Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Provimi i Letërsisë, MASH: Përgjigjet e përafërta do vlerësohen si të sakta
Provimi i Letërsisë, MASH: Përgjigjet e përafërta do vlerësohen si të sakta
 - 05-Jun-2012 14:27
Çelësi i përgjigjeve të publikuara nga Ministria e Arsimit disa orë pasi maturantët përfunduan provimin e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë nuk është ai që do të vendosë për përgjigjet që rreth 49 mijë gjimnazistë kanë dhënë në provimin e tyre ...
Maturantët e Korçës në protestë për tezën e provimit
OraNews - 04-Jun-2012 20:57
Maturantët e Korçës jane ngritur në protestë, pasi kërkojnë rishikimin e vlerësimit të tezës së provimit te kryer dy dite me pare. Maturantët shprehen te pakenaqur pasi në tezën e provimit ishin përfshirë pyetje që nuk ishin parashikuar ...
Maturantët: Na u dhanë pyetje jashtë programit
Panorama - 05-Jun-2012 12:37
Dy ditë pas provimit të Letërsisë, maturantët nisin protestat përpara Ministrisë së Arsimit. Gjimnazistë të kryeqytetit e cilësuan testin më të vështirë se mesatarja.
Korçë, protestojnë maturantët
 - 04-Jun-2012 19:47
Maturantët e Korcës protestojnë pas provimit të letërsisë pasi rrezikojnë marrjen e vlerësimeve të ulta si rrjedhojë e përfshirjes në provim të pyetjeve që nuk janë trajtuar përgjatë 3 viteve të shkollës.
Maturantët protestë për provimin e Letërsisë
 - 04-Jun-2012 16:47
Tiranë – Maturantët kundërshtuan sot testin e përgatitur nga Ministria e Arsimit për provimin e parë të Maturës Shtetërore, atë të Gjuhës dhe Letërsisë.
MASH: Provimi i letërsisë bazohet tërësisht në programin orientues
BalkanWeb - 05-Jun-2012 08:07
TIRANE - Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka reaguar, pas pretendimeve të maturantëve në lidhje me pyetjet e tezës së Letërsisë. Nëpërmjet një njoftimi për shtyp, MASH sqaron se testi i gjuhës shqipe dhe letërsisë, për Maturën Shtetërore ...
Tiranë, maturantet protestojnë: Testi me pyetje që nuk i mësuam në shkollë
 - 04-Jun-2012 14:57
Maturantët nga gjimnazet e ndryshme të Tiranës protestuan para Ministrisë së Arsimit për mënyrën e hartimit të provimit të parë të maturës shtetërore atë të gjuhës shqipe dhe letërsisë konkretisht përfshirjen në test të poezisë “Albatros” ...
Matura Shtetërore, përgjigjet e testit të parë pas 10 ditësh
 - 03-Jun-2012 16:21
Tiranë – Përgjigjet e provimit të Gjuhës dhe Letërsisë për maturantët pritet të shpallen pas 10 ditësh. Janë gjashtë qendra korrigjimi në vend që po kryejnë korrigjimet, ndërsa dy ekspertë do t’i kalojnë nëpër duart testet për të siguruar ...
Provimi, maturantët mësojnë notat e Gjuhë-Letërsisë pas dhjetë ditësh
 - 03-Jun-2012 20:11
Maturantët kanë dhënë provimin e parë të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë ndërsa notat sipas secilit nxënës pritet të mësohen pas dhjetë ditësh. Një ditë më parë rreth 49 mijë maturantë pritet të dalin pas 10 ditësh.
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE