ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 16:30

Gazeta Observer
Blerta Deliu feston ditëlindjen në të njejtën ditë me vajzën e saj
Blerta Deliu njihet si një politikane e zonja, e cila edhe njëherë ka siguruar votat për tu bërë deputete e kuvendit të Kosovës. Ajo njihet edhe për paraqitjet e saj elegante në publik, që gjithnjë duket në formë të ...
Gazeta Observer | para 27 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

Haradinaj: Të prekurit nga tërmeti po kthehen vullnetarisht në Shqipëri, Kosova do vazhdojnë ndihmën
Kryeministri i Kosovës në detyrë, Ramush Haradianj, ka mbajtur konferencë për media lidhur me ndihmën që Kosova i dha Shqipërisë pas tërmetit tragjik që i mori jetën 51 personave. Haradinaj ka falënderuar gjithë ata që ...
Gazeta Observer | para 59 min | 138 artikuj te ndërlidhur »

Kokainë në veturë e në shtëpi, arrestohet burri nga Ferizaj
Policia në Ferizaj ka arrestuar një person të cilit i ka gjetur dhe konfiskuar një sasi të substancave narkotike Rasti ka ndodhur në Ferizaj, ku gjatë gjatë kontrollimit të veturës së të dyshuarit, janë gjetur dhe ...
Gazeta Observer | para 65 min | 96 artikuj te ndërlidhur »

“Vetëm puthjet munguan në takimin Sveçla- Gjuriq”
Kryetari i Partisë Fjala, Gëzim Kelmendi ka reaguar lidhur me takimin e anëtarit të Kryesisë së Vetëvendosjes, Xhelal Sveçlës me Drejtorin e së ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë në Tiranë. Përmes një ...
Gazeta Observer | para 107 min | 138 artikuj te ndërlidhur »

Kim Kardashian kritikohet nga fansat për dekorimet e Krishtlindjes në shtëpinë e saj në Kaliforni
Ajo e rikrijoi parkun ‘Jurassic’ për ditëlindjen e katërt të djalit të saj, Saint, si një sukses të madh. Sidoqoftë, shumë prej fansave të superyllit nuk ishin të kënaqur me dekorimet e festave të fundvitit që ka ...
Gazeta Observer | para 113 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet një person për racizëm ndaj lojtarëve të Manchester United
Policia në Mançester e ka arrestuar një person në lidhje me akuzat për racizëm gjatë derbit të Mançesterit të shtunën në Etihad Stadium. Manchester United e mposhti 2:1 Manchester City në një ndeshje dramatike në ...
Gazeta Observer | para 116 min | 69 artikuj te ndërlidhur »

Mitrovicë: Vodhën pije alkoolike në vlerë prej 5 mijë euro, arrestohen hajnat
Policia në Mitrovicën e Veriut ka arrestuar dy persona të cilët dyshohet se në një kafiteri kanë vjedhur pije alkoolike në vlerë prej 5 mijë euro Rasti ka ndodhur mesditën e së shtunës në rrugën “Sutjesjka” në Mitrovicë ...
Gazeta Observer | para 119 min | 96 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i 26 nëntorit, Durrësi po i rikthehet normalitetit
Dëshira për t’iu rikthyer ritmit normal të jetës po e mposht dalëngadalë frikën nga tërmeti dhe banorët po i kthehen ritualeve të zakonshme. Një shëtitje a kafe në bregdet këtë fundjavë për të argëtuar fëmijët e harruar ...
Gazeta Observer | para 2 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Së paku 16 të vdekur nga vërshimet në Ugandë
Së paku 16 të vdekur nga vërshimet në Ugandë
Të paktën 16 persona kanë vdekur për shkak të vërshimeve të shkaktuara nga reshjet e vazhdueshme të shiut në Ugandë të Afrikës. Lajmin e bëri të ditur Kryqi i Kuq i këtij shteti. Shumë shtëpi janë shkatërruar plotësisht ...
Gazeta Observer | para 2 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Deklarata e Vuçiqit për Reçakun objekt i sulmeve të vazhdueshme që synon mohimin e vërtetësisë së saj
Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, në një deklaratë për media ka theksuar se propaganda e shtetit serb në funksion të mohimit të gjenocidit në Kosovë është intensifikuar dhe se në kuadër të kësaj strategjie ...
Gazeta Observer | para 2 ore | 324 artikuj te ndërlidhur »

Gruaja nga Vushtrria e bën burrin për spital
Një burrë nga Vushtrria ka raportuar në polici se është sulmuar fizikisht nga bashkëshortja e tij Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës në Vushtrri, ndërkaq bëhet e ditur se viktima ka pranuar tretman mjekësor. ...
Gazeta Observer | para 2 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së
Feilcke: Mos liberalizimi i vizave për Kosovën lidhet me zhvillimet brenda BE-së
Adelheid Feilcke, shefe e programit për Evropën në Deutsche Welle ka folur për bashkëpunimin e mediave të Kosovës me këtë medium publik gjerman por edhe për temën e liberalizimit të vizave si dhe formimin e qeverisë së ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Nënkryetari i LDK-së: VV-së s’i takon edhe Presidenti, s’nënshtrohemi në koalicion
Lidhja Demokratike ka vendosur të mos pranojë idenë që për Presidentin të flitet pas një viti. Agim Veliu thotë se tash duhet të qartësohet pozita e Shefit të Shtetit. Në të kundërtën s’ka koalicion ndërmjet partisë së ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 215 artikuj te ndërlidhur »

Muzetë dhe kalaja e Krujës hapen për vizitorët pas tërmetit
Kruja i hapi sot muzetë e saj dhe portat e Kalasë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Drini Masha, përgjegjës i turizmit në Bashkinë e Krujës, tha për ATSH-në se “Muzeu Kombëtar “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” dhe Muzeu ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 46 artikuj te ndërlidhur »

Rama në Turqi për konferencën e investitorëve pas tërmetit, pritet nga Erdogan
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Turqi, ku është pritur nga presidenti Recep Tayyip Erdogan. Në Turqi, Rama do të këtë takimi me biznesmenë të shumtë nga Turqia për të mbledhur ndihma për ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 109 artikuj te ndërlidhur »

Zëvendësministri në detyrë niset për në Hagë
Zëvendësministri në detyrë i Diasporës, Isni Kilaj, është nisur për në Hagë. Ai do të intervistohet nga hetuesit e Zyrës së Prokurorit të Specializuar në Hagë. Kilaj gjatë luftës ishte pjesë e UÇK-së. Lajmin e nisjes ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Pasojat e dhunimeve, po i bartin edhe fëmijët e grave të dhunuara gjatë luftës në Kosovë
Po jetojnë me plagët që ua la e kaluara, derisa mbesin të tmerruara nga mundësia e ekspozimit në publik, tash e dy dekada mbi supet e tyre po mbajnë sfidën më të madhe në jetë. Me mijëra gra nga Kosova, po jetojnë me ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Sulmohet seksualisht një grua në Ferizaj
Në stacionin policor në Ferizaj, një grua ka raportuar se është sulmuar seksualisht Rasti ka ndodhur pasditen e së shtunës në Ferizaj, ku viktima ka njoftuar policinë se është sulmuar seksualisht nga një person i ...
Gazeta Observer | para 3 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

Vriten 25 protestues në Bagdad, bombardohet me dron shtëpia e klerikut al-Sadr
Burri i maskuar, që qëlloi me armë në mes të turmës së protestuesve të mbledhur në Bagdad të Irakut, duke lënë të vdekur 25 persona. Gjatë kësaj proteste kundër qeverisë, janë lënduar edh 130 protestues tjerë, që kanë ...
Gazeta Observer | para 4 ore |

Genta surprizohet nga i dashuri Huseyin Usta, teksa urën e Bosforit ia ndriçoi me fjalë dashurie
Genta surprizohet nga i dashuri Huseyin Usta, teksa urën e Bosforit ia ndriçoi me fjalë dashurie
Tash e një kohë, këngëtarja nga Gjilani, Genta Ismajli, është përfolur për një romancë të re dashurie. Dhe mashkulli fatlum siç u raportua është biznesmeni i njohur turk, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, Huseyin Usta. ...
Gazeta Observer | para 4 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

‘Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte’, fjalët prekëse të Florit për Eneda Tarifën
‘Më zgjate dorën kur askush nuk më konsideronte’, fjalët prekëse të Florit për Eneda Tarifën
Mbrëmjen e djeshme u mbajt në Pallatin e Koncerteve festivali “Kënga Magjike”, ku fituese u shpall Eneda Tarifa me këngën “Ma zgjat dorën”, si më e votuara nga votat e artistëve. Kënga e Enedës është kompozuar nga Flori ...
Gazeta Observer | para 4 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Bahtiri i del në mbrojtje Sveçlës: U ul afër Gjuriqit për ta mbrojtur Kosovën
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Agim Bahtiri ka thënë se qëndrimi i Xhelal Sveçlës pranë Marko Gjuriqit, ishte për ta përfaqësuar dhe mbrojtur Kosovën. Bahtiri përmes Facebook ka thënë se VV nuk ishte aty për ta ndarë ...
Gazeta Observer | para 4 ore | 138 artikuj te ndërlidhur »

Zjarri përfshinë afro 60 kilometra në Australi, banorëve iu kërkohet të largohen sepse nuk mund të bëhet asgjë për ta shuar
Afro 60 kilometra hapësirë në Australi është përfshirë nga zjarret, që po përhapen me shpejtësi të madhe, nga moti i nxehtë dhe era që po frynë. Pamjet që janë marrë me dron mbi Queesnland, shfaqin atë që duket sikur ...
Gazeta Observer | para 4 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Messi e kalon Ronaldon, thyen tjetër rekord
Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, është bërë lojtari i vetëm që i shënon 10 apo më shumë gola në secilin prej 14 sezoneve të kaluara në pesë ligat kryesore evropiane, pas het-trikut kundër Real Mallorcas të shtunën. ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 90 artikuj te ndërlidhur »

Loredana i shkruan Mozzikut gjatë intervistës live
Loredana i shkruan Mozzikut gjatë intervistës live
Loredana dhe Mozzik – këta dy emra kanë qenë së fundmi në të gjitha mediat rozë për shkak të ndarjes së tyre e cila ndodhi papritur. Çifti ndan një vajzë me emrin Hana dhe për shkak të saj, marrëdhëniet mes tyre janë të ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Shteti pritet të vendosë haraç për ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë
Shteti pritet të vendosë haraç për ata që shkojnë në Bogë, Prevallë e Rugovë
Prevalla, Boga, Rugova e parqet e tjera nacionale në vend shumë shpejt pritet të bëhen me pagesë. Të gjithë ata që ua mësyjnë këtyre qendrave, do të duhet të ndajnë para edhe për taksën që do të fillojë të aplikohet së ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Kapen me armë dhe lëndë narkotike, tre të arrestuar në Shkodër
Tre shtetas që posedonin armët zjarri dhe lëndë narkotike janë arrestuar nga policia në Shkodër, ndërkohë që një tjetër është proceduar në gjendje të lirë. Në vendin e quajtur “Ura e Vjetër” e Bunës, Forcat e Posaçme ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 169 artikuj te ndërlidhur »

Mahmuti: Qe dy dekada Serbia po mundohet ta mbulojë gjenocidin e kryer në Reçak
Publicisti Bardhyl Mahmuti ka reaguar lidhur me deklaratat e Presidentit të Sërbisë, Aleksandër Vuçiq për Masakrën e Reçakut. Mahmuti ka thënë se kjo deklaratë e Vuçiqit nuk paraqet asnjë risi dhe se është përsëritje e ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 324 artikuj te ndërlidhur »

Shefi i UNMIK-ut pas deklaratave të Vuçiq: Serbia po mundohet që t’i shtrembërojë ngjarjet e dhimbshme historike
Shefi i UNMIK-ut, Zahir Tanin ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, i cili masakrën e Reçakut e ka quajtur ‘trillim të sajuar nga Walker’. Përmes një komunikate, të lëshuar nga UNMIK, ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 324 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtari i PDK-së thotë se Sveçla po gënjen pse u ul afër zyrtarit serb
Anëtari i kryesisë së PDK-së, Gani Koci po e quan gënjeshtar Xhelal Sveçlën. Kjo për shkak se Sveçla u pa mbrëmë në një tavolinë bashkë me drejtorin e të ashtuquajturës zyre për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq Koci ka ...
Gazeta Observer | para 5 ore | 138 artikuj te ndërlidhur »

Gruaja me trupin “më të përkryer në botë” pozon nudo bashkë me të dashurin
Gruaja me trupin “më të përkryer në botë” pozon nudo bashkë me të dashurin
Modelja e popullarizuar britanike, Kelly Brook, ka realizuar një fotografi të jashtëzakonshme bardhezi. Ajo që shkencëtarët e kanë cilësuar si “gruan me trupin më të përkryer në botë” ka pozuar krejtësisht lakuriq – ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Pavarësisht grevës, kryeministri francez s’heq dorë nga reforma pensionale
Kryeministri i Francës, Edouard Philippe, tha se është i vendosur që t’i miratojë reformat e planifikuara për pensionet. Ndaj kësaj deklarate reagoi Sindikata e Përgjithshme e Punëtorëve, e cila tha se do të luftojë ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

E tmerrshme: Drenasi, komuna me ajrin më të ndotur në Kosovë
E tmerrshme: Drenasi, komuna me ajrin më të ndotur në Kosovë
Matjet e Ambasadës Amerikane në Kosovë bëjnë me dije se komuna e Drenasit e ka ajrin më të ndotur për momentin në vend, shkruan Insajderi Sipas matjes, shkalla e ndotjes është 156 apo e pashëndetshme. Me zbritjen e ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Eneda Tarifa fiton ‘Këngën Magjike 2019’ me ‘Ma zgjat dorën’
Eneda Tarifa fiton ‘Këngën Magjike 2019’ me ‘Ma zgjat dorën’
Eneda Tarifa me këngën ‘Ma zgjat dorën’ është fituesja e ‘Kënga Magjike 2019’. Këngëtarja Eneda Tarifa është shpallur fituesja e këtij edicioni në festivalin ‘Kënga Magjike’. Eneda është paraqitur në këtë festival me ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Fifi sërish e dyta në ‘Kënga Magjike’
Fifi sërish e dyta në ‘Kënga Magjike’
Fifi sërish ka arritur që të jetë në top treshen e këngëve finale në festivalin e Këngës Magjike, për të tretin vit me radhë. Sonte është mbajtur finalja e këtij edicioni të Këngës Magjike dhe fituesja vitit 2019 është ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 86 artikuj te ndërlidhur »

Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Në një debat të mbajtur së fundmi nga ‘Shoqëria Mbretërore Gjeografike e Londrës’ dhe nga Instituti ‘EarthWatch’ kanë konkluduar se bleta është krijesa më e veçantë dhe më e rëndësishme në planetin tokë. Të gjitha ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

3 gjëra që fëmija mëson në barkun e nënës
Shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit mësojnë gjëra të caktuara edhe para se të lindin, dhe ne në Unik Portal duam t’ju tregojmë se për çfarë bëhet fjalë. 1. Përjetimi i shijeve; Profesori Peter Hepper nga Universiteti ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Klubi i Premierligës thyen rekordin e transferimeve për talentin anglez
Chelsea janë të gatshëm të thyejnë rekordin e klubit në tregun e transferimeve. ‘Blutë’ e Londrës do t’i bëjnë një ofertë rekorde Borussia Dortmund për Jadon Sancho, me Manchester Cityn që tashmë është tërhequr nga ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Mësohet kundërshtari i radhës i Anthony Joshua
Mësohet kundërshtari i radhës i Anthony Joshua
Kampionit të ri të botës, Anthony Joshua, do t’i duhet të ngjitet në ring sërish në muajin qershor. Joshua të shtunën mbrëma fitoi për të dytën herë titullin e botës në boks në peshat e rënda, duke e mposhtur Andy Ruiz, ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 236 artikuj te ndërlidhur »

Kupa e Kosovës: Sot zhvillohen katër ndeshje
Sot (e diel) do të mësohen edhe katër çerekfinalistët tjetër të Kupës së Kosovës. Me fillim nga ora 12:30, zhvillohen edhe katër ndeshjet tjera të mbetur të Kupës së Kosovës, shkruan lajmi.net. Në stadiumin ‘Fadil ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Këto janë sëmundjet që vinë nga ajri i ndotur në Prishtinë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se në sezonin e dimrit, qyteti i Prishtinës po zhytet në smog që paraqet ndotje të kombinuar të ajrit me gazra dhe aerosole i cili vërehet gjithandej. ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 54 artikuj te ndërlidhur »

Katër të vrarë nga të shtënat afër pallatit presidencial në Meksikë
Katër persona janë vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur gjatë të shtënave me armë zjarri afër pallatit presidencial të Meksikës, i cili ndodhet në qendër të kryeqytetit të këtij vendi. Në ditën kur ndodhi sulmi, ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Instituti Kombëtar apelon: Vaksinojini fëmijët
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u ka bërë apel të gjithë prindërve që t’i vaksinojnë të gjithë fëmijët sipas kalendarit të rregullt që të mbrohen nga sëmundjet ngjitëse vaksinë preventabile. ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Wilder reagon ashpër pas fitores së Joshua: Unë jam ndryshe, jam luftëtar, i shkatërroj kundërshtarët
Anthony Joshua ka rikthyer titujt e botës në boks, duke e mundur Andy Ruiz Jr në meçin e revanshit. Ndonëse mëngjesi i ditës së sotme e gjen atë si kampion, mënyrat e fitimit të kësaj lufte nuk i kanë pëlqyer Deontay ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 236 artikuj te ndërlidhur »

Lajmet e rreme, një dukuri pa zgjidhje
Lajmet e rreme, si një fenomen global, por që viteve të fundit ka marrë përmasa të mëdha, nuk kanë lënë anash as Kosovën. Mediat online, të cilat krijohen pa një shpjegues se kush qëndron pas tyre, prej ku më pas ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Johnson-i premton më pak imigrantë nëse i fiton zgjedhjet
Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson, premtoi se do ta ulë shkallën e imigrantëve që lejohen për të hyrë në vendin e tij, nëse i fiton zgjedhjet e së enjtes. Megjithatë, ai tha se nuk ka qëndrim armiqësor ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Këshilla për prindërit që do të dërgojnë për herë të parë në shkollë fëmijët e tyre!
Dhjetëra mijëra fëmijë do të shkojnë në shkollë për herë të parë të hënën. Ja këshillat e një mësuesi për prindërit. Dhjetat e mijëra fëmijëve do të fillojnë javën që vjen rrugën e gjatë të arsimit formal. Natyrisht, ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Rama takohet me Erdogan në Turqi
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vazhdon turin e takimeve me liderë të shteteve pas tërmetit katastrofik që goditi vendin tonë më 26 Nëntor. Së fundmi, kreu i qeverisë shqiptare është takuar me Presidentin turk ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 109 artikuj te ndërlidhur »

Vazhdojnë protestat masive në Hong Kong
Mijëra persona kanë dalë në rrugët e Hong Kong-ut të dielën në protestën e radhës që u organizua në qytetin e trazuar nga dhuna dhe kriza politike në gjashtë muajt e fundit. Aktivistët kundër qeverisë, të rinj e të ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Masakra e Reçakut, Vullin: BE-ja të përmbahet nga deklaratat nxitëse – “shiptarët” s’kanë besë
Bashkimi Evropian ka përsëritur qëndrimin se nuk ka vend për t’i mohuar apo për t’i relativizuar ngjarjet në Reçak të vitit 1999, dhe se mohimi dhe revizionizmi shkojnë kundër vlerave të Bashkimit Evropian dhe kundër ...
Gazeta Observer | para 6 ore | 324 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved