Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 22:26
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Xhemajli: S’e njohim FARK-un  - 15-Nov-2012 08:27
Xhemajli se njeh FARK-un
 - 15-Nov-2012 00:30
Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Muharrem Xhemajli, ka thënë se ata që kanë qenë pjesë të “FARKU-ut” nuk do të marrin librezën si veteran të UÇK-së.
Xhemajli: FARK-u s'ka luftuar për Kosovën
Koha.net - 15-Nov-2012 09:27
Prishtinë, 15 nëntor - Ata që kanë luftuar ose ndihmuar luftën në emër të FARK-ut nuk mund të shpresojnë që të bëhen veteranë lufte. Kryetari i Veteranëve, Muharrem Xhemajli ka thënë se në luftë ka pasur vetëm 2 uniforma, ajo e UÇK-së dhe ...
Thaçi dhe Çeku aplikuan për statusin e veteranëve
 - 15-Nov-2012 13:37
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi në një ceremoni solemne, mbajtur në ambientet e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka plotësuar aplikacionin për njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së.
Filtrimi i veteranëve - i vonshëm, por i domosdoshëm!
 - 15-Nov-2012 08:57
Listat e veteranëve të UÇK-së pritet të nisin filtrohen që nga dita e enjte, e ndërkohë përfaqësuesit e shoqatave vlerësojnë se ky është një hap shumë i vonuar, por i domosdoshëm.
Shpërndahen aplikacionet për dëshmim të pjesëmarrjes në luftë
Koha.net - 14-Nov-2012 10:52
Prishtinë, 14 nëntor - Dokumentet që do të klasifikojnë veteranët, invalidët dhe dëshmorët kanë nisur të shpërndahen. Tri aplikacionet, të cilat kanë nga tri fletë, u janë dhënë të gjitha degëve të organizatave të luftës së UÇK-së, ...
“Kontributi i dhënë në UÇK do t’ju njihet të gjithëve”
 - 15-Nov-2012 15:07
Kryetari i komisionit për verifikimin e luftëtarëve të UÇK-së, Agim Çeku, ka deklaruar se veteranë janë të gjithë personat që iu kanë bashkangjitur dhe kanë kontribuar gjatë periudhës 1997-99 në Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërsa më ...
Nis regjistrimi i veteranëve të UCK
 - 15-Nov-2012 15:17
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një ceremoni, mbajtur në ambientet e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka plotësuar aplikacionin për njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së.
Kosovë, statusi i veteranit të UÇK-së
 - 15-Nov-2012 15:07
Paraditen e së enjtes, ish drejtori i Drejtorisë Politike të UÇK-së, Hashim Thaçi dhe ish shefi i Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, Agim Çeku, njëri kryeministër e tjetri ministër për FSK-në, janë të parët që zyrtarisht filluan procesin e ...
Thaçi dhe Çeku tashmë veteranë të UÇK-së
 - 15-Nov-2012 12:47
Thaçi dhe Çeku tashmë veteranë të UÇK-së Kryeministri i Kosovës dhe ministri i i FSK-së, Agim Çeku janë paraqitur sot në zyrat e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së ku kanë plotësuar aplikacionetpër njohjen e statusit të ...
Thaçi, aplikuesi i parë për librezën e veteranit të UÇK-së
Koha.net - 14-Nov-2012 19:44
Prishtinë, 14 nëntor - Qeveria e Kosovës ka njoftuar se nga dita e nesërme (e enjte) do të nisë aplikimi për njohjen e statusit të veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Thaçi: Të gjithë kontribusëve do t’i kushtohet përkujdesje institucionale
 - 15-Nov-2012 14:17
Ka nisur sot aplikimi për verifikimin e statusit të invalidit të luftës, dëshmorit të kombit dhe të veteranit të luftës së UÇK-së. Ndër të parët që i kanë mbushur aplikacionet ishin Kryeministri, Hashim Thaçi dhe Kryetari i Komisionit, ...
Çeku: Nga e enjtja nis verifikimi i statusit të veteranit
 - 14-Nov-2012 20:02
Nën drejtimin e ministrit të Ministrisë së Forcës së Sigurisë, Agim Çeku u mbajt takimi i radhës i Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së.
Thaçi e Çeku aplikuesit e parë për status të veteranit të UÇK-së
Koha.net - 15-Nov-2012 11:07
Prishtinë, 15 nëntor - Ka nisur sot aplikimi për verifikimin e veteranëve të UÇK-së dhe do të vazhdojë deri në gjysmën e muajt shkurt. Kryeministri, Hashim Thaçi dhe kryetari i Komisionit, Agim Çeku, do të jenë ndër të paret që do të ...
Të enjten nis aplikimi për njohjen e statusit të pjesëtarëve të UÇK-së
 - 14-Nov-2012 17:42
Të enjten nis aplikimi për njohjen e statusit të pjesëtarëve të UÇK-së Prej të enjtes të gjithë ata që pretendojnë se kanë qenë pjesë e UÇK-së, mund të tërheqin formularët e aplikimit nëpër shoqatat përkatëse, për të vërtetuar njohjen e ...
Thaçi aplikon për librezën e veteranit të UÇK-së
 - 14-Nov-2012 19:09
Qeveria e Kosovës ka njoftuar se nga dita e nesërme (e enjte) do të nisë aplikimi për njohjen e statusit të veteranit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Nesër fillon verifikimi i pjesëtarëve të UÇK-së
 - 14-Nov-2012 18:34
Komisionit Qeveritar prej nesër do të fillojë punën në procesin e njohjes dhe verifikimit të statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së.
Çeku: Nga e enjtja nis verifikimi i statusit të veteranit
 - 14-Nov-2012 20:02
Nën drejtimin e ministrit të Ministrisë së Forcës së Sigurisë, Agim Çeku u mbajt takimi i radhës i Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve dhe të internuarve të UÇK-së.
Nis regjistrimi i veteranëve të UCK
 - 15-Nov-2012 15:17
Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi në një ceremoni, mbajtur në ambientet e shoqatave të dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka plotësuar aplikacionin për njohjen e statusit të veteranit të UÇK-së.
Galeri

Lajmet Kryesore