07:55 Rifreskuar në
Skema e re e pensioneve, asnjë ndryshim për pensionistët aktualë, vepron vetëm te pasardhësit nën 40 vjeç
Veliaj: Propozojmë pension social, heqje të pagesës minimale fshat dhe qytet
 - 11-Jan-2014 12:47
Shtylla e parë e reformimit të sistemit të pensioneve do të jetë vendosja e një dyshemeje, që aktualisht mungon, kjo në shkallë vendi. Ndër pikat kryesore që pritet të bëhen pjesë e strategjisë dhe ...
Greqia do të rivendosë pensionet për minoritarët
Bota Sot - 13-Jan-2014 11:33
Rivendosja e pensioneve për minoritarët grekë që jetojnë në Shqipëri dhe në vende të tjera jashtë Greqisë, duket se do të jetë vetëm çështje kohe. Ministri grek i Punës, Janis Vroutsis deklaroi se ...
Pensionet e ish-ushtarakëve
 - 11-Jan-2014 14:22
Pensionet e ish-ushtarakëve 11/01/2014 Rreth 1800 ish-ushtarakë apo ish-policë, të cilët kanë dalë në pension të parakohshëm para vitit 2009, po përballen me ndryshim në pagesën mujore që përfitojnë.
Rritja e moshës. Skema e re, pension social të moshuarve
Panorama - 13-Jan-2014 09:08
Banka Botërore propozon heqjen e sigurimeve dhe vendosjen e taksës së punës. Pension minimal prej 12 mijë lekësh. Në dy variantet propozohet rritja e moshës. Taksë e re 21.6% për punën.
A do ulen pensionet?
Gazeta Dita - 12-Jan-2014 13:58
Dëgjojmë shpesh për reformën strukturore që duhet të ndërmarrë Qeveria për pensionet. Ndoshta për një publik të gjerë dhe jo ekspert në fushën ekonomike, ka lindur pyetja por çfarë nuk funksionon në ...
Greqia do të rivendosë pensionet për minoritarët
 - 13-Jan-2014 11:43
Rivendosja e pensioneve për minoritarët grekë që jetojnë në Shqipëri dhe në vende të tjera jashtë Greqisë, duket se do të jetë vetëm çështje kohe. Ministri grek i Punës, Janis Vroutsis deklaroi se ...
Skema e re, pension social për të gjithë të moshuarit. Në ‘Panorama’ 2 variantet e BB
Panorama - 13-Jan-2014 09:23
Gazeta “Panorama” ne kryeartikullin e saj te sotem publikon dy raportet e detajuara që Banka Botërore i ka paraqitur qeverisë për ndryshimin e skemës së pensioneve.
Greqia rikthen pensionet për minoritarët, në Shqipëri do marrin më pak
 - 13-Jan-2014 11:53
Greqi- Brenda vitit 2014, Greqia do të rivendosë pensionet për minoritarët grekë që jetojnë në Shqipëri dhe në vende të tjera jashtë Greqisë. Kjo duket se është vetëm çështje kohe, pasi duke ju ...
Veliaj: Propozojmë pension social
 - 11-Jan-2014 12:57
Veliaj: Propozojmë pension social 11/01/2014 Shtylla e parë e reformimit të sistemit të pensioneve do të jetë vendosja e një dyshemeje, që aktualisht mungon, kjo në shkallë vendi.
Reformimi i pensioneve, një sfidë urgjente
 - 12-Jan-2014 15:23
Nga Sokrat Habilaj Periudha tetëvjeçare e qeverisjes demokrate, veç të tjerave, shënon dhe kulmin e dështimit spektakolar të politikave që kanë lidhje me sigurimet shoqërore në tërësi dhe në veçanti ...
Pensionistët e rremë, falsifikatorët kanë pajisur me libreza qindra persona
 - 12-Jan-2014 08:33
—-Nga Arisa Liço—- Tiranë- Ka mjaftuar vetëm pagesa e parave dhe mjeshtrat e falsifikimit, mesa duket të lidhur edhe me nëpunës të shtetit, u kanë siguruar librezat e pensionit qindra personave nga ...
Greqia rikthen pensionet për minoritarët, në Shqipëri marrin më pak
 - 13-Jan-2014 11:53
Greqi- Brenda vitit 2014, Greqia do të rivendosë pensionet për minoritarët grekë që jetojnë në Shqipëri dhe në vende të tjera jashtë Greqisë. Kjo duket se është vetëm çështje kohe, pasi duke ju ...
Reforma për pensionet, dy variantet e qeverisë
Panorama - 12-Jan-2014 13:53
TIRANE- Qeveria shqiptare duhet të zgjedhë mes dy opsioneve për reformën e pensioneve. Të dyja variantet që po diskutohen, pritet të kenë efekte të forta sociale mes shtresave të popullsisë.
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit