04:49 Rifreskuar në
Lideri BDI-së Ali Ahmeti u dërgoi telegramë ngushëllimi familjes Xhaferi dhe PDSH-së
Lideri BDI-së Ali Ahmeti u dërgoi telegramë ngushëllimi familjes Xhaferi dhe PDSH-së
Idividi - 16-Aug-2012 08:30
Tetovë, 15 gusht 2012 (MIA) - Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti u dërgoi telegram ngushëllimi familjes Xhaferi dhe Partisë Demokratike Shqiptare me rastin e vdekjes së kryetarit të nderit të kësaj partie, Arbër ...
Gjendja shëndetësore e Arben Xhaferit vazhdon të jetë e rëndë
Botasot - 14-Aug-2012 21:30
Dhjetë deri në dy javët e parë, duke filluar nga dita që u shtrua në spital, do të jenë të rrezikshme për jetën e ish-liderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, i cili prej pesë ditësh mbahet në përkujdesje intensive në klinikën e neurokirurgjisë ...
Kosova vlerëson personalitetin e Arben Xhaferit
VOA - 15-Aug-2012 19:10
Udhëheqës të lartë politikë në Kosovë, thonë se vdekja e Arbën Xhaferit është humbje për gjithë kombin shqiptar. Në Kosovë, udhëheqës të lartë politikë, shprehën ngushëllimet e tyre për vdekjen e politikanit Arbën Xhaferi, duke e vlerësuar ...
Një skicë pa vajtim për Arbën Xhaferin
Shqipmedia - 15-Aug-2012 22:50
Nga Mero Baze Arbën Xhaferi ishte skifteri që prishi inercinë jugosllave të shqiptarëve në Maqedoni. Në fund të vitit 1993, kur Partia e Prosperitetit Demokratik u përfshi në një krizë të rëndë politike për shkak të lidhjeve të disa ...
Krasniqi, Thaçi e Nishani ngushëlluan familjen Xhaferi
Koha.net - 15-Aug-2012 19:20
Prishtinë, 15 gusht - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e vdekjes së atdhetarit, veprimtarit dhe intelektualit të shquar Arbën Xhaferi.
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi, varrimi të enjten në Tetovë
Telegrafi - 15-Aug-2012 20:50
E plotësuar: Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arbën Xhaferi, ka ndërruar jetë sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Lajmin për vdekjen e Xhaferit e ka konfirmuar mjeku Slobodan Damjanoski.
Shëndeti i Arbër Xhaferit nuk ka përmirësime
Panorama - 14-Aug-2012 17:20
Dhjetë deri në dy javët e parë, duke filluar nga dita e shtrirjes në spital, do të jenë të rrezikshme për jetën e ish-liderit të PDSH-së, Arbër Xhaferi, i cili prej pesë ditësh mbahet në përkujdesje intensive në klinikën e neurokirurgjisë ...
Kush ishte Arbën Xhaferri
Top Channel - 15-Aug-2012 18:50
Kryetari i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare, Arbën Xhaferri u lind në Tetovë në vitin 1948. Ai do të mbahet mend si një nga mendimtarët që lexoi drejt kalendarin në të cilën jetonte dhe atë kalendar e shënoi me veprimtarinë dhe ...
Ndahet nga jeta Arbën Xhaferi, u godit nga hemorragjia cerebrale
Shekulli - 15-Aug-2012 21:30
Është ndarë nga jeta Arbën Xhaferi, ish -kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Lajmi vjen i konfirmuar nga mjeku i tij Sllobodan Damjanoski.
Maqedoni, ndahet nga jeta Arbën Xhaferi
Lajmeshqip - 15-Aug-2012 17:50
Shkup – Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arbën Xhaferi ka ndërruar jetë sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Mjeku Sllobodan Damjanoski ka konfirmuar lajmin.
Përshëndetja e fundit për Arbën Xhaferin nga selia e PDSH prej orës 10
Shqipmedia - 15-Aug-2012 22:50
Televizioni Koha mëson se përshëndetja e fundit-të pamurit me rastin e vdekjes së ish kryetarit të PDSH-së Arbën Xhaferi, do të bëhen në selinë e PDSH-së në Tetovë të enjten(nesër) nga ora 10.00 deri ora 12.00.
Ahmeti: 'Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual'
Alsat - 15-Aug-2012 18:20
Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së Me keqardhje të thellë mora lajmin për ndarjen nga jeta të mikut tim të respektuar, Arbër Xhaferit. Gjatë tërë këtyre viteve ka pasur situata jo të lehta me të cilat jemi përballur duke filluar që në ditët e ...
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi
Alsat - 15-Aug-2012 17:11
Në orët e pasditës ndërroi jetë ish lideri i PDSH-së Arbër Xhaferi, i cili për një javë ndodhej në gjendje kome pas një gjakderdhje në tru, që kishte përjetuar të mërkurën e kaluar në banesën e tij në ...
Sot, varrimi i Arbër Xhaferit
Albeu.com - 16-Aug-2012 10:30
Sot, varrimi i Arbër Xhaferit Sot do të bëhet varrimi i ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferi , i cili vdiq në orët e pasditës të së mërkurës.
Ali Ahmeti ngushëllon familjen e Xhaferit
Portalb - 15-Aug-2012 20:40
Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, përmes një telegrami shprehi ngushëllimin e tij për familjen dhe shokët e Arben Xhaferit, me rastin e ndërrimit jetë këtë pasdite.
Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Xhaferi
Botasot - 15-Aug-2012 19:40
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, i ka dërguar një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e vdekjes së atdhetarit, veprimtarit dhe intelektualit të shquar, Arbën Xhaferi.
Vdekja e Arben Xhaferrit, Berisha: Elita e kombit humbi personalitetin e shquar
LajmiFundit - 15-Aug-2012 20:30
Kryeministri Sali Berisha i dërgoi telegram ngushëllimi familjes së politikanit shqiptar në Maqedoni Arben Xhaferri i cili u nda nga jeta diten e sotme.
Rama: Vdekja e tij një humbje e madhe për boten shqiptare
Botasot - 15-Aug-2012 20:30
Kryesocialisti Edi Rama nëpërmjet rrjetit social twitter ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, duke e vlerësuar si shqiptarin jotipik që hapi rruge te pashkelura me trimëri të jashtëzakonshme intelektuale.
Isa Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi
Koha.net - 15-Aug-2012 18:10
Prishtinë, 15 gusht - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka ngushëlluar familjen Xhaferi, me rastin e vdekjes së Arben Xhaferit. Në telegramin e ngushëllimit thuhet:Me hidhërim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferi, ...
Kush ishte Arbën Xhaferri?
Yll Press - 15-Aug-2012 21:40
Arbën Xhaferri mbase ishte nga politikanët e rrallë që ia doli nga e përkohshmja, politika, të bëjë shumëçka që atë do e bëjë të përjetshëm në botën shqiptare.
Vdiq Arbën Xhaferi
Idividi - 16-Aug-2012 08:30
Shkup, 15 gusht 2012 (MIA) - Vdiq Arbën Xhaferi, kryetar i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), i cili gjendej në shërim në Klinikën për neurologji. Siç njoftoi prof.dr.
Ndahet nga jeta Arbën Xhaferi
Panorama - 15-Aug-2012 17:00
Ka ndërruar jetë në moshën 64 vjeçare themeluesi i Partisë Demokratike Shqipëtare në Maqedoni dhe kryetar nderi i kesaj partie, Arbër Xhaferri. Mjeku Sllobodan Damjanoski ka konfirmuar lajmin.
Ndahet nga jeta Arbër Xhaferi
VOA - 15-Aug-2012 17:40
Arbër Xhaferi, ish-kryetar i Partisë Demokratike Shqiptare, u nda nga jeta sot pasdite në orën 3:50. Ai pësoi një hemorragji cerebrale më tetë gusht dhe u shtrua në klinikën neurokirurgjike të Shkupit.
Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar
Portalb - 15-Aug-2012 22:40
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet me rastin e vdekjes së veprimtarit, politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.
Mesazhe ngushëllimi nga presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë
Alsat - 16-Aug-2012 00:40
Tirana Mesazh ngushëllimi i Presidentit të Shqipërisë Bujar Nishani për ndarjen nga jeta të Arbër Xhaferrit “Të dashur familjarë,Në këtë moment të dhimbshëm më lejoni që në emrin tim, të familjes sime dhe të bashkëkombasve të mi në ...
AAK ngushëllon Familjen Xhaferi
Botasot - 15-Aug-2012 20:50
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ia përcjellë ngushëllimet më të thella familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta z.Arbën Xhaferit. Në ngushëllimin e AAK-së thuhet: "E nderuara Familje Xhaferi.
Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual
Yll Press - 15-Aug-2012 18:30
Ka pasur gjëra për të cilat jemi pajtuar, por edhe shumë gjëra për ë cilat kemi pasur qëndrime të ndryshme, por ajo të cilës i jemi përmbajtur gjithnjë, ka qenë niveli njerëzor i komunikimit tonë personal dhe politik.
Një skicë pa vajtim për Arbën Xhaferin - Mero Baze
Ina - 16-Aug-2012 01:40
Arbën Xhaferi ishte skifteri që prishi inercinë jugosllave të shqiptarëve në Maqedoni. Në fund të vitit 1993, kur Partia e Prosperitetit Demokratik u përfshi në një krizë të rëndë politike për shkak të lidhjeve të disa politikanëve të saj ...
Vdiq Arben Xhaferi
Portalb - 15-Aug-2012 16:40
Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare, Arben Xhaferi ndërroi jetë sot në orën 16 si pasojë e sulmit në kokë që e përjetoi ditë më parë. Lajmin e konfirmuan nga Klinika për neurokirurgji.
Ndërron jetë Arbën Xhaferi, varrimi nesër në Tetovë
Koha.net - 15-Aug-2012 20:10
Shkup, 15 gusht (E plotësuar) – Është ndarë nga jeta Arbën Xhaferi, kryetar nderi i Partisë Demokratike Shqiptare. Xhaferi ka vdekur në spitalin e Shkupit, ku ishte i shtruar prej dy javësh në gjendje të rëndë shëndetësore.
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi
Idividi - 15-Aug-2012 20:10
Para pak çastesh në spitalin klinik të Shkupit ka ndërruar jetë kryetari i parë i Partisë Demokratike Shqiptarë në Maqedoni Arbën Xhaferi, njofton portali Shqipmedia.
DR ngushëllon familjarët dhe miqtë e Xhaferit
Portalb - 15-Aug-2012 23:20
Edhe nga Demokracia e Re kanë arritur ngushëllimit për familjen e të ndjërit Arbën Xhaferi. “Me ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit Demokracia e Re i shpreh ngushëllimet e saja më të sinqerta familjarëve, të afërmve dhe miqve të tij, duke ...
Kush ishte Arbën Xhaferi – VIDEO
Shqipmedia - 16-Aug-2012 00:00
Kryetari i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare, Arbën Xhaferri u lind në Tetovë në vitin 1948. Ai do të mbahet mend si një nga mendimtarët që lexoi drejt kalendarin në të cilën jetonte dhe atë kalendar e shënoi me veprimtarinë dhe ...
Tirana, Prishtina dhe Shkupi mesazhe ngushëllimi për Arbër Xhaferrin
Ina - 16-Aug-2012 00:30
Liderët politik dhe krerët shtetëror nga Tirana, Prishtina, Shkupi dhe trevat tjera kanë shprehur mesazhet e ngushëllimit me rastin e vdekjes së ish-liderit të PDSH-së dhe njërit ndër mendimtarëve të shquar shqiptar, Arbër Xhaferi.
Pas 1 jave në spital, ndërron jetë Arbën Xhaferi
Ora news - 15-Aug-2012 17:30
Ka ndërruar jetë rreth orës 16:00 të pasdites së sotme në spitalin e Shkupit Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Arbën Xhaferi.
Shuarja e Arbër Xhaferit, politikanët përcjellin mesazhe ngushëllimi
Albeu.com - 15-Aug-2012 18:50
Shuarja e Arbër Xhaferit, politikanët përcjellin mesazhe ngushëllimi Politikanët nga Shqipëria kanë përcjellë mesazhet e tyre për vdekjen e ish-deputetit të PDSH-së Arbër Xhaferri .
PDIU, ngushëllime për vdekjen e Xhaferit
Albeu.com - 16-Aug-2012 00:50
PDIU, ngushëllime për vdekjen e Xhaferit Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet është bashkuar në ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arben Xhaferit . “Ngushëllimë për humbjen e patriotit politikanit e publicistit.
Haxhiu: Xhaferi e bëri luftën e 2001-shit Majko: Shqiptarët humbën një rilindës
Lajm - 16-Aug-2012 10:10
Ish-lideri i Partisë Demokratike Shqiptare dhe kryetar i kuvendit të përgjithshëm të kësaj partie Arbën Xhaferi ka ndërruar jetë të mërkurën pasdite në spitalin për Neurokirurgji në Shkup.
Shqipëri: Reagime pas vdekjes së Arbër Xhaferit
VOA - 15-Aug-2012 20:20
Në Shqipëri figurat kryesore shtetërore dhe politike të vendit kanë shprehur sot në mbrëmje hidhërimin për ndarjen nga jeta të Arbër Xhaferit, një nga firmatarët e Marrëveshjes së Ohrit dhe një nga zërat autoritar të shqiptarëve në rajon.
Ndarja nga jeta e Xhaferit, mesazhe ngushëllimi nga politika shqiptare
Ora news - 15-Aug-2012 18:00
Kryesocialisti Edi Rama nëpërmjet rrjetit social tëitter ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Arbën Xhaferit, duke e vlerësuar si shqiptarin jotipip që hapi rruge te pashkelura me trimeri te jashtezakonshme intelektuale.
Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi
Botasot - 15-Aug-2012 18:20
Me hidhërim të thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të z. Arbën Xhaferi, themeluesit të Partisë Demokratike Shqiptare, prijësit të shqiptarëve në Maqedoni dhe intelektualit të shquar.
Hashim Thaçi telegram ngushëllimi familjes Xhaferri
LajmiFundit - 15-Aug-2012 18:20
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ngushëllon familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.
Rama: Arbën Xhaferri një shqiptar jo tipik! U prehtë në paqe
LajmiFundit - 15-Aug-2012 18:30
Kryetari i opozitës në Shqipëri Edi Rama reagoi menjëherë pas publikimit të lajmit për vdekjen e Arbën Xhaferrit. Në një koment në rrjetin Tëitter Rama shkruan se “Arbën Xhaferri ishte një shqiptar jotipik që that ë vërteta të mëdha e hapi ...
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi (PLT)
Idividi - 16-Aug-2012 08:30
Shkup, 15 gusht 2012 (MIA) - Sot pasdite ndërroi jetë Arbën Xhaferi, kryetar i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), i cili gjendej në shërim në Klinikën për neurologji. Siç njoftoi prof.dr.
Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje e madhe për mbarë shqiptarët
Botasot - 15-Aug-2012 18:40
Vetëm pak orë pas lajmit për vdekjen e kryetarit të nderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, ka dërguar telegram ngushëllimi.
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi
Lajm - 15-Aug-2012 16:40
Kryetari i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) Arbër Xhaferi ndërroi jetë sot rreth orës 16 si pasojë e sulmit në tru që e përjetoi para një jave.
Aleanca KuqeZi shpreh ngushëllime për Arbër Xhaferrin
Portalb - 15-Aug-2012 18:20
Alenca KuqeZi i shpreh ngushëllimet e sinqerta dhe të ndjera familjes së Arbër Xhaferrit për ndarjen nga jeta të rilindasit të madh të historisë sonë.
Maqedoni, ndahet nga jeta në spital ish-kreu i PDSH Arber Xhaferri
LajmiFundit - 15-Aug-2012 17:20
SHKUP – UPDATE – Lajmifundit.com – Ndahet nga jeta Arbër Xhaferri, ish-kryetar i PDSH në Maqedoni, politikan shqiptar i mirënjohur jo vetëm në Shkup por në gjithë hapësirën mbarëshqiptare.
Maqedoni, shuhet Arbën Xhaferri
Top Channel - 15-Aug-2012 17:30
Ndërron jetë Arbën Xhaferri, avokati i të drejtave të shqiptarëve në Maqedoni, një publicist e mendimtar i shquar në hapësirën mbarëshqiptare. Ai prej ditësh ishte në gjendje të rëndë shëndetësore për shkak të një hemoragjie cerebrale.
Lamtumirë Arbër Xhaferi
Albeu.com - 15-Aug-2012 19:30
Lamtumirë Arbër Xhaferi UPDATE - Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka ndërruar jetë sot pasdite, rreth orës 16:00 si pasojë e hemorragjisë cerebrale të pësuar një javë më parë.
Arbën Xhaferi, fryma evropiane e politikës shqiptare
Koha.net - 16-Aug-2012 08:50
Prishtinë, 16 gusht – Ka ndërruar jetë të mërkurën pasdite filozofi, politikani dhe publicisti shqiptar Arbën Xhaferi. Vetëm pak minuta pasi ka folur Damjanoski, Partia Demokratike Shqiptare ka dalë me një deklaratë.
Nishani: Arben Xhaferri, vizionar që i shërbeu kombit shqiptar
LajmiFundit - 15-Aug-2012 20:30
Presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes së politikanit shqiptar në Maqedoni, Arben Xhaferri. “Të dashur familjarë, Në këtë moment të dhimbshëm më lejoni që në emrin tim, të familjes sime dhe të ...
Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar
Botasot - 15-Aug-2012 19:40
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllimet me rastin e vdekjes së veprimtarit, politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.
Jahjaga: Xhaferi, kontribues i çmuar në skenën shqiptare
Botasot - 15-Aug-2012 20:10
Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit të tyre, politikanit të njohur shqiptar, Arbën Xhaferi.
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi
Shqipmedia - 15-Aug-2012 23:30
Para pak çastesh në spitalin klinik të Shkupit ka ndërruar jetë kryetari i parë i Partisë Demokratike Shqiptarë në Maqedoni Arbën Xhaferi, njofton portali Shqipmedia.
Shuhet A.Xhaferi, mesazhe të shumta ngushëllimi
Panorama - 15-Aug-2012 23:01
TIRANE- Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot në Shkup.
Arbër Xhaferi, ende asnjë përmirësim
Albeu.com - 14-Aug-2012 10:50
Arbër Xhaferi, ende asnjë përmirësim Dy javët e para, që prej shtrimit në spital, do të jenë tejet të rëndësishme por edhe të rrezikshme për jetën e ish liderit të PDSH-së, Arbër Xhaferi .
Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi
Alsat - 15-Aug-2012 23:00
Prishtina Presidentja Atifete Jahjaga dhe kryeministri Hashim Thaçi, ngushëlluan familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.
Kush ishte Arbën Xhaferi?
Ora news - 15-Aug-2012 17:30
Xhaferi u lind në Tetovë më 24 janar të vitit 1948, ndërsa fakultetin Filozofik e kreu në Beograd. Deri në vitet `90-ta ka punuar në Televizionin e Prishtinës, si redaktor i programit kulturor.
Haxhiu: Xhaferi e bëri luftën e 2001-shit, por kurr nuk u lavdërua
Lajm - 15-Aug-2012 19:10
Intelektuali dhe analisti i njohur nga Kosova Baton Haxhiu thotë se lideri që ia ka kthyer dinjitetin intelektual, kombëtar, dinjitetin e luftës shqiptarëve ka qenë Arbër Xhaferi.
Vdekja e Xhaferit, Ahmeti: Humbje e madhe për shqiptarët
Albeu.com - 15-Aug-2012 19:30
Vdekja e Xhaferit, Ahmeti: Humbje e madhe për shqiptarët Ali Ahmeti Vetëm disa minuta pas lajmit për vdekjen e kryetarit të nderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, lideri i BDI-së, Ali Ahmeti , ka dërguar telegram ngushëllimi.
Arbën Xhaferi ndërron jetë
Botasot - 15-Aug-2012 17:00
Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka ndërruar jetë sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale. Mjeku Sllobodan Damjanoski ka konfirmuar lajmin.
Sot bëhet varrimi i Arbën Xhaferit
Idividi - 16-Aug-2012 08:30
Tetovë, 16 gusht 2012 (MIA) - Sot do të bëhet varrimi i ish liderit të Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferi, i cili vdiq në orët e pasditës të së mërkurës.
Aleanca Kuq e Zi: Vdekja e Xhaferrit, humbje për bashkimin kombëtar
LajmiFundit - 15-Aug-2012 18:20
Alenca KuqeZi i shpreh ngushellimet e sinqerta dhe te ndjera familjes se Arber Xhaferrit per ndarjen nga jeta te rilindasit te madh te historise sone.
Sot varrimi i Arbër Xhaferrit
Ina - 15-Aug-2012 17:20
Sot do të bëhet varrimi i ish-liderit të PDSH-së në Maqedoni, Arbër Xhaferri, i cili dje ndërroi jetë në Klinikën Neurokirurgjikale në Shkup pas një sulmi të hemorragjisë cerebrale.
Vetëvendosje ngushëllon familjen Xhaferi
Botasot - 15-Aug-2012 21:00
Me keqardhje dhe pikëllim të thellë morëm lajmin për ndarjen ngajeta të intelektualit, politikanit dhe veprimtarit të çështjes kombëtare Arbën Xhaferit.
Ngushëllimet e Jahjagës dhe AAK-së
Koha.net - 15-Aug-2012 19:50
Prishtinë, 15 gusht - Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një telegram ngushëllimi familjes Xhaferi, me rastin e ndarjes nga jeta të më të dashurit të tyre, politikanit të njohur shqiptar, Arbën Xhaferi.Në ...
Personalitetet politike mesazhe ngushëlluese me rastin e vdekjes së Arbën Xhaferit
Shqipmedia - 15-Aug-2012 23:20
Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot në Shkup.
Arbën Xhaferri, gjendja shëndetësore ende e rëndë
BalkanWeb - 14-Aug-2012 18:30
SHKUP -Dhjetë deri në dy javët e parë, duke filluar nga dita që u shtrua në spital, do të jenë të rrezikshme për jetën e ish-liderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, i cili prej pesë ditësh mbahet në përkujdesje intensive në klinikën e ...
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi, varrimi nesër në Tetovë
Yll Press - 15-Aug-2012 17:10
Në orët e pasditës ndërroi jetë ish lideri i PDSH-së Arbër Xhaferi, i cili për një javë ndodhej në gjendje kome pas një gjakderdhje në tru, që kishte përjetuar të mërkurën e kaluar në banesën e tij në Tetovë.
Ndërron jetë Arbën Xhaferi
Evropaelire - 15-Aug-2012 07:10
Kryetari i nderit i Partisë Demokratike Shqiptare Arbën Xhaferi ka ndërruar jetë në orën 16, si pasojë e sulmit në tru që përjetoi para një jave, bëhet e ditur nga Klinika Neurokirurgjike, ku ishte dërgua në gjendje kome, të mërkurën e ...
Arbër Xhaferi, filozof-mbret, apo mbret-filozof?
Lajm - 14-Aug-2012 10:40
EDMOND ADEMI Se njohë mirë. Ndoshta se njoh aspak. Njëherë në jetë e kam takuar, para gati një 1 viti, biseduam rreth 70 minuta. Biseduam për politikën, filozofinë, jetën e tij, aq sa na lejoji koha.
Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi
Telegrafi - 15-Aug-2012 19:00
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ngushëllon familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben Xhaferi.
Sot bëhet varrimi i Arbën Xhaferit
Botasot - 16-Aug-2012 09:40
Sot do të bëhet varrimi i ish-liderit të Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferi, i cili vdiq në orët e pasditës të së mërkurës.
Maqedoni, sot ceremonia e varrimit të Arbën Xhaferrit
LajmiFundit - 16-Aug-2012 09:31
Sot do të bëhet varrimi i ish-liderit të Partisë Demokratike Shqiptare në Maqedoni, Arbën Xhaferi, i cili vdiq në orët e pasditës të së mërkurës.
Berisha, Topi, Nishani, Rama e Meta telegrame ngushëllimi për shuarjen e Xhaferit
Portalb - 15-Aug-2012 23:30
Kanë qenë të shumta mesazhet e ngushëllimit në adresë të familjes së politikanit dhe publicistit, Arbën Xhaferi, i cili u nda nga jeta sot. Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, kryeministri, Sali Berisha, kryetari i ...
Vdekja e Arben Xhaferit, Thaçi mesazh ngushëllimi familjes
Albeu.com - 15-Aug-2012 19:00
Vdekja e Arben Xhaferit, Thaçi mesazh ngushëllimi familjes Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen Xhaferi me rastin e vdekjes së politikanit, publicistit dhe intelektualit të shquar shqiptar, Arben ...
Liderët politikë ngushëllojnë familjen Xhaferi
Yll Press - 15-Aug-2012 22:00
Telegrame ngushëllimi kanë arritur në redaksinë tonë nga subjekte politike nga mbarë trevat shqiptare. Kryetari i nderit të Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH) ka ndërruar jetë sot pasdite si pasojë e hemorragjisë cerebrale.
Shuhet Arbër Xhaferri, mesazhe ngushëllimi nga Kosova dhe Shqipëria
Lajm - 16-Aug-2012 10:30
Mesazhe të shumta ngushëllimi kanë mbërritur në Maqedoni nga Shqipëria dhe Kosova për humbjen e ish-deputetin e PDSH-së dhe njëkohësisht kryetar nderi i kësaj partie, Arbër Xhaferi.
Gjendja shëndetësore e Arben Xhaferit vazhdon të jetë e rëndë
Koha.net - 14-Aug-2012 21:10
Shkup, 14 gusht - Dhjetë deri në dy javët e parë, duke filluar nga dita që u shtrua në spital, do të jenë të rrezikshme për jetën e ish-liderit të PDSH-së, Arbën Xhaferi, i cili prej pesë ditësh mbahet në përkujdesje intensive në klinikën ...
Shkup, ndahet nga jeta Arbër Xhaferri, prej ditësh ndodhej në koma
BalkanWeb - 15-Aug-2012 18:40
SHKUP -Ish-kryetari i PDSH-së në Maqedoni dhe njëherazi kryetar nderi i kësaj partie, Arbër Xhaferri është ndarë nga jeta sot pasdite në moshën 64-vjecare. Lajmi konfirmohet nga zëdhënësi i PDSH, Agon Ferati.
Imazhe
Lideri BDI-së Ali Ahmeti u dërgoi telegramë ngushëllimi familjes Xhaferi dhe PDSH-së
Idividi
Gjendja shëndetësore e Arben Xhaferit vazhdon të jetë e rëndë
Botasot
Kosova vlerëson personalitetin e Arben Xhaferit
VOA
Një skicë pa vajtim për Arbën Xhaferin
Shqipmedia
Krasniqi, Thaçi e Nishani ngushëlluan familjen Xhaferi
Koha.net
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi, varrimi të enjten në Tetovë
Telegrafi
Shëndeti i Arbër Xhaferit nuk ka përmirësime
Panorama
Kush ishte Arbën Xhaferri
Top Channel
Ndahet nga jeta Arbën Xhaferi, u godit nga hemorragjia cerebrale
Shekulli
Maqedoni, ndahet nga jeta Arbën Xhaferi
Lajmeshqip
Përshëndetja e fundit për Arbën Xhaferin nga selia e PDSH prej orës 10
Shqipmedia
Ahmeti: 'Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual'
Alsat
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi
Alsat
Sot, varrimi i Arbër Xhaferit
Albeu.com
Ali Ahmeti ngushëllon familjen e Xhaferit
Portalb
Kryeparlamentari Krasniqi ngushëllon familjen Xhaferi
Botasot
Vdekja e Arben Xhaferrit, Berisha: Elita e kombit humbi personalitetin e shquar
LajmiFundit
Rama: Vdekja e tij një humbje e madhe për boten shqiptare
Botasot
Isa Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi
Koha.net
Kush ishte Arbën Xhaferri?
Yll Press
Vdiq Arbën Xhaferi
Idividi
Ndahet nga jeta Arbën Xhaferi
Panorama
Ndahet nga jeta Arbër Xhaferi
VOA
Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar
Portalb
Mesazhe ngushëllimi nga presidenti dhe kryeministri i Shqipërisë
Alsat
AAK ngushëllon Familjen Xhaferi
Botasot
Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje për politikën dhe mendimin intelektual
Yll Press
Një skicë pa vajtim për Arbën Xhaferin - Mero Baze
Ina
Vdiq Arben Xhaferi
Portalb
Ndërron jetë Arbën Xhaferi, varrimi nesër në Tetovë
Koha.net
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi
Idividi
DR ngushëllon familjarët dhe miqtë e Xhaferit
Portalb
Kush ishte Arbën Xhaferi – VIDEO
Shqipmedia
Tirana, Prishtina dhe Shkupi mesazhe ngushëllimi për Arbër Xhaferrin
Ina
Pas 1 jave në spital, ndërron jetë Arbën Xhaferi
Ora news
Shuarja e Arbër Xhaferit, politikanët përcjellin mesazhe ngushëllimi
Albeu.com
PDIU, ngushëllime për vdekjen e Xhaferit
Albeu.com
Haxhiu: Xhaferi e bëri luftën e 2001-shit                   Majko: Shqiptarët humbën një rilindës
Lajm
Shqipëri: Reagime pas vdekjes së Arbër Xhaferit
VOA
Ndarja nga jeta e Xhaferit, mesazhe ngushëllimi nga politika shqiptare
Ora news
Mustafa ngushëlloi familjen Xhaferi
Botasot
Hashim Thaçi telegram ngushëllimi familjes Xhaferri
LajmiFundit
Rama: Arbën Xhaferri një shqiptar jo tipik! U prehtë në paqe
LajmiFundit
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi (PLT)
Idividi
Ahmeti: Vdekja e Xhaferit, humbje e madhe për mbarë shqiptarët
Botasot
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi
Lajm
Aleanca KuqeZi shpreh ngushëllime për Arbër Xhaferrin
Portalb
Maqedoni, ndahet nga jeta në spital ish-kreu i PDSH Arber Xhaferri
LajmiFundit
Maqedoni, shuhet Arbën Xhaferri
Top Channel
Lamtumirë Arbër Xhaferi
Albeu.com
Arbën Xhaferi, fryma evropiane e politikës shqiptare
Koha.net
Nishani: Arben Xhaferri, vizionar që i shërbeu kombit shqiptar
LajmiFundit
Thaçi për Xhaferin: U shua mendja më e ndritur e qytetërimit shqiptar
Botasot
Jahjaga: Xhaferi, kontribues i çmuar në skenën shqiptare
Botasot
Ndërroi jetë Arbën Xhaferi
Shqipmedia
Shuhet A.Xhaferi, mesazhe të shumta ngushëllimi
Panorama
Arbër Xhaferi, ende asnjë përmirësim
Albeu.com
Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi
Alsat
Kush ishte Arbën Xhaferi?
Ora news
Haxhiu: Xhaferi e bëri luftën e 2001-shit, por kurr nuk u lavdërua
Lajm
Vdekja e Xhaferit, Ahmeti: Humbje e madhe për shqiptarët
Albeu.com
Arbën Xhaferi ndërron jetë
Botasot
Sot bëhet varrimi i Arbën Xhaferit
Idividi
Aleanca Kuq e Zi: Vdekja e Xhaferrit, humbje për bashkimin kombëtar
LajmiFundit
Sot varrimi i Arbër Xhaferrit
Ina
Vetëvendosje ngushëllon familjen Xhaferi
Botasot
Ngushëllimet e Jahjagës dhe AAK-së
Koha.net
Personalitetet politike mesazhe ngushëlluese me rastin e vdekjes së Arbën Xhaferit
Shqipmedia
Arbën Xhaferri, gjendja shëndetësore ende e rëndë
BalkanWeb
Ndërroi jetë Arbër Xhaferi, varrimi nesër në Tetovë
Yll Press
Ndërron jetë Arbën Xhaferi
Evropaelire
Arbër Xhaferi, filozof-mbret, apo mbret-filozof?
Lajm
Liderët kosovarë ngushllojnë familjen Xhaferi
Telegrafi
Sot bëhet varrimi i Arbën Xhaferit
Botasot
Maqedoni, sot ceremonia e varrimit të Arbën Xhaferrit
LajmiFundit
Berisha, Topi, Nishani, Rama e Meta telegrame ngushëllimi për shuarjen e Xhaferit
Portalb
Vdekja e Arben Xhaferit, Thaçi mesazh ngushëllimi familjes
Albeu.com
Liderët politikë ngushëllojnë familjen Xhaferi
Yll Press
Shuhet Arbër Xhaferri, mesazhe ngushëllimi nga Kosova dhe Shqipëria
Lajm
Gjendja shëndetësore e Arben Xhaferit vazhdon të jetë e rëndë
Koha.net
Shkup, ndahet nga jeta Arbër Xhaferri, prej ditësh ndodhej në koma
BalkanWeb


Share
 |