Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 20:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo PanoramaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
“Oda Dibrane” në festivalin e 19-të
Jo valle e perpunuar, as edhe playback. Kjo eshte ajo cka e bene te vecante “Oden Dibrane”. Per dy nete me radhe ne sallen e pallatit “Haki Stermilli” ne Peshkopi u mblodhen 15 grupe nga trevat ...
“Oda Dibrane” në festivalin e 19-të
ABCNews - 25-Nov-2013 12:53
Jo valle e perpunuar, as edhe playback. Kjo eshte ajo cka e bene te vecante “Oden Dibrane”. Per dy nete me radhe ne sallen e pallatit “Haki Stermilli” ne Peshkopi u mblodhen 15 grupe nga trevat ...
“Shpërthen” Oda Dibrane, performojnë artistë nga të gjitha trevat shqiptare
OraNews - 23-Nov-2013 19:13
Oda dibrane është rikthyer në edicionin e saj të 19 ku manisfestimi kulturor përqafoi me njëra-tjetrën bujarinë, besën, traditën dhe natyrisht mikpritjen e Odës dibrane, e shoqëruar me perla të ...
“Oda Dibrane” në festivalin e 19-të
 - 25-Nov-2013 16:53
Qindra artiste sollen per publikun folklorin, traditat. ritet, alegorine dhe lojrat popullore e se ciles trevë. Jo valle e perpunuar, as edhe playback.
Çelet “Oda Dibrane”, marrin pjesë grupe folkloristike nga gjitha trevat
 - 23-Nov-2013 13:13
Peshkopi- Është çelur nata e parë e festivalit të 19-të kombëtar “Oda Dibrane” në qytetin e Peshkopisë. E shndërruar në një traditë, eventi mbërrin çdo vit me prurjet kulturore.
Një mbrëmje me odën dibrane
VizionPlus - 26-Nov-2013 12:04
Në pallatin e Kulturës “Haki Stërmilli” në Peshkopi u zhvillua edicioni i 19të i Odës Dibrane, një manifestim kulturor që solli në skenë performancën e 15 grupeve nga të gjitha trevat shqipfolëse.
Dibër, përfundon edicioni i 19-të i festivalit “Oda dibrane”
GazetaTema - 26-Nov-2013 09:24
Pas 2 netëve me radhë, përfundon edicioni i 19-të i festivalit “Oda dibrane”, një manifestim kulturor, i cili organizohet çdo vit në qytetin e Peshkopisë.
Lata: Dibra gjen Historinë e vetë në festat e në nëntorit
Portalb - 25-Nov-2013 12:44
Pushteti vendor në Dibër së bashku me asociacionet e tjera po përgatiten për manifestime të shumta për nder të 28 Nëntorit. Me këtë rast kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata u prononcua me një ...
Lata: Dibra përkujton historinë e vet në festat e në nëntorit
Portalb - 25-Nov-2013 12:44
Pushteti vendor në Dibër së bashku me asociacionet e tjera po përgatiten për manifestime të shumta për nder të 28 Nëntorit. Me këtë rast kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata u prononcua me një ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Detajet e reja nga grabitja në Rinas/ Policia: Vodhën 10 milionë në valutë
Zëri amerikës zbardh dëshminë  e Bilal Shehut përpara prokurorëve
Grabitja e 3 milion Euro në Rinas/ PD dhe LSI kërkojnë mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Acarohen marrëdhëniet Greqi-Shqipëri, helikopterët fuluturojnë në kufi
Vendimi i paprecedent: Gjykata Kushtetuese austriake rikthen garën presidenciale të ekstremistit Hofer
Ja “Rilindja” me Erdoganin mbi Bosfor, por Rama zhduk fotot në makinë
Ronaldo: Jam më pranë ëndrrës sime
Gjobat nga sistemi i Tatimeve, Ahmetaj: Do i propozojmë Kuvendit faljen
Identifikohen dy prej kamikazëve të sulmeve terroriste në aeroportin e Stambollit
"E hëngri ujku"! Ja e vërteta e vrasjes së 35-vjeçarit nga djali i tij në Fier