09:09 Rifreskuar në
Botërori 2014, publikohet kalendari i ndeshjeve të kombëtares shqiptare
Brazil 2014, Kalendari i Kombëtares shqiptare
 - 23-Nov-2011 09:38
Dje në Zvicër janë vendosur datat e ndeshjeve për ekipet Kombëtare në kuadër të Eliminatoreve të Kampionatit Botëror Brazil 2014. Siç dihet në grupin tonë Eliminator për Zonën e Europës marrin pjesë Norvegjia, Zvicra, Sllovenia, Shqipëria, ...
Qipro, kundërshtarja e parë e Shqipërisë në eliminatoret për Botërorin 2014
 - 22-Nov-2011 17:29
Janë përcaktuar datat në të cilat do të luajë kombëtarja e Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve të Botërorit 2014. Ndeshjen e parë kuqezinjtë do ta luajnë para tifozëve të vet kundër Qipros më 7 shtator 2012.
Eleminatoret e botërorit 2014, kalendari i ndeshjeve për Shqipërinë
 - 22-Nov-2011 14:08
Përcaktohen datat në të cilat do të luajë Kombëtarja e Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve të Botërorit 2014. Ndeshja e aprë do të luhet në vendin tonë ku Shqipëria do të presë Qipron më 7 shtator 2012.
Eliminatoret e Botërorit 2014, zbardhet kalendari i Shqipërisë
Panorama - 22-Nov-2011 19:38
Eliminatoret për Botërorin 2014, kombëtarja e Shqipërisë do t’i startojë në fushën e vet, më 7 shtator 2012, ndaj Qipros. Ndërkohë, janë fiksuar edhe datat dhe ndeshjet e tjera, duke kompetuar kësosoji kalendarin e Grupit E eliminator për ...
Eliminatoret e Botërorit 2014, zbardhet kalendari i Shqipërisë
 - 22-Nov-2011 20:28
Ndeshjet kualifikuese do të fillojnë më 7 shtator të vitit të ardhshëm dhe do të mbyllen më 15 tetor 2013. Kuqezinjtë tanë e nisin në shtëpi me qipriotët dhe e mbyllin në fushën e këtyre të fundit, me shpresën se kësaj here do të bëjnë ...
Shqipëria ndaj Qipros i nis eliminatorët e botërorit
Bota Sot - 22-Nov-2011 23:08
Kombëtarja e Shqipërisë zyrtarisht më 7 shtator të vitit të ardhshëm do të nis ndeshjet kualifikuese për botërorin “Brazili 2014”. Kombëtarja e Shqipërisë zyrtarisht më 7 shtator të vitit të ardhshëm do të nis ndeshjet kualifikuese për ...
“Brazil 2014”, fillojmë dhe mbarojmë me Qipron
 - 22-Nov-2011 14:58
Shqipëria do ta nisë dhe do ta përfundojë ndaj Qipros fushatën kualifikuese për Kampionatin Botëror “Brazil 2014”. Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka, ishte sot në Zvicër së bashku me dy ish-futbollistët e ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit