Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 08:41
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
KQZ “conection”
Panorama - 19-Apr-2013 13:14
ARTUR ZHEJI Eshtë për t’u habitur se si pothuajse në harkun e një dremitjeje të shkurtër pranverore, situata e tensionuar politike shqiptare shpërtheu furishëm, dhe furia e këtij shpërthimi, sipas shumë analistëve, vetëm sapo ka filluar.
Kriza e KQZ-së rrezikon zgjedhjet
 - 18-Apr-2013 19:54
Një anëtar i tretë i KQZ-së vendos të bojkotojë komisionin. Zyrtari i lartë i DASH, Jonathan Moore “ka argumenta ligjorë që vënë në pikëpyetje votimin e parlamentit për zëvendësimin e një anëtari të KQZ-së”.
Ngrin KQZ-ja. Ndërpret aktivitetin anëtari i PBDNJ-së, Jani Jani: Është cenuar pavarësia
 - 18-Apr-2013 12:34
Thellohet kriza e KQZ-së pas deklarimit të anëtarit të PBDNJ-së se nuk do të marrë pjesë në asnjë mbledhje të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Këtë veprim Jani e arsyeton si solidarizim me dy anëtarët e tjerë të dorëhequr, pasi KQZ-ja ...
Uashingtoni fundos Berishën: Nuk ka zgjedhje pa KQZ e plotë, shkarkimi i anëtarit të KQZ ishte i paligjshëm
 - 19-Apr-2013 11:04
Pas përdhosjes dhe përmbysjes së KQZ, qeveria shqiptare ka hyrë në konflikt me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ashtu në vitet zeza 1996-1997, kur amerikanët e rrëzuan me dhunë Sali Berishën.
Rama: Saliu i PPE-së nuk e shpëton dot atë të PD-së
 - 17-Apr-2013 19:44
Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, reagoi pas deklaratave të presidentit të Partive Popullore Parlamentare, Martens. Reagimi i Ramës erdhi në Twitter menjëherë pas deklaratës të Martens, i cili komentoi negativisht dorëheqjet e anëtarëve ...
PBDNJ, Jani: Deklaroj ngrirjen e veprimtarisë. KQZ-ja u cënua
 - 18-Apr-2013 15:25
TIRANË- Pas dorëheqjeve të njëpasnjëshme të dy anëtarëve të propozuar nga opozita Denar Bibës dhe Albana Shtyllës, ngrin veprimtarinë e tij në KQZ edhe Jani Jani, përfaqësuesi i tretë i opozitës i propozuar nga PBDNJ-ja.
PPE: Të ruhen ekuilibrat në KQZ
 - 18-Apr-2013 10:54
Bruksel – Të djathtët në Parlamentin Evropian që janë edhe shumicë atje, dënojnë bojkotin e opozitës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Ata shprehin edhe mbështetjen për Partinë Demokratike.
Është frika e humbjes që (nuk) e ruan vreshtin
BalkanWeb - 18-Apr-2013 09:14
Ndodhi ajo që pritej: Berisha nuk u tërhoq as nga deklaratat e opozitës, por as nga ato të ambasadorit amerikan z. Arvizu për mosshkarkimin i Muhos, po edhe nga dy dorëheqjet që pasuan.
Rama: Vendi i njollosur me turpin e Saliut
 - 18-Apr-2013 15:54
Kryetari i Partisë Socialsite, Edi Rama , në një prononcim para mediave ka sqaruar se çfarë diskutoi me ambasador ët dhe raporterët e KiE. Mësohet se në takim fokusi kryesor ka qenë situata e krijuar në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, që ...
“Ngrirja e KQZ”, PPE: Çdo tentativë për të prishur balancat në KQZ, destabilizon zgjedhjet
OraNews - 17-Apr-2013 18:54
Situata e tensionuar politike në vend është kthyer në një “betejë” jo vetëm mes aktorëve politikë në vend por edhe atyre ndërkombëtarë, në mbështetje të njërës apo palës tjetër.
Trojka e ambasadorëve takim në selinë rozë
 - 18-Apr-2013 11:14
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksander Arvizu, ai i Bashkimit Evropian Ettore Sequi dhe ai i OSBE-së Eugen Wollfarth kanë zgjedhur të takojnë kreun e Partisë Socialiste Edi Rama.
Uollfarth bën lojën e PD: KQZ funksionon edhe pa 3 anëtarët e opozitës
 - 19-Apr-2013 10:44
Ambasadori i OSBE në Tiranë, Eugen Uollfarth, ka deklaruar se KQZ mund të funksionojë edhe pa anëtarët e opozitës. Ai i bëri thirrje opozitës të propozojë anëtarët për të mundësuar mbajtjen e zgjedhjeve.
Moore: Përfaqësim i plotë në KQZ, jo presion ndaj deputetit Islami
 - 18-Apr-2013 10:54
Tiranë – Drejtori për Evropën Qendrore dhe Jugore, Jonathan Moore, thotë se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve duhet të ketë përfaqësues nga të gjitha partitë politike në vend.
Dorëheqja e dy anëtarëve të opozitës, PS refuzon të japë emra të rinj për KQZ
Panorama - 18-Apr-2013 09:34
Pas dorëheqjeve, vendet vakante duhet të plotësohen nga partitë opozitare . Jep dorëheqjen edhe Shtylla: M’u cenua integriteti . Pas dorëheqjes së zëvendëskryetarit të KQZ-së, Denar Biba, dje është larguar nga detyra dhe anëtarja e ...
Rama- Moore: E domosdoshme të vendoset besimi në KQZ
 - 17-Apr-2013 20:14
Tiranë – Kreu i drejtorisë për Euro-Azinë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Jonathan Moore, i shoqëruar edhe nga Ambasadori amerikan në vendin tonë Aleksandër Arvizu, po zhvillojnë një takim me kreun e partisë Socialiste Edi Rama në ...
PPE, Martens: Dorëheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, jo normale
 - 17-Apr-2013 20:14
"Në funksion të zgjedhjeve të ardhshme të Qershorit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) duhet të reflektojë për riorganizimin e koalicionit qeveritar".
Moore mesazh Berishës e Ramës:Të respektohen ligjet, fushatë profesionale
OraNews - 18-Apr-2013 09:54
Drejtori për Çështjet e Evropës Jug-Qendrore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore i ka bërë apel dy liderëve kryesore të politikës shqiptare, kryeministrit Berisha dhe kryesocialistit Rama të zbatojnë ligjet dhe të zhvillojnë një ...
Presidenti i PPE, Martens: Tërheqja e anëtarëve të PS nga KQZ, e papranueshme
BalkanWeb - 17-Apr-2013 19:04
BRUKSEL- Kryetari i Partisë Popullore Evropiane (EPP), Wilfried Martens, nëpërmjet një deklarate mbi situatën politike në Shqipëri dënon atë që ai e quan, bojkot të KQZ nga anëtarët socialistë dhe shpreh mbështetjen për PD-në e ...
Dule takon Moore: Administrimi i zgjedhjeve, rrënja e së keqes
 - 18-Apr-2013 09:04
Tiranë - Drejtori i zyrës për çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrorë në DASH, Jonathan Moore është takuar në mëngjes herët me kreun e Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule.
Drejtori i DASH, takim 60 minuta me Selamin
Panorama - 18-Apr-2013 10:54
Gjatë ditës së parë të vizitës së tij në Tiranë, drejtori i Zyrës për Çështjet e Europës Jugore dhe Qendrore në Departamentin e Shtetit, Jonathan Moore, është takuar edhe me ish-kryetarin e PD-së, Eduard Selami.
123...>>
Galeri

Lajmet Kryesore