12:09 Rifreskuar në
Letërsia, mbi 100 nxënës dyshohen për kopjacë
Matura, pas 12 ditësh notat e matematikës, MASH: Ja si do bëhet vlerësimi
 - 20-Jun-2012 19:05
Matura Shtetërore, përgjigjet e testit të Matematikës sipas profileve Ministria e Arsimit bën të ditur metodologjinë me të cilën do të vlerësojë tezat e maturantëve në provimin e lëndës së matematikës të cilës iu nënshtruan pak ditë më ...
Letërsia, mbi 100 nxënës dyshohen për kopjacë
Bota Sot - 19-Jun-2012 14:35
Notat e provimit të letërsisë u publikuan dy ditë më parë në sajtin e Ministrisë së Arsimit, ndërsa të hënën u listuan në të gjitha shkollat e mesme.
Nxënësi i ofron një performancë seksuale mësueses 80 vjeçare
Bota Sot - 19-Jun-2012 21:45
Phill Koexy, për të kaluar provimin e maturës ka korruptuar mësuesen 80-vjeçare të matematikës duke i ofruar një performancë të plotë seksuale. Raporti, që zgjati për gati tre muaj, u zbulua nga ish e dashura e Phill, e cila duke hyrë në ...
Provimi i Letërsisë, dalin notat për 49 mijë maturantë
Panorama - 18-Jun-2012 13:45
Rezultatet e matematikës pas 8 ditësh. Prova e fundit e Maturës janë lëndët me zgjedhje. Jepen më 30 qershor . Mbetës 1000 nxënës. Kanë marrë nota maksimale 12% e tyre. Publikohen rezultatet e provimit të Letërsisë të Maturës Shtetërore.
Mbahen provimet kualifikuese të semi-maturantëve
 - 20-Jun-2012 12:15
Semi-maturantët e Luginës së Preshevës të hënën dhe të martën ju kanë nënshtruar provimeve pranuese për shkollat e mesme të këtyre komunave respektivisht Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës.
Testi i letërsisë, 100 maturantë ende se dinë rezultatin
OraNews - 18-Jun-2012 14:35
Ata maturantë që tentuan të kopjojnë apo të bëjnë shënimet jashtë rregullores do të presin më shumë se 1 javë për të mësuar nëse kanë kaluar testin apo jo. Dhe të tillë nuk janë pak.
Shpallen programet e provimit të shtetit në mësuesi
 - 19-Jun-2012 11:35
Tiranë – Agjencia Kombëtare e Provimeve ka shpallur programet për 14 nënprofesionet e provimin e shtetit në mësuesi, ndërsa nesër pritet të shpallet edhe programi orientues i fizikës.
Nxënësi i ofron një performancë seksuale mësueses 80 vjeçare
 - 20-Jun-2012 13:45
Policia ka arrestuar mësuesen dhe djali do të përballet me një provim të dyfishtë, atë për miratimin e vitit shkollor dhe Provimin e Shtetit. Phill Koexy, për të kaluar provimin e maturës ka korruptuar mësuesen 80-vjeçare të matematikës ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit