00:54 Rifreskuar në
Dritan Lleshi : Protesta e 14 marsit do të jetë vendimtare për mbrojtjen e Radikës
Qytetarët dibranë protestë për devijimin e lumit Radika
 - 14-Mar-2014 20:28
Ndryshe nga të gjithë shqiptarët, që sot festuan Ditën e Veres, qytetarët dibranë kanë preferuar të protestojnë për devijimin e Radikës. “Partia Politike e Dibraneve është Radika!”Kjo moto mblodhi ne ...
e#39;Radikae#39;, sërish protestë, qytetarët: Tirana e Prishtina të reagojnë
 - 14-Mar-2014 21:03
DIBËR- Qytetarët Dibranë vijojnë protestat kundër projektit për devijimin e lumit Radika. Nën moton “Radika është jeta jonë dhe ne me jetë do ta mbrojmë” qindra qytetarë dibranë janë mbledhur në ...
Protesta në Dibër: 'Partia numër një e dibranëve është Radika'
 - 14-Mar-2014 15:48
I bëjmë ftesë qeverisë së Shqipërisë ti del në ndihmë popullit të Dibrës , sepse të gjithë jemi dëshmitarë se kuçedra ka dalë në Korab dhe tenton ta ndalë lumin, por Dibra ka djem që do ta vrasin ...
Protestuesit në Dibër të Madhe: Partia Politike e Dibranëve është Radika
 - 14-Mar-2014 20:13
Dibër- Një tjetër protestë është zhvilluar sot në mbrojtje të lumit Radika. “Partia Politike e Dibranëve është Radika”. Kjo ka qenë motoja e tubimit të madhe sot, me të cilën u tubuan qytetarët e ...
Rikthehen protestat për Radikën: Qeveria shqiptare të mos lejojë projektin
OraNews - 14-Mar-2014 20:03
Qytetarët dibranë, ndryshe nga të gjithë shqiptarët, në një ditë feste siç është Dita e Veres kanë preferuar të protestojnë për devijimin e Radikës. “Partia Politike e Dibraneve eshte Radika!”Kjo ...
Përfundon protesta e Radikës, paralajmërohet padëgjueshmëria qytetare - VIDEO
AlMaKos - 14-Mar-2014 14:48
Fitim DIKA "O moj Radikë , moj shpirti jonë,/ Ti rrjedh nëpër Dibër si gjaku i trupit tonë,/ Ne do të mbrojmë si shpirtin tonë,/ Ditën që do ta shpallin ndërtimin , ne do ti shkelim me këmbë, Shija ...
Protesta në Dibër: 'Partia numër një e dibranëve është Radika'
Portalb - 14-Mar-2014 15:18
Qindra qytetarë nga Dibra e Madhe, Peshkopia, Struga,Kërçova, Gostivari, Kumanova ,Presheva ishin bashkërisht në protestën e 14 marsit që u mbajt në sheshin “Skënderbe”” në Dibër kundër devijimit të ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit