02:12 Rifreskuar në
Një mbrëmje me odën dibrane
Dibër, përfundon edicioni i 19-të i festivalit “Oda dibrane”
GazetaTema - 26-Nov-2013 09:24
Pas 2 netëve me radhë, përfundon edicioni i 19-të i festivalit “Oda dibrane”, një manifestim kulturor, i cili organizohet çdo vit në qytetin e Peshkopisë.
Çelet “Oda Dibrane”, marrin pjesë grupe folkloristike nga gjitha trevat
 - 23-Nov-2013 13:13
Peshkopi- Është çelur nata e parë e festivalit të 19-të kombëtar “Oda Dibrane” në qytetin e Peshkopisë. E shndërruar në një traditë, eventi mbërrin çdo vit me prurjet kulturore.
“Oda Dibrane” në festivalin e 19-të
 - 25-Nov-2013 16:53
Qindra artiste sollen per publikun folklorin, traditat. ritet, alegorine dhe lojrat popullore e se ciles trevë. Jo valle e perpunuar, as edhe playback.
“Shpërthen” Oda Dibrane, performojnë artistë nga të gjitha trevat shqiptare
OraNews - 23-Nov-2013 19:13
Oda dibrane është rikthyer në edicionin e saj të 19 ku manisfestimi kulturor përqafoi me njëra-tjetrën bujarinë, besën, traditën dhe natyrisht mikpritjen e Odës dibrane, e shoqëruar me perla të ...
“Oda Dibrane” në festivalin e 19-të
ABCNews - 25-Nov-2013 12:53
Jo valle e perpunuar, as edhe playback. Kjo eshte ajo cka e bene te vecante “Oden Dibrane”. Per dy nete me radhe ne sallen e pallatit “Haki Stermilli” ne Peshkopi u mblodhen 15 grupe nga trevat ...
Lata: Dibra gjen Historinë e vetë në festat e në nëntorit
Portalb - 25-Nov-2013 12:44
Pushteti vendor në Dibër së bashku me asociacionet e tjera po përgatiten për manifestime të shumta për nder të 28 Nëntorit. Me këtë rast kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata u prononcua me një ...
Lata: Dibra përkujton historinë e vet në festat e në nëntorit
Portalb - 25-Nov-2013 12:44
Pushteti vendor në Dibër së bashku me asociacionet e tjera po përgatiten për manifestime të shumta për nder të 28 Nëntorit. Me këtë rast kryetari i Komunës së Dibrës, Ruzhdi Lata u prononcua me një ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit