ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:20

Flaka
Derkoski: Në listat zgjedhore figurojnë ende votues nga Pusteci
Derkoski: Në listat zgjedhore figurojnë ende votues nga Pusteci
Ndërsa vazhdojnë debatet për zgjedhjet e 12 prillit, Lista Zgjedhor ende nuk është pastruar. Votuesit nga Pusteci ende mund të figurojnë në Listën Zgjedhore, thotë Kryetari i KSZH-së, Oliver Derkovski, në një ...
Flaka | para 2 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Mbi 8 milionë euro kostoja për zgjedhjet e parakohshme
Mbi 8 milionë euro kostoja për zgjedhjet e parakohshme
Zgjedhjet e parakohshme paralamentare sipas përllogaritjeve të para do të kushtojnë mbi 8 milionë euro. Këtë e tha në intervistën javore të Radios Evropa e Lire, numri një i KSHZ-së, Oliver Derkovski. “Në pajtim me atë ...
Flaka | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovsk: Nuk mund të jem i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje
Pendarovsk: Nuk mund të jem i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje
Nuk mund të jem i bindur se më 12 prill do të ketë zgjedhje sepse kjo nuk varen nga unë, ka thënë presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski në intervistën e tij për Dektor. Presidenti rikujton se ky është vendim të cilin ...
Flaka | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Tusk thirrje Macron: Procesi i zgjerimit të BE nuk ka nevojë të reformohet
Tusk thirrje Macron: Procesi i zgjerimit të BE nuk ka nevojë të reformohet
Lideri i Partisë Popullore Europiane (PPE), kryetari në ikje i Këshillit Europian, Donald Tusk në një reagim ndaj presidentit francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxon të jetë i dëmshëm ...
Flaka | para 3 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Hysen Ibrahimi, rizgjedhet kryetar i Shoqatës sëShkrimtarëve dhe Artistëve Shqitptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi
Hysen Ibrahimi, rizgjedhet kryetar i Shoqatës sëShkrimtarëve dhe Artistëve Shqitptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi
Hysen Ibrahimi, rizgjedhet kryetar i Shoqatës së Shkrimtarëve dhe Artistëve Shqitptarë ”Papa Klementi XI Albani”, Suedi Pas një pune të mundimshme u arrit që të botohen dhjetë libra “Thesar Kombëtar i Mërgatës Shqiptare ...
Flaka | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Stoilkovski: Përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, Zaevi nuk ka koncept
Stoilkovski: Përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, Zaevi nuk ka koncept
Naum Stoilkovski në një konferencë për shtyp pranë selisë së VMRO-DPMNE-së tha përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, tregojnë se Zaev nuk ka koncept të qeverisë. Ai komentoi edhe kërkesën e partive politike shqiptare në ...
Flaka | para 5 ore | 151 artikuj te ndërlidhur »

LSDM: Çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit për fushatën e Siljanovskës ?
LSDM: Çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit për fushatën e Siljanovskës ?
LSDM-ja përmes një komunikate me shkrim thekson se çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit, i dyshuar në disa lëndë të PSP-së për fushatën e VMRO-DPMNE-së dhe të Siljanovskës. “A ka lidhje në rastin Reket në vet ...
Flaka | para 6 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Detaje nga aksioni i koordinuar mëngjesin e së shtunës në Shkup
Detaje nga aksioni i koordinuar mëngjesin e së shtunës në Shkup
Në aksionin e koordinuar mëngjesin e së shtunës që e ka zbatuar policia në më shumë lokacione në Shkup janë arrestuar dhjetë burra të gjithë nga Shkupi, anëtarë të mundshëm të grupeve kri minale të cilët vepropjnë në ...
Flaka | para 6 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Video e re në YouTube, “Dua të rrënoj klanin Zaev”
Video e re në YouTube, “Dua të rrënoj klanin Zaev”
Përderisa në Gjykatën Penale këto ditë zhvillohet procesi gjyqësor “Zhvatja”, në Youtube u paraqit incizim i ri audio ku dëgjohet zëri i njërit nga dëshmitarët e këtij rasti, për të cilin PPS në një nga lëndët ka ...
Flaka | para 6 ore | 52 artikuj te ndërlidhur »

Osmani: Komisioni i Venecias përshëndet përdorimin e zgjeruar të gjuhës shqipe
Osmani: Komisioni i Venecias përshëndet përdorimin e zgjeruar të gjuhës shqipe
Zëvendëskryeministri Bujar Osmani në një dalje për mediat pas vlerësimit të Komisionit të Venecias për ligjin e gjuhëve tha se Komisioni i Venecias përshëndet përdorimin e zgjeruar të gjuhës shqipe në vend dhe inkurajon ...
Flaka | para 6 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Anthony Joshua është kampioni i botës në boks, fiton me pikë ndaj Andy Ruiz
Anthony Joshua është kampioni i botës në boks, fiton me pikë ndaj Andy Ruiz. Anthony Joshua e ka fituar super meçin e zhvilluar në Arabinë Saudite kundër Andy Ruiz Jr, pas 12 raundeve.
Flaka | para 18 ore | 287 artikuj te ndërlidhur »

Bexheti për Zërin e Amerikës: Qeveria i frikësohet 12 Prillit
Flakron Bexheti, sot ka qenë i intervistuar në Zërin e Amerikës në Washington DC, nga ku ka shpalosur qëndrimet e Aleancës për Shqiptarët për zgjedhjet parlamentare që priten të mbahen më 12 Prill: ‘ Data e 12 Prillit ...
Flaka | para 18 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

“Masakra e Reçakut është trillim”, Rama i përgjigjet Vuçiçit: Si mundet të mohohet një krim lufte i dokumentuar mirë
Pas deklaratave të Presidenti të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili e quajti masakrën e Reçakut në Kosovë si një histori të trilluar nga William Wolker, ka ardhur edhe një reagim nga kryeministri, Edi Rama. “Si mundet që ...
Flaka | para 18 ore | 346 artikuj te ndërlidhur »

Messi magjik, ia dhuron Barcelonës fitoren me het-trik
Pesë ditë pasi u bë futbollisti i parë në histori që e fiton Topin e Artë për herë të gjashtë në karrierë, Lionel Messi e dëshmoi talentin e tij duke shënuar het-trik në fitoren me rezultat 5:2 të Barcelonës kundër ...
Flaka | para 18 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Zhduket adoleshentja shqiptare nga Tetova në Gjermani: “Ishte në shkollë por nuk u kthye”
Një adoleshente shqiptare është zhdukur në rrethana misterioze në Berlin të Gjermanisë. Familjarët e saj, tregojnë se kanë humbur kontaktet me 16-vjeçaren që prej datës 29 nëntor. Sipas kushëririt të vajzës, Marisa ...
Flaka | para 19 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Përfundojnë pesë raundet e para, ja kush është në avantazh
Kanë përfunduar pesë raundet e para në revanshin mes Anthony Joshuas dhe Andy Ruiz Jr. Padyshim, boksieri britanik është në avantazh goxha të madh me pikë pas goditjeve të herëpashershme, të cilat i shkaktuar edhe çarje ...
Flaka | para 19 ore | 287 artikuj te ndërlidhur »

Shpërthen “Olimpico”, Lazio përmbys Juventusin
Shpërthen “Olimpico”, Lazio përmbys Juventusin. Lazio po zhvillon një ndeshje fantastike në “Olimpico” ndaj Juventusit. Pas golit të Ronaldos, vendasit shtuan marshin dhe arritën të barazonin në fundin e pjesës së parë. ...
Flaka | para 19 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Unikkatil në zi, ndërron jetë njeriu i tij më i dashur | FOTO
Reperi i njohur, Unikkatili ka njoftuar në Instagram se babai i tij ka ndërruar jetë. Reperi e ka dhënë lajmin e hidhur nëpërmjet fjalëve prekëse ku tregon edhe dhimbjen e madhe që po përjeton. “Baba em, shpirti i em, ...
Flaka | para 19 ore | 202 artikuj te ndërlidhur »

Serbia bëhet me helikopterë të rinj nga Rusia
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, inspektoi të premten pranimin e helikopterëve të rinj të forcave serbe, përfshirë edhe katër helikopterë rusë Mi-35. Në një ceremoni në bazën ajrore në Beograd, ai falënderoi ...
Flaka | para 19 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Sa para mund t’i fitojnë Joshua e Ruiz nga rimeçi
Edhe pse Andy Ruiz Jr është kampioni në kategorinë e peshave të rënda në boks, është Anthony Joshua ai që mund të fitojë më shumë para nëse triumfon në rimeçin e sotshëm. Anthony Joshua raportohet se do t’i marrë 50 ...
Flaka | para 19 ore | 287 artikuj te ndërlidhur »

Manchester United mundi Manchester Cityn
Skuadra e United fitoi derbin me Citizens në Etihad Stadium me rezultatin 2-1 duke regjistruar fitoren e dytë radhazi të rëndësishme pas asaj me Tottenhamin në mesjavë, transmeton KlanKosova . Është ky një rezultat që ...
Flaka | para 19 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Putin dhe Netanyahu diskutojnë çështjen e Sirisë dhe marrëdhëniet bilaterale
Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu kanë zhvilluar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar rreth gjendjes në Siri dhe marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve. Zyra e shtypit të ...
Flaka | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Për herë të parë pas 20 vitesh: Ardit Gjebrea bën ndryshimin e madh në Këngën Magjike
Ka nisur finalja e festivalit “Kënga Magjike” dhe që në nisje të tij, Ardit Gjebrea dhe Adrola Dushi, njoftuan për ndryshimin në ndarjen e çmimeve dhe na habitën. Ndryshe nga ç’jemi mësuar të shohim këto 20 vite, këtë ...
Flaka | para 19 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Tërmeti në Durrës, Autoriteti i Mediave në Maqedoninë e Veriut ofron 17 mijë euro
Këshilli i Agjencisë për shërbime mediatike audio dhe audiovizuele në Maqedoni jep rreth 17 mijë euro për të dëmtuarit nga tërmeti I 26 nëntorit në Shqipëri, por kryesisht për qarkun e Durrësit. Ky këshill ka vendosur ...
Flaka | para 19 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Arsovska: E nevojshme ndihmë institucionale për pozicionimin e markave nga Maqedonia
Markat nga Maqedonia vështira pozicionohen, një pjesë e ulët e produkteve tona në tregjet globale, dhe kjo zakonisht vjen për shkak të mungesës së një strategjie kombëtare për mbështetje institucionale për forcimin ...
Flaka | para 20 ore | 28 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohen 10 nga 29 të dyshuarit e FETO-s në misionet e MPJ turke në Evropë
Prokuroia e Ankarasë në Turqi njoftoi se janë arrestuar 10 nga 29 të dyshuarit e kërkuar në kuadër të hetimit kundër strukturimit të organizatës terroriste FETO në misionet e Ministrisë së Jashtme turke në Evropë, ...
Flaka | para 21 ore | 13 artikuj te ndërlidhur »

Kryemadhi: Dëmet e tërmetit pasojë e papërgjegjshmërisë shtetërore
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka deklaruar se problemet më të mëdha nga tërmeti do të vijnë në situatën e menaxhimit të pasojave të tij. Në një intervistë televizive Kryemadhi tha se nuk ...
Flaka | para 21 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Kasami thërret: Të ulemi me Platformën shqiptare dhe ta zgjidhim njëherë e përgjithmonë gjuhën shqipe
Bilall Kasami “Ka dy gjëra, njëra që pajtohemi me Komisionin e Venecias dhe e dyta që s’pajtohemi. Ajo që pajtohemi është se duhet të rishqyrtohet ligji dhe ne si Lëvizje Besa kërkojmë që partitë shqiptare është koha e ...
Flaka | para 21 ore | 107 artikuj te ndërlidhur »

Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik, Bekteshi anulon pjesëmarrjen
Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik, Bekteshi anulon pjesëmarrjen
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka njoftuar se e ka anuluar pjesëmarrjen e tij në forumin e komunitetit energjetik në Moldavi, shkaku që nuk është ftuar Republika e Kosovës, informon KOHA. Ministri këtë e ...
Flaka | para 21 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

VMRO dhe LSDM përplasen për financimin e fushatave zgjedhore
Dy partitë më të mëdha në vend, LSDM dhe VMRO-DPMNE janë përplasur lidhur me borxhet e pa paguara nga zgjedhjet e fundit presidenciale për çka kanë akuzuar njëra tjetrën për kriminalitet të rëndë financiar dhe zgjedhor. ...
Flaka | para 21 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Vendosin Varane dhe Benzema, Reali mund Espanyolin
Real Madridi fitoi 2-0 me Espanyolin në “Santiago Bernaeu” në ndeshjen e parë të kësaj të shtunë në kuadër të javës së 16-të të La Ligas, duke u shkëputur në krye me tri pikë më shumë se Barcelona, që luan në mbrëmje në ...
Flaka | para 21 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

“Lamtumirë” Valverde, ky pritet të jetë trajneri i ardhshëm i Barçës
Aventura e Valverdes me Barcelonën pritet të mbyllet shumë shpejtë. Kjo pasi, duke u bazuar në raportimet e “Mundo Deportivo”, gazetë e afërt me klubin katalunas, Ronald Koeman, selektori aktual i Holandës, do të ...
Flaka | para 21 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

“Rashica është lojtar që mund t’i vendos ndeshjet në Bundesligë”
Trajneri i Werder Bremen ka vetëm fjalë të mira për Milot Rashicën. Ai mendon se sulmuesi i Kosovës ka cilësi për ta vendosur fatin e një ndeshje 11 ndeshje, 8 gola dhe 3 asistime deri më tani, Milot Rashica po shijon ...
Flaka | para 22 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Australi, beteja me flakët, 4 viktima dhe qindra shtëpi të shkrumbuara
Deri më tani në luftë me flakët në Australinë lindore ka humbur jetën katër vetë ndërsa janë djegur më shumë se 680 shtëpi. Autoritetet thonë se kërcënimi nga flakët është I madh, ndërsa vetëm në Sidnei janë shkrumbuar ...
Flaka | para 22 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Sulmohet me armë një autobus, 10 të vdekur
Dhjetë persona, përfshirë disa policë, u vranë ditën e sotme gjatë një sulmi me armë ndaj një autobusi në Kenia. Autoritetet dyshojnë se ky sulm u krye nga grupi militant “Al Shabaab”. Autobusi ishte duke udhëtuar në ...
Flaka | para 22 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Shtëpi e kujdestare për Alesion që i shpëtoi tërmetit
Data 15 dhjetor do të jetë afati i fundit për strehimin në banesa të atyre që kanë humbur të afërmit në tërmetin e 26 nëntorit. Gjithashtu për Alesio Cakonin, djalin 10-vjeçar i cili humbi babanë dhe motrën e ka nënën ...
Flaka | para 22 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Merkel: Vendet e BE-së të bashkëpunojnë për ndryshimin e klimës
Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje, deklaroi sot kancelarja gjermane Angela Merkel. Në mesazhin e saj ...
Flaka | para 22 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Bilanci: 3396 qytetarë të evakuuar në Tiranë, 810 banesa të pabanueshme
Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda në një dalje publike bëri bilancin e dëmeve të tërmetit në Qarkun e Tiranës, sipas të cilës evakuuar nga banesa 3396 qytetarë, ndërsa janë shpallur të pabanueshme 810 banesa. ...
Flaka | para 22 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Rama: “Porto Romano” do të kthehet në një park urban për qytetin e Durrësit
Kryeministri i vendit, Edi Rama me anë të një postimi në rrjetin social “Facebbok” shkruan se zona në Porto Romano që prej dekada të tëra është përdorur për hedhjen e plehrave do të kthehet në një park të madh urban të ...
Flaka | para 22 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Sigurojmë standarde infrastrukturore botërore në Zonat zhvillimore teknologjike industriale
Planifikojmë të sigurojmë standarde infrastrukturore në Zonat industriale për investitorët të cilët kanë vendosur të investojnë në vendin tonë, ka thënë kryeministri Zoran Zaev gjatë mbikëqyrjes së punëve në unazën dhe ...
Flaka | para 22 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

Kryetari Gjykatës Kushtetuese flet për “faljen” e Ivanovit dhe aktualizimin e temës
Kryetari Gjykatës Kushtetuese flet për “faljen” e Ivanovit dhe aktualizimin e temës
Është i domosdoshëm avancimi i statusit të gjykatësve kushtetues, me ç’rast nuk mendohet vetëm në çështjet materiale, por në përgjithësi, me qëllim që të sigurohet mëvetësimi dhe pavarësia e plotë e tyre, nevojitet të ...
Flaka | para 22 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Zaev në Manastir: Shkruam histori, flamuri i Maqedonisë ka valuar në Londër me flamujt e NATO-s
Kemi shkruar historinë dhe ishte kënaqësi të ulet në një tavolinë me liderët e shteteve më të fuqishme, anëtare të NATO-s, pasi e merituam, ka thënë kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, njëherësh kryeministër, në tribunën ...
Flaka | para 22 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pushtet-opozitë, përplasje për kthimin e TVSH-së
Vetëm 10% e shfrytëzuesve të masës së Qeverisë “TVSH-ja Ime” do marrin para nga shteti, akuzojnë nga VMRO-DPMNE-ja. Për opozitën, kthimi i premtuar i këtij tatimi përfundon si fiasko për pushtetin sepse, në vend se ...
Flaka | para 22 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

“Bli shtëpi-Bli banesë”, aplikimi deri në fund të vitit
Subvencioni që mund të merret nga shteti për projektin “Bli shtëpi – bli banesë”, mund të arrijë gati 21 mijë euro. Afati i fundit për aplikime është deri në fund të vitit, dhe bankat që janë pjesë e këtij projekti dhe ...
Flaka | para 22 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Do të respektojmë vendimin e Komisionit të Venecias
Zaev: Do të respektojmë vendimin e Komisionit të Venecias
Do respektojmë vendimin e Komisionit të Venecia ndërsa Ministria e Drejtësisë do të bëjë ndryshimet e nevojshme të ligji, tha sot Kryministri Zaev pas mbrëmë komisioni i Venecias publikoi vërejtjet në lidhje me ligjin e ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:38 | 107 artikuj te ndërlidhur »

Gashi për bashkëpunimin me Aleancën: Të dyja palët e dëshirojnë koalicionin
Gashi për bashkëpunimin me Aleancën: Të dyja palët e dëshirojnë koalicionin
Kreu i Alternativës, Afrim Gashi i ftuar në emisionin “360 shkallë” ka folur për aktualitetin politik dhe për marrëdhëniet e tij me Ziadin Selën dhe Aleancën për Shqiptarët, përcjell in7. Gashi tregoi se me Selën janë ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:31 | 10 artikuj te ndërlidhur »

LSDM: VMRO ka 400 mijë euro borxh për fushatën Siljanovskës
LSDM: VMRO ka 400 mijë euro borxh për fushatën Siljanovskës
LSDM përmes një njoftimi thekson se VMRO-DPMNE po ballafaqohet me disfatë në zgjedhjet e parakohshme dhe për këtë shkak kulminuan me kumtesa nervoze dhe frikë se e vërteta e krimit të tyre të ri do të del në pah. ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:28 | 31 artikuj te ndërlidhur »

Aksion i madh policor në Gërçec të Shkupit
Aksion i madh policor në Gërçec të Shkupit
Një aksion i madh policor po zhvillohet në fshatin Gërçec të Shkupit. Dhjetëra autoblinda të njësive speciale ia kanë mësyer këtij fshati por akoma nuk dihet se kush është caku i këtij aksioni. Nga MPB njoftojnë se ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:26 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Askush s’është paraqitur në konkursin e Inspektoratit për Zbatimin e Gjuhëve
Askush s’është paraqitur në konkursin e Inspektoratit për Zbatimin e Gjuhëve
Askush nuk dëshiron të jetë drejtor i Inspektorati për Zbatimin e Ligjit të Përdorimit të Gjuhëve, që do të funksionojë në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë. Konkursi publik tashmë ka përfunduar pa asnjë pretendues ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:22 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Taravari: Shqipja të rregullohet me kushtetutë
Taravari: Shqipja të rregullohet me kushtetutë
Pas rekomandimit të Komisionit të Venecias që Ligji i përdorimit të Gjuhëve të rishqyrtohet pasi me avancimin e shqipes tejkalon standardet evropiane për gjuhët e pakicave, reagojnë partitë politike shqiptare. Aleanca ...
Flaka | 07-Dec-2019 16:16 | 107 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved