Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 11:42
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo PanoramaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Shkolla në rrezen psikosociale
NDUE DEDAJ - Shekulli i 20-të, si shekull i modernitetit dhe i një stadi të ri zhvillimi, u quajt dhe “shekulli i fëmijëve”. Dhe pati një tjetër vështrim të njerëzimit ndaj asaj që metaforikisht quhet si e ardhmja, sidomos për sa u përket ...
Shkolla në rrezen psikosociale
 - 12-Aug-2013 10:30
NDUE DEDAJ - Shekulli i 20-të, si shekull i modernitetit dhe i një stadi të ri zhvillimi, u quajt dhe “shekulli i fëmijëve”. Dhe pati një tjetër vështrim të njerëzimit ndaj asaj që metaforikisht quhet si e ardhmja, sidomos për sa u përket ...
Nga Ndue Dedaj- Shkolla në rrezen psikosociale
 - 12-Aug-2013 10:31
Shekulli i 20-të, si shekull i modernitetit dhe i një stadi të ri zhvillimi, u quajt dhe “shekulli i fëmijëve”. Dhe pati një tjetër vështrim të njerëzimit ndaj asaj që metaforikisht quhet si e ardhmja, sidomos për sa u përket lirive dhe të ...
Rritja e pagave për mësuesit dhe edukatoret. Tabela e plotë e rritjes së pagave për mësuesit dhe edukatorët sipas kategorisë
 - 13-Aug-2013 10:22
Zbardhet rritja e pagave për punonjësit e arsimit parauniversitar. Vendimi i qeverisë, i marrë pak kohë më parë, tashmë ka hyrë në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare.
Zbardhet rritja e pagave për mësuesit dhe edukatoret
 - 13-Aug-2013 10:09
Tiranë - Zbardhet rritja e pagave për punonjësit e arsimit parauniversitar. Vendimi i qeverisë, i marrë pak kohë më parë, tashmë ka hyrë në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare.
Tradita dhe bashkëkohorja në arsim.
 - 11-Aug-2013 22:28
Të përcjellësh idetë personale për arsimin në një konferencë me ndihmën e një kumtese është përgjegjësi. Për të realizuar këtë duket mjaft delikate përvoja 20-vjeçare e punës si mësues në arsimin parauniversitar.
Miratohet pagat e reja për mësuesit e arsimit parauniversitar
 - 12-Aug-2013 08:08
Miratohet struktura e re e pagave në sistemimin parauniversitar. Paga bazë mujore dhe shtesa e pozicionet janë dy shtyllat mbi të cilat janë llogaritur pagat e reja.
Rritja e pagave, ja sa marrin tani punonjësit e arsimit
 - 13-Aug-2013 10:09
Zbardhet rritja e pagave për punonjësit e arsimit parauniversitar. Vendimi i qeverisë, i marrë pak kohë më parë, tashmë ka hyrë në fuqi pas botimit në Fletoren Zyrtare.
Galeri

Lajmet Kryesore
Shoqata e Bankave: Kur vjedhjet e parave ndodhin tre herë brenda 18 muajve nuk është më rastësi
Portugalia në gjysmëfinale, eliminoi Poloninë (Video)
Shokon babai i gruas së ngacmuar: Me gjyqtarin Çobo jemi kushurinj, ai kërkonte favore seksuale
Berisha: Plasi skandali “Bilalgate”! Rama hyri si homoseksual në pritjen e Obamës
Sllovakia nga sot e mban presidencën e radhës të BE-së
Raporti i DASH për trafikimin e qenieve njerëzore/ Shqipërinë e cilëson si një vendburim për trafikimin e burrave, grave e fëmijëve
Ambasada e SHBA u jep deputetëve Kushtetutën e re, mban logon e amerikanëve
Shkëndija me dy gola epërsi udhëton në ndeshjen kthyese në Krakov
Incidenti në Himarë, reagon Ministria e Jashtme greke: Respektoni minoritetin
Zyrtare; Neymar deri në 2021 te Barca, 15 mln Euro në sezon