ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/05/2019 23:21

Gazeta55
“Zgjedhjet pёr Parlamentin e BE: Fitorja e Partive Popullore në interes të Shqipërisë”
“Zgjedhjet pёr Parlamentin e BE: Fitorja e Partive Popullore në interes të Shqipërisë”
Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo e konsideron lajm të mirë për Shqipërinë fitoren e Partive Popullore Europiane (PPE) ne zgjedhjet per Parlamentin Europian. Sipas tij, rezultati konfirmon se PPE kanë rol ...
Gazeta55 | para 104 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO+FOTO/ Partizani në festë madhështore, kapiteni Alban Hoxha ngre trofeun
VIDEO+FOTO/ Partizani në festë madhështore, kapiteni Alban Hoxha ngre trofeun
Është duke u zhvilluar në “Selman Stërmasi” ceremonia e titullit kampion. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, së bashku me sekretarin e përgjithshëm, Ilir Shulku, i dhuruan medaljet lojtarëve dhe drejtuesve të ...
Gazeta55 | para 2 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Knut Fleckenstein nuk është më eurodeputet
Knut Fleckenstein nuk është më eurodeputet
Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në KE, ka pësuar një disfatë të madhe në zgjedhjet e sotme për Parlamentin Europian. Sipas asaj që mëson Syri.net, partia me të cilën konkurronte eurodeputeti dhe raportuesi ...
Gazeta55 | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Korrupsion dhe krim i organizuar/ ‘Financial Times’ shuplakë Ramës: Ja pse nuk hapen negociatat
Korrupsion dhe krim i organizuar/ ‘Financial Times’ shuplakë Ramës: Ja pse nuk hapen negociatat
Kur na ndajnë edhe pak ditë nga publikimi i raporteve të progresit nga Komisioni Europian, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut po presin në ankth përgjigjen zyrtare nëse do të hapen negociatat me Brukselin apo jo. Sipas ...
Gazeta55 | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Presidenti Meta nuk reziston dot, ia merr valles tropojane mes Bajram Currit
VIDEO/ Presidenti Meta nuk reziston dot, ia merr valles tropojane mes Bajram Currit
residenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë vizitës që po zhvillon në qytetin e Bajram Currit, nuk ka mundur ti rezistojë valles tropojane. Teksa merr pjesë në Festivalin e Parë Mbarëkombëtar “Kcimi i Tropojës”, Meta ...
Gazeta55 | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Ish-kryeministri i tregon Ramës 4 opsionet që i kanë mbetur
Ish-kryeministri i tregon Ramës 4 opsionet që i kanë mbetur
Kryeministri Edi Rama ka vetëm 4 mundësi në dispozicion. Dhe të gjitha ato lidhen me largimin e tij nga posti i kreut të qeverisë. Këtë tregon meme-ja që poston në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha. Teksa shkruan ...
Gazeta55 | para 4 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Mesazhi i Bashes ne nje video: Europa e degjoi zerin e shqiptareve! Koha e zgjidhjes politike me qeveri tranzitore
Mesazhi i Bashes ne nje video: Europa e degjoi zerin e shqiptareve! Koha e zgjidhjes politike me qeveri tranzitore
Mesazhi i Bashes ne nje video: Europa e degjoi zerin e shqiptareve! Jo qeverise nga zgjedhje te vjedhura! Eshte koha e zgjidhjes politike me qeveri tranzitore. Mesazhi Beteja jonë është për Shqipërinë si gjithë Europa! ...
Gazeta55 | para 4 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për PE/Mbyllen votimet në disa shtete të Europës, ja rezultatet e para
Zgjedhjet për PE/Mbyllen votimet në disa shtete të Europës, ja rezultatet e para
Përfundon votimi për Parlamentin Evropian në Gjermani, Greqi, Holandë dhe Austri . Sipas Exit poll në Gjermani ka fituar partia e CDU-CSU, ndërsa në Greqi kanë fituar konservatorët me 36% të votave. Sipas Exit poll në ...
Gazeta55 | para 4 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Si protestoi dje Opozita dhe si protestonte dikur PS/ Nishani: Dy botë, dy modele
Si protestoi dje Opozita dhe si protestonte dikur PS/ Nishani: Dy botë, dy modele
Protestën e djeshme të opozitës para kryeministrisë e ka komentuar edhe kryetari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Bujar Nishani. Përmes një postimi në Facebook, ish-presidenti krahason të djeshmen me protestën e PS në maj ...
Gazeta55 | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

'Protesta e djeshme u shoqërua nga dritat e shpresës'/ Kryemadhi: Dita e ndryshimit po afron...
'Protesta e djeshme u shoqërua nga dritat e shpresës'/ Kryemadhi: Dita e ndryshimit po afron...
Protestën e djeshme të opozitës, më e madhja e mbajtur ndonjëherë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” e ka komentuar edhe një prej protagonistëve të saj kryesorë, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në ...
Gazeta55 | para 5 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

FOTO/ 'Britanikët prisnin Brexit, shqiptarët presin Edxit'
FOTO/ 'Britanikët prisnin Brexit, shqiptarët presin Edxit'
Në Austri, kancelari Sebastian Kurz, dhe në Mbretërinë e Bashkuar, kryeministrja Theresa May, dhanë të dy dorëheqjen. I pari për shkak të një skandali korrupsioni të partnerit të tij të koalicionit, ndërsa e dyta, për ...
Gazeta55 | para 5 ore | 114 artikuj te ndërlidhur »

Ngjashmëritë Rama-Enver Hoxha/ Fuga: Kryeministër i thonë, por në fakt tashmë ka çelësat e kashtës
Ngjashmëritë Rama-Enver Hoxha/ Fuga: Kryeministër i thonë, por në fakt tashmë ka çelësat e kashtës
Akademiku Artan Fuga, me anë të një postimi të gjatë në Facebook, krahason kryeministrin Edi Rama me diktatorin komunist Enver Hoxha. Sipas profesorit, ngjashmërinë mes tyre e gjen tek momenti para dhe pas protestestave ...
Gazeta55 | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Heshtja jo diplomatike
Heshtja jo diplomatike
Një nga protesta dhe demonstrimet më të mrekullueshme dhe më të mëdha që ka parë Shqipëria u zhvillua dje në tiranë. Pamjet ishin emocionuese dhe raporti midis asaj çfarë parashikohej dhe ajo që ishte në të vërtet, ...
Gazeta55 | para 5 ore |

I burgosuri i revoltës së Qafë Barit
I burgosuri i revoltës së Qafë Barit
Kostandin Gjordeni ishte personi kryesor i revoltës së Qafë Barit më 22 maj 1984. Përveç tre të dënuarve që humbën jetën, ai u plagos gjatë ndërhyrjes së forcave të regjimit për të shtypur këtë qëndresë. Gjordeni në ...
Gazeta55 | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Letrat e Ramës qytetarët i hodhën në kazan. Ik sa je në kohë e mos provoko…
Letrat e Ramës qytetarët i hodhën në kazan. Ik sa je në kohë e mos provoko…
Nga Gëzim Luca Ke porositur mediat rreth teje te na rrokanisin kokën me letrat e tua drejtuar liderit te opozitës, megjithëse e din mire qe ne te vërtetë po ju shkruan mbështetësve ne mbarim qe te kane mbetur. Ju ...
Gazeta55 | para 6 ore |

“Vetëvendosje” kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama: Akt emancipues që zgjidh krizën politike
“Vetëvendosje” kërkon dorëheqjen e kryeministrit Rama: Akt emancipues që zgjidh krizën politike
Qendra e lëvizje “Vetëvendosje” në Tiranë ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit Edi Rama si e vetmja zgjidhje për t’i dhënë fund krizes politike në Shqipëri. Nëpërmjet një deklarate, ku bie në sy një numër i madh ...
Gazeta55 | para 6 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Rama t’i thërras mendjes, të shkruaj letrën e 6-të drejtuar qytetarëve me dorëheqjen para 31 majit
Rama t’i thërras mendjes, të shkruaj letrën e 6-të drejtuar qytetarëve me dorëheqjen para 31 majit
Nga Lefter Kostenja (Gështenja) “A mos vallë më keni larguar mua dot? Po, kjo po, më keni larguar mbrëmë me balonat që merrnin me vete në qiell parullën e lodhur “Rama ik”, nën tingujt engjëllore të vuvuzelëve të ...
Gazeta55 | para 6 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Kreu i FRPD, merr pjesë në ceremoninë e mbylljes e së fushatës së PPE, takon kryetaren e CDU
Kreu i FRPD, merr pjesë në ceremoninë e mbylljes e së fushatës së PPE, takon kryetaren e CDU
Kreu i të rinjëvë demokratë Belind Kelliçi, ka marrë pjesë në ceremoninë e mbylljes e së fushatës për zgjedhjet për Parlamentin Europian të Partisë Popullore Europiane në Mynih. "Emocion i jashtezakonshem pjesmarrja ne ...
Gazeta55 | para 7 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Liri a vdekje! Më 30 qershor epilogu i Edi Ramës si fati i Ali Pashës
Liri a vdekje! Më 30 qershor epilogu i Edi Ramës si fati i Ali Pashës
Nga Azgan Haklaj “Diktatorët e sundimtarët janë nxënësit më të këqinjë të historisë” thoshte Tolstoi i madh. “Një popull që nuk lufton për lirinë nuk e meriton atë” na ka lanë si postulat presidenti i SHBA Franklin. ...
Gazeta55 | para 7 ore |

Liria e drejtë themelore, Salianji: Detyrim t’u trashgojmë brezave të drejtën për të zgjedhur lirisht
Liria e drejtë themelore, Salianji: Detyrim t’u trashgojmë brezave të drejtën për të zgjedhur lirisht
Ish deputeti i PD Ervin Salianji ka postuar një shenim në faqen tij në facebook ku flet për protestën e opozitës duke folur për lirinë duke folur për protestnë e opozites. “Ne kemi detyrimin të zgjidhim dhe t’iu ...
Gazeta55 | para 7 ore |

Vasili: Ministrja e Meksikes dorehiqet per parime, ndersa Rama shkruan percartje mengjezore!?
Vasili: Ministrja e Meksikes dorehiqet per parime, ndersa Rama shkruan percartje mengjezore!?
Nga Petrit Vasili Doreheqjet per shkak te standarteve te larta te politikes parimore nga Austria,Anglia edhe nga Meksika e larget jane prova,qe ndan nje politikan nga nje sharlatan. Dihet pse dha doreheqjen Kurz dhe ...
Gazeta55 | para 7 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Çollaku, ish-gardistit të 21 janarit që kandidon për PS: Na trego sesi brenda 48 orëve dole i pafajshëm
Çollaku, ish-gardistit të 21 janarit që kandidon për PS: Na trego sesi brenda 48 orëve dole i pafajshëm
Kryetari i Këshilltarëve Bashkiak të PD, Kreshnik Çollaku i përgjigjet ish-gardistit kandidat për Bashkinë e Matit, Agron Malajt, i cili reagoi sot publikisht për akuzuat e kryetarit të PD-së Lulzim Basha. Çollaku ka ...
Gazeta55 | para 8 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Presidenti Meta viziton sot Tropojën, merr pjesë në Festivalin Mbarëkombëtar të ‘Kcimit të Tropojës’
Presidenti Meta viziton sot Tropojën, merr pjesë në Festivalin Mbarëkombëtar të ‘Kcimit të Tropojës’
Presidenti Meta do vizitoje sot Tropojen, ku pritet te takohet me autoritetet vendore dhe perfaqesues lokale. Presidenti Meta do te marre pjese ne Festivalin e Parë Mbarëkombëtar të Kcimit të Tropojës. Presidenti Meta ...
Gazeta55 | para 8 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Pse Vjena e ‘shkarkoi’ Borchardt?!
Pse Vjena e ‘shkarkoi’ Borchardt?!
REDAKSIONALE Bernd Borchardt, tashmë e ka vërtetuar veten katërcipërisht në sytë e qytetarëve shqiptarëve si një shërbëtor i Ramës dhe mazhorancës. Por tashmë siç po vihet re qartazi nga ngjarjet e fundit edhe eprorët e ...
Gazeta55 | para 8 ore |

VIDEOT krahasuese, Berisha: Blushi, neveri nënshtrim ndaj Ramës
VIDEOT krahasuese, Berisha: Blushi, neveri nënshtrim ndaj Ramës
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar dy video krahasuese për protestën e natës së djeshme, ndërsa shkruan edhe një mesazh për Ben Blushin, tashmë drejtues i “Top Channel”. “Mos e humbisni kete video! Cinizem ...
Gazeta55 | para 8 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Kasandrat e dhunës
Kasandrat e dhunës
REDAKSIONALE Dy ishin ngjarjet e mëdha që ndodhën mbrëmë në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”: E para shqiptarët u bashkuar më shumë se kurrë në histori nën një zë kundër krimit të organizuar në qeverisje dhe e dyta të ...
Gazeta55 | para 9 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Paloka publikon foton: Edhe atëherë Rama i çonte letra dikujt por një ditë e hasi në rrugë
Paloka publikon foton: Edhe atëherë Rama i çonte letra dikujt por një ditë e hasi në rrugë
Kryeministri Rama i dërgoi një letër tjetër të hapur shefit të opozitës Basha, letra e 5-të në pak ditë. Rama vazhdon të këmbëngulë në mbajtjen e zgjedhjeve me 30 qershor si dhe refuzon të japë dorëheqje nga posti, ...
Gazeta55 | para 9 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Lushnje/ Dy vëllezër rrahin me dorezë metalike një 54-vjeçar
Lushnje/ Dy vëllezër rrahin me dorezë metalike një 54-vjeçar
Dy vëllezër kanë rënë në pranga ditën e sotme në Lushnje, pasi dhunuar një 54-vjeçar. Bëhet me dije se dy dhunuesit janë të moshave 19 dhe 21 vjeç, të cilët goditën dhe rrahën një burrë me një dorezë metalike. Mësohet ...
Gazeta55 | para 9 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

Zgjedhjet për Parlamentin Europian, ç’drejtim do të marrë BE nga sot?
Zgjedhjet për Parlamentin Europian, ç’drejtim do të marrë BE nga sot?
Nga radio shtetërorë gjermane DW Zgjedhet për Parlamentin e BE në fund të muajit maj do të japin drejtimin. A do të ketë kthim tek arsyeja në nivel kombëtar apo më shumë integrim për një force globale? Bernd Riegert ...
Gazeta55 | para 10 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Mirë se vini në Kandahar! Qeveria lë turizmin në mëshirë të fatit
Mirë se vini në Kandahar! Qeveria lë turizmin në mëshirë të fatit
Turistët nordikë mbërritën në 12 maj në zonën e Golemit ku tur-operatorëve iu desh që të justifikonin rrugën dytësore të Golemit me gropa të pafundme, pamjen “panoramike” me pirgje dheu e plehrash gjithandej, stërvitjen ...
Gazeta55 | para 10 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Gjinushi në krye të ASH/ Kim Mehmeti: E neveritshme, ende drejton mafia leniniste e enveriste
Gjinushi në krye të ASH/ Kim Mehmeti: E neveritshme, ende drejton mafia leniniste e enveriste
Shkrimtari Kim Mehmeti përmes një postimi në rrjet e ka cilësuar Skënder Gjinushin, ish-ministër i Arsimit në kohën e diktaturës, një ‘mafioz’ komunist. Postimi i plotë: “E neveritshme por e vërtetë: “Shqipëritë” tona ...
Gazeta55 | para 11 ore | 44 artikuj te ndërlidhur »

Allegri pranë rikthimit tek ekipi i madh
Allegri pranë rikthimit tek ekipi i madh
Massimiliano Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm. Lajmin e konfirmon e përditshmja italiane “Tuttosport”, që shprehet se mund të kemi një rikthim të bujshëm të trajnerit në stolin e skuadrës ...
Gazeta55 | para 11 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Fotogaleria nga protesta e djeshme/ Basha: Ne jemi Populli i Europës, demokracinë nuk e japim
Fotogaleria nga protesta e djeshme/ Basha: Ne jemi Populli i Europës, demokracinë nuk e japim
Kreu demokrat, Lulzim Basha, i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama pas letrës së pestë që ai i ka drejtuar publikisht. Në përgjigjen e tij, Basha shkruan se demokracinë nuk e japim, të drejtat dhe liritë tona nuk i ...
Gazeta55 | para 11 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Mustafa kundër Thaçit për korrigjimin e kufijve
Mustafa kundër Thaçit për korrigjimin e kufijve
Kreu i LDK-së Isa Mustafa, ka folur për çështjen Presidentit Thaçi të cilit së fundi i është thënë se po bashkëpunon me Presidentin serb, Aleksandar Vuçiç. Përmes një shkrimi në Facebook, Mustafa ka thënë se do të ...
Gazeta55 | para 11 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Pranoi mandatin e deputetit në Vlorë, PEISH njofton vetëpërjashtimin e Ervin Meços
Pranoi mandatin e deputetit në Vlorë, PEISH njofton vetëpërjashtimin e Ervin Meços
PEISH prej marsit të vitit 2017 i është bashkuar me vendim politik e me vullnet të lirë Koalicionit Opozitar dhe Aleancës me Lulzim Bashën dhe Partinë Demokratike. Ne si PEISH kemi firmosur gjithashtu edhe marrëveshjen ...
Gazeta55 | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Porosia e vetme për Ramën/ Komunikimin përmes letrave ta shtyn sëmundja, gruaja, era e keqe…
Porosia e vetme për Ramën/ Komunikimin përmes letrave ta shtyn sëmundja, gruaja, era e keqe…
Ylli Dylgjeri përmes një postimi në rrjet ka ironizuar kryeministrin Edi Rama për letrat që ai i ka dërguar kreut të PD-së, Lulzim Basha. Dylgjeri shkruan se disa herë, komunikimin me anë të letrave ta shtyn edhe ...
Gazeta55 | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Reuters: Protesta në Tiranë për largimin e Ramës
Reuters: Protesta në Tiranë për largimin e Ramës
Agjencia ndërkombëtare e lajmeve “Reuters” ka pasqyruar protestën në Tiranë duke vënë theksin te kërkesat e protestuesve dhe opozitës për largimin e kryeministrit Edi Rama. “Mbështetësit e opozitës shqiptare dolën ...
Gazeta55 | para 12 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Petrit Vasili: Fundi i një pushteti të ligë dhe i analfabetit politik!
Petrit Vasili: Fundi i një pushteti të ligë dhe i analfabetit politik!
Ish-kreu i Grupit Parlamentarë të LSI-së, Petrit Vasili, ndërsa ka komentuar protestën e djeshme të opozitës, thotë se ky është “fundi i një pushteti të ligë dhe i analfabetit politik”. Në një postim në faqen e tij në ...
Gazeta55 | para 12 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian
Dita e fundit e zgjedhjeve për Parlamentin Evropian
Sot është dita e fundit për dhjetëra miliona votues në 21 shtete të Bashkimit Evropian, në ditën e fundit të zgjedhjeve për Parlamentin Evropian. Gjermania, Franca, Italia, Bullgaria, Rumania, Kroacia dhe Hungaria, janë ...
Gazeta55 | para 12 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

“Troket” Roland Garros, në fushat me dhe rikthehen “3 muskëtierët”
“Troket” Roland Garros, në fushat me dhe rikthehen “3 muskëtierët”
Më 27 maj nis grand slam i Roland Garros, turneu i dytë i madh i këtij viti, një turne spektakolar që zhvillohet në fushat me dhè të Parisit. Dhe si për ta bërë edhe më magjik këtë event në fushë do të zbresin të gjithë ...
Gazeta55 | para 13 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Bie besimi i rusëve ndaj Vladimir Putin
Bie besimi i rusëve ndaj Vladimir Putin
Besimi i publikut ndaj presidentit rus, Vladimir Putin ka rënë në nivelin më të ulët në 13 vitet e fundit, thuhet në një sondazh shtetëror rus. Sondazhi, i publikuar nga Qendra për Kërkime të Opinionit Publik, gjeti se ...
Gazeta55 | para 13 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Punimet në rrjet/ Ja zonat në Tiranë pa energji, oraret dhe datat
Punimet në rrjet/ Ja zonat në Tiranë pa energji, oraret dhe datat
Në kuadër të punimeve për riparimin e rrjetit të kabinave elektrike në Tiranë vjen edhe njoftimi i OSHEE për oraret e stakimit të energjisë elektrike në shumë zona të kryeqytetit. Më poshte janë zonat që do të kenë ...
Gazeta55 | para 13 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Berisha: Rama s’mund tua rrëmbejë shqiptarëve pluralizmin
VIDEO/ Berisha: Rama s’mund tua rrëmbejë shqiptarëve pluralizmin
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale prononcimet e dhëna dje për mediat gjatë protestës së opozitës. Berisha teksa publikuon videon shkruan se: “Mund të themi sot se kryengritësit guximtarë ...
Gazeta55 | para 13 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet maqedonasi në Qafë-Thanë
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, arrestohet maqedonasi në Qafë-Thanë
Policia ka arrestuar me qëllim ekstradimi drejt Bullgarisë, një maqedonas i shpallur në kërkim ndërkombëtar, për veprën penale “Shkelje të ligjit kundër sistemit monetar dhe sistemit kreditor”. Burime nga policia bëjnë ...
Gazeta55 | para 13 ore | 94 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Tirana i dha dje goditjen përfundimtare tiranit Rama
VIDEO/ Tirana i dha dje goditjen përfundimtare tiranit Rama
Protesta e djeshme ishte e jashtëzakonshme. Me qindramijëra shqiptarë ‘pushtuan’ rrugët e Tiranës për t’i dhënë Ramës mesazhin se ka kapitulluar. Megjithatë, sado që qytetarë nga e gjithë Shqipëria të kenë ardhur dje në ...
Gazeta55 | para 13 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Frika është vrarë!/ Nga Tritan Shehu
Frika është vrarë!/ Nga Tritan Shehu
Dje ishte një proteste mbare popullore, qe tejkaloi mesazhet e numrat. Ishte nga protestat me te rendesishme ne historine e demokracise sone, jo thjesht per nga dimensionet me burra e gra, djem e vajza, punonjes, ...
Gazeta55 | para 14 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Jehona/ DW: Opozita protestë paqësore me flamujt e BE, SHBA dhe Gjermanisë
Jehona/ DW: Opozita protestë paqësore me flamujt e BE, SHBA dhe Gjermanisë
Për rreth dy orë e gjysmë, opozita e bashkuar protestoi përpara kryeministrisë. Në ndryshim nga protestat e kaluara, kёsaj here protesta kaloi pa incidente dhe ishte nё tёrёsi paqёsore. Nё prag tё protestёs ka pasur ...
Gazeta55 | para 14 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj për vizitë në shtëpinë e Zaev
Haradinaj për vizitë në shtëpinë e Zaev
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka zhvilluar një vizitë në shtëpinë e e homologut të tij maqedinas, Zoran Zaev Kreu i qeverisë së Kosovës, shoqërohet edhe nga basghkëshortja e tij Anita. Përmes një postimi në ...
Gazeta55 | para 14 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Dje protesta më madhështore dhe krejtësisht paqësore. Regjimi i Rilindjes, po bie
Dje protesta më madhështore dhe krejtësisht paqësore. Regjimi i Rilindjes, po bie
-Dje qeveria Rama realisht u rrëzua. Kushdo që kupton nga politika e ndjen se kryeministri mori udhën drejt dorëheqjes, por pret vetëm garancitë nga pala fituese. Edhe letrat e “dashurisë” drejtuar publikisht Lulzim ...
Gazeta55 | para 14 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarët nuk presin më, protesta e radhës kombëtare më 31 maj
Shqiptarët nuk presin më, protesta e radhës kombëtare më 31 maj
Vetëm pak minuta pas mbylljes së protestës së gjashtë kombëtare, nga Partia Demokratike ka ardhur dhe konfirmimi për protestën e ardhshme. Gazetari Klajdi Bodlli duke iu referuar burimeve nga PD raportoi për “BalkanWeb” ...
Gazeta55 | 25-May-2019 22:33 | 24 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved