | para 3 ore |

Hapi zjarr ndaj karabinierëve, zgjat pak arratia e shqiptari
Hapi zjarr ndaj karabinierëve, zgjat pak arratia e shqiptari
Autoritetet në Brindisi të Italisë kanë lënë në burg një të ri shqiptar, i cili akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë, vjedhje dhe grabitje me dhunë. Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, më datë 30 Janar të ...
GazetaTema | para 3 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT: E pazakontë, përplasen tre tragete me pasagjerë brenda në portin e Durrësit
Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Durrës, ku janë përfshirë tre tragete. Burime të gazetës TemA bëjnë me dije se një trej trageteve bën linjën Ankona-Durrës. Në momentin e aksidentit, në traget ka pasur pasagjerë. ...
GazetaTema | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Amerikanët kanë gati vaksinën kundër koronavirusit
Amerikanët kanë gati vaksinën kundër koronavirusit
Një kompani amerikane e prodhimit të ilaçeve ka gati vaksinën e parë për koronavirusin. ‘Moderna’ është e para firmë që ka bërë aplikimin për të testuar produktin e saj në Institutin Kombëtar Amerikan për Sëmundjet ...
GazetaTema | para 3 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria, “parajsa” e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore
Shqipëria, “parajsa” e hebrenjve gjatë Luftës së Dytë Botërore
Dëshmitë historike tregojnë se ndryshe nga shumica e vendeve të tjera evropiane Shqipëria u kthye në një oaz shprese për hebrejtë gjatë Luftës së Dytë Botërore. Kolegu ynë Burim Goxhuli ishte në Institutin Harriman të ...
GazetaTema | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, dënohet me 9 muaj burg
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, dënohet me 9 muaj burg
Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është ndëshkuar me 9 muaj burg me akuzën e kërcënimit dhe përfitimit financiar në rrugë joligjore. Ademi u akuzua se gjatë periudhës korrik-shtator 2012 në ...
GazetaTema | para 4 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Analisti: Serbia ose do njohë pavarësinë e Kosovës, ose do hapë fronte “lufte”
Analisti: Serbia ose do njohë pavarësinë e Kosovës, ose do hapë fronte “lufte”
“Ka mundësi që Aleksandar Vuçic, kur t’i jepet ultimatumi për të njohur pavarësinë e Kosovës, të tërhiqet nga posti i presidentit të Serbisë dhe t’ia lërë dikujt tjetër këtë cështje të konsideruar një “patate të nxehtë” ...
GazetaTema | para 4 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Këshilltari Henz i zemëruar me Ilir Metën, që dekoroi këshilltarin Falenski
Këshilltari Henz sot ishte shumë i mërzitur. Lajmi se presidenti Meta kishte dekoruar me titullin e lartë “Kalorës i Urdhërit të Skënderbeut”, ‘kryekëshilltarin’ për Politikën e Jashtme të CDU-CSU-së, Hans Joachim ...
GazetaTema | para 4 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

“Grushti i shtetit, teori konspiracioni”, Rudina Hajdari kundër Ilir Metës: Thërret protestë ai që e ka shkelur Kushtetutën
“Grushti i shtetit, teori konspiracioni”, Rudina Hajdari kundër Ilir Metës: Thërret protestë ai që e ka shkelur Kushtetutën
Rudina Hajdari nuk beson se tubimi i 2 marsit do të marrë besimin e shqiptarëve për të dalë në shesh, pasi sipas saj, si presidenti Ilir Meta që e thërret, si lideri demokrat Lulzim Basha që e mbështet apo edhe ...
GazetaTema | para 4 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Shiten 14 mijë bileta, por Tirana ka një porosi për tifozët përpara derbit me Partizanin!
Shiten 14 mijë bileta, por Tirana ka një porosi për tifozët përpara derbit me Partizanin!
Vazhdon shitja e çmendur e biletave për derbin e ditës së premte mes Tiranës dhe Partizanit në “Air Albania Stadium”. Nëse deri ditën e djeshme ishin shitur rreth 11 mijë bileta, sot numri ka shkuar deri në 14 mijë ...
GazetaTema | para 4 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Habit drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor: Mezi pres të infektuarin e parë me koronavirus në Shqipëri
Habit drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor: Mezi pres të infektuarin e parë me koronavirus në Shqipëri
Drejtoresha e Inspektoratit Shëndetësor Areti Beruka, e ftuar në studion e Report TV, ka folur lidhur me koronavirusin. Në fjalën e saj, Beruka u shpreh se vetë personalisht si mjeke mezi po e pret rastin e parë të ...
GazetaTema | para 4 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
Rudina Hajdari për Nexhmije Hoxhën: Nuk i hyri asnjë gjemb në këmbë, jetoi dhe vdiq e qetë. Amaneti i vitit ’90 nuk u realizua
“Një amanet i ’90 nuk u realizua, që ata njerëz të dënohen”, kështu shprehet vajza e Azem Hajdarit, deputetja Rudina Hajdari për vdekjen e gruas së diktatorit Enver Hoxha, Nexhmijen. Në një intervistë në “Report Tv”, ...
GazetaTema | para 5 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Historia e panjohur grupit opozitar që shpërfilli Enverin: Vetëvrasja e Niazi Islamit pa i dhënë llogari Partisë, vërtetojnë aktivitet antiparti të këtij grupi
Historia e panjohur grupit opozitar që shpërfilli Enverin: Vetëvrasja e Niazi Islamit pa i dhënë llogari Partisë, vërtetojnë aktivitet antiparti të këtij grupi
Memorie.al publikon historinë e panjohur të një grupi anëtarësh të Komitetit Qëndror të PPSH-së të kryesuar prej: Njazi Islamit, Abedin Shehut, Shyqëri Këllezit, Isuf dhe Hamit Keçit, etj., të cilët në vitin 1950 kur ...
GazetaTema | para 5 ore |

Mediat në Kosovë: I dërguari i Trump pret që Albin Kurti të heqë taksën deri në fundjavë, në të kundërt gjërat përshkallëzohen
Mediat në Kosovë: I dërguari i Trump pret që Albin Kurti të heqë taksën deri në fundjavë, në të kundërt gjërat përshkallëzohen
Sipas mediave në Kosovë, i dërguari special i presidentit Trump, Richard Grenell ka thënë se “nuk do presë pafundësisht Qeverinë e Kosovës dhe Albin Kurtin për të hequr tarifën 100% ndaj mallrave serbe” dhe “nëse tarifa ...
GazetaTema | para 5 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Albin Kurti ka rezerva për marrëveshjet sekrete të NATO në Kosovë? Deputeti Memli Krasniqi e “fton” t’i shfuqizojë nëse “bezdiset” nga NATO
Albin Kurti ka rezerva për marrëveshjet sekrete të NATO në Kosovë? Deputeti Memli Krasniqi e “fton” t’i shfuqizojë nëse “bezdiset” nga NATO
Memli Krasniqi Një debat i ashpër ka shpërthyer në Kosovë, pasi Albin Kurti bëri publike marreveshjen e NATO me Kosovën, kryesisht lidhur me forcat e sigurisë dhe praninë e tyre në Veri, duke rezervuar të jepte ...
GazetaTema | para 5 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

FOTOT: Dalja e fundit në publik e Nexhmijes, ishte në… varreza
Nexhmije Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçare. Prej vitesh ajo nuk dilte nga shtëpia, edhe pse nga mendja ishte e kthjellët. Hera e fundit që ajo është shfaqur në public, ishte viti 2008. Atëhere shfaqej tek ...
GazetaTema | para 5 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk bën për Barcelonën”, si gabuan teknikët “blaugrana” për “bishën” e Dortmundit
“Nuk bën për Barcelonën”, si gabuan teknikët “blaugrana” për “bishën” e Dortmundit
Është vetëm 19 vjeç, por për të po flitet pafundësisht në Evropë. Ai ka luajtur 30 ndeshje këtë sezon, ka shënuar 40 gola dhe ka dhënë 8 asistime. Është thjesht një “bishë”. Erling Haaland nisi të jetë lajm ...
GazetaTema | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Pres të shkoj pranë Enverit, e kam lënë për shumë kohë vetëm”, intervista e fundit e Nexhmies: Përse më quanin vajza delikate dhe si u njoha me Enverin
“Pres të shkoj pranë Enverit, e kam lënë për shumë kohë vetëm”, intervista e fundit e Nexhmies: Përse më quanin vajza delikate dhe si u njoha me Enverin
Nexhmije Hoxha ndërroi jetë sot në moshën 99 vjeçe, në shtëpinë e saj modeste në Laprakë. Jo më larg se muajin e kaluar, Nexhmija nxorri librin me titull: “Përjetime dhe meditime në jetën time politike”. Në intervistën ...
GazetaTema | para 6 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Artan Fuga: Ndeshjet e futbollit nuk ka pse të luhen me tifozë
Artan Fuga: Ndeshjet e futbollit nuk ka pse të luhen me tifozë
Artan Fuga në një prononcim për “News 24”, duke folur për koronavirusin, deklaroi se duhen marrë masa, edhe nëse nuk kemi rast konkret me persona të prekur nga virusi në fjalë. “ Në mesjetë prsh ka qenë murtaja, ka qenë ...
GazetaTema | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ervin Bushati: Kemi përgjegjësi të dyfishtë ndaj qytetarëve, PS kërkon mandat të tretë qeverisës në 2021
Ervin Bushati: Kemi përgjegjësi të dyfishtë ndaj qytetarëve, PS kërkon mandat të tretë qeverisës në 2021
“Partia Socialiste në 2021, do të kërkojë një mandat të tretë, me të njëjtën qeveri, me të njëjtin kryetar partie, me të njëjtin program”, tha sot deputeti i PS-së, Ervin Bushati, në një intervistë për ATSH-në. Bushati ...
GazetaTema | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

BE i “tërheq veshin” Turqisë dhe Rusisë për ulje të tensioneve në Idlib
BE i “tërheq veshin” Turqisë dhe Rusisë për ulje të tensioneve në Idlib
Kryediplomatët e 14 vendeve anëtare të BE-së i bënë thirrje sot Rusisë dhe Turqisë që të ulin tensionet në provincën siriane të Idlibit, që është kthyer në një skenë katastrofe njerëzore. Të 14 ministrat, midis të ...
GazetaTema | para 6 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi “tremb” Shtetet e Bashkuara, Donald Trump konferencë urgjente për shtyp
Koronavirusi “tremb” Shtetet e Bashkuara, Donald Trump konferencë urgjente për shtyp
Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi se do të mbajë një konferencë shtypi sonte në mbrëmje për koronavirusin, ku do të marrin pjesë përfaqësues të Qendrës amerikane për Kontrollin e Sëmundjeve. Njoftimi vjen pas ...
GazetaTema | para 6 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

DETAJET: Shënohet rasti i parë me korona virus në Maqedoninë e Veriut
DETAJET: Shënohet rasti i parë me korona virus në Maqedoninë e Veriut
Rasti i parë me koronavirus është regjistruar në Maqedoninë e Veriut. Sipas njoftimeve zyrtare bëhet fjalë për një grua e cila ishte kthyer para dhjetë ditësh nga Italia. Ajo ishte paraqitur në klinikën për sëmundje ...
GazetaTema | para 6 ore | 228 artikuj te ndërlidhur »

Kreu i ish-të përndjekurve, për Nexhmije Hoxhën: Vdiq një xhelate
Kreu i ish-të përndjekurve, për Nexhmije Hoxhën: Vdiq një xhelate
Kreu i ish-të përndjekurve politikë, Besim Ndregjoni ka reaguar pas ndarjes nga jeta të Nexhmije Hoxhës, bashkëshortes së ish-diktatorit Hoxha, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare. Në një lidhje telefonike për ...
GazetaTema | para 6 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Rezarta Shkurta: Pata fatin të njoh një zonjë të mahnitshme, e fortë, e kthjellët dhe me një memorie të jashtëzakonshme, u prehsh në paqe nëna Mija
Rezarta Shkurta: Pata fatin të njoh një zonjë të mahnitshme, e fortë, e kthjellët dhe me një memorie të jashtëzakonshme, u prehsh në paqe nëna Mija
Këngëtarja Rezarta Shkurta, gruaja e nipit të Enver Hoxhës, ka reaguar lidhur me vdekjen e Nexhmije Hoxhës: “Pata fatin te njohe nje zonje “Histori” Nje gjyshe e stergjyshe te dashur. Nje grua shekullore per nga mosha, ...
GazetaTema | para 6 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Një mesazh për Albin Kurtin!
Një mesazh për Albin Kurtin!
Nga Arbana Xharra Diplomacia e Kosovës me shumë pak përjashtim, është turpi i shtetit të Kosovës. Analfabetë të cilët dinë vetëm shkrim e lexim, kanë gjetur strehë nëpër Ambasada. Kushëri, dosta, nuse e dhëndurë janë ...
GazetaTema | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Virusi “pushton” Italinë: Conte bën thirrje për të mos përhapur panik
Virusi “pushton” Italinë: Conte bën thirrje për të mos përhapur panik
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte bëri thirrje për qetësi, ndërkohë që përhapja e virusit në pjesë të tjera të vendit, karantina dhe lajmet “fake”, po provokojnë panik tek publiku. Deri në ditën e Mërkurë, ...
GazetaTema | para 6 ore | 67 artikuj te ndërlidhur »

“Kurrë nuk kemi vrarë pa arsye”: Mbi cinizmin dhe fundin biologjik të Nexhmije Hoxhës
“Kurrë nuk kemi vrarë pa arsye”: Mbi cinizmin dhe fundin biologjik të Nexhmije Hoxhës
Nga Enver Robelli Nëse krejt cinizmi i karrierës së Nexhmije Hoxhës mund të përmblidhet me një fjali, atëherë me këtë: «Kurrë nuk kemi vrarë pa arsye». Kështu i tha Nexhmije Hoxha revistës gjermane «Der Spiegel». Jo më ...
GazetaTema | para 6 ore |

Sërish lëvizje në qeverinë “Rama”
Sërish lëvizje në qeverinë “Rama”
Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për emërimin e Meri Kumbe, zëvendësministër i Kulturës. Ndërkohë, Valbona Shujaku, zëvendësministër i Kulturës është liruar nga kjo detyrë. Shujaku u emërua në këtë detyrë në ...
GazetaTema | para 7 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Patozi: Basha në kurthin e Metës, revolucionin e bën opozita jo Presidenti
Patozi: Basha në kurthin e Metës, revolucionin e bën opozita jo Presidenti
Kryetari i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi e konsideroi protestën e presidentit si revolucion të pamundur pasi revolucionet i bën opozita dhe jo Presidenti. Patozi gjatë një interviste televizive tha se, “Lulzim ...
GazetaTema | para 7 ore | 40 artikuj te ndërlidhur »

Bashkëpuntori rrëfen takimin e fundit me Nexhmije Hoxhën: Donte të dëgjonte jehonën e librit të saj, ishte shumë e mençur dhe i donte shqiptarët
Bashkëpuntori rrëfen takimin e fundit me Nexhmije Hoxhën: Donte të dëgjonte jehonën e librit të saj, ishte shumë e mençur dhe i donte shqiptarët
Muharrem Xhafaj, një nga bashkëpunëtorët e ngushtë të Nexhmije Hoxhës, e cila ndërroi jetë sot në moshën 99-vjeçare, ka treguar detaje nga takimi i fundit me gruan e ish-diktatorit Enver Hoxha. Në një lidhje telefonike ...
GazetaTema | para 7 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Europa në alarm: Spanja, Italia, Gjermania dhe Franca raportojnë rritje të koronavirusit
Europa në alarm: Spanja, Italia, Gjermania dhe Franca raportojnë rritje të koronavirusit
Europa ka qëndruar e alarmuar për koronavirusin, ndërkohë që Spanja i’u bashkua Italisë dhe vendeve të tjera në luftën kundër sëmundjes, pasi vendosi në karantinë 700 pushues në një hotel në ishujt Kanarie. Numri i të ...
GazetaTema | para 7 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Tronditet futbolli i Kosovës, dënohet me 9 muaj burg presidenti i Federatës Agim Ademi
Tronditet futbolli i Kosovës, dënohet me 9 muaj burg presidenti i Federatës Agim Ademi
Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë duke dënuar me 9 muaj burg presidentin e Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi. Sipas “Indeksionline”, Gjykata e Apelit i ka konsideruar ...
GazetaTema | para 7 ore | 42 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved