01:57 Rifreskuar në
Moore: Përfaqësim i plotë në KQZ, jo presion ndaj deputetit Islami
Moore: Përfaqësim i plotë në KQZ, jo presion ndaj deputetit Islami
Gazeta Start - 18-Apr-2013 10:54
Tiranë – Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore, thotë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të ketë përfaqësues nga të gjitha partitë politike në vend.
Dorëheqjet në KQZ, priten debate në Kuvend
Albeu.com - 18-Apr-2013 10:34
Dorëheqja e dy anëtarëve të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, pritet të jetë sot në qendër të debatit të seancës plenare të Kuvendit.
PS, tetë kushte për KQZ-në
Panorama - 19-Apr-2013 09:04
Opozita i kërkon bisedime maxhorancës për të “rivendosur sovranitetin e KQZ-së”. Ruçi: Kërkoni falje dhe të dakordësojmë nismat tuaja. Ngërçi i krijuar në KQZ ka dominuar dje në të gjitha fjalimet e deputetëve të opozitës në Parlament.
Meta: Pseudomazhoranca të reflektojë sa nuk është tepër vonë
LajmiFundit - 17-Apr-2013 17:54
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti sot Drejtorin për Çështjet e Evropës Jug-Qendrore në Departamentin e Shtetit, z. Jonathan Moore në selinë e partisë. Z. Meta dhe z.
Elbasan, Moore: Populli shqiptar duhet të ketë besim tek zgjedhjet e 23 qershorit
BalkanWeb - 18-Apr-2013 16:04
ELBASAN - Drejtori i Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit, zoti Jonathan Moore, zhvilloi të enjten një takim me kreun e Bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini.
Meta në Pukë: U ndamë si qytetarë nga Berisha por ai nuk di të sillet i tillë
LajmiFundit - 17-Apr-2013 17:44
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë sot në një takim në Pukë me qindra qytetarë të këtij rrethi. Në këtë takim u prezantua edhe kandidatja për deputete i LSI-së në Pukë, Sajmira Laçi, ndërkohë që 250 anëtarë ...
Meta: KQZ s’ekziston më, Berisha të mos guxojë ta prekë votën
24 orë - 19-Apr-2013 08:34
Kryetari i Levizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, është shfaqur me një tjetër kostum politik, ndryshe nga çfarë e kemi parë këto katër vjet.
Meta: Opozita pa diskutim do të fitojë zgjedhjet e 23 qershorit
Ina - 19-Apr-2013 08:34
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta shprehet i bindur se opozita do të sigurojë fitore në zgjedhjet e 23 qershorit, pavarësisht përpjekjeve të mazhorancës për të kontrolluar institucionin kryesor të administrimit të ...
Dorëheqjet në KQZ, Topalli kërkesë Ruçit
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – Rrugën e Denar Bibës e ka ndjekur sot edhe anëtarja tjetër e Partisë Socialiste në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Albana Shtylla dha dorëheqjen nga posti që mbante si anëtare e KQZ-së, e zgjedhur në këtë post vitin e shkuar me ...
Ceshtja e KQZ sjell ne Tirane ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Euroazinë
24 orë - 17-Apr-2013 14:34
Kriza politike ku është futur Shqipëria pas zëvëndësimit të anëtarit të KQZ-së, ka detyruar Departamentin Amerikan të Shtetit, të sjellë në mënyrë urgjente në Tiranë, ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Euroazinë Jonathan Moore, i ...
Ilir Meta: Pseudo-mazhoranca po vjedh zgjedhjet, të tërhiqet përndryshe do vuajë pasojat
SOT - 18-Apr-2013 10:24
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka paralajmëruar dje hapur kryeministrin Berisha se do të vuajë pasojat e konfliktit të ri që ka shkaktuar në politikën shqiptare.
Rama: Do fitojmë edhe sikur Saliu ta fusë KQZ-në në shtëpi
Albeu.com - 18-Apr-2013 15:14
Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama kërkoi sot kthimin e ligjshmërisë së Komisionit Zgjedhor të Zgjedhjeve dhe zbatmin e Kodit Zgjedhor . Në një prononcim për mediat pas takimit me dy raportuesit e Këshillit të Europës, kryesocialisti u ...
Wollfarth: KQZ duhet të funksionojë e plotë. Sekui: Ndërtoni besimin tek votuesit
Panorama - 18-Apr-2013 10:54
TIRANE- Kreu i prezences se OSBE-se ne vendint tone, ambasadori Eugen Wollfarth, duke reaguar per situaten e krijuar ne KQZ ka theksuar se ne te mire te procesit, ajo duhet te funksionoje e plote.
Wollfarth: Në Shqipëri deri në fund të zgjedhjeve
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, gjermani Eugen Wollfarth, e ka ndërmend të largohet shpejt nga Shqipëria, por siç thotë do të dëshironte të rrinte deri pas zgjedhjeve të 23 qershorit.
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin
BalkanWeb - 18-Apr-2013 09:14
Ndodhi ajo që pritej: Berisha nuk u tërhoq as nga deklaratat e opozitës, por as nga ato të ambasadorit amerikan z. Arvizu për mosshkarkimin i Muhos, po edhe nga dy dorëheqjet që pasuan.
“Gjysma” e KQZ-së mblidhet sot për disa vendime
Gazeta Start - 19-Apr-2013 10:24
Tiranë – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) do të mblidhet sot ku të pranishëm do të jenë vetëm katër anëtarë të Komisionit që vijnë nga e djathta.
Largimi nga KQZ, Rama: Ruajtje e integritetit institucional
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 14:04
Tiranë - Dorëheqje për të ruajtur integritetin personal dhe atë të institucioneve. Kështu e ka konsideruar kryesocialisti Edi Rama, dorëheqjen e paraqitur nga nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Denar Biba, mbrëmjen e së martës.
Bumçi pret Moore: Të angazhuar për zgjedhje me standarte
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Ballkani do të vazhdojë të mbetet në fokusin e administratës amerikane, për të ruajtur të gjitha ato arritje që janë bërë në drejtim të paqes dhe sigurisë.
Mur: Ballkani mbetet në fokusin e administratës amerikane
Express - 17-Apr-2013 17:54
Ministri shqiptar i Punëve të Jashtme, Aldo Bumçi, priti sot në një takim Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit, Xhonatan Mur (Jonathan Moore).
Meta: Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi sot në Pukë se nuk mund të ecet në rrugën e Integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit. Meta mori pjesë sot në një takim në Pukë me qindra qytetarë të këtij rrethi.
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot atë të PD-së
Albtime - 17-Apr-2013 20:14
Pas mbështetjes që presidenti i Partitve Popullore Europiane (PPE-ve), Wilfried Martens, i ka dhënë kryeministrit Sali Berisha në vendimin për shkarkimin e anëtarit të LSI në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ka reaguar kryetari i Partisë ...
"Berisha hodhi në erë KQZ", Rama: Të kthehet legjitimiteti
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 16:04
Tiranë - "Eshtë hedhur në erë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve",- tha kryetari i PS-së, Edi Rama, pas takimit me raporterët e Këshillit të Evropës.
Moore: Kujdes zgjedhjet, Berisha: Do pranojmë rezultatin
SOT - 18-Apr-2013 13:54
"Qeveria shqiptare do të bëjë gjithçka për standartet më të larta në zgjedhjet e 23 Qershorit dhe se do të pranojë rezultatin e dalë prej këtyre zgjedhjeve".
Biberaj takim me raporterët e KiE: Qeveria s’ka vullnet për zgjedhje të lira
Shekulli - 19-Apr-2013 12:04
Tiranë-Përfaqësuesit e Frymës së Re Demokratike zhvilluan një takim me dy raporterët e Këshillit të Evropës, me të cilët kanë ndarë shqetësimin sipas tyre shumë të madh me situatën parazgjedhore në vend dhe me problemin në KQZ.
Wollfarth ikën pas zgjedhjeve: Balanconi KQZ-në
Kombetare - 17-Apr-2013 14:24
Ambasadori i OSBE-së Tiranë, Eugen Wollfarth i pyetur mbi çështjen e balancimit të KQZ-së, tha se kjo është një traditë 10-vjeçare e shtetit tonë dhe është mjaft e rëndësishme të respektohet.
Berisha siguron Moore: Respektojmë rezultatin e zgjedhjeve
BalkanWeb - 18-Apr-2013 13:34
TIRANË- Kryeministri Sali Berisha priti sot në takim Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit, zotin Jonathan Moore, i cili erdhi në Shqipëri në kuadrin e një turi vizitash në rajon.
Denar Biba: Dorëheqja jo produkt i marrëveshjes PS-LSI, akt personal
BalkanWeb - 17-Apr-2013 17:54
TIRANË- Ish-nënkryetari i KQZ-së Denar Biba ka sqaruar gjatë një bisede me gazetaren Ola Bruko në rubrikën ‘Opinioni’ në News 24 arsyet e dorëheqjes së tij nga ky komision.
KQZ, Moore: Të shqetësuar për tensionin e lartë politik
Lajmeshqip - 18-Apr-2013 10:24
Tiranë – Shtetet e Bashkuara kërkojnë që Shqipëria të zhvillojë një cikël të ri zgjedhor, në mënyrë që populli të ketë besim tek rezultati i procesit elektoral të 23 qershorit.
Më shumë se kurrë nevojë për ndërkombëtarët
BalkanWeb - 19-Apr-2013 10:34
Ajo që kishte nisur si një fushatë me tone perëndimore, me përballje alternativash e argumentesh, po precipiton nga dita në ditë në një demonstrim të qartë force nga klasa politike në vend.
PS, tetë kushte për KQZ-në
Portalb - 19-Apr-2013 09:24
Ngërçi i krijuar në KQZ ka dominuar dje në të gjitha fjalimet e deputetëve të opozitës në Parlament. Socialistët i kanë imponuar maxhorancës që të debatojnë për rreth 9 orë rreth situatës së krijuar në KQZ, debat që u shoqërua edhe me ...
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Botasot - 18-Apr-2013 15:54
Tirana zyrtare është përfshirë nga një agjendë e ngjeshur takimesh me përfaqësues të lartë të institucioneve ndërkombëtare. Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, mbajti një konferencë me ...
"Bllokohet" puna e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve
Albeu.com - 18-Apr-2013 12:24
Pas dorëheqjes së dy anëtarëve të KQZ-së një dite më parë, edhe një anëtar i tretë i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ngrin veprimtarinë e tij. Jani Jani , i propozuar nga Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut në këtë komision është ...
Dorëheqja e anëtarëve të KQZ, Topalli, Ruçit: Sillni emrat brenda 48 orësh
LajmiFundit - 17-Apr-2013 16:24
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli administroi sot dorëheqjet e anëtarëve të PS në KQZ, Denar Biba dhe Albana Shtylla. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli pasi administroi dorëheqjet e z. Biba dhe znj.
Topalli kërkesë Ruçit për dy emra të tjerë për në KZQ, brenda 48 orëve
Shekulli - 17-Apr-2013 14:44
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka kërkuar nga ana e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi të paraqesë dy emra të tjerë për të zëvendësuar Denar Bibën dhe Albana Shtyllën në KQZ.
Dy anëtarët e KQZ-së, PS nuk do të propozojë kandidatë
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 14:04
Tiranë - Partia Socialiste konfirmoi zyrtarisht se nuk do të propozojë emra të tjerë për të zëvëndësuar dy anëtarët e opozitës që dhanë dorëheqjen nga KQZ.
Sharje e fyerje në Parlament, Ruçi: Jemi gati, pranojmë çdo nismë që 'rikthen' KQZ-në
BalkanWeb - 18-Apr-2013 21:44
TIRANË - Kuvendi nisi dhe e mbylli me debate seancën plenare të radhës, ku tema me e nxehte ishte KQZ. Seanca zgjati mbi 9 ore, nga nisja. Palet te nxehura' pas ceshtjes se anetarit te KQZ dhe koalicionit te LSI kane debatuar ashper mes ...
SHBA: Zgjedhjet të mbahen më 23 qershor, KQZ të plotësohet
Panorama - 19-Apr-2013 11:24
Flet drejtori i DASH për Europën Juglindore. “Njohim shqetësimet për balancat në KQZ, por ka pikëpyetje në votimin e 15 prillit në Parlament” Drejtori i Departamentit të Shtetit për Europën Qendrore dhe Juglindore, Jonathan Moore, tha dje ...
Dorëheqja, Biba: Vendimi akt personal, KQZ u kthye në teatër marjonetash
SOT - 17-Apr-2013 22:04
Ish-nënkryetari i KQZ, Denar Biba, ka sqaruar se vendimi për dorëheqjen e tij ishte thjesht një akt personal, si pasojë e shkarkimit të anëtarit Ilirian Muho.
Subashi: Çdo ditë e humbur ka kosto, duhet vullnet mes palëve
SOT - 18-Apr-2013 21:44
Deputeti i Partisë Socialiste Armando Subashi, ka deklaruar se Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve de facto ka vdekur dhe nuk mund të behet fjalë për një institucion të besueshëm.
Rama: Marrëzitë e Berishës nuk e ndalin fitoren e opozitës
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – E ka kundërshtuar në vijimësi ndryshimet në KQZ, dhe pavarësisht se kjo ndodhi, kreu i opozitës Edi Rama, është optimist për zgjedhjet.
Meta: Nuk bojkotojmë zgjedhjet, do mbrojmë fitoren
Shekulli - 19-Apr-2013 08:24
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në studion e "Top-Story", përballë moderatorit Sokol Balla i është përgjigjur dilemave politike të ditëve të fundit të së majtës sa i përket zgjedhjeve dhe vënies së tyre në rrezik e ...
Wollfarth: KQZ mund të funksionojë kështu, por duhet të jetë e plotë
BalkanWeb - 18-Apr-2013 10:34
TIRANE- Ambasadori i OSBE-së Eugen Wollfarth ka komentuar sot situatën e krijuar në Komisionin Zgjedhor të Zgjedhjeve pas dorëheqjes së dy anëtarëve të propozuar nga opozita, Denar Biba e Albana Shtylla.
Wolflarth jep dorëheqjen
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë –Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në vendin tonë, Eugen Wolflarth, ka dhënë dorëheqjen pak ditë më parë. Burime zyrtare konfirmojnë largimin nga detyra të diplomatit gjerman gjashtë muaj përpara se atij t’i përfundojë zyrtarisht ...
KQZ, PPE mbështet Berishën
Top Channel - 17-Apr-2013 19:44
Partitë e djathta europiane kanë mbështetur kryeministrin Sali Berisha në vendimin për shkarkimin e anëtarit të LSI në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
"Po tentohet bllokimi", Ristani: KQZ nuk shpërbëhet
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 16:04
Tiranë - Ish kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Arben Ristani, e sheh dorëheqjen kolektive në këtë institucion si tentativë të të majtëve për të bllokuar procesin elektoral.
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin (Kiço Blushi)
ikub - 18-Apr-2013 11:54
Ndodhi ajo që pritej: Berisha nuk u tërhoq as nga deklaratat e opozitës, por as nga ato të ambasadorit amerikan z. Arvizu për mosshkarkimin i Muhos, po edhe nga dy dorëheqjet që pasuan.
PPE, Martens: Tërheqja e PS nga KQZ, e papranueshme
Panorama - 17-Apr-2013 18:44
BRUKSEL- Tërheqja e anëtarëve të Partisë Socialiste nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është e papranueshme. Kështu është shprehur Kryetari i Partive Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens në një deklaratë për shtyp lidhur me ...
Rama: T'i kthehet legjitimiteti KQZ, për zgjedhje me dinjitet
BalkanWeb - 18-Apr-2013 14:54
TIRANE- Pas takimeve me trojkën e ambasadorëve dhe raporterët e KiE, kryesocialisti Rama ka sqaruar se temë e takimit ka qenë situata parazgjedhore. Rama u shpreh se institucioni i KQZ-së është hedhur në erë.
Bumçi-Moore: Ballkani në fokusin e SHBA
Albeu.com - 17-Apr-2013 13:44
Ministri i Punëve të Jashtme Aldo Bumçi priti në një takim Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit Jonathan Moore .
Arvizu raport SHBA-ve për kapjen e KQZ, zyrtari i Uashingtonit vizitë urgjente në Tiranë për të ndalur Berishën
SOT - 18-Apr-2013 10:34
Tensioni parazgjedhor në Shqipëri, atentati i mazhorancës ndaj Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe provokimi i trazirave nga partia në pushtet, kanë alarmuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Drejtori i DASH, takim 60 minuta me Selamin
Panorama - 18-Apr-2013 10:54
Gjatë ditës së parë të vizitës së tij në Tiranë, drejtori i Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, është takuar edhe me ish-kryetarin e PD-së, Eduard Selami.
Kriza në KQZ, Jani Jani ngrin marrëdhëniet me institucionin
Ora news - 18-Apr-2013 12:24
Pas dorëheqjes së dy anëtarëve të PS-së në KQZ edhe anëtari i PBDNJ-it Jani Jani thekson se do të ngrijë marrëdhëniet me institucionin e administrimit të zgjedhjeve.
Gramoz Ruçi: Berisha përdhosi KQZ, të rikthehet Muho. Patozi: Zgjedhjet do bëhen edhe pa opozitën
SOT - 19-Apr-2013 10:34
Debati për Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve ka mbajtur nën tension Kuvendin. Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ka kërkuar PD që të zhbëjë vendimin për shkarkimin e anëtarit të KQZ, Ilirjan Muho.
Dule takon Moore: Administrimi i zgjedhjeve, rrënja e së keqes
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 09:04
Tiranë - Drejtori i zyrës për çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrorë në DASH, Jonathan Moore është takuar në mëngjes herët me kreun e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule.
Analistët komentojnë tensionin mbi KQZ-në
VOA - 18-Apr-2013 18:04
Sipas tyre, rruga e vetme është që partitë të dialogojnë dhe të ulin tensionet me vullnet të mirë politik. Vëzhgues të pavarur të shoqërisë dhe politikës shqiptare po ndjekin me shqetësim ngjarjet e fundit në KQZ me një ndërrim dhe dy ...
KQZ mblidhet sot me kater anetare, shqyrton disa projektvendime
24 orë - 19-Apr-2013 11:34
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të mblidhet të premten, në mbledhjen e radhës, pavarësisht situatës së krijuar së fundi në këtë institucion, ku lirimi nga detyra i anëtarit Ilirian Muho, i propozuar nga LSI, u pasua nga ...
Moore: Ballkani në fokus të SHBA për të ruajtur arritjet
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 14:04
Tiranë - Ballkani do të jetë në fokus të SHBA-ve për të ruajtur arritjet që janë bërë në drejtim të paqes. Ka qenë kjo fjala e Jonathan Moore, drejtorit të zyrës për çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrorë në DASH.
Uollfarth bën lojën e PD: KQZ funksionon edhe pa 3 anëtarët e opozitës
SOT - 19-Apr-2013 10:44
Ambasadori i OSBE në Tiranë, Eugen Uollfarth, ka deklaruar se KQZ mund të funksionojë edhe pa anëtarët e opozitës. Ai i bëri thirrje opozitës të propozojë anëtarët për të mundësuar mbajtjen e zgjedhjeve.
Shqetësim amerikan për KQZ
Top Channel - 18-Apr-2013 11:24
Me shumë elegancë dhe një gjuhë diplomatike qartësisht të kuptueshme, Jonathan Moore drejtor në Departamentin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore, nuk e fshehu shqetësimin e SHBA-ve, për zhvillimet e të hënës në ...
PPE: Të ruhen ekuilibrat në KQZ
Gazeta Start - 18-Apr-2013 10:54
Bruksel – Të djathtët në Parlamentin Evropian që janë edhe shumicë atje, dënojnë bojkotin e opozitës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ata shprehin edhe mbështetjen për Partinë Demokratike.
Biberaj takon raporterët e KiE: Situata në KQZ, kritike. Qeveria s’ka vullnet për zgjedhje të lira
Panorama - 19-Apr-2013 10:04
TIRANË- Përfaqësuesit e FRD-së janë takuar sot me dy raporterët e Këshillit të Evropës, me të cilët kanë ndarë shqetësimin sipas tyre shumë të madh me situatën parazgjedhore në vend dhe me problemin në KQZ.
DASH i shqetësuar me situatën në KQZ të Shqipërisë
Express - 18-Apr-2013 18:54
Zyrtari i Departamentit Amerikan të Shtetit Jonathan Moor pas takimeve me politikanët shqiptar u shpreh i shqetësuar për situatën e tensionuar në Tiranë pas votimit, që u krye në parlament për zëvendësimin e një anëtari të Komisionit ...
Ruçi: Duhet vënë ulërima keni varrosur zgjedhjet! Patozi: Nuk bllokoni dot zgjedhjet
LajmiFundit - 18-Apr-2013 11:54
Mazhoranca dhe opozita nuk i janë shmangur aspak përplasjes për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Krerët e grupeve parlamentare kryesore të mazhorancës Astrit Patozi dhe opozitës Edi Rama kanë replikuar për krizën që ka përfshirë ...
Moore: KQZ, me përfaqësim të plotë
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 13:04
Tiranë - Zyrtari i Departamentit Amerikan të Shtetit Xhonathan Mur pas takimeve me politikanët shqiptar u shpreh i shqetësuar për situatën e tensionuar në Tiranë pas votimit që u krye në parlament për zëvëndësimin e një anëtari të ...
Rama në Twitter: Saliu i PPE, s'e shpëton dot Saliun e PD
SOT - 17-Apr-2013 20:34
"Saliu i Partive Popullore Europiane flet për KQZ-në, si të ishte vegël e partive! Por ligji flet ndryshe. SHBA e BE po ashtu. Saliu i PPE -së s'e shpëton dot Saliun e PD-së!".
Moore: Të shqetësuar për tensionin e lartë politik, në KQZ duhet përfaqësi e plotë
BalkanWeb - 18-Apr-2013 09:34
TIRANË- SHBA janë të shqetësuar për nivelin e lartë të tensionit politik në vend. Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore, gjatë një konferencë për shtyp në Ambasadën Amerikane në Tiranë shpreh shqetësimin për situatën dhe ...
PBDNJ, Jani: Deklaroj ngrirjen e veprimtarisë. KQZ-ja u cënua
Lajmeshqip - 18-Apr-2013 15:25
TIRANË- Pas dorëheqjeve të njëpasnjëshme të dy anëtarëve të propozuar nga opozita Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, ngrin veprimtarinë e tij në KQZ edhe Jani Jani, përfaqësuesi i tretë i opozitës i propozuar nga PBDNJ-ja.
Tiranë e pakicës Berishiste në KQZ dhe ndërkombëtarët
24 orë - 17-Apr-2013 14:04
Kryeministri Berisha e ka pasur të pamundur të respektojë mesazhin mbi rëndësinë që ka për zgjedhje të lira e të ndershme mosprekja e institucionit të KQZ, dhënë nga Aleksandër Arvizu, ambasadori i SHBA në Tiranë.
Meta: Bashkimi me PS, i domosdoshëm
Top Channel - 17-Apr-2013 19:24
Në Pukë ka qenë takimi i parë me elektoratin e LSI pas shpërthimit të krizës në KQZ, ku Ilir Meta deklaroi se veprimet e fundit të kryeministrit Berisha përforcuan vendimin për bashkimin me PS, si një vendim i drejtë.
Anëtari i PBDNJ-së në KQZ “ngrin” funksionet e tij
Gazeta Start - 18-Apr-2013 12:54
Tiranë – Anëtari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Jani Jani, ka shpallur “ngritjen” e e funksioneve të tij si anëtar Komisioni.
Meta në Pukë: Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 20:04
Pukë - "Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit. Nuk kemi nevojë më për modele të cilat i takojnë një të kaluare shumë të largët dhe që nuk kanë lidhje jo me Evropën por as me Ballkanin prej një kohe të ...
Ngrin veprimtarinë në KQZ anëtari i tretë i opozitës, Jani Jani
Botasot - 18-Apr-2013 12:34
Përfaqësuesi i tretë i opozitës i propozuar nga PBDNJ-ja Jani Jani ngrin veprimtarinë e tij në KQZ, pas dorëheqjeve të njëpasnjëshme të dy anëtarëve të propozuar nga opozita Denar Bibës dhe Albana Shtyllës Mësohet se ai e ka marrë këtë ...
Meta: KQZ në ngërç, pseudomaxhoranca të reflektojë urgjentisht
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 18:04
Tiranë - Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim z. Ilir Meta priti sot Drejtorin për Çështjet e Evropës Jug-Qendrore në Departamentin e Shtetit, z. Jonathan Moore në selinë e partisë.
Opozita braktis KQZ-në
Top Channel - 17-Apr-2013 15:24
Pas dorëheqjes së nënkryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Denar Biba, paraditen e të mërkurës është larguar nga ky institucion edhe anëtarja tjetër e propozuar nga Partia Socialiste.
Berisha në takim me Moore: Rama po politizon çështjen e KQZ-së
Shekulli - 18-Apr-2013 13:14
Tiranë-Kryeministri Berisha priti sot në takim Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit zotin Jonathan Moore.
Meta: PD po cënon institucionet
Albeu.com - 19-Apr-2013 09:24
Kryetari i LSI-së Ilir Meta akuzoi mbrëmë kryeministrin Berisha se po minon pavarësinë e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve . Gjatë një interviste për emisionin “Top-Story” të Sokol Ballës, Meta u shpreh se PD po kalon në një arrogancë të ...
Volfarth: I sigurt se Biba do ketë pasardhës
Panorama - 18-Apr-2013 10:54
Ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, Eugen Volfarth, u shpreh i sigurt dje për zëvendësimin e nënkryetarit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, i cili u dorëhoq të martën në mbrëmje.
Ruçi: Ka vdekur parlamentarizimi
Top Channel - 18-Apr-2013 12:04
Kryetari i grupit kuvendor socialist Gramoz Ruçi, duke folur në seancën plenare të së enjtes deklaroi se Qeveria e Berishës do të largohet nga drejtimi i vendit sepse në Shqipëri nuk ka votë të lirë, nuk ka institucione të pavarura dhe ...
Anëtari i PBDNJ, Jani: Deklaroj ngrirjen e veprimtarisë. KQZ-ja u cenua
Panorama - 18-Apr-2013 12:34
TIRANE- Anetari i Partise Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ne KQZ ka deklaruar ngrirjen e veprimtarise se tij. Jani Jani, ka deklaruar paraditen e sotme se nuk do te jete i gatshem per te vazhduar mbledhjet e KQZ, duke u solidarizuar ...
Volfarth: Kjo KQZ mund të funksionojë edhe me 5 anëtarë
Kombetare - 19-Apr-2013 01:14
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Volfarth, duke komentuar dorëheqjen e dy anëtarëve të PS-së në KQZ, ka thënë se kjo e fundit mund të funksionojë edhe kështu, megjithëse do të ishte mirë që ajo të ishte e plotë.
Bumçi me Moore: Zgjedhjet do jenë të lira e të ndershme
Panorama - 18-Apr-2013 11:04
Ministri i Jashtëm, Aldo Bumçi, garantoi dje Uashingtonin se zgjedhjet e 23 qershorit do të jenë të lira dhe të ndershme. Kreu i Diplomacisë shqiptare u takua me drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin ...
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin
24 orë - 18-Apr-2013 19:24
Ndodhi ajo që pritej: Berisha nuk u tërhoq as nga deklaratat e opozitës, por as nga ato të ambasadorit amerikan z. Arvizu për mosshkarkimin i Muhos, po edhe nga dy dorëheqjet që pasuan.
Reagimi i PPE: Dënojmë aktet e dorëheqjeve në KQZ, mbështesim Sali Berishën
LajmiFundit - 17-Apr-2013 18:44
Partitë Popullore Evropiane ka dënuar atë çka e cilësojnë bojkot të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nga ana e përfaqësuesve të Partisë Socialiste duke shprehur ndërkaq mbështetjen për Partinë Demokratike dhe Kryeministrin Sali Berisha.
Topalli, kërkesë PS-së për të paraqitur zëvendësuesit e Bibës dhe Shtyllës
Albtime - 17-Apr-2013 16:04
Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, ka kërkuar nga ana e kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, të paraqesë dy emra të tjerë për të zëvendësuar Denar Bibën dhe Albana Shtyllën në KQZ.
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e Partisë Demokratike
LajmiFundit - 17-Apr-2013 19:24
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar ndaj qëndrimit të Partive Popullore Evropiane. Në një koment në rrjetin social Twitter Rama shkruan “Saliu i PPE-së flet për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve si të ishte vegël e partive! ...
Kompania lobuese e Berishës manipulon qëndrimin e SHBA për zgjedhjet, Podesta Grup pranon përfshirjen në skandal
SOT - 19-Apr-2013 10:44
Kompania lobuese e Berishës në SHBA, Podesta, ka manipuluar dhe ndryshuar qëndrimin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për zgjedhjet e 23 Qershorit si dhe për përmbysjen e KQZ.
Meta: Situata në KQZ, jo nga dorëheqjet por nga minimi i pseudomaxhorancës
Panorama - 17-Apr-2013 17:24
TIRANE- Krue i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta tha sot se nuk janë dorëheqjet e dy anëtarëve të KQZ-së që kanë krijuar këtë situatë të rëndë, por minimi që pseudomaxhoranca i bëri këtij institucioni.
Topalli: Ruçi të sjellë propozimet për KQZ-në
Top Channel - 17-Apr-2013 14:04
Kryetarja e Parlamentit Jozefina Topalli i kërkoi kryetarit të grupit socialist Gramoz Ruçi që të cojë propozimet e Partisë Socialiste për plotësimin e vendeve bosh në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
Moore: Të shqetësuar për nivelin e lartë të tensionit politik në vend
BalkanWeb - 18-Apr-2013 09:34
TIRANË- SHBA janë të shqetësuar për nivelin e lartë të tensionit politik në vend. Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore, gjatë një konferencë për shtyp në Ambasadën Amerikane në Tiranë shpreh shqetësimin për situatën dhe ...
“Tërheqja e PS, e papranueshme”
Panorama - 18-Apr-2013 11:04
Pas largimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim nga koalicioni qeverisës dhe tërheqjes së dy anëtarëve të PS-së nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, reagojnë edhe Partitë Popullore Europiane.
KQZ, Rama reagon për deklaratën e PPE: Ligji flet ndryshe, Saliu i PPE se shpeton dot atë të PD
Ora news - 17-Apr-2013 19:44
Lideri i Partisë Socialiste ka reaguar lidhur deklaratën e Presidentit të PPE për Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve. Në një koment të shkurtër në rrjetin social twitter Rama shprehet se Saliu i PPE flet per KQZ si te ishte vegel e partive, ...
Ilir Meta paralajmëron Sali Berishën: Pas 23 Qershorit të pret gjyqi dhe ndëshkimi si në ’96
SOT - 19-Apr-2013 10:24
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka paralajmëruar hapur kryeministrin Berisha që të mos guxojë të prekë votat e 23 Qershorit, pasi pas zgjedhjeve e pret gjyqi dhe ndëshkimi qytetar si në vitin 1996.
Berisha-Moore: Balancimi i KQZ, gur themeli, Rama po e politizon
Gazeta Start - 18-Apr-2013 12:04
Tiranë – Drejtori i Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit zotin Jonathan Moore, zhvilloi sot një takim me kryeministrin Sali Berisha, me të cilin ka diskutuar edhe për çështjen e zgjedhjeve të 23 ...
Shkatërrohet KQZ, pas Bibës largohet edhe Albana Shtylla, zgjedhjet minë me sahat në duart e Berishës
SOT - 18-Apr-2013 11:04
Shkatërrohet përfundimisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri, duke vënë në pikëpyetje jo vetëm zgjedhjet e 23 Qershorit, por edhe stabilitetin politik të vendit.
KQZ, jep dorëheqjen edhe Albana Shtylla
24 orë - 17-Apr-2013 15:24
Pas nënkryetarit të KQZ-së Denar Biba dorëheqjen e ka dhënë dhe anëtarja e këtij komisioni Albana Shtylla. Me të njëjtat motive si Biba edhe Shtylla ka dhënë dorëheqje të parevokueshme.
Ilir Meta: Berisha kërkon të mbajë pushtetin me forcë, po shkatërron zgjedhjet e 23 Qershorit
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, në intervistën e parë pas koalicionit me Partinë Socialiste, u është përgjigjur pyetjeve rrethe largimit të tij nga qeveria, kritikëve ndaj aleancës PS-LSI, konfliktit për KQZ, për ...
Kuvend, Ruçi: Përdhosët KQZ-në, Patozi: Zgjedhjet do bëhen dhe PD do i fitojë
Lajmeshqip - 18-Apr-2013 16:34
TIRANË - Kuvendi nisi me debate punimet e seancës plenare të radhës, ku në fillim të rendit të ditës ishte diskutimi i marrëveshjes për aderimin e Republikës së Shqipërisë në marrëveshjen e Londrës, për patentat europiane.
SHBA, e shqetësuar zhvillimet e fundit politike në vend
Albeu.com - 18-Apr-2013 09:44
Drejtori për Çështjet e Evropës Jug-Qendrore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore shprehu sot shqetësimet në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend.
Pas Bibës dorëhiqet Albana Shtylla: Duhet të ushtrojmë detyrën në mënyrë të pavarur
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Ndërsa kanë kaluar 24 orë pas dorëheqjes së nënkryetarit të KQZ-së, Denar Biba, sot dorëhiqet edhe anëtarja tjetër e PS në këtë institucion, Albana Shtylla.
Dorëheqjet në KQZ, Kuvendi: PS të propozojë dy anëtarët e rinj
Ora news - 17-Apr-2013 14:04
Kuvendi ka administruar sot dorëheqjet e dy përfaqësuesve të PS-së në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve Denar Biba dhe Albana Shtylla. Në një njoftim të Kuvendit thuhet se i është kërkuar përmes një shkrese kryetarit të grupit të PS-së që ...
Rama pas takimit me Moore: Domosdoshmëri besueshmëria e zgjedhjeve
Botasot - 17-Apr-2013 16:14
Kreu i Drejtorisë për Euroazinë në Departamentin Amerikan të Shtetit Jonathan Moore ka mbërritur sot në Tiranë në prag të zgjedhjeve parlamentare.
"Ngërçi në KQZ", Selami: Zgjidhja vjen nga Kolegji
BalkanWeb - 18-Apr-2013 16:54
Ish-kryetari i PD-së, Eduart Selami, takoi dje Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, Jonathan Moore, me të cilin diskutoi situatën politike në vend.
Presidenti i PPE dënon bojkotin e KQZ nga anëtarët socialistë
Botasot - 17-Apr-2013 21:44
Presidenti i Partisë Popullore Europiane dënon bojkotin e Komisionit Qendror të zgjedhjeve nga anëtarët socialistë, dhe shpreh mbështetjen për Partinë Demokratike dhe kryemnistrin Berisha.
Juristët: KQZ nuk funksionon pa dy anëtarët e majtë, Kuvendi të gjejë zgjidhje
SOT - 18-Apr-2013 10:54
Teksa kanë mbetur edhe 2 muaj, zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit, më të rëndësishmet në këto 22 vite, duket se do të rrezikohen seriozisht.
"Ndryshimi në KQZ, ligjor", Zguri: Jam zgjedhur dhe nga Meidani
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 14:04
Tiranë - "Shkarkimi i një anëtari të KQZ-së për shkak të një dekreti presidencial që i vë në dukje parregullsinë me detyrën, është detyrim ligjor që duhet zbatuar".
Moore: SHBA, të shqetësuar për tensionin politik
Panorama - 18-Apr-2013 09:34
TIRANE- Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore ne mbyllje te vizites se tij ne Tirane ka deklaruar se SHBA jane te shqetesuar per tensionin e larte politik ne vend.
Kuvendi përgjysmon taksat e makinave të përdorura
Gazeta Start - 18-Apr-2013 22:34
(22:30 Tiranë) - Kuvendi miratoi të enjten me 101 vota pro ndryshimet në projektligjin `Për taksat kombëtare`, i cili parashikon përgjysmimin e taksave për makinat e përdorura.
KQZ mblidhet sot me 4 anëtarë, shqyrton disa projektvendime
BalkanWeb - 19-Apr-2013 10:24
TIRANË- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të mblidhet të premten, në mbledhjen e radhës, pavarësisht situatës së krijuar së fundi në këtë institucion, ku lirimi nga detyra i anëtarit Ilirian Muho, i propozuar nga LSI, u pasua nga ...
Wollfarth: PS të dërgoj emrat në Kuvend. Sequi: Të ndërtohet besimi tek votuesit
Ora news - 18-Apr-2013 10:44
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth ka kërkuar nga Partia Socialiste të dërgojë dy propozimet e saj për anëtarë të KQZ-së në Kuvend. Në një prononcim për mediat, ambasadori Wollfarth i ka bërë thirrje partive politike për dialog.
Selami: Kolegji Zgjedhor mund të zgjidhë çështjen e KQZ-së
Gazeta Start - 18-Apr-2013 08:34
Tiranë - Ish-kryetari i PD-së, Eduart Selami, takoi dje Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrore, Jonathan Moore, me të cilin diskutoi situatën politike në vend.
Kuvend, Ruci: Do votojme Pro disa pr/ligje dhe cdo nismë që rikthen besimin në KQZ
24 orë - 18-Apr-2013 19:24
Kuvendi nisi me debate punimet e seancës plenare të radhës, ku në fillim të rendit të ditës ishte diskutimi i marrëveshjes për aderimin e Republikës së Shqipërisë në marrëveshjen e Londrës, për patentat europiane.
KQZ mblidhet sot me 4 anëtarë
AlbanianScreen - 19-Apr-2013 08:04
Tiranë - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mblidhet sot rreth mesditë për një sërë çështjes, por në fakt do të jetë prova e parë e tij pas dorëheqjes së dy anëtarëve të opozitës dhe ngrirjes së Jani Janit, përfaqësuesit të PBDNJ.
Meta në Pukë: S’mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
Ora news - 17-Apr-2013 18:14
Lëvizja Socialiste për Integrim është forcë e së ardhmes dhe e njerëzve që guxojnë në emër të saj. Kështu ka deklaruar kreu i LSI, Ilir Meta, gjatë një takimi Pukë me qindra qytetarë të këtij rrethi.
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Portalb - 18-Apr-2013 15:34
Tirana zyrtare është përfshirë nga një agjendë e ngjeshur takimesh me përfaqësues të lartë të institucioneve ndërkombëtare. Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, mbajti një konferencë me ...
Emrat e rinj të KQZ-së, Topalli i jep 48 orë kohë PS-së
Albeu.com - 17-Apr-2013 15:24
Kryetarja e Kuvendit , Jozefina Topalli përmes një njoftimi i ka kërkuarsot kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, të paraqesë dy emra të tjerë për të zëvendësuar Denar Bibën dhe Albana Shtyllën në KQZ.
Shpërbëhet KQZ, ikën anëtari i tretë Jani Jani, dështon plani i PD për të mbajtur në këmbë komisionin pa opozitën
SOT - 19-Apr-2013 10:54
Shpërbëhet dhe shkatërrohet në mënyrë përfundimtare Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Shqipëri. Opozita shqiptare ka tërhequr të tre anëtarët nga KQZ, pas vendimit arbitrar dhe kriminal të pushtetit për të marrë nën kontroll me dhunë ...
Wollfarth: PS të dërgoj emrat në Kuvend. Sequi: Të ndërtohet besimi tek votuesit
Botasot - 18-Apr-2013 12:34
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth ka kërkuar nga Partia Socialiste të dërgojë dy propozimet e saj për anëtarë të KQZ-së në Kuvend. Në një prononcim për mediat, ambasadori Wollfarth i ka bërë thirrje partive politike për dialog.
KQZ jashtë funksionit, Jani Jani ngrin marrëdhëniet me institucionin
SOT - 18-Apr-2013 14:14
Përfaqësuesi i tretë i opozitës i propozuar nga PBDNJ, Jani Jani, ka deklaruar ngrirjen e veprimtarisë e tij në KQZ, pas dorëheqjes së dy anëtarëve të PS.
Berisha: Rama po politizon KQZ me tërheqjen e anëtarëve
Panorama - 19-Apr-2013 11:04
Kryeministri Sali Berisha garantoi dje SHBA-të për gatishmërinë e qeverisë për të zhvilluar zgjedhje me standarde dhe për të pranuar rezultatin e tyre.
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ, Berisha po të dojë ta marrë në shtëpi
SOT - 18-Apr-2013 14:24
"Opozita kërkon kthimin e ligjshmërisë për KQZ, për ti dhënë procesit zgjedhor të 23 Qershorit dinjitetin që meriton populli shqiptar". Kryesocialisti Edi Rama në një prononcim për mediat deklaroi se për PS, zgjidhja e vetme e situatës së ...
Ngrin veprimtarinë në KQZ anëtari i tretë i opozitës. Jani: KQZ u cënua
BalkanWeb - 18-Apr-2013 12:14
TIRANË- Pas dorëheqjeve të njëpasnjëshme të dy anëtarëve të propozuar nga opozita Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, ngrin veprimtarinë e tij në KQZ edhe Jani Jani, përfaqësuesi i tretë i opozitës i propozuar nga PBDNJ-ja.
Topalli fyen deputetët e PS-së. Ruçi: Përdhosët dhe politizuat KQZ-në. Patozi: Do të fitojmë
Shekulli - 18-Apr-2013 18:54
Seanca e Kuvendit nisi punimet e saj sot rreth orës 11:00 të paradites. Rendi i ditës nisi me diskutimin për pr/ligjin e aderimit të Shqipërisë në Marrëveshjen e Londrës për patentat, i cili ngjalli menjëherë debate në sallë.
Sequi-Wollfarth: Politika të fitojë besimin e votuesve
Albeu.com - 18-Apr-2013 10:54
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth i bëri sot thirrje partive politike për dialog ndërsa Partisë Socialiste të dërgojë dy propozimet e saj për anëtarë të KQZ-së në Kuvend.
PD skenar për të mbajtur KQZ me 5 anëtarë, Topalli 48 orë afat Ruçit për zëvendësimin e të larguarve
SOT - 18-Apr-2013 10:44
Ndonëse i tronditur nga ideja se mund të largohet nga pushteti si në ’97, kryeministri Berisha, për momentin, duket se është i vendosur ta mbajë peng Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
Takimi me Moore, Dule: Administrimi i zgjedhjeve, rrënja e së keqes
Albeu.com - 18-Apr-2013 09:14
Pas takimit me kreun e PS-së, Edi Rama dhe Ministrin e Jashtëm Aldo Bumçi një ditë më parë, drejtori i zyrës për çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrorë në DASH, Jonathan Moore është takuar në mëngjes herët me kreun e Partisë Bashkimi për ...
Meta: Pseudomaxhoranca duhet të reflektojë urgjentisht
Panorama - 18-Apr-2013 10:14
Kreu i LSI-së, Ilir Meta, bëri thirrje dje për reflektim ndaj asaj që ndodhi në KQZ me shkarkimin e një prej anëtarëve. “Pseudomaxhoranca duhet të reflektojë urgjentisht, përndryshe do të mbajë të gjitha pasojat dhe të gjitha përgjegjësitë ...
SHBA, Moore: Pikëpyetje për mënyrën si u shkarkua anëtari i KQZ
LajmiFundit - 18-Apr-2013 10:34
Drejtori i Çështjeve të Evropës Jugqendrore në Departamentin e Shtetit Jonathan Moore u shfaq para medias në një komunikim pas takimeve të zhvilluara në Tiranë me përfaqësues të administratës së lartë shtetërore dhe kreun e opozitës.
Meta: S'ka asnjë shans për bojkot të zgjedhjeve, do mbrojmë fitoren plebishitare
BalkanWeb - 18-Apr-2013 22:34
TIRANE - Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta shprehet i bindur se opozita do të sigurojë fitore në zgjedhjet e 23 qershorit, pavarësisht përpjekjeve të mazhorancës për të kontrolluar institucionin kryesor të ...
Kuvend, opozita bashkon votat me mazhorancën për 4 ligjet, asnjë zgjidhje për KQZ
Ora news - 18-Apr-2013 20:14
Përkundër debateve të ashpra në parlament, PS ka bashkuar votat me PD për 4 ligjet, duke miratuar me shumicë votash: 1-Projektiligji “ Për aderimin e Republikës së Shqipërisë në marrëveshjen e Londrës për zbatimin e nenit të 65, të ...
Wollfarth: Politika nuk duhet të cenojë zgjedhjet
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth, ka kërkuar ndarjen mes politikës dhe KQZ, teksa ka shprehur dëshirën që zhvillimet me të fundit të mos ndikojnë në punën e këtij organi. “Unë shpresoj që të mos cenohen.
Diplomatët “mësyjnë” në selinë e PS-së
Gazeta Start - 18-Apr-2013 15:24
Tiranë – Dera e Partisë Socialiste qëndroi gjatë gjithë kohë e “hapur” sot për shkak se atje ambasadorë të ndryshëm të akredituar në Tiranë. Megjithëse nuk është deklaruar asgjë zyrtarisht, temë bisede ka qenë çështja e Komisionit Qendror ...
Meta: KQZ s’ekziston më, Berisha të mos guxojë ta prekë votën
Kombetare - 19-Apr-2013 00:54
Kryetari i Levizjes Socialiste për Integrim , Ilir Meta , është shfaqur me një tjetër kostum politik, ndryshe nga çfarë e kemi parë këto katër vjet.
Rama pas takimit me Moore: U përqendruam tek rrëmbimi i KQZ
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Pas takimit të mbajtur me diplomatin amerikan, Jonathan Moore, kryesocialisti Rama u shpreh për mediat se në fokus të bisedës ka qenë zëvendësimi i anëtarit të KQZ-së.
Wollfarth: Të kompletohet KQZ-ja
Gazeta Start - 18-Apr-2013 12:54
Tiranë – Edhe ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth, kërkoi sot nga klasa politike që të gjejë një zgjidhje për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
“Ngrin” anëtari i propozuar nga PBDNJ në KQZ: Solidaritet me kolegët
Panorama - 19-Apr-2013 11:24
Pas dorëheqjes së dy anëtarëve të propozuar nga Partia Socialiste, Denar Biba dhe Albana Shtylla, i propozuari i PBDNJ-së, Jani Jani, ka deklaruar vendimin e tij për të ngrirë veprimtarinë e tij formale në KQZ.
Ruçi: Në Shqipëri ka vdekur parlamentarizmi dhe besimi tek vota e lirë
SOT - 18-Apr-2013 14:34
Në seancën plenare të së enjtes, kryetari i grupit kuvendor socialist Gramoz Ruçi, tha se Qeveria e Berishës do të largohet nga drejtimi i vendit, pasi nuk ka votë të lirë, nuk ka institucione të pavarura.
“Ngrirja e KQZ”, PPE: Çdo tentativë për të prishur balancat në KQZ, destabilizon zgjedhjet
Ora news - 17-Apr-2013 18:54
Situata e tensionuar politike në vend është kthyer në një “betejë” jo vetëm mes aktorëve politikë në vend por edhe atyre ndërkombëtarë, në mbështetje të njërës apo palës tjetër.
Rama: Vendi i njollosur me turpin e Saliut
Kombetare - 18-Apr-2013 15:54
Kryetari i Partisë Socialsite, Edi Rama , në një prononcim para mediave ka sqaruar se çfarë diskutoi me ambasador ët dhe raporterët e KiE. Mësohet se në takim fokusi kryesor ka qenë situata e krijuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, që ...
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot atë të PD-së
Shekulli - 17-Apr-2013 19:44
Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, reagoi pas deklaratave të presidentit të Partive Popullore Parlamentare, Martens. Reagimi i Ramës erdhi në Twitter menjëherë pas deklaratës të Martens, i cili komentoi negativisht dorëheqjet e anëtarëve ...
Uashingtoni fundos Berishën: Nuk ka zgjedhje pa KQZ e plotë, shkarkimi i anëtarit të KQZ ishte i paligjshëm
SOT - 19-Apr-2013 11:04
Pas përdhosjes dhe përmbysjes së KQZ, qeveria shqiptare ka hyrë në konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ashtu në vitet zeza 1996-1997, kur amerikanët e rrëzuan me dhunë Sali Berishën.
Ngrin KQZ-ja. Ndërpret aktivitetin anëtari i PBDNJ-së, Jani Jani: Është cenuar pavarësia
Shekulli - 18-Apr-2013 12:34
Thellohet kriza e KQZ-së pas deklarimit të anëtarit të PBDNJ-së se nuk do të marrë pjesë në asnjë mbledhje të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Këtë veprim Jani e arsyeton si solidarizim me dy anëtarët e tjerë të dorëhequr, pasi KQZ-ja ...
KQZ “conection”
Panorama - 19-Apr-2013 13:14
ARTUR ZHEJI Eshtë për t’u habitur se si pothuajse në harkun e një dremitjeje të shkurtër pranverore, situata e tensionuar politike shqiptare shpërtheu furishëm, dhe furia e këtij shpërthimi, sipas shumë analistëve, vetëm sapo ka filluar.
Dorëheqjet në KQZ, Selami: E zgjidh Kolegji këtë çështje
Albeu.com - 18-Apr-2013 12:44
Ish- kryetari i Partisë Demokratike, Eduard Selami , është takuar dje me drejtorin për Euroazinë në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore. “Pas dorëheqjes le të bëhen zëvendësimet dhe të vazhdojë puna ,” u shpreh Selami për Gazetën ...
Debate në Kuvend, Ruçi: Nuk i japim emrat për në KQZ. Patozi: Rama po tenton bllokimin
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 22:04
Tiranë - Zgjidhja për KQZ-në sipas PS-së nuk vjen nga propozimi i 2 emrave që do zëvendësojnë të larguarit nga ky institucion. Në fund të seancës 9-orëshë parlamentare, kryekuvendori socialist Gramoz Ruci renditi 8 pika të cilat maxhoranca ...
Topalli, Ruçit: Sillni propozimet për 2 vendet në KQZ
Panorama - 17-Apr-2013 14:04
TIRANE- Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli kerkon nga kreu i grupit parlamentar te PS-se, propozimet per vendet vakante ne KQZ, pas doreheqjes se nenkryetarit Biba dhe anetares Albana Shtylla.
Meta në Pukë: Nevojitet një ekuilibër i ri politik
Shekulli - 17-Apr-2013 13:44
Pukë- Nga qyteti i Pukës, kreu i LSI-së Ilir Meta komentoi veprimet e fundit mbi Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve duek u shprehur se vendi ka nevoje për një ekuilibër të ri politik.
Na bashkoi Berisha
Top Channel - 18-Apr-2013 10:14
Skender Minxhozi - Një lojë e fatit deshi që viktima e parë e bashkimit të së majtës të mos jetë Sali Berisha, por delfini i tij politik Lulzim Basha.
Bumçi takon Moore: Të angazhuar për zgjedhje me standarte
Botasot - 17-Apr-2013 13:54
Qeveria Shqiptare është e angazhuar të zhvilloje një proces zgjedhor të lirë dhe të drejtë në përputhje me standardet më të mira ndërkombëtare. Kështu është shprehur ministri i jashtëm Aldo Bumçi gjatë takimit me Drejtorin e Zyrës për ...
KQZ mblidhet me 4 anëtarë, Gjonçaj: U cënua legjitimiteti
Ora news - 19-Apr-2013 13:24
Pavarësisht situatës kritike të krijuar ditë e fundit, Komisioni Qëndror të Zgjedhjeve ka vijuar sot normalisht punën duke u mbledhur për të shqyrtuar një sërë vendimesh.
Meta: KQZ të riformatohet, Kryeministrin e ri e zgjedhin qytetarët
Panorama - 19-Apr-2013 09:14
Kreu i LSI: Nuk bojkotojmë zgjedhjet. “Për Kryeministrin vendosin qytetarët, s’ka arsye të kemi kandidatë në listat e PS”. Kreu i LSI-së, Ilir Meta, tha dje se pozicionimi i LSI-së në opozitë nuk ka si qëllim të bëjë dikë Kryeministër apo ...
Shqipëri - Jep dorëheqjen nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba
Express - 17-Apr-2013 18:04
Zëvendës-kryetari i KQZ, Denar Biba, dha dje dorëheqjen nga detyrat në këtë institucion, sepse sipaj tij, parlamenti i trajtoi komisionerët si anëtarë të thjeshtë partie në seancën e fundit kur zëvendësoi një prej tyre, ndonëse ata janë ...
Kuvendi: Ruçi të sjellë brenda afateve propozimet e PS për në KQZ
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Kuvendi ka administruar ditën e mërkurë dorëheqjet e dy përfaqësuesve të PS-së në KQZ, Denar Biba dhe Albana Shtylla. Në një njoftim të Kuvendit citohet se i është kërkuar përmes një shkrese kryetarit të grupit të PS, të sjellë propozimet ...
'Ngrin' Jani Jani, anëtari i KQZ-së i propozuar nga PBDNJ
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 13:04
Tiranë - Vendos të ngrije aktivitetin e tij si anëtar i KQZ-së. Jani Jani, i propozuar nga PBDNj, ndryshe nga kolegët e tij të majtë, nuk ka dhënë dorëheqjen, por nëprmjet një deklarate zyrtare shprehet se nuk do të ushtrojë funksionet e ...
Meta në Top Story, KQZ, zgjedhjet, qeverisja...
Top Channel - 18-Apr-2013 23:24
Kalimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim në koalicion opozitar, për fat të keq ka shërbyer për të sjellë një krizë të thellë politike dhe institucionale në vend.
Moore: Jemi të shqetësuar. Vërejmë ndryshime në balancën e KQZ-së
Shekulli - 18-Apr-2013 10:24
Tiranë-Drejtori i DASH-it Jonathan Moore ka shprehur shqetësimin për situatën politike në vend. Gjatë një konference për mediat të mbajtur në selinë e ambasadës së SHBA-ve, në Tiranë, Moore deklaroi se ka vrejtur ndryshime në balancën e ...
"Jo politikë me KQZ-në", Wollfarth: Garanci për zgjedhjet
AlbanianScreen - 17-Apr-2013 15:04
Tiranë - Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Eugen Wollfarth deklaron se mbetet e rëndësishme për vendin tonë që forcat politike të arrijnë të kapërcejnë ngërcin e brendshëm dhe të bëjnë të mundur që zgjedhjet e 23 qershorit të zhvillohen ...
Ruçi: Na diskretituat me partnerët. Patozi: Rama po tenton bllokimin e KQZ
Botasot - 18-Apr-2013 12:54
Parlamenti është shoqëruar sot me debate të ashpra në lidhje me shkarkimin e anëtarit të LSI-së nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka debatuar me deputetët e opozitës duke u kërkuar atyre të ...
Dorëhiqet nënkryetari i KQZ-së
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Nënkryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Denar Biba, ka dhënë dorëheqjen nga detyra mbrëmjen e sotme. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të KQZ-së.
Bllokimi i KZQ, Zguri: Tërheqja e anëtarëve të PS, e papranueshme
Ora news - 17-Apr-2013 21:34
Mund të konsiderohet i ri në detyrë, pasi regjistron ligjërisht vetëm ditën e dytë të punës së tij si anëtar në KQZ, por mban mbi supe plot 13 vite eksperiencë në këtë institucion.
Ngërçi në KQZ, Meta: Mazhoranca të reflektojë, rrezikohen zgjedhjet
Ora news - 17-Apr-2013 17:14
Në kushtet e një tensioni të tejskajshëm politik mes kampit të majtë dhe të djathtë, kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, ish parner në qeverisje me PD, ka akuzuar këtë të fundit se ka futur në kolaps KQZ-në.
Wollfarth apel për KQZ-në: PS të dërgojë emrat në Kuvend. Sequi: Zgjedhjet sipas standardeve
AlbanianScreen - 18-Apr-2013 16:04
Tiranë - "Partia Socialiste duhet të dërgojë brenda afateve ligjore emrat për të zëvendësuar të larguarit nga Komisioni Qendror Zgjedhor". Kjo kërkesë i është drejtuar opozitës nga Eugen Wollfarth, ambasador i OSBE-së, i cili u ka kërkuar ...
Meta: Qeveria nuk ka vullnet për zgjedhje të ndershme
Albeu.com - 17-Apr-2013 18:04
Maxhoranca aktuale nuk ka vullnet për të realizuar zgjedhje të ndershme dhe të lira. Kështu u shpreh kreu i LSI-së Ilir Meta pas takimit me zyrtarin e Departamentit Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore më të cilin diskutoi mbi situatën e ...
Ristani: PS vetëm 48 orë kohë për të zëvendësuar dy anëtarët
Botasot - 18-Apr-2013 09:24
Partia Socialiste ka vetëm 48 orë kohë për të propozuar emrat për vendet e mbetura bosh në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ish-kreu I këtij institucioni, Arben Ristani, shpjegon se kjo ndodh pasi jemi në periudhë zgjedhore.
Rrethana të ndryshuara dhe mos ndryshim të rregullave në mes të lojës!?
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Nga Besi BEKTESHI Kush është ai njeri me koefiçent normal të aspektit intelektual, që nuk kupton se “kur bashkimi midis PS-së dhe LSI-së u bë, kjo ndodhi për arsye jo se dashurohen kaq shumë, por se e majta nuk vjen dot në pushtet pa ...
Wollfarth: Politika të mos cënojë zgjedhjet
Top Channel - 17-Apr-2013 15:04
Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth konfirmoi zërat për një largim të tijin nga Shqipëria disa javë para përfundimit të mandatit të tij zyrtar duke theksuar se kjo lëvizje bëhet si pasojë e ofertës për një post më të mirë nga ...
Viti 2013 dhe rotacioni politik
Shekulli - 18-Apr-2013 08:04
Spiro Vlashi -Berisha qeverisi tetë vjet si lideri i koalicioneve të PD-së. Këto koalicione kanë qenë përherë pakicë, që janë favorizuar vetëm nga çarja e të majtës në konfliktin mes PS-së e LSI-së.
Dorëheqja e dy anëtarëve të opozitës, PS refuzon të japë emra të rinj për KQZ
Panorama - 18-Apr-2013 09:34
Pas dorëheqjeve, vendet vakante duhet të plotësohen nga partitë opozitare . Jep dorëheqjen edhe Shtylla: M’u cenua integriteti . Pas dorëheqjes së zëvendëskryetarit të KQZ-së, Denar Biba, dje është larguar nga detyra dhe anëtarja e ...
Edi Rama: Berishës i mungojnë vetëm mustaqet e Lukashenkos, hodhi në erë KQZ
SOT - 19-Apr-2013 10:44
Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, ka kërkuar dje rikthimin e ligjshmërisë në KQZ. Rama tha se Berisha duhet të gjejë një zgjidhje dhe zgjidhja sipas tij, është zhbërja e vendimit që përmbysi KQZ.
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ. Do fitojmë edhe sikur KQZ-në ta fusë Saliu në shtëpi
Panorama - 18-Apr-2013 13:54
TIRANE- “Kërkojmë që të ketë reflektim, kthim në ligjshmëri të KQZ, administrimi i zgjedhjeve të ndahet nga gjithë vala e panikut që e ka përfshirë kryeministrin”.
Çfarë mund të thuhet në 24 qershor, kur administrata zgjedhore është plotësisht nën kontroll majtas!?
SOT - 17-Apr-2013 20:14
Nga Besi BEKTESHI Po të më pyesësh mua, nëse është e drejtë që anëtarin e katërt në Komisionin Qendror Zgjedhor e ka sot minoranca politike, unë them se kjo është një padrejtësi, sepse nuk është ndërtuar kështu modeli i “Komisionit Qendror ...
Rama: Berisha hodhi në erë KQZ-në
Shekulli - 18-Apr-2013 15:34
Tiranë-Pas takimit me ambasadorët kreu socialist Edi Rama deklaroi se kryeministri Berisha hodhi në erë Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve duke njollosur vendin në sytë e ndërkombëtarëve.
Kriza e dorëheqjeve në KQZ
Top Channel - 18-Apr-2013 15:54
Situata e krijuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve pas dorëheqjeve të anëtarëve të opozitës ishte tema kryesore e takimit prej më shume se një orë e gjysmë, mes kryetarit të Partisë Socialiste Edi Rama dhe të gjithë diplomatëve të ...
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ. Do fitojmë edhe sikur KQZ-në ta fusë Saliu në shtëpi
Botasot - 18-Apr-2013 15:54
“Kërkojmë që të ketë reflektim, kthim në ligjshmëri të KQZ, administrimi i zgjedhjeve të ndahet nga gjithë vala e panikut që e ka përfshirë kryeministrin”.
Moore: Jemi të shqetësuar, ka shumë tension politik
Ina - 18-Apr-2013 12:14
Drejtori për Euroazinë në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, u shpreh i shqetësuar për situatën politike në vend. Ai tha se ka shumë tension në politikë, çka shton më shumë shqetësimin në Uashington.
Rama: Berisha hodhi në erë KQZ-në
Ina - 18-Apr-2013 17:34
Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama kërkoi nga kryeministri, Sali Berisha, që të kthejë legjitimitetin e KQZ-së. Rama është shprehur se Berisha KQZ-në mund ta marrë edhe në shtëpinë e tij, por kjo nuk do ta shpëtojë nga turpi në sytë e ...
Ruçi: Na diskretituat me partnerët. Patozi: Rama po tenton bllokimin e KQZ
Ora news - 18-Apr-2013 12:04
Parlamenti është shoqëruar sot me debate të ashpra në lidhje me shkarkimin e anëtarit të LSI-së nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve. Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka debatuar me deputetët e opozitës duke u kërkuar atyre të ...
Kriza e KQZ-së rrezikon zgjedhjet
VOA - 18-Apr-2013 19:54
Një anëtar i tretë i KQZ-së vendos të bojkotojë komisionin. Zyrtari i lartë i DASH, Jonathan Moore “ka argumenta ligjorë që vënë në pikëpyetje votimin e parlamentit për zëvendësimin e një anëtari të KQZ-së”.
Dorëheqje e dytë në KQZ, komplikohet situata
VOA - 17-Apr-2013 18:44
Pas nënkryetarit Denar Biba, largohet dhe anëtarja Albana Shtylla. Situata politike dhe zgjedhjet e 23 qershorit në qendër të bisedimeve në Tiranë të zyrtarit të lartë të DASH, Jonathan Moore.
Wollfarth: Nuk është puna për t’i vënë gishtin se kush e ka fajin
LajmiFundit - 18-Apr-2013 15:24
Ambasadori Wollfarth foli për mediat gjatë dhe pas ceremonisë së inaugurimit të këndit të lojërave pranë Institutit të Nxënësve që nuk Shikojnë “Ramazan Kabashi”, pranë Medresesë në Tiranë.
Jep dorëheqje anëtarja e PS-së në KQZ-në e Shqipërisë, Albana Shtylla
Idividi - 18-Apr-2013 08:34
Tiranë, 16 prill 2013 (MIA) - Dorëheqjet në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), në Shqipëri vazhdojnë, pas koalicionit parazgjedhor mes Partisë Socialiste (PS) dhe Lidhjes Socialiste për Integrim (LSI).
KQZ, jep dorëheqjen edhe Albana Shtylla
Portalb - 17-Apr-2013 15:54
Pas nënkryetarit të KQZ-së Denar Biba dorëheqjen e ka dhënë dhe anëtarja e këtij komisioni Albana Shtylla. Me të njëjtat motive si Biba edhe Shtylla ka dhënë dorëheqje të parevokueshme.
Trojka e ambasadorëve takim në selinë rozë
LajmiFundit - 18-Apr-2013 11:14
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksander Arvizu, ai i Bashkimit Evropian Ettore Sequi dhe ai i OSBE-së Eugen Wollfarth kanë zgjedhur të takojnë kreun e Partisë Socialiste Edi Rama.
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Evropaelire - 18-Apr-2013 14:44
Tirana zyrtare është përfshirë nga një agjendë e ngjeshur takimesh me përfaqësues të lartë të institucioneve ndërkombëtare. Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, mbajti një konferencë me ...
Uollfarth deklaron dorëheqjen: Do më marrë malli për Denar Bibën, qeveria të mos cënojë zgjedhjet
SOT - 18-Apr-2013 10:54
Ambasadori i OSBE në Tiranë, Eugen Uollfarth, ka konfirmuar dje dorëheqjen dhe largimin para mbarimit të mandatit nga Shqipëria. Edhe pse ka shprehur dëshirën që të qëndrojë edhe për zgjedhjet e 23 Qershorit, Uollfarth ka deklaruar dje se ...
Berisha u ankohet amerikanëve: Rama i bëri presion Kastriot Islamit dhe familjes së tij
LajmiFundit - 18-Apr-2013 12:04
Kryeministri Berisha priti ne takim Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit zotin Jonathan Moore, i cili erdhi ne Shqipëri në kuadrin e një turi vizitash në rajon.
Bumçi-Moore: Zgjedhje të drejta
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – Drejtori i Zyrës për Çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrore, në Departamentin e Shtetit, z. Jonathan Moore, gjatë qëndrimit në Tiranë, zhvilloi edhe një takim zyrtar me ministrin e Jashtëm, Aldo Bumçi.
Zgjedhjet në ? Malaj: Duhet një marrëveshje politike për t’i kthyer legjitimitetin KQZ
Ora news - 18-Apr-2013 21:24
Në një kohë që Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve është futur në një rrugë pa krye, duke vënë në pikëpyetje të madhe të gjithë procesin zgjedhor, deputeti i Partisë Socialiste Arben Malaj të vetmen zgjidhje e sheh përmes një marrëveshje ...
Meta: Pseudomazhoranca po shkatërron zgjedhjet
Gazeta Start - 18-Apr-2013 09:14
Tiranë – Teksa e konsideron si pseudomazhorancë, Ilir Meta, thotë se veprimet e fundit të qeverisë në KQZ, po minojnë procesin zgjedhor. Ai thotë se qeveria aktuale nuk ka vullnet për zgjedhje të lira dhe të ndershme.
Moore: Shqetësim për tensionin politik, KQZ me përfaqësim të plotë
SOT - 18-Apr-2013 13:24
Jonathan Moore, drejtor në Departamentin Amerikan të Shtetit për Çështjet e Europës Qendrore e Jugore, nuk e ka fshehur aspak shqetësimin e SHBA, lidhur me zhvillimet e së hënës në Parlamentin shqiptar.
Rama: KQZ është hedhur në erë! Duhet të rikthehet në ligjshmëri
LajmiFundit - 18-Apr-2013 13:54
Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama komunikoi me median në përfundim të takimit me ambasadorët e Bashkimit Evropian dhe zv.ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë.
Larg standardeve, larg të Drejtës*
Shekulli - 18-Apr-2013 15:34
Debateve të shumta, që javën e kaluar përfshinë politikën shqiptare, shoqërinë civile, juristët, por si asnjëherë tjetër për nga tonet e përdorura, edhe faktorin ndërkombëtar, parlamenti shqiptar, me vendimet e tij të datës 15 prill u dha ...
Zëvendësimi i anëtarëve të KQZ-së, PS mbledhje grupi
Albeu.com - 18-Apr-2013 10:44
Partia Socialiste mblodhi sot grupin e saj parlamentar, nga ku pritet të dalë me një vendim mbi kandidaturat për vendet e mbetura vakant në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.
Skadon afati për zëvendësimin e Denar Bibës, Komisioni i Venecias nis me urgjencë një ekspert në Tiranë
SOT - 19-Apr-2013 10:44
Afati prej 48 orësh për propozimin e anëtarit të ri të KQZ, në vend të Denar Bibës, ka skaduar. Ndryshe nga çfarë parashikon Kodi Zgjedhor, opozita nuk ka propozuar një emër tjetër, duke e futur KQZ në kolaps.
Meta, Berishës: Nuk rri dot në pushtet me dhunë! Mjer ti po guxove të prekësh qoftë edhe një votë
LajmiFundit - 18-Apr-2013 21:24
Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta deklaron se e gjithë sjellja e pseudomazhorancës tregon se ka humbur logjikën dhe kontrollin mbi arsyen dhe përgjegjësitë përpara vendit.
Moore mesazh Berishës e Ramës:Të respektohen ligjet, fushatë profesionale
Ora news - 18-Apr-2013 09:54
Drejtori për Çështjet e Evropës Jug-Qendrore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore i ka bërë apel dy liderëve kryesore të politikës shqiptare, kryeministrit Berisha dhe kryesocialistit Rama të zbatojnë ligjet dhe të zhvillojnë një ...
Presidenti i PPE, Martens: Tërheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, e papranueshme
BalkanWeb - 17-Apr-2013 19:04
BRUKSEL- Kryetari i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens, nëpërmjet një deklarate mbi situatën politike në Shqipëri dënon atë që ai e quan, bojkot të KQZ nga anëtarët socialistë dhe shpreh mbështetjen për PD-në e ...
Tërhiqet edhe anëtari i propozuar nga PBDNJ, Jani Jani: Ngrij marrëdhëniet me KQZ-në
LajmiFundit - 18-Apr-2013 12:34
Situata në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve vazhdon të përkeqësohet në krizë të thellë. Pas dorëheqjes së dy anëtarëve të propozuar nga Partia Socialiste edhe anëtari i propozuar nga Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut Jani Jani ka ...
Rama- Moore: E domosdoshme të vendoset besimi në KQZ
Gazeta Start - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – Kreu i drejtorisë për Euro-Azinë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, i shoqëruar edhe nga Ambasadori amerikan në vendin tonë Aleksandër Arvizu, po zhvillojnë një takim me kreun e partisë Socialiste Edi Rama në ...
Presidenti i PPE dënon bojkotin e KQZ nga anëtarët socialistë
Portalb - 17-Apr-2013 21:04
Presidenti i Partisë Popullore Europiane dënon bojkotin e Komisionit Qendror të zgjedhjeve nga anëtarët socialistë, dhe shpreh mbështetjen për Partinë Demokratike dhe kryemnistrin Berisha.
Meta: Nuk ecet në rrugën e Integrimit, duke i bërë karshillëk Perëndimit
Shekulli - 17-Apr-2013 17:54
PUKË - “Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit, duke i bërë karshillëk Perëndimit. Kjo kohë ka përfunduar një herë e mirë. Ne kemi nevojë për një vend, i cili përmirëson standardet e tij demokratike, i cili përmirëson institucionet e tij ...
Rama: Kërkojmë kthimin e ligjshmërisë në KQZ
Ora news - 18-Apr-2013 13:54
Për Partinë Socialiste zgjidhja e vetme e situatës së krijuar në KQZ është zbatimi i kodit zgjedhor dhe kthimi i ligjshmërisë në institucionin e administrimit të zgjedhjeve.
Opozita braktis KQZ-në, Topalli-Ruçit: Sillni propozimet e reja
Lajmeshqip - 17-Apr-2013 18:04
TIRANË – Anëtarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve e propozuar nga PS, Albana Shtylla ka paraqitur sot dorëheqjen nga ky post. Shtylla tha se dorëhiqet nga të njëjtat arsye për cilat dha dorëheqjen një ditë më parë, anëtari tjetër i PS, ...
Bllokohet KQZ, “ngrin” Jani Jani
Top Channel - 18-Apr-2013 14:54
Anëtari tjetër i KQZ-së Jani Jani i propozuar nga PBDNJ-ja deklaroi ngrirjen e veprimtarisë së tij me argumentin se "Maxhoranca ka cënuar haptazi veprimtarinë e KQZ-së”.
Topalli “ultimatum” Ruçit: Zëvendësoni Bibën e Shtyllën
Kombetare - 17-Apr-2013 15:14
Kryeparalamentarja Jozefina Topalli i ka dhënë “ ultimatum ” kreut të grupit parlamentar të PS-së, Gramoz Ruçi, për zëvendësimin e dy përfaqësuesve të majtë të dorëhequr.
PPE, Martens: Dorëheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, jo normale
SOT - 17-Apr-2013 20:14
"Në funksion të zgjedhjeve të ardhshme të Qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) duhet të reflektojë për riorganizimin e koalicionit qeveritar".
Imazhe
Moore: Përfaqësim i plotë në KQZ, jo presion ndaj deputetit Islami
Gazeta Start
Dorëheqjet në KQZ, priten debate në Kuvend
Albeu.com
PS, tetë kushte për KQZ-në
Panorama
Meta: Pseudomazhoranca të reflektojë sa nuk është tepër vonë
LajmiFundit
Elbasan, Moore: Populli shqiptar duhet të ketë besim tek zgjedhjet e 23 qershorit
BalkanWeb
Meta në Pukë: U ndamë si qytetarë nga Berisha por ai nuk di të sillet i tillë
LajmiFundit
Meta: KQZ s’ekziston më, Berisha të mos guxojë ta prekë votën
24 orë
Meta: Opozita pa diskutim do të fitojë zgjedhjet e 23 qershorit
Ina
Dorëheqjet në KQZ, Topalli kërkesë Ruçit
Gazeta Start
Ceshtja e KQZ sjell ne Tirane ndihmëssekretarin Amerikan të Shtetit për Euroazinë
24 orë
Ilir Meta: Pseudo-mazhoranca po vjedh zgjedhjet, të tërhiqet përndryshe do vuajë pasojat
SOT
Rama: Do fitojmë edhe sikur Saliu ta fusë KQZ-në në shtëpi
Albeu.com
Wollfarth: KQZ duhet të funksionojë e plotë. Sekui: Ndërtoni besimin tek votuesit
Panorama
Wollfarth: Në Shqipëri deri në fund të zgjedhjeve
Gazeta Start
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin
BalkanWeb
“Gjysma” e KQZ-së mblidhet sot për disa vendime
Gazeta Start
Largimi nga KQZ, Rama: Ruajtje e integritetit institucional
AlbanianScreen
Bumçi pret Moore: Të angazhuar për zgjedhje me standarte
SOT
Mur: Ballkani mbetet në fokusin e administratës amerikane
Express
Meta: Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
Gazeta Start
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot atë të PD-së
Albtime
"Berisha hodhi në erë KQZ", Rama: Të kthehet legjitimiteti
AlbanianScreen
Moore: Kujdes zgjedhjet, Berisha: Do pranojmë rezultatin
SOT
Biberaj takim me raporterët e KiE: Qeveria s’ka vullnet për zgjedhje të lira
Shekulli
Wollfarth ikën pas zgjedhjeve: Balanconi KQZ-në
Kombetare
Berisha siguron Moore: Respektojmë rezultatin e zgjedhjeve
BalkanWeb
Denar Biba: Dorëheqja jo produkt i marrëveshjes PS-LSI, akt personal
BalkanWeb
KQZ, Moore: Të shqetësuar për tensionin e lartë politik
Lajmeshqip
Më shumë se kurrë nevojë për ndërkombëtarët
BalkanWeb
PS, tetë kushte për KQZ-në
Portalb
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Botasot
"Bllokohet" puna e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve
Albeu.com
Dorëheqja e anëtarëve të KQZ, Topalli, Ruçit: Sillni emrat brenda 48 orësh
LajmiFundit
Topalli kërkesë Ruçit për dy emra të tjerë për në KZQ, brenda 48 orëve
Shekulli
Dy anëtarët e KQZ-së, PS nuk do të propozojë kandidatë
AlbanianScreen
Sharje e fyerje në Parlament, Ruçi: Jemi gati, pranojmë çdo nismë që 'rikthen' KQZ-në
BalkanWeb
SHBA: Zgjedhjet të mbahen më 23 qershor,  KQZ të plotësohet
Panorama
Dorëheqja, Biba: Vendimi akt personal, KQZ u kthye në teatër marjonetash
SOT
Subashi: Çdo ditë e humbur ka kosto, duhet vullnet mes palëve
SOT
Rama: Marrëzitë e Berishës nuk e ndalin fitoren e opozitës
Gazeta Start
Meta: Nuk bojkotojmë zgjedhjet, do mbrojmë fitoren
Shekulli
Wollfarth: KQZ mund të funksionojë kështu, por duhet të jetë e plotë
BalkanWeb
Wolflarth jep dorëheqjen
Gazeta Start
KQZ, PPE mbështet Berishën
Top Channel
"Po tentohet bllokimi", Ristani: KQZ nuk shpërbëhet
AlbanianScreen
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin (Kiço Blushi)
ikub
PPE, Martens: Tërheqja e PS nga KQZ, e papranueshme
Panorama
Rama: T'i kthehet legjitimiteti KQZ, për zgjedhje me dinjitet
BalkanWeb
Bumçi-Moore: Ballkani në fokusin e SHBA
Albeu.com
Arvizu raport SHBA-ve për kapjen e KQZ, zyrtari i Uashingtonit vizitë urgjente në Tiranë për të ndalur Berishën
SOT
Drejtori i DASH, takim 60 minuta me Selamin
Panorama
Kriza në KQZ, Jani Jani ngrin marrëdhëniet me institucionin
Ora news
Gramoz Ruçi: Berisha përdhosi KQZ, të rikthehet Muho. Patozi: Zgjedhjet do bëhen edhe pa opozitën
SOT
Dule takon Moore: Administrimi i zgjedhjeve, rrënja e së keqes
AlbanianScreen
Analistët komentojnë tensionin mbi KQZ-në
VOA
KQZ mblidhet sot me kater anetare, shqyrton disa projektvendime
24 orë
Moore: Ballkani në fokus të SHBA për të ruajtur arritjet
AlbanianScreen
Uollfarth bën lojën e PD: KQZ funksionon edhe pa 3 anëtarët e opozitës
SOT
Shqetësim amerikan për KQZ
Top Channel
PPE: Të ruhen ekuilibrat në KQZ
Gazeta Start
Biberaj takon raporterët e KiE: Situata në KQZ, kritike. Qeveria s’ka vullnet për zgjedhje të lira
Panorama
DASH  i shqetësuar me situatën në KQZ të Shqipërisë
Express
Ruçi: Duhet vënë ulërima keni varrosur zgjedhjet! Patozi: Nuk bllokoni dot zgjedhjet
LajmiFundit
Moore: KQZ, me përfaqësim të plotë
AlbanianScreen
Rama në Twitter: Saliu i PPE, s'e shpëton dot Saliun e PD
SOT
Moore: Të shqetësuar për tensionin e lartë politik, në KQZ duhet përfaqësi e plotë
BalkanWeb
PBDNJ, Jani: Deklaroj ngrirjen e veprimtarisë. KQZ-ja u cënua
Lajmeshqip
Tiranë e pakicës Berishiste në KQZ dhe ndërkombëtarët
24 orë
Meta: Bashkimi me PS, i domosdoshëm
Top Channel
Anëtari i PBDNJ-së në KQZ “ngrin” funksionet e tij
Gazeta Start
Meta në Pukë: Nuk mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
AlbanianScreen
Ngrin veprimtarinë në KQZ anëtari i tretë i opozitës, Jani Jani
Botasot
Meta: KQZ në ngërç, pseudomaxhoranca të reflektojë urgjentisht
AlbanianScreen
Opozita braktis KQZ-në
Top Channel
Berisha në takim me Moore: Rama po politizon çështjen e KQZ-së
Shekulli
Meta: PD po cënon institucionet
Albeu.com
Volfarth: I sigurt se  Biba do ketë pasardhës
Panorama
Ruçi: Ka vdekur parlamentarizimi
Top Channel
Anëtari i PBDNJ, Jani: Deklaroj ngrirjen e veprimtarisë. KQZ-ja u cenua
Panorama
Volfarth: Kjo KQZ mund të funksionojë edhe me 5 anëtarë
Kombetare
Bumçi me Moore: Zgjedhjet  do jenë të lira e të ndershme
Panorama
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin
24 orë
Reagimi i PPE: Dënojmë aktet e dorëheqjeve në KQZ, mbështesim Sali Berishën
LajmiFundit
Topalli, kërkesë PS-së për të paraqitur zëvendësuesit e Bibës dhe Shtyllës
Albtime
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot Saliun e Partisë Demokratike
LajmiFundit
Kompania lobuese e Berishës manipulon qëndrimin e SHBA për zgjedhjet, Podesta Grup pranon përfshirjen në skandal
SOT
Meta: Situata në KQZ, jo nga dorëheqjet por nga minimi i pseudomaxhorancës
Panorama
Topalli: Ruçi të sjellë propozimet për KQZ-në
Top Channel
Moore: Të shqetësuar për nivelin e lartë të tensionit politik në vend
BalkanWeb
“Tërheqja e PS, e papranueshme”
Panorama
KQZ, Rama reagon për deklaratën e PPE: Ligji flet ndryshe, Saliu i PPE se shpeton dot atë të PD
Ora news
Ilir Meta paralajmëron Sali Berishën: Pas 23 Qershorit të pret gjyqi dhe ndëshkimi si në ’96
SOT
Berisha-Moore: Balancimi i KQZ, gur themeli, Rama po e politizon
Gazeta Start
Shkatërrohet KQZ, pas Bibës largohet edhe Albana Shtylla, zgjedhjet minë me sahat në duart e Berishës
SOT
KQZ, jep dorëheqjen edhe Albana Shtylla
24 orë
Ilir Meta: Berisha kërkon të mbajë pushtetin me forcë, po shkatërron zgjedhjet e 23 Qershorit
SOT
Kuvend, Ruçi: Përdhosët KQZ-në, Patozi: Zgjedhjet do bëhen dhe PD do i fitojë
Lajmeshqip
SHBA, e shqetësuar zhvillimet e fundit politike në vend
Albeu.com
Pas Bibës dorëhiqet Albana Shtylla: Duhet të ushtrojmë detyrën në mënyrë të pavarur
SOT
Dorëheqjet në KQZ, Kuvendi: PS të propozojë dy anëtarët e rinj
Ora news
Rama pas takimit me Moore: Domosdoshmëri besueshmëria e zgjedhjeve
Botasot
"Ngërçi në KQZ", Selami: Zgjidhja vjen nga Kolegji
BalkanWeb
Presidenti i PPE dënon bojkotin e KQZ nga anëtarët socialistë
Botasot
Juristët: KQZ nuk funksionon pa dy anëtarët e majtë, Kuvendi të gjejë zgjidhje
SOT
"Ndryshimi në KQZ, ligjor", Zguri: Jam zgjedhur dhe nga Meidani
AlbanianScreen
Moore: SHBA, të shqetësuar për tensionin politik
Panorama
Kuvendi përgjysmon taksat e makinave të përdorura
Gazeta Start
KQZ mblidhet sot me 4 anëtarë, shqyrton disa projektvendime
BalkanWeb
Wollfarth: PS të dërgoj emrat në Kuvend. Sequi: Të ndërtohet besimi tek votuesit
Ora news
Selami: Kolegji Zgjedhor mund të zgjidhë çështjen e KQZ-së
Gazeta Start
Kuvend, Ruci: Do votojme Pro disa pr/ligje dhe cdo nismë që rikthen besimin në KQZ
24 orë
KQZ mblidhet sot me 4 anëtarë
AlbanianScreen
Meta në Pukë: S’mund të ecet në rrugën e integrimit duke i bërë karshillëk perëndimit
Ora news
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Portalb
Emrat e rinj të KQZ-së, Topalli i jep 48 orë kohë PS-së
Albeu.com
Shpërbëhet KQZ, ikën anëtari i tretë Jani Jani, dështon plani i PD për të mbajtur në këmbë komisionin pa opozitën
SOT
Wollfarth: PS të dërgoj emrat në Kuvend. Sequi: Të ndërtohet besimi tek votuesit
Botasot
KQZ jashtë funksionit, Jani Jani ngrin marrëdhëniet me institucionin
SOT
Berisha: Rama po politizon KQZ me tërheqjen e anëtarëve
Panorama
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ, Berisha po të dojë ta marrë në shtëpi
SOT
Ngrin veprimtarinë në KQZ anëtari i tretë i opozitës. Jani: KQZ u cënua
BalkanWeb
Topalli fyen deputetët e PS-së. Ruçi: Përdhosët dhe politizuat KQZ-në. Patozi: Do të fitojmë
Shekulli
Sequi-Wollfarth: Politika të fitojë besimin e votuesve
Albeu.com
PD skenar për të mbajtur KQZ me 5 anëtarë, Topalli 48 orë afat Ruçit për zëvendësimin e të larguarve
SOT
Takimi me Moore, Dule: Administrimi i zgjedhjeve, rrënja e së keqes
Albeu.com
Meta: Pseudomaxhoranca  duhet të reflektojë urgjentisht
Panorama
SHBA, Moore: Pikëpyetje për mënyrën si u shkarkua anëtari i KQZ
LajmiFundit
Meta: S'ka asnjë shans për bojkot të zgjedhjeve, do mbrojmë fitoren plebishitare
BalkanWeb
Kuvend, opozita bashkon votat me mazhorancën për 4 ligjet, asnjë zgjidhje për KQZ
Ora news
Wollfarth: Politika nuk duhet të cenojë zgjedhjet
SOT
Diplomatët “mësyjnë” në selinë e PS-së
Gazeta Start
Meta: KQZ s’ekziston më, Berisha të mos guxojë ta prekë votën
Kombetare
Rama pas takimit me Moore: U përqendruam tek rrëmbimi i KQZ
SOT
Wollfarth: Të kompletohet KQZ-ja
Gazeta Start
“Ngrin” anëtari i propozuar nga  PBDNJ në KQZ: Solidaritet me kolegët
Panorama
Ruçi: Në Shqipëri ka vdekur parlamentarizmi dhe besimi tek vota e lirë
SOT
“Ngrirja e KQZ”, PPE: Çdo tentativë për të prishur balancat në KQZ, destabilizon zgjedhjet
Ora news
Rama: Vendi i njollosur me turpin e Saliut
Kombetare
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot atë të PD-së
Shekulli
Uashingtoni fundos Berishën: Nuk ka zgjedhje pa KQZ e plotë, shkarkimi i anëtarit të KQZ ishte i paligjshëm
SOT
Ngrin KQZ-ja. Ndërpret aktivitetin anëtari i PBDNJ-së, Jani Jani: Është cenuar pavarësia
Shekulli
KQZ “conection”
Panorama
Dorëheqjet në KQZ, Selami: E zgjidh Kolegji këtë çështje
Albeu.com
Debate në Kuvend, Ruçi: Nuk i japim emrat për në KQZ. Patozi: Rama po tenton bllokimin
AlbanianScreen
Topalli, Ruçit: Sillni propozimet për 2 vendet në KQZ
Panorama
Meta në Pukë: Nevojitet një ekuilibër i ri politik
Shekulli
Na bashkoi Berisha
Top Channel
Bumçi takon Moore: Të angazhuar për zgjedhje me standarte
Botasot
KQZ mblidhet me 4 anëtarë, Gjonçaj: U cënua legjitimiteti
Ora news
Meta: KQZ të riformatohet, Kryeministrin e ri e zgjedhin qytetarët
Panorama
Shqipëri - Jep dorëheqjen nënkryetari i KQZ-së, Denar Biba
Express
Kuvendi: Ruçi të sjellë brenda afateve propozimet e PS për në KQZ
SOT
'Ngrin' Jani Jani, anëtari i KQZ-së i propozuar nga PBDNJ
AlbanianScreen
Meta në Top Story, KQZ, zgjedhjet, qeverisja...
Top Channel
Moore: Jemi të shqetësuar. Vërejmë ndryshime në balancën e KQZ-së
Shekulli
"Jo politikë me KQZ-në", Wollfarth: Garanci për zgjedhjet
AlbanianScreen
Ruçi: Na diskretituat me partnerët. Patozi: Rama po tenton bllokimin e KQZ
Botasot
Dorëhiqet nënkryetari i KQZ-së
Gazeta Start
Bllokimi i KZQ, Zguri: Tërheqja e anëtarëve të PS, e papranueshme
Ora news
Ngërçi në KQZ, Meta: Mazhoranca të reflektojë, rrezikohen zgjedhjet
Ora news
Wollfarth apel për KQZ-në: PS të dërgojë emrat në Kuvend. Sequi: Zgjedhjet sipas standardeve
AlbanianScreen
Meta: Qeveria nuk ka vullnet për zgjedhje të ndershme
Albeu.com
Ristani: PS vetëm 48 orë kohë për të zëvendësuar dy anëtarët
Botasot
Rrethana të ndryshuara dhe mos ndryshim të rregullave në mes të lojës!?
SOT
Wollfarth: Politika të mos cënojë zgjedhjet
Top Channel
Viti 2013 dhe rotacioni politik
Shekulli
Dorëheqja e dy  anëtarëve të opozitës, PS refuzon të japë  emra të rinj për KQZ
Panorama
Edi Rama: Berishës i mungojnë vetëm mustaqet e Lukashenkos, hodhi në erë KQZ
SOT
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ. Do fitojmë edhe sikur KQZ-në ta fusë Saliu në shtëpi
Panorama
Çfarë mund të thuhet në 24 qershor, kur administrata zgjedhore është plotësisht nën kontroll majtas!?
SOT
Rama: Berisha hodhi në erë KQZ-në
Shekulli
Kriza e dorëheqjeve në KQZ
Top Channel
Rama: Të kthehet ligjshmëria në KQZ. Do fitojmë edhe sikur KQZ-në ta fusë Saliu në shtëpi
Botasot
Moore: Jemi të shqetësuar, ka shumë tension politik
Ina
Rama: Berisha hodhi në erë KQZ-në
Ina
Ruçi: Na diskretituat me partnerët. Patozi: Rama po tenton bllokimin e KQZ
Ora news
Kriza e KQZ-së rrezikon zgjedhjet
VOA
Dorëheqje e dytë në KQZ, komplikohet situata
VOA
Wollfarth: Nuk është puna për t’i vënë gishtin se kush e ka fajin
LajmiFundit
Jep dorëheqje anëtarja e PS-së në KQZ-në e Shqipërisë, Albana Shtylla
Idividi
KQZ, jep dorëheqjen edhe Albana Shtylla
Portalb
Trojka e ambasadorëve takim në selinë rozë
LajmiFundit
Tiranë: Thirrje për proces të mirëfilltë zgjedhor
Evropaelire
Uollfarth deklaron dorëheqjen: Do më marrë malli për Denar Bibën, qeveria të mos cënojë zgjedhjet
SOT
Berisha u ankohet amerikanëve: Rama i bëri presion Kastriot Islamit dhe familjes së tij
LajmiFundit
Bumçi-Moore: Zgjedhje të drejta
Gazeta Start
Zgjedhjet në ? Malaj: Duhet një marrëveshje politike për t’i kthyer legjitimitetin KQZ
Ora news
Meta: Pseudomazhoranca po shkatërron zgjedhjet
Gazeta Start
Moore: Shqetësim për tensionin politik, KQZ me përfaqësim të plotë
SOT
Rama: KQZ është hedhur në erë! Duhet të rikthehet në ligjshmëri
LajmiFundit
Larg standardeve, larg të Drejtës*
Shekulli
Zëvendësimi i anëtarëve të KQZ-së, PS mbledhje grupi
Albeu.com
Skadon afati për zëvendësimin e Denar Bibës, Komisioni i Venecias nis me urgjencë një ekspert në Tiranë
SOT
Meta, Berishës: Nuk rri dot në pushtet me dhunë! Mjer ti po guxove të prekësh qoftë edhe një votë
LajmiFundit
Moore mesazh Berishës e Ramës:Të respektohen ligjet, fushatë profesionale
Ora news
Presidenti i PPE, Martens: Tërheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, e papranueshme
BalkanWeb
Tërhiqet edhe anëtari i propozuar nga PBDNJ, Jani Jani: Ngrij marrëdhëniet me KQZ-në
LajmiFundit
Rama- Moore: E domosdoshme të vendoset besimi në KQZ
Gazeta Start
Presidenti i PPE dënon bojkotin e KQZ nga anëtarët socialistë
Portalb
Meta: Nuk ecet në rrugën e Integrimit, duke i bërë karshillëk Perëndimit
Shekulli
Rama: Kërkojmë kthimin e ligjshmërisë në KQZ
Ora news
Opozita braktis KQZ-në, Topalli-Ruçit: Sillni propozimet e reja
Lajmeshqip
Bllokohet KQZ, “ngrin” Jani Jani
Top Channel
Topalli “ultimatum” Ruçit: Zëvendësoni Bibën e Shtyllën
Kombetare
PPE, Martens: Dorëheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, jo normale
SOT


Share
 |