ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/12/2018 14:11

Kategorite:


SAITI: Përgjegjësia shoqërore duhet të trajtohet si investim
Nxitje të bashkëpunimit midis Kryqit të Kuq dhe organizatat partnere për vendosjen e partneriteteve të qëndrueshme, sigurim të mbështetjes projektuese për programet sociale shoqërore për përmirësimin e cilësisë së jetës ...
Medial | I sapobotuar |
Nxitje të bashkëpunimit midis Kryqit të Kuq dhe organizatat partnere për vendosjen e partneriteteve të qëndrueshme, sigurim të mbështetjes projektuese për programet sociale shoqërore për përmirësimin e cilësisë së jetës ...
Problemi i vërtetë nuk është protesta, por dialogu
Nga Skënder Minxhozi Kryeministri ka nisur një tur takimesh nëpër universitetet kryesore të vendit, duke debatuar e diskutuar me studentë e pedagogë. Në një vështrim të parë, Rama ka gjetur një mënyrë të zgjuar për të ...
GazetaTema | I sapobotuar |
Nga Skënder Minxhozi Kryeministri ka nisur një tur takimesh nëpër universitetet kryesore të vendit, duke debatuar e diskutuar me studentë e pedagogë. Në një vështrim të parë, Rama ka gjetur një mënyrë të zgjuar për të ...
Si gënjeu ministri Gjiknuri. Garancia financire e DH Albania nuk mund të merret
Në datën 8 dhjetor 2018, ministri i Infrastrukturës Damian Gjiknuri do të sqaronte në rrjetin social Facebook situatën e krijuar me kompaninë DH Albania e cila ishte shpallur fituese e Lotit 1 në projektin e Unazës së ...
Respublica | para 20 min |
Në datën 8 dhjetor 2018, ministri i Infrastrukturës Damian Gjiknuri do të sqaronte në rrjetin social Facebook situatën e krijuar me kompaninë DH Albania e cila ishte shpallur fituese e Lotit 1 në projektin e Unazës së ...
Vret me qindra drerë, në burg duhet të shohë filmin “Bambi”
Pasi ka vrarë me qindra drerë në mënyrë të paligjshme, një 29 vjeçar në Misuri duhet të vuajë dënimin me një vit burg. Gjatë kohës që do qëndrojë në qeli ai do të shohë vazhdimisht filmin e Disnej “Bambi”. Duhet të ...
ABCNews | para 20 min |
Pasi ka vrarë me qindra drerë në mënyrë të paligjshme, një 29 vjeçar në Misuri duhet të vuajë dënimin me një vit burg. Gjatë kohës që do qëndrojë në qeli ai do të shohë vazhdimisht filmin e Disnej “Bambi”. Duhet të ...
“Rruga” shfaqet në Prishtinë, trajton trafikimin
Caritas Kosova me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Komunën e Ferizajt dhe të Caritasit në Francë, në bashkëpunim me Figurina’s Film kanë realizuar filmin artistik të metrazhit të shkurtër, 15 ...
Klan Kosova | para 27 min |
Caritas Kosova me mbështetjen e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Komunën e Ferizajt dhe të Caritasit në Francë, në bashkëpunim me Figurina’s Film kanë realizuar filmin artistik të metrazhit të shkurtër, 15 ...
Ed Sheeran kap rekord fitimesh për vitin 2018
Këngëtari i famshëm botëror, Ed Sheeran, vazhdon të jetë një prej emrave më të pëlqyer në gjithë botën. Edhe këtë vit, ai renditet si një prej artistëve me më së shumti fitime gjatë vitit 2018. Ed Sheeran (Foto: Phil ...
Telegrafi | para 27 min |
Këngëtari i famshëm botëror, Ed Sheeran, vazhdon të jetë një prej emrave më të pëlqyer në gjithë botën. Edhe këtë vit, ai renditet si një prej artistëve me më së shumti fitime gjatë vitit 2018. Ed Sheeran (Foto: Phil ...
Rama, studentëve: Qeveria ka kusure, shpulla që na dhatë, e merituar
Kryeministri Rama u shpreh sot para studentëve se shpulla e studentëve ishte e merituar, por kjo qeveri sipas tij ka bërë shumë. Gjatë fjalës së tij, Rama ironizoi edhe Kryemadhin, kur u tha studentëve që nëse nuk duan ...
Java News | para 27 min |
Kryeministri Rama u shpreh sot para studentëve se shpulla e studentëve ishte e merituar, por kjo qeveri sipas tij ka bërë shumë. Gjatë fjalës së tij, Rama ironizoi edhe Kryemadhin, kur u tha studentëve që nëse nuk duan ...
Acibadem Sistina: Është shpëtuar jeta e gruas shtatzënë me tumor në zemër, nëna dhe foshnja janë mirë
Në Spitalin klinik “Acibadem Sistina”, në Shkup, është shpëtuar jeta e gruas shtatzënë me tumor në zemër – nëna dhe foshnja janë mirë. Ekipi kardiokirurgjik, gjinekologjik dhe pediatrik i Spitalit klinik “Acibadem ...
Lajm Press | para 34 min |
Në Spitalin klinik “Acibadem Sistina”, në Shkup, është shpëtuar jeta e gruas shtatzënë me tumor në zemër – nëna dhe foshnja janë mirë. Ekipi kardiokirurgjik, gjinekologjik dhe pediatrik i Spitalit klinik “Acibadem ...
Konveski: Nëse VMRO-DPMNE i humb zgjedhjet presidenciale, Mickoski të tërhiqet nga pozita e kryetarit
Nëse VMRO-DPMNE i humb zgjedhjet presidenciale në prill, përgjegjësia do të jetë personalisht e kryetarit Hristijan Mickoski dhe ai duhet që të tërhiqet nga funksioni i liderit të partisë, thotë në intervistë për SDK, ...
Lajm Press | para 34 min |
Nëse VMRO-DPMNE i humb zgjedhjet presidenciale në prill, përgjegjësia do të jetë personalisht e kryetarit Hristijan Mickoski dhe ai duhet që të tërhiqet nga funksioni i liderit të partisë, thotë në intervistë për SDK, ...
Saliu: Nuk mund t`a quajmë më subjekt politik PPD-në, Unitetin …
Fatkeqësisht shqiptarët vazhdojnë të kenë më shumë parti politike sesa votues që nuk është se shumica e tyre përbëjnë ndonjë peshë elektorale por janë vetëm pengesa dhe krijojnë përçarje, kështu vlerëson në një ...
Lajm Press | para 34 min |
Fatkeqësisht shqiptarët vazhdojnë të kenë më shumë parti politike sesa votues që nuk është se shumica e tyre përbëjnë ndonjë peshë elektorale por janë vetëm pengesa dhe krijojnë përçarje, kështu vlerëson në një ...
Mbledhje urgjente e kryesisë në Reçicë në ora dy pas mesnate, ja shkaku!
Mbledhje urgjente e kryesisë në Reçicë në ora dy pas mesnate, ja shkaku! Mbrëmë në ora 2 pas mesnate është mbajtur një mbledhje urgjente në selinë në Reçicë, njoftojnë burime të Gazetës Lajm. Sipas tyre, shkak për këtë ...
Lajm Press | para 34 min |
Mbledhje urgjente e kryesisë në Reçicë në ora dy pas mesnate, ja shkaku! Mbrëmë në ora 2 pas mesnate është mbajtur një mbledhje urgjente në selinë në Reçicë, njoftojnë burime të Gazetës Lajm. Sipas tyre, shkak për këtë ...
Rinovimit të “Bit Pazarit” s’i shihet fundi (VIDEO)
Ndonëse punimet për rikontruimin e tregut të njohur të Shkupit “Bit Pazar” kanë filluar, shitësit nuk mund t’i bind askush se ato do të përfundojnë me kohë, shkruan gazeta Lajm. Për shkak të premtimeve dhe kalkulimeve ...
Lajm Press | para 34 min |
Ndonëse punimet për rikontruimin e tregut të njohur të Shkupit “Bit Pazar” kanë filluar, shitësit nuk mund t’i bind askush se ato do të përfundojnë me kohë, shkruan gazeta Lajm. Për shkak të premtimeve dhe kalkulimeve ...
Washingtoni dhe Meksika investime miliarda dollarësh në Amerikën Qendrore
Washingtoni dhe Meksiko u angazhuan për investime të rëndësishme në Amerikën Qendrore dhe në jug të Meksikës, me shpresën për të ulur numrin e emigrantëve që i largohen mjerimit dhe dhunës.
Kosova Press | para 36 min |
Washingtoni dhe Meksiko u angazhuan për investime të rëndësishme në Amerikën Qendrore dhe në jug të Meksikës, me shpresën për të ulur numrin e emigrantëve që i largohen mjerimit dhe dhunës.
Facebooku lejoi Netflixin e Spotifyin të lexojë mesazhet private të përdoruesve
Facebooku ka pranuar se i lejon kompanitë e jashtme, si Spotify e Netflix, që të kenë qasje në mesazhet private të miliona njerëzve në platformën e saj. Pas publikimit të një artikulli nga “New York Times” në atë se si ...
Shenja | para 42 min |
Facebooku ka pranuar se i lejon kompanitë e jashtme, si Spotify e Netflix, që të kenë qasje në mesazhet private të miliona njerëzve në platformën e saj. Pas publikimit të një artikulli nga “New York Times” në atë se si ...
FOTOT E REJA/ Ja ekipi që vrau gazetarin Xhamal Kashogi
Zbulohen foto të reja në kohë të ndryshme të hyrjes dhe daljes nga vendi dhe Konsullata si dhe nga largimit në aeroport i ekipit saudit prej 15 personash të cilët erdhën nga Arabia Saudite për të eliminuar me një vrasje ...
Java News | para 27 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Zbulohen foto të reja në kohë të ndryshme të hyrjes dhe daljes nga vendi dhe Konsullata si dhe nga largimit në aeroport i ekipit saudit prej 15 personash të cilët erdhën nga Arabia Saudite për të eliminuar me një vrasje ...
Realizohet dërgesa a parë e vaksinave me dronë
Një bebe në një ishull të vogël të Pacifikut është shndërruar në personin e parë që ka pranuar vaksinë të dërguar përmes një droni. UNICEF ka aranzhuar që droni në fjalë të fluturojë 40 km mbi male në Vanuatu, që ...
Klan Kosova | para 43 min |
Një bebe në një ishull të vogël të Pacifikut është shndërruar në personin e parë që ka pranuar vaksinë të dërguar përmes një droni. UNICEF ka aranzhuar që droni në fjalë të fluturojë 40 km mbi male në Vanuatu, që ...
Boshnjakovski: Qeveria nuk ndërhyn në punën e gjyqësorit, qëllimi i amnistisë është pajtimi
Zëdhënësi i qeverisë Mile Boshnjakovski gjatë konferencës për shtyp ka folur për votimin e Ligjit për amnisti që u votua dje në Kuvend. Ai thekson se Qeveria dhe të gjitha strukturat e saj mbështesin të gjitha aktet që ...
Lajm Press | para 34 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Zëdhënësi i qeverisë Mile Boshnjakovski gjatë konferencës për shtyp ka folur për votimin e Ligjit për amnisti që u votua dje në Kuvend. Ai thekson se Qeveria dhe të gjitha strukturat e saj mbështesin të gjitha aktet që ...
Përforcim i pozicionit kushtetues të Kuvendit përmes OSBE-së
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim, për zbatimin e aktiviteteve të përbashkëta në periudhën deri më 31 ...
Medial | para 43 min |
Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi dhe shefi i misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë nënshkruan Memorandum për mirëkuptim, për zbatimin e aktiviteteve të përbashkëta në periudhën deri më 31 ...
Edhe Rafinha do të largohet nga Bayerni
Klubi bavarez mund ta humbasë një lojtar tjetër pas përfundimit të stinorit.
Kosova Press | para 43 min |
Klubi bavarez mund ta humbasë një lojtar tjetër pas përfundimit të stinorit.
Magjia e dhjetorit në ETC, ketë të premte më 21 dhjetor
Dhjetori sjell Magji në ETC me zbritje të mëdha deri në 50% , Oferta me gratis dhe shumë dhurata për konsumatorë . Edhe këtë vit përveç ofertave të parezistueshme Magjia e Dhjetorit sjell edhe Risi në shumë produkte. ...
Telegrafi | para 50 min |
Dhjetori sjell Magji në ETC me zbritje të mëdha deri në 50% , Oferta me gratis dhe shumë dhurata për konsumatorë . Edhe këtë vit përveç ofertave të parezistueshme Magjia e Dhjetorit sjell edhe Risi në shumë produkte. ...
Rama: Ata që janë me 9-ta dhe 10-ta mundësi punësimi në administratë
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se po punohet për hartimin e një strategjie, ku do t’u jepet përparësi studentëve që dalin me 9 dhe 10, për t’u punësuar në administratë. Me ironi, kreu i qeverisë deklaroi se kjo nuk ...
Java News | para 50 min |
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se po punohet për hartimin e një strategjie, ku do t’u jepet përparësi studentëve që dalin me 9 dhe 10, për t’u punësuar në administratë. Me ironi, kreu i qeverisë deklaroi se kjo nuk ...
Votohej buxheti grek, Tsipras-Mitsotakis debatojnë për minoritetin grek në Shqipëri
Në një debat parlamentar që i kushtohej miratimit të buxhetit të vitit 2019, kreu i “Demokracisë së Re”, Kyriakos Mitsotakis, duke kritikuar politikën e qeverisë “Tsipras” i ka çuar përsëri një mesazh të rreptë Tiranës ...
Top Channel | para 28 min | 2 artikuj te ndërlidhur »
Në një debat parlamentar që i kushtohej miratimit të buxhetit të vitit 2019, kreu i “Demokracisë së Re”, Kyriakos Mitsotakis, duke kritikuar politikën e qeverisë “Tsipras” i ka çuar përsëri një mesazh të rreptë Tiranës ...
Lakers mposhten edhe nga Brooklyn Nets
Janë zhvilluar katër ndeshjet e radhës në NBA.
Kosova Press | para 51 min |
Janë zhvilluar katër ndeshjet e radhës në NBA.
Higuain në krizë, 7 javë pa shënuar
Për Gonzalo Higuain mund të flitet për një krizë pasi ka mbushur plot 7 javë pa shënuar.
Top Channel | para 59 min |
Për Gonzalo Higuain mund të flitet për një krizë pasi ka mbushur plot 7 javë pa shënuar.
Instagram Stories përditësohen me veçori të reja
Instagram ka përditësuar karakteristikat e storieve disa herë që kur është lansuar, ku me çdo përditësim të ri sjell më shumë mjete dhe funksionalitet. Nëse jeni një përdorues i flaktë i storieve, atëherë mund të jeni ...
Telegrafi | para 66 min |
Instagram ka përditësuar karakteristikat e storieve disa herë që kur është lansuar, ku me çdo përditësim të ri sjell më shumë mjete dhe funksionalitet. Nëse jeni një përdorues i flaktë i storieve, atëherë mund të jeni ...


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved