Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Përkujtohet eksodi kosovar i 1999-së
 - 16-Apr-2012 14:40
Kukësi përkujton sot vitin 1999, ardhjen e shqiptarëve të Kosovës, të dëbuar nga trojet e tyre nga Serbia. Prej 13 vjetësh, tashmë aktiviteti i njohur si “Eksodi 1999”, është kthyer në një traditë, ku qindra shqiptarë të Kosovës marshojnë ...
Kukës, përkujtohet sot eksodi i vitit 1999
 - 16-Apr-2012 13:10
Kukës-Hapja e ekspozitës prej 99 fotografive që lidhen me prillin e 99-tës dhe shfaqja e filmit dokumentarë që lidhet me ngjarjen janë disa nga aktivitetet që do të zhvillohen sot në Kukës.
Kukës, kosovarët përkujtojnë eksodin e pranverës së vitit 1999
BalkanWeb - 16-Apr-2012 15:30
KUKES - Sot kuksianët kanë pritur qindra banorë nga Kosova që kanë ardhur për të përkujtuar eksodin biblik të pranverës së vitit 1999, kur të dëbuar me dhunë nga ushtria e paramilitarët serbë që kishin nisur të zbatonin operacionin ...
Përkujtohet sot eksodi kosovar i 1999-ës
Koha.net - 16-Apr-2012 14:20
Kukës, 16 prill- Kukësi përkujton sot vitin 1999, ardhjen e shqiptarëve të Kosovës nga dogana e Morinit, të dëbuar nga trojet e tyre nga ushtritë serbe.
Galeri

Lajmet Kryesore