ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 17:20

Bordo
19 momentet më të rëndësishme për figurën e femrës, në vitin 2019!
19 momentet më të rëndësishme për figurën e femrës, në vitin 2019!
Që nga zgjedhja e Donald Trump si president, shumë femra kanë qenë të paknaqura dhe ofenduara, për shkak të ‘diskriminimit’ të tij, ndaj femrave. 2019-a ka qenë një vit shënjues për figurën e ‘gjinisë së butë’, ku ...
Bordo | para 3 ore |

4 këshilla për një lëkurë ‘bebi’, sipas këshillueses së bukurisë, Katie Becker!
4 këshilla për një lëkurë ‘bebi’, sipas këshillueses së bukurisë, Katie Becker!
Higjena peronale e trupi dhe lëkurës është shqetsimi më i madh tek një femrë. Kjo sepse janë gjinia e cila duan të transmetojnë tek të tjerët feminilitetin dhe sharmin e një zonjë të vërtetë. Drejtoresha e bukurisë dhe ...
Bordo | para 5 ore |

Luana Vjollca fshin nga arkivat emisionin e “Shiko kush luan” të regjistruar për festat e 28-29 nëntorit!
Luana Vjollca fshin nga arkivat emisionin e “Shiko kush luan” të regjistruar për festat e 28-29 nëntorit!
Pas tëmetit fatal të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona, të gjitha emisionet argëtuese, qëndruan në heshtje. Po kështu edhe “Shiko kush luan”, me moderator Luana Vjollcën, nuk kanë bërë asnjë transmetim por ia kanë ...
Bordo | para 6 ore | 202 artikuj te ndërlidhur »

Marka ndërkombëtare e çantave, “Fendi” sjell në treg ‘aromën’ e shumë kërkuar…
Marka ndërkombëtare e çantave, “Fendi” sjell në treg ‘aromën’ e shumë kërkuar…
Një grup prej këshilluesish të modës kanë pranuar se çdo çantë, qoftë markë ose jo, mbajnë një aromë të keqe, karakteristikë e makinerive prodhuese. Revista “Elle”, shkruan se ata kanë punuar që ta heqin këtë aromë , ...
Bordo | para 7 ore |

Horoskopi ditor, e diel 8 dhjetor 2019!
Dashi Menuja e sotme nuk do t’ju kënaqë sot. Ju duhet një “tavolinë” ku mund të provoni gjithçka. Më mirë do të ishte një vakt i shërbyer me një buzëqeshje. Ju jeni të lumtur që ndani ushqimin tuaj me të tjetër . Kjo ...
Bordo | para 8 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Pritjes i erdhi fundi, shpallet fituesi i Këngës Magjike!!
Pritjes i erdhi fundi, shpallet fituesi i Këngës Magjike!!
Ishte e zgjedhura e artistëve dhe më e votuara e publikut, dhe këto mjaftuan qe Eneda Tarifa të shpallej fituesja e “Kënga Magjike“ . Në vendin e dytë u rendit Fifi dhe në të tretin, Anxhela Peristeri. Mbyllet kështu ...
Bordo | para 17 ore | 202 artikuj te ndërlidhur »

Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Një person shumë special për të e shoqëron Soni Malaj në prapaskenë!
Skena ka emocione të mëdha, pavarësisht sesa i “stërvitur“ mund të jesh me të. Artistët këtë e dijnë dhe e provojnë gjatë gjithë kohës. Por kur ke një mbështetje, dikë special aty pranë, cdo gjë bëhët me e thjështë. Dhe ...
Bordo | para 17 ore |

Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Rrëfehet shefi që zëvëndësoi ( për pak) Renaton: Dashuria që humba prej kuzhinës!
Alsi Sinanaj ka një eksperiencë të gjatë në kuzhinë, të cilën e ka nisur mes vështirësisht në Greqinë fqinjë. Ai është një shef mjaft I zoti, megjithatë vëmendjen tonë e tërhoqi së fundi për zëvëndësimin e Renato ...
Bordo | para 22 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
Cher, trup perfekt në moshën 73 vjec: “ O Zot, sa e urrej plakjen“!!
Cher nuk ka ndërmend të dorëzohet. Artistja e famshme shfaqi një fizik perfekt në performancën e vet më të fundit. Kush mund ta besonte se ky është trupi I një 73 vjecareje? “ O zot sa e urrej plakjen! E urrej faktin që ...
Bordo | para 22 ore |

Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
Reagimi i John Travoltës kur pa të shoqen në një skenë intime me Tom Cruise!
John Travolta dhe Kelly Preston kanë lidhur kurorë që në 1991-shin dhe konsiderohen si një prej cifteve më jetëgjatë të Hollivudit. Por Travolta vetëm tani ka rrëfyer tronditjen që kishte pësuar kur ka parë skenën ...
Bordo | para 23 ore |

“Na the që shkoni mirë, ku është babai i vajzës në foto?“, ndjekësja “fshikullon“ Rudina Dembacaj!
“Na the që shkoni mirë, ku është babai i vajzës në foto?“, ndjekësja “fshikullon“ Rudina Dembacaj!
Ndarja e Rudina Dembacaj nga bashkëshorti i saj Aleksandër Varfaj bëri bujë të madhe. Moderatorja megjithatë tha se ata u ndanë mjaft paqësisht dhe se ruajnë një marrëdhënie mjaft të mirë me njëri tjetrin. Sipas saj ...
Bordo | para 24 ore | 202 artikuj te ndërlidhur »

4 ide të minutës së fundit për të veshur gjatë festave!
4 ide të minutës së fundit për të veshur gjatë festave!
Për disa prej nesh, sezoni i festave të Dhjetorit, ashtu si dasmat në verë, kthehen në një stres, pasi problemi më i madh është përzgjedhja e veshjeve. Kjo, pasi jemi mësuar që ta lëmë në momentin e fundit për të ...
Bordo | 07-Dec-2019 13:12 | 2 artikuj te ndërlidhur »

HUMORISTI shkodran Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizën emocionuese dhe shpërthen në lot (VIDEO)
HUMORISTI shkodran Gëzim Kruja feston 80 vjetorin, i braktisur dhe i sëmurë, Zef Deda i bën surprizën emocionuese dhe shpërthen në lot (VIDEO)
Të gjithë e harruan “Mjeshtrin e Madh” Gëzim Kruja, në këtë 80 vjetor të ditëlindjes së tij, por nuk e ka harruar vetëm një njeri, Zef Deda. Gazetari Senad Nikshiqi nga Shkodra, ka kontaktuar Zef Dedën dhe kanë vendosur ...
Bordo | 07-Dec-2019 12:57 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Sërish probleme shëndetësore për Merkel; humb ekuilibrin, për pak rrëzohet!
Sërish probleme shëndetësore për Merkel; humb ekuilibrin, për pak rrëzohet!
Prej muajsh gjendja shëndetësore e kancelares gjermane duket se nuk është fort e qëndrueshme. Pas dridhjeve që ka shfaqur herë pas here në takime të ndryshme zyrtare, Angela Merkel ka shfaqur sërish probleme me ...
Bordo | 07-Dec-2019 12:51 | 66 artikuj te ndërlidhur »

Elvana apo Arilena, astrologia Meri Shehu ‘shpall’ fituesen e festivalit!!!
Elvana apo Arilena, astrologia Meri Shehu ‘shpall’ fituesen e festivalit!!!
Festivali i RTSH-së në këtë edicion të 58-të do të vërë përballë shumë emra të njohur të muzikës shqiptare. Por në mesin e artistëve që do të konkurrojnë çmimi i parë po diskutohet se do të ndahet midis Elvana Gjata dhe ...
Bordo | 07-Dec-2019 12:25 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Një buqetë gjigande me lule vetëm për mamin; Stresi surprizon të ëmën!
Një buqetë gjigande me lule vetëm për mamin; Stresi surprizon të ëmën!
Njeriu më i shtrenjtë në jetën e tij feston sot ditëlindjen, ndaj Stresi e ka suprizuar nënën e tij duke i dhuruar një bueqetë gjigande me trëndafila të kuq. View this post on Instagram Nene Je Unike Te uroj 100 Vite Te ...
Bordo | 07-Dec-2019 12:09 | 202 artikuj te ndërlidhur »

I biri feston ditëlindjen, Jul Deda: “Kampion, u rrite shoku im”
I biri feston ditëlindjen, Jul Deda: “Kampion, u rrite shoku im”
7 dhjetori është një ditë e veçantë për familjen e aktorit të njohur shqiptar Julian Deda. Djali i humoristit, Mateo, feston ditëlindjen dhe një urim të veçantë nuk mund të mos e merrte nga i ati. Aktori i “Klanifornia” ...
Bordo | 07-Dec-2019 11:36 |

Duket shumë më e madhe se ai; e dashura e Keanu Reeves zbulon pse nuk i lyen flokët!
Duket shumë më e madhe se ai; e dashura e Keanu Reeves zbulon pse nuk i lyen flokët!
Në nëntor për habinë e të gjithëve Keanu Reeves u shfaq në tapetin e kuq, dorë për dore me partneren e tij Alexandra Grant, duke bërë kështu daljen e parë publike me një partnere që prej ndarjes nga jeta të të dashurës ...
Bordo | 07-Dec-2019 11:30 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Luana kthen sytë nga fëmijët e prekur nga tërmeti; Emision sot me të ftuarit më të veçantë
Luana kthen sytë nga fëmijët e prekur nga tërmeti; Emision sot me të ftuarit më të veçantë
Mbrëmja e sotme e emisionit “Shiko kush Luan” i është dedikuar fëmijëve! Autorja dhe prezantuesja e programit, Luana Vjollca ka realizuar një emision të tërë që do të ketë si protagonistë 8 fëmijë që janë prekur nga ...
Bordo | 07-Dec-2019 11:15 | 202 artikuj te ndërlidhur »

Festivali i RTSH-së/ Alketa zbulon 3 emrat VIP që do jenë të ftuar
Festivali i RTSH-së/ Alketa zbulon 3 emrat VIP që do jenë të ftuar
Kur kanë mbetur fare pak ditë nga 3 netët e Festivalit të RTSH-së”, që këtë vit i është besuar dyshes Vera Grabocka dhe Alketa Vejsiu, kjo e fundit ka zbuluar një nga surprizat e rezervuara për publikun shqiptar. ...
Bordo | 07-Dec-2019 10:48 | 6 artikuj te ndërlidhur »

Bebe Rexha e do burrin shqiptar: “Nëse ka ndonjë djalë të mirë, të më telefonojë”
Bebe Rexha e do burrin shqiptar: “Nëse ka ndonjë djalë të mirë, të më telefonojë”
Më 2 dhjetor, këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ishte në Shqipëri për të parë nga afër pasojat e tërmetit të 26 nëntorit, si dhe për të sjellë vlerën prej 100.000 eurosh në ndihmë të të prekurve nga ...
Bordo | 07-Dec-2019 10:30 | 202 artikuj te ndërlidhur »

Aksesori “Prada” 240$ që ka fiksuar Arminën dhe Lorin këtë muaj!
Aksesori “Prada” 240$ që ka fiksuar Arminën dhe Lorin këtë muaj!
Lori Hoxha dhe Armina Mevlani mund të cilësohen pa frikë si dy ndër top blogeret e vendit tonë. Të pranishme në sfilata mode apo të fiksuara pas trendeve e tendencave të reja, dy vajzave të njohura jo pak herë u ka ...
Bordo | 07-Dec-2019 09:57 |

Parashikimi i horoskopit, datë 07 dhjetor 2019
Dashi Kjo ditë do të jetë mjaft pozitive, ndaj përfitoni për të bërë diçka me vlerë. Mund të dilni me shoqërinë dhe të relaksoheni pak. Në dashuri mund të flisni për projekte të rëndësishme. Demi Duhet të mundoheni që ...
Bordo | 07-Dec-2019 09:23 | 23 artikuj te ndërlidhur »

Bredhat e VIP-ave këtë vit qenkan njëri më i bukur se tjetri!
Bredhat e VIP-ave këtë vit qenkan njëri më i bukur se tjetri!
Rezarta Shkurta ishte nga të parët që e vunë pemën e Vitit të Ri. Vajza e saj Hera, nuk po duronte, ndaj bredhi në shtëpinë e tyre u vendos që në 5 nëntor. “Bebja jone Hera e ka vitin e ri kur te doje, mami dhe babi ...
Bordo | 07-Dec-2019 08:23 | 202 artikuj te ndërlidhur »

Nuk jua merr mendja kurrë se cila është artistja e preferuar shqiptare e Bebe Rexhës!!
Nuk jua merr mendja kurrë se cila është artistja e preferuar shqiptare e Bebe Rexhës!!
Nisur nga lloji I muzikës që ajo preferon, menduam se Bebe Rexha do të kishte një artiste të preferuar shqiptare pak a shumë e një rryme me të. Por Bebe, që më së shumti identifikohet tek muzika pop, na habiti ( për ...
Bordo | 06-Dec-2019 23:19 | 44 artikuj te ndërlidhur »

I mbijetuan tërmetit duke u hedhur nga pallati, dy vogëlushët shqiptarë i priti një surprizë e bukur në Itali!
I mbijetuan tërmetit duke u hedhur nga pallati, dy vogëlushët shqiptarë i priti një surprizë e bukur në Itali!
Aurel Lala dhe Alesio Cakoni, 10 dhe 7 vjeç janë dy fëmijët që arritën t`i mbijetojnë tërmetit të 26 nëntorit pasi u hodhën nga dritarja. Pas traumës së përjetuar, vogëlushët panë t`I kthehej në realitet një ëndërr e ...
Bordo | 06-Dec-2019 21:51 | 81 artikuj te ndërlidhur »

Mashkulli më i bukur i Turqisë i propozon gazetares në mes të intervistës!
Mashkulli më i bukur i Turqisë i propozon gazetares në mes të intervistës!
Vajzat u cmendën së fundi në Spanjë pas mbërritjes së Can Yaman; aktori turk me origjinë shqiptare është shpallur mashkulli i vitit në Turqi, dhe cmimi në rastin e tij, është padyshim plotësisht i merituar! Vëmendja ...
Bordo | 06-Dec-2019 21:51 | 7 artikuj te ndërlidhur »

Kate Middleton e gjeti xhupin perfekt të sezonit!
Kate Middleton e gjeti xhupin perfekt të sezonit!
Gëzuar sezonin e “xhupave“! Është dhjetor, dhe është koha e tyre! Kate Middleton tregoi se cfarë lloj xhupi preferon këtë sezon, dhe këtë e bëri gjatë vizitës në fermën Peterley Manor, e cila ishte pjesë e rolit të saj ...
Bordo | 06-Dec-2019 18:18 |

Pulovrat me rruaza e kristale që po bëjnë namin këtë sezon!
Pulovrat me rruaza e kristale që po bëjnë namin këtë sezon!
Shkëlqimin e sezonit të festave duhet ta reflektojmë këtë dimër edhe ne në veshjet tona. Është koha që edhe pulovrat e rënda të bëhen pak më gazmore, më të hareshme, e përse jo, edhe më elegante. Nuk kemi përse durojmë ...
Bordo | 06-Dec-2019 18:00 | 2 artikuj te ndërlidhur »

Si t’i vishni çizmet e sheshta e të dukeni me të gjata!
Si t’i vishni çizmet e sheshta e të dukeni me të gjata!
Quajini magjike, ose një super gjetje e modës ama ka disa truke e hile që mund të përdorni për t’u dukur me këmbë më të gjata pavarësisht se keni veshur çizme të sheshta. Shumë vajza ‘petite’ mund të mos ndihen rehat me ...
Bordo | 06-Dec-2019 15:41 |

Sozia e Mc Kreshës do të zërë vendin e Renato Mekollit!
Sozia e Mc Kreshës do të zërë vendin e Renato Mekollit!
Këtë të enjte si rrufe në qiell të hapur, autorja e programit “Hell’s Kitchen”, Zefina Hasani nëpërmjet një postimin në rrjetin social Instagram,lajmëroi se Renato Mekolli nuk do të jetë më pjesë e kësaj gare, për arsye ...
Bordo | 06-Dec-2019 15:23 | 8 artikuj te ndërlidhur »

Që të kesh rini të përjetshme, bëj këto 3 gjëra çdo natë para gjumit!
Është e ditur tashmë që një ndër zonat e trupit ndaj të cilës duhet të tregojmë më së shumti kujdes është lëkura e fytyrës. Në mesin e shumë këshillave që mund të lexoni ajo që duhet të keni parasysh është ndjekja e një ...
Bordo | 06-Dec-2019 15:20 | 3 artikuj te ndërlidhur »

Rita Ora nuk i mban dot lotët në koncertin për artistin e ndjerë
Rita Ora nuk i mban dot lotët në koncertin për artistin e ndjerë
Artistja me origjinë shqiptare, Rita Ora ka qenë e pranishme në një koncert homazh që ka pasur si qëllim ndërgjegjësimin për shëndetin mendor. Ylli i muzikës ka ndarë edhe me miliona ndjekësit në Instagram emocionet e ...
Bordo | 06-Dec-2019 14:54 | 202 artikuj te ndërlidhur »

Ori Nebiaj nuk do të ketë kurrë në krah një partner që…
Ori Nebiaj nuk do të ketë kurrë në krah një partner që…
Moderatorja e njohur Ori Nebiaj është e bindur që në krah të saj nuk do të jetë kurrë një partner që ka lidhje me median. Madje kësaj i thotë një “JO” të madhe dhe të prerë. “Përndryshe, në shtëpi puna do të ishte e ...
Bordo | 06-Dec-2019 14:10 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Bashkëshorti feston ditëlindjen; Jona Spahiu ka një dedikim special për të!
Bashkëshorti feston ditëlindjen; Jona Spahiu ka një dedikim special për të!
Frenkli, njëriu i rëndësishëm në jetën e Jona Spahiut feston sot ditëlindjen, e përpos urimit që moderatorja me siguri i ka dhënë privatisht bashkëshortit të saj, ajo ka dashur të ndajë edhe publikisht një dedikim ...
Bordo | 06-Dec-2019 13:08 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Artisti i njohur hap restorantin e tretë ku të varfërit hanë FALAS
Artisti i njohur hap restorantin e tretë ku të varfërit hanë FALAS
Artisti legjendar Jon Bon Jovi vijon ende të çojë përpara misionin e tij humanitar dhe shumë shpejt do të hapë edhe restorantin e tretë ku njerëzit e varfër mund të ushqehet pa pagesë. ‘Soul Kitchen’ është restoranti ku ...
Bordo | 06-Dec-2019 13:00 | 10 artikuj te ndërlidhur »

Publikohet promoja e festivalit; Ja lista e artistëve dhe pretendentëve
Publikohet promoja e festivalit; Ja lista e artistëve dhe pretendentëve
Edhe pak ditë na ndajnë nga 3 netët e Festivalit të Këngës në RTSH. Organizatorët kanë publikuar mbrëmjen e së enjtes edhe videon promovuese duke zbuluar se Festivali do të mbahet në datat 19,20 dhe 22 dhjetor dhe se në ...
Bordo | 06-Dec-2019 12:37 | 202 artikuj te ndërlidhur »

Pas aferës me kolegen, Justin Timberlake bën daljen e parë publike!
Pas aferës me kolegen, Justin Timberlake bën daljen e parë publike!
Këtë të enjte Justin Timberlake është fotografuar në New Orleans, duke bërë kështu daljen e parë publike që prej zërave për tradhti. I veshur sport, dhe me unazën e martesës në gisht, artisti 38 vjeçar, duket se e ka ...
Bordo | 06-Dec-2019 12:06 | 2 artikuj te ndërlidhur »

10 vite e zhdukur; nëna e Bleona Matës dyshon tek ish-bashkëshorti!
10 vite e zhdukur; nëna e Bleona Matës dyshon tek ish-bashkëshorti!
Ndonëse kanë kaluar 10 vite që kur Bukurie Mata e ka parë për herë të fundit të bijën Bleona, gruaja dëshpërimisht e kërkon vajzën e saj, me vendosmërinë për të mos u dorëzuar kurrë. Asokohe vetëm 6 vjeç, e mitura ...
Bordo | 06-Dec-2019 10:54 |

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved