ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 07/12/2019 12:56

Gazeta Express
‘Do të mbajë përgjegjesi secili’, Olsian Cela bën paralajmërimin e fortë pas tërmetit
“Do të mbajë përgjegjësi secili”. Ky ishte paralajmërimi i fortë i Kryeprokurorit të ri Olsian Çela në përfundim të takimit në Prokurorinë e Durrësit. Në një prononcim për mediat, Çela tha se ka shkelje të ligjit që çoi ...
Gazeta Express | para 28 min | 164 artikuj te ndërlidhur »

Everton – Chelsea, formacionet zyrtare
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Evertonit dhe Chelseas Evertoni kërkon patjetër fitore për t’u larguar nga zona e rrezikshme derisa Chelsea me synimin për të qëndruar në top katërshe në Premierligë, ...
Gazeta Express | para 28 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Viktimat e zjarreve në ShBA dëmshpërblehen me 13.5 miliardë dollarë
Kompania “Pacific Gas and Electric”, e cila e furnizon me energji elektrike rajonin e Kalifornisë në Shtetet e Bashkuara, është pajtuar që t’i paguajë 13.5 miliardë dollarë si dëmshpërblim për viktimat e zjarreve që u ...
Gazeta Express | para 31 min |

Vetëm dje 44 aksidente trafiku, 1 me fatalitet
Vetëm dje 44 aksidente trafiku, 1 me fatalitet
Policia e Kosovës ka publikuar statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Sipas policisë, vetëm gjatë ditës së premte kanë ndodhur 44 aksidente ...
Gazeta Express | para 31 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Bahtiri jep garanci se koalicioni ndodh posa Kurti të kthehet në Kosovë, MPB-ja i takon VV-së
Agim Bahtiri po deklarohet i sigurt se koalicioni VV-LDK do të ndodhë posa Albin Kurti të kthehet në Kosovë nga Gjermania. Për këtë çështje, Kryetari i Mitrovicës ka folur edhe më Nënkryetarin e LDK’së, Agim Veliun. ...
Gazeta Express | para 34 min | 248 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti i mori të ëmën dhe vëllain, Megi: Çdo natë dhe çdo ditë puth fotografitë e tyre, do çoj deri në fund amanetet e saj
Tërmeti i mori të ëmën dhe vëllain, Megi: Çdo natë dhe çdo ditë puth fotografitë e tyre, do çoj deri në fund amanetet e saj
Për familjen Cuka, tërmeti i 26 Nëntorit ka shkaktuar një tragjedi të madhe sepse si pasojë e shembjes së pallatit ku ata banonin në Thumanë, Fatmira Cuka së bashku me djalin e saj vetëm 18 vjeç, Sardin, kanë humbur ...
Gazeta Express | para 37 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Gjendet një person i vdekur në Graçanicë
Një person i komunitetit goran është gjetur i vdekur dje në shtëpinë e tij në Graçanicë. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka njoftuar se me vendim të prokurorit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion. ...
Gazeta Express | para 37 min | 128 artikuj te ndërlidhur »

Rrjeti i Grave të Kosovës në Kuvendin e 17-të kërkon ndëshkimin e sulmit ndaj grave
Rrjeti i Grave të Kosovës në Kuvendin e 17-të kërkon ndëshkimin e sulmit ndaj grave
Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) sot ka mbajtur Kuvendin e 17-të Vjetor bashkë me të gjithë anëtarët. RrGK në këtë takim mblodhi 158 organizata anëtare, partnerët dhe shumë përkrahës të punës së tyre. Po ashtu RrGK këtë ...
Gazeta Express | para 49 min | 4 artikuj te ndërlidhur »

Prishet magjia e Adrola Dushit sa hapi gojën në “Kënga Magjike”, fansat i tregojnë me fakte se prezantimi s’bën për të
Prishet magjia e Adrola Dushit sa hapi gojën në “Kënga Magjike”, fansat i tregojnë me fakte se prezantimi s’bën për të
Modelja e njohur Adrola Dushi nuk ka marrë komente aspak pozitive për rolin e prezantueses si partnerja e Ardit Gjebreas në tri netët finale të “Këngës Magjike”, që po mbahet në skenën e Pallatit të Kongreseve në ...
Gazeta Express | para 52 min | 35 artikuj te ndërlidhur »

Diplomatë të huaj zbulojnë planin e Vetëvendosjes për bashkim me Shqipërinë
Se Franca dëshiron të marrë një rol kryesor në çështjen e zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi, përveç presidentit të Serbisë, tashmë e thonë edhe diplomatë të ndryshëm të cilët njohin dhe përcjellin rrethanat në ...
Gazeta Express | para 52 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Real Madrid – Espanyol, Benzema është i gatshëm dhe starton
Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Real Madridit dhe Espanyolit Los Blancos do të jenë pa Marcelon, Hazardin dhe Gareth Bale, derisa vazhdojnë të mungojnë prej kohësh edhe Asensio, Nacho e Vasquez. U ...
Gazeta Express | para 55 min | 66 artikuj te ndërlidhur »

Si ta trajtojmë agresivitetin e fëmijëve
Ekspertët thonë se një nivel i caktuar i agresivitetit të fëmijët është i natyrshëm. Prindërit mund të reagojnë me këshilla ose ndërhyrje, e jo duke i ndëshkuar ata me zemërim, bërtitje apo goditje në trup. Problemet e ...
Gazeta Express | para 64 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Punëtorët e MKRS-së s’lejojnë që as me polici të bëhet zhvendosja e tyre nga objekti
Pavarësisht kundërshtimit të stafit civil, në orët mëngjesit të së shtunës, është tentuar zhvendosja e materialeve dhe gjësendeve tjera nga Ministria e Kulturës. Kompania “Uni Projekt”, e kontraktuar nga Ministria e ...
Gazeta Express | para 67 min | 10 artikuj te ndërlidhur »

Video e David Beckham duke fjetur vendoset në murin e maternitetit ku lindi ish-futbollisti
Një video e David Beckham duke fjetur është vendosur për tu parë në spitalin e Londrës, ku edhe ish-futbollisti lindi. Vepra e artit u realizua nga Sam Taylor-Johnson dhe u huazua nga departamenti i gjinekologjisë në ...
Gazeta Express | para 76 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Lëndë narkotike në reçipetat e gruas shtatzënë, shqiptari justifkohet në gjyq
Lëndë narkotike në reçipetat e gruas shtatzënë, shqiptari justifkohet në gjyq
“Droga ishte e imja dhe e kisha blerë për përdorim personal. Gruaja ime nuk ka lidhje fare me këtë gjë”. Keshtu u justifikua shqiptari 34 vjecar me incialet A.V ne gjyq, teksa u la ne arrest me burg, nderkohe qe gruaja ...
Gazeta Express | para 88 min |

Muriqi: Fitoret e ekipit tim janë më të rëndësishme se golat e mi
I përulur, punëtorë dhe me një qëllim – të arrijë sa më shumë gjëra në karrierë. Ky është Vedat Muriqi, për të cilin po flitet shumë në Turqi, sidomos pas dy golave tjerë që shënoi në fitoren 5-2 të Fenerbahçes kundër ...
Gazeta Express | para 88 min | 79 artikuj te ndërlidhur »

Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik, Bekteshi anulon pjesëmarrjen
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka njoftuar se e ka anuluar pjesëmarrjen e tij në forumin e komunitetit energjetik në Moldavi, shkaku që nuk është ftuar Republika e Kosovës, shkruan Gazeta Express. Ministri ...
Gazeta Express | para 88 min |

Rafuna: Në mars afati i fundit për miratimin e buxhetit, më 1 prill s’mund të realizohet asnjë pagesë
Qeveria e Kosovës gjatë muajit mars e ka afatin e fundit të dërgojë projektbuxhetin për vitin 2020 në Kuvendin e Kosovës për miratim. Në të kundërtën në muajin prill nuk do të mund të bëhet asnjë pagesë, përfshirë edhe ...
Gazeta Express | para 91 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Bleta është shpallur si krijesa më e rëndësishme që jeton në planet
Në një debat të mbajtur së fundmi nga ‘Shoqëria Mbretërore Gjeografike e Londrës’ dhe nga Instituti ‘EarthWatch’ kanë konkluduar se bleta është krijesa më e veçantë dhe më e rëndësishme në planetin tokë. Të gjitha ...
Gazeta Express | para 91 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Duhanpirja mund të shkaktojë njolla të bardha në tru
Sipas një studimi të ri, duhanpirja shkakton njolla të bardha në tru dhe ato kanë efekte më të dëmshme sesa është menduar më parë. Është e mundur që ju jeni njëri nga personat që keni pika të bardha në tru. Njerëzit e ...
Gazeta Express | para 94 min |

Kim Kardashian publikon pamje nga shtëpia e saj luksoze e dekoruar për festat e fundvitit
Kim Kardashian është në frymën e Krishtlindjes. 39-vjeçarja ka publikuar pamje të rezidencës së saj të dekoruar për Krishtlindje. Qasja e minimalizmit të saj dhe Kanye Westit përmban korridorin e tyre gjigant të veshur ...
Gazeta Express | para 97 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

“Shpërthyen dhe “goditën” muzikën globale, këto janë dy hitet më të mëdha të të gjitha kohërave
Viti 2017 nisi me dy këngë që tronditën industrinë e muzikës. “Despacito” dhe “Shape of You” janë ende videot më të shikuara në YouTube të të gjitha kohërave. Ne i kemi analizuar ato për të parë se si shpërthejnë këto ...
Gazeta Express | para 100 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Fillon shpërndarja e vaksinave të gripit sezonal nëpër komuna
Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike i informojnë qytetarët e Republikës së Kosovës se rreth 100 000 vaksina të gripit sezonal, të blera nga MSh në funksion të parandalimit të gripit ...
Gazeta Express | para 106 min | 38 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarin e masakrojnë në Itali, në gjendje kritike për jetën
Nje shqiptar, 38-vjecar po lufton per jeten ne nje spital ne Itali, pasi e kane masakruar me grushe gjate nates. Ngjarja sipas mediave italiane ka ndodhur ne Martinsicuro dhe shqiptari me inicialet A.H ndodhet ne ...
Gazeta Express | para 106 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Vdes një person në një aksident në Komoran
Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 08:00 të mëngjesit në Komoran. Nga ky aksident ka humbur jetën një person, derisa një tjetër ka marrë lëndime, raporton Express. Rastin e ka konfirmuar për Express, ...
Gazeta Express | para 109 min | 128 artikuj te ndërlidhur »

Sadiku: “Ndihem i rëndësishëm që nga dita e parë”
Armando Sadiku e ka rikthyer Malagan te fitorja në Liga 2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë ...
Gazeta Express | para 118 min | 21 artikuj te ndërlidhur »

Enver Hoxha ekspozon Krimet e luftës në Kosovë përmes fotografive
Ka mjaft dëshmi për krimet e kryera në Kosovë nga forcat serbe gjatë luftës së fundit. Ka fotografi të cilat pasqyrojnë qartë tmerrin që përjetuan shqiptarët në vitet 98-99. Disa prej tyre i ruan Enver Hoxha, që shërbeu ...
Gazeta Express | para 118 min | 8 artikuj te ndërlidhur »

Përfitimet e Maqedonisë së Veriut nga taksa 100 për qind
Kompanitë nga Maqedonia e Veriut kanë arritur të përfitojnë në masë të konsiderueshme nga taksa doganore 100 për qind, që Qeveria e Kosovës vendosi për importet nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina nëntorin e vitit të ...
Gazeta Express | para 2 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Kosova bojkoton ceremoninë e Nobelit, Pacolli kërkon që edhe Shqipëria të veprojë njëjtë
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e Nobelit në Stokholm këtë vit. Ai pret që edhe Shqipëria të veprojë njejtë, raporton Express. Përmes një ...
Gazeta Express | para 2 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

Sadiku shkëlqen me dygolësh, Malaga i largohet zonës së ftohtë
Armando Sadiku rikthen Malagan te fitorja në Liga2 pas një ecurie të dobët prej tri barazimesh dhe dy humbjesh në pesë takimet e fundit. Sulmuesi kuqezi realizoi dy golat e andaluzëve në fitoren 2-0 përballë Tenerifes ...
Gazeta Express | para 2 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

“Më vunë pistoletën në kokë”, zbardhet dëshmia e 23-vjeçarit që u mor peng, ja çfarë i kërkonin 3 burra
Detaje të reja dalin në dritë nga pengmarrja e 23-vjeçarit maqedonas Davor Velefski, ngjarje për të cilën pas hekurave shkuan dy persona. ‘BalkanWeb’ raporton se 23-vjeçari ka qenë pranë gjykatës kur forcërisht është ...
Gazeta Express | para 2 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

VMRO: Qeveria dhe Ruskoska po e zvarrisin procedurën për rastin “Zhvatja”
VMRO-DPMNE përmes një komunikate me shkrim njofton se pushteti dhe Ruskovska po e zvarrisin procedurën për rastin “Zhvatja”. Nga VMRO-DPMNE pyesin se ku ka përfunduar çanta prej 1.5 milionë eurove, a është financuar ...
Gazeta Express | para 2 ore | 29 artikuj te ndërlidhur »

Rrihte gruan e ajo iku tek i ati, 28-vjeçari nga Lezha i hedh granatë në oborrin e shtëpisë, e shpërthyen ekspertët e RENEA-s
Një 28-vjeçar me iniciale P.D., nga Lezha është arrestuar pasi hodhi një granatë në oborrin e vjehrrut të tij. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pllanë, pasi bashkëshortja e 28-vjeçarit ishte kthyer të jetonte me prindërit ...
Gazeta Express | para 2 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Ushqimet që nuk duhet mbajtur në frigorifer
Ushqimet që nuk duhet mbajtur në frigorifer
Ne jemi mësuar t’i vendosim shumicën e ushqimeve në frigorifer për t’i mbajtur ato të freskëta për aq kohë sa të jetë e mundur. Por siç rezulton, kjo nuk është në të vërtetë gjëja e duhur për të bërë sepse jo të gjitha ...
Gazeta Express | para 2 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Vranësira dhe reshje lokale të shiut
Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje lokale të shiut veçanërisht në mëngjes. Gjatë ditës vranësirat do të ulen, informon Shërbimi Hidrometeorologjik. Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Gazeta Express | para 2 ore | 83 artikuj te ndërlidhur »

Fotoreporteri mund ta humbë syrin, u godit nga bombola e gazit e policisë
Një fotoreporteri mund t’i humbë shikimi në njërin sy pasi u godit nga policia me bombolë gazi. Ngjarja ndodhi gjatë protestave të dhunshme në Francë. Fotoreporteri Mustafa Yalgin, i cili punon për agjencinë turke ...
Gazeta Express | para 2 ore | 50 artikuj te ndërlidhur »

Një mëngjes si ky, Genta Ismajli e rrethuar me trëndafila dhe balona
Një mëngjes si ky, Genta Ismajli e rrethuar me trëndafila dhe balona
Genta Ismajli prej kohësh është në lidhje me një biznesmen turk, lidhje për të cilën ende nuk ka folura publikisht. Këngëtarja e njohur po e shijon pafund këtë romancën e cila dëshmohet edhe përmes imazheve që sjell ...
Gazeta Express | para 2 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

​18 vjet nga lirimi i Albin Kurtit nga burgu i Nishit
Albin Kurti ishte i arrestuar politik gjatë kohës së luftës në Kosovë dhe ishte liruar me 7 dhjetor të vitit 2001 dhe kjo është bërë pas presionit të ndërkombëtarëve për të liruar të burgosurit politik të regjimit serb. ...
Gazeta Express | para 3 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Në qeli për vrasjen e katërfishtë në Tiranë, Kostandin Xhuvanit i shtohen edhe 4 vite burg
Konstandin Xhuvani u dënua me 35 burg në vitin 2015-të për vrasjen e katërfishtë që kreu në Tiranë në nëntor të 2014-ës. Tashmë i janë shtuar edhe katër vite të tjera burg, duke e çuar në 39 vite burg dënimin që ka për ...
Gazeta Express | para 3 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Derbi i Manchesterit, krenaria e “Djajve të Kuq” përballë furisë së “Citizens”
City dhe United do të përballen në duelin më të fortë të Javës së 16-të në Premier League, për derbin numër 179 të qytetit. Një histori e gjatë 128-vjeçare që ka ndryshuar në dekada për dy ndër klubet më të rëndësishme ...
Gazeta Express | para 3 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Morën peng maqedonasin dhe i kërkuan 250 mijë Euro, arrestohen 2 persona në Tiranë
Policia e Tiranës ka vendosur në pranga dy shtetas dhe një tjetër po procedohet në gjendje të lirë, nën akuzën ‘Heqje e padrejtë e lirisë’ dhe ‘Shtrëngimit me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë’. Mësohet ...
Gazeta Express | para 3 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

“Ju tregoj pse në komunizëm nuk ndërtoheshin godina të larta”, flet gjeologu. Ja thirrja që bën
“Ju tregoj pse në komunizëm nuk ndërtoheshin godina të larta”, flet gjeologu. Ja thirrja që bën
Tërmeti i 26 nëntorit rrëzoi perdet dekorative të qeverisë shqiptare. Gjeologu Ylber Muceku Brenda strukturës shtetërore, u panë qartë specialistët e ndërtimit të lënë jashtë tryezës organizative të shtetit dhe lëkundja ...
Gazeta Express | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Thaçi godet Vuçiqin: Paqe mund të arrijmë vetëm kur të flasësh i turpëruar për krimet e Millosheviqit
Presidenti i Kosvoës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklarimeve skandaloze të kreut të shtetit serb, Aleksandar Vucic, i cili ka përkrahur ish-ministrin serb Teodosijeviq rreth deklarimeve se Masakra e Reçakut ka qenë ...
Gazeta Express | para 3 ore | 342 artikuj te ndërlidhur »

Dimitrov: Maqedonia e Veriut tashmë 12 vite përgatitet për procesin e integrimeve
Nikolla Dimitrov, Ministri i punëve të jashtme në Maqedoninë e Veriut kërkoi nga Komisioni Evropian që sa më shpejtë të paraqet para vendeve anëtare propozimin e tij për përmirësimin e procesit të anëtarësimit të ...
Gazeta Express | para 3 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

Gashi: Shqyrtojmë mundësinë e listave të përbashkëta me LSDM-në
Kryetari i partisë Alternativa, Afrim Gashi në emisionin “360 gradë” në Alsat tha se në rast se dështon koalicioni në kampin politik shqiptar për zgjedhjet e 12 prillit, subjekti i tij politik po shqyrton si opsion ...
Gazeta Express | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Pse nxënësit estonezë shkëlqejnë në testet ndërkombëtare
Pse nxënësit estonezë shkëlqejnë në testet ndërkombëtare
Estonia është fuqia më e re arsimore e Evropës. Ajo ua ka kaluar shteteve kryesore evropiane në testet botërore, përfshirë Britaninë e Madhe. Përktheu: Nasuf Abdyli Në testin PISA maten aftësitë e nxënësve 15-vjeçarë ...
Gazeta Express | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Goli i mrekullueshëm i Muriqit për të cilin po flitet shumë në Turqi
Tjetër ndeshje, tjetër paraqitje e mirë, të tjerë gola. Vedat Muriqi vazhdon me formën e mirë në Turqi. 10 gola në 14 ndeshje dhe 3 asistime – ai po shijon sezonin më të mirë në karrierë… Sulmuesi i Kombëtares së ...
Gazeta Express | para 3 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Vrasja e biznesmenit në mes të Vlorës, u kap në Milano, ekstradohet në Shqipëri Ergest Avdiu
Vrasja e biznesmenit në mes të Vlorës, u kap në Milano, ekstradohet në Shqipëri Ergest Avdiu
Ergest Avdiu, 32-vjeç, është ekstraduar nga Italia pasi është i dyshuari kryesor për vrasjen e biznesmenit Vasil Dervishaj një vit më parë në qytetin e Vlorës. Lajmin e ka bërë të ditur policia, e cila ka njoftuar se ...
Gazeta Express | para 3 ore | 123 artikuj te ndërlidhur »

Taulant Xhaka zbulon detajet nga martesa me Arbnorën, flet edhe për fëmijën e parë
Të gjitha të mirat i vijnë bashkë mesfushorit të Kombëtares, Taulant Xhakës. Me fat të madh në karrierë, por edhe në dashuri. Lidhja e tij me Arbnorën është kurorëzuar edhe me një djalë, që pritet të vijë në jetë në ...
Gazeta Express | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Festoi 80-vjetorin e lindjes, aktori Gëzim Kruja me probleme shëndetësore, nuk flet dot. Zef Deda s’i përmban lotët, surpriza që i bëri kolegut
Ditën e djeshme, aktori i njohur i humorit Gëzim Kruja ka zhvilluar ditëlindjen e tij të 80-të, i cili e ka gjetur me probleme shëndetësore. Ditën e ditëlindjes, Kruja është vizituar nga miku i tij, aktori Zef Deda, i ...
Gazeta Express | para 3 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved