ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 30/03/2020 18:24

AlMaKos
“Do vijë çasi kur do të mundet ky virus i mallkuar”! Këngëtari i madh italian mesazh gazetares shqiptare: Dërgimi i mjekëve, gjest i pabesueshëm!
Këngëtari i mirënjohur italia, Al Bano Carrisi, i ka dërguar një mesazh gazetares shqiptare, Zenepe Luka, ku i shpreh mirënjohje për gjestin human të Shqipërisë, e cila dërgoi në Itali 30 mjekë e infermierë për të ...
AlMaKos | para 25 min | 389 artikuj te ndërlidhur »

UEFA mbledh 55 federata të futbollit – vendoset për sezonin
Përhapja e Covid 19 ka bërë që thuajse të gjitha kampionatet evropiane të suspendohen, dhe tashmë nuk dihet asgjë për fatin e këtyre kampionateve. Së fundmi, UEFA ka ftuar një video-konferencë ku pritet të marrin pjesë ...
AlMaKos | para 30 min | 61 artikuj te ndërlidhur »

Rritje prej 0.6 përqind e administratës nga viti 2018-të, raportoi Mançevski
Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Damjan Mançevski ka njoftuar se në krahasim me vitin 2018-të, numri i të punësuarve në administratën publike në vitin 2019-të ka shënuar rritje për 0.6 për qind. Gjatë ...
AlMaKos | para 36 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Arrestohet një person në Radovish i cili ishte arratisur nga burgu i Strumicës
Një person nga Radishani (24) për të cilën ishte shpallur flet arrest nga burgu i Strumicës, është gjetur dhe arrestuar gjatë ditës së djeshme. Siç informojnë nga MPB, më 29 mars në orën 16:30, policia nga stacioni ...
AlMaKos | para 45 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

Lajm i mirë për Gostivarin: Shërohet pacientja e vetme me COVID19
Lajm i mirë për Gostivarin: Shërohet pacientja e vetme me COVID19
Mbajti mbledhje Shtabi i emergjencës – Gostivari mbetet vetëm me një person të infektuar Shtabi i emergjencës në Gostivar ku përfshihen komunat Gostivar, Vrapçisht dhe Mavrovë-Rostushë mbajti mbledhje të rregullt në të ...
AlMaKos | para 55 min | 11 artikuj te ndërlidhur »

Paketa anti-Koronavirus/ Kush përfiton pagën minimale nga shteti dhe si mund ta marrë atë
Kryeministri Edi Rama paraqiti më 19 mars një sërë masash financiare për të përballuar krizën nga koronavirusi dhe pasojat shoqërore dhe ekonomike të saj.Për bizneset e vogla, qeveria ka parashikuar financim të ...
AlMaKos | para 60 min | 22 artikuj te ndërlidhur »

Mesazhi i drejtorit të Agjencisë së Zbulimit me rastin e Ditës së themelimit
Të nderuar, Përkujtimi i ditës së AZ paraqet rast me të cilin të gjithë të punësuarit në Agjenci të ndjehen krenar për institucionin në të cilin punojnë. Këtë vit festojmë 25 vjetorin e miratimit të ligjit për AZ si dhe ...
AlMaKos | para 68 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Komuna Çair vazhdon të përkujdeset për sigurinë e personelit mjekësor dhe pacientëve të tyre
Komuna Çair vazhdon të përkujdeset për sigurinë e personelit mjekësor dhe pacientëve të tyre
Shërbimet e Komunës së Çairit gjatë ditës së sotme shpërndanë maska mbrojtëse dhe mjete për dezinfektim në 15 ambulanta private në territorin e Komunës së Çairit. Kujdesi për sigurinë e personelit mjekësor që janë në ...
AlMaKos | para 72 min | 12 artikuj te ndërlidhur »

Adriatik Alimadhi ndodhet në spital duke luftuar me Koronavirus, vjen lajmi i keq për deputetin
Ditët e fundit Adriatik Alimadhi deklaroi se ishte prekur nga COVID-19. Kështu Alimadhi bëhet i pari deputet që është infektuar me virusin. Por teksa ai gjendet në spital, duke luftuar me sëmundjen, kolegët e tij e kanë ...
AlMaKos | para 76 min | 6 artikuj te ndërlidhur »

Qendra spitalore e Kërçovës, mungojnë mjetet mbrojtëse nga Kovid 19
Të gjitha testet e deritanishme të realizuara përmes terminit të caktuar nga mjeku amë, në punktin e Qendrës spitalore të Kërçovës, kanë qenë negative. Nga Shtëpia e shëndetit në Kërçovë, thotë se aktualisht ...
AlMaKos | para 83 min | 5 artikuj te ndërlidhur »

I martuar me miliarderen kineze/ Modeli shqiptar: Ndihmojmë Shqipërinë me 200 mijë maska
Modeli i njohur shqiptar, prej kohësh jeton jashtë, duke shijuar jetën krah bashkëshortes së tij miliardere. Rolando Lekaj, i cili është martuar prej dy vitesh me biznesmenen shumë të fuqishme nga Kina, ka bërë ...
AlMaKos | para 86 min | 16 artikuj te ndërlidhur »

Befason selektori i Brazilit: Neymar i rëndësishëm, por jo i pazëvendësueshëm
Selektori i kombëtares së Brazilit, Tite, ka dhënë disa komente lidhur me Neymar. Ylli i Paris Saint Germain ka qenë një nga lojtarët kryesor të kombëtares së Brazilit në vitet e fundit. Këtë gjë e ka thënë edhe Tite, ...
AlMaKos | para 90 min | 3 artikuj te ndërlidhur »

“I moshuar dhe i sëmurë”/ Del nga burgu babai i Altin Hajrit, i dyshuar për rrëmbimin dhe vrasjen e Jan Prengës
Gjykata e Posaçme për Krimin e Organizuar dhe Korrupsionin, GJKKO ka liruar nga qelia Bajram Hajrin, babain e Altin Hajrit duke i ndryshuar masën e sigurisë nga arrest me burg në arrest shtëpie. Bajram Hajri u arrestua ...
AlMaKos | para 90 min | 14 artikuj te ndërlidhur »

Todorov: Inkuadrimi në NATO triumf i Qeverisë, por edhe i tërë shoqërisë së Maqedonisë
Todorov: Inkuadrimi në NATO triumf i Qeverisë, por edhe i tërë shoqërisë së Maqedonisë
Ditë historike për NATO-n dhe të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut. Këtu jemi qëndrojmë fuqishëm dhe stabil para selisë qendrore të NATO-s, përfundimisht së bashku të gjithë aleatët. Flamuri ynë valoi së bashku me ...
AlMaKos | para 94 min | 81 artikuj te ndërlidhur »

Transportuesit kërkojnë më shumë ndihmë nga Qeveria
Transportuesit kërkojnë më shumë ndihmë nga Qeveria
Oda e Shërbyesve ka kërkuar masa të reja nga Qeveria me qëllim lehtësimin e punës së transportuesve duke paralajmëruar se ky sektor është ndër më të goditurit në vend nga kriza me koronavirusin dhe shumë kompani ...
AlMaKos | para 103 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Vdes në rrethana misterioze polici 53-vjeçar, dikur kampion mundjeje dhe pjesë e forcave RENEA, deputeti bën publik lajmin e hidhur
Mustafa Hoxha, polici e komisariatit nr.3, është ndarë nga jeta në moshën 53-vjeçare. Lajmin e hidhur e ka bërë me dije deputeti Lefter Maliqi, i cili në një status në rrjetet sociale ka ndarë me të gjithë ndjekësit e ...
AlMaKos | para 106 min | 2 artikuj te ndërlidhur »

Përleshje në Prishtinë, plagoset me thikë një shtetas i huaj
Përleshje në Prishtinë, plagoset me thikë një shtetas i huaj
Një përleshje në mes të disa personave në Prishtinë, ka eskaluar deri në përdorimin e armës së ftohte, ku si pasojë, një person është plagosur. Rasti ka ndodhur në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, mesditën e ...
AlMaKos | para 115 min | 9 artikuj te ndërlidhur »

Gazetarja bën gjestin human në kohë të vështira/ Rezarta Delisula dhuron gjak dhe bën thirrje: 250 fëmijë presin ndihmë
Situata e vështirë e Koronavirusit, duket se ka lënë mënjanë edhe problemet e tjera të shëndetësisë. Një thirrje që është evidentuar shumë ditët e fundit është mbarimi i rezervave të gjakut për fëmijët talasemikë. ...
AlMaKos | para 119 min |

Statistika e ditës për numrin e rasteve të reja prej nesër nga ora 15:00
Statistika e ditës për numrin e rasteve të reja prej nesër nga ora 15:00
Instituti për Shëndet Publik prej nesër, 31 mars, do ta dorëzojë statistikën e ditës për numrin e rasteve të reja deri në orën 15:00, për çka menjëherë do të dërgojmë informacion te mediat, kumtoi Ministria e ...
AlMaKos | para 2 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Vendim i ri i qeverisë, procedurat penale të mos vjetërsohen
Vendim i ri i qeverisë, procedurat penale të mos vjetërsohen
Alsat 2020-03-30T16:05:34+02:00 Qeveria, përmes një dekreti që ka fuqi ligjore, ka vendosur, që të mos vjetrohen procedurat e ndjekjes penale, mëson Alsat. Ky dekret do të hyjë në fuqi, nga shpallja e gjendjes së ...
AlMaKos | para 2 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Rama: Dy javët e para të prillit do të jenë prova e zjarrit
Kryeministri Rama në një lidhje për Top Chanel u shpreh se javët e para të prillit do të jenë edhe prova e zjarrit për të parë sesi ka ndryshuar kurba në krahasim me vendet e tjera Sot ne u futëm në regjim të ...
AlMaKos | para 2 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi, 3 fshatra të Strugës mund të izolohen plotësisht
Koronavirusi, 3 fshatra të Strugës mund të izolohen plotësisht
Pas pesë personave të infektuar me koronavirus në fshatrat Tatesh, Veleshtë dhe Labunishtë, komuna e Strugës nga Qeveria kërkoi që të izolohen këto vendbanime. Zv/ministri i shëndetësisë, Armend Arsllani, tha se nuk ...
AlMaKos | para 2 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Portierja Pauline Peyraud-Magnini është infektuar me COVID -19
Portierja e Arsenalit, Pauline Peyraud-Magnin thotë se ajo ishte “e frikësuar”, por është shëruar pasi kontraktoi koronavirusin. Francezja është personi i dytë në Arsenal që konfirmoi se kishte virusin, pas menaxherit ...
AlMaKos | para 2 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Covid-19 ka vënë në rrezik edhe MPB-në
Covid-19 ka vënë në rrezik edhe MPB-në
Alsat 2020-03-30T15:44:43+02:00 Virusi Korona ka vënë në rrezik edhe Ministrinë e Punëve të Brendshme. Zëvendësministri Agim Nuhiu njoftoi se gjithsej 5 persona janë të diagnostikuar me Covid-19, ndërsa më i rrezikuar ...
AlMaKos | para 3 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Spasovski: Prej sot, ne jemi NATO
Spasovski: Prej sot, ne jemi NATO
Kryeministri teknik, Oliver Spasovski ka thënë se sot po realizohet arritja më e madhe e Maqedonisë së Veriut që nga pavarësia e deri tani. “Flamuri i RMV-së sot u ngrit në rrethin e flamujve të familjes së Aleancës së ...
AlMaKos | para 3 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Rama i çon mesazh Brukselit nga mediat italiane: Po luajnë secili në mbrojtje, kështu nuk shkohet asgjëkundi
Kryeministri Edi Rama në një intervistë për median italiane Skynews24, ka shjeguar pse qeveria shqiptare vendosi të dërgojë 30 mjekë e infermierë në mbështetje të mjekëve italiane në këtë betejë me koronavirusin, duke ...
AlMaKos | para 3 ore | 382 artikuj te ndërlidhur »

Stoltenberg: Maqedonia e Veriut tani i ka miqtë dhe aleatët më të mirë në botë
Stoltenberg: Maqedonia e Veriut tani i ka miqtë dhe aleatët më të mirë në botë
I dëshirojmë mirëseardhje Maqedonisë së Veriut në familjen e NATO-s. Ky është moment historik për Maqedoninë e Veriut, vjen në një kohë të koronavirusit. Me këto fjalë ka përshëndetur ngritjen e flamurit të Maqedonisë ...
AlMaKos | para 3 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Taravari: Qëndroni në shtëpi, 2 javët e ardhshme janë kyçe
Alsat 2020-03-30T15:26:28+02:00 Bankat dhe Institucionet tjera ku grumbullohen njerëz të caktojnë sigurime speciale, këtë e kërkoi shtabi i krizës i tre komunave, Gostivar, Vrapçisht dhe Rostushë. Kreu i komunës së ...
AlMaKos | para 3 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët
Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” së bashku me Kuzhinën humanitare të Dibrës ka ndarë 100 pako me ndihma për dibranët
Shoqata kulturore humanitare “Merhamet” ka ndihmuar sot me 100 pako me artikuj ushqimorë banorët të Dibrës, të cilët janë në izolim për shkak koronavirusit. Zeqri Cenka, përfaqësues i Kuzhinës humanitare Dibër, ka ...
AlMaKos | para 3 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Riatdhesimi i shqiptarëve të bllokuar jashtë, ministrja Balluku: Ja si do të procedohet me ata që kthehen
Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ka dhënë detaje se si po ecën procesi i riatdhesimit të shqiptarëve që ndodhen të bllokuar jashtë vendit, për shkak të mbylljes së kufijve nga situata e krijuar ...
AlMaKos | para 3 ore | 87 artikuj te ndërlidhur »

Murati: Personat e papunësuar edhe nëse nuk paraqiten me kohë në Ent nuk është problem
Murati: Personat e papunësuar edhe nëse nuk paraqiten me kohë në Ent nuk është problem
Agjencioni për Punësim i Maqedonisë së Veriut i njofton të gjithë qytetarët se të cilët duhet të paraqiten si të papunë në entin për punësim se afati i paraqitjes prolongohet dhe do të mund të paraqiten pas skadimit të ...
AlMaKos | para 3 ore |

Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së NATO-s
Flamuri i Maqedonisë së Veriut tashmë është ngritur në selinë e NATO-s në Bruksel, me çfarë edhe u shënua aderimi i vendit tonë në Aleancën Veriatlantike. The post Flamuri i Maqedonisë së Veriut ngritët para selisë së ...
AlMaKos | para 3 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Mesazhi i Ermal Mamaqit për qyetetarët nga izolimi: Shfrytëzojeni këtë kohë dhe mos e lini mendjen të ikë
Mesazhi i Ermal Mamaqit për qyetetarët nga izolimi: Shfrytëzojeni këtë kohë dhe mos e lini mendjen të ikë
Moderatori, producenti dhe biznesmeni gjatë një lidhje për “Neës24” ka treguar se si po e kalon karantinën bashkë me familjen. Mamaqi tha se projektet profesionale janë ndërprerë por se ka gjetur një tjetër mënyrë për ...
AlMaKos | para 3 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Edhe një person nga Dibra ndërroi jetë nga Koronavirusi, gjithsej katër!
Edhe një person nga Dibra ndërroi jetë nga Koronavirusi, gjithsej katër!
Ka ndërruar jetë edhe një pacient dibran i infektuar me Covid 19. Bëhet fjalë për pacient i cili para disa ditëve u transferua nga Dibra në klinikën e Shkupit. Ai ka qenë i afërt me familjen ku u transmetua sëmundja. ...
AlMaKos | para 3 ore | 32 artikuj te ndërlidhur »

Kumanovë, “Vllaznia” ndihmon familjet në nevojë
Shoqata për edukim “Vllaznia”në Kumanovë, ka realizuar një aksion humanitar për shpërndarjen e pakove ushqimore dhe mjeteve higjienike për familjet në nevojë. “Kërkesat për ndihmë nga ana e qytetarëve janë të shumta dhe ...
AlMaKos | para 3 ore | 79 artikuj te ndërlidhur »

Lojërat Olimpike nisin më 23 korrik 2021
Lojërat Olimpike nisin më 23 korrik 2021
Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) dhe Komiteti Organizues i Lojërave në Tokio kanë vendosur për datën e re për zhvillimin e Olimpiadës. Organizatorët e Lojërave dhe IOC kanë vendosur 23 korrikun 2021, si datën për ...
AlMaKos | para 4 ore | 37 artikuj te ndërlidhur »

AUV për katër ditë ka zbatuar 367 kontrolle, janë shqiptuar 19 masa
Agjencia për ushqim dhe veterina nga data 23 deri më 27 mars të këtij viti ka kryer 367 kontrolle dhe ka shqiptuar 19 masa. Siç kumtoi sot kryetarja e Këshillit inspektues, Magdalena Filipovska Grashkoska, AUV-ja ka ...
AlMaKos | para 4 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

Shtabi i krizës: Në Gostivar nuk ka të infektuar të rinj, gjendja është nën kontroll
Në rajonin e Gostivarit nuk ka raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, ndërsa gjendja në tre komunat është nën kontroll, kjo është vlerësimi i Shtabit të Krizës, në të cilin përveç përfaqësuesve të institucioneve, ...
AlMaKos | para 4 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

KE jep ndihmë emergjente për Maqedoninë për ballafaqim me coronavirusin
KE jep ndihmë emergjente për Maqedoninë për ballafaqim me coronavirusin
Komisioni Evropian ka njoftuar lirimin e menjëhershëm të 38 milion eurove ndihma për Ballkanin Perëndimor për të trajtuar krizën shëndetësore dhe zhvendosjen e 374 milion eurove ndihma për të trajtuar pasojat ...
AlMaKos | para 4 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Mbërrijnë në Shkup shtetasit tanë nga Baseli dhe Vjena, dërgohen në karantinë shtetërore
mde Alsat 2020-03-30T14:27:09+02:00 Me fluturime të organizuara humanitare nga Vjena dhe Baseli sot pritet të arrijnë në vend gjithsej 360 shtetas tanë, të cilët më pas me autobusë do të dërgohen në hotelet e caktuara ...
AlMaKos | para 4 ore | 59 artikuj te ndërlidhur »

VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM po sillen në mënyrë të papërgjegjshme
VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM po sillen në mënyrë të papërgjegjshme
Nga VMRO-DPMNE deklarojnë se ekonomia e Maqedonisë aktualisht është në vështirësi. Ekonomia ka nevojë për ndihmë serioze që të tejkalojë krizën me coronavirusin. Qytetarët panë që gjatë një gjendje të jashtëzakonshme, ...
AlMaKos | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

“Koronavirusi na ka ndyshuar jetën”, mjekja onkologe Çeliku: Kemi pezulluar ndërhyrjet, kjo sëmundje që erdhi në mënyrë të papritur, është shumë ngjitëse
Kirurgia onko-gjinekologe, Silvana Çeliku në një lidhje të drejpërdrejtë telefonike në ‘Neës24, tregoi se si po veprohet me pacientët në pavionin onkologjik në QSUT. Çeliku tha se ndërhyrje kirurgjikale janë pezulluar ...
AlMaKos | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Nga e mërkura pritet mot i ftohtë me reshje shiut dhe bore
Nga e mërkura pritet mot i ftohtë me reshje shiut dhe bore
Alsat 2020-03-30T14:03:24+02:00 Nën ndikimin e një vale të lagësht dhe të ftohtë ajrore të mërkurën do të fillojnë reshjet e shiut, ndërsa nëpër male reshje të borës. Në disa vende reshjet do të jenë të mëdha, mbi 25 ...
AlMaKos | para 4 ore | 72 artikuj te ndërlidhur »

Gashi i shkruan letër EVN-së: Gjatë epidemisë rryma të jetë vetëm me tarifën e lirë!
Drejtuar: z. Shtefan Peter, kryetar i Këshillit Drejtues të “EVN Maqedoni” I nderuari z. Peter, kam kënaqësi t’ju drejtohem me këtë letër para së gjithash duke uruar që të jeni mirë me shëndet dhe të mos keni shqetësime ...
AlMaKos | para 4 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Sidrit Bejleri humb njeriun e afërt: Nuk mund të zhvillojmë ceremoni mortore as siç e do tradita
Sidrit Bejleri humb njeriun e afërt: Nuk mund të zhvillojmë ceremoni mortore as siç e do tradita
Ndërkohë që Shqipëria dhe shtetet e botës po luftojnë ndaj një armiku të padukshëm siç është koronavirusi,këngëtari Sidrit Bejleri ka njoftuar se ka humbur një njeri të afërt. Në rrjetet sociale, Sidrti shkruan se në ...
AlMaKos | para 4 ore | 8 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho zgjedh 11shen më të mirë që ka stërvitur, nuk mungojnë befasitë
Ndërkohë që futbolli dhe çdo sport tjetër në botë është ndalur për shkak të përhapjes me shpejtësi të virusit vdekjeprurës, Covid-19, Mourinho për gazetën Marca ka bërë publike 11shen më të mirë të lojtarëve që ai ka ...
AlMaKos | para 5 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Seancë e Qeverisë, shqyrtohen masa shtesë si pasojë e Covid-19
Alsat 2020-03-30T13:15:38+02:00 Qeveria sot do të mbajë seancë në të cilën pritet të shqyrtohen masat shtesë pas gjendjes së jashtëzakonshme të krijuar si pasojë e pandemisë Covid-19. Siç mëson Alsat, në mbledhjen e ...
AlMaKos | para 5 ore | 18 artikuj te ndërlidhur »

Dënim me nga 2.000 euro për dy shkupjanë, nuk respektuan rregullat gjatë pandemisë
Alsat 2020-03-30T12:54:40+02:00 Kundër dy personave, Prokuroria themelore publike Shkup sot parashtroi propozime për dënime për shkak të veprave të kryera penale – mosveprim sipas rregullave shëndetësore gjatë ...
AlMaKos | para 5 ore | 95 artikuj te ndërlidhur »

Koronavirusi/ Rama: Sa më fort të shtrëngohemi dhe rezistojmë sot aq më pak viktima e plagë të rënda do te kemi
Kryeministri Edi Rama ka publikuar së fundmi në “Facebook”një grafik që tregon ritmin e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri dhe në vende të tjera të rajonit dhe botës. Rama u bën thirrje qytetarëve që të bëjnë ...
AlMaKos | para 5 ore | 30 artikuj te ndërlidhur »

Mourinho unik, fillon stërvitjet online
Mourinho unik, fillon stërvitjet online
Pandemia e koronavirusit mund të shpëtojë sezonin e Tottenhamit nëse realizohet skenari i rastit më të keq dhe sezoni i Premierligës shpallet i pavlefshëm. Megjithë zëvendësimin e Mauricio Pochettino me Jose Mourinho ...
AlMaKos | para 5 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved