ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 20:22

Flaka
Maqedoni, Qeveria me program për vetëdijesimin e qytetarëve për ligjin e gjuhëve
Shtatë muaj pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Përdorimin e Gjuhëve, Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka filluar përgatitjen e programit që ka për qëllim promovimin e përdorimit të gjuhëve zyrtare, pasi kjo ...
Flaka | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Ja pse nga Maqedonia e Veriut kanë ikur mbi 600 mijë persona
Maqedonia po zbrazet nga të rinjtë. Për pak vite ka rrezik që të mbetet një shtetë i pensionerëve dhe të moshuarve. Të rinjtë po largohen në mungesë të një perspektive dhe për shkak të politikave të dobëta dhe ...
Flaka | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Remenski: Kërkoj falje, përndryshe do t’i bashkëngjitëm padisë
Deputetja e LSDM-së Frosina Remenski është deklaruar me rastin e teksteve në portalet “Republika” dhe “Infomaks” ku përmendet kinse involvimi i saj në rastin “Reket”. “Askush nuk guxon të rrezikojë të drejtën e ...
Flaka | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Sindikata kërcënon me grevë, fillimi i mësimit mund të shtyhet (Video)
Nëse deri më 1 shtator nuk harmonizohen qëndrimet mes Sindikatës për Arsim dhe Shkencë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës, 2 shtatori nuk do të jetë dita e parë e vitit të ri shkollor, por këtë ditë do të shkohet në ...
Flaka | para 4 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Padi për shpifje ndaj gazetarëve që më përfshijnë në “Reket”
Zoran Zaev, kryeministri i Maqedonisë së Veriut gjatë prezantimit të eko-busit në Prilep, edhe një herë premtoi se nuk është i përfshirë në rastin “Reket”, ndërsa premtoi edhe padi për shpifje, për ata që e deklarojnë ...
Flaka | para 4 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

RIAKTIVIZOHET SËRISH PAS KATËR VITESH, REGJIA E TEATRIT NË FAKULTETIN E ARTEVE TË UT-së
Katër vite pas regjistrimit të gjeneratës së parë të studentëve të regjisë së teatrit, në kuadër të fakultetit të artit dramatik në Universitetin e Tetovës, rihapet sërish i njëjti. Sipas informatave tona në ...
Flaka | para 9 ore |

Ali Ahmeti siguron ministri për Tetovën
TetovaSot mëson ekskluzivisht emrin e Malësorit nga Gajrja e Tetovës i cili sot propozohet për ministër në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Profesori universitar, biznismeni i dalluar dhe ish-ushtari i ...
Flaka | 23-Aug-2019 18:24 | 59 artikuj te ndërlidhur »

Policia e Tetovës zbulon mbi 20 kilogram marihuanë te dy dibranë
Dje (22-gusht) rreth orës 17.00, pjesarë të policisë nga Sektori për punë të brendëshme Tetovë, në rrugën e ,,Ilindenit në Tetovë, kanë ndaluar për kontroll veturën ,,Mercedes,, me targa të Shkupit, të cilën e ka ...
Flaka | 23-Aug-2019 15:35 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Studentët e Fakultetit të Mjekësisë praktikën profesionale e kryen në Universitetin e Trakisë
Studentët e Fakultetit të Mjekësisë të Universitetit të Tetovës edhe gjatë pushimeve të verës i kanë vazhduar angazhimet e tyre studimore për zgjerimin e njohurive të reja në lëmin e shkencave të mjekësisë. Në kuadër të ...
Flaka | 23-Aug-2019 15:26 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Aksion anti-drogë në Tetovë, sekuestrohen 22kg marijuanë
Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit të Tetovës. Droga ...
Flaka | 22-Aug-2019 19:00 | 26 artikuj te ndërlidhur »

Më së voni deri nesër raporti për “Reket” para Këshillit të prokurorëve publik
Sot apo më së voni nesër Prokuroria për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionin me shkrim do ta informojë Këshillin e Prokurorëve Publik për të gjitha aktivitetet e ndërmarra deri tani në procedurën ...
Flaka | 22-Aug-2019 18:48 | 128 artikuj te ndërlidhur »

Autubosi përfshihet nga flakët, s’ka të lënduar
Autubosi përfshihet nga flakët, s’ka të lënduar
Nuk ka asnjë të lënduar nga zjarri që rreth orës 9 e 40 minuta të mëngjesit të sotëm përfshiu autobusin numër 5 të Ndërmarrjes Për Transport Publik, të relacionit Deksion- Lisiçe e Re. Sapo pasagjerët kanë vërejtur ...
Flaka | 22-Aug-2019 16:46 | 22 artikuj te ndërlidhur »

Si e varrosi Janeva besimin në institucionet e Maqedonisë së Veriut
Prokurorja speciale publike Katica Janeva, nga një heroinë, figurën e të cilës e mbanin edhe të rinj edhe pleq në bluzat e tyre verore në hovin e rrënimit të pushtetit të Gruevskit, përfundoi si dështim famëkeq në ...
Flaka | 22-Aug-2019 16:33 | 128 artikuj te ndërlidhur »

“Reketi”, aktakuza do të përgatitet për tre muaj
Herët në mëngjes, Katica Janeva, e shoqëruar nga policia e burgut të Shutkës, shkoi në varrosjen e nënës së saj 83-vjeçare në Gjevgjeli. Pas mbërritjes, policët e kanë dërguar nga morgun e varrezave ku Janeva qëndroi ...
Flaka | 22-Aug-2019 16:10 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Mbrëmjet Strugane të Poezisë, flitet edhe Shqip
Mbrëmjet Strugane të Poezisë, flitet edhe Shqip
Pas gati gjashtë dekadash të ekzistencës së Mbrëmjeve Strugane të Poezisë, poezia “Tëga za jug” u lexua për herë të parë edhe në gjuhën shqipe. Në hapjen e festivalit mbrëmë, përveç gjuhës maqedonase dhe angleze, siç ...
Flaka | 22-Aug-2019 15:31 | 9 artikuj te ndërlidhur »

Gallovej “qorton” Merkon për ndërtime pa leje në Strugë
Gallovej “qorton” Merkon për ndërtime pa leje në Strugë
Ambasadorja britanike në vend, Rejçell Gallovej, në një takim me kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko, kërkoi që Struga të angazhohet që rajoni përreth Liqenit të Ohrit, ta ruajë statusin e mbrojtur nga UNESCO. ...
Flaka | 22-Aug-2019 15:18 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Partia e Mickovskit kërkon takim të grupeve të punës për Ligjin për Prokurorinë
Partia e Mickovskit kërkon takim të grupeve të punës për Ligjin për Prokurorinë
VMRO-DPMNE ka kërkuar takim të grupeve të punës për Ligjin për Prokurorë Publike. Nga partia Opozitare i thonë TV21 se i kanë propozuar Qeverisë takim këtyre ditëve. Ata thonë se janë në kontakt me ekipin Qeveritar dhe ...
Flaka | 22-Aug-2019 15:11 | 128 artikuj te ndërlidhur »

Partia e Kasamit: Prokuroria Publike para një sprove të madhe
Partia e Kasamit: Prokuroria Publike para një sprove të madhe
Lëvizja Besa me anë të një komunikate ka reaguar për rastin e fundit “Reket”, duke theksuar se Prokuroria Publike është para një sprove të madhe që ka të bëjë me rikthimin e shtetit të së drejtës. Komunikata e plotë e ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:48 | 14 artikuj te ndërlidhur »

Motoçiklistët e Pollogut nën “llupën” e Policisë
Gjatë ditës së djeshme (21-gusht) prej ora 18 deri ora 24, në rajonin e Sektorit për punë të brendëshme Tetovë, është realizuar aksion kontrollues për motoçikleta, në të cilën gjithsej janë zbuluar 67 shkelje (TE-38 dhe ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:37 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Motoçiklistët e Pollogut nën “llupën” e Policisë
Gjatë ditës së djeshme (21-gusht) prej ora 18 deri ora 24, në rajonin e Sektorit për punë të brendëshme Tetovë, është realizuar aksion kontrollues për motoçikleta, në të cilën gjithsej janë zbuluar 67 shkelje (TE-38 dhe ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:34 | 5 artikuj te ndërlidhur »

Banori i Përshevcit i jep “dajag” tetovarit në mes të Tetovës
Pesëdhjetë e nëntë vjeçari B.S. nga Tetova, dje (21-gusht) rreth orës 21 e 30 minuta, ka denoncuar se në rrugën ,,Jane Sandanski,, në Tetovë, ka qenë i sulmuar fizikisht nga 53-vjeçari N.R. nga fshati Përshevc e ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:24 | 26 artikuj te ndërlidhur »

40-vjeçari nga Gostivari i jep “dajak” gruas, ajo e dononcon në Polici
Tridhjet e pesë vjeçarja nga Gostivari, mbrëmë (22- gusht) rreth orës 01 e 10 minuta, ka denoncuar dhunë familjare të cilën e ka kryer bashkëshorti i saj 40-vjeçar I.M, njofton Flaka “Personi i denoncuar I.M. ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:22 | 26 artikuj te ndërlidhur »

E rrethuar nga policia, Janeva arriti në Gjevgjeli
Nën përcjellje policore ka arritur sot në Gjevgjeli prokurorja speciale Katica Janeva për të marrë pjesë në varrimin e nënës së sajë, e cila ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Në morgun e varrezave të qytetit, ...
Flaka | 22-Aug-2019 12:16 | 64 artikuj te ndërlidhur »

Vetura devijon nga rruga, lëndohen katër persona
Të mërkurën reth orës 12 të drekës në rrugën lokale të fshatit Kalishtë e Gostivarit, vetura e tipit ,,Folkcvagen Golf,, me targa të Shkupit, të cilën pa patentë shoferi e ka drejtuar 20-vjeçari G.Xh. nga Kalishta, ka ...
Flaka | 22-Aug-2019 11:39 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved