Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 12:34
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Nesër nis ndërtimi i Autostradës 600 milionëshe, Prishtinë -Hani i Elezit
 - 02-Jul-2014 15:34
Zyra e kryeministrit në largim ka njoftuar se nesër nisin punimet për ndërtimin e Austostradës Prishtinë – Hani i Elezit. Sipas njoftimit, punimet do të nisin në fshatin Uglar, afër Fushë Kosovës, te ...
Fillojnë punimet për autostradën Prishtinë – Hani i Elezit
InfoGlobi - 03-Jul-2014 09:04
Sot pritet q ë zyrtarisht t ë fillojnë punimet e autostradës Prishtinë – Hani i Elezit “ Rruga6”. N ë nj ë njoftim p ër media u tha se p unimet fillojnë me një ceremoni në fshtatin Uglar afër Fushë ...
SHBA: Autostrada për Shkup do t’i shërbejë zhvillimit të Kosovës
 - 01-Jul-2014 15:13
Ambasada Amerikane në Prishtinë, ka bërë me dije se mirëpret përmbylljen me sukses të marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovës dhe “Bechtel-ENKA”-s për ndërtimin e rrugës 6.
Sot fillon ndërtimi i autostradës Prishtinë - Hani i Elezit
Zhurnal - 02-Jul-2014 09:24
Nga Kabineti i kryeministrit të Republikës së Kosovës Hashim Thaçi kumtuans e sot fillon ndërtimi i autostradës Prishtinë - Hani i Elezit, në kufirin mes Maqedonisë dhe Kosovës.
Nënshkruhet kontrata 600 milionëshe me “Bechtelin” për autostradën e re
 - 01-Jul-2014 18:53
Ministria e Infrastrukturës dhe kompania “Bechte&Enka” kanë nënshkruar të martën kontratën për ndërtimin e autostradës së re “Prishtinë-Hani i Elezit”, e njohur tashmë me emrin “Rruga 6”.
Më 3 korrik nis autostrada për në Shkup, kostoja 600 milionë euro
Lajminet - 01-Jul-2014 18:04
Ministria e Infrastrukturës dhe kompania “Bechte&Enka” e kanë nënshkruar sot kontratën për ndërtimin e autostradës së re “Prishtinë-Hani i Elezit”, ose Rruga 6.
Konsorciumi amerikano-turk do ta ndërtojë autostradën Prishtinë – Shkup
Republika - 02-Jul-2014 11:19
Është nënshkruar kontrata për ndërtimin e Autostradës Prishtinë – Hani i Elezit e cila pritet të kushtojë rreth 600 milionë euro. Kjo autostradë do të ndërtohet nga konsociumi “Bechtel & Enka”, ...
Ambasada e ShBA mirëpret ndërtimin e Autostradës Prishtinë-Hani i Elezit
Koha.net - 01-Jul-2014 15:38
Ambasada amerikane mirëpret përmbylljen me sukses të marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovës dhe “Bechtel/Enka” për ndërtimin e Rrugën 6, Autostradës Prishtinë – Hani i Elezit, që erdhi pas ...
Nënshkruhet kontrata- me 3 korrik nis puna
InfoGlobi - 01-Jul-2014 17:33
Është nënshkruar kontratën për ndërtimin e Autostradës së re “Prishtinë-Hani i Elezit” Rruga 6, ndërmjet ministrisë së Infrastrukturës dhe kompanisë “Bechte&Enka” .
Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Hani i Elezit
 - 01-Jul-2014 16:53
Ministria e Infrastrukturës ka bërë të ditur se Qeveria e Kosovës ka nënshkruar të martën kontratë me kompaninë “Bechtel&Enka” për ndërtimin e autostradës Prishtinë-Hani i Elezit.
SHBA: Autostrada për Shkup do t’i shërbejë zhvillimit të Kosovës
Portalb - 01-Jul-2014 16:03
Lajme lidhur me temën Marko Gjuriqit nuk iu lejua hyrja në Kosovë Ja çfarë vendosi Gjykata: Presidentja fillimisht mandaton Thaçin, pastaj Haradinajn… Autostrada Prishtinë – Han i Elezit mori dritën ...
Ambasada amerikane mirëpret vendimin për autostradën e Shkupit
 - 01-Jul-2014 15:38
Ambasada amerikane mirëpret përmbylljen me sukses të marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovës dhe konsorciumit “Bechtel-Enka”për ndërtimin e rrugën 6 që erdhi pas përfundimit të një procesi ...
Sot fillon ndërtimi i autostradës Prishtinë - Hani i Elezit
 - 02-Jul-2014 09:44
Prishtinë, 3 korrik 2014 (MIA) - Nga Kabineti i kryeministrit të Republikës së Kosovës Hashim Thaçi kumtuans e sot fillon ndërtimi i autostradës Prishtinë - Hani i Elezit, në kufirin mes Maqedonisë ...
Nesër nis ndërtimi i Autostradës Prishtinë – Hani i Elezit
Koha.net - 02-Jul-2014 13:54
Zyra e kryeministrit ka njoftuar se nesër nisin punimet për ndërtimin e Austostradës Prishtinë – Hani i Elezit. Sipas njoftimit, punimet do të nisin në fshatin Uglar, afër Fushë Kosovës, te nyja ...
Nis ndërtimi autostradës drejt Shkupit, paqartësi rreth kontratës
Koha.net - 03-Jul-2014 07:19
Opozita e shoqëria civile e kanë kundërshtuar nënshkrimin e kontratës nga ana e Qeverisë me kompaninë “Bechtel&Enka” prej 600 milionë eurove për ndërtimin e Autostradës për Shkup, shkruan sot Koha ...
Sot fillon ndërtimi i autostradës Prishtinë-Hani i Elezit
Koha.net - 03-Jul-2014 09:04
Prishtinë, 3 korrik – Nga Uglari i Fushës-Kosovës, pika ku autostrada “Ibrahim Rugova” lidhet rrugën Prishtinë – Aeroport, sot nisin punimet për ndërtimin e autostradës që kryeqytetin e Kosovës do ta ...
Çohu kundër Rrugës 6, kritikon mbështetjen e ambasadores amerikane
Koha.net - 02-Jul-2014 15:29
Organizata për Demokraci, Anti-korrupsion dhe Dinjitet – Çohu!, konsideron se vendimi i fundit i Qeverisë së Kosovës në largim rreth nënshkrimit të kontratës për ndërtimin e autostradës ...
Ambasada amerikane mirëpret marrëveshjen me Bechtel&Enka
Lajminet - 01-Jul-2014 15:03
Ambasada e shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka mirëpritur përmbylljen me sukses të marrëveshjes në mes të Qeverisë së Kosovës dhe Bechtel/Enka-s për ndërtimin e Rrugës 6 (Autostradës ...
Ambasada amerikane mbështet autostradën Prishtinë - Shkup
Zhurnal - 01-Jul-2014 14:54
Ambasada amerikane në Prishtinë, nëpërmjet një komunikate për media ka mirëpritur marrëveshjen ndërmjet Qeverisë në largim dhe Bechtel/ENKA’s për ndërtimin e rrugës 6 (autostradës Prishtinë- Shkup).
Opozita e vlerëson të dëmshëm projektin e autostradës për në Maqedoni [video]
Koha.net - 01-Jul-2014 20:28
I padrejtë dhe me pasoja për Qeverinë e ardhshme vlerësohet vendimi për nisjen e ndërtimit të autostradës Prishtinë- Han i Elezit nga opozita. Vendimi, të cilin e mori një ditë më parë kryeministri ...
12
Galeri

Lajmet Kryesore