ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/06/2019 14:28

Kategorite:


Financial Times: Shqipëria shpreson tek reformat gjyqësore për tu pranuar në BE
Financial Times ka bërë një artikull për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me BE-në. Në shkrim flitet për reformat e thella që vendi ka ndërmarrë për tu anëtarësuar në BE dhe sfidat që po përballet. Në shkrim ...
Top Channel | para 30 min |
Financial Times ka bërë një artikull për çeljen ose jo të negociatave të Shqipërisë me BE-në. Në shkrim flitet për reformat e thella që vendi ka ndërmarrë për tu anëtarësuar në BE dhe sfidat që po përballet. Në shkrim ...
Formati i ri i Champions dhe kampionati shqiptar/ Nga Italia, Shqipëria noton mes skandaleve
Po përflitet gjithnjë e më shumë mundësia për të riformatuar formulën aktuale të Champions League, në mënyrë që klubet më të mëdha europiane të kenë mundësi përfitimesh stratosferike. Një ide e cila mbështet fortë nga ...
GazetaTema | para 34 min |
Po përflitet gjithnjë e më shumë mundësia për të riformatuar formulën aktuale të Champions League, në mënyrë që klubet më të mëdha europiane të kenë mundësi përfitimesh stratosferike. Një ide e cila mbështet fortë nga ...
Përleshje masive, tre kosovarë bëjnë për spital katër zviceranë
Një përleshje masive ka ndodhur në St.Gallen gjatë ditës së djeshme, ku të përfshirë ishin tre kosovarë. Në zonën ‘Bruhglasses’ një grup prej tetë burrave zviceran ishin afruar në shkallët e kalimit në ‘Bruhl Gate’, ...
Indeks Online | para 25 min |
Një përleshje masive ka ndodhur në St.Gallen gjatë ditës së djeshme, ku të përfshirë ishin tre kosovarë. Në zonën ‘Bruhglasses’ një grup prej tetë burrave zviceran ishin afruar në shkallët e kalimit në ‘Bruhl Gate’, ...
Tekstili më i vjetër prej mëndafshi i zbuluar në Shqipëri, 2600 vjeçar
Tekstili më i vjetër prej mëndafshi, i zbuluar në Shqipëri është më se 2600 vjeçar. Kështu deklaron studiuesi dhe restauruesi Frederik Stamati, i cili vjen me një tjetër dëshmi të trashëgimisë sonë kulturore. Sipas tij, ...
BalkanWeb | para 38 min |
Tekstili më i vjetër prej mëndafshi, i zbuluar në Shqipëri është më se 2600 vjeçar. Kështu deklaron studiuesi dhe restauruesi Frederik Stamati, i cili vjen me një tjetër dëshmi të trashëgimisë sonë kulturore. Sipas tij, ...
Shkodra e shpëtoi Robert Shvarcin, kur ai ishte vetëm shtatë vjeç (FOTO)
Robert Shvarc ishte vetëm 7 vjeç, kur mbërriti në Shkodër bashkë me familjen e tij e përbërë nga 9 anëtarë. Shqipëruesi dhe poeti i famshëm, lindi në Sarajevë dhe ishte bir i një babai hebre nga Austria, ndërsa nëna e ...
Koha.mk | para 38 min |
Robert Shvarc ishte vetëm 7 vjeç, kur mbërriti në Shkodër bashkë me familjen e tij e përbërë nga 9 anëtarë. Shqipëruesi dhe poeti i famshëm, lindi në Sarajevë dhe ishte bir i një babai hebre nga Austria, ndërsa nëna e ...
Petrit Vasili tregon fundin e mashtruesve....
Nga Petrit Vasili Cili eshte Fundi i atyre qe mashtrojne, vjedhin dhe fyejne popullin ??? Pergjigjen e keni te qarte dhe te pameshirshme nga Curzio Malaparte, kur tregon për fundin e Mussolinit. Ja se cfare thote ...
Gazeta55 | para 30 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Nga Petrit Vasili Cili eshte Fundi i atyre qe mashtrojne, vjedhin dhe fyejne popullin ??? Pergjigjen e keni te qarte dhe te pameshirshme nga Curzio Malaparte, kur tregon për fundin e Mussolinit. Ja se cfare thote ...
Reperi shqiptar donte të kalonte natën me Encën, veprimi i saj ka për ta ‘tronditur’
Gjatë një interviste të mëparshme në ‘Mirage’, reperi i njohur Nushi ka qenë pjesë e rubrikës ‘Kë zgjedh’ aty ku edhe zgjodhi mes emrave të njohur të estadës, shkruan . Kur erdhi radha të pyetet se kë do ta zgjedhte për ...
Lajminet | para 43 min |
Gjatë një interviste të mëparshme në ‘Mirage’, reperi i njohur Nushi ka qenë pjesë e rubrikës ‘Kë zgjedh’ aty ku edhe zgjodhi mes emrave të njohur të estadës, shkruan . Kur erdhi radha të pyetet se kë do ta zgjedhte për ...
Mat, banorët protestë kundër ndërtimit të HEC-it
Dhjetëra banorë të fshatit Gurë i Bardhë në bashkinë e Klosit protestojnë kundër ndërtimit të hidrocentraleve. Banorët kundërshtojnë me forcë ndërtimin e hidrocentralit në atë qe njihet si Gurra e Lenës. Ata ...
VizionPlus | para 44 min |
Dhjetëra banorë të fshatit Gurë i Bardhë në bashkinë e Klosit protestojnë kundër ndërtimit të hidrocentraleve. Banorët kundërshtojnë me forcë ndërtimin e hidrocentralit në atë qe njihet si Gurra e Lenës. Ata ...
Fushata e Veliajt, monolog para pasqyrës
Sikur të mos mjaftonin takimet elektorale të kryeministrit Rama, po në garë është përfshirë ethshëm edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka luksin si askuysh tjetër nga 61 kandidatët e përzgjedhur socialistë që të ...
Gazeta55 | para 44 min |
Sikur të mos mjaftonin takimet elektorale të kryeministrit Rama, po në garë është përfshirë ethshëm edhe kryebashkiaku Erion Veliaj, i cili ka luksin si askuysh tjetër nga 61 kandidatët e përzgjedhur socialistë që të ...
PSG arrin marrëveshje me Milinkovic-Savic, tani i mbetet me Lazion
Të rinj dhe të talentuar. E përditshmja franceze “L’Equipe” ka bërë klasifikimin e 50 lojtarëve më të mirë Under 20 në qarkullim. Kjo është renditja: 50. ERLING BRAUT HALAND, 2000 – Salzburg 49. DONYELL MALEN, 1999 – ...
GazetaBlic | para 44 min |
Të rinj dhe të talentuar. E përditshmja franceze “L’Equipe” ka bërë klasifikimin e 50 lojtarëve më të mirë Under 20 në qarkullim. Kjo është renditja: 50. ERLING BRAUT HALAND, 2000 – Salzburg 49. DONYELL MALEN, 1999 – ...
Progresraporti/Diversifikim urgjent prodhimit të energjisë, hiqni pengesat ligjore për liberalizimin e tregut
Nevojiten përpjekje urgjente për të rritur përdorimin e burimeve të energjisë së rinovueshme, përveç hidrocentraleve”. Ky është një prej rekomandimeve kryesore në progres raportin e publikuar nga Komisioni Europian në ...
ScanTv | para 44 min |
Nevojiten përpjekje urgjente për të rritur përdorimin e burimeve të energjisë së rinovueshme, përveç hidrocentraleve”. Ky është një prej rekomandimeve kryesore në progres raportin e publikuar nga Komisioni Europian në ...
La karrierën për Elbasanin/ Kandidati Llatja: Nuk e mendoja kurrë që do kthehesha por e dua këtë qytet,
Në një Intervistë për emisionin “Intervistë” të ERTV, Kandidati i PS-së për Bashkinë e Elbasanit, Gledian Llatja ka treguar se nuk e mendonte që do të kandidonte për këtë bashki por dashuria për këtë qytet e riktheu ...
Lexo | para 28 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Në një Intervistë për emisionin “Intervistë” të ERTV, Kandidati i PS-së për Bashkinë e Elbasanit, Gledian Llatja ka treguar se nuk e mendonte që do të kandidonte për këtë bashki por dashuria për këtë qytet e riktheu ...
Këshillat që duhet t’i ndiqni për të vrapuar gjatë stinës së verës
Edhe vrapuesit më të përkushtuar e kanë problem të vrapojnë në temperatura të larta. Sidoqoftë, ka hapa të ndryshëm të cilët mund t’i ndërmerrni për t’u siguruar se jeni duke u përkujdesur për mirëqenien tuaj, ...
Gazeta Observer | para 54 min |
Edhe vrapuesit më të përkushtuar e kanë problem të vrapojnë në temperatura të larta. Sidoqoftë, ka hapa të ndryshëm të cilët mund t’i ndërmerrni për t’u siguruar se jeni duke u përkujdesur për mirëqenien tuaj, ...
Masakrohet kurora e gjelbër në Durrës, nis ndërtimi i 4 pallateve
Kurora e gjelbër e Durrësit, ose mushkëria e qytetit bregdetar në Kodër Vilë në Durrës është duke u masakruar ditët e fundit. E konsideruar si zonë me rrezikshëri të lartë sizmiologjike për shkak të të erozionit, e ...
Medial | para 54 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Kurora e gjelbër e Durrësit, ose mushkëria e qytetit bregdetar në Kodër Vilë në Durrës është duke u masakruar ditët e fundit. E konsideruar si zonë me rrezikshëri të lartë sizmiologjike për shkak të të erozionit, e ...
Mbytet një turiste në Liqenin e Gjenevës
Një grua është mbytur në Liqenin e Gjenevës pasi barka me të cilën po lundronte u përmbyt për shkak të goditjes nga stuhia. Lajmin e bëri të ditur policia zvicerane. Një burrë që ndodhej në të njëjtën barkë me gruan e ...
Arbresh | para 58 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Një grua është mbytur në Liqenin e Gjenevës pasi barka me të cilën po lundronte u përmbyt për shkak të goditjes nga stuhia. Lajmin e bëri të ditur policia zvicerane. Një burrë që ndodhej në të njëjtën barkë me gruan e ...
Vrau shqiptarin në Londër, burg përjetë 20- vjeçarit
Një 20-vjeçar është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e tmerrshme të një shtetasi shqiptar në Angli dhe plagosjen e rëndë të vëllait të tij. Edmond Jonuzi (Preçi), 35 vjeç, i njohur edhe si Edmond Preçi, u ...
Ina-Online | para 25 min | 3 artikuj te ndërlidhur »
Një 20-vjeçar është dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e tmerrshme të një shtetasi shqiptar në Angli dhe plagosjen e rëndë të vëllait të tij. Edmond Jonuzi (Preçi), 35 vjeç, i njohur edhe si Edmond Preçi, u ...
Kurti bën homazhe në përvjetorin e çlirimit të Malishevës
Lëvizja Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës, ka bërë homazhe te shtatorja e Adem Jasharit në Malishevë dhe te varrezat e dëshmorëve në Malishevë dhe në Kleçkë ku është i varrosur Ismet Jashari Kumanova. ...
Zeri | para 38 min | 5 artikuj te ndërlidhur »
Lëvizja Vetëvendosje në përvjetorin e çlirimit të Malishevës, ka bërë homazhe te shtatorja e Adem Jasharit në Malishevë dhe te varrezat e dëshmorëve në Malishevë dhe në Kleçkë ku është i varrosur Ismet Jashari Kumanova. ...
Paralajmërimi i gazetarit/ Në fund Rama do shkojë në pavion me barelë
Gazetari dhe satiristi Agim Xhafka shkruan në Facebook se në fund të kësaj situate Edi Rama do të shkojë me barelë në pavion. Duke bërë një krahasim me garat e 100 metrave, Xhafka shkruan se në çdo nisje të keqe, ...
Gazeta55 | para 73 min |
Gazetari dhe satiristi Agim Xhafka shkruan në Facebook se në fund të kësaj situate Edi Rama do të shkojë me barelë në pavion. Duke bërë një krahasim me garat e 100 metrave, Xhafka shkruan se në çdo nisje të keqe, ...
Drini Zeqo surprizohet për ditëlindje, pak para se të nisë transmetimin!
Pikë së pari, e dinit që Drini Zeqo dje mbushi plot 37 vjeç? E dimë, veshtire per t’u besuar por moderatori që duket se nuk ka më shumë se 25 vjeç, sapo i la pas 37-të vitet. Gazetari është surprizuar nga stafi i ...
Bordo | para 73 min |
Pikë së pari, e dinit që Drini Zeqo dje mbushi plot 37 vjeç? E dimë, veshtire per t’u besuar por moderatori që duket se nuk ka më shumë se 25 vjeç, sapo i la pas 37-të vitet. Gazetari është surprizuar nga stafi i ...
Java e çmendur e futbollit: Fadil Vokrri u ringjall në trupin e Milot Rashicës
Vetëm ata që nuk e njohin futbollin mendojnë që kjo është një lojë që zgjatë 90 minuta, e që ndonjëherë përfundon edhe me penallti. Por kushdo që mendon kështu e ka gabim. Është shumë më shumë se sa kaq. Futbolli është ...
Gazeta Express | para 73 min |
Vetëm ata që nuk e njohin futbollin mendojnë që kjo është një lojë që zgjatë 90 minuta, e që ndonjëherë përfundon edhe me penallti. Por kushdo që mendon kështu e ka gabim. Është shumë më shumë se sa kaq. Futbolli është ...
Shkaku i autizmit nuk i ka rrënjët në ADN; Janë nivelet e larta të këtij metali të rëndë në trupin e nënës që çojnë në këtë problem
Ekziston një keqkuptim sikur këto çrregullime janë pasojë e një mjedisi të keq intestinal Në ditët e sotme mendohet se mbipopullimi i mykut “Candida”, kërpudhave dhe baktereve jo të mira janë fajtore për ...
Telegrafi | para 73 min |
Ekziston një keqkuptim sikur këto çrregullime janë pasojë e një mjedisi të keq intestinal Në ditët e sotme mendohet se mbipopullimi i mykut “Candida”, kërpudhave dhe baktereve jo të mira janë fajtore për ...
Njihuni me gaforren që shkruan numra
Një gaforre po mahnit të gjithë botën e internetit, falë aftësive mahnitëse që ka në shkrim. Ajo së fundmi ka marrë vëmendjen e të gjithëve, falë aftësisë që t’i shkruajë numrat deri në gjashtë. Një video e krijesës në ...
Gazeta Express | para 73 min |
Një gaforre po mahnit të gjithë botën e internetit, falë aftësive mahnitëse që ka në shkrim. Ajo së fundmi ka marrë vëmendjen e të gjithëve, falë aftësisë që t’i shkruajë numrat deri në gjashtë. Një video e krijesës në ...
Videoja e këtij udhëtimi të frikshëm është e rreme
Filmimi i Gyro Drop Tower në Seul, në Korenë e Jugut është parë miliona herë në internet. Një lojë plot adrenalinë, por që nuk është aspak e përshtatshme për njerëzit me zemër të dobët. Video qarkullon prej disa ditësh ...
BalkanWeb | para 84 min |
Filmimi i Gyro Drop Tower në Seul, në Korenë e Jugut është parë miliona herë në internet. Një lojë plot adrenalinë, por që nuk është aspak e përshtatshme për njerëzit me zemër të dobët. Video qarkullon prej disa ditësh ...
Këto ushqime nuk duhet të hani kur pini ilaçe
Zakonisht thuhet që shumë ilaçe duhet të merren dhe me ushqime, për të mbrojtur stomakun tuaj. Por a e dini se disa ushqime dhe pije duhen shmangur me çdo kusht? Kjo ndodh pasi ato mund të ndryshojnë mënyrën se si ...
Klan Kosova | para 85 min |
Zakonisht thuhet që shumë ilaçe duhet të merren dhe me ushqime, për të mbrojtur stomakun tuaj. Por a e dini se disa ushqime dhe pije duhen shmangur me çdo kusht? Kjo ndodh pasi ato mund të ndryshojnë mënyrën se si ...
Këndvështrim filozofik-politik mbi idenë e lirisë njëzet vjet pas çlirimit të Kosovës
Nga Prof. Ass. Dr. Sabri Kiçmari, Ambasador Kumtesë e mbajtur në Konferencën e Akademisë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave, me rastin e 20-Vjetorit të çlirimit të Kosovës. Të nderuar zonja dhe zotërinjë, Duke shprehur ...
Dritare | para 85 min |
Nga Prof. Ass. Dr. Sabri Kiçmari, Ambasador Kumtesë e mbajtur në Konferencën e Akademisë Shqiptare të Arteve dhe Shkencave, me rastin e 20-Vjetorit të çlirimit të Kosovës. Të nderuar zonja dhe zotërinjë, Duke shprehur ...


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved