ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/08/2019 19:41

Albportali
Pushteti dhe opozita janë optimistë për ligjin e prokurorisë
Pushteti dhe opozita janë optimistë për ligjin e prokurorisë
Qeveria dhe opozita janë optimistë se një marrëveshje për ligjin e prokurorisë publike është i mundur .Grupet e punës do të takohen përsëri të hënën në përpjekje për të harmonizuar qëndrimet e tyre. Kryeministri Zoran ...
Albportali | para 21 min | 137 artikuj te ndërlidhur »

Tmerr në autostradën Prishtinë-Pejë, më shumë se 10 aksidente e shumë të lënduar
Tmerr në autostradën Prishtinë-Pejë, më shumë se 10 aksidente e shumë të lënduar
Diku rreth 10 aksidentet të ndryshme kanë ndodhur në Autostradën Prishtinë-Pejë saktësisht në vendin e quajtur Kroi i Mbretit. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha. Ai ...
Albportali | para 33 min | 80 artikuj te ndërlidhur »

Milaim Zeka u bënë ofertë Agim Veliut dhe Lutfi Hazirit që të aderojnë në partinë e tij
Milaim Zeka u bënë ofertë Agim Veliut dhe Lutfi Hazirit që të aderojnë në partinë e tij
Kryetari i PEK-ut, Milaim Zeka, i ka komentuar ngjarjet e fundit brenda LDK-së. Nëpërmjet një shkrimi në “Facebook”, Zeka ka thënë se me Agim Veliun dhe Lutfi Hazirin do të mund të bënin ndryshime radikale në skenën ...
Albportali | para 45 min | 268 artikuj te ndërlidhur »

E tmerrshme! artistëve të njohur ju rrokulliset makina [Foto]
E tmerrshme! artistëve të njohur ju rrokulliset makina [Foto]
Dy anëtarët e ‘Three Dots’ kanë pësuar një aksident në mëngjesin e sotëm. Dy artistët e shtëpisë diskografike “Three Dots”, këngëtari Bruno dhe muzikanti Mir Vathi janë përfshirë në një aksident të frikshëm ...
Albportali | para 93 min | 80 artikuj te ndërlidhur »

Aksident i rëndë në afërsi të Gjilanit, dyshohet për një grua të vdekur
Aksident i rëndë në afërsi të Gjilanit, dyshohet për një grua të vdekur
Një grua dyshohet se ka humbur jetën në një aksident që ka ndodhur në afërsi të fshatit Novosellë në magjistralen Gjilan Ferizaj. Lajmin për këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, zëdhënësi i Policisë së Gjilanit, ...
Albportali | para 105 min | 80 artikuj te ndërlidhur »

Shekerinska: Do ta padis “Republikën” për gënjeshtrat, qëllimi është të anulohen procedurat kundër krimit
Shekerinska: Do ta padis “Republikën” për gënjeshtrat, qëllimi është të anulohen procedurat kundër krimit
Zëvendëskryeministrja dhe ministre e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska në profilin e saj në Fejsbuk ka bërë të ditur se do të ngrit padi kundër portalit “Republika” për siç pohon, “gënjeshtrat kundër saj”. “Do ta padis ...
Albportali | para 117 min | 80 artikuj te ndërlidhur »

Lazim Destani :Me dhembje të thellë e mora lajmin mbi vdekjen e atdhetarit Mikel Kuzhnini
Lazim Destani :Me dhembje të thellë e mora lajmin mbi vdekjen e atdhetarit Mikel Kuzhnini
Me dhembje të thellë e mora lajmin mbi vdekjen e atdhetarit Mikel Kuzhnini. Në këto ditë të vështira për familjen Kuzhnini, Ju lutem pranoni ngushëllimet e mia të sinqerta për ndarjen nga jeta të njërit nga njerëzit ...
Albportali | para 2 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Abraham ia dhuron Lampardit fitoren e parë si trajner në Premierligë
Abraham ia dhuron Lampardit fitoren e parë si trajner në Premierligë
Chelsea ka arritur të sigurojë fitoren e parë në sezonin e ri, 2019/20, të Premierligës, pasi e mposhti Norwich Cityn me rezultat 3:2, në “Carrow Road”, në kuadër të xhiros së tretë të ligës angleze. Pas një disfate dhe ...
Albportali | para 3 ore | 64 artikuj te ndërlidhur »

Shkarkimi e zëvëndësimi i Katica Janevës dhe fati i PSP-së, pas rastit “Reket”
Shkarkimi e zëvëndësimi i Katica Janevës dhe fati i PSP-së, pas rastit “Reket”
Paraburgimi i kryeprokurores speciale Katica Janeva, si e dyshuara e tretë e rastit “Reket”, ka hapur debat në lidhje me funksionimin e mëtutjeshëm të Prokurorisë speciale publike (PSP), më saktë për pozitën e ...
Albportali | para 3 ore | 113 artikuj te ndërlidhur »

Pendarovski nga Ohri: Perspektivat e integrimeve euroatlantike vazhdojnë të jenë faktor kyç për stabilitetin në rajonin e Ballkanit
Pendarovski nga Ohri: Perspektivat e integrimeve euroatlantike vazhdojnë të jenë faktor kyç për stabilitetin në rajonin e Ballkanit
Qëllimi ynë nuk është vetëm të jemi anëtare nominale, por anëtare e cila do të kujdeset edhe për sfidat më të gjera të sigurisë dhe aktivisht do ta mbështesë sigurinë globale…Pas ftesës për anëtarësim në Aleancë vendi ...
Albportali | para 3 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

Tuchel jep lajmin e madh për Neymar
Tuchel jep lajmin e madh për Neymar
Neymar është i gatshëm të startojë këtë sezon me për Paris Saint-Germain kundër Toulouse të dielën. Është vetë trajneri Tuchel që ka konfirmuar lajmin. Neymar ka qënë i përfolur për një transferim te Barcelona dhe Real ...
Albportali | para 3 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

France 24: Kosova, një bastion i papritur në botën e xhudos
France 24: Kosova, një bastion i papritur në botën e xhudos
Vendi i vogël dhe i ri i Kosovës është shfaqur si fuqi botërore në xhudo, sukseset e papritura të së cilëve janë drejtuar nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi. 11 vjet pasi Kosova e shpalli pavarësinë nga Serbia ...
Albportali | para 3 ore | 26 artikuj te ndërlidhur »

Zaev: Do të padis për shpifje pasi nuk jam i invovluar as unë, e as funksionarët e lartë në rastin “Reket”
Zaev: Do të padis për shpifje pasi nuk jam i invovluar as unë, e as funksionarët e lartë në rastin “Reket”
Kryeministri Zoran Zaev edhe një herë sot ka hedhur poshtë çfarëdo përzierje të tij apo involvim të funksionarëve të lartë në rastin “Reket”. Zaev i cili sot është në Prilep për lëshimin në përdorim të eko- autobusëve ...
Albportali | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Bebe Rexha provokon me fotot e realizuara në shtrat
Bebe Rexha provokon me fotot e realizuara në shtrat
Bebe Rexha ka ndarë me ndjekësit fotografi të reja në rrjete sociale, në të cilat u shfaq provokuese në shtrat, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ishte veshur tërësisht në të zeza, ndërsa në plan të parë kishte vënë gjoksin ...
Albportali | para 5 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Janushev: PSP është në vdekje klinike
Janushev: PSP është në vdekje klinike
Sekretari i Përgjithshëm i OBRM-PDUKM-së, Igor Janushev nëpërmjet rrjetit social në ‘Facebook’ shkroi se PSP është në vdekje klinike dhe se me shkarkimin e Janevës edhe de facto do të jetë e vdekur. “Ndoshta do të ...
Albportali | para 5 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Javën tjetër pritet ndërrimi i emrit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve në Maqedoni
Javën tjetër pritet ndërrimi i emrit të Akademisë së Shkencave dhe Arteve në Maqedoni
Me ligjin e ri për Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Maqedonisë pritet të ndërrohet emri i saj. Për këtë javën tjetër, gjegjësisht të martën do të diskutojë komisioni parlamentar për Arsim, Shkencë dhe Sport. Në ...
Albportali | para 5 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

BDI e shqetësuar nga lidhjet e bandave të drogës me partitë, përkrah aksionet policore
BDI e shqetësuar nga lidhjet e bandave të drogës me partitë, përkrah aksionet policore
Bashkimi Demokratik për Integrim përshëndet dhe përkrah aksionet policore anti-drogë në Gostivar dhe Tetovë dhe inkurajon institucionet e rendit që ta intensifikojnë edhe më tepër kontrollin e reptë, në veçanti në ...
Albportali | para 6 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

FRAU VOR HAUSTÜR IN DÜSSELDORF ERSTOCHEN Messer-Killer auf der Flucht
FRAU VOR HAUSTÜR IN DÜSSELDORF ERSTOCHEN Messer-Killer auf der Flucht
Anna S. (kleines Bild) wurde vor ihrer Haustür in Düsseldorf erstochen. Spezialkräfte der Polizei stürmten wenig später die Wohnung des Tatverdächtigen, fanden ihn aber nicht Düsseldorf – Wo steckt Ali S. (44)? Der ...
Albportali | para 6 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Dhurata Dora humb një person të dashur të familjes
Dhurata Dora humb një person të dashur të familjes
Dhurata Dora ka humbur një person të dashur për të. Ajo përmes rrjeteve sociale ka treguar sot ka ndërruar jetë gjyshja e saj “Prehu në paqe nana”, ka shkruar këngëtarja. Ndërsa, kujtojmë që mbrëmë Dhurata ka performuar ...
Albportali | para 6 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Fjolla merr vëmendjen e pushuesve me vallëzimin provokues [Foto]
Fjolla merr vëmendjen e pushuesve me vallëzimin provokues [Foto]
Fjolla Morina ka ndarë me ndjekësit pamje nga pushimet, ku po qëndron në Mal të Zi, shkruan lajmi.net. Së fundi, ajo postoi disa video, ne të cilat u shfaq duke bërë lëvizje provokuese në bikini,të cilat ia vinin në pah ...
Albportali | para 6 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Kejvina Kthella gati t’i tregoj të gjitha në veshje të shkurtë [Foto]
Kejvina Kthella gati t’i tregoj të gjitha në veshje të shkurtë [Foto]
Modelja shqiptare, Kejvina Kthella ka sjellur një tjetër imazh provokuese. Në një veshje të shkurtë, modelja seksi ka zbuluar këmbët e gjata dhe linjat perfekte, shkruan Indeksonline. “Kryeveper thot Oriola Marashi”, ka ...
Albportali | para 7 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Nominimi i Vjosa Osmanit për kryeministre – Veliu e Haziri injorojnë mbledhjen e LDK-së
Nominimi i Vjosa Osmanit për kryeministre – Veliu e Haziri injorojnë mbledhjen e LDK-së
Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Aty pritet të bëhet publik emri që do të jetë kandidat për kryeministër nga ky subjekt, shkruan lajmi.net. Si më e përfolura për këtë pozitë është ...
Albportali | para 7 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

U Fol Se Kanë Krize Në Lidhje: Getoar Selimi Pergjigjet Në Këtë Mënyrë
U Fol Se Kanë Krize Në Lidhje: Getoar Selimi Pergjigjet Në Këtë Mënyrë
Getoar Selimi ka reaguar pas thashetheme për krizë në lidhje. Getoar Selimi dhe Marina Vjollca janë çift shumë i komentuar në shtypin rozë. Dyshja së fundi ishin pre e thashethemeve se kanë krizë në lidhje, por ...
Albportali | para 7 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Breshëri plumbash ndaj lokalit në rrugën dytësore Tiranë-Durrës
Breshëri plumbash ndaj lokalit në rrugën dytësore Tiranë-Durrës
Disa të shtëna me armë zjarri janë shënuar në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën dytësore Tiranë-Durrës. Policia njofton se është qëlluar me armë zjarri nëdrejtim të një lokali, ndërsa nuk raportohet për njerëz ...
Albportali | para 7 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

ZYRTARE: Isa Mustafa s’do të jetë kandidat për kryeministër
ZYRTARE: Isa Mustafa s’do të jetë kandidat për kryeministër
Po vazhdon të mbahet mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime të Indeksonline, brenda këtij takimi, thonë se është marrë vendim që Isa Mustafa mos të kandidoj për kryeministër. Ndryshe, Mustafa dje ...
Albportali | para 8 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Policia e Maqedonisë arrestoi shtetasin gjerman i cili akuzohet nga policia gjermane për 700 kilogramë kokainë
Policia e Maqedonisë arrestoi shtetasin gjerman i cili akuzohet nga policia gjermane për 700 kilogramë kokainë
Siç njoftojnë nga MPB, më 21 gusht, Byroja për Siguri Publike – Departamenti për zbulimin e krimit të organizuar dhe serioz së bashku me zyrtarët policorë të shërbimin gjerman dhe zyrtarët e njësisë për luftën kundër ...
Albportali | para 8 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Dëshmitë tronditëse të viktimave të komunizmit: Hanim mish qeni
Dëshmitë tronditëse të viktimave të komunizmit: Hanim mish qeni
Dëshmi të reja të personave që vuajtën në ish Kampin e Internimit në Tepelenë hodhën dritë mbi krimet e komunizmit në Shqipëri. Familjarët shpresojnë se informacionet më të fundit nga banorët e kësaj zone do të ...
Albportali | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Ishte Miss Kosova 1990, e sot 47-vjeçare por duket më bukur se kurrë më parë [Foto]
Ishte Miss Kosova 1990, e sot 47-vjeçare por duket më bukur se kurrë më parë [Foto]
Ajo e kishte fituar konkursin e parë të bukurisë që ishte mbajtur në vendin tonë, “Miss Kosova 1990”. Bëhet fjalë për Afërdita Paçaradën, e cila është nënë e dy fëmijëve si dhe bashkëshortja e këshilltarit të ...
Albportali | para 9 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

LDK sot nxjerr emrin e mandatarit për kryeministër
LDK sot nxjerr emrin e mandatarit për kryeministër
Lidhja Demokratike e Kosovës sot prej orës 11:00 do të mbajë mbledhjen e kryesisë së re të partisë e cila u zgjodh pasditen e djeshme. Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, deklaroi se gjatë kësaj mbledhje do të vendoset emri për ...
Albportali | para 9 ore | 268 artikuj te ndërlidhur »

Pse në Finlandë fëmijët flenë në kuti kartoni?
Pse në Finlandë fëmijët flenë në kuti kartoni?
Edhe përsa i përket amësisë, ka mendime të ndryshme, shpesh për shkak të traditave të çdo vendi. Për shembull, shumë njerëz do ta konsideronin torturuese për fëmijën e sapolindur ta vinin për të fjetur në një kuti ...
Albportali | para 9 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Donin të hapnin kullota, i vënë zjarrin malit të Shëngjinit, 3 të arrestuar
Donin të hapnin kullota, i vënë zjarrin malit të Shëngjinit, 3 të arrestuar
Tre persona janë arrestuar si autorë të zjarreve që shpërthyen në malin e Shëngjinit. Policia informon se zjarri dyshohet se është vënë për qëllime përfitimi, hapje kullotash për bagëti etj. Njoftimi i policise se ...
Albportali | para 10 ore | 116 artikuj te ndërlidhur »

Indiferentizmi institucional ndaj vrasjes së emigrantëve shqiptar në Greqi
Indiferentizmi institucional ndaj vrasjes së emigrantëve shqiptar në Greqi
Isuf B.Bajrami Greqia është vendi i vetëm në botë ku nuk e penalizonë vrasësin që synon të shfaros fizikisht dhe moralisht emigrantin, në një kohë kur ligji bazohet në kriterin racist. Torturat dhe poshtërimet, vrasjet ...
Albportali | para 10 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Adelina Ismaili përshkruan incidentin me Leonora Jakupin: Ajo i ra nënës time…
Adelina Ismaili përshkruan incidentin me Leonora Jakupin: Ajo i ra nënës time…
Adelina Ismaili, e ftuar në emisionin ‘Pressing’ të televizionit T7 ka treguar për herë të parë rreth zënkës së saj me këngëtaren Leonora Jakupi. Për ngjarjen e cila kishte ndodhur në vitin 2003, ishte shkruar shumë në ...
Albportali | para 10 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës
Dëshmitari serb i Gjykatës Speciale: Haradinaj do të gjykohet për periudhën pas 30 shtatorit të 1998-ës
Ramush Haradinaj do të gjykohet në Hagë për veprat e pretenduara të kryera pas shtatorit të vitit 1998. Kështu po pretendon Dragoljub Stankonviq, i cili është në listën e viktimave që do të dëshmojnë në Speciale në ...
Albportali | para 10 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Ismaili – Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ismaili – Mustafës: Korrupsionin nuk mund ta luftojë dikush që u jep tenderë djemve të tij
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili i ka reaguar kreut të LDK-së Isa Mustafës për komentet e tij të fundit për PDK-në, raporton Periskopi. Ismaili ka thënë për Periskopin se qytetarët presin një luftë të ...
Albportali | para 19 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

SASHK-u solli vendim për grevë, viti shkollor nuk do filloj më 2 shtator(Video)
SASHK-u solli vendim për grevë, viti shkollor nuk do filloj më 2 shtator(Video)
Pas negociatave të shumta me Ministrinë e arsimit dhe shkencës , SASHK-u nën presionin e bordit udhëheqës solli vendim që viti shkollor mos të filloj më datën e paraparë 2 shtator por të bëhet grevë. SASHK-u nuk pranon ...
Albportali | para 19 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër
Kadri Veseli zyrtarizohet si kandidat i PDK-së për kryeministër
Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike të Kosovës, në mënyrë unanime sot ka zgjedhur Kadri Veselin si kandidat të PDK-së për kryeministër. Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, në një konferencë për media pas ...
Albportali | para 20 ore | 111 artikuj te ndërlidhur »

Ofertë e re për Neymar, a do rikthehet te Barcelona
Ofertë e re për Neymar, a do rikthehet te Barcelona
Barcelona është duke bërë gati një ofanzivë të fundit për rikthimin e Neymarit. E përditshmja sportive katalane “Sport” në numrin e sotëm shkruan se Barcelona është duke përgatitur një ofertë të re për blerjen e ...
Albportali | para 21 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Hapësirat shqiptare dhe kriza
Hapësirat shqiptare dhe kriza
Xhelal Zejneli Me nocionin krizë nënkuptohet kryesisht kriza ekonomike dhe sociale. Shumë shqiptarë në Maqedoni vazhdimisht flasin për ekzistimin e krizës. Por, ka edhe të tillë të cilët dyshojnë se ka krizë. Madje ka ...
Albportali | para 22 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Pacolli e Limaj të gëzuar për koalicionin, bëjnë shqiponjën me duar
Pacolli e Limaj të gëzuar për koalicionin, bëjnë shqiponjën me duar
AKR e Nisma Socialdemokrate zyrtarizuan sot koalicionin parazgjedhor. Kësisoj, këto dy parti do të hyjnë bashkë në zgjedhjet që pritet të mbahen në fillimë të tetorit, shkruan lajmi.net. E dy kryetarët e partive, ...
Albportali | para 22 ore | 143 artikuj te ndërlidhur »

Vazhdojnë zjarret në Shëngjin, pushuesit të shqetësuar
Vazhdojnë zjarret në Shëngjin, pushuesit të shqetësuar
Një zjarr i madh ka përfshirë malet e Shëngjinit. Në disa fotografi të dërguara në redaksinë e Indeksonline shihet zjarret në kodrat gjysmë të zhveshura. Zjarret kanë përfshirë dhjetëra vende, në kodrën e zhveshur të ...
Albportali | para 22 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Koment: A po kërkon Ahmeti shpëtimin e BDI-së për zgjedhjet e ardhshme parlamentare nga Tetovarët?
Koment: A po kërkon Ahmeti shpëtimin e BDI-së për zgjedhjet e ardhshme parlamentare nga Tetovarët?
Shkup, 23 gusht, Zhurnal.mk – Bashkimi Demokratik për Integrim që tani si duket ka filluar të përgatitet për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe fokusi i saj është që të korrë rezultat sa më të mirë, sidomos në ...
Albportali | para 22 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Adelina Berisha dhe Kaci Lleshi i bashkohen AAK-së
Adelina Berisha dhe Kaci Lleshi i bashkohen AAK-së
Tashmë në rradhat e AAK-së janë edhe dy emra tjerë të njohur të showbizzit. Në mesin e artistëve dhe këngëtarëve që i janë bashkuar AAK-së i janë bashkuar edhe dy emra tjetër të njohur, shkruan Indeksonline. Pas Aida ...
Albportali | para 23 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit
Ministri Tahiri: Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e vrasjes së Ivanoviçit
Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, përmes kësaj deklarate për media, bënë të ditur për kompletimin dhe dërgimin e dosjes për Fletë Rreshtimin Ndërkombëtar për Milan Radojçiq, i dyshuar për vrasjen e politikanit ...
Albportali | para 23 ore | 14 artikuj te ndërlidhur »

VMRO: Hetimi për “Reketin” të arrijë tek koka
VMRO: Hetimi për “Reketin” të arrijë tek koka
VMRO-DPMNE-ja opozitare kërkon zgjerimin e hetimit për rastin “Reket” deri tek porositësit e kësaj vepre. Ata akuzojnë kryeministrin Zaev dhe rrethin e tij se të njëjtit kanë gisht në zhvatjen milionëshe duke thënë se ...
Albportali | para 23 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Këshilli mori Raportin për paraburgimin e Janevës, e vlerësojnë si jo të plotë
Këshilli mori Raportin për paraburgimin e Janevës, e vlerësojnë si jo të plotë
Ashtu siç pritej, sot Prokuroia themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit (PTHPNKOK) dorëzoi raportin rreth rastit “Reket” te Këshilli i prokurorëve publik (KPP), transmeton Portalb.mk. ...
Albportali | para 24 ore | 80 artikuj te ndërlidhur »

Kuvend, dorëzohen propozimet për ministrat e rinj [Emrat]
Kuvend, dorëzohen propozimet për ministrat e rinj [Emrat]
Janë dorëzuar në Kuvend emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinj. Pas arkivimit të propozimeve nga ligjvënësi, ata duhet të procedohen dhe të vendosen në rend dite për t’u votuar në seancë plenare. Ashtu siç njoftoi ...
Albportali | 23-Aug-2019 19:38 | 61 artikuj te ndërlidhur »

Kostadinov: Ndryshimet e kuadrit në LSDM nuk kanë lidhje me rastin “Haraçi”
Kostadinov: Ndryshimet e kuadrit në LSDM nuk kanë lidhje me rastin “Haraçi”
Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se ndryshimet dhe freskimet e kuadrit të djeshëm në parti, në të cilat disa ish-zyrtarë humbën postet e tyre, nuk kanë asnjë lidhje me hetimin e prokurorisë për rastin ...
Albportali | 23-Aug-2019 18:40 | 84 artikuj te ndërlidhur »

“Budallë me tupan”, anëtari i Kryesisë së PSD-së sulmon ashpër Bahtirin për aderimin në VV
“Budallë me tupan”, anëtari i Kryesisë së PSD-së sulmon ashpër Bahtirin për aderimin në VV
Anëtari i Kryesisë së PSD-së, Zgjim Hyseni e ka komentuar aderimin e kryetarit të Mitrovicës Jugore, Agim Bahtiri në Vetëvendosje, nga AKR-ja. Madje, përmes një postimi në Facebook, Hyseni e ka quajtur “budallë me ...
Albportali | 23-Aug-2019 18:26 | 81 artikuj te ndërlidhur »

Ushtari i hershëm i UÇK’së demanton Rexhep Selimin: Je profiter dhe Albini të mban veç me shpif kundër Hashim Thaçit
Ushtari i hershëm i UÇK’së demanton Rexhep Selimin: Je profiter dhe Albini të mban veç me shpif kundër Hashim Thaçit
Luftëtari i orëve të para të UÇK-së në Drenicë, Shaban Durmishi, mbështetës i Rexhep Selimit viteve të kaluara, e ka sulmuar ashpër atë pas deklaratave për raportet e presidentit Thaçi dhe komandantin legjendar Adem ...
Albportali | 23-Aug-2019 17:02 | 4 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved