ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 16:08

Bota.al
HOROSKOPI JAVOR / Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox, për javën 9-15 Dhjetor 2019
Dashi Nëse kohët e fundit ju është dashur të merreni me debate në dashuri ose me njerëz të vështirë, përpiquni të mos e teproni. Ju gjithashtu mund të jeni në gjendje të bëni një hap përpara në lidhje me atë që e ...
Bota.al | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ndodh shumë ngadalë dhe nuk vërtetohet. Ja pse nuk e testojmë dot evolucionin
Evolucioni zakonisht ndodh përgjatë miliona vjetëve, dhe madje edhe në disa jetë njerëzore të njëpasnjëshme, ne nuk mund të shpresojmë të shohim ndonjë gjë kaq dramatike sa dinosaurët që evoluojnë në zogj. Problemi me ...
Bota.al | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Jemi pasardhës të majmunëve? Po pse nuk u bënë të gjithë majmunët si ne?
Ky është ndoshta një nga keqkuptimet më të mëdha në lidhje me evolucionin – që njerëzit kanë zbritur, hap pas hapi, nga majmunët ose majmunët modernë. Mund të jetë për shkak se imazhi i mirënjohur i ‘evolucionit të ...
Bota.al | para 5 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Impeachment-i i Trumpit / Pse një stuhi në Uashington mund të ketë pasoja në anën tjetër të botës
Pierre Haski I rrethuar në frontin e brendshëm, Trump është i detyruar të mburret me suksese në politikën e jashtme. Edhe kur këto suksese nuk ekzistojnë Donald Trump është rikthyer i karikuar nga samiti i NATO-s në ...
Bota.al | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

TEST / Zgjidh një engjëll dhe zbulo mesazhin që të udhëheq
Për njerëzit që besojnë në Zot dhe në gjithçka që ai përfaqëson, mesazhet nga qiejt janë shumë të vërteta dhe të rëndësishme sepse ato na udhëzojnë në jetë dhe mund të hedhin dritë në rrugën tonë në momentet kur ...
Bota.al | para 6 ore |

Truri: Ja ushqimet që i bëjnë mirë mendjes sonë
Nuk është vetëm trupi juaj që ka nevojë për lëndët e duhura ushqyese: ushqimi i mendjes është po aq i rëndësishëm. Për të zhvilluar vëmendjen, shpejtësinë e mendimit, kujtesën. Më poshtë është udhëzuesi i duhur: ...
Bota.al | para 6 ore |

Të kesh një “Plan B” mund të të shpëtojë jetën
Vallëzim, kopshtari, joga … cilat janë pasionet tuaja? Çfarë do të dëshironit të bënit nëse nuk do të fillonit punën tuaj të tanishme? Asnjëherë nuk duhet të braktisni “planin tuaj B”: hobet, pasionet tuaja, janë një ...
Bota.al | para 6 ore |

Tre shenjat më me fat për sot, e diel 8 dhjetor 2019
Këto janë tre shenjat më me fat për ditën e sotme: DASHI Kjo është dita ideale për të filluar nisma të reja apo edhe thjesht për të shijuar momente të këndshme me të dashurit tuaj. Mbrëmja do t’ju lejojë të afroheni me ...
Bota.al | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Në këto momente, disa fraza për vdekjen që do ju bëjnë të dashuroni më shumë JETËN
Fjalitë për vdekjen na flasin, mbi të gjitha, për rëndësinë e jetës. Ndonjëherë e anashkalojmë faktin se herët a vonë të gjithë do të vdesim. Me këtë artikull duam të bëjmë homazh për jetën që kemi ende përpara nesh dhe ...
Bota.al | para 19 ore |

Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox për ditën e diel, 8 dhjetor 2019
DASHI Eshtë dita e duhur për të marrë iniciativën, për të organizuar diçka të këndshme me njerëzit që ju doni. Sa i përket dashurisë, sonte afrojuni një personi që ju ka shpëtuar së fundmi. Eshtë një e diel interesante ...
Bota.al | para 19 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Zgjidh një gur dhe merr këshilla për jetën tënde personale
Në testin e sotëm, mund të përjetoni disa nga urtësitë e shamanëve. Mendoni për disa fusha të jetës tuaj që kanë nevojë për këshilla dhe prisni një moment që energjitë të funksionojnë, kështu që zgjidhni një nga gurët e ...
Bota.al | 07-Dec-2019 12:12 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Trëndafili dhe zhaba. Një histori për të reflektuar
Kjo histori e shkurtër na flet për ekuilibrin dhe rëndësinë e tij në jetë. Ajo flet për një trëndafil të kuq në një kopsht, shumë të adhuruar dhe të konsideruar nga të gjithë si më i bukuri në botë. Trëndafili nuk ...
Bota.al | 07-Dec-2019 10:45 |

Një sekret shtetëror nën maskë
Në Cannes, një ekspozitë ripropozon një prej enigmave më komplekse të të gjithë kohërave: Kush ishte Njeriu i Maskës së Hekurt? Hipotezat më të besueshme janë tri, por midis këtyre nuk është ajo e vëllait misterioz ...
Bota.al | 07-Dec-2019 10:33 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Me cilën prej këtyre kafshëve identifikohesh? Zbulo karakteristikat e tua
Kafshët që na pëlqejnë nuk janë gjithmonë ato që kanë më shumë të bëjnë me ne, kështu që mund të jemi të befasuar kur zbulojmë se ne jemi më shumë me ato që as e kemi imagjinuar kurrë. Testi i sotëm është krijuar për ...
Bota.al | 07-Dec-2019 10:27 |

“Ai që pendohet për ato që ka bërë është dyfish i mjerë”. Disa thënie nga Spinoza, të thjeshta por shumë të thella
Shumë prej thënieve të Spinozës janë jashtëzakonisht të kthjellta dhe të fuqishme, kjo është arsyeja pse ato janë me ndikim të madh edhe sot e kësaj dite. Frazat e Spinozës kanë karakteristikën unike të të qenit të ...
Bota.al | 07-Dec-2019 10:09 |

Cilat janë tre shenjat më me fat për sot, e shtunë 7 dhjetor 2019?
Këto janë tre shenjat më me fat për ditën e sotme: DASHI Edhe në këtë ditë ju keni Hënën në shenjën tuaj të zodiakut. Këtë fundjavë do të dëshironi të provoni gjëra të reja që do ju bëjnë të argëtoheni, si një udhëtim ...
Bota.al | 07-Dec-2019 09:54 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Test: zgjidhni një simbol dhe zbuloni se çfarë do t’ju ndodhë në të ardhmen
Nëse doni të dini më shumë për të ardhmen tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të hidhni një sy të mirë në këtë foto dhe të zgjidhni simbolin që ju tërheq më shumë. Shkoni më poshtë për të lexuar përgjigjen: Simboli ...
Bota.al | 06-Dec-2019 22:43 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Disa thënie prej Alan Watts, për të cilat duhet të reflektojmë
Fjalitë e Alan Watts janë në gjendje të trondisin konceptimin tonë për botën, jetën dhe marrëdhëniet, duke na futur në humnerën e frytshme të qenies sonë. KURTHI I MENDIMIT “Një person që mendon vazhdimisht se nuk ka ...
Bota.al | 06-Dec-2019 21:24 |

Fuqia magjike e secilës shenjë të Horoskopit
Megjithë fuqinë magjike që zotëroni, sipas shenjës suaj zodiake, një gjë është e sigurt: nuk ka asnjë tjetër si ju, dhe dita kur u lindët, qielli u bashkua dhe formoi një eliksir kozmik me energjinë dhe atributet tuaja ...
Bota.al | 06-Dec-2019 21:12 |

Parashikimi i astrologut italian Paolo Fox për ditën e shtunë, 7 dhjetor 2019
DASHI Ditë pozitive, shfrytëzoni rastin për të bërë diçka të shkujdesur, për të dalë me miqtë, për t’u çlodhur pak. Dashuria është e mirë, tani mund të flisni për projekte të rëndësishme. DEMI Duhet të përpiqeni të ...
Bota.al | 06-Dec-2019 19:18 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ja pse nuk duhet t’ua thuash gjërat e tua të tjerëve
Gjyshja ime më thoshte gjithmonë, kundër zilisë, vetëm heshtja të ndihmon. Askush nuk duhet të dijë jetën tuaj, sukseset tuaja, shtigjet që dëshironi të ndiqni, rëniet, dështimet, me pak fjalë, rutinën tuaj. Ju nuk i ...
Bota.al | 06-Dec-2019 18:00 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved