01:19 Rifreskuar në
Kultivimi i bimëve mjekësore, mjaft fitimprurës
Rilindje e prodhimtarisë së bimëve aromatike-mjekuese
Bota Sot - 03-Jul-2012 16:51
Në Kosovë janë rreth 6 ndërmarrje që merren me grumbullimin e bimëve mjekuese-aromatike dhe grumbullimin e frutave malor, por llogaritet se janë deri në 4 mijë grumbullues gjithsej, dhe se ka me mijëra familje të cilat i sigurojnë të ...
Galeri

Lajmet Kryesore
Serbia bllokon kodin telefonik të Kosovës
Sejko: Qeveria të ndërhyjë me reformat e nevojshme, rritja e konomike nuk varet vetëm nga ne
Përgjimi/“Top-Channel” “mbylli debatin”, “Tv Klan” e hap. Prokuroria: Letra e Pansas pa vulë, pa datë dhe nuk i përgjigjet pyetjeve të bëra
Në gjyq edhe babai i Armando Prengës, ndërtoi me dokumenta të falsifikuara
Tirana, rrjet të ri ujësjellësi; Veliaj: Taksat kthehen në investime
Skandali në Jetimoren e Shkodrës, Meta takon Totozanin
Shkatërrohen 230 bime narkotike në Tropojë, në kërkim kultivuesit
Ka deklaruar vetëm 3.3 milionë lekë kursime; Nisin hetimet për pasurinë e Kelmend Balilit
Refuzohen amendamentet e Partisë Demokratike
Zbardhen emrat, ja kryebashkiakët që janë të dënuar nga drejtësia shqiptare dhe jashtë vendit