19:15 Rifreskuar në
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme, mungesë transparence. MPJ: Kemi bërë propozime, presim përgjigje
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme, mungesë transparence. MPJ: Kemi bërë propozime, presim përgjigje
Gazeta Dita - 29-Jul-2013 19:45
Avokati i Popullit ka nisur një hetim administrativ lidhur me ankesat e mbërritura në këtë institucion lidhur me çështjen e pasqyrimit të toponimeve greke në dokumentet zyrtare të shtetasve shqiptarë.
Toponimet, MPJ plotësisht e angazhuar për zgjidhjen e kësaj çështjeje
BalkanWeb - 29-Jul-2013 14:53
TIRANË- Ministria e Punëve të Jashtme reagoi sot ndaj deklaratave të bëra sot në media nga zëdhënësja e Avokatit të Popullit, lidhur me çështjen e toponimeve. “Ashtu siç iu komunikua edhe Avokatit të Popullit, z.
Avokati i Popullit: Zgjidhni çështjen e toponimeve
Top Channel - 29-Jul-2013 14:01
Institucioni i Avokatit të Popullit i bën apel Ministrise së Jashtme të zgjidhe sa me parë çështjen e toponimeve në dokumentet zyrtare të emigrantëve shqiptarë, fëmijët e të cilëve nuk mund të kalojnë kufirin për të pushuar në Atdhe këtë ...
MPJ reagon pas deklaratës së avokatit të popullit: Çështja e toponimeve, prioriteti ynë
SOT - 29-Jul-2013 15:34
Pas ankesës së bërë nga zyra e Avokatit të Popullit në lidhje me toponimet për fëmijet e emigrantëve në Greqi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i MPJ, ku nëpërmjet një deklarate thekson se mbetet plotësisht e angazhuar për zgjidhjen e kësaj ...
Toponimet, problem pa zgjidhje
Vision Plus - 29-Jul-2013 15:58
Emigrantet shqiptare, qe jetojnë dhe punojnë ne Greqi, këtë vere nuk lejohen te vijne ne atdhe per pushime. Shteti fqinje këmbëngul qe ne pasaportat e fëmijëve shqiptare te lindur atje, toponimet te shënohen vetëm sipas kërkesës se Athinës ...
Toponimet, Totozani: Ministria Jashtme s'përgjigjet, fëmijët e emigrantëve duhen mbrojtur
BalkanWeb - 29-Jul-2013 11:40
TIRANË- Zyra e Avokatit të Popullit ka shprehur sot shqetësimin lidhur me problemin e toponimeve, që prek qindra familje dhe fëmijë të emigrantëve shqiptarë në Greqi.
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme të përgjigjet për masat. Reagon ministria
Panorama - 29-Jul-2013 12:08
TIRANE- Ministria e Puneve te Jashtme i eshte pergjigjur deklarates se bere gjate paradites nga Avokati i Popullit, Totozani per ceshtjen e toponimeve ne dokumentet e shqiptareve ne Greqi.
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme të përgjigjet për masat
Ora news - 29-Jul-2013 12:22
Avokati i Popullit ksrkon nga Ministria e Jashtme të sqarojë masat e marra për të zgjidhur problemin e Toponimeve greke në dokumnetet zyrtare të shtetasve shqiptarë.
Toponimet greke në pasaportat shqiptare, AP pesë pyetje Ministrisë së Jashtme
LajmiFundit - 29-Jul-2013 12:35
Institucioni i Avokatit të Popullit i ka drejtuar pesë pyetje publike Ministrisë së Jashtme të Shqipërisë lidhur me çështjen e toponimeve greke në pasaportat shqiptare.
Toponimet, reagon Ministria e Jashtme
AlbanianScreen - 29-Jul-2013 17:05
Tiranë - Menjëherë pas deklaratës së Avokatit të Popullit ka reaguar dhe Ministria e Jashtme. Në një njoftim për mediat Ministria e Punëve të Jashtme sqaron se ka qenë dhe vazhdon të mbetet plotësisht e angazhuar për zgjidhjen e kësaj ...
Pasaportat me toponime greke, Totozani i kërkon llogari Min. së Jashtme...për herë të tretë
Respublica - 29-Jul-2013 14:53
Avokati i Popullit Igli Totozani, përmes zëdhënëses ka dalë sot me një deklaratë lidhur me problematikën e toponimeve të emigrantëve shqiptarë në Greqi.
Toponimet, Avokati i Popullit: Duam përgjigje urgjente nga MJ
Shqiptarja - 29-Jul-2013 11:54
TIRANË - Avokati i Popullit ka dalë sot nëpërmjet zëdhënëses së këtij institucioni, Elona Demollari me një deklaratë lidhur me problematikën e toponimeve të emigrantëve shqiptarë në shtetin fqinj, Greqi.
Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë. Braçe: Berisha nuk merret më me ta
Info Shqip - 29-Jul-2013 11:13
Kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, do të duhet shumë shpejt të përballet me një nga çështjet e nxehta në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bëhet fjalë për paktin e ndarjes së ujërave detare.
Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, ‘Rama nis punën me paktin detar e toponimet’
Gazeta Idea - 29-Jul-2013 10:47
Tiranë- Edi Rama do të duhet shumë shpejt të përballet me paktin e ndarjes së ujërave detare mes Greqisë dhe Shqipërisë. Gazeta e përditshme ‘Shqip’ shkruan sot se Greqia do marrë presidencën e Bashkimit Europian duke nisur nga janari i ...
Toponimet greke në pasaporta, MPJ: Po vazhdojnë negociatat
LajmiFundit - 29-Jul-2013 14:53
Referuar deklaratave të bëra sot në media nga zëdhënësja e Avokatit të Popullit, lidhur me çështjen e toponimeve, Ministria e Punëve të Jashtme deklaron sa vijon: -Ashtu siç iu komunikua edhe Avokatit të Popullit, z.
Toponimet në pasaporta, AP: MPJ-ja të marrë masa, është indiferente
Gazeta Idea - 29-Jul-2013 12:35
Tiranë- Avokati i Popullit, Igli Totozani, ka raguar sot sa i përket shqetësimit të emigrantëve shqiptarë në Greqi mbi toponimet në pasaporta, duke i bërë thirrje autoriteteve përkatës për zgjidhjen e këtij problemi.
Totozani: Fëmijët e emigrantëve duhen mbrojtur nga toponimet
SOT - 29-Jul-2013 12:21
Problemi i toponimeve që prek qindra familje dhe fëmijë të emigrantëve shqiptarë që jetojnë në Greqi, ka sjellë dhe reagimin e zyrës së avokatit të popullit.
Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë
AMA-News - 29-Jul-2013 11:27
Kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, do të duhet shumë shpejt të përballet me një nga çështjet e nxehta në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bëhet fjalë për paktin e ndarjes së ujërave detare.
Toponimet, reagon MPJ-ja: Po punojmë për zgjidhjen e çështjes
Shekulli - 29-Jul-2013 15:34
Ministria e Punëve të jashtme reagoi sot ndaj deklaratave të Avokatit të Popullit, lidhur me çështjen e toponimeve të emrave me Greqinë. “Ashtu siç iu komunikua edhe Avokatit të Popullit, z.
Avokati i Popullit: MPJ-ja t’i japë zgjidhje çështjes së toponimeve
Gazeta Start - 29-Jul-2013 14:53
Avokati i Popullit ka shprehur sot shqetësimin lidhur me problemin e toponimeve, që prek familjet dhe fëmijë të emigrantëve shqiptarë në Greqi. Në një deklaratë për mediat, zëdhënësja e Avokatit të Popullit kërkoi angazhimin e Ministrisë ...
Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë. Braçe: Berisha nuk merret më me ta
Gazeta Shqip - 29-Jul-2013 11:41
Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë. Braçe: Berisha nuk merret më me taKryeministri i ardhshëm, Edi Rama, do të duhet shumë shpejt të përballet me një nga çështjet e nxehta në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë.
MPJ-ja, e angazhuar për zgjidhjen e çështjes së toponimeve
Gazeta Start - 29-Jul-2013 15:58
Ministria e Punëve të Jashtme reagoi ndaj deklaratave të bëra sot në media nga zëdhënësja e Avokatit të Popullit, lidhur me çështjen e toponimeve. “Ashtu siç iu komunikua edhe Avokatit të Popullit, z.
Çështja e toponimeve, Avokati i Popullit: Ministri e Jashtme e pa angazhuar
Mapo - 29-Jul-2013 16:21
Zyra e Avokatit të Popullit ka kërkuar nga Ministria e Jashtme të zgjidhë problemin e toponimeve që prek qindra familje dhe fëmijë të emigrantëve shqiptarë në Greqi.
TemA TV/ Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë. Braçe: Berisha s’merret më me ta. Reagon dhe Avokati i Popullit (VIDEO)
Gazeta Tema - 29-Jul-2013 19:26
Kryeministri i ardhshëm, Edi Rama, do të duhet shumë shpejt të përballet me një nga çështjet e nxehta në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë. Bëhet fjalë për paktin e ndarjes së ujërave detare.
Shqipëri: Reagim i MPJ për çështjen e toponimeve
Republika - 29-Jul-2013 16:44
Referuar deklaratave të bëra sot në media nga zëdhënësja e Avokatit të Popullit, lidhur me çështjen e toponimeve, Ministria e Punëve të Jashtme deklaron sa vijon: Ashtu siç iu komunikua edhe Avokatit të Popullit, z.
Braçe: Pasaportat e fëmijëve, “heqimi kryeministër” ka humbur
Kombetare - 29-Jul-2013 09:53
Deputeti socialist Erion Braçe ka ngritur me shqetësim sot problemin e emigrantëve shqiptarë, të cilët këtë verë nuk mund t’i sjellin fëmijët në Shqipëri për shkak të problemit të toponimeve greke në pasaporta.
Braçe: Pasaportat e fëmijëve Berisha se#39;merret më me grekët
Shqiptarja - 28-Jul-2013 15:52
TIRANË - Deputeti socialist Erion Braçe ka ngritur me shqetësim sot problemin e emigrantëve shqiptarë, të cilët këtë verë nuk mund t’i sjellin fëmijët në Shqipëri për shkak të problemit të toponimeve greke në pasaporta.
Imazhe
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme, mungesë transparence. MPJ: Kemi bërë propozime, presim përgjigje
Gazeta Dita
MPJ reagon pas deklaratës së avokatit të popullit: Çështja e toponimeve, prioriteti ynë
SOT
Toponimet, problem pa zgjidhje
Vision Plus
Toponimet, AP: Ministria e Jashtme të përgjigjet për masat
Ora news
Toponimet greke në pasaportat shqiptare, AP pesë pyetje Ministrisë së Jashtme
LajmiFundit
Toponimet, reagon Ministria e Jashtme
AlbanianScreen
Pasaportat me toponime greke, Totozani i kërkon llogari Min. së Jashtme...për herë të tretë
Respublica
Rama e nis punën duke u ‘përballur’ me Greqinë. Braçe: Berisha nuk merret më me ta
Info Shqip
Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, ‘Rama nis punën me paktin detar e toponimet’
Gazeta Idea


Share
 |  ipazar

abcom