13:53 Rifreskuar në
10 gjëra të panjohura nga Titaniku
10 gjëra të panjohura nga Titaniku
Koha.net - 10-Apr-2012 22:30
Në 15 prill 2012, do të mbushet fiks një shekull që nga mbytja e Titanikut, që me fatin e tij tragjik që në udhëtimin e parë në det është shndërruar në anijen më të njohur të historisë.
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Yll Press - 10-Apr-2012 17:50
Tragjedia që i mori jetën më shumë se 1 500 personave ka tërhequr vazhdimisht vëmendjen njerëzore, e cila e ka nxjerrë transoqeanikun nga varri i tij në fundin e Atlantikut, për ta përjetësuar në filma, libra apo dokumentarë të shumtë.
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Botasot - 11-Apr-2012 10:24
Në 15 prill 2012, do të mbushet fiks një shekull që nga mbytja e Titanikut, që me fatin e tij tragjik që në udhëtimin e parë në det është shndërruar në anijen më të njohur të historisë.
Në internet 200 mijë të dhëna për “Titanic”
Botasot - 10-Apr-2012 13:11
Më shumë se 200 mijë të dhëna që lidhen me “Titanic” janë publikuar në internet me rastin e 100-vjetorit të mbytjes së anijes më 15 prill. Dokumentat ofrojnë informacion për të mbijetuarit dhe për 1500 personat që humbën jetën përfshirë ...
Udhëtim përkujtimor për “Titanikun”
Telegrafi - 10-Apr-2012 10:31
Një anije turistike është nisur nga porti Southampton i Anglisë për të përshkuar rrugën e anijes “Titanik”, e cila u fundos 100 vite më parë. Shumë nga udhëtarët e anijes “Balmoral” janë të afërt të atyre që humbën jetën kur Titaniku u ...
10 kuriozitete rreth “Titanik”-ut
Gazeta Start - 11-Apr-2012 00:00
Më 15 prill bëhen plot 100 vjet nga fundosja tragjike e “Titanik”-ut. Po ju japim 10 fakte interesante nga transoqeaniku gjigant i cili u mbyt në udhëtimin e tij të parë, nga Sauthhemptoni (Angli) në Shtetet e Bashkuara. 10.
“Titanic”, një shekull nga mbytja
Botasot - 09-Apr-2012 09:51
100 vjet më parë anija me emrin “Titanic”, një gjigand i kohës i përshëndetur si mrekulli e luksit, fuqisë dhe stilit, rrëshqiti në ujërat e Belfastit nga kantieri i Harland-it mes zhurmës së fanfarave dhe brohoritjeve entuziaste të ...
“Titanic”, një shekull nga mbytja
Yll Press - 10-Apr-2012 10:01
10 prilli i 1912-s ishte dita e udhëtimit drejt Nju Jorkut, e mbiquajtur “specialja e milionerëve”, anija drejtohej nga Edward J. Smith, apo “kapiteni i milionerëve”, sic i thonin ndryshe për shkak të popullaritetit të madh mes pasagjerëve ...
Publikohet në internet arkivi i Titanikut
Koha.net - 09-Apr-2012 21:51
Një faqe interneti ka publikuar më shumë se 200 mijë dokumente që lidhen me Titanikun, në shënimin e 100 vjetorit të fundosjes së anijes. Përmbledhja, e publikuar nga uebfaqja për historinë e familjes britanike (Ancestry.co.uk) përfshin ...
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Top Channel - 10-Apr-2012 16:50
Në 15 prill 2012, do të mbushet fiks një shekull fiks që nga mbytja e Titanikut, që me fatin e tij tragjik që në udhëtimin e parë në det është shndërruar në anijen më të njohur të historisë.
Anija që lundron nëpër marshrutën e "Titanik"-ut drejt Nju-Jorkut hasi në mot të lig
Idividi - 11-Apr-2012 08:24
Londër, 10 prill 1012 (MIA) - Anija tejoqeanike turistike "Balmoral", e cila është nisur nga porti Southampton i Anglisë për të përshkuar rrugën e anijes "Titanik", e cila u fundos 100 vite më parë, hasi në mot të kqe në ujërat e Detit ...
Imazhe
10 gjëra të panjohura  nga Titaniku
Koha.net
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Yll Press
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Botasot
Në internet 200 mijë të dhëna për “Titanic”
Botasot
Udhëtim përkujtimor për “Titanikun”
Telegrafi
10 kuriozitete rreth “Titanik”-ut
Gazeta Start
“Titanic”, një shekull nga mbytja
Botasot
“Titanic”, një shekull nga mbytja
Yll Press
Publikohet në internet arkivi i Titanikut
Koha.net
10 gjëra që nuk dinit nga Titaniku
Top Channel
Anija që lundron nëpër marshrutën e "Titanik"-ut drejt Nju-Jorkut hasi në mot të lig
Idividi


Share
 |