Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Çështja e Fierit, opozita braktis diskutimin e ligjit me 3/5
Çështja e Fierit, opozita braktis diskutimin e ligjit me 3/5
Bota Sot - 28-Jan-2013 10:12
Çështja e Fierit rikthehet sërish në skenën e debatit politik, e shkak për këtë është bërë shqyrtimi sot në Komisionin e Ligjeve projektligji për nëpunësin civil.
Pr/ligji i nëpunësit civil miratohet me votat e mazhorancës, opozita braktis mbledhjen
BalkanWeb - 28-Jan-2013 13:52
TIRANË- Deputetët e Partisë Socialiste në Komisionin e Ligjeve kanë braktisur sot mbledhjen teksa po shqyrtohej projektligji për nëpunësin civil, një nga tre ligjet që opozita ka deklaruar se do t’i votojë pasi të zgjidhjet çështja e ...
Shqyrtohet një nga tre ligjet e KE-së
 - 28-Jan-2013 11:32
Në një kohë kur Komisioni Evropian prej tetorit të vitit të kaluar pret miratimin e tre ligjeve për dhënien e statusit të vendit kandidat, vetëm tani njëri prej tyre po merret në shqyrtim.
Ligji për nëpunësin civil, opozita braktis mbledhjen e Komisionit të Ligjeve
 - 28-Jan-2013 10:12
TIRANE—Deputetët e opozitës në Komisionin Parlamentar të Ligjeve braktisën mbledhjen e së hënës për shkak se sipas tyre shqyrtimi i ligjit të ri për nëpunësin civil është në kundërshtim me rregulloren.
Opozita braktis mbledhjen për ligjet për shkak të Fierit
Koha.net - 28-Jan-2013 14:02
Tiranë, 28 janar - Çështja e Fierit rikthehet sërish në skenën e debatit politik, e shkak për këtë është bërë shqyrtimi në Komisionin e Ligjeve i projektligjit për nëpunësin civilë.
PD shkrin Komisionin e Shërbimit Civil
Panorama - 28-Jan-2013 09:22
Partia Demokratike shkrin Komisionin e Shërbimit Civil dhe krijon një institucion me një drejtues. Komisioni i Ligjeve do të shqyrtojë sot nenet e pamiratuara ende të statusit të nëpunësit civil dhe për ta bërë gati aktin për seancën e të ...
Pr/ligji i nëpunësit civil tek Ligjet, opozita braktis mbledhjen
BalkanWeb - 28-Jan-2013 10:12
TIRANË- Deputetët e Partisë Socialiste në Komisionin e Ligjeve kanë braktisur sot mbledhjen teksa po shqyrtohej projektligji për nëpunësin civil, një nga tre ligjet që opozita ka deklaruar se do t’i votojë pasi të zgjidhjet çështja e ...
Çështja e Fierit, socialistët braktisin mbledhjen, nëpunësit civilë shqyrtohen nga mazhoranca
 - 28-Jan-2013 10:22
TIRANË- Deputetët e partisë socialiste kanë braktisur sërish Komisionin e Ligjeve, që sot pritej të shqyrtonte projektligjin për nëpunësin civil, i cili kërkon 3/5 e votave.
Ligjet miratojnë ligjin për nënpunësin civil, PS braktis mbledhjen
OraNews - 28-Jan-2013 10:02
Komisionin i ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës të gjitha ndryshimet në ligjin e nënpunësit civil. Deputetët e opozitës janë larguar nga mbledhja e komisionit me arsyetimin se shqyrtimi i ligjit është në kundërshtim me ...
Çështja e Fierit, socialistët braktisin mbledhjen, nëpunësit civil shqyrtohen nga mazhoranca
 - 28-Jan-2013 10:22
TIRANË- Deputetët e partisë socialiste kanë braktisur sërish komisionin e Ligjeve, që sot pritej të shqyrtonte projektligjin për nëpunësin civil, i cili kërkon 3/5 e votave. .
Shqyrtohet një nga tre ligjet e KE-së
 - 28-Jan-2013 11:32
Në një kohë kur Komisioni Evropian prej tetorit të vitit të kaluar pret miratimin e tre ligjeve për dhënien e statusit të vendit kandidat për anëtarësimin në BE, vetëm tani njëri prej tyre po merret në shqyrtim.
Pr/ligji i nëpunësit civil miratohet me votat e mazhorancës, opozita braktis mbledhjen
BalkanWeb - 28-Jan-2013 13:52
TIRANË- Deputetët e Partisë Socialiste në Komisionin e Ligjeve kanë braktisur sot mbledhjen teksa po shqyrtohej projektligji për nëpunësin civil, një nga tre ligjet që opozita ka deklaruar se do t’i votojë pasi të zgjidhjet çështja e ...
Miratohet ligji për nënpunësin civil, PS braktis mbledhjen
 - 28-Jan-2013 10:22
Komisionin i ligjeve ka miratuar vetëm me votat e mazhorancës të gjitha ndryshimet në ligjin e nënpunësit civil . Deputetët e opozitës janë larguar nga mbledhja e komisionit me arsyetimin se shqyrtimi i ligjit është në kundërshtim me ...
Komisioni i Ligjeve, opozita braktis mbledhjen
Panorama - 28-Jan-2013 10:12
TIRANE- Miratohen me votat e maxhorances ne Komisionin i Ligjeve ndryshimet në ligjin e nënpunësit civil. Pas shume debatesh ne mbledhje, opozita ka braktisur punimet, duke e cilesuar shqyrtimin e ligjit ne kundershtim me rregulloren.
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE