ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 04:31

BalkanWeb
700 fëmijë europianë këndojnë sëbashku nga shtëpitë e tyre ‘Nessun Dorma’
700 fëmijë europianë këndojnë sëbashku nga shtëpitë e tyre ‘Nessun Dorma’
Pandemia e shkaktuar nga koronavirusi ka prekur gjithë Europën. Në shenjë solidariteti 700 europianë janë bashkuar bashkë për të dhënë një mesazh shprese dhe solidariteti në këto ditë të vështira me të cilat po ...
BalkanWeb | para 4 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
SHBA: Paralajmërim për një rritje tronditëse të numrit të vdekjeve nga koronavirusi
Zyrtarë të lartë të shëndetësisë paralajmëruan amerikanët të dielën se do të përballen me një numër tronditës vdekjesh javën e ardhshme, ndërsa pandemia vazhdon të godasë rëndë vendin. “Kjo do të jetë java më e vështirë ...
BalkanWeb | para 5 ore | 96 artikuj te ndërlidhur »

Ushtria amerikane përgatitet për “skenarin më të keq” nga koronavirusi
Ushtria amerikane përgatitet për “skenarin më të keq” nga koronavirusi
Ushtria amerikane po përgatitet për skenarin më të keq në betejën me koronavirusin. Kështu deklaron Gjeneral Terrence O’Shaughnessy, kreu i Komandës Veriore Amerikane, i cili shpjegon masat që po merr ushtria për të ...
BalkanWeb | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
”Kufirin e mbajnë mbyllur me urdhër telefoni”, Salianji: Nuk mund të ndalohet hyrja e asnjë shqiptari në territor për asnjë arsye
Ish- deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar për bllokimin prej disa ditësh të shqiptarëve në pikat kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës me Greqinë si dhe në Mal të Zi. Salianji shprehet se mbyllja e kufijve nuk mund ...
BalkanWeb | para 5 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Boris Johnson në spital, Meta: Shpresoj të kthehet së shpejti me energji të reja në krye të angazhimeve të tij
Boris Johnson në spital, Meta: Shpresoj të kthehet së shpejti me energji të reja në krye të angazhimeve të tij
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në facebook, pas lajmit se kryeministri britanik, Boris Johnson është shtruar në spital. “Me shqetësim po ndjek gjendjen aktuale shëndetësore të z.Boris ...
BalkanWeb | para 5 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sot
Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sot
TIRANË Humbi betejën me koronavirusin, i biri dedikim për Skënder Kurtin: Me ty ka vdekur dhe gjysma ime sotDjali Skënder Kurtit, trajnerit të boksit që ndërroi jetë sot tek spitali Infektiv pasi ishte shtruar për 20 ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Ditë më të mira”, Basha shpërndan fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për koronavirusin
”Ditë më të mira”, Basha shpërndan fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për koronavirusin
Kreu i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë fjalimin e Mbretëreshës Elizabeth ll për popullin e saj britanik në këto ditë të vështira në luftën kundër koronavirusit. Ajo çfarë ishte kryefjala e fjalimit të Mbretëreshës ka ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Boris Johnson shkon në spital 10 ditë pasi u infektua me COVID-19, ja arsyeja
Boris Johnson shkon në spital 10 ditë pasi u infektua me COVID-19, ja arsyeja
BRITANI Kryeministri britanik Boris Johnson sot ka shkuar në spital për të kryer test tjetër për koronavirusin. Arsyeja e transportimit në spital nuk ka qenë gjendja e rënduar prej koronavirusit por testimi pasi e ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

U prek nga koronavirusi, mjeku i klubit francez vret veten
U prek nga koronavirusi, mjeku i klubit francez vret veten
FRANCË Bernard Gonzalez, mjeku i parë i klubit francez Stade de Reims ka vrarë veten pasi u infektua me koronavirus. Ai ishte në karantinëme bashkëshorten e tij në shtëpi pasi të dy kishin koronavirus por Gonzalez i dha ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Policët në Korçë bëjnë gjestin e madh, me kontributin e tyre blejnë pako me ushqime për një çift të moshuarish me vajzën e tyre
VIDEO/ Policët në Korçë bëjnë gjestin e madh, me kontributin e tyre blejnë pako me ushqime për një çift të moshuarish me vajzën e tyre
KORÇË Shefi i Komisariatit të Policisë Korçë së bashku me disa efektivë në këtë situatë të vështirë me koronavirusin kanë ndihmuar një çift të moshuarish me disa pako ushqimesh. Çifti i të moshuarve banojnë në një fshat ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Nuk kemi folur për rinovim”, Willian: Me Chelsea-n ka mbaruar
”Nuk kemi folur për rinovim”, Willian: Me Chelsea-n ka mbaruar
ANGLI Sulmuesi brazilian Willian Borges da Silva thotë se me Chelsea-n ka mbyllur hesapet dhe pas një muaji kur skadon dhe kontrata do të largohet. Willian në një program televiziv brazilian ka thënë se nuk ka as ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj: Ditë më të mira do të vijnë, Mbretëria e Bashkuar do ketë sukses në luftën kunder koronavirusit
Mbretëresha Elizabeth ll mesazh popullit të saj: Ditë më të mira do të vijnë, Mbretëria e Bashkuar do ketë sukses në luftën kunder koronavirusit
MBRETËRIA E BASHKUAR Mbretëresha Elizabeth ll i është drejtuar me një mesazh sot britanikëve ku ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar do të ketë sukses në këtë luftë kunder koronavirusit. Ajo është shprehur se Mbretëria e ...
BalkanWeb | para 6 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Kryeministri irlandez bën gjestin e papritur, heq kostumin, rikthehet në punë si mjek për të luftuar koronavirusin
Kryeministri irlandez bën gjestin e papritur, heq kostumin, rikthehet në punë si mjek për të luftuar koronavirusin
IRLANDË Leo Varadkar ka bërë një gjest të madh duke lënë kostumin e kryeministrit të Iralandëz për të luftuar koronavirusin si mjek. 41- vjeçari do të kryejë një sesion në javë për shërbimin shëndetësor dhe tashmë është ...
BalkanWeb | para 7 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Situata me shqiptarët e bllokuar në kufi me Greqinë, reagon Basha: Braktisje mizore, thirrje qeverisë t’i lejojë të hyjnë në Atdhe
Situata me shqiptarët e bllokuar në kufi me Greqinë, reagon Basha: Braktisje mizore, thirrje qeverisë t’i lejojë të hyjnë në Atdhe
TIRANE Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar përmes një postimi në facebook lidhur me situatën e emigrantëve shqiptarë të bllokuar në kufirin me Greqinë. Ndërsa poston foton e tensionit në kufi, Basha shkruan se është e ...
BalkanWeb | para 7 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Kemi ndihmuar 161 mijë e 811 familje dhe pensionistë”, Vasili- Ramës: Publiko listat dhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ke çuar
”Kemi ndihmuar 161 mijë e 811 familje dhe pensionistë”, Vasili- Ramës: Publiko listat dhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ke çuar
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili i kërkon Ramës të publikojë listat e familjeve që deri tani ka ndihmuar me operacionin humanitar. Vasili i kërkon Ramës të publikojë edhe çfarë ushqimesh dhe ilaçesh i ka çuar familjeve ...
BalkanWeb | para 7 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Italia shton 7 miliardë euro në fondin e garancisë për bizneset, ministri Patuanelli: Kreditë deri në 25 mijë euro pa vlerësim krediti
Italia shton 7 miliardë euro në fondin e garancisë për bizneset, ministri Patuanelli: Kreditë deri në 25 mijë euro pa vlerësim krediti
ITALIA Italia ka shtuar një fond shtesë prej 7 miliardë eurosh në fondin e garancisë për biznesin në situatën e koronavirusit. Ministi për Zhvillimin Ekonomik Stefano Patuanelli ka bërë me dije se fondet për kreditë do ...
BalkanWeb | para 7 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

“Suksesi i testimeve në Gjermani duket i vërtetë tani për tani”, Analiza e Financial Times: Të mbështetemi te ekspertët
“Suksesi i testimeve në Gjermani duket i vërtetë tani për tani”, Analiza e Financial Times: Të mbështetemi te ekspertët
Wolfang Münchau Gjermania ka një nga sistemet më të mira të kujdesit shëndetësor në botë – aq i mirë sa që disa emigrantë jashtë vendit, kur sëmuren, kthehen në Gjermani. Nuk ka dyshim se gjermanët kryen një nismë të ...
BalkanWeb | para 7 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Franca merr ‘frymë’, numri i viktimave pëson ulje pas 2 ditëve tronditëse
Franca merr ‘frymë’, numri i viktimave pëson ulje pas 2 ditëve tronditëse
FRANCA Franca ka shënuar një shifër të ulët në krahasim me dy ditët e kaluara që kalua shifrat e viktimave mbi 1 mijë . Sot Franca shënoi 357 viktima teksa numri total ka shkuar në 8 mijë. 5 mijë e 889 persona vdiqën ...
BalkanWeb | para 7 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Hack the Crisis Albania”, komuniteti inovator shqiptar ofron zgjidhjet për situatën e koronavirusit
”Hack the Crisis Albania”, komuniteti inovator shqiptar ofron zgjidhjet për situatën e koronavirusit
Komuniteti inovator shqiptar nëpërmjet projektit ”Hack The Crisis Albania” të financuar nga BE ka ofruar propozime dhe zgjidhje për situatën e koronavirusit në Shqipëri. Arlind Haxhia dhe Valbona Koçi pjesë e projektit ...
BalkanWeb | para 7 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
Tensionohet situata në Kapshticë, dy gra dhe një burrë shfaqin probleme shëndetësore, dërgohet ambulanca
KAPSHTICË Situata me emigrantët shqiptarë të bllokuar në Kapshticë është tensionuar pasi dy gra dhe një burrë kanë shfaqur probleme shëndetësore. Prej 2 ditësh 50 emigrantë shqiptarë janë bllokur mes Shqipërisë dhe ...
BalkanWeb | para 8 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

KESH vijon prodhimin me kapacitet të plotë, Beci: Të gjithë strukturanë në punë për të siguruar energjinë për qytetarët
KESH vijon prodhimin me kapacitet të plotë, Beci: Të gjithë strukturanë në punë për të siguruar energjinë për qytetarët
Korporata Elektroenergjitike Shqipëtare, si e vetmja kompani publike për prodhimin e energjisë elektrike në vend, pas situatës së krijuar si pasojë e pandemisë COVID 19, ka marrë të gjitha masat për të vijuar me ...
BalkanWeb | para 8 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Luftoi fort, si një kampion që nuk dorëzohet”, Meta mesazh ngushëllimi për Skënder Kurtin: Një prej ikonave të sportit kryeqytetas
”Luftoi fort, si një kampion që nuk dorëzohet”, Meta mesazh ngushëllimi për Skënder Kurtin: Një prej ikonave të sportit kryeqytetas
Presidenti Ilir Meta, i shpreh ngushëllimet familjes së Skënder Kurtit, trajnerit të boksit për ndarjen nga jeta sot prej komplikacioneve me koronavirusin. Meta thotë se Kurti luftoi edhe në këto ditë të vështira luftoi ...
BalkanWeb | para 8 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Mbi 9 mijë viktima në SHBA, kirurgu i përgjithshëm i Shtetit: Java që vjen më e vështira dhe e trishta për amerikanët, por ka shpresë nëse për 30 ditë…
Mbi 9 mijë viktima në SHBA, kirurgu i përgjithshëm i Shtetit: Java që vjen më e vështira dhe e trishta për amerikanët, por ka shpresë nëse për 30 ditë…
SHBA SHBA tashmë duket se ka marrë gjithë vëmndjen e koronavirusit duke shënuar 321 mijë të prekur por edhe një rritje të shpejtë të viktimave, 9 mijë e 100. Kirurgu i përgjithshëm amerikan i Shtetit, Jerome Adams ka ...
BalkanWeb | para 8 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Nënë Vezikoja dhe familja e saj nga Vlora lënë Infektivin, i kushton letër mjekëve dhe infermierëve: Njerëz do iki qederi, se është ilaç i mirë…
Nënë Vezikoja dhe familja e saj nga Vlora lënë Infektivin, i kushton letër mjekëve dhe infermierëve: Njerëz do iki qederi, se është ilaç i mirë…
Nënë Vezikoja së bashku me tre anëtarët e saj të familjes nga Vlora kanë lënë Spitalin Infektiv duke fituar luftën kundër koronavirusit. Me anë të një letre të publikuar nga vetë mjeku Pëllumb Pipero ajo shprehet ...
BalkanWeb | para 8 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Gëzim Krujës: Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh
”Na fali buzëqeshje në ditë të vështira”, Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Gëzim Krujës: Njerëz si ai mbesin përjetë mes nesh
Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të aktorit shkodran të humorit, Gëzim Kruja. Basha ka një mesazh ngushëllimi për 80- vjeçarin teksa shprehet se artisti i madh fali buzëqeshje në ditë të ...
BalkanWeb | para 9 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Prisnim që kjo javë të mbyllej me këto numëra”, Pipero i përgjigjet Et’hem Rukës: Javës tjetër presim të njëjtën gjë, është shesh pushim, më pas rënia e kurbës së koronavirusit
”Prisnim që kjo javë të mbyllej me këto numëra”, Pipero i përgjigjet Et’hem Rukës: Javës tjetër presim të njëjtën gjë, është shesh pushim, më pas rënia e kurbës së koronavirusit
Me përmbylljen e javës së katërt që kur koronavirusi ka prekur Shqipërinë, mjeku Pëllumb Piperi shprehet se numërat e javës së fundit që pësuan një rritje ishin brenda parashikimeve. Madje ai shprehet se të njëjtat ...
BalkanWeb | para 9 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë, Maliqi krahason Ramën me Hitlerin: Urdhëro kalimin në tokën shqiptare dhe karantinimin 2-javor të tyre
Shqiptarët e bllokuar në Kapshticë, Maliqi krahason Ramën me Hitlerin: Urdhëro kalimin në tokën shqiptare dhe karantinimin 2-javor të tyre
Edhe deputeti i opozitës parlamentare, Lefter Maliqi ka reaguar për 50 shqiptarët e bllokuar në Pikën Kufitare të Kapshticës duke i bërë thirrje Ramës të lejojë kalimin e tyre në tokën shqiptare. Maliqi e krahason Ramën ...
BalkanWeb | para 9 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

”Temperatura është minus, kemi 3 ditë pa ngrënë”, emigranti shqiptar i bllokuar në Kapshticë: Na kanë bërë barrikadë tek zona neutrale, Greqia na ka premtuar zgjidhje
”Temperatura është minus, kemi 3 ditë pa ngrënë”, emigranti shqiptar i bllokuar në Kapshticë: Na kanë bërë barrikadë tek zona neutrale, Greqia na ka premtuar zgjidhje
KAPSHTICË Emigranti shqiptar Naim Calla i cili është prej 3 ditësh i bllokuar bashkë me 50 bashkëatdhetarë të tij në Kapshticë ka thënë se është Greqia ajo që ka premtuar zgjidhjen. Calla shprehet se emigrantët kanë ...
BalkanWeb | para 9 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder Kurti
Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Shqipëri, ndërron jetë trajneri i boksit Skënder Kurti
TIRANË Ish-boksieri Skënder Kurti është viktima e 21-të në Shqipëri nga koronavirusi COVID-19. 61-vjeçari pësoi vdekje klinike në 23 mars, dhe u raportua si viktima e pestë e koronavirusit në Shqipëri, por më pas duket ...
BalkanWeb | para 9 ore | 204 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi në Itali/ Balla publikon foton: Nadir Buzra nga Librazhdi është në vijën e parë të frontit në Bergamo
Koronavirusi në Itali/ Balla publikon foton: Nadir Buzra nga Librazhdi është në vijën e parë të frontit në Bergamo
Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla ka publikuar foton e një infermieri shqiptar nga Librazhdi që është në vijën e parë të frontin në luftën kundër koronavirusit në Bergamo të Italisë. Prej vitesh Buzra jeton ...
BalkanWeb | para 9 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Rënia e numrit të viktimave në Itali, Conte: Jemi në rrugën e duhur, nuk mund të themi kur do përfundojë ”Lock- Down”-i
Rënia e numrit të viktimave në Itali, Conte: Jemi në rrugën e duhur, nuk mund të themi kur do përfundojë ”Lock- Down”-i
ITALIA Italia e ka fillur prillin me luahtje por me rënie të numrit të viktimave pasi ditën e sotme shënoi 525 të vdekur nga COVID-19, më e ulëta prej 19 marsit. Conte në një intervistë është shprehur se Italia nuk bëri ...
BalkanWeb | para 10 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi dhe seksi
Koronavirusi dhe seksi
Kohë shumë të vështira kanë ardhur për njerëzimin, sidomos për shqiptarët, që, si tërë popujt e vendeve me diell e det, por sidomos me vajza të hijshme e lozonjare dhe me djem të pashëm e të fuqishëm, adhurojnë të dalin ...
BalkanWeb | para 10 ore |

Ministri i Maqedonisë së Veriut: Do ashpërsojmë masat, piku i të infektuarve nga COVID- 19 në fund të prillit
Ministri i Maqedonisë së Veriut: Do ashpërsojmë masat, piku i të infektuarve nga COVID- 19 në fund të prillit
MAQEDONIA E VERIUT Në një deklaratë për shtyp, ministri maqedonas i Shëndetësisë Venko Filipçe ka bërë me dije se shteti do të forcojë masat kufizuese. Ai i bërn apel qytetarëve maqedonasë të rrinë në shtëp i dhe të ...
BalkanWeb | para 10 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Alo Edi, Marku jam! Po dal për ujë
Alo Edi, Marku jam! Po dal për ujë
Nesër do të dal pa leje nga shtëpia. Do ta shkel urdhërin e qeverisë. Do të dal për nevojat e mia dhe të familjes sime të izoluar që prej katër javësh në shtëpi. Do të dal pa leje, thjeshtë sepse nuk mund të marr leje. ...
BalkanWeb | para 10 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Hartimet propagandistike janë të pavlera”, Paloka i përgjigjet Xhaçkës: Në çdo vend të botës sot do ishe e shkarkuar dhe nën hetim
“Hartimet propagandistike janë të pavlera”, Paloka i përgjigjet Xhaçkës: Në çdo vend të botës sot do ishe e shkarkuar dhe nën hetim
TIRANE Nënkryetari Edi Paloka ka reaguar pas deklaratës së ministres Olta Xhaçka lidhur me padinë e dorëzuar në SPAK në adresë të saj. Në një postim në facebook, Paloka shkruan se minstrja Xhaçka nuk dha asgjë përgjigje ...
BalkanWeb | para 10 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Pëson sërish rënie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 525 të vdekur në 24 orë, më e ulëta në 2 javët e fundit
Pëson sërish rënie numri i viktimave nga koronavirusi në Itali, 525 të vdekur në 24 orë, më e ulëta në 2 javët e fundit
ITALIA Italia ka pësuar sërish një ulje sa i përket numrit të viktimave në 24 orët e fundit. Sot u shënuan 525 të vdekur nga dje që u shënuan 681 ditën e djeshme. Por shifra 525 është më e ulëta që ka shënuar Italia në ...
BalkanWeb | para 10 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Video/Aksident në Papër të Elbasanit, trajleri përmbyset në rrugë, plagoset drejtuesi
Video/Aksident në Papër të Elbasanit, trajleri përmbyset në rrugë, plagoset drejtuesi
Gjatë pasdites së kësaj të diele një automjet i tonazhit të rëndë që transportonte artikuj industrialë ndërsa qarkullonte në aksin e rrugës kombëtare Peqin-Elbasan ka humbur drejtimin e lëvizjes dhe si pasojë e ...
BalkanWeb | para 10 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Balla: Shqipëria ka hyrë në zonën e zjarrit, duhet të zbatojmë rregullat dhe masat shtërnguese për tu mbrojtur nga armiku i padukshëm
Balla: Shqipëria ka hyrë në zonën e zjarrit, duhet të zbatojmë rregullat dhe masat shtërnguese për tu mbrojtur nga armiku i padukshëm
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla deklaron se Shqipëria ka hyrë në zonën e zjarrit, ku armiku COVID-19 mund të marrë shumë jetë. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla ...
BalkanWeb | para 10 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

”Po s’pate marrje fryme nuk bëhet”, doktoresha: Isha me temperaturë 39.5 dhe kollë të thatë, nuk e dua tamponin tani o Edi Rama, mund të kem infektuar familjen…
”Po s’pate marrje fryme nuk bëhet”, doktoresha: Isha me temperaturë 39.5 dhe kollë të thatë, nuk e dua tamponin tani o Edi Rama, mund të kem infektuar familjen…
Doktoresha Genta Dedej ka denoncuar rastin e saj pasi kishte qenë me kollë të thatë dhe temperaturë 39.5 si dhe dyshonte se ishte me koronavirus. Ajo telefonoi 10 ditë më parë Urgjencën ku kërkoi të kryente analizat por ...
BalkanWeb | para 10 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Kosova vijon me masat për parandalimin e koronavirusit, por kufizimi i qarkullimit përfundon më 12 prill
Kosova vijon me masat për parandalimin e koronavirusit, por kufizimi i qarkullimit përfundon më 12 prill
KOSOVA Qeveria e Kosovës ka vazhduar disa prej masave kryesore në përpjekje për të parandaluar shpërndarjen e koronavirusit, derisa masa e ndalimit të qarkullimit me orë të caktuara do të përfundojë më 12 prill. Sipas ...
BalkanWeb | para 11 ore | 39 artikuj te ndërlidhur »

Rektori i ‘Luarasit’ thirrje maturantëve: Keni që tani mundësitë për t’u pararegjistruar
Rektori i ‘Luarasit’ thirrje maturantëve: Keni që tani mundësitë për t’u pararegjistruar
TIRANË Rektori i Universitetit Luarasi, ish-ministri i Arsimit Ethem Ruka ka ftuar të gjithë maturantët që e kanë përzemër të universitet të para regjistrohen dhe më pas të ndjekin procedurat e tjera të duhura. Në një ...
BalkanWeb | para 11 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

”Reflektim, testim dhe modesti”, Vasili: Përqindja e vdekjeve në Shqipëri në raport me të infektuarit, nga më të lartat në Europë
”Reflektim, testim dhe modesti”, Vasili: Përqindja e vdekjeve në Shqipëri në raport me të infektuarit, nga më të lartat në Europë
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili bën sërish apel për sa më shumë testime për shkak se Shqipëria ka përqindjen e vdekjeve në raport me të infektuarit, nga më të lartat në rajon. Vasili thotë se Shqipërisë i duhet një ...
BalkanWeb | para 11 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

“Sheshi ‘Skënderbej’, viktimë e përçudnimit prej mediokritetit”, Luan Rama publikon fotot dhe ka një ftestë për debat
“Sheshi ‘Skënderbej’, viktimë e përçudnimit prej mediokritetit”, Luan Rama publikon fotot dhe ka një ftestë për debat
Nga Luan Rama Nuk jam arkitekt dhe as urbanist e nuk marr guximin të flas për ç’ka është në tagrin e tyre profesional. Por, nga sa kam lexuar mbi historinë e projektimit të Tiranës si qytet dhe mbi ecurinë e gjithë ...
BalkanWeb | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Është bërë një punë e madhe”, Ethem Ruka: Mësimi online në Universitetin Luarasi shumë i suksesshëm, janë angazhuar të gjithë studentët e pedagogët
“Është bërë një punë e madhe”, Ethem Ruka: Mësimi online në Universitetin Luarasi shumë i suksesshëm, janë angazhuar të gjithë studentët e pedagogët
TIRANË Universiteti Luarasi po zhvillon mësimin online prej rreth një muaji dhe të gjithë studentët dhe pedagogët janë të angazhuar. Kështu deklaroi Rektori i Universitetit Luarasi Ethem Ruka në një lidhje ‘live’ me ...
BalkanWeb | para 11 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Françeska Jaçe e “nxehtë” nga izolimi: Liri e kufizuar
Françeska Jaçe e “nxehtë” nga izolimi: Liri e kufizuar
Franceska Jace përveç si modele njihet në publik edhe si ish banorja bukuroshe e show-t “Big Brother”. Bota po përballet me koronavirusin dhe izolimin dhe modelja ka shfrytëzuar rastin të publikoj një foto ku shfaq ...
BalkanWeb | para 11 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

Rëndohet bilanci/ Greqia numëron 73 viktima nga Covid-19, në total 1735 të prekur
Rëndohet bilanci/ Greqia numëron 73 viktima nga Covid-19, në total 1735 të prekur
GREQI Regjistrohen 62 rastet e reja, nderkohe qe shkon 73 numri i të vdekurve në Greqi. Greqia ka arritur 73 viktima nga koronavirusi teksa 2 të fundit ndërsa deri më tani janë raortuar 62 raste të reja. Zëdhënësi i ...
BalkanWeb | para 11 ore | 325 artikuj te ndërlidhur »

“Rritja e temperaturave mund ta ngadalësojë por jo ta zhdukë”, Et’hem Ruka: Situata në Shqipëri me koronavirusin jo dramatike, është menaxhuar falë masave të qeverisë
“Rritja e temperaturave mund ta ngadalësojë por jo ta zhdukë”, Et’hem Ruka: Situata në Shqipëri me koronavirusin jo dramatike, është menaxhuar falë masave të qeverisë
Shkencëtari i njohur dhe Rektori i Universitetit ”Luarasi” Et’hem Ruka në një lidhje live për rubrikën ”Opinion” në News24 ka folur për situatën me koronavirusin, menaxhimin në Shqipëri apo dhe pritshmëritë në të ...
BalkanWeb | para 11 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Video / Veliaj publikon sistemin e ri të kabinave dezinfektuese që do përdoret nga nesër në Tiranë
Video / Veliaj publikon sistemin e ri të kabinave dezinfektuese që do përdoret nga nesër në Tiranë
TIRANE Me qëllim ruajtjen e shëndetit të qytetarëve, nga nesër Bashkia e Tiranës do të aplikojë një sistem të ri dezinfektimi për qytetarët në hyrje-daljet në vendet me fluks. Kryebashkiaku Erion Veliaj ka publikuar në ...
BalkanWeb | para 11 ore | 24 artikuj te ndërlidhur »

“Çdo ditë e humbur kushton jetë”, Basha: Qeveria të rrisë numrin e testimeve. Duhet vepruar tani !
“Çdo ditë e humbur kushton jetë”, Basha: Qeveria të rrisë numrin e testimeve. Duhet vepruar tani !
TIRANE Kryedemokrati Lulzim Basha ka përsëritur edhe një herë apelin drejtuar qeverisë për rritjen e numrit të tesimeve. “Për të evidentuar të prekurit nga COVID-19, dhe për të shkëputur zinxhirin e transmetimit, ...
BalkanWeb | para 11 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Gjenerali italian: Tani na takon neve, e dashur Shqipëri, të themi faleminderit
Gjenerali italian: Tani na takon neve, e dashur Shqipëri, të themi faleminderit
Disa ditë më parë një avion i Guardia di Finanza u ngrit nga aeroporti “Nënë Tereza” i Tiranës, kryeqyteti i Shqipërisë, duke transportuar një ngarkesë të çmuar drejt aeroportit ushtarak italian “Pratica di Mare”: 30 ...
BalkanWeb | para 11 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved