19:22 Rifreskuar në
EL: Kukësi mposht Sarajevën
EL: Kukësi mposht Sarajevën
Telegrafi - 18-Jul-2013 21:33
Kukësi ka arritur ta mposhtë ekipin e Sarajevës me rezultat 3-2, në ndeshjen e parë të rrethit të dytë të garave, në kuadër të Europa Leauges. Ishte futbollisti kosovar, Yll Hoxha, ai i cili e zhbllokoi rezultatin në minutën e 24-të për ...
Brahja tregon skemën: E mbyllim në Tiranë. Në kthim superiorë, ndryshe e kemi vështirë
Panorama Sport - 17-Jul-2013 13:12
Ka qenë një nga pikat e forta në formacionin e skuadrës së Kukësit në dy takimet e turit të parë të Ligës së Europës, ndaj Flora Talinit, dhe tashmë qendërmbrojtësi Julian Brahja kërkon një tjetër sukses ndaj Sarajevos.
Kukësi-Sarajevo sonte në “Qemal Stafa”
Vision Plus - 18-Jul-2013 13:24
Kukësi do te përballet sot ne “Qemal Stafa” me skuadrën boshnjake te Sarajevos ne takimin e pare te vlefshëm per raundin e dyte kualifikues te Uefa Europa League.
Kukësi është pranë rekordeve, mundë edhe Sarajevon
Botasot - 18-Jul-2013 21:46
Kukësi luan ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Europës. Pasi bëri histori, duke luajtur për herë të parë në të tilla kompeticione, skuadra verilindore përfaqëson tashmë më tepër se qytetin nga vjen, tërë Shqipërinë.
Europa League, Kukësi mund Sarajevon në Tiranë, 3-2
LajmiFundit - 18-Jul-2013 21:33
foto: supersport Skuadra e Kukësit vazhdon ecurinë pozitive me rezultatet e saj në futboll. Pak minuta më parë në Tiranë është mbyllur ndeshja Kukësi-FK Sarajevo. Takimi përfundoi me fitoren e shqiptarëve me rezultat 3-2 ndaj miqve.
E.League, Kukësi mund 3-2 Sarajevon
Top Channel - 18-Jul-2013 21:33
Kukësi ka mundur me rezultatin 3-2 boshnjakët e Sarajevos në ndeshjen e parë të turit të dytë eliminator të Europa League, të zhvilluar në stadiumin kombëtar “Qemal Stafa”.
Kukësi kërkon të sfidojë traditën e Sarajevos
Botasot - 18-Jul-2013 14:06
Kukësi kërkon të shkruaj historinë në Europa Ligë, ku tenton të kalojë në turin e tretë eliminator, por përballë Sarajevos, një skuadër me shumë traditë në futbollin e ish-jugosllavisë, gjithcka bëhet edhe më e vështirë.
5 gola dhe emocione pa fund, Kukësi mund Sarajevon...
Almakos - 18-Jul-2013 22:38
Kukësi luan ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Europës. Pasi bëri histori, duke luajtur për herë të parë në të tilla kompeticione, skuadra verilindore përfaqëson tashmë më tepër se qytetin nga vjen, tërë Shqipërinë.
Kukësi "me oreks", tani kërkon turin e tretë të Europa League
BalkanWeb - 18-Jul-2013 02:53
Pas kualifikimit historik në Europë, Kukësi kërkon të shkojë më tej, duke dashur të kalojë edhe turin e dytë, për të dëshmuar edhe njëherë seriozitetin dhe nivelin e kësaj skuadre.
Europa League, Kukësi mund Sarajevon në Tiranë, 3-2
GazetaDitore - 18-Jul-2013 21:46
Skuadra e Kukësit vazhdon ecurinë pozitive me rezultatet e saj në futboll. Pak minuta më parë në Tiranë është mbyllur ndeshja Kukësi-FK Sarajevo. Takimi përfundoi me fitoren e shqiptarëve me rezultat 3-2 ndaj miqve.
Kukësi arrin fitore, Yll Hoxha shënon (video)
Info Shqip - 18-Jul-2013 22:38
Skuadra e Kukësit ka arritur një fitore të ngushtë në ndeshjen e parë të xhiros së dytë eliminatore të Ligës së Evropës, duke mposhtur në Tiranë, Sarajevën me rezultatin 3:2.
Kukësi arrin fitore, Yll Hoxha shënon (video)
Gazeta Shqip - 18-Jul-2013 23:19
Skuadra e Kukësit ka arritur një fitore të ngushtë në ndeshjen e parë të xhiros së dytë eliminatore të Ligës së Evropës, duke mposhtur në Tiranë, Sarajevën me rezultatin 3:2.
Kukësi shumë pranë kualifikimit
Albeu.com - 18-Jul-2013 23:19
Nënkampionët e Shqipërisë vazhdojnë ëndrrën në Europa League duke siguruar një sukses që ndoshta mund t’i garantojë një vend në histori. Blutë e Cungut kaluan 3-2 në një ndeshje rokamboleske kundërshtarët e Sarajevos në “Qemal Stafa” duke ...
Kukësi përmbys Sarajevën, fiton të parën
AMA-News - 18-Jul-2013 22:12
Kukësi fiton 3-2 ndaj FC Sarajevos së Bosnje dhe Hercegovinës, dhe i afrohet më tepër kualifikimit historik për një ekip shqiptar, pjesëmarrës në Europa League.
Kukësi fiton për herë të parë në Europë, tenton mrekullinë
BalkanWeb - 18-Jul-2013 21:46
Ekipi i Kukësit vijon ëndrrën e tij. Nënkampionët e Shqipërisë kanë mundur 3-2 Sarajevën në ndeshjen e parë të turit të dytë të Ligës së Europës, duke tentuar të bëjnë mrekullinë, atë që e ka bërë vetëm Flamurtari në Kupat e Europës, duke ...
Kukësi kërkon të shkruajë historinë
Albeu.com - 18-Jul-2013 18:14
Sonte në mbrëmje në orën 19:30 në stadiumin "Qemal Stafa" Kukësi do të kërkojë që të shkruajë një tjetër histori në Kupat e Europës. Verilindorët do të presin ekipin e Sarajevos të vlefshme për turin e dytë në Evropa League.
Kukësi, 100 mijë € për “kokën” e Sarajevos. Trajneri Cungu optimist: Besoj te kualifikimi
Panorama Sport - 18-Jul-2013 13:10
Kukësi vendos 100 mijë euro premio për “kokën” e Sarajevos. Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e parë e turit të dytë kundër boshnjakëve, kuksianët kërkojnë historinë.
Kukësi i afrohet turit të tretë, një barazim i mjafton në Sarajevë
Gazeta Dita - 18-Jul-2013 23:32
Kukësi fiton 3-2 ndaj FC Sarajevos së Bosnje dhe Hercegovinës, dhe i afrohet më tepër kualifikimit historik për një ekip shqiptar, pjesëmarrës në Europa League.
Kukësi, në pritje të takimit
Top Channel - 18-Jul-2013 15:55
Ka qenë një ditë intensive kjo për skuadrën e Kukësit, e cila vazhdon të qëndrojë e grumbulluar në periferi të Tiranës në prag të ndeshjes së parë për raundin e dytë eliminator të Europa League me skuadrën e Sarajevës.
Kukësi, 100 mijë euro për “kokën” e Sarajevos
Panorama Sport - 18-Jul-2013 08:56
Kukësi vendos 100 mijë euro premio për “kokën” e Sarajevos. Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e parë e turit të dytë kundër boshnjakëve, kuksianët kërkojnë historinë.
Kukësi, 100 mijë euro për "kokën" e Sarajevos
Albeu.com - 18-Jul-2013 09:24
Kukësi vendos 100 mijë euro premio për "kokën" e Sarajevos . Kur na ndajnë vetëm pak orë nga ndeshja e parë e turit të dytë kundër boshnjakëve, kuksianët kërkojnë historinë.
Fitore dhe shpresë, ëndrra e Kukësit vazhdon (Video)
Gazeta Start - 18-Jul-2013 23:19
Vazhdon ëndrra e bukur e Kukësit në Evropë. Skuadra verilindore mposhti 3-2 Sarajevon në ndeshjen e parë të fazës së dytë eliminatore të Ligës së Evropës.
Imazhe
EL: Kukësi mposht Sarajevën
Telegrafi
Brahja tregon skemën: E mbyllim në Tiranë. Në kthim superiorë, ndryshe e kemi vështirë
Panorama Sport
Kukësi-Sarajevo sonte në “Qemal Stafa”
Vision Plus
Kukësi është pranë rekordeve, mundë edhe Sarajevon
Botasot
Europa League, Kukësi mund Sarajevon në Tiranë, 3-2
LajmiFundit
E.League, Kukësi mund 3-2 Sarajevon
Top Channel
Kukësi kërkon të sfidojë traditën e Sarajevos
Botasot
5 gola dhe emocione pa fund, Kukësi mund Sarajevon...
Almakos
Kukësi "me oreks", tani kërkon turin e tretë të Europa League
BalkanWeb
Europa League, Kukësi mund Sarajevon në Tiranë, 3-2
GazetaDitore
Kukësi arrin fitore, Yll Hoxha shënon (video)
Info Shqip
Kukësi arrin fitore, Yll Hoxha shënon (video)
Gazeta Shqip
Kukësi shumë pranë kualifikimit
Albeu.com
Kukësi përmbys Sarajevën, fiton të parën
AMA-News
Kukësi fiton për herë të parë në Europë, tenton mrekullinë
BalkanWeb
Kukësi kërkon të shkruajë historinë
Albeu.com
Kukësi, 100 mijë € për “kokën” e Sarajevos. Trajneri Cungu optimist: Besoj te kualifikimi
Panorama Sport
Kukësi i afrohet turit të tretë, një barazim i mjafton në Sarajevë
Gazeta Dita
Kukësi, në pritje të takimit
Top Channel
Kukësi, 100 mijë euro për “kokën” e Sarajevos
Panorama Sport
Kukësi, 100 mijë euro për "kokën" e Sarajevos
Albeu.com
Fitore dhe shpresë, ëndrra e Kukësit vazhdon (Video)
Gazeta Start


Share
 |