18:20 Rifreskuar në
Lojtarët e kombëtares festojnë fitoren ndaj Norvegjisë - FOTO
Lojtarët e kombëtares festojnë fitoren ndaj Norvegjisë - FOTO
Albtime - 23-Mar-2013 08:51
Një pjesë e lojtarëve të kombëtares shqiptare, kanë festuar në këtë mënyrë fitoren ndaj Norvegjisë në Oslo, 1-0 me gol të Hamdi Salihit. Në foto duket sulmuesi Edgar Çani, mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Armend Dallku, si dhe portieri Ujkani ...
Norvegji-Shqipëri, Oslo nis të vishet kuqezi!
Panorama - 21-Mar-2013 21:31
Nesër në mbrëmje kombëtarja shqiptare do të përballet me përfaqësuesen e Norvegjisë në kryeqytetin Oslo. Kombëtarja, stërvitja e fundit në “Ulleval Stadion” Kuqezinjtë janë grumbulluar në një nga hotelet luksoze të kryeqytetit norvegjez, ...
Shqiperia fiton 1 me 0 me Norvegjine dhe ngjitet ne vendin e dyte
24 orë - 22-Mar-2013 21:41
Përfaqësuesja shqiptare e futbollit fitoi sot 1-0 ndaj Norvegjisë, në ndeshjen e zhvilluar në Oslo, stadiumin “Ulleval Stadiom”, e vlefshme për turin e 5-të të grupit “E”, sa i takon kualifikimit në Botërorin “Brazil 2014”.
Ndeshja me Norvegjinë, Kombëtarja shqiptare zhvillon stërvitjen e fundit
Ora news - 22-Mar-2013 11:21
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Uleval Shtadion të Oslos, para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
Shqipria e fiton Norvegjinë në Oslo
Portalb - 22-Mar-2013 21:11
Një lojë e shkëlqyeshme e kombëtares shqiptare ka qenë arsyeja e fitores shumë të rëndësishme që kuq e zinjtë arritën të marrin ndaj skuadrës norvegjeze sonte në Oslo në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për botërorin që do të zhvillohet në ...
Cana: Na pret një betejë e vështirë në Oslo
LajmiFundit - 21-Mar-2013 08:31
Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, është shfaqur në konferencën për media, të mërkurën, në Durrës, në prag të udhëtimit për në Oslo, ku të premten do të luajnë ndeshjen me Norvegjinë në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2014.
Botërori 2014, Salihi dhe Berisha mposhtin Norvegjinë në Oslo
Kombetare - 22-Mar-2013 22:11
Ndeshja e shumëpritur Norvegji-Shqipëri është finalizuar me rezultatin 0-1. Shqipëria ka bërë një paraqitje fantastike përballë Norvegjisë duke fituar ndeshjen me golin nga Hamdi Salihi në minutën e 67’.
Futboll në akull, luhet në -12 gradë
BalkanWeb - 22-Mar-2013 06:01
Kombëtarja shqiptare ka mbërritur dje në mesditë në Oslo, në kuadër të ndeshjes së sotme ndaj Norvegjisë. Megjithë optimizmin që qëndron në kampin kuqezi, duket se asgjë nuk funksionon pro Shqipërisë për këtë takim.
Kuqezinjtë mposhtin Norvegjinë
Ina - 22-Mar-2013 22:42
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Norvegjisë. Kuqezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skandinavët me golin e shënuar nga Hamdi Salihi.
Trajneri i kombëtares, De Biasi: Vazhdojmë ëndrrën
AlbanianScreen - 22-Mar-2013 22:01
Oslo - Pas fitores së madhe ndaj Norvegjisë, trajneri i ekipit kuqezi, Gianni De Biasi ka thënë se ky trepikësh i shërben skuadrës për ta vazhduar ëndrrën e kualifikimit në Kampionatin botëror ?Brazili 2014?.
Abdelaue: Shqipëria ka shumë dobësi
Telegrafi - 22-Mar-2013 15:01
Sulmuesi norvegjez i Hannoverit, Mohammed Abdelaue, beson se Norvegjia nuk do ta ketë vështirë të mposhtë Shqipërinë në takimin eliminator për Botërorin 2014 që zhvillohet sonte në Oslo.
Fitore historike: Norvegji- Shqipëri 0-1.VIDEO
ikub - 22-Mar-2013 21:21
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Norvegjisë. Kuqezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skandinavët me golin e shënuar nga Hamdi Salihi.
Cana e Mavraj besojnë se do ndalin Norvegjinë
Koha.net - 21-Mar-2013 09:31
Tiranë, 21 mars - Kapiteni i Kombëtares shqiptare, Lorik Cana, ka konfirmuar se do të luajë të premten kundër Norvegjisë në Oslo, në ndeshjen që trajneri i Kombëtares dhe vetë lojtarët e kanë quajtur më të rëndësishmen të këtij cikli ...
Kuqezinjtë s'e ndiejnë acarin skandinav, duan fitore
Koha.net - 22-Mar-2013 09:11
Oslo, 22 mars - Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, nuk kënaqet me një pikë. Ai kërkon fitoren nga të përzgjedhurit e tij në ndeshjen që do të luhet të premten (sot, 19:00) në Oslo, kundër Norvegjisë vendase.
Trajneri Norvegjez, Olsen: Duhet ta fitonim ndeshjen, Shqipëria pati fat
LajmiFundit - 22-Mar-2013 22:21
Trajneri i Norvegjisë Egil Olsen beson se shanset për të kaluar fazën e grupeve vazhdojnë të jenë për këtë skuadër pavarësisht humbjes me Shqipërinë.
Formacioni, frymë e muskuj në mesfushë
Panorama - 21-Mar-2013 13:21
Tekniku De Biazi ka projektuar edhe skuadrën me të cilën do prezantohet në acarin e ftohtë norvegjez, ku temperaturat priten të jenë nën zero. Italiani ka menduar një skuadër mbrojtëse, e cila duket nga elementet që ka hedhur në fushë, por ...
Shqipëria më e mirë se Norvegjia (VIDEO)
Albeu.com - 22-Mar-2013 21:11
Kombëtarja shqiptare ka mposhtur në Oslo përfaqësuesen e Norvegjisë, duke vazhduar me këtë tro tre pikë të mbajë gjallë ëndrrën e të gjithë shqiptarëve për pjesëmarrje në Botërorin, Brazili 2014.
De Biazi në kundërsulm: Nuk më kënaq barazimi
Lajm - 22-Mar-2013 15:01
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Xhani de Biazi, nuk kënaqet as me barazimin në Norvegji. Nga Oslo, në daljen e tij të fundit për shtyp para ndeshjes, tekniku italian pranon se skuadra e tij nuk ka shumë diferenca me kundërshtarin.
Fitore historike: Norvegji- Shqipëri 0-1
ikub - 22-Mar-2013 21:21
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Norvegjisë. Kuqezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skandinavët me golin e shënuar nga Hamdi Salihi.
Kombëtarja shqiptare përballet sot me Norvegjinë
AlbanianScreen - 22-Mar-2013 12:01
Tiranë - Nga deklaratat optimiste te fusha e lojës. Kombëtarja e Shqipërisë zbret sot në mbrëmje në "Ullevaal Stadium" të Oslos në një nga ndeshjet më të rëndësishme të fushatës elimitarore të kuqezinjve në grupin E.
Triumfon kombëtarja, mund Norvegjinë 0-1.
Albtime - 22-Mar-2013 23:01
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Norvegjisë. Kuqezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skandinavët me golin e shënuar nga Hamdi Salihi.
Shqipëria me personalitet, leksion Norvegjisë
Yll Press - 22-Mar-2013 21:41
Shqipëria 15 vjet më vonë, rimerr atë që fati i kishte hequr në vitin 1998 dhe këtë herë na dhuron të gjithëve, jo më një ëndërr por një shprese reale.
Kombëtarja, gati formacioni anti-Norvegji
Shqipmedia - 21-Mar-2013 12:31
Mesfushori Migjen Basha ka marrë përgjigje pozitive dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës me Norvegjinë. Ky fakt nuk ka gëzuar vetëm Migjenin, De Biazin, por mbarë tifozerinë shqiptare.
Trajneri De Biazi: Kemi fatin me vete, me këmbët në tokë të shkojmë përpara
LajmiFundit - 22-Mar-2013 21:11
Trajneri i kombëtares së Shqipërisë Gianni De Biazi deklaroi se kjo ishte një ndeshje që provoi se mund të shkohet më tutje me një ëndërr. “Skuadra po përmirësohet dhe tanimë kemi fatin me vete.
Kuqezinjtë prekin “ëndrrën”, mposhtin në Oslo Norvegjinë 1-0 (Video)
Shekulli - 22-Mar-2013 21:12
Shqipëria më në fund shënoi një fitore të madhe në transfertë, duke mposhtur 1-0 Norvegjinë në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit Brazil 2014. Me këtë triumf ekipi kuqezi ka shtuar gjasat për kualifikim.
Cana e Mavraj: Shkojmë për rezultat në Oslo
Shekulli - 21-Mar-2013 14:31
Olsi Avdiaj- Lorik Cana pranon se do te jete ne fushen e lojes edhe pse me dhimbje. Se bashku me Mergim Mavraj ata i japin siguri ekipit ne mbrojtje kete gje garantojne edhe ne sfiden e se premtes me Norvegjine.
"Shqiptarët simulojnë, por s'krahasohen me italianët"
BalkanWeb - 22-Mar-2013 05:51
Shqipëria luan sot në mbrëmje ndeshjen e pestë në eliminatoret e Botërorit 2014. Në Oslo, kuqezinjtë kërkojnë të marrin një rezultat pozitiv, ashtu si në edicionin 1998-2000, kur kombëtarja e drejtuar nga Astrit Hafizi barazonte 2-2 ndaj ...
De Biazi s'kënaqet me barazim, kërkon fitoren në Norvegji
BalkanWeb - 22-Mar-2013 14:41
Norvegji-Shqipëri luhet sonte në orën 19:00. Dje në Oslo temperatura shënonte -10 gradë Celsius e cila bëri që lojtarët e kombëtares sonë të kërkonin kohë për tu ambjentuar me klimën.
3 mijë tifozë kuqezi në Oslo, Shqipëria don fitore
FlashLajme - 22-Mar-2013 11:21
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, nuk kënaqet me një pikë. Ai kërkon fitoren nga të përzgjedhurit e tij në ndeshjen që do të luhet të premten (sot, 19:00) në Oslo, kundër Norvegjisë vendase.
Shqipëria mposht Norvegjinë
Express - 22-Mar-2013 21:11
Kombëtarja shqiptare e futbollit ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në transfertën e vështirë të Norvegjisë. Kuqezinjtë kanë mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skandinavët me golin e shënuar nga Hamdi Salihi.
Ndeshja me Norvegjinë, Kombëtarja shqiptare zhvillon stërvitjen e fundit
Albtime - 22-Mar-2013 11:31
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Uleval Shtadion të Oslos, para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
De Biasi "katenaço" ndaj Norvegjisë, fantazistët në stol
Albeu.com - 20-Mar-2013 12:11
Mesfushori Migjen Basha ka marrë përgjigje pozitive dhe do të jetë i gatshëm për ndeshjen e radhës me Norvegjinë. Ky fakt nuk ka gëzuar vetëm Migjenin, De Biazin, por mbarë tifozerinë shqiptare.
Cana: Nuk duhet të jemi inferiorë
Telegrafi - 22-Mar-2013 10:21
Lorik Cana kërkon nga bashkëlojtarët e kombëtares të mos ndjehen inferiorë ndaj Norvegjisë dhe të mos lejojnë të përsëriten gabimet e ndeshjeve të kaluara, kur ata pësonin gola aksidentalisht.
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezinj në Oslo
Albeu.com - 22-Mar-2013 09:11
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Uleval Shtadion të Oslos , para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
Berisha i emocionuar për ndeshjen kundër Shqipërisë
Botasot - 21-Mar-2013 15:11
Nëse Migjen Basha është në qendër të vëmendjes në kombëtaren kuqezi, tek Norvegjia vëmendja është tek Valon Berisha, mesfushori me tipare sulmuese në kombëtaren nordike.
Cana: Na pret një betejë e vështirë në Oslo
Idividi - 22-Mar-2013 09:11
Durrës, 21 mars 2013 (MIA) - Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana, është shfaqur në konferencën për media, të mërkurën, në Durrës, në prag të udhëtimit për në Oslo, ku të premten do të luajnë ndeshjen me Norvegjinë në kuadër të ...
Shqipëria leksion Norvegjisë, fiton në Oslo 0-1
Yll Press - 22-Mar-2013 21:41
Shqipëria 15 vjet më vonë, rimerr atë që fati i kishte hequr në vitin 1998 dhe këtë herë na dhuron të gjithëve, jo më një ëndërr por një shprese reale.
Shqipëria mund 1-0 Norvegjinë në Oslo, gol spektakolar i Salihit
AlbanianScreen - 22-Mar-2013 22:01
Oslo - Shqipëria fiton 0-1 ndaj Norvegjisë në Oslo duke u renditur ne vendin e dytë në grupin E kualifikues për Botërorin Brazil 2014. Gol spektakolar për nga skema dhe ekzekutimi, pasim i saktë nga Bulku për Salihin, i cili pa parë fare ...
Berisha: Vështirë të luaj kundër Shqipërisë
Telegrafi - 22-Mar-2013 15:51
Futbollisti i Red Bull Salzburgut, Valon Berisha, e pranon se emocionet ndaj Shqipërisë e bëjnë të vështirë ndeshjen e së premtes për të në fanellën e Norvegjisë.
De Biazi tremb norvegjezët
Panorama - 22-Mar-2013 12:21
Xhani de Biazi nuk kënaqet as me barazimin në Norvegji. Nga Oslo, në daljen e tij të fundit për shtyp para ndeshjes, tekniku pranon se skuadra e tij nuk ka shumë diferenca me kundërshtarin.
Shqipëria na bën krenarë
Telegrafi - 22-Mar-2013 21:01
Përfaqësuesja jonë kombëtare ka arritur të shënojë fitore të rëndësishme me rezultat 1-0 në Oslo ndaj Norvegjisë, për të vazhduar kështu të mbajë gjallë ëndrrën e shqiptarëve për pjesëmarrje në Botërorin, Brazili 2014.
Tre mijë tifozë kuqezi në Oslo
Telegrafi - 22-Mar-2013 10:31
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Ullevaal Stadion të Oslos, para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
Kombëtarja udhëton drejt Oslos, synon rezultat pozitiv
Ora news - 21-Mar-2013 13:31
Kombëtaraja shqiptare ka lënë sot në mëngjes Shqipërinë për të udhëtuar drej kryeqytetit Norvegjez Oslo ku pritet të akomodohet për ndeshjen e ditës së nesërme kundër Nordikëve.
Kombëtarja e Shqipërisë kërkon pikë në Oslo
LajmiFundit - 22-Mar-2013 13:01
Sonte në mbrëmje, në orën 19:00, në stadiumin “Ulevall” në Oslo, do të zhvillohet ndeshja ndërmjet Norvegjisë dhe Shqipërisë, në kuadër të Grupit E për kualifikimet e Botërorit 2014.
Trajneri "ngujon" kuqezinjtë, Basha shpreson në debutim ëndrrash
BalkanWeb - 22-Mar-2013 14:41
Gjatë stërvitjes së fundit në stadiumin e Oslos, trajneri De Biazi i kërkoi lojtarëve të bëjnë ushtrime fizike dhe më pas të qarkullojnë topin, në mënyrë që të ambjentohen me të ftohtin, ashtu edhe me kushtet e fushës, që nuk ishte në ...
Luhet në Oslo ndeshja Norvegji-Shqipëri
Kombetare - 22-Mar-2013 19:41
Ndeshja e shumëpritur Norvegji-Shqipëi po luhet momentalisht në Oslo, pikërisht në stadiumin “Ulleval”. Kombëtarja kuqezi po zhvillon kualifikuesen e pestë, e pozicionuar për momentin në vendin e tretë me 6 pikë, një më pak se norvegjezët.
Shqipëria fiton ndaj Norvegjisë, hero Hamdi Salihi (Video)
Botasot - 22-Mar-2013 20:41
(I plotsuar) - Kombëtarja jonë ka shënuar një fitore madhështore ndaj Norvegjisë në Osllo, duke e kthyer ëndrrën për një kualifikim të mundshëm në botërorin e ardhshëm në Brazili 2014.
Salihi: Golin ia dedikoj Shkodrës
Botasot - 22-Mar-2013 22:51
Pas fitores ndaj Norvegjisë, Hamdi Salihi, autori i golit të fitores, ka thënë se ndihet i lumtur që i solli tre pikë shumë të rëndësishme ekipit kuqezi. “Ky është ndër golat më të bukur të karrierës.
Norvegji-Shqiperi luhet sot, De Biazi kerkon fitoren
InfoAlbania - 22-Mar-2013 11:11
Norvegji-Shqiperi luhet sonte ne oren 19:00. Bilanci i Shqiperise ndaj Norvegjezeve nuk eshte shume i keq sidomos ne transferte. Ne ndeshjen e vetme qe kemi luajtur ne Oslo kuq e zinjte tane kane arritur te marrin nje barazim 2-2 ne vitin ...
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezi në Oslo
Botasot - 22-Mar-2013 09:31
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Uleval Shtadion të Oslos, para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
"Botërori 2014", Norvegji- Shqipëri, 0-1, shënon Hamdi Salihi
Botasot - 22-Mar-2013 20:41
Kombëtarja kuqezi po luan aktualisht pjesen e dyte te ndeshjes per kualifikueset në Grupin E , e pozicionuar për momentin në vendin e tretë me 6 pikë, një më pak se norvegjezët, që po i sfidon në stadiumin “Ulleval” të Oslos.
Oslo, kuqezinjtë festojnë fitoren ndaj Norvegjisë në hotel (Foto)
Shekulli - 22-Mar-2013 23:31
Një pjesë e lojtarëve të kombëtares shqiptare, kanë festuar në këtë mënyrë fitoren ndaj Norvegjisë në Oslo, 1-0 me gol të Hamdi Salihit. Në foto duket sulmuesi Edgar Çani, mbrojtësit Mërgim Mavraj dhe Armend Dallku, si dhe portieri Ujkani ...
Norvegji-Shqipëri luhet në -10 gradë
Albeu.com - 22-Mar-2013 14:01
Stërvitja e fundit e Kombëtares në stadiumin "Ulleval" të Oslos ishte sa delikate, aq edhe misterioze. Trajneri Gianni De Biasi , në konferencën për shtyp para seancës, refuzoi të jepte detaje se si do të luante sot, ndërkohë që lejoi që ...
3 mijë tifozë kuqezi në Oslo, Shqipëria don fitore
Shqipmedia - 22-Mar-2013 10:31
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, nuk kënaqet me një pikë. Ai kërkon fitoren nga të përzgjedhurit e tij në ndeshjen që do të luhet të premten (sot, 19:00) në Oslo, kundër Norvegjisë vendase.
Salihi mban gjallë ëndrrën e Botërorit 2014
Lajmeshqip - 22-Mar-2013 21:21
Kualifikimi i Shqipërisë në Botërorin 2014 nuk mund të cilësohet më utopi pas fitores 1-0 të kombëtares shqiptare në Oslo ndaj Norvegjisë vendase.
Kuqezinjtë s'e ndiejnë acarin skandinav, duan fitore
Ina - 22-Mar-2013 10:01
Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, nuk kënaqet me një pikë. Ai kërkon fitoren nga të përzgjedhurit e tij në ndeshjen që do të luhet të premten (sot, 19:00) në Oslo, kundër Norvegjisë vendase.
Shqipëria shkrin “akujt nordik “, mund Norvegjinë 0-1
Ora news - 22-Mar-2013 22:21
Shqipëria shkrin “akujt nordik” dhe rrit shpresat për një kualifikim drejt Botërorit “Brazil 2014?. Kuqezinjtë tanë kanë pushtuar Oslon duke mundur Norvegjezët me rezultatin minimal 1-0.
Fitore befasuese e Shqipërisë në Oslo
Koha.net - 22-Mar-2013 21:01
Oslo, 22 mars – Atë që mbase as optimistët më të mëdhenj të futbollit shqiptar nuk e kanë pritur sonte ndodhi. Kombëtarja Kuqezi kthehet nga kryeqyteti norvegjez Oslo me tre pikë të arkëtuara pas fitore befasuese kundër kombëtares së ...
Shqipëria mposht 1-0 Norvegjinë
Top Channel - 22-Mar-2013 21:01
Një magji e Hamdi Salihit dhe 2 pritjet e mrekullueshme të Etrit Berishës i dhanë fitoren e parë pas 6 vjetësh Shqipërisë, në një ndeshje zyrtare në transfertë, vendin e tretë në grup dhe rritën shpresat e kualifikimit për në Botërorin ...
Valon Berisha ia mbyll dyert Kosovës
Koha.net - 21-Mar-2013 09:31
Oslo, 21 mars - Valon Berisha nuk do të luajë për Kosovën pas pranimit të Federatës së Futbollit të Kosovës në FIFA e UEFA. Këtë e ka thënë vetë mesfushori 20-vjeçar që është pjesë e përfaqësueses A të Norvegjisë.
Eliminatoret "Botërori 2014", Shqipëria mposht nordikët 0-1, shënoi Hamdi Salihi
BalkanWeb - 22-Mar-2013 21:31
TIRANE -Një kryevepër e Hamdi Salihit, një Etrit Berisha i kthyer në hero, sidomos në fund të ndeshjes, një skuadër e disiplinuar taktikisht dhe që vuri zemrën në fushën e lojës, kanë bërë që të shpërthejë krenaria kuqezi në Oslo, por edhe ...
Shqipërinë, as një pikë nuk e kënaq me Norvegjinë...
ikub - 22-Mar-2013 13:51
Mbrëmjen e sotme, ora 19:00, mezi pritet përballja e Shqipërisë me përfaqësuesen e Norvegjisë në kryeqytetin Oslo, në stadiumin “Ulleval”. Kuqezinjtë janë grumbulluar në një nga hotelet luksoze të kryeqytetit norvegjez, ndërsa atje kanë ...
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezi në Oslo
Portalb - 22-Mar-2013 08:41
Kombëtarja shqiptare zhvilloi dhe stërvitjen e fundit në stadiumin Uleval Shtadion të Oslos, para ndeshjes eliminatore për botërorin Brazil 2014 ndaj Norvegjisë.
Imazhe
Lojtarët e kombëtares festojnë fitoren ndaj Norvegjisë - FOTO
Albtime
Norvegji-Shqipëri, Oslo nis të vishet kuqezi!
Panorama
Shqiperia fiton 1 me 0 me Norvegjine dhe ngjitet ne vendin e dyte
24 orë
Ndeshja me Norvegjinë, Kombëtarja shqiptare zhvillon stërvitjen e fundit
Ora news
Shqipria e fiton Norvegjinë në Oslo
Portalb
Cana: Na pret një betejë e vështirë në Oslo
LajmiFundit
Botërori 2014, Salihi dhe Berisha mposhtin Norvegjinë në Oslo
Kombetare
Futboll në akull, luhet në -12 gradë
BalkanWeb
Kuqezinjtë mposhtin Norvegjinë
Ina
Trajneri i kombëtares, De Biasi: Vazhdojmë ëndrrën
AlbanianScreen
Abdelaue: Shqipëria ka shumë dobësi
Telegrafi
Fitore historike: Norvegji- Shqipëri 0-1.VIDEO
ikub
Cana e Mavraj besojnë se do ndalin Norvegjinë
Koha.net
Kuqezinjtë s'e ndiejnë acarin skandinav, duan fitore
Koha.net
Trajneri Norvegjez, Olsen: Duhet ta fitonim ndeshjen, Shqipëria pati fat
LajmiFundit
Formacioni, frymë e muskuj në mesfushë
Panorama
Shqipëria më e mirë se Norvegjia (VIDEO)
Albeu.com
De Biazi në kundërsulm: Nuk më kënaq barazimi
Lajm
Fitore historike: Norvegji- Shqipëri 0-1
ikub
Kombëtarja shqiptare përballet sot me Norvegjinë
AlbanianScreen
Triumfon kombëtarja, mund Norvegjinë 0-1.
Albtime
Shqipëria me personalitet, leksion Norvegjisë
Yll Press
Kombëtarja, gati formacioni anti-Norvegji
Shqipmedia
Trajneri De Biazi: Kemi fatin me vete, me këmbët në tokë të shkojmë përpara
LajmiFundit
Kuqezinjtë prekin “ëndrrën”, mposhtin në Oslo Norvegjinë 1-0 (Video)
Shekulli
Cana e Mavraj: Shkojmë për rezultat në Oslo
Shekulli
"Shqiptarët simulojnë, por s'krahasohen me italianët"
BalkanWeb
De Biazi s'kënaqet me barazim, kërkon fitoren në Norvegji
BalkanWeb
3 mijë tifozë kuqezi në Oslo, Shqipëria don fitore
FlashLajme
Shqipëria mposht Norvegjinë
Express
Ndeshja me Norvegjinë, Kombëtarja shqiptare zhvillon stërvitjen e fundit
Albtime
De Biasi "katenaço" ndaj Norvegjisë, fantazistët në stol
Albeu.com
Cana: Nuk duhet të jemi inferiorë
Telegrafi
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezinj në Oslo
Albeu.com
Berisha i emocionuar për ndeshjen kundër Shqipërisë
Botasot
Cana: Na pret një betejë e vështirë në Oslo
Idividi
Shqipëria leksion Norvegjisë, fiton në Oslo 0-1
Yll Press
Shqipëria mund 1-0 Norvegjinë në Oslo, gol spektakolar i Salihit
AlbanianScreen
Berisha: Vështirë të luaj kundër Shqipërisë
Telegrafi
De Biazi tremb norvegjezët
Panorama
Shqipëria na bën krenarë
Telegrafi
Tre mijë tifozë kuqezi në Oslo
Telegrafi
Kombëtarja udhëton drejt Oslos, synon rezultat pozitiv
Ora news
Kombëtarja e Shqipërisë kërkon pikë në Oslo
LajmiFundit
Trajneri "ngujon" kuqezinjtë, Basha shpreson në debutim ëndrrash
BalkanWeb
Luhet në Oslo ndeshja Norvegji-Shqipëri
Kombetare
Shqipëria fiton ndaj Norvegjisë, hero Hamdi Salihi (Video)
Botasot
Salihi: Golin ia dedikoj Shkodrës
Botasot
Norvegji-Shqiperi luhet sot, De Biazi kerkon fitoren
InfoAlbania
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezi në Oslo
Botasot
"Botërori 2014", Norvegji- Shqipëri, 0-1, shënon Hamdi Salihi
Botasot
Oslo, kuqezinjtë festojnë fitoren ndaj Norvegjisë në hotel (Foto)
Shekulli
Norvegji-Shqipëri luhet në -10 gradë
Albeu.com
3 mijë tifozë kuqezi në Oslo, Shqipëria don fitore
Shqipmedia
Salihi mban gjallë ëndrrën e Botërorit 2014
Lajmeshqip
Kuqezinjtë s'e ndiejnë acarin skandinav, duan fitore
Ina
Shqipëria shkrin “akujt nordik “, mund Norvegjinë 0-1
Ora news
Fitore befasuese e Shqipërisë në Oslo
Koha.net
Shqipëria mposht 1-0 Norvegjinë
Top Channel
Valon Berisha ia mbyll dyert Kosovës
Koha.net
Eliminatoret "Botërori 2014", Shqipëria mposht nordikët 0-1, shënoi Hamdi Salihi
BalkanWeb
Shqipërinë, as një pikë nuk e kënaq me Norvegjinë...
ikub
Norvegji-Shqipëri, 3 mijë tifozë kuqezi në Oslo
Portalb


Share
 |