17:35 Rifreskuar në
Një javë para fillimit të festivalit “Këngë Jeho”
Një javë para fillimit të festivalit “Këngë Jeho”
Ina - 04-Jul-2012 21:21
Më 13, 14 e 15 korrik, mbahet festivali “Këngë Jeho”, që është mbase i vetmi manifestim kulturor i këtij lloji në Maqedoni dhe akoma nuk e ka të zgjidhur statusin e plotë dhe të merituar si institucion.
Festivali i Fëmijëve, Shkodra çel natën e parë të edicionit
Ora news - 05-Jul-2012 20:19
Ne qytetin e Shkodrës ka startuar Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Femijë, një aktivitet që do të shoqërojë qytetin verior për tre ditë me radhë.
Festivali për Fëmijë në Shkodër, 4-6 korrik edicioni i 50-të
Ora news - 04-Jul-2012 21:01
Risi, surpriza dhe emocione do te sjelle kete vit nga data 4-6 korrik, edicioni jubile, ai i 50-të i Festivalit Mbarekombetar te Femijeve ne Shkoder.
Shkodër, starton festivali i fëmijëve
Top Channel - 05-Jul-2012 11:18
Ka startuar mbremjen e se merkures ne Shkoder festivali i 50 kombetar i kenges per femije. Skenografia krejt ndryshe nga vitet e kaluara, duke u zhvendosur nga Teatri "Migjeni" tek rruga pedonale, pjesëmarrja nga gjitha trevat shqipfolese ...
Nis Festivali i 50-Të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Koha.net - 05-Jul-2012 11:01
Shkodër, 5 korrik - Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës nisi Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë. Në garë për vendin e parë janë 24 këngë të reja, ndërsa fituesi do të shpallet mbrëmjen e nesërme (6 korrik), raporton ...
Shkodër, sot çelet Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Gazeta Start - 04-Jul-2012 12:12
Mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës çelet Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë. Në garë janë 24 këngë të reja, të cilat do të gërshetohen me 40 këngë të përzgjedhura nga festivalet në vite.
Festivali i fëmijëve në Shkodër, i pranishëm ambasadori Sequi
Ora news - 06-Jul-2012 17:09
Ambasadori i Bashkimit Europian ne Tirane, Ettore Sequi ka qene ne Shkoder ne naten e dyte te Festivalit Mbarekombetar te Kenges per Femije. Sequi ka qene i ftuari i radhes se ketij festivali, ku pervec se ka pershendetur te pranishmit ka ...
Nis Festivali i 50-Të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Gazeta Start - 05-Jul-2012 10:31
Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës nisi Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë. Në garë për vendin e parë janë 24 këngë të reja, ndërsa fituesi do të shpallet mbrëmjen e nesërme (06 korrik).
Imazhe
Një javë para fillimit të festivalit “Këngë Jeho”
Ina
Festivali i Fëmijëve, Shkodra çel natën e parë të edicionit
Ora news
Festivali për Fëmijë në Shkodër, 4-6 korrik edicioni i 50-të
Ora news
Shkodër, starton festivali i fëmijëve
Top Channel
Nis Festivali i 50-Të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Koha.net
Shkodër, sot çelet Festivali i 50-të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Gazeta Start
Festivali i fëmijëve në Shkodër, i pranishëm ambasadori Sequi
Ora news
Nis Festivali i 50-Të Mbarëkombëtar i Këngës për Fëmijë
Gazeta Start


Share
 |