ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 18:24

Alsat-M
Kryeministri i Izraeli, Benjamin Netanyahu në karantinë
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu do të futet në karantinë pasi njëri prej ndihmësve të tij rezultoi pozitiv me COVID-19. Një deklaratë e kryeministrisë thotë se ai nuk kishte qenë në të njëjtin mjedis me të ...
Alsat-M | I sapobotuar | 7 artikuj te ndërlidhur »

Një javë pas diagnostikimit me Covid-19, Princi Charles del nga izolimi
Princi Charles i Uellsit është në gjendje të mirë shëndetësore pasi përfundoi izolimin 7 ditor pas diagnostikimit me Covid-19. “Clarence House ka konfirmuar sot se, pasi ishte këshilluar me mjekun e tij, Princi i ...
Alsat-M | para 40 min | 18 artikuj te ndërlidhur »

Njukasëll jep shembull për gjithë skuadrat evropiane
Skuadra e Njukasëllit është e para në Angli, që ka liruar stafin e tyre nga puna, por pa ia ndalur pagat mujore. Sipas të përditshmes britanike ‘The Guardian’, skuadra e Njukasëllit ka dërguar e-mail të gjithë ...
Alsat-M | para 68 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Cila do të jetë rrugëdalja nga kriza politike në Kosovë?
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ritheksoi të hënën se vendi ka nevojë për një qeveri të stabilitetit, unitetit dhe të jetë gjithëpërfshirëse. Ai i bëri këto komente nëpërmjet një komunikate pas takimit me diplomatët ...
Alsat-M | para 80 min | 259 artikuj te ndërlidhur »

Në Çeki nis zbatimi i “karantinës së mençur”
Në Republikën Çeke ka nisur të hënën testimi i së ashtuquajturës “karantinë e mençur”, e cila parashah që përmes të të dhënave nga ofruesit e telefonisë celulare dhe kartat bankare, të gjurmohen kontaktet e njerëzve të ...
Alsat-M | para 87 min | 188 artikuj te ndërlidhur »

Më shpejt nga sa pritej, Meghan dhe Harry janë gati për fëmijën e dytë
Meghan solli në jetë të voglin Archie Harrison, ndërsa 1 muaj pas lindjes së tij dëshirojnë sërish një tjetër fëmijë. Mediat e huaja shkruajnë se pas shkëputjes nga familja mbretërore ata janë gati të sjellin në jetë ...
Alsat-M | para 90 min | 31 artikuj te ndërlidhur »

Spanja njofton vetëm sot 812 vdekje nga COVID 19
Spanja njoftoi të hënën 812 vdekje të reja nga koronavirusi, ndërsa më shumë se 6,000 rastet e reja të konfirmuara të infektimeve e bëjnë atë vendin e tretë, së bashku me Shtetet e Bashkuara dhe Italinë, që tejkalon ...
Alsat-M | para 90 min | 87 artikuj te ndërlidhur »

Kosoovë, Lëvizja Vetëvendosje refuzon ftesën e Thaçit
Lëvizja Vetëvendosje do të refuzojë çfarëdo ftese të presidentin Hashim Thaçi për konsultime pas shkarkimit të qeverisë Kurti. Paralajmërimet e të parit të shtetit për krijimin e një qeverie gjithëpërfshirëse po i ...
Alsat-M | para 107 min | 259 artikuj te ndërlidhur »

Vidhet një pikturë e Van Goghut në një muze që ishte mbyllur për shkak të koronavirusit
Një tablo e piktorit holandez, Vincent van Gogh u grabit në një muze në Holandë, aktualisht i mbyllur për shkak të pandemisë së COVID-19, njoftoi sot drejtori i muzeut. “Dje në mbrëmje një tablo e Van Gogh është ...
Alsat-M | para 119 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëri, 15 përqind e të infektuarve me COVID-19 janë mjekë e infermierë
Në Shqipëri afro 15 përqind e personave që kanë rezultuar pozitiv ndaj Covid 19 janë pjesë e personelit mjekësor në disa spitale të vendit. Autoritetet bënë të ditur sot se janë 32 mjekë dhe infermier të prekur, nga të ...
Alsat-M | para 2 ore | 289 artikuj te ndërlidhur »

UEFA të mërkurën vendos për sezonin aktual
UEFA është afër një vendimi shumë të rëndësishëm, lidhur me sezonin aktual, pasi që të mërkurën ka ftuar 55 anëtarët e saj në një video takim. Ky takim do të zhvillohet gjatë së mërkurës dhe do të diskutohet se cili do ...
Alsat-M | para 2 ore | 61 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare, Lojrat Olimpike nisin më 23 korrik 2021
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar dhe Komiteti Organizues i Lojërave në Tokio, kanë vendosur për datën e re për zhvillimin e këtij akviteti sportiv. Organizatorët e Lojërave dhe Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka vendosur 23 ...
Alsat-M | para 2 ore | 34 artikuj te ndërlidhur »

Vendim i ri i qeverisë, procedurat penale të mos vjetërsohen
Qeveria, përmes një dekreti që ka fuqi ligjore, ka vendosur, që të mos vjetrohen procedurat e ndjekjes penale, mëson Alsat. Ky dekret do të hyjë në fuqi, nga shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme dhe do të zgjasë deri ...
Alsat-M | para 2 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Sharon Stone falënderon Shqipërinë: “Faleminderit Shqipëri me gjithë zemër”
Sharon Stone falënderon Shqipërinë: “Faleminderit Shqipëri me gjithë zemër”
Vendimi i qeverisë shqiptare për të dërguar një ekip prej 30 mjekësh dhe infermierësh në Itali, në vendin më të prekur nga koronavirusi në Europë është duartrokitur në mbarë botën, duke u konsideruar si një gjest ...
Alsat-M | para 3 ore | 389 artikuj te ndërlidhur »

Stoltenberg: Moment historik për Maqedoninë e Veriut, tani në NATO do të valojnë 30 flamuj
Pasi mbaroi procedura e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO, flamuri i shtetit tonë u ngrit para selisë së Aleancës në Bruksel. Gjatë ceremonisë solemne, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha ...
Alsat-M | para 3 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Nesër priten të miratohen masat ekonomike
Nesër priten të miratohen masat ekonomike
Nesër në seancë të qeverisë do të shqyrtohet pakoja e dytë e shumëpritur e masave ekonomike. Jozyrtarisht, Alsat mëson se shteti do të sigurojë një pagë minimale për çdo punëtor në kompanitë private të prekura nga ...
Alsat-M | para 3 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi, 3 fshatra të Strugës mund të izolohen plotësisht
Koronavirusi, 3 fshatra të Strugës mund të izolohen plotësisht
Pas pesë personave të infektuar me koronavirus në fshatrat Tatesh, Veleshtë dhe Labunishtë, komuna e Strugës nga Qeveria kërkoi që të izolohen këto vendbanime. Zv/ministri i shëndetësisë, Armend Arsllani, tha se nuk ...
Alsat-M | para 3 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Testimet për virusin Korona nisin edhe në Çair
Testimet për virusin Korona nisin edhe në Çair
Në Poliklinikën e Çairit ka filluar testimi i pacientëve për koronavirus. Prej sot, me udhëzim të mjekut amë, një ekip i Qendrës së shëndetit publik mori mostra nga qytetarë për të cilët është vërtetuar që kanë simptoma ...
Alsat-M | para 3 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19 ka vënë në rrezik edhe MPB-në
Covid-19 ka vënë në rrezik edhe MPB-në
Virusi Korona ka vënë në rrezik edhe Ministrinë e Punëve të Brendshme. Zëvendësministri Agim Nuhiu njoftoi se gjithsej 5 persona janë të diagnostikuar me Covid-19, ndërsa më i rrezikuar është stacioni policor në ...
Alsat-M | para 3 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi, 26 raste të reja dhe 1 viktimë gjatë 24 orëve të fundit
Koronavirusi, 26 raste të reja dhe 1 viktimë gjatë 24 orëve të fundit
Një 79 vjeçar nga Dibra, është viktima e shtatë nga koronavirusi në vend. Ai më 23 mars kishte rezultuar pozitiv, ndërsa më 25 mars ishte shtruar në Klinikën Infektive në Shkup, në gjendje të rënduar. Lajmi i mirë është ...
Alsat-M | para 3 ore | 190 artikuj te ndërlidhur »

Qeveria s’ka vendim për pagat e nëpunësve shtetëror
Qeveria nuk ka marrë akoma asnjë vendim për propozimin e kreut të LSDM-së Zoran Zaev, për uljen e rrogave të nëpunësve shtetëror. Pengesa kryesore janë përfaqësuesit e BDI-së në ekzekutiv të cilët kanë propozuar një ...
Alsat-M | para 3 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Sidrit Bejleri humb njeriun e dashur: “Nuk mund as t’i bëjmë ceremoni mortore”
Në një kohë që e gjithë Shqipëria po kalon një moment të vështirë me koronavirusin, i cili ka shkaktuar 10 viktima në vend, këngëtari shqiptar Sidrit Bejleri ka humbur një njeri të afërt. Këtë lajm e ka dhënë vetë ...
Alsat-M | para 3 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe
Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe
Bankat dhe Institucionet tjera ku grumbullohen njerëz të caktojnë sigurime speciale, këtë e kërkoi shtabi i krizës i tre komunave, Gostivar, Vrapçisht dhe Rostushë. Kreu i komunës së Gostivarit kërkoi nga banorët të ...
Alsat-M | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Virusi korona ka prekur rreth 740 mijë persona në të gjithë botën
Në nivel global, pandemia COVID 19 ka prekur mbi 735 000 njerëz, mbi 34 800 prej të cilëve kanë vdekur ndërsa mbi 156 000 janë shëruar. Italia me mbi 10 700 viktima, mbetet shteti me më së shumti raste fatale nga ...
Alsat-M | para 3 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Qytetarët e Maqedonisë të ngelur në Itali duan të kthehen në vend
Qytetarët e Maqedonisë të ngelur në Itali duan të kthehen në vend
Shkoi turist, por përfundoi i izoluar në një shtëpi të huaj në shtetin më të prekur në kontinent nga pandemia, COVID 19. 35 vjeçari nga Haraçina, Xheladin Nebiju ka mbetur në Aula të Italisë dhe nuk ia ka idenë se si ...
Alsat-M | para 3 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritet para selisë së NATO-s
Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë edhe u shënua aderimi i vendit tonë në Aleancën Veriatlantike. Pas ceremonisë, kryeministri teknik Oliver Spasovski tha se ...
Alsat-M | para 3 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Trump e bën të qartë, Meghan dhe Harry duhet të paguajnë për sigurinë e tyre në SHBA
Presidenti Donald Trump është shprehur qartë dhe shkurt se Shtetet e Bashkuara nuk do ta mbështesin ligjin për sigurinë e Princit Harry dhe Meghan pas raporteve se dyshja është zhvendosur nga Kanadaja në SHBA. Trump ...
Alsat-M | para 4 ore | 31 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në 285 numri i të prekurve me koronavirus, vdes 79-vjeçari nga Dibra
Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 26 raste të reja me koronavirus, ndërsa është shënuar edhe një rast vdekje. Bëhet fjalë për një 79-vjeçar nga Dibra që po ...
Alsat-M | para 4 ore | 190 artikuj te ndërlidhur »

Çmimi i naftës bie në nivelin më të ulët qysh në vitin 2002
Çmimi i naftës ka rënë në nivele të papara qysh në vitin 2002, pasi kërkesa për naftë të papërpunuar është zvogëluar, për shkak të pandemisë së koronavirusit, shkruan REL. Çmimi i naftës së papërpunuar Brent, e cila ...
Alsat-M | para 4 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Inspektorati ka mbyllur 22 lokale, 60 tregtarë kanë rritur çmimet e limonëve
Agjencia për ushqim dhe veterina nga data 23 deri më 27 mars të këtij viti ka kryer 367 kontrolle dhe ka shqiptuar 19 masa. Siç kumtoi sot kryetarja e Këshillit inspektues, Magdalena Filipovska Grashkoska, AUV-ja ka ...
Alsat-M | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Turi feston ditëlindjen, Orinda i bën urimin e veçantë
Sot është një ditë e veçantë për familjen Hysko. Turjani feston ditëlindjen dhe ndonëse kjo ditë e ka gjetur moderatorin e njohur në kushte karantine, bashkëshortja e tij ka ditur si ta surprizojë. Orinda ka publikuar ...
Alsat-M | para 4 ore | 116 artikuj te ndërlidhur »

Mbërrijnë në Shkup shtetasit tanë nga Baseli dhe Vjena, dërgohen në karantinë shtetërore
Me fluturime të organizuara humanitare nga Vjena dhe Baseli sot pritet të arrijnë në vend gjithsej 360 shtetas tanë, të cilët më pas me autobusë do të dërgohen në hotelet e caktuara për karantinë shtetërore. Qeveria e ...
Alsat-M | para 4 ore | 60 artikuj te ndërlidhur »

Kumanovë, të moshuarit presin në radhë për pensione
Alsat ka siguruar fotografi nga Kumanova ku shihet se si të moshuarit presin në radhë për të marrë pesnionet edhe përkundër gjendjes së jashtëzakonshme në vendin tonë si pasojë e pandemisë së virusit korona. Në ...
Alsat-M | para 4 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Nga e mërkura pritet mot i ftohtë me reshje shiu dhe bore
Nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë ajrore të mërkurën do të fillojnë reshjet e shiut, ndërsa nëpër male reshje të borës. Në disa vende reshjet do të jenë të mëdha, mbi 25 litra në metër katror. Siç ...
Alsat-M | para 4 ore | 73 artikuj te ndërlidhur »

Aurela Gaçe dy javë në vetë-izolim, më në fund takoi të bijat
Pas mbërritjes nga SHBA me grupin e saj të punës, këngëtarja Aurela Gaçe vendosi të vetëizolohej për të mirën e fëmijëve dhe familjarëve të saj. Ajo iu nënshtrua kontrolleve për të parë nëse ishte prekur nga Covid-10 ...
Alsat-M | para 5 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Nëse gjykata kompetente nuk procedon me lëndën për shkak të Covid-19, Këshilli do të angazhojë gjykatë tjetër
Nëse gjykatat të cilat për shkak të masave të marra për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, nuk do të mund të janë në gjendje të merren me lëndë, Këshilli Gjyqësor do të angazhojë Gjykatë tjetër që të merret me të ...
Alsat-M | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Seancë e Qeverisë, shqyrtohen masa shtesë si pasojë e Covid-19
Qeveria sot do të mbajë seancë në të cilën pritet të shqyrtohen masat shtesë pas gjendjes së jashtëzakonshme të krijuar si pasojë e pandemisë Covid-19. Siç mëson Alsat, në mbledhjen e sotme mes tjerash do të diskutohet ...
Alsat-M | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Ronaldinho dhuron spektakël me top nga burgu
Legjenda e futbollit, Ronaldinho që nga fillimi i muajt mars po vazhdon të vuaj dënimin e tij në një prej burgjeve në shtetin e Paraguajit. Ai po kalon në momente të ështira në jetën e tij, teksa ditëlindjen e 40-të e ...
Alsat-M | para 5 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Dënim me nga 2.000 euro për dy shkupjanë, nuk respektuan rregullat gjatë pandemisë
Kundër dy personave, Prokuroria themelore publike Shkup sot parashtroi propozime për dënime për shkak të veprave të kryera penale – mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë epidemisë, informojnë nga Prokuroria ...
Alsat-M | para 6 ore | 93 artikuj te ndërlidhur »

Tetovë, shtetasi i Shqipërisë nuk ka respektuar orën policore
Policia në rrethin e Tetovës ka kapur një shtetas të huaj gjatë orës policore. Sipas Policisë së Tetovës bëhet fjalë për një shtetas të Shqipërisë të moshës 43 vjeçe. SPB-Tetovë njofton se së bashku me personit në fjalë ...
Alsat-M | para 6 ore | 20 artikuj te ndërlidhur »

NATO, flamuri i Maqedonisë së Veriut do të valojë në Bruksel dhe Norfolk
Ceremonia e ngritjes së flamurit të Maqedonisë së Veriut do të mbahet pasdite në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë do të shënohet aderimi i vendit në Aleancën Veriatlantike. Ceremonia e ngritjes së flamurit do të ...
Alsat-M | para 6 ore | 82 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19, Mali i Zi i kërkon ndihmë nga NATO
Qeveria e Malit të Zi i ka dërguar lutje për ndihmë mjekësore NATO-s, përkatësisht Qendrës për Koordinimin e Përgjigjeve ndaj Fatkeqësive. Mali i Zi, sikurse edhe vendet e tjera të botës, po përballet me pandeminë e ...
Alsat-M | para 6 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Komisionari i BE-së, Gentiloni: Projekti evropian, në rrezik
Bashkimi Evropian tha të hënën se mosmarrëveshjet e vendeve anëtare për politikat ekonomike gjatë pandemisë së koronavirusit, rrezikojnë ta ndajnë projektin evropian. Paralajmërimi u bë nga komisionari për Ekonomi i ...
Alsat-M | para 6 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Nuhiu: Pesë të punësuar në MPB janë infektuar me Kovid-19
Nuhiu: Pesë të punësuar në MPB janë infektuar me Kovid-19
Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu në profilin e tij në Fejsbuk shkroi se Stacioni Policor Petrovec është në rrezik real nga koronavirusi. “Virusi Kovid-19 filloi të sulmojë edhe në Ministrinë e Punëve ...
Alsat-M | para 7 ore | 33 artikuj te ndërlidhur »

Italiani falënderon shqiptarët për solidarizimin, luan himnin kombëtar
Kryeministri shqiptar, Edi Rama sot në postimin e zakonshëm të mëngjesit ka shpërndarë një video të një qytetari italian që luan himnin shqiptar me fyell në ballkon, në shenjë falenderimi dhe mirënjohje për popullin ...
Alsat-M | para 7 ore | 389 artikuj te ndërlidhur »

KRRE publikon çmimet e reja të derivateve: Shtrenjtohet dizeli, lirohet benzina
Me vendim të Komisionit Rregullator të Energjetikës, çmimi i benzinës EUROSUPER BS-95 do të ulet për 1.00 denarë dhe do të kushtojë në 48.50 denarë / l. Benzina EUROSUPER BS-98 do të lirohet për 1.50 denarë dhe do të ...
Alsat-M | para 7 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Vulin: Nëntë ushtarë serb të infektuar me koronavirus
Nëntë ushtarë janë infektuar me koronavirus, por të gjithë ndihen mirë dhe me sukses po rikuperohen, deklaroi sot ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, transmeton Anadolu. Vulin tha se këto ushtarë janë ...
Alsat-M | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Shkon në 11 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri, 223 të prekur
Një 79-vjeçar ka humbur jetën në Shqipëri si pasojë e koronavriusit, duke e çuar në 11 numrin e viktimave në këtë vend. Ndërkohë Ministria e Shëndetësisë në Shqipëri në një deklaratë për mediat tha se janë regjistruar ...
Alsat-M | para 7 ore | 289 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19 shkakton vdekjen e 14-vjeçarit, viktima më e re ne Evropë
Një djalë 14-vjeç nga Portugalia besohet se është bërë personi me moshën më të re deri më tani që humb jetën nga virusi korona në Evropë. Adoleshenti nga provinca Ovar, vetëm 30 minuta larg qytetit të Portos, ka humbur ...
Alsat-M | para 7 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Mbreti i Tajlandës në karantinë me 20 femra
Mbreti i Tajlandës ka vendosur të izolohet në hotelin super luksoz në qytetin turistik gjerman Garmisch-Partenkirchen për shkak të rrezikut nga koronavirusi. Mesa duket ai nuk ka preferuar të izolohet i vetëm dhe brenda ...
Alsat-M | para 7 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved