03:55 Rifreskuar në
Qeveria: Ja sa i rritëm pagat, i përballuam pa borxhe
Qeveria thotë se ka rritur pagat dhe pensionet çdo vit
 - 20-Aug-2012 14:22
Qeveria thotë se ka rritur pagat dhe pensionet çdo vit Erla Mëhilli Qeveria nga viti 2005 deri në ditët e sotme ka vijuar të rrisë pagat dhe pensionet . Kështu është shprehur zëdhënësja e qeverisë, Erla Mëhilli në një deklaratë për mediat.
Shqipëria vendi me rritjen më të madhe të pensioneve
Koha.net - 20-Aug-2012 14:22
Tiranë, 20 gusht - Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e kryeministrisë Erla Mëhilli ka pasqyruar rritjen e pagave dhe të pensioneve që nga viti 2005, duke theksuar se qeveria nuk ka marrë asnjë qindarkë borxh për të realizuar këtë, ...
Rritja e rrogave, Qeveria: Nuk është bërë me borxhe
OraNews - 20-Aug-2012 14:22
Kryeministri Berisha ka firmosur sot vendimin e Qeverisë të mbledhjes së datës 16 gusht për rritjen e rrogave të punonjësve të administratës. Në një konferencë për shtyp zëdhënësja e Kryeministrisë, Erla Mëhilli, teksa prezantoi skemën e ...
Mëhilli: Berisha firmosi VKM-në, rriten pagat e mjekëve, mësuesve e policëve
 - 20-Aug-2012 14:52
Zëdhënësja e qeverisë Erla Mehilli ne nje deklarate për median, njoftoi se sot Kryeministri Berisha firmosi vendimin e Qeverisë të Mbledhjes së datës 16 Gusht për rritjen e rrogave të punonjësve të administratës.
Berisha firmos rritjen e pagave
 - 20-Aug-2012 16:42
Zëdhënësja e kryeministrit Berisha, Erla Mëhilli, njoftoi ditën e hënë firmosjen nga kryeministri të vendimit të qeverisë për rritjen e pagave të nëpunësve të administratës.
Qeveria: Shqipëria, vendi me rritjen më të shpejtë të rrogave dhe pensioneve në Europë
 - 20-Aug-2012 14:42
Kështu është shprehur zëdhënësja e kryeministrisë, Erla Mëhilli, në një konferencë për shtyp. Ajo tha se në sajë të të ardhurave të mira fiskale dhe performancës së mirë së administratës shtetërore u arrit çdo vit rritja e rrogave dhe ...
Qeveria: Shqipëria vendi me rritjen më të madhe të pagave e pensioneve
Bota Sot - 20-Aug-2012 14:12
Në një deklaratë për mediat zëdhënësja e kryeministrisë Erla Mëhilli ka pasqyruar rritjen e pagave dhe të pensioneve që nga viti 2005, duke theksuar se qeveria nuk ka marrë asnjë qindarkë borxh për të realizuar këtë, ajo tha se Shqipëria ...
PD: Rritja e pagave, falë administratës sonë
 - 20-Aug-2012 16:52
“Rritja e fundit e rrogave të punonjësve të administratës është rezultat direkt i performancës ekonomike të vendit dhe është bërë tërësisht bazuar në të ardhurat e mbledhura nga taksat dhe tatimet”, deklaroi zëdhënësja e kryeministrit, ...
Mëhilli:Performanca ekonomike solli rritje pagash
Panorama - 20-Aug-2012 15:03
TIRANE- Kryeministri, Sali Berisha ka firmosur sot vendimin e marrë nga qeveria disa ditë më parë për rritjen e rrogave të punonjësve të administratës.
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit