ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:31

E Dua Sportin
Vieira: Nuk mund ta injoroj Arsenalin
Patrick Vieira ka sugjeruar se do të interesohej nëse Arsenali do t’i afrohej atij për postin e tyre të lirë menaxherial. Topçinjtë kanë qenë pa trajner për më shumë se një javë, pasi shkarkuan Unai Emery pas një ecurie ...
E Dua Sportin | para 92 min | 13 artikuj te ndërlidhur »

Juve e gatshme ta paguajë klauzolën e Haaland
Erling Haaland është duke kaluar nëpër një formë të jashtëzakonshme me Red Bull Salzburgun. Sulmuesi norvegjez ka shënuar rregullisht si në kampionatin austriak, kupë dhe në Ligën e Kampionëve. E falë formës së mirë ai ...
E Dua Sportin | para 92 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Suarez shënoi supergol me thembër ndaj Mallorcas: Është më i mirë në karrierë
Suarez shënoi supergol me thembër ndaj Mallorcas: Është më i mirë në karrierë
Sulmuesi i Barcelonës, ​​Luis Suarez e ka cilësuar golin e tij të shkëlqyeshëm kundër Real Mallorca si më të mirin në karrierën e tij. Lionel Messi vodhi shfaqjen në fitoren 5-2 në La Liga ndaj Mallorcas, por uruguaiani ...
E Dua Sportin | para 92 min | 100 artikuj te ndërlidhur »

Napoli, fati i Ancelottit kalon nga Genk, Edi Reja mes kandidatëve!
Nuk ka paqe në shtëpinë e Napolit, barazimi kundër Udines konfirmoi edhe një herë krizën e madhe që ka mbërthyer ekipin e Elseid Hysajt. Fitorja në Serie A mungon që nga 19 tetori, një ecuri negative e cila nuk shihej ...
E Dua Sportin | para 92 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Sarri pas humbjes së parë të Juventusit në Serie A: Kartoni i kuq ndryshoi gjithçka, ekipi pati përmirësime
Maurizio Sarri nuk ishte shumë i shqetësuar pasi Juventus pësoi humbjen e tyre të parë të sezonit në Serie A me rezultat 3-1 kundër Lazio. Bianconerët ishin të pamposhtur në të gjitha garat, por rekordin të tyre iu ...
E Dua Sportin | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Messi shkruan historinë në La Liga dhe pesë kampionatet kryesore evropiane pas het-trikut ndaj Mallorcas
Lionel Messi ka shtuar edhe dy rekorde të mëdha në librin e arritjeve të tij jetësore në futboll. Ylli argjentinas ishte fantastik gjatë ndeshjes me Real Marllorcan e fituar me rezultat 5-2, ku Messi shënoi het-trik. ...
E Dua Sportin | para 3 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Guardiola pas humbjes nga Unitedi: Luajtëm mirë, por e pamundur ta ndalësh ritmin e sulmit të tyre
Pep Guardiola e ka përgëzuar rivalin e tyre, Manchester Unitedin pas fitores ndaj ekipit të tij, Manchester City. City u mposht në Etihad nga rivalët e Unitedit me rezultat 2-1 falë golave nga Marcus Rashford dhe ...
E Dua Sportin | para 3 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Gjimshiti flet pas golit të shënuar dhe për ndeshjen vendimtare ndaj Shakhtarit
Berat Gjimshiti ka qenë hero i Atalantës në duel me Hellas Veronën të shtunën në mesditë. Mbrojtësi shqiptar shënoi golin e fitores 3-2 në minutat shtesë duke i dhënë tri pikë të arta Atalantës. Pas ndeshjes mbrojtësi ...
E Dua Sportin | para 5 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Juventusi i bashkohet garës për talentin hungarez Szoboszlai
Dominik Szoboszlai është njëri nga mesfushorët më të talentuar në Evropë. Mesfushori hungarez është duke kaluar nëpër një formë shumë të mirë me gjigantin austriak Red Bull Salzburg. E falë ndeshjeve të mira, ai është ...
E Dua Sportin | para 7 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Gabigol drejt transferimit në La Liga, Atletico e dëshiron brazilianin
Gabriel Barbosa pritet të rikthehet në Evropë gjatë afatit kalimtar të janarit. Sulmuesi brazilian ishte i huazuar në vendlindjen e tij nga Interi, ku me Flamengon fitoi edhe Copa Libertadores. Forma jashtëzakonisht e ...
E Dua Sportin | para 8 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Chelsea do ta aktivizojë klauzolën për ta rikthyer në Londër holandezin Nathan Ake
Nathan Ake është larguar dy vite më parë nga Chelsea në drejtim të skuadrës angleze Bournemouth. Londinezët nuk i dhanë hapësirat e duhura dhe Ake u shit për një shumë prej 22,8 milionë euro. Tani trajneri Frank Lampard ...
E Dua Sportin | para 8 ore | 19 artikuj te ndërlidhur »

Lazio 3-1 Juventus, nota e Strakoshës dhe të tjerëve
Lazio ka fituar me rikthim 3-1 ndaj Juventusit në takimin e vlefshëm për javën e 15-të në Serie A. Kryeqytetasit kanë arritur të marrin një fitore të madhe nda Juventusit, që ka shijuar humbjen e parë këtë sezon në ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Ronaldo kalon Juventusin në epërsi ndaj Lazios
Juventusi ka gjetur golin e parë në udhëtimin e tyre te Lazio. Është ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili ka shënuar për epërsinë 1-0. Goli i Ronaldos erdhi pas një asistimi të saktë të Rodrigo Bentancur. Ky gol u ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona 5-2 Mallorca, notat e lojtarëve – Shkëlqen Messi
Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e radhës në kampionat, duke rikthyer po ashtu pozitën e parë në ...
E Dua Sportin | para 17 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Messi i shënon edhe një gol të bukur nga distanca Mallorcas
Messi i shënon edhe një gol të bukur nga distanca Mallorcas
Lionel Messi ka shënuar edhe golin e dytë individual në takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Pas golit të parë nga distanca në minutën e 17-të, ylli argjentinas ka shënuar edhe një gol tjetër ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 202 artikuj te ndërlidhur »

Lazio triumfon me rikthim ndaj Juventusit
Lazio triumfon me rikthim ndaj Juventusit
Lazio ka fituar me rikthim 3-1 ndaj Juventusit në takimin e vlefshëm për jaëvn e 15-të në Serie A, duke ia shkaktuar humbjen e parë këtë sezon. Pjesa e parë e takimit u karakterizua me lojë për një nuancë më të mirë të ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Messi shënon supergol nga distanca ndaj Mallorcas
Messi shënon supergol nga distanca ndaj Mallorcas
Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur në takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Barcelona e ka nisur furishëm takimin ndaj Mallorcas duke shënuar pas vetëm shtatë minutave për 1-0 me anë të ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona mposht me rezultat të thellë Mallorcan, Messi shënon het-trik
Barcelona mposht me rezultat të thellë Mallorcan, Messi shënon het-trik
Barcelona ka fituar me rezultat 5-2 takimin ndaj Mallorcas të vlefshëm për javën e 16-të në La Liga. Gjiganti katalunas është përkujdesur për fitoren e radhës në kampionat, duke rikthyer po ashtu pozitën e parë në ...
E Dua Sportin | para 19 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Juventusi kërkon fitore ndaj Lazios për ta rikthyer pozitën e parë, formacionet zyrtare
Juventusi kërkon fitore ndaj Lazios për ta rikthyer pozitën e parë, formacionet zyrtare
Lazio dhe Juventusi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Zonja e Vjetër është mysafire e klubit kryeqytetas në takimin e vlefshëm për javën e 15-të, i cili zhvillohet në Olimpico ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 89 artikuj te ndërlidhur »

Suarez zgjedh pesë sulmuesit më të mirë të të gjitha kohërave, CR7 nuk është pjesë e listës
Ylli i Barcelonës, Luis Suarez nuk e ka përfshirë Cristiano Ronaldon në listën e pesë sulmuesve më të mirë të të gjitha kohërave sipas tij. 32-vjeçari uruguaian foli për sulmuesit e tij të preferuar gjatë një interviste ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Barcelona me disa mungesa ndaj Mallorcas – formacionet zyrtare
Barcelona do të përballet me Mallorcan në kuadër të javës s 16-të në La Liga. Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin që fillon në ora 21:00 në Camp Nou. Katalunasit për këtë takim nuk do të mund ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 100 artikuj te ndërlidhur »

Mbappe më i miri: Montpellier 1-3 PSG, notat e lojtarëve
Paris Saint-Germain ka fituar 3-1 ndaj Montpellier në kuadër të javës së 17-të në Ligue 1. Golat për kampionin në fuqi të ligës franceze i shënuan Neymar (74’), Kylian Mbappe (76’) dhe Mauro Icardi (81’), ndërsa Leandro ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Neymar, Mbappe dhe Icardi ia fitojnë tri pikë PSG-së ndaj Montpellier
Paris Saint-Germain e ka mposhtur Montpellierin me rezultat 1-3 në kuadër të javës së 17-të në Ligue 1. Të parët ishin vendasit që kaluan në epërsi me autogolin e shënuar nga Leandro Paredes në minutën e 41-të. Pjesa e ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Spektakël në Etihad: United e dyfishon epërsinë ndaj Cityt
Spektakël në Etihad: United e dyfishon epërsinë ndaj Cityt
Manchester United ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Manchester Cityt. Derbi lokal po zhvillohet në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier, derisa Djajtë e Kuq po dhurojnë spektakël. Fillimisht Marcus Rashford e ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Man City 1-2 Man Utd, notat e lojtarëve
Manchester Unitedi ka arritur të fitojë në udhëtim te Manchester City me rezultat 2-1 në takimin e vlefshëm për javën e 16-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq kanë arritur të shkaktojnë befasi duke shënuar fitore të madhe ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Unitedi fiton në udhëtim derbin ndaj rivalit lokal Cityt
Unitedi fiton në udhëtim derbin ndaj rivalit lokal Cityt
Manchester Unitedi ka arritur të fitojë në udhëtim te Manchester City me rezultat 2-1 në takimin e vlefshëm për javën e 16-të në Ligën Premier. Djajtë e Kuq kanë arritur të shkaktojnë befasi duke shënuar fitore të madhe ...
E Dua Sportin | para 21 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Bayern Munich mposhtet përsëri, Monchengladbach vazhdon të mbetet lider
Bayern Munich mposhtet përsëri, Monchengladbach vazhdon të mbetet lider
Bayern Munichu ka humbur në udhëtimin e tyre te Borussia Mochengladbach me rezultat 2-1 në takimin e vlefshëm për javën e 14-të në Bundesliga. Pas humbjes nga Bayer Leverkusen, Bavarezët janë mposhtur përsëri në ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Monchengladbach 2-1 Bayern Munich, notat e lojtarëve
Bayern Munichu ka humbur në udhëtimin e tyre te Borussia Mochengladbach me rezultat 2-1 në takimin e vlefshëm për javën e 14-të në Bundesliga. Pas humbjes nga Bayer Leverkusen, Bavarezët janë mposhtur përsëri në ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

Video/ Gjimshiti heroi i Atalantës, gol në shtesë për të thyer Veronën e shqiptarëve
Ka qenë një sfidë shumë emocionuese ajo e luajtur në “Geëiss Stadium” të Bergamos, ku Atalanta e Berat Gjimshitit priste Veronën e Amir Rrahmanit dhe Marash Kumbullës, me këtë të fundit në stolin e rezervave pas ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 63 artikuj te ndërlidhur »

Notat e lojtarëve: Bournemouth 0-3 Liverpooli, Keita më i dalluari
Liverpooli ka fituar 3-0 ndaj Bournemouthit në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier. Golat për The Reds i shënuan Alex Oxlade-Chamberlain (35’), Naby Keita (44’) dhe Mohamed Salah (54’). Liverpooli ishte skuadër më ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Liverpooli fiton me lehtësi ndaj Bournemouthit, minuta kishte edhe për Shaqirin
Liverpooli ka fituar me lehtësi ndaj Bournemouthit në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier me rezultat 3-0. The Reds e fillua ndeshjen mirë, pasi krijuan disa raste për gol, por momenti erdhi në minutën e 35-të, ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Gjimshiti shënon në shtesë dhe ia siguron fitoren Atalantas ndaj Veronës së Amir Rrahmanit
Gjimshiti shënon në shtesë dhe ia siguron fitoren Atalantas ndaj Veronës së Amir Rrahmanit
Berat Gjimishiti ka shënuar një gol shumë të vlefshëm me fanellën e Atalantas. Atalanta ka arritur të fitojë më vështirësi dhe në fund ndaj Hellas Veronas me rezultat 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 22 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare të derbit: Manchester City – Manchester United, skuadrat me disa mungesa kryesore
Manchester City dhe Manchester Unted do të jetë përballje kryesore e javës së 16-të në Ligën Premier. Citizens do të jenë nikoqir të rivalit lokal në përballje që fillon në ora 18:30 në stadiumin ‘Etihad Stadium’. Pep ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Rashford shënon nga penalltia dhe kalon Unitedin në epërsi ndaj Cityt
Rashford shënon nga penalltia dhe kalon Unitedin në epërsi ndaj Cityt
Manchester United ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Cityt në kuadër të derbit që po zhvillohet në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier. Marcus Rashford e fitoi një penallti në minutën e 20-të, pasi Bernardo Silva ...
E Dua Sportin | para 23 ore | 69 artikuj te ndërlidhur »

Heung-Min Son driblon "gjithë ekipin" kundërshtarë, shënon njërin nga golat më të mirë të sezonit
Heung-Min Son driblon "gjithë ekipin" kundërshtarë, shënon njërin nga golat më të mirë të sezonit
Ylli koreano-jugor i Tottenham Hotspur, Heung-Min Son, ka shënuar tashmë njërin nga golat më të mirë në këtë sezon. Tottenham Hotspur ka mbyllur pjesën e parë ndaj Burnley me rezultat të thellë 3-0. Golat për Spurs u ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Romagnoli përfshihet në një aksident të rëndë
Alessio Romagnoli është përfshirë në një aksident me makinë, derisa dy persona kanë pasur nevojë që të dërgohen me urgjencë në spital. Sipas Il Tempo, aksidenti ka ndodhur në qytetin e Milanos dhe kapiteni i Rossonerëve ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 73 artikuj te ndërlidhur »

Everton 3-1 Chelsea, notat e lojtarëve
Evertoni ka fituar 3-1 ndaj Chelseat në javën e 16-të në Ligën Premier. Golat për Toffes i shënuan Richarlison (5’) dhe Dominic Calvert-Lewin (49/84’), ndërsa për The Blues golin e vetëm për The Blues e shënoi Mateo ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Evertoni fiton pa shumë probleme ndaj Chelseat
Evertoni e ka mposhtur Chelsean me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier. Pas vetëm pesë minutash lojë në Goodison Park, Richarlison i kaloi vendasit në epërsi me një asistim të Djibril Sidibes. ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Montpellier – PSG, formacionet zyrtare
Montpellier – PSG, formacionet zyrtare
Montpellier dhe Paris Saint-Germain i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 17-të në Ligue 1. Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të zhvillohet në stadiumin ‘Stade de la Mosson’, me ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Bylisi thyen kampionët! Partizani humbet ndeshjen, nervat dhe mesfushën para derbit
Një takim i mbrapshtë për Partizanin dhe një fitore e madhe për Bylisin që rigjen suksesin pas dy humbjeve. Kampionët e Shqipërisë bien në transfertën mallakastriote, por më shumë sesa humbja e pësuar, që nuk ua cëon ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 13 artikuj te ndërlidhur »

Festimi i 'çmendur' i golave nga trajneri i ri i Evertonit bëhet hit në rrjetet sociale
Festimi i 'çmendur' i golave nga trajneri i ri i Evertonit bëhet hit në rrjetet sociale
Duncan Ferguson është emëruar para disa ditësh pasues i Marco Silvas së shkarkuar dhe tashmë ka fituar zemrat e tifozëve të klubit, Evertonit. Ish-sulmuesi skocez ka treguar shumë pasion në drejtimin e ndeshjes së tij ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Bournemouth – Liverpool
Formacionet zyrtare: Bournemouth – Liverpool
Bournemouth do të jetë nikoqir i Liverpoolit për takimin në kuadër të javës së 16-të në Ligën Premier. Të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që fillon nga ora 16:00 në stadiumin “Vitality ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 32 artikuj te ndërlidhur »

Notat e lojtarëve: Real Madrid 2-0 Espanyol, shkëlqen Benzema
Real Madridi e ka mposhtur 2-0 Espanyolin në kuadër të javës së 16-të në La Liga. Golat për Los Blancos i shënuan Raphale Varane (37’) dhe Karim Benzema (79’). Madrilenët ishin më të mirë në fushë dhe morën notën e ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 17:01 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Real Madridi fiton me vështirësi ndaj Espanyolit
Real Madridi ia ka fituar tri pikë mjaftë të vështira në javën e 16-të në La Liga. Los Blancos fituan me rezultat 2-0 ndaj Espanyolit, por që vuajtën shumë deri tek ky rezultat. Në fundin e pjesës së parë, madrilenët ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 100 artikuj te ndërlidhur »

“Barcelona ka shumë mesfushorë” – Valverde paralajmëron largimin e Vidalit
Ernesto Valverde ka paralajmëruar se Arturo Vidal mund të largohet nga Barcelona qysh në këtë afat kalimtar të janarit. Mesfushori kilian nuk është në planet e skuadrës katalunase, andaj mund të shitet në këtë dimër. ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 11 artikuj te ndërlidhur »

Real Madrid – Espanyol, formacionet zyrtare
Real Madrid – Espanyol, formacionet zyrtare
Real Madridi do të përballet me Espanyolin në kuadër të xhiros së 16-të në La Liga. Los Blancos synojnë të vazhdojnë me fitore edhe këtë xhiro, pasi kanë triumfuar në tri takimet e fundit. Në anën tjetër skuadra ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 100 artikuj te ndërlidhur »

Formacionet zyrtare: Monchengladbach – Bayern Munich, përballja për kreun e tabelës
Formacionet zyrtare: Monchengladbach – Bayern Munich, përballja për kreun e tabelës
Borussia Monchengladbach dhe Bayern Munich kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen në kuadër të javës së 14-të në Bundesligë. Ndeshja që fillon në ora 15:30, do të zhvillohet në stadiumin “Bourssia-Park”, e që ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 30 artikuj te ndërlidhur »

Përfaqësuesit e Dembeles në Angli, takohen me dy klubet e mëdha angleze
Ousmane Dembele është duke menduar largimin nga kampioni i Spanjës, Barcelona. Sulmuesi francez ka dështuar të bëhet një lojtar i rregullt i formacionit bazë te katalunasit dhe po mendon transferimin në Angli. ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 19 artikuj te ndërlidhur »

Sancho, Zaha dhe Chilwell në radarin e Chelseat
Chelsea më në fund do të ketë të drejtë të bëjë transferime dhe atë qysh në afatin kalimtar të janarit. Skuadra londineze ishte ndëshkuar nga FIFA me dy afate kalimtare për shkak të shkeljes së rregullave në ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 15:01 | 29 artikuj te ndërlidhur »

Një minutë heshtje dhe shiritin e zi në krah… futbolli kthehet i përulur për viktimat e tërmetit
Vragat që la 26 nëntori në mendjen dhe shpirtrat e shqiptarëve do të duan kohë që të zhbëhen. Por pavarësisht çdo gjëje, jeta duhet të vijojë të ecë para, por natyrisht duke e mbajtur kokën pas për ata që ikën para kohe ...
E Dua Sportin | 07-Dec-2019 13:03 | 63 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved