Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Kukës, përkujtohet sot eksodi kosovar i 1999-ës
Kukës, përkujtohet sot eksodi kosovar i 1999-ës
Panorama - 16-Apr-2012 13:30
KUKES- Kukësi përkujton sot vitin 1999, ardhjen e shqiptarëve të Kosovës nga dogana e Morinit, dëbuar nga trojet e tyre nga ushtritë serbe. Prej 13 vitesh, tashmë aktiviteti i njohur si “Eksodi 1999” është kthyer në një traditë, ku qindra ...
Kukës, kosovarët përkujtojnë eksodin e pranverës së vitit 1999
BalkanWeb - 16-Apr-2012 15:30
KUKES - Sot kuksianët kanë pritur qindra banorë nga Kosova që kanë ardhur për të përkujtuar eksodin biblik të pranverës së vitit 1999, kur të dëbuar me dhunë nga ushtria e paramilitarët serbë që kishin nisur të zbatonin operacionin ...
Përkujtohet sot eksodi kosovar i 1999-ës
Koha.net - 16-Apr-2012 14:20
Kukës, 16 prill- Kukësi përkujton sot vitin 1999, ardhjen e shqiptarëve të Kosovës nga dogana e Morinit, të dëbuar nga trojet e tyre nga ushtritë serbe.
Kukës, përkujtohet sot eksodi i vitit 1999
 - 16-Apr-2012 13:10
Kukës-Hapja e ekspozitës prej 99 fotografive që lidhen me prillin e 99-tës dhe shfaqja e filmit dokumentarë që lidhet me ngjarjen janë disa nga aktivitetet që do të zhvillohen sot në Kukës.
Përkujtohet eksodi kosovar i 1999-së
 - 16-Apr-2012 14:40
Kukësi përkujton sot vitin 1999, ardhjen e shqiptarëve të Kosovës, të dëbuar nga trojet e tyre nga Serbia. Prej 13 vjetësh, tashmë aktiviteti i njohur si “Eksodi 1999”, është kthyer në një traditë, ku qindra shqiptarë të Kosovës marshojnë ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE