Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Paketa fiskale, rrogat deri në 30 mijë lekë pa tatim
Paketa fiskale, rrogat deri në 30 mijë lekë pa tatim
 - 26-Mar-2013 16:04
Tiranë - Punonjësit me pagë mujore deri në 30 mijë lekë nuk do të paguajnë tatim, ndërsa qytetarëve me të ardhura vjetore deri në 1 milionë lekë, do t'u rimbursohet taksa e ndërtesës.
Miratohet heqja e tatimit mbi të ardhurat për pagat deri në 30 mijë lekë
OraNews - 26-Mar-2013 13:54
Hiqet tatimi mbi pagat deri në 30 mijë lekë. Komisioni i ekonomisë dhe financave ka miratuar ndryshimet në projektligj vetëm me votat e mazhorancës.
Komisioni i Ekonomisë miraton ndryshimin në ligjin për tatimin mbi të ardhurat
 - 26-Mar-2013 14:35
Komisioni për Ekonominë dhe Financat mori sot në shqyrtim projektligjin “Për disa ndryshime në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar””.
Politikat tatimore, Komisioni i Ekonomisë miraton heqjen e tatimit mbi të ardhurat
Panorama - 26-Mar-2013 14:55
TIRANE- Komisioni për Ekonominë dhe Financat miratoi sot projektigjin “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar”” dhe ate “Për disa shtesa në ligjin nr. 9632, datë 30.10.2006 “Për sistemin e taksave vendore”, të ndryshuar” .
Pagat deri 30 mijë lekë në Shqipëri nuk tatimohen
Koha.net - 26-Mar-2013 11:44
Tiranë, 26 mars - Gjatë seancës së sotme Komisioni parlamentar i Ekonomisë miratoi ndryshimet në Ligjin për tatimet mbi të ardhurat, që në Shqipëri heq tatimin për pagat deri 30 mijë lekë.
Komisioni i Ekonomisë kalon p/ligjin për heqjen e tatimit mbi të ardhurat
BalkanWeb - 26-Mar-2013 14:04
TIRANË - Komisioni Parlamentar i Ekonomisë dhe Financave miratoi vetëm me votat e mazhorancës p/ligjin për heqjen e tatimit mbi të ardhurat personale deri në 30 mijë lekë.
Komisioni i Ekonomisë miraton heqjen e tatimit për pagat deri 30 mijë lekë
Bota Sot - 26-Mar-2013 11:54
Gjatë seancës së sotme Komisioni parlamentar i Ekonomisë miratoi ndryshimet në ligjin për tatimet mbi të ardhurat që heq tatimin për pagat deri 30 mijë lekë.
Kalon projektligji për heqjen e tatimit mbi të ardhurat
 - 26-Mar-2013 16:14
Komisioni i Ekonomisë miratoi sot vetëm me votat e mazhorancës projektligjin për heqjen e tatimit mbi të ardhurat personale deri në 30 mijë lekë.
Heqja e taksave për pagat
 - 26-Mar-2013 15:24
Komisioni kuvendor i ekonomisë miratoi me votat e shumicës ligjin që heq tatimin mbi të ardhurat për pagat deri në 30 mijë lekë në muaj. “Përmes kësaj mase në po u japim këtyre individëve një pagë mujore shtesë në vit, të subvencionuar nga ...
Ndryshimi i ligjit, hiqet tatimi për pagat deri 30 mijë lekë
 - 26-Mar-2013 16:55
Komisioni parlamentar i Ekonomisë miratoi sot heqjen e tatimit nga pagat deri në 30 mijë lekë. Ndonëse ishin prezentë në sallë, deputetët socialistë nuk morën pjesë në votim duke akuzuar demokratët për mungesë koherence .
Miratohet heqja e tatimit për pagat deri në 30 mijë lekë
 - 26-Mar-2013 15:55
Komisioni parlamentar i ekonomisë mriatoi heqjen e tatimit mbi pagat deri në 30 mijë lekë. Komisioni ka miratuar ndryshimet në projektligj vetëm me votat e mazhorancës.
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE