Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Reagojnë gratë deputete kundër Hoxhës
Reagojnë gratë deputete kundër Hoxhës
 - 04-Jun-2013 19:54
Pasi është publikuar videoja e Hoxhë Irfan Salihut, kanë reaguar ashpër Grupi i Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës, të cilat e kanë cilësuar gjuhë denigruese "predikimin" që ka bërë imami.
Lëvizja Bashkohu: Sulmet ndaj hoxhë Irfanit, të paskrupullta
GazetaTema - 05-Jun-2013 13:15
Lëvizja Islame Bashkohu ka reaguar ndaj debatit të ndezur pas një videoje të publikuar në internet, ku shihet hoxhë Irfan Salihu duke sulmuar femrat shqiptare si të përdala.
Krasniqi i del në mbrojtje Hoxhë Irfan Salihut
 - 05-Jun-2013 11:14
Videoja e Hoxhë Irfan Salihut është bërë thuajse “top temë” në çdo cep të shoqërisë shqiptare gjatë ditës së sotme, e me sa duket do të vazhdojë të diskutohet edhe ditëve në vijim.
Masa diciplinore për hoxhë Irfan Salihun nga Bashkësia Islame e Kosovës
AlMaKos - 06-Jun-2013 14:52
Bashkësia Islame e Kosovës ka suspenduar nga imami Irfan Salihu të Prizrenit, pas fjalëve fyese ndaj femrave shqiptare. Këtë e ka bërë të ditur deputetja e LDK-së Teuta Sahatçiu, pas një takimi që ka pasur me zyrtarë të Bashkësisë Islame ...
Përpjekja për emancipim përmbushet me angazhimin e grave dhe vajzave
 - 05-Jun-2013 13:15
Një ligjërim i hoxhë Irfan Salihut, në të cilin ai e trajton çështjen e marrëdhënieve paramartesore, të mbajtur në xhaminë Suzi Zerrini të Prizrenit, tashmë është bërë temë publike.
BIK mohon suspendimin e hoxhës
 - 06-Jun-2013 14:24
Prishtinë – Megjithëse ishte raportuar se Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim se ka suspenduar hoxhën, njëherit imamin (prijësin) Irfan Salihu, i njëjti institucion ka mohuar lajmin.
Gratë deputete dënojnë gjuhën denigruese të hoxhë Salihut (video)
 - 04-Jun-2013 16:55
Grupi i Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës shpreh indinjatën e thellë për gjuhën denigruese, poshtëruese, fyese dhe të pamoralshme, e cila është përdorur nga hoxhë Irfan Salihu, imam në xhaminë Suzi Zerrini të Prizrenit, ndaj grave të ...
Bashkësia Islame: Nuk e kemi suspenduar hoxhë Irfan Salihun
AlMaKos - 06-Jun-2013 14:52
Bashkësia Islame e Kosovës ka përgënjeshtruar lajmin e plasuar në RTK se Myftiu i Kosovës, Naim, Tërnava pas takimit me gratë deputete të Parlamentit të Kosovës, ka suspendoi nga puna, imamin nga Prizreni, Irfan ef.
Reagon Grupit i Grave Deputete ndaj gjuhës denigruese të hoxhë Irfan Salihut
Bota Sot - 04-Jun-2013 16:04
Grupi i Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës, shpreh indinjatën e thellë për gjuhën denigruese, poshtëruese, fyese dhe të pamoralshme, e cila është përdorur nga hoxhë Irfan Salihu, imam në xhaminë Suzi Zerrini të Prizrenit, ndaj grave të ...
Shefqet Krasniqi mbron hoxhën Irfan: Me moral nuk ka shaka !
 - 05-Jun-2013 15:45
Videoja e hoxhë Irfanit, pati shumë reagime të shumta sa i përket ligjeratës fetare të tij, ku flet mbi moralin e femrave dhe grave kryesisht të atyre kosovare.
Deputetët reaguan ndaj fyerjeve të hoxhë Salihut, e mbron Kelmendi
 - 06-Jun-2013 13:29
Reagime të shumta ka ngjallur në Kuvend një video e publikuar në internet, ku hoxhë Irfan Salihu përmes një ligjërate fetare fyen femrat shqiptare për gjoja amoralitet.
Edhe RRGGK reagon kundër Hoxhë Irfan Salihut
AlMaKos - 05-Jun-2013 00:15
Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) përkrah reagimin dhe kërkesat e Grupit të Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës lidhur me gjuhën denigruese, poshtëruese, fyese dhe të pamoralshme, e cila është përdorur nga hoxhë Irfan Salihu, ...
BIK shkarkon Hoxhë Irfan Salihun
 - 06-Jun-2013 14:10
Bashkësia Islame e Kosovës ka marrë vendim për shkarkimin e hoxhë Irfan Salihut, pasi që ky i fundit kishte komentuar duke e konsideruar femrën shqiptare si të pamoralshme në një video të shkarkuar në Youtube.
LISBA mbështetë hoxhë Irfan Salihun
 - 05-Jun-2013 09:55
Prishtinë – Lëvizja Islame për Bashkim (LISBA), i ka dalë në mbrojtje hoxhës Irfan Salihu, pas reagimeve të shumëta që ka ngjallur një ligjeratë e tij e postuar në rrjetin YouTube.
Bashkësia Islame e Prizrenit distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut
AlMaKos - 04-Jun-2013 18:54
Bashkësia Islame e Prizrenit, distancohet nga ligjërata e hoxhë Irfan Salihut, mbajtur para. Kryeimami i qytetit të Prizrenit, Ali Efendi Veza, shprehet i shqetësuar me atë qa ka dëgjuar nga ajo ligjëratë.
Hoxha i quan të pamoralshme femrat kosovare (Video)
 - 03-Jun-2013 20:25
Hoxhë Irfan Salihu është një prej hoxhallarëve më të famshëm dhe të klikuar në rrjetet sociale për shkak të fjalimeve të tij mbi moralin shqiptar.
Lëvizja Bashkohu e Ramiqit mbron hoxhën Irfan
 - 04-Jun-2013 23:05
Ka reaguar Lëvizja Islame Bashkohu e udhëhequr nga Fuad Ramiqi siç thotë, sulmet e paskrupullta dhe akuzat e pabaza drejtuar hoxhës së nderuar Irfan Salihu.
Pritet shkarkimi i imamit te Prizrenit i quajti femrat shqiptare ruspie
 - 06-Jun-2013 16:01
Hoxhë Irfan Salihu nuk është pezulluar akoma. Megjithëse diçka e tillë do të ndodh shumë shpejt. Burime të Express kanë thënë se BIK ka marrë vendim që ta shkarkojë hoxhën Irfan Salihu, por që sipas të njëjtave burime kjo nuk do të ndodh ...
RrGGK Reagon Kundër Gjuhës së Urrejtjes dhe Diskriminimit
 - 04-Jun-2013 18:14
Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës (RrGGK) përkrah reagimin dhe kërkesat e Grupit të Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës lidhur me gjuhën denigruese, poshtëruese, fyese dhe të pamoralshme, e cila është përdorur nga hoxhë Irfan Salihu, ...
Gratë deputete revoltohen me hoxhën: Gjuha e tij është helmuese
GazetaTema - 04-Jun-2013 18:14
Grupi i grave deputete në Kuvendin e Kosovës ka reaguar me zemërim pas publikimit të një videoje nga gazeta Express, ku shihet hoxha Irfan Salihu, duke predikuar kundër femrave shqiptare me fyerje.
123
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE