13:17 Rifreskuar në
Aksidenti, Topalli: Gjendja e disa studenteve e stabilizuar
Aksidenti, Topalli: Gjendja e disa studenteve e stabilizuar
Albeu.com - 22-May-2012 12:58
Aksidenti, Topalli: Gjendja e disa studenteve e stabilizuar Kryeparlamentarja Jozefina Topalli vizitoi sot në Spitalin Ushtarak disa prej të plagosurave .
Buja ngushëllon Tafajan për 12 studentët
Botasot - 21-May-2012 21:38
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë i Republikës së Kosovës, z.Ramë Buja, ka ngushëlluar ministrin e Arsimit dhe Shkencës së Republikës së Shqipërisë, z.
Vëllai i njërës vajzë të aksidentuar: I kërkuan tre herë shoferit të ndalonte
LajmiFundit - 22-May-2012 11:08
Familjarët e vajzave të plagosura nga aksidenti i djeshëm në Himarë ndodhen në ambientet e Spitalit Ushtarak të Tiranës ku po u qëndrojnë nga pranë të lënduarave.
Struganët u solidarizuan me tragjedinë e Himarës
Botasot - 22-May-2012 10:58
“Jemi vëllezër, jemi një komb, jemi një gjak dhe kjo na obligon edhe më shumë në situata dhe raste të këtilla. Shprehim ngushëllimet tona familjeve të viktimave, ndërsa të plagosurve u dëshirojmë shërim sa më të shpejt dhe kthim në gjirin ...
Aksidenti në Himarë, shkon në 13 numri i viktimave. E mbijetuara: Po ecnim shpejt
LajmiFundit - 21-May-2012 22:38
Ne siptalin ushtarak eshte identifikuar dhe stundentja e dyte qe ka humbur jeten. Ajo eshte Dorina Stafa, Nderkohe ne spitalin e Vlores po kurohet studentja Elidona Gjinaj e cila me pare ishte identifikuar si Dorina Stafa (ky emer ishte ...
Zyrtarët shqiptarë ngushëllojnë familjiarët e studentëve të vdekur
Koha.net - 21-May-2012 19:17
Tiranë, 21 maj - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, që humbën jetën si pasojë e ...
Aksidenti në Himarë, spitali s`ka shtretër, të plagosurat mjekohen në dysheme
LajmiFundit - 21-May-2012 20:08
Këto janë dy nga vajzat e plagosura nga aksidenti i autobusit me targa të Elbasanit, i cili doli nga rruga sot 1 kilometër në veri të Himarës duke shkaktuar vdekjen e 11 personave, dhjetë nga të cilat studente të Universitetit të Elbasanit.
Flet e mbijetuara: Dëgjova shoferin që bërtiti, sekondat fatale të rrëzimit në humnerë
Panorama - 22-May-2012 12:18
Studentja nga Berati: Shkuam me dëshirë në udhëtim . “Drejtuesi u përpoq që të manovronte, timoni ishte bllokuar, as frenimi nuk dha rezultat” Ergita Opingari është njëra nga të mbijetuarat e aksidentit tragjik të Himarës.
Mesazhet e fundit në FB para aksidentit: Rrugës për Sarandë…zoti na e bëftë mbarë!
LajmiFundit - 22-May-2012 09:09
Pak orë para aksidentit tragjik në Himarë që la të vdekur 13 persona, vajzat studente të Universitetit “Aleksander Xhuvani” kanë lënë edhe mesazhe të rastësishme në rrjetin social Facebook ku jepnin ndjesinë për këtë udhëtim drejt Sarandës.
Aksidenti në Himarë, Thaçi mesazh ngushëllimi Berishës
Ora news - 21-May-2012 20:47
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëlloi kryeministrin shqiptar Sali Berisha dhe familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës.
Topi: I tërë shteti është në këmbë
Botasot - 21-May-2012 19:38
Presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta dhe hidhërimin e thellë për të gjitha familjet e studentëve që humbën jetën sot në Himarë.
Kosova e tronditur nga ngjarja tragjike në Himarë
Telegrafi - 21-May-2012 18:38
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami ngushëllimi dërguar ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto, ka shprehur tronditjen e thellë të Qeverisë dhe qytetarëve të ...
Rama: Tragjedi e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Botasot - 22-May-2012 10:28
Edhe lideri i opozitës, Edi Rama ka shprehur solidaritetin me ngjarjen e rëndë, ndërsa ka ftuar personelet shëndetësore të bëjnë të pamundurën për t’ju ardhur në ndihmë studentëve të përfshirë në aksident.
Aksidenti tragjik, në Vlorë dy prej vajzave rëndë
Gazeta Start - 22-May-2012 10:38
Vlorë (10:30) – Në Spitalin e Vlorës janë të shtruara 10 vajza që u përfshinë në aksidentin e një dite më parë, ndërsa gjendja e tyre po shkon drejt stabilizimit.
AAK: Ndajmë dhimbje për ngjarjen tragjike në Himarë
LajmiFundit - 22-May-2012 08:58
”Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ashtu si dhe mbarë qytetarët e Kosovës, e përjetoi rëndë lajmin për tragjedinë në të cilën, pas rrokullisjes së autobusit në një humnerë të Himarës, humbën jetën 11 dhe e lënduan mbi 20 studentë të tjerë ...
Aksidenti tragjik në Himarë, 13 të vdekur e 26 të plagosur. Sot zi kombëtare
Ora news - 22-May-2012 07:38
Ka shkuar në 13 numri i viktimave të aksidentit tragjik që ndodhi ditën e djeshme rreth orës 16:00 në Himarë ku një autobus me studentë të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” ka rënë nga 80 metra lartësi në vendin e quajtur Ura e Vishës.
Aksident i rëndë në aksin Himarë-Sarandë, ka të vdekur dhe shumë të plagosur
Idividi - 22-May-2012 11:08
Vlorë, 21 maj 2012 (MIA) - Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur sot pasdreke, kur një autobus me targa të Elbasanit me afro 50 nxënës, ka rënë në vendin e quajtur Qafa e Vishës, rreth dy kilometra para qytetit të Himarës.
Tragjedia në Himarë, sot Ditë Zie
Ina - 22-May-2012 09:48
Ka shkuar në 13 numri i viktimave të aksidentit të rëndë, që ndodhi dje pasdite në Shqipëri, në zonën e Himarës në jug të vendit, kur një autobus me studentë të Universitetit Aleksandër Xhuvani në Elbasan ka rënë në një greminë nga një ...
Himarë, bie autobusi me studentë nga Elbasani, 13 viktima
Botasot - 21-May-2012 20:28
(I plotësuar)– Një tjetër studente ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak. Në këtë mënyrë numri i viktimave ka shkuar në 13. Ndërkohë policia e shtetit ka bërë të ditur vetëm emrin e një viktime. Ajo është Eranda Baloshi.
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
Botasot - 22-May-2012 10:28
Një histori dashurie u ndërpre nga aksidenti i tmerrshëm në Himarë. Armand Halilaga, i fejuari i Besjana Xhenetit e cila ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën, ka humbur jetën ndërsa shoqëronte të fejuarën për në ...
E martë, ditë zie në Shqipëri
Koha.net - 21-May-2012 20:27
Tiranë, 21 maj – Qeveria e Republikës së Shqipërisë ka marr vendim që dita e nesërme, e martë të jetë ditë zie në Shqipëri për të nderuar viktimat e tragjedisë që ka ndodhur sot pas dite në aksin rrugor Himarë-Sarandë, në afërsi të Himarës.
Tragjedia e Himarës në median ndërkombëtare
Gazeta Start - 22-May-2012 10:38
Tiranë – Ngjarja tragjike e ndodhur pasditen e së hënës në Himarë është pasqyruar në mediat ndërkombëtare. Agjencia Reuters e pasqyron gjerësisht ngjarjen, duke ofruar edhe pamje dhe fotografi nga vendi ku ndodhi aksidenti, ndërsa thekson ...
Tragjedi në Himarë, autobusi me studente bie në greminë, 12 të vdekur
Yll Press - 21-May-2012 17:57
Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, autobusi me studentë po udhëtonte nga Elbasani drejt Sarandës. Mësohet se autobusi është me targa të Elbasanit (El 2274 B) ndërsa autoambulancat, zjarrfikësit dhe forcat e shumta të policisë kanë ...
Aksidenti në Himarë, Jahjaga e Hoxhaj ngushëllojnë Topin e Haxhinaston
LajmiFundit - 21-May-2012 19:38
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit të rëndë të trafikut që ndodhi në aksin rrugor Sarandë-Himarë, në të cilin humbën jetën dhe u ...
Tragjedi në Himarë, 12 të vdekur, 21 të plagosur
Yll Press - 21-May-2012 21:37
Dy studente ndodhen në gjendje të rëndë. Në spitalin e Vlorës ndodhen 10 studente, njëra prej tyre në gjendje më të rëndë, e cila do të evakuohet në Tiranë. Në spitalin e Himarës nuk ka më asnjë të plagosur, përveç viktimave, tha Pipero.
Maqedoni, partitë shqiptare telegrame ngushëllimi për tragjedinë e Himarës
Ina - 22-May-2012 12:18
Ngushëllime për tragjedinë e Himarës dhe humbjen e 13 viktimave të reja shqiptare kanë shprehur edhe partitë politike shqiptare në Maqedoni. "Lajmin për aksidentin e tmershëm në afërsi të Himarës, ku humbën jetën shumë studentë dhe të ...
Ngushëllojnë Berisha, Rama, Topi dhe Meta
Panorama - 21-May-2012 20:48
Nga Spitali Ushtarak, kreu i LSI-së Ilir Meta shprehu ngushëllimet për të gjithë familjarët e viktimave të aksidentit tragjik. “Jemi këtu për të shprehur kontributin tonë në të gjitha drejtimet , për viktimat e këtij aksidenti të tmerrshëm ...
Aksidenti, Topi: I gjithe shteti në këmbë
Top Channel - 21-May-2012 19:08
Presidenti i Republikes Bamir Topi vizitoi Spitalin Ushtarak, ku tashme kane mberritur disa prej te plagosurve nga tragjedia e rende qe ndodhi pasditen e se henes ne Qafen e Vishes.
Berisha: Të bëhet çdo gjë për të shpëtuar jetën e të aksidentuarve
Idividi - 22-May-2012 11:08
Tiranë, 21 maj 2012 (MIA) - Menjëherë pas aksidentit tragjik në Himarë, zyra për shtyp e Kryeministrisë së Republikës së Shqipërisë bëri të ditur se kryeministri Sali Berisha u informua në Çikago për aksidentin me pasoja tragjike.
Telegram ngushëllimi i liderit të BDI-së Ali Ahmeti me rastin e tragjedisë së madhe në Himarë
Idividi - 22-May-2012 11:08
Shkup, 21 maj 2012 (MIA) - Lajmin për aksidentin e tmershëm në afërsi të Himarës, ku humbën jetën shumë studentë dhe të tjerë po luftojnë për jetën e tyre, e pranova me pikëllim të madh dhe dhimbje, thotë në telegram ngushëllimin e tij ...
Aksidenti në Himarë, Rrok Mirdita ngushëllon familjarët e viktimave
Ora news - 22-May-2012 09:38
Arqipeshku i Metropolit, Tiranës dhe Durrësit, imzot Rrok Mirdita ka ngushëlluar sot familjet dhe të afërmit e viktimave të tragjedisë së Himarës.
Qeveria deklaron 12 të vdekur, Berisha: 22 Maji ditë zie kombëtare! Flamujt gjysmështizë
LajmiFundit - 21-May-2012 19:18
Me kërkesë të Kryeministrit Sali Berisha, Këshilli i Ministrave, për të nderuar kujtimin e viktimave të aksidentit tragjik të Himarës, në të cilin humbën jetën 12 studente në lulen e rinisë së tyre, vendosi të shpallë datën 22 maj, ditën e ...
AAK ngushëllon kryeministrin Berisha dhe familjet e viktimave
Botasot - 21-May-2012 21:08
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ashtu si dhe mbarë qytetarët e Kosovës, e përjetoi rëndë lajmin për tragjedinë në të cilën, pas rrokullisjes së autobusit në një humnerë të Himarës, humbën jetën 11 dhe e lënduan mbi 20 studentë të ...
Tragjedia në Himarë, Berisha:Të bëhet çdo gjë për shpëtimin e jetëve
Ora news - 21-May-2012 17:48
Kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha është informuaar për aksidentin e rëndë, me pasoja tragjike, që ndodhi në Himarë, në të cilin kanë humbur jetën një numër nxënësish, si dhe u plagosën shumë të tjerë.
Aksidenti në Himarë, dy pistat: Ataku shoferit ose defekt në frena
LajmiFundit - 21-May-2012 20:48
Një grup hetimi është ngritur menjëherë pas aksidentit të ndodhur sot një kilometër në veri të Himarës ku një autobus me studentë ra në greminë pasi doli nga rruga.
Elbasan, homazhe tek Universiteti për viktimat e aksidentit në Himarë
LajmiFundit - 21-May-2012 20:28
Dhimbje dhe lot në Universitetin e Elbasanit pas aksidentit tragjik në Himarë. Në universitetin “Aleksandër Xhuvani” këtë pasdite janë zhvilluar homazhe në nderim të viktimave, 10 studente nga dega e Gjuhë Letërsisë në këtë universitet.
Thaçi ngushëllon Berishën: Moment pikëllimi e dhimbjeje
LajmiFundit - 21-May-2012 19:48
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon kryeministrin shqiptar Sali Berisha dhe familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës.
Homazhe në Universitetin e Elbasanit
Top Channel - 21-May-2012 23:48
Të hënën afër mesnatës jane kthyer ne qytetin e Elbasanit studentet e tjere qe ishin nisur drejt Sarandes per ekspedite. Ata udhetonin me autobusin e dyte qe nuk u perfshi ne kete tragjedi te rende.
Bie autobusi me studentë në Himarë, policia: 11 të vdekur ( Foto nga aksidenti )
24 orë - 21-May-2012 19:27
Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë urës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me me studente të Universitetit 'Aleksandër Xhuvani' ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një greminë rreth 80 metra të thellë.
Kryebashkiaku i Himarës: Situata, e rëndë
Yll Press - 22-May-2012 08:18
Ministri i Transporteve, Sokol Olldashi deklaroi se zona ku ndodhi aksidenti është në gjendje të mirë, sepse sapo është konstruktuar, por shkaqet e aksidentit mbeten për t'u verifikuar.
Tragjedia në Himarë, mesazhe ngushëllimi nga trevat shqiptare
Gazeta Start - 21-May-2012 19:48
Prishtinë - Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit të rëndë që ndodhi në aksin rrugor Sarandë-Himarë, ku humbën jetën dhe u plagosën një ...
Tragjedia e Himarës, Struga dhuron gjak
Albeu.com - 22-May-2012 10:58
Tragjedia e Himarës, Struga dhuron gjak "Jemi vëllezër, jemi një komb, jemi një gjak dhe kjo na obligon edhe më shumë në situata dhe raste të këtilla.
Bie autobusi me studentë në Himarë, 13 të vdekur e 21 të plagosur
Ora news - 21-May-2012 17:58
22:30-Një tjetër viktimë në Spitalin Ushtarak, duke e cuar në 13 bilancin e tragjedisë së Himarës. Mësohet se vajza ishte në një ndërhyrje kirurgjikale, por nuk ka mundur të mbijetojë.
Elbasani në zi pas aksidentit
Albeu.com - 22-May-2012 10:48
Elbasani në zi pas aksidentit Qyteti i Elbasanit është gjdhirë sot pa 13 studentet e degës Gjuhë-Letërsi të Universitetit Aleksandër Xhuvani. Gjatë natës së kaluar studentë të këtij universiteti kanë pritur rikthimin e pjesës së tjetër të ...
Qirinj e lutje për viktimat e aksidentit
Botasot - 22-May-2012 08:58
Pak orë pas tragjedisë së rëndë, në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan janë ndezur qirinjtë në kujtim të 12 viktimave të aksidentit në Himarë. Dita e sotme është cilësuar e tmerrshme nga qytetarët.
(Plotësuar) Aksidenti, Vasili: 2 vajza në gjëndje të rëndë, i pamundur transportimi
Lajmeshqip - 22-May-2012 12:28
Tiranë (PLOTESUAR 11:30)- Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili, tha se 2 vajza të plagosura në aksidentin e pasdites së djeshmes janë në gjendje të rënduar shëndetësore, ndërkohë që, sipas tij, aktualisht transportimi i tyre jashtë ...
Ekspedita e vdekjes:Autobusi në greminë, shuhen 11 studente, 26 të plagosura
Panorama - 22-May-2012 11:48
Orë pas ore ngjarja e katërt më e rëndë aksidentale që nga 1989. Emrat e studenteve. Vdes edhe shoferi i autobusit dhe i fejuari i njërës prej të shpëtuarave. Tragjedi në Himarë, 13 të vdekur . Mjeti po zbriste në dishezë në Qafën e Vishës.
Aksidenti në Himarë, sot homazhe edhe në Elbasan
Ora news - 22-May-2012 11:18
Miq, shokë dhe studentë të universitetit “Aleksandër Xhuvani” do të zhvillojnë sot homazhe në hollin e universitetit në kujtim të 13 viktimave të aksidentit tragjik në Himarë.
Ditë zie në Shqipëri do të jetë e marta
Botasot - 21-May-2012 20:48
Qeveria e Republikës së Shqipërisë ka marr vendim që dita e nesërme, e martë të jetë ditë zie në Shqipëri për të nderuar viktimat e tragjedisë që ka ndodhur sot pas dite në aksin rrugor Himarë-Sarandë, në afërsi të Himarës.
Rufi Osmani, telegram ngushëllimi presidentit dhe familjarëve të viktimave
Shqipmedia - 22-May-2012 10:58
Me rastin e aksidentit rrugor i cili ndodhi dje në afërsi të Himarës, ku jetën e humbën 13 persona dhe 26 të tjerë u plagosën, kryetari i Rilindjes Demokratike, Rufi Osmani, i dërgoi telegram ngushëllimi presidentit të Shqipërisë Bamir ...
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
Botasot - 22-May-2012 10:28
Kur kanë kaluar disa orë nga aksidenti tragjik që i mori jetën 13 personave dhe la të plagosur 20 të tjerë kanë nisur edhe hetimet për të zbuluar shkakun e aksidentit.
Ahmeti: Familjet e viktimave dhe të plagosurit janë në mëndjën tonë
Yll Press - 21-May-2012 21:07
Njëkohësisht, në emër të të gjithë anëtarëve dhe simpatizantëve të Bashkimit Demokratik për Integrim, më lejoni të ngushëlloj drejtuesit e institucioneve të Shqipërisë dhe t’i siguroj që qëndrojnë pranë tyre në këto momente të vështira dhe ...
Tragjedi në Himarë, autobusi bie në greminë, 13 të vdekur
Ina - 21-May-2012 21:27
Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë qafës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me 33 studentë të Universitetit "Aleksandër Xhuvani", dega Letërsi, që dyshohet se ishin të gjitha vajza, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar ...
Berisha nga Çikago: Të bëhet çdo gjë për të mbijetuarit e aksidentit
LajmiFundit - 21-May-2012 17:58
Kryeministria shpërndaj pak çaste më parë një mesazh të kreut të qeverisë Sali Berisha, në lidhje me aksidentin e ndodhur në Himarë. Për aksidentin e rëndë në Himarë, në të cilën humbën jetën një numër studentësh u njoftua edhe ...
Kryeparlamentari Krasniqi ngushëlli homologen Topalli
Botasot - 22-May-2012 11:48
E nderuara Zonja Kryetare, Me keqardhje dhe dhembje të thellë mësuam lajmin për aksidentin tragjik në Himarë, ku humbën jetën një numër studentësh të Universitetit "Aleksandër Xhuvani" të Elbasanit.
Aksidenti tragjik pasqyrohet edhe nga mediat ndërkombëtare
Albeu.com - 22-May-2012 11:28
Aksidenti tragjik pasqyrohet edhe nga mediat ndërkombëtare Aksidenti tragjik i një dite më parë në Himarë ku humbën jetën 13 persona është pasqyruar edhe nga mediat ndërkombëtare.
(Plotësuar 6) Tragjedia e Himarës çon në 13 numrin e viktimave
Lajmeshqip - 21-May-2012 23:17
Tiranë (PLOTESUAR 22:45)- Nga Spitali Ushtarak vjen lajmi i keq për vdekjen e një tjetër studenteje, që e con bilancin e viktimave në 13. Policia e Shteti ka bërë publike një listë zyrtare me emrat e të plagosurve të aksidentit në Himarë ...
Rufi Osmani: Telegram ngushëllimi presidentit dhe familjarëve të viktimave
Botasot - 22-May-2012 11:38
Me rastin e aksidentit rrugor i cili ndodhi dje në afërsi të Himarës, ku jetën e humbën 13 persona dhe 26 të tjerë u plagosën, kryetari i Rilindjes Demokratike, Rufi Osmani, i dërgoi telegram ngushëllimi presidentit të Shqipërisë Bamir ...
Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave
Albeu.com - 21-May-2012 22:58
Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave Lajmin për aksidentin e tmershëm në afërsi të Himarës, ku humbën jetën shumë studentë dhe të tjerë po luftojnë për jetën e tyre, e pranova me pikëllim të madh dhe dhimbje, thotë në telegram ...
Pesë aksidentet tragjike në dy dekada
Gazeta Start - 22-May-2012 10:08
Tiranë – Në pak më shumë se dy dekada, në Shqipëri janë regjistruat pesë aksidente tragjike. Më i rëndi për nga numri i viktimave, është ai i ndodhur në vitin 1989 në Llogara, kur në atë kohë humbën jetën 23 persona.
Jahjaga e Hoxhaj mesazhe ngushëllimi për tragjedinë në Himarë
Ora news - 21-May-2012 20:57
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit të rëndë të trafikut që ndodhi në aksin rrugor Sarandë-Himarë, në të cilin humbën jetën dhe u ...
Shqipëria në zi, ja emrat e 13 viktimave (VIDEO-FOTO)
Albeu.com - 21-May-2012 22:47
Shqipëria në zi, ja emrat e 13 viktimave (VIDEO-FOTO) Pas 1 / 10 Para UPDATE 7:50 - Policia ka bërë të ditur emrat e viktimave që kanë humbur jetën në aksident in e djeshem ne Himarë. Mes viktimave janë 11 vajza dhe 2 meshkuj. Ja emrat: 1.
6 mijë viktima nga aksidentet në 20 vite
Botasot - 21-May-2012 22:18
Precedentët më të rëndë në vite Aksidenti i ndodhur mesditën e 21 majit është i treti me përmasa kaq të rënda i ndodhur përgjatë viteve të fundit në Shqipëri.
Tragjedia në Himarë, Presidenti Topi ngushëllon familjarët
Ora news - 21-May-2012 18:28
Presidenti i Republikës, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot pasdite u ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, që humbën jetën si pasojë e ...
Jahjaga ngushëllon Topin
Botasot - 21-May-2012 19:17
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit të rëndë të trafikut që ndodhi në aksin rrugor Sarandë-Himarë, në të cilin humbën jetën dhe u ...
Imzot Rrok Mirdita: Lutjet tona i bashkohen atyre të familjes
Albeu.com - 22-May-2012 10:08
Imzot Rrok Mirdita: Lutjet tona i bashkohen atyre të familjes Imzot Rrok Mirëdita Imzot Rrok Mirdita Arqipeshkv i Metropolit Tiranë-Durrës i ka shprehur ngushëllimet familjarëve dhe të afërmëve të viktimave të tragjedisë së Himarës.
Olldashi: Presim hetimet për shkakun e aksidentit
Gazeta Start - 21-May-2012 21:18
Ministri i Punëve Publike dhe Transportit, Sokol Olldashi, bëri të ditur sot pasdite se priten të dhënat nga hetimet që po kryhen nga ekspertë të policisë për shkaqet e aksidentit në Himarë.
Aksidenti Humarë, policia: Kanë vdekur shoferi, pedagogu dhe 10 studente
LajmiFundit - 21-May-2012 19:28
Shoferi i autobusit me studente të aksidentuar sot tek Qafa e Vishës në Himarë, ka mbetur edhe vetë viktimë e ngjarjes. Shtetasi Pëllumb Çela, 55 vjeç, shofer i autobusit, si dhe pedagogu që shoqëronte vajzat bashke me 10 studente, sipas ...
Aksidenti i Himarës, studentja mbijetoi, i fejuari në listën e të vdekurve
LajmiFundit - 22-May-2012 10:29
Epilog tragjik nga aksidenti i ndodhur dje në veri të Himarës me autobusin e studenteve të letërsisë nga Universiteti i Elbasanit. Tragjedia ka ndërprerë në mes dashurinë mes studentes Besjana Xheneti dhe të fejuarit të saj, Armand ...
Aksidenti, Topi: Tragjedi e madhe me përmasa fatale
LajmiFundit - 21-May-2012 18:28
Presidenti i Republikës, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot pasdite, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, që humbën jetën si pasojë e aksidentit ...
Berisha: Të bëhet çdo gjë për shpëtimin e jetëve
Botasot - 21-May-2012 19:18
Kryeministri I Shqipërisë ka porositur ministrin e Shëndetësisë Petrit Vasili të bëhet çdo gjë për t’iu garantuar të lënduarve ndihmën më të kualifikuar në qendrat shëndetësore më të mira brenda vendit dhe jashtë tij, ku të jetë e ...
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
BalkanWeb - 22-May-2012 07:48
TIRANE - Një histori dashurie u ndërpre nga aksidenti i tmerrshëm në Himarë. Armand Halilaga, i fejuari i Besjana Xhenetit e cila ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën, ka humbur jetën ndërsa shoqëronte të fejuarën për në ...
Himarë: Autobusi në humnerë, 12 të vdekur e 22 studente të lënduara
Koha.net - 21-May-2012 20:47
Himarë, 22 maj – (E plotësuar ) Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në aksin Himarë-Sarandë, ku një autobus me 33 studente në bord ka rënë në humnerë, duke shkaktuar vdekjen e 12 personave.
Aksidenti në Himarë, Hoxhaj telegram ngushëllimi
Botasot - 21-May-2012 18:37
Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj i dërgoi një telegram ngushëllimi ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto, duke i shprehur solidaritetin e Qeverisë dhe qytetarëve të Kosovës, pas ...
(Plotësuar 2) Elbasani në Homazhe, Kosova: Dhembje gjithëkombëtare
Lajmeshqip - 22-May-2012 12:58
Elbasan (PLOTESUAR 12:00)- Qindra studente ne Elbasan po zhvillojne sot homazhe ne kujtim te studenteve qe humben jeten nje dite me pare si pasoje e nje aksidenti tragjik ndodhur ne Himare.
Presidenti Topi viziton në Spitalin Ushtarak studentët e plagosur
Koha.net - 21-May-2012 21:47
Tiranë, 21 maj - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, i shoqëruar nga anëtarë të Kabinetit dhe nga drejtori i spitalit, Bedri Miha vizitoi sot pasdite në “Dhomën e Observacionit Kirurgjik” dhe në sallën e operacionit” ...
Aksidenti në Himarë, pedagogia e Elbasanit: Të mbijetuarit në gjendje shoku
LajmiFundit - 21-May-2012 18:58
Pedagogia e universitetit Aleksandër Xhuvani Elvira Lumi është duke qëndruar në kontakt të vazhdueshëm me studentët dhe pedagogët që janë prekur nga aksidenti i sotëm në afërsi të Himarës ku një autobus me rreth 42 veta në bord doli nga ...
Thaçi telegram ngushëllimi kryeministrit shqiptar Sali Berisha
Botasot - 21-May-2012 19:57
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon kryeministrin shqiptar Sali Berisha dhe familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës.
Qyteti i Elbasanit ngrihet i shokuar pret trupat e pajetë të viktimave
LajmiFundit - 22-May-2012 07:58
Tragjedia e një dite më parë në Himarë ka shokuar qytetin e Elbasanit dhe Universitetin “Aleksandër Xhuvani”. Në listën e viktimave mes 13 emrave nuk mungojnë vajzat nga Lushnja, Gramshi, Përrenjasi dhe qytete të tjera rreth Elbasanit që ...
13 viktimat e aksidentit në Himarë
Yll Press - 22-May-2012 12:28
Sot flamurin në gjysmë shtizë, në ditën e zisë kombëtare, për të nderuar kujtimin e 13 viktimave të aksidentit tragjik të Himarës. Të gjitha institucionet e vendit do të ulin sot flamurin në gjysmë shtizë, në ditën e zisë kombëtare, për të ...
Jahjaga e Thaçi ngushëllojnë për tragjedinë te Himara
Koha.net - 21-May-2012 20:07
Prishtinë, 21 maj - Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit të rëndë të trafikut që ndodhi në aksin rrugor Sarandë-Himarë, në të cilin ...
Aksidenti në Shqipëri, 13 të vdekur, 25 të lënduar – VIDEO
Shqipmedia - 22-May-2012 09:48
Autoritetet e Shqipërisë thanë se autobusi që po transportonte studentë të universitetit ka rënë në humnerë, duke lënë të vdekur 13 persona dhe duke lënduar 25 të tjerë.
12 të vdekur dhe 21 të plagosur, nesër ditë zie
Alsat - 21-May-2012 22:38
Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Hysni Burgaj bëri të ditur se shumë shpejt do të bëhet publik identiteti i viktimave si dhe të plagosurve që gjenden në spitale.
Presidenti shqiptar Topi u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave nga aksidenti tragjik në Himarë
Idividi - 22-May-2012 11:08
Tiranë, 21 maj 2012 (MIA) - Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot pasdite, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit "Aleksandër Xhuvani" të ...
Rektori:Homazhe në Universitet.Shoqëria,serioze
Panorama - 22-May-2012 11:28
ELBASAN-Universiteti i Elbasanit do të zhvillojë një ceremoni zyrtare homazhesh për viktimat e tragjedisë së Himarës në orën 15.30. Kështu ka njoftuar gjatë një deklarate për mediat, Rektori i Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të ...
Tragjedia në Himarë, Topi e Rama mesazhe ngushëllimi
Gazeta Start - 21-May-2012 18:38
Tiranë – Presidenti i Republikës, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot pasdite, u shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, që humbën jetën si pasojë e ...
Kryebashkiaku i Himarës, Gjergji Goro: Së paku janë 11 të vdekur!
LajmiFundit - 21-May-2012 18:38
Kryebashkiaku i Himarës Gjergji Goro deklaroi se së paku janë 11 të vdekur nga aksidenti automobilistik i ndodhur në orës e pasdrekës. “Ishte një nga ngjarjet më të rënda që ka ndodhur vitet e fundit në Himarë.
Vetëvendosja anulon aktivitetet politike në respekt të zisë në Shqipëri
LajmiFundit - 22-May-2012 12:28
Lëvizja VETËVENDOSJE! njofton mediat dhe opinionin publik që sot e ndërpret gjithë aktivitetin publik, duke respektuar ditën e zisë pas aksidentit tragjik në Himarë.
KMSH ngushëllime për tragjedinë, apel për dhurim gjaku
Gazeta Start - 21-May-2012 21:18
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë shpreh ngushëllime për familjarët e viktimave të aksidentit të ndodhur pasditen e së hënës në aksin Himarë - Sarandë, ku sipas raportimeve zyrtare një autobus me 33 studentë nga Elbasani ka rënë në humnerë ...
Shqipëria sot në dit zie për viktimat e aksidentit tragjik në Himarë
Idividi - 22-May-2012 11:08
Me kërkesë të kryeministrit Sali Berisha, Këshilli i Ministrave, për të nderuar kujtimin e viktimave të aksidentit tragjik të Himarës, në të cilin humbën jetën 13 studente në lulen e rinisë së tyre, vendosi të shpallë datën 22 maj, ditën e ...
Aksidenti në Himarë, Thaçi ngushëllon familjarët
Albeu.com - 22-May-2012 10:58
Aksidenti në Himarë, Thaçi ngushëllon familjarët Hashim Thaci Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëlloi kryeministrin shqiptar Sali Berisha dhe familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës.
Mediat e huaja pasqyrojnë aksidentin tragjik në Himarë
Ora news - 22-May-2012 08:18
Lajmi për aksidentin tragjik në Himarë është pasqyruar edhe në mediat e huaja, përfshirë ato më prestigjozet si BBC e CNN, si dhe tek ato italiane apo dhe mediat në rajon.
Mediat e huaja pasqyrojnë aksidentin tragjik në Himarë
Botasot - 22-May-2012 10:18
Lajmi për aksidentin tragjik në Himarë është pasqyruar edhe në mediat e huaja, përfshirë ato më prestigjozet si BBC e CNN, si dhe tek ato italiane apo dhe mediat në rajon.
Rama: Tragjedia e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Idividi - 22-May-2012 11:08
Tiranë, 21 maj 2012 (MIA) - Edhe lideri i partisë opozitare të Republikës së Shqipërisë Edi Rama ka shprehur solidaritetin me ngjarjen e rëndë, ndërsa ka ftuar personelet shëndetësore të bëjnë të pamundurën për t’ju ardhur në ndihmë ...
Aksidenti tragjik, ngushëllime nga Prishtina
Top Channel - 21-May-2012 19:38
Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka ngushëlluar Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, pas aksidentit tragjik të ndodhur në aksin rrugor Sarandë-Himarë.
FOTO – Autobusi në humnerë në Himarë, policia: 12 të vdekur, 25 të plagosur
LajmiFundit - 21-May-2012 18:28
Policia e shtetit deklaroi se 12 persona kanë vdekur nga aksidenti i autobusit me targa të Elbasanit, i cili ra në greminë pasdreken e sotme në afërsi të Himarës. Të dhënat zyrtare flasin ndërkohë edhe për 25 persona të plagosur.
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
Shqipmedia - 22-May-2012 09:58
Një histori dashurie u ndërpre nga aksidenti i tmerrshëm në Himarë. Armand Halilaga, i fejuari i Besjana Xhenetit e cila ndodhet në spitalin e Vlorës, jashtë rrezikut për jetën, ka humbur jetën ndërsa shoqëronte të fejuarën për në ...
Aksidenti në Shqipëri, 13 të vdekur, 25 të lënduar
Evropaelire - 21-May-2012 10:07
Autoritetet e Shqipërisë thanë se autobusi që po transportonte studentë të universitetit ka rënë në humnerë, duke lënë të vdekur 13 persona dhe duke lënduar 25 të tjerë.
Krerët shtetëror dhe politik të Prishtinës dhe Shkupit mesazhe ngushëllimi
Ina - 21-May-2012 21:37
Krerët shtetëror dhe të partive politike të Tiranës, Prishtinës, Shkupit janë kanë shprehur ngushëllime për aksidentit të rëndë që ka ndodhur në aksin rrugor Sarandë - Himarë.
Tragjedi në Himarë, 13 të vdekur nga rrëzimi i autobusit  
Gazeta Start - 21-May-2012 23:08
Tiranë - 13 të vdekur e 21 të plagosur është bilanci i një aksidenti tragjik të ndodhur pasditen e së hënës në afërsi të Himarës, në vendin e quajtur Qafa e Vishës.
Struganët u solidarizuan me tragjedinë e Himarës
Ina - 22-May-2012 10:28
“Jemi vëllezër, jemi një komb, jemi një gjak dhe kjo na obligon edhe më shumë në situata dhe raste të këtilla. Shprehim ngushëllimet tona familjeve të viktimave, ndërsa të plagosurve u dëshirojmë shërim sa më të shpejt dhe kthim në gjirin ...
Shqipëri, Shkon në 13 numri i viktimave të aksidentit në Himarë
VOA - 21-May-2012 19:08
Ka shkuar në 13 numri i viktimave të aksidentit të rëndë, që ndodhi dje pasdite në Shqipëri, në zonën e Himarës në jug të vendit, kur një autobus me studentë të Universitetit Aleksandër Xhuvani në Elbasan ka rënë në një greminë nga një ...
PAQJA STUDENTORE ngushëllone familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës
Botasot - 22-May-2012 11:48
Me dhembje të madhe pranuam lajmin e hidhur për tragjedinë kombëtare që ndodhi në Himarë, ku humbën jetën 12 vëllezër dhe motra, studentë nga Shqipëria dhe u lënduan disa të tjerë.
Të mbijetuarat flasin për “Ora News”: Shoferi nuk ktheu dot timonin
Ora news - 22-May-2012 11:58
Dy prej vajzave të plagosura në aksidentin tragjik në Himarë të cilat ndodhen në spitalin e Vlorës kanë treguar për “Ora News” tmerrin që kanë parë me sy gjatë aksidentit..
Tragjedia nAT HimarAT, 12 viktima
Lajm - 21-May-2012 20:48
Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e së hënës në aksin Himarë-Sarandë, ku një autobus me 33 studentë në bord ka rënë në humnerë, duke shkaktuar vdekjen deri tani të të paktën 12 personave.
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
Shqipmedia - 22-May-2012 10:08
TIRANE- Kur kanë kaluar disa orë nga aksidenti tragjik që i mori jetën 13 personave dhe la të plagosur 20 të tjerë kanë nisur edhe hetimet për të zbuluar shkakun e aksidentit.
Autobusi me studente bie në greminë, dyshohet për 12 viktima e 30 të plagosur
24 orë - 21-May-2012 17:27
Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë urës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me me studente të Universitetit 'Aleksandër Xhuvani' ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një greminë rreth 80 metra të thellë.
Topi - Berisha - Rama: Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve
Yll Press - 21-May-2012 18:47
Presidenti i Republikës, Bamir Topi nëpërmjet një mesazhi të bërë publik sot pasdite u ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të studentëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” të Elbasanit, që humbën jetën si pasojë e ...
Sot Shqipëria në zi - Aksidenti i Himarës në mediat ndërkombëtare
Yll Press - 22-May-2012 10:58
Sipas burimeve nga vendi i ngjarjes, autobusi me studentë po udhëtonte nga Elbasani drejt Sarandës. Mësohet se autobusi ishte me targa të Elbasanit (El 2274 B) dhe drejtohej nga shoferi 55-vjecar, Pëllumb Çela.
Aksidenti në Himarë, Rama: Orë të solidaritetit kombëtar! Gjendemi pranë familjeve
LajmiFundit - 21-May-2012 18:18
Kryetari i opozitës Edi Rama ka reaguar menjëherë për ngjarjen tragjike të ndodhur në Himarë. “Në Himarë një tragjedi e tmerrshme ka mbajtur pezull frymën e mbarë kombit.
Aksidenti, Prokurorët nisin hetimet
Gazeta Start - 22-May-2012 12:48
Vlorë – Grupi i prokurove dhe ekspertëve kanë nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e aksidentit tragjik të ndodhur ditën e djeshme në afërsi të Himarës.
Tragjedia e Himarës, sot ditë zie kombëtare
24 orë - 22-May-2012 05:18
Vetëm pak orë pas aksidentit Këshilli i Ministrave ka shpallur ditën esotme, 22 maj, ditë zië kombëtare. “Shpalljen ditë zie kombëtare ditën e martë, datë 22.5.2012 , në nderim të viktimave , që, në lulen e rinisë së tyre, humbën jetën, ...
Tragjedia në Himarë, e marta ditë zie kombëtare
Gazeta Start - 21-May-2012 19:28
Tiranë – Dita e Martë, 22 Maji shpallet ditë zie kombëtare, pas aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e sotme në Himarë, ku humbën jetën mbi 10 studentë dhe mbi 20 të tjerë mbetën të plagosur.
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
BalkanWeb - 22-May-2012 07:58
TIRANE- Kur kanë kaluar disa orë nga aksidenti tragjik që i mori jetën 13 personave dhe la të plagosur 20 të tjerë kanë nisur edhe hetimet për të zbuluar shkakun e aksidentit.
Sot ditë zie në Shqipëri
Alsat - 22-May-2012 09:48
Qeveria e Shqipërisë e shpalli ditën e sotme Ditë Zie Kombëtare, për të nderuar kujtimin e viktimave të aksidentit tragjik të Himarës, ku humbën jetën 13 studente dhe u lënduan 20 studentë të Universitetit “Aleksandër Xhuvani” nga Elbasani.
Tragjedia e Himarës, 13 viktima
Top Channel - 22-May-2012 12:08
Për shkaqe që nuk dihen ende zyrtarisht autobusi, i cili po udhëtonte nga Vlora drejt Sarandës, në vendin e quajtur Qafa e Vishës, ka dalë nga rruga është fërkuar me bordurën anësore dhe më pas ka ecur drejt duke përfunduar në greminë, ...
Tragjedi në Himarë, autobusi bie në greminë, 13 të vdekur, dhjetëra të plagosur
BalkanWeb - 22-May-2012 11:18
HIMARE - Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e se henes, rreth orës 16:15, pranë qafës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me 33 studentë të Universitetit "Aleksandër Xhuvani", dega Letërsi, që dyshohet se ishin të gjitha vajza, ka ...
Ahmeti ngushëllon familjarët e tragjedisë në Himarë
Botasot - 22-May-2012 00:08
Lajmin për aksidentin e tmershëm në afërsi të Himarës, ku humbën jetën shumë studentë dhe të tjerë po luftojnë për jetën e tyre, e pranova me pikëllim të madh dhe dhimbje, thotë në telegram ngushëllimin e tij kryetari i Bashkimit ...
Shqipëria sot në zi, gjendet viktima e 14-të
Koha.net - 22-May-2012 12:38
Himarë, 22 maj – (E plotësuar) - Banorët e Himarës konfirmojnë nga vendngjarja se kanë gjetur në rrënojat e autobusit të rrëzuar dje tek qafa e Vishës, kufomën e një vajze tjetër ende të paidentifikuar, që e con numrin e viktimave në 14.
Mustafa ngushëllon popullin dhe institucionet e Shqipërisë
Botasot - 21-May-2012 20:18
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa u ka shprehur ngushëllimet më të thella familjarëve të studentëve që pësuan në aksidentin tragjik në aksin rrugorë Himarë-Sarandë, të gjithë qytetarëve dhe prijësve të ...
Mediat e huaja, CNN: Shoferi tentoi të ndalonte por dështoi
LajmiFundit - 21-May-2012 20:08
Mediat e huaja e kanë pasqyruar menjëherë atë çka ka ndodhur në Himarë dhe ngjarjen tragjike ku humbën jetën 12 persona. Rrjeti televiziv CNN shkruan se “një autobus në të cilin udhëtonin student të një universiteti ka rënë qindra metra ...
Tragjedia e Himarës, nesër ditë zie kombëtare
Panorama - 21-May-2012 19:38
TIRANE- Vetëm pak orë pas aksidentit Këshilli i Ministrave ka shpallur ditën e nesërme, 22 maj, ditë zië kombëtare. “Shpalljen ditë zie kombëtare ditën e martë, datë 22.5.2012 , në nderim të viktimave , që, në lulen e rinisë së tyre, ...
Aksidenti në Himarë, Rama: Orë solidariteti e përpjekjesh kombëtare
Ora news - 21-May-2012 18:18
Kryesocialisti Rama është solidarizuar me familjarët e studentëve dhe viktimat, të cilët u përfshinë në aksidentin tragjik në Himarë. Përmes një reagimi të tij ai e ka cilësuar aksidentin një tragjedi të tmerrshme, e cila ka mbajtur pezull ...
Kryebashkiaku i Himarës: Situata, e rëndë
Top Channel - 21-May-2012 20:08
Kryetari i Bashkisë së Himarës Jorgo Goro deklaroi se të gjithë strukturat e zonës,por edhe banorët bënë të pamundurën që të shpëtonin jetën e të lënduarve.
Tragjedia në Himarë, 13 viktima
Top Channel - 21-May-2012 19:58
11 studente, drejtuesi i një autobuzi me të cilin ato udhëtonin dhe i fejuari një prej vajzave, humbën jetën në një aksident të rëndë në Qafën e Vishës në rrugën Vuno Himarë.
Hoxhaj ngushëllon Haxhinaston pas aksidentit të rëndë
Koha.net - 21-May-2012 18:37
Prishtinë, 21 maj - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami ngushëllimi dërguar Ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Haxhinasto, ka shprehur tronditjen e thellë të Qeverisë ...
Rama: Tragjedi e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Yll Press - 22-May-2012 10:28
Edhe lideri i opozitës, Edi Rama ka shprehur solidaritetin me ngjarjen e rëndë, ndërsa ka ftuar personelet shëndetësore të bëjnë të pamundurën për t’ju ardhur në ndihmë studentëve të përfshirë në aksident.
Tragjedi në Himarë, autobusi me studente bie në greminë, 11 të vdekur
BalkanWeb - 21-May-2012 17:37
HIMARE - Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë urës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me studentë të Universitetit "Aleksandër Xhuvani", dega letërsi, që dyshohet se ishin të gjitha vajza, ka dalë nga rruga dhe ka ...
KMSH shpreh ngushëllimet për vikitmat e aksidentit
Albeu.com - 21-May-2012 21:47
KMSH shpreh ngushëllimet për vikitmat e aksidentit Komuniteti Musliman Shqiptar (KMSH) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë përmes një njoftimi për shtyp ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave të aksident it të ndodhur pasditen e ...
Tragjedi në Himarë, autobusi me studentë bie në greminë, 11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur (PLT)
Idividi - 22-May-2012 11:08
Vlorë, 21 maj 2012 (MIA) - Një aksident tragjik ka ndodhur pasditen e sotme pranë urës së Vishës, në Himarë, ku një autobus me studentë të Universitetit "Aleksandër Xhuvani", dega letërsi, që dyshohet se ishin të gjitha vajza, ka dalë nga ...
Imazhe
Aksidenti, Topalli: Gjendja e disa studenteve e stabilizuar
Albeu.com
Buja ngushëllon Tafajan për 12 studentët
Botasot
Vëllai i njërës vajzë të aksidentuar: I kërkuan tre herë shoferit të ndalonte
LajmiFundit
Struganët u solidarizuan me tragjedinë e Himarës
Botasot
Aksidenti në Himarë, shkon në 13 numri i viktimave. E mbijetuara: Po ecnim shpejt
LajmiFundit
Zyrtarët shqiptarë ngushëllojnë  familjiarët e studentëve të vdekur
Koha.net
Aksidenti në Himarë, spitali s`ka shtretër, të plagosurat mjekohen në dysheme
LajmiFundit
Flet e mbijetuara:  Dëgjova shoferin që bërtiti, sekondat fatale të rrëzimit në humnerë
Panorama
Mesazhet e fundit në FB para aksidentit: Rrugës për Sarandë…zoti na e bëftë mbarë!
LajmiFundit
Aksidenti në Himarë, Thaçi mesazh ngushëllimi Berishës
Ora news
Topi: I tërë shteti është në këmbë
Botasot
Kosova e tronditur nga ngjarja tragjike në Himarë
Telegrafi
Rama: Tragjedi e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Botasot
Aksidenti tragjik, në Vlorë dy prej vajzave rëndë
Gazeta Start
AAK: Ndajmë dhimbje për ngjarjen tragjike në Himarë
LajmiFundit
Aksidenti tragjik në Himarë, 13 të vdekur e 26 të plagosur. Sot zi kombëtare
Ora news
Aksident i rëndë në aksin Himarë-Sarandë, ka të vdekur dhe shumë të plagosur
Idividi
Tragjedia në Himarë, sot Ditë Zie
Ina
Himarë, bie autobusi me studentë nga Elbasani, 13 viktima
Botasot
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
Botasot
E martë, ditë zie në Shqipëri
Koha.net
Tragjedia e Himarës në median ndërkombëtare
Gazeta Start
Tragjedi në Himarë, autobusi me studente bie në greminë, 12 të vdekur
Yll Press
Aksidenti në Himarë, Jahjaga e Hoxhaj ngushëllojnë Topin e Haxhinaston
LajmiFundit
Tragjedi në Himarë, 12 të vdekur, 21 të plagosur
Yll Press
Maqedoni, partitë shqiptare telegrame ngushëllimi për tragjedinë e Himarës
Ina
Ngushëllojnë Berisha, Rama, Topi dhe Meta
Panorama
Aksidenti, Topi: I gjithe shteti në këmbë
Top Channel
Berisha: Të bëhet çdo gjë për të shpëtuar jetën e të aksidentuarve
Idividi
Telegram ngushëllimi i liderit të BDI-së Ali Ahmeti me rastin e tragjedisë së madhe në Himarë
Idividi
Aksidenti në Himarë, Rrok Mirdita ngushëllon familjarët e viktimave
Ora news
Qeveria deklaron 12 të vdekur, Berisha: 22 Maji ditë zie kombëtare! Flamujt gjysmështizë
LajmiFundit
AAK ngushëllon kryeministrin Berisha dhe familjet e viktimave
Botasot
Tragjedia në Himarë, Berisha:Të bëhet çdo gjë për shpëtimin e jetëve
Ora news
Aksidenti në Himarë, dy pistat: Ataku shoferit ose defekt në frena
LajmiFundit
Elbasan, homazhe tek Universiteti për viktimat e aksidentit në Himarë
LajmiFundit
Thaçi ngushëllon Berishën: Moment pikëllimi e dhimbjeje
LajmiFundit
Homazhe në Universitetin e Elbasanit
Top Channel
Bie autobusi me studentë në Himarë, policia: 11 të vdekur ( Foto nga aksidenti )
24 orë
Kryebashkiaku i Himarës: Situata, e rëndë
Yll Press
Tragjedia në Himarë, mesazhe ngushëllimi nga trevat shqiptare
Gazeta Start
Tragjedia e Himarës, Struga dhuron gjak
Albeu.com
Bie autobusi me studentë në Himarë, 13 të vdekur e 21 të plagosur
Ora news
Elbasani në zi pas aksidentit
Albeu.com
Qirinj e lutje për viktimat e aksidentit
Botasot
(Plotësuar) Aksidenti, Vasili: 2 vajza në gjëndje të rëndë, i pamundur transportimi
Lajmeshqip
Ekspedita e vdekjes:Autobusi në greminë, shuhen  11 studente, 26 të plagosura
Panorama
Aksidenti në Himarë, sot homazhe edhe në Elbasan
Ora news
Ditë zie në Shqipëri do të jetë  e marta
Botasot
Rufi Osmani, telegram ngushëllimi presidentit dhe familjarëve të viktimave
Shqipmedia
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
Botasot
Ahmeti: Familjet e viktimave dhe të plagosurit janë në mëndjën tonë
Yll Press
Tragjedi në Himarë, autobusi bie në greminë, 13 të vdekur
Ina
Berisha nga Çikago: Të bëhet çdo gjë për të mbijetuarit e aksidentit
LajmiFundit
Kryeparlamentari Krasniqi ngushëlli homologen Topalli
Botasot
Aksidenti tragjik pasqyrohet edhe nga mediat ndërkombëtare
Albeu.com
(Plotësuar 6) Tragjedia e Himarës çon në 13 numrin e viktimave
Lajmeshqip
Rufi Osmani: Telegram ngushëllimi presidentit dhe familjarëve të viktimave
Botasot
Ahmeti ngushëllon familjet e viktimave
Albeu.com
Pesë aksidentet tragjike në dy dekada
Gazeta Start
Jahjaga e Hoxhaj mesazhe ngushëllimi për tragjedinë në Himarë
Ora news
Shqipëria në zi, ja emrat e 13 viktimave (VIDEO-FOTO)
Albeu.com
6 mijë viktima nga aksidentet në 20 vite
Botasot
Tragjedia në Himarë, Presidenti Topi ngushëllon familjarët
Ora news
Jahjaga ngushëllon Topin
Botasot
Imzot Rrok Mirdita: Lutjet tona i bashkohen atyre të familjes
Albeu.com
Olldashi: Presim hetimet për shkakun e aksidentit
Gazeta Start
Aksidenti Humarë, policia: Kanë vdekur shoferi, pedagogu dhe 10 studente
LajmiFundit
Aksidenti i Himarës, studentja mbijetoi, i fejuari në listën e të vdekurve
LajmiFundit
Aksidenti, Topi: Tragjedi e madhe me përmasa fatale
LajmiFundit
Berisha: Të bëhet çdo gjë për shpëtimin e jetëve
Botasot
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
BalkanWeb
Himarë: Autobusi në humnerë, 12 të vdekur e 22 studente të lënduara
Koha.net
Aksidenti në Himarë, Hoxhaj telegram ngushëllimi
Botasot
(Plotësuar 2) Elbasani në Homazhe, Kosova: Dhembje gjithëkombëtare
Lajmeshqip
Presidenti Topi viziton në Spitalin Ushtarak studentët e plagosur
Koha.net
Aksidenti në Himarë, pedagogia e Elbasanit: Të mbijetuarit në gjendje shoku
LajmiFundit
Thaçi telegram ngushëllimi  kryeministrit shqiptar Sali Berisha
Botasot
Qyteti i Elbasanit ngrihet i shokuar pret trupat e pajetë të viktimave
LajmiFundit
13 viktimat e aksidentit në Himarë
Yll Press
Jahjaga e Thaçi ngushëllojnë për tragjedinë te Himara
Koha.net
Aksidenti në Shqipëri, 13 të vdekur, 25 të lënduar – VIDEO
Shqipmedia
12 të vdekur dhe 21 të plagosur, nesër ditë zie
Alsat
Presidenti shqiptar Topi u shpreh ngushëllime familjeve të viktimave nga aksidenti tragjik në Himarë
Idividi
Rektori:Homazhe në Universitet.Shoqëria,serioze
Panorama
Tragjedia në Himarë, Topi e Rama mesazhe ngushëllimi
Gazeta Start
Kryebashkiaku i Himarës, Gjergji Goro: Së paku janë 11 të vdekur!
LajmiFundit
Vetëvendosja anulon aktivitetet politike në respekt të zisë në Shqipëri
LajmiFundit
KMSH ngushëllime për tragjedinë, apel për dhurim gjaku
Gazeta Start
Shqipëria sot në dit zie për viktimat e aksidentit tragjik në Himarë
Idividi
Aksidenti në Himarë, Thaçi ngushëllon familjarët
Albeu.com
Mediat e huaja pasqyrojnë aksidentin tragjik në Himarë
Ora news
Mediat e huaja pasqyrojnë aksidentin tragjik në Himarë
Botasot
Rama: Tragjedia e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Idividi
Aksidenti tragjik, ngushëllime nga Prishtina
Top Channel
FOTO – Autobusi në humnerë në Himarë, policia: 12 të vdekur, 25 të plagosur
LajmiFundit
Dashuria e ndërprerë, vdes djali nga Kavaja, plagoset e fejuara
Shqipmedia
Aksidenti në Shqipëri, 13 të vdekur, 25 të lënduar
Evropaelire
Krerët shtetëror dhe politik të Prishtinës dhe Shkupit mesazhe ngushëllimi
Ina
Tragjedi në Himarë, 13 të vdekur nga rrëzimi i autobusit  
Gazeta Start
Struganët u solidarizuan me tragjedinë e Himarës
Ina
Shqipëri, Shkon në 13 numri i viktimave të aksidentit në Himarë
VOA
PAQJA STUDENTORE ngushëllone familjarët e të aksidentuarve në tragjedinë e Himarës
Botasot
Të mbijetuarat flasin për “Ora News”: Shoferi nuk ktheu dot timonin
Ora news
Tragjedia nAT HimarAT, 12 viktima
Lajm
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
Shqipmedia
Autobusi me studente bie në greminë, dyshohet për 12 viktima e 30 të plagosur
24 orë
Topi -  Berisha -  Rama: Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve
Yll Press
Sot Shqipëria në zi - Aksidenti i Himarës në mediat ndërkombëtare
Yll Press
Aksidenti në Himarë, Rama: Orë të solidaritetit kombëtar! Gjendemi pranë familjeve
LajmiFundit
Aksidenti, Prokurorët nisin hetimet
Gazeta Start
Tragjedia e Himarës, sot ditë zie kombëtare
24 orë
Tragjedia në Himarë, e marta ditë zie kombëtare
Gazeta Start
Aksidenti tragjik, klithma e fundit e shoferit: Nuk ndaloj dot!
BalkanWeb
Sot ditë zie në Shqipëri
Alsat
Tragjedia e Himarës, 13 viktima
Top Channel
Tragjedi në Himarë, autobusi bie në greminë, 13 të vdekur, dhjetëra të plagosur
BalkanWeb
Ahmeti ngushëllon familjarët e tragjedisë në Himarë
Botasot
Shqipëria sot në zi, gjendet viktima e 14-të
Koha.net
Mustafa ngushëllon popullin dhe institucionet e Shqipërisë
Botasot
Mediat e huaja, CNN: Shoferi tentoi të ndalonte por dështoi
LajmiFundit
Tragjedia e Himarës, nesër ditë zie kombëtare
Panorama
Aksidenti në Himarë, Rama: Orë solidariteti e përpjekjesh kombëtare
Ora news
Kryebashkiaku i Himarës: Situata, e rëndë
Top Channel
Tragjedia në Himarë, 13 viktima
Top Channel
Hoxhaj ngushëllon Haxhinaston pas aksidentit të rëndë
Koha.net
Rama: Tragjedi e tmerrshme, orë për solidaritet kombëtar
Yll Press
Tragjedi në Himarë, autobusi me studente bie në greminë, 11 të vdekur
BalkanWeb
KMSH shpreh ngushëllimet për vikitmat e aksidentit
Albeu.com
Tragjedi në Himarë, autobusi me studentë bie në greminë, 11 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur (PLT)
Idividi


Share
 |