ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/01/2020 03:28

ABCNews
Vite më parë ia hoqi Tottenhamit nga duart, Mourinho gati të shlyejë “fajin”
Jose Mourinho vazhdon të shohë alternativa të ndryshme për të përforcuar Tottenhamin e tij. Një ndër objektivat e portugezit zbulohet nga The Sun, që raporton se trajneri po tenton të sigurojë shërbimet e Willian. ...
ABCNews | para 4 ore | 5 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Artan Hoxha hedh dyshimet e para: Kush e ka porositur vrasjen spektakolare të Rrëshenit?
Vrasja e Kastriot Reçit në Rrëshen është etiketuar si spektakolare për shkak se u krye me snajper nga një distancë prej 200 metrash. Snajperisti nga kati i 9-të i pallatit qëlloi me një plumb të vetëm 47 vjeçarin në ...
ABCNews | para 4 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Dëmtimet te Bayern Munchen, Flick zbulon të rejat e fundit
Trajneri i Bayern Munchen, Hans Flick, ka folur për situatën e dëmtimeve te bavarezët. Kingsley Coman dhe Javi Martinez janë emrat që shqetësojnë më shumë, pasi të dy futbollistët pësuan dëmtime të rënda disa javë më ...
ABCNews | para 4 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Guardiola: E adhuroj Hodgson, jam i lumtur për festën e lojtarëve
Pep Guardiola ka një admirim të madh për rivalin e nesërm. Manchester City pret në shtëpi Crystal Palace që udhëhiqet në stol nga një emër i njohur si Roy Hodgson. Trajneri spanjoll i “Cityzens” është prononcuar në ...
ABCNews | para 5 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

“Vrasja me mesazh e Tropojës”, Artan Hoxha: Nëse ata reagojnë situata del jashtë kontrollit
Gazetari investigativ Artan Hoxha tha se vrasja e Tropojës është “vrasje me mesazh”. Pra ata që kanë kryer krimin kanë dashur të çojnë mesazh diku. “Guxim Gjyriçi që u vra kishte 20 vite rresht që jetonte i patrazuar në ...
ABCNews | para 5 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

“Vrasja me mesazh e Tropojës”, Artan Hoxha: Nëse ata reagojnë gjithça del jashtë kontrollit
Gazetari investigativ Artan Hoxha tha se vrasja e Tropojës është “vrasje me mesazh”. Pra ata që kanë kryer krimin kanë dashur të çojnë mesazh diku. Kjo ndodh pikërisht në kohën kur jemi në një kohë të trazuar polikisht. ...
ABCNews | para 5 ore | 25 artikuj te ndërlidhur »

Portokallia apo Klanifornia? Delinda Disha: Kisha nevojë për diçka të re
E ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon, aktorja Delinda Disha, humbjen e aktorit Xhevdet Ferri, e konsideron një humbje të madhe. Duke e vlerësuar si një nga artistët më të rëndësishëm, Disha u shpreh se ishte një ...
ABCNews | para 5 ore | 158 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO | Rikthehet Bundesliga, Schalke mposht pastër M’Gladbach
Schalke 04 e nisi me fitore vitin 2020. “Blutë Mbretërorë” mposhtën 2-0 në shtëpi ekipin e M’Gladbach me dy gola të shpejtë në pjesën e dytë. Golashënuesi më i mirë i ekipit, Suat Serdar zhbllokoi ndeshjen në minutën e ...
ABCNews | para 5 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Tjetër kandidat për Suson, klubi spanjoll nis bisedimet me Milanin
Merkato e Milanit nuk është mbyllur dhe priten të tjera afrime dhe largime. Suso është një ndër lojtarët me valixhe gati dhe e ardhmja e tij është mes Serie A dhe La Ligës spanjolle. Romës dhe Sevillës i është bashkuar ...
ABCNews | para 5 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO | VAR-i ndal Armando Sadikun, a është pozicion jashtë loje ky?
Malaga po luan në transfertë me Fuenlabrada dhe pjesa e parë është mbyllur në barazim pa gola. Një minuta nga fundi i fraksionit të parë të lojës është regjistruar një moment shumë i diskutueshëm, që kishte për ...
ABCNews | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Marrëveshja e re Rama-Basha, Mustafa Nano: Pse, Amerikës do ia hidhni ju?!
Mustafa Nano në monologun e tij për këtë javë në “Provokacija” ka folur për një marrëveshje të re Rama-Basha. “Do të ketë një marrëveshje të re Rama-Basha. Është frika që do t’i bëjë ata bashkë. Por nuk kanë për të ...
ABCNews | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Young karikon popullin zikaltër: Faleminderit për mikpritjen, kam ardhur për trofe
Antonio Conte e ka të qartë që nevojiten lojtarë me eksperiencë për të rrëzuar Juventusin nga froni. Zikaltrit po zhvillojnë një kampionat fantastik dhe ndodhen dy pikë poshtë bardhezinjve kryesues. Sot ishte dita e ...
ABCNews | para 6 ore | 53 artikuj te ndërlidhur »

“Nuk mund të izolohemi nga bota”, Kokëdhima: Vendosim trarë me Kosovën dhe duam të heqim trarët me Serbinë
I ftuar në “Provokacija” me Mustafa Nanon, kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima është shprehur se bashkimi kombëtar i shqiptarëve është i lidhur me figurën e Skëndërbeut. “Bashkimi kombëtar presupozon minimalisht ...
ABCNews | para 6 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Zyrtare: U largua nga Laçi, Ymeri transferohet në Kosovë
Ersil Ymeri do ta vijojë karrierën në Kosovë. Mesfushori nga Malësia e Madhe ka nënshkruar me ekipin e Llapit. Ai i është bashkuar skuadrës nga Podujeva në stërvitje, ndërkohë që kontrata e tij është 6 mujore me opsion ...
ABCNews | para 6 ore | 16 artikuj te ndërlidhur »

Setien: Unë trajner i Barcelonës? Kur u zgjova e besova realisht
Quique Setien nuk e beson ende se është bërë trajneri i Barcelonës. 61-vjeçari ka dhënë një prononcim interesant për Barça TV, aty ku thekson se dita e prezantimit ka qenë një ndër më të bukurat e jetës. Trajneri i ...
ABCNews | para 6 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO | Sedat Berisha me ekip të ri, prezantim super
Sedat Berisha rikthehet të luajë në Maqedoninë e Veriut. Një ditë më parë ka mbyllur bashkëpunimin me Dritën e Gjilanit dhe kjo erdhi pas një viti me klubin dardan. Më parë qendërmbrojtësi kishte provuar edhe ...
ABCNews | para 6 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

Mustafa Nano: Do të ketë një marrëveshje të re Rama-Basha
Mustafa Nano në monologun e tij për këtë javë në “Provokacija” ka folur për një marrëveshje të re sipas tij e njohur si Rama-Basha. “Do të ketë një marrëveshje të re Rama-Basha. Është frika që do t’i bëjë ata bashkë. ...
ABCNews | para 6 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Vjen edhe firma me Napolin, Rrahmani bëhet milioner
Amir Rrahmani do të kalojë te skuadra e Napolit në verë. Qendërmbrojtësi, pas gjashtë muajsh në Serie A ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve, por ka qenë klubi i financuar nga Aurelio Di Laurentiis ai që ka bërë ...
ABCNews | para 6 ore | 81 artikuj te ndërlidhur »

Simeone: Morata si Inzaghi, por atë nuk kishte VAR dhe luante me Juventusin
Atletico Madrid luan nesër kundër Eibar jashtë fushe (21:00), teksa Diego Simeone nuk i ka kursyer batutat dhe thumbimet ndaj Juventusit. Trajneri i ekipit “Colchoneros” bën një krahasim midis Alvaro Moratës dhe Pippo ...
ABCNews | para 6 ore |

Miqësorja, Tërbuni i tregon forcën Internacionalit
Tërbuni ka pësuar disa ndryshime këtë muaj, teksa për t’u përmendur është zëvendësimi i trajnerit Oltijon Kërnaja me Edmond Dalipin. Pukjanët sot kanë zhvilluar edhe një ndeshje miqësore me ekipin e Kategorisë së Dytë, ...
ABCNews | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Dhurata e fundit për Mezanin, akord me lojtarin e Bosnje Hercegovinës
Gjilani ka bërë edhe një tjetër afrim. Klubi dardan i ka bërë një dhuratë tjetër trajnerit Gentian Mezani. Ata arritën akordin me mesfushorin Muamer Svraka, të cilin i prenë edhe biletën për në Turqi ku po zhvillojnë ...
ABCNews | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Milan i rikthehet objektivit të verës, synon mesfushorin e Juves
Milan po kërkon një mesfushor dhe ka hedhur sytë nga Juventusi. Maldini, Boban dhe Pioli pëlqejnë shumë Emre Can, të pakënaqurin e madh të bardhezinjve. Sportmediaset raporton se kuqezinjtë e tentuan gjermanin edhe në ...
ABCNews | para 7 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Interi bastis anglezët e United, zyrtarizohet afrimi i parë
Inter lëviz në merkato. Ashley Young ka nënshkruar për gjashtë muaj me zikaltrit, me opsion për të rinovuar edhe për një sezon tjetër. Raportohet se për mbrojtësin e majtë do të paguhen 1.5 milion euro. Veterani ...
ABCNews | para 7 ore | 53 artikuj te ndërlidhur »

Opsioni fantastik, Iniesta: Unë dhe Xavi te Barcelona? Nuk tingëllon keq
Andres Iniesta dhe Xavi janë një ndër dyshet më të forta të historisë. Dy mesfushorët zhvilluan një futboll spektakolar te Barcelona dhe ishin një ndër shkaqet kryesorë të fitimit të shumë trofeve nga klubi katalanas. ...
ABCNews | para 7 ore | 57 artikuj te ndërlidhur »

Batuta epike e Klinsmann: Unë te Bayerni? S’mund të martohesh me gruan që ke divorcuar
Bundesliga gjermane rikthehet sonte me duelin Schalke-M’Gladbach, ndërsa Bayern Munchen do të zbresë në fushë nesër jashtë fushe ndaj Herthës së Berlinit, duel që nis në orën 15:30. Ish-sulmuesi i njohur gjerman dhe ...
ABCNews | para 7 ore | 11 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO | Odise Roshi i zoti edhe me kokë, shënon në miqësore
Odise Roshi ka shënuar në miqësoren e sotme që Akhmat Grozny ka regjistruar kundër hungarezëve të PAKS. Mesfushori fierak ishte titullar si zakonisht dhe u bë protagonist për skuadrën e tij. Ai e realizoi në fundin e ...
ABCNews | para 7 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Kush është 49-vjeçari që u mor peng nga njerëz të maskuar në Kamëz
Një burrë u rrëmbye me makinë nga dy persona të maskuar sot në mesditë në Kamëz, pasi u dhunua prej tyre në rrugë. Disa orë pas ngjarjes personi i rrëmbyer i identifikua si Jak Prenga, 49 vjeç. Makina tip foristrade e ...
ABCNews | para 7 ore | 41 artikuj te ndërlidhur »

Orë vendimtare për Kastratin, mund të rivalizojë portierin e Italisë
Elhan Kastrati mund të ndryshojë ekip në orët e ardhshme, sikurse raporton eksperti i merkatos në Itali, gazetari Gianluca Di Marzio. Portieri shqiptar aktualisht është pjesë e Pescara, por mund të transferohet te ...
ABCNews | para 7 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Reagon OSHEE, tregon pse doli me humbje
Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka mbyllur vitin 2019 me një humbje. Kjo situatë ka ardhur pavarësisht çmimit të energjisë i cili rezulton më i larti në rajon apo masave penalizuese ndaj qytetarëve që ...
ABCNews | para 8 ore | 23 artikuj te ndërlidhur »

Merkel: Koha për hapjen e negociatave, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë në të njëjtin grup
Gjermania dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar lidhur me këtë të enjten në takimin me homologun kroat, ...
ABCNews | para 8 ore | 61 artikuj te ndërlidhur »

Bombë në makinën e arbitrit, anulohet kampionati qipriot
Federata Qipriote e Futbollit (CFA) ka anulluar të gjitha takimet që ishin parashikuar për tu luajtur ditën e sotme. Ky vendim vjen si pasojë e refuzimit nga ana e gjyqtarëve për të arbitruar këtë javë, pas kërcënimit ...
ABCNews | para 8 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Superoperacion/ Kapet 60 kg drogë çokollatë, arrestohet Pajtim Aga dhe 3 të tjerë
Një operacion i gjerë policor i shtrirë në disa qytete është duke është u zhvilluar mbrëmjen e kësaj të premte nga Policia e Shtetit. Gazetari i Abc News, Andi Qosja raporton se është goditur një grup trafikantësh. ...
ABCNews | para 8 ore | 12 artikuj te ndërlidhur »

“Në fillim ziheshim, pastaj u bëmë si vëllezër. Uroj të mos luajë ndaj Bolognas”
Trajneri i Bolognas, Sinisa Mihajlovic tregon pse Zlatan Ibrahimovic refuzoi ofertën e tij si dhe marrëdhënien e tij me suedezin. Kujtojmë se Ibra u rikthye këtë muaj në Serie A te Milani, pas 7 viteve larg Seria A. ...
ABCNews | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

“Tërmeti”, Tirana më shumë fonde se Durrësi: 200 milionë lekë për vlerësimin e banesave
Në Tiranë janë inspektuar më shumë pallate të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Vendimet e zbardhura në fletoren zyrtare i kanë akorduar Bashkisë së Tiranës më shumë fonde për inspektimin e objekteve të cilat ...
ABCNews | para 8 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Klopp: Habitem nga stili i United, katastrofë Kupa e Afrikës në janar
Liverpool pret Manchester United në “Anfield” të dielën (17:30). Ky cilësohet si derbi i Anglisë, teksa djemtë e Solskjaer janë të vetmit që kanë arritur t’i marrin pikë Liverpoolit këtë sezon. Jurgen Klopp ka kritikuar ...
ABCNews | para 8 ore | 10 artikuj te ndërlidhur »

“Termeti”, shtyhet seanca maratonë për 31 të arrestuarit: Vendimi të shtunën
Përfundon pa vendim senca e vlerësimit të masës së sigurisë për 31 personat e arrestuar për dëmtimet e ndërtesave nga tërmeti në disa zona të kryeqytetit. Pas një seance që ka zgjatur rreth 7 orë, gjykata penale ka ...
ABCNews | para 9 ore | 27 artikuj te ndërlidhur »

Sherefedin Shehu: PD të ishte kategorikisht kundër uljes në tavolinë me Damian Gjiknurin
Në 11 shtator të 2016 e gjithë PD-ja ishte në Dibër për të nxjerrë fitues kandidatin e saj, Sherefedin Shehu të zgjedhjeve të pjesshme për kryebashkiak. Shehu humbi përball kandidatit të PS dhe Parti Demokratike ...
ABCNews | para 9 ore | 3 artikuj te ndërlidhur »

Tronditëse/Babai i 8 fëmijëve: Isha në punë, më thanë ka ra zjarri, u djeg kalamani
Tragjedia ka pllakosur familjen e varfër Çoku në Sanxhak të Laçit. Kasollja mori fjalë gjatë pasdites dhe flakët përpinë vogëlushin 2 vjeç. Babai tregon se ishte në punë kur mësoi tragjedinë. “Isha në punë më thanë se ...
ABCNews | para 9 ore | 58 artikuj te ndërlidhur »

Burokracitë pengesë, Rey Manaj firmos javën tjetër
Rey Manaj ka fluturuar drejt Barcelonës dhe ditën e sotme ai ka kryer vizitat mjekësore. Sulmuesi lushnjar nuk do të mund të luajë këtë fundjavë kundër Nastic Tarragona, pasi firma me katalanasit do të vijë në fillim të ...
ABCNews | para 9 ore | 21 artikuj te ndërlidhur »

Bizneset vuajnë për punonjës të kualifikuar, prodhuesit: Po punësojmë teknike nga BE
Mungesa e punonjësve të kualifikuar po rrit kostot për bizneset shqiptare ndërkohë që niveli i papunësisë tek të rinjtë vijon të mbetet i lartë. Bashkimi i Prodhuesve Shqiptar deklaron se më shumë këtë mangësi e ndjejnë ...
ABCNews | para 9 ore | 6 artikuj te ndërlidhur »

Tare nuk dorëzohet për Kumbullën, ka një plan për të fituar garën me Interin
Marash Kumbulla është një ndër emrat më të përfolur në merkato. Mbrojtësi shqiptar po zhvillon sezonin e parë me Hellas Veronën në Serie A dhe i ka surprizuar të gjithë me paraqitjet e tij pozitive. Shumë klube po e ...
ABCNews | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Ngjela flet për misionin e ambasdores së re: Amerika nuk të lutet, i ka zbuluar hajdutët
I ftuar në studion e “ABC News”, avokat Spartak Ngjela thotë se politikanët janë të trembur jo vetëm nga reforma në drejtësi por dhe ndryshimi i sistemit. Sipas tij Shqipëria po shkon drejt shkatërrimit. “Shqipëria po ...
ABCNews | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Atletico Madrid “kopjon” Cityn, blen klubin kanadez dhe zgjeron markën
Atletico Madrid po kopjon Manchester City. “Cityzens” ishin të parët që tentuan zhvillimin e markës së tyre dhe zotërojnë klube të tjera nëpër botë, duke filluar nga India, Australia dhe MLS, kampionati i SHBA. Të ...
ABCNews | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ngjela për liderët e politikës: SPAK u ka gjetur paratë offshore. Marrëveshjet s’janë puthje
I ftuar në studion e “Abc News” avokati Spartak Ngjela ka folur për marrëveshjen e reformës zgjedhore mes PS -PD. Ngjela u shpreh se marrëveshjet realizohen për diçka të përbashkët. “Marrëveshjet nuk janë puthje, bëhen ...
ABCNews | para 9 ore | 4 artikuj te ndërlidhur »

Keidi Bare në listën e dëshirave, zbulohet oferta e re
Problemet ekonomikë që ka Malaga e kanë kthyer në një supermarket, ku klubet e tjera spanjolle mundohen të blejnë sa më lirë të jetë e mundur. Një nga lojtarët më të kërkuar është mesfushori i kombëtares shqiptare, ...
ABCNews | para 9 ore | 2 artikuj te ndërlidhur »

Ndryshimet në Champions League, njihuni me risitë e kompeticionit
Ashtu si u paralajmërua pranverën e kaluar nga shoqata europiane e klubeve (ECA), duke filluar që nga sezoni 2024/2025, formati i Champions League mund të ndryshojë. UEFA dhe ECA po studiojnë në fakt detajet e reformës, ...
ABCNews | para 9 ore | 7 artikuj te ndërlidhur »

Elozhet e Gattusos: Të rrallë lojtarët si Hysaj, ka shtatë vite që luan kështu
Napoli siguroi një fitore të thjeshtë në mesjavë përballë Perugias (2-0) dhe u kualifikua në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Ekipi i Gattusos do të tentojë të njëjtën gjë nesër përballë Fiorentinës në “San Paolo”, duel ...
ABCNews | para 10 ore | 15 artikuj te ndërlidhur »

“Thumbimet” e Mourinhos: Eriksen luan nesër, s’e kuptoj optimizmin e Interit
Mediet italiane raportojnë prej ditësh që Interi është shumë afër sigurimit të shërbimeve të Christian Eriksen. Danezi po zhvillon sezonin e fundit me Tottenham dhe tundohet nga ideja për t’u transferuar në Milanon ...
ABCNews | para 10 ore | 48 artikuj te ndërlidhur »

VIDEO/ Bytyçi: Intrigat e Isa Mustafës për të formuar qeverinë me partinë e Thaçit
Analisti i njohur, Enver Bytyçi tha se Albin Kurti mund të dalë jashtë loje edhe pse LVV ka dalë parti e parë nga zgjedhjet e 6 tetorit 2019. Negociatat e tij me Isa Mustafën duket se janë në ngërç përsa kohë nuk kanë ...
ABCNews | para 10 ore | 294 artikuj te ndërlidhur »

Shqipëria e Beqirit në formë, mposht edhe Ukrainën
Shqipëria U17 ka fituar edhe ndaj Ukrainë, në “Mercedes Benz Aegean Cup”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Elvin Beqiri fituan me rezultatin minimal 1-0 sërish. Vendimtar në takimin e sotëm ka qenë sulmuesi Neziri, i cili ...
ABCNews | para 10 ore | 17 artikuj te ndërlidhur »

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved