22:07 Rifreskuar në
Parlamenti Rinor: Maturantët kopjuan duke përdorur celularin dhe internetin
Parlamenti Rinor: Maturantët kopjuan duke përdorur celularin dhe internetin
Albeu.com - 30-Jun-2012 15:49
Parlamenti Rinor: Maturantët kopjuan duke përdorur celularin dhe internetin Konstatimi i portalit Albeu.com në lidhje me kopjimin e maturantëve gjatë provimi t me zgjedhje, është vërejtur edhe nga Parlamenti Rinor i cili ka denoncuar ...
Skandali i kopjimit, ndëshkime ndaj kopjacëve
Albeu.com - 01-Jul-2012 17:20
Skandali i kopjimit, ndëshkime ndaj kopjacëve Ministria e Arsimit ka reaguar pas publikimit të lajmit për kopjimin e maturantëve duke nëvizuar se ndëshkimi do të jetë individual dhe nxënësit që kanë kopjuar do të vlerësohen sipas ...
Skandal: Maturantët kopjojnë me celularë në lëndët me zgjedhje
Gazeta Start - 30-Jun-2012 14:30
Rreth 45 000 maturantë nga e gjitha Shqipëria konkurruan sot për të fituar të drejtën e shkollës së lartë, por siç duket ky konkurs nuk ka rezultuar as i drejtë dhe as i ndershëm.
Matura, 4 mësues në Tiranë pranga për korrupsion. MASH: Nuk cënojnë procesin
BalkanWeb - 30-Jun-2012 19:39
TIRANË- Pas përmbylljes së fazës së tretë të provimeve të Maturës Shtetërore, që ishte provimi me zgjedhje, i cili u shoqërua me akuza për kopje nga ana e përfaqësuesve të Parlamentit Rinor, zbulohet një tjetër skandal.
Provimi me zgjedhje, Parlamenti Rinor: Maturantët kanë kopjuar
BalkanWeb - 30-Jun-2012 15:49
TIRANË- 45 mijë maturantë nga 49 mijë në të gjithë vendin iu nënshtruan sot provimit të fundit të maturës shtetërore, atij me zgjedhje. Parlamenti Rinor ka denoncuar sot shkeljet që janë bërë gjatë administrimit të provimit të fundit të ...
Matura Shtetërore 2012 mbyllet me provimet me zgjedhje
Gazeta Start - 30-Jun-2012 11:00
Matura Shtetërore 2012 sot do t’i nënshtrohet provimit të lëndëve me zgjedhje, çka do të shënojë edhe mbylljen e testimeve për këtë vit për maturantët shqiptarë.
Korrupsioni në provimet e maturës, si zhvillohej skena
Gazeta Start - 01-Jul-2012 14:00
Tiranë – Një ditë pas arrestimit të katër mësueseve të një shkolle të mesme në Kamzë, skuadra e hetimit, ka zbardhur të tjera detaje se si kryhej korrupsioni me provimet e Maturës Shtetërore.
Matura, MASH publikon notat e matematikës
BalkanWeb - 01-Jul-2012 21:10
TIRANË- Ministria e Arsimit publikon notat e matematikës për maturën. Në të gjithë vendin rezultojnë rreth 2 mijë mbetës ose 4.5 për qind e të gjithë maturantëve që kanë dhënë këtë provim.
Tafaj: Matura shqiptare me standarte të larta
Gazeta Start - 30-Jun-2012 15:10
Të paktën 44 mijë maturantë, në rang kombëtar, i janë nënshtruar sot provimit të fundit në lëndët me zgjedhje, ndërsa ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj, ka zgjedhur të shtunën për të vizituar shkollën e mesme Profesionale ...
Sfida e fundit e maturantëve, sot provimi me zgjedhje
Ora news - 30-Jun-2012 10:09
Maturantët do t`i nënshtrohen sot provimit të fundit të Maturës Shtetërore, testimeve në lëndët me zgjedhje, pas testit të Gjuhë-Letërsi dhe Matematikës.
Matura Shtetërore, sot testi i lëndëve me zgjedhje
Botasot - 30-Jun-2012 10:19
Provimet e Maturës Shtetërore 2012 do të mbyllen sot me testimet në lëndët me zgjedhje.Nga të dhënat e ministrisë së Arsimit rezulton se një pjesë e konsiderueshme e maturantëve kanë kërkuar të testohen në më shumë se dy lëndë.
Matura shtetërore, jepen sot provimet e lëndëve me zgjedhje
Albeu.com - 30-Jun-2012 09:39
Matura shtetërore, jepen sot provimet e lëndëve me zgjedhje Matura shtetërore vijon sot me provimet me zgjedhje . Sipas MASH kanë qenë rreth 30 përqind e matura ntëve që kanë zgjedhur të japin më shumë se dy provime, për të ndihmuar kështu ...
Skandali, ja si kopjojnë maturantët (FOTO-LAJM)
Albeu.com - 30-Jun-2012 13:59
Skandali, ja si kopjojnë maturantët (FOTO-LAJM) Pas 1 / 2 Para Rreth 44 mijë maturanë në rang republike i janë nënshtruar sot provimit të fundit në lëndët me zgjedhje.
Matura Shtetërore, sot testi i lëndëve me zgjedhje
BalkanWeb - 30-Jun-2012 09:39
TIRANE -Provimet e Maturës Shtetërore 2012 do të mbyllen sot me testimet në lëndët me zgjedhje. Nga të dhënat e ministrisë së Arsimit rezulton se një pjesë e konsiderueshme e maturantëve kanë kërkuar të testohen në më shumë se dy lëndë.
Tafaj: 70% e nxënësve në Universitet
Top Channel - 30-Jun-2012 18:49
Rreth 44 mijë maturanë në rang republike i janë nënshtruar provimit të fundit në lëndët me zgjedhje. Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj ka zgjedhur shkollën e Mesme Profesionale “ Ali Myftiu” në Elbasan për t'u uruar ...
Matura, ja rezultatet e provimit të Matematikës
Panorama - 01-Jul-2012 14:10
TIRANE- Ministria e Arsimit dhe Shkences ka bere publike sot rezultatet e provimit te matematikes per gjithe maturantet. Te interesuarit mund te lexojne rezultatin qe kane arritur te marrin per provimin e lendes se matematikes, provimit te ...
Skandali i provimit të maturës
Top Channel - 01-Jul-2012 15:19
Matura Shtetërore ka përfunduar, por pas ka lënë gjurmë të errëta. Provimi me zgjedhje ka përfunduar me arrestimin e katër mësuesve në Kamëz, të cilët kanë kërkuar 25 deri në 50 mijë lekë për të ofruar përgjigjet e pyetjeve.
Matura Shtetërore, ja rezultatet e provimit të matematikës
Albeu.com - 01-Jul-2012 15:19
Matura Shtetërore, ja rezultatet e provimit të matematikës Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka bërë publike rezultatet e provimit të detyruar të Maturës Shtetërore, ato të provimit të matematikës.
Provimi me zgjedhje, përmbyllet testi i fundit i maturantëve
Ora news - 30-Jun-2012 14:09
Maturantët i kanë dhënë fund provimeve te maturës. Pas 2 provimeve të para, ai i lëndëve me zgjedhje mbylli kapitullin e Maturës Shtetërore. Mbi 44 mijë maturantë i janë nënshtruar këtij testi me 20 pyetje për secilën lëndë.
Sot 49 mijë maturantë japin provimet me zgjedhje
Panorama - 30-Jun-2012 10:30
Sot, 49 mijë maturantë në të gjithë vendin japin provën e fundit të Maturës Shtetërore. Testimi për lëndët me zgjedhje do të nisë në orën 10:00 në të gjitha shkollat e mesme të vendit.
Foto – Maturantët me celularë në provimin me zgjedhje, pyetjet dalin në Facebook
LajmiFundit - 30-Jun-2012 19:20
Maturantët shqiptarë dhanë sot provimin e lëndëve me zgjedhje ndërsa ky provim është shoqëruar nga një skandal. Denoncimi abuziv vjen nga Parlamrnti Rinor që ka bërë publike disa fotografi ku tregohet se maturantët kanë pasur telefona ...
Denoncimi: Maturantët me celularë në provimin e lëndës me zgjedhje
LajmiFundit - 30-Jun-2012 13:29
Parlamenti Rinor ka denoncuar sot përdorimin e celularit nga maturantët gjatë dhënies së provimit të maturës për lëndët me zgjedhje. “Ju lutem shikoni fotot bashkangjitur, te cilat jane prova te qarta te keqadministrimit qe po i behet ...
Matura, publikohen rezultatet e testit të matematikës
Ora news - 01-Jul-2012 14:29
Publikohen rezultatet e provimit të matematikës për të gjithë maturantët. Maturantë mund ta gjejnë rezultatin që kanë marrë në provimin e matematikës, provimit të dytë të detyruar të maturës shtetërore në adresën mash.gov.al, ndërkohë duke ...
Matura, me standarde të larta
Albeu.com - 30-Jun-2012 13:09
Matura, me standarde të larta Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Myqerem Tafaj ka zgjedhur shkollën e Mesme Profesionale “ Ali Myftiu” në Elbasan për t'u uruar matura ntëve suksese në provimin e lëndëve me zgjedhje .
Matura shtetërore, gjimnazistët japin sot provimet e lëndëve me zgjedhje
LajmiFundit - 30-Jun-2012 09:00
Procesi i maturës shtetërore 2012 vazhdon sot me provimet me zgjedhje. Ministria e Arsimit bën të ditur se rreth 30 përqind e maturantëve kanë zgjedhur të japin më shumë se dy provime, për të ndihmuar kështu në llogaritjen e pikëve.
Ministria e Arsimit: Do penalizohen individualisht maturantët kopjues
LajmiFundit - 01-Jul-2012 18:51
Ministria e Arsimit ka deklaruar sot se do të penaliuzijë në mënyrë individuale maturantët kopjues në provime. Një ditë pas arrestimit të katër pedagogeve të universitetit “Ibrahim Rugova” në Kamëz, Drejtori i Agjencisë Kombëtare të ...
Matura Shtetërore, 4 mesuese në pranga
Albeu.com - 01-Jul-2012 09:19
Matura Shtetërore, 4 mesuese në pranga Policia e Tiranës ka vënë në pranga katër mësuese, nën akuzën për korrupsion. Mësohet se personat në fjalë janë punonjëse të shkollës "Ibrahim Rugova" në Kamëz.
Dalin rezultatet e provimit të Matematikës
Gazeta Start - 01-Jul-2012 15:23
Tiran Ministria e Arsimit ka publikuar sot rezultatet e provimit t dyt me detyrim at t Matematiks, ndrsa rezultatet e provimit me zgjedhje do t publikohen m 15 korrik.
Provimi i fundit, Anglishten e zgjedhin 12 mijë maturantë
Panorama - 30-Jun-2012 10:30
Sot, 49 mijë maturantë në të gjithë vendin japin provën e fundit të Maturës Shtetërore. Testimi për lëndët me zgjedhje do të nisë në orën 10:00 në të gjitha shkollat e mesme të vendit.
Imazhe
Parlamenti Rinor: Maturantët kopjuan duke përdorur celularin dhe internetin
Albeu.com
Skandali i kopjimit, ndëshkime ndaj kopjacëve
Albeu.com
Skandal: Maturantët kopjojnë me celularë në lëndët me zgjedhje
Gazeta Start
Matura, 4 mësues në Tiranë pranga për korrupsion. MASH: Nuk cënojnë procesin
BalkanWeb
Provimi me zgjedhje, Parlamenti Rinor: Maturantët kanë kopjuar
BalkanWeb
Matura Shtetërore 2012 mbyllet me provimet me zgjedhje
Gazeta Start
Korrupsioni në provimet e maturës, si zhvillohej skena
Gazeta Start
Matura, MASH publikon notat e matematikës
BalkanWeb
Tafaj: Matura shqiptare me standarte të larta
Gazeta Start
Sfida e fundit e maturantëve, sot provimi me zgjedhje
Ora news
Matura Shtetërore, sot testi i lëndëve me zgjedhje
Botasot
Matura shtetërore, jepen sot provimet e lëndëve me zgjedhje
Albeu.com
Skandali, ja si kopjojnë maturantët (FOTO-LAJM)
Albeu.com
Matura Shtetërore, sot testi i lëndëve me zgjedhje
BalkanWeb
Tafaj: 70% e nxënësve në Universitet
Top Channel
Matura, ja rezultatet e provimit të Matematikës
Panorama
Skandali i provimit të maturës
Top Channel
Matura Shtetërore, ja rezultatet e provimit të matematikës
Albeu.com
Provimi me zgjedhje, përmbyllet testi i fundit i maturantëve
Ora news
Sot 49 mijë maturantë japin provimet me zgjedhje
Panorama
Foto – Maturantët me celularë në provimin me zgjedhje, pyetjet dalin në Facebook
LajmiFundit
Denoncimi: Maturantët me celularë në provimin e lëndës me zgjedhje
LajmiFundit
Matura, publikohen rezultatet e testit të matematikës
Ora news
Matura, me standarde të larta
Albeu.com
Matura shtetërore, gjimnazistët japin sot provimet e lëndëve me zgjedhje
LajmiFundit
Ministria e Arsimit: Do penalizohen individualisht maturantët kopjues
LajmiFundit
Matura Shtetërore, 4 mesuese në pranga
Albeu.com
Dalin rezultatet e provimit të Matematikës
Gazeta Start
Provimi i fundit, Anglishten  e zgjedhin 12 mijë maturantë
Panorama


Share
 |