Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Matura shtetërore, gjimnazistët japin sot provimet e lëndëve me zgjedhje
Matura shtetërore, gjimnazistët japin sot provimet e lëndëve me zgjedhje
 - 30-Jun-2012 09:00
Procesi i maturës shtetërore 2012 vazhdon sot me provimet me zgjedhje. Ministria e Arsimit bën të ditur se rreth 30 përqind e maturantëve kanë zgjedhur të japin më shumë se dy provime, për të ndihmuar kështu në llogaritjen e pikëve.
Rezultatet e Provimit të Maturës publikohen më 5 korrik
Koha.net - 29-Jun-2012 15:38
Prishtinë, 20 qershor - Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM) njofton të gjithë kandidatët që i janë nënshtruar Provimit të Maturës Shtetërore se rezultatet e provimit do të publikohen të enjten, më 5 korrik 2012.
Matura, viti shkollor 2012-2013 gjuha e huaj provim i detyruar
BalkanWeb - 29-Jun-2012 08:18
TIRANE - Duke filluar që prej vitit shkollor 2012 - 2013 maturantët e të gjithë vendit do të japin si provim të detyruar edhe gjuhën e huaj. Kështu ka deklaruar drejtori i Arsimit Parauniversitar në Ministrinë e Arsimit dhe Shkencës, ...
Matura, provimi i lëndëve me zgjedhje më 30 qershor, nis hartimi i tezës
 - 29-Jun-2012 18:09
18 mësues ndër më të mirët në vend kanë hartuar tezat e provimit të lëndëve me zgjedhje, të cilit me 30 qershor do t’i nënshtrohen rreth 44 mijë maturantë.
Rezultatet e Provimit të Maturës më 5 korrik
 - 29-Jun-2012 15:59
Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë njoftoi të gjithë kandidatët që i janë nënshtruar Provimit të Maturës Shtetërore se rezultatet e provimit do të publikohen të enjten, më 5 korrik 2012.
Matura shtetërore, jepen sot provimet e lëndëve me zgjedhje
 - 30-Jun-2012 09:39
Matura shtetërore, jepen sot provimet e lëndëve me zgjedhje Matura shtetërore vijon sot me provimet me zgjedhje . Sipas MASH kanë qenë rreth 30 përqind e matura ntëve që kanë zgjedhur të japin më shumë se dy provime, për të ndihmuar kështu ...
Sfida e fundit e Maturës Shtetërore, sot provimi i lëndëve me zgjedhje
OraNews - 30-Jun-2012 09:49
Maturantët do t`i nënshtrohen sot provimit të fundit të Maturës Shtetërore, testimeve në lëndët me zgjedhje, pas testit të Gjuhë-Letërsi dhe Matematikës.
Matura Shtetërore, sot testi i lëndëve me zgjedhje
BalkanWeb - 30-Jun-2012 09:39
TIRANE -Provimet e Maturës Shtetërore 2012 do të mbyllen sot me testimet në lëndët me zgjedhje. Nga të dhënat e ministrisë së Arsimit rezulton se një pjesë e konsiderueshme e maturantëve kanë kërkuar të testohen në më shumë se dy lëndë.
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE