ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 31/05/2020 08:28

Vitia uron Bajramin: U shtoftë besimi ndër ne dhe sakrifica e dëlirë u bëftë shpërblim për më të mirën në ne

Vitia uron Bajramin: U shtoftë besimi ndër ne dhe sakrifica e dëlirë u bëftë shpërblim për më të mirën në ne
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...
Klan Kosova | 24-May-2020 00:00
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka uruar besimtarëve myslimanë për festën e Fitër Bajrami. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e panjohur më herët, u ...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, koha që po kalojmë është plot sprova të mëdha
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit. Urimet për ta nuk kanë munguar edhe nga figurat politike në vend, teksa pak më parë këtyre urimeve u është bashkuar edhe kryetari i ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:54
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit. Urimet për ta nuk kanë munguar edhe nga figurat politike në vend, teksa pak më parë këtyre urimeve u është bashkuar edhe kryetari i ...

Ministri Vitia ua uron Festën e Bajramit
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ua ka uruar besimtarëve musliman festën e Fitër Bajrami, shkruan IndeksOnline. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e ...
Indeks Online | 23-May-2020 23:51
Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ua ka uruar besimtarëve musliman festën e Fitër Bajrami, shkruan IndeksOnline. Ai ka thënë se “ky muaj i pazakontë agjerimi, i mbushur plot vështirësi e kufizime, betejë e ...

?Krasniqi: Coronavirusit i ka ardhur fundi, por festoni në shtëpi
Infektologu Valbon Krasniqi ka kërkuar nga besimtarët myslimanë që ashtu siç mësuan gjatë muajt Ramazan për besimin dhe durimin, të veprojnë edhe gjatë festës së Fitër Bajramit dhe të festojnë në shtëpi. Krasniqi thotë ...
Telegrafi | 23-May-2020 23:46
Infektologu Valbon Krasniqi ka kërkuar nga besimtarët myslimanë që ashtu siç mësuan gjatë muajt Ramazan për besimin dhe durimin, të veprojnë edhe gjatë festës së Fitër Bajramit dhe të festojnë në shtëpi. Krasniqi thotë ...

IKSHPK kërkon që për Bajram të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Gazeta Express | 23-May-2020 23:32
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

Në Mekë vendoset shtetrrethim për t’u mbrojtur nga koronavirusi
Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra me qëllim frenimin ...
Republika | 23-May-2020 23:26
Teksa bota islame përgatitet të kremtojë të dielën Fiter Bajramin që shënon fundin e muajit të shenjtë të Ramazanit, shumë prej besimtarëve e gjejnë veten të bllokuar prej masave shtrënguese, të marra me qëllim frenimin ...

IKSHPK kërkon që nesër të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Medial | 23-May-2020 23:23
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

IKSHPK kërkon që nesër të respektohen rekomandimet e dhëna për të mos vizituar familjarët
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...
Klan Kosova | 23-May-2020 23:18
Instituti Kombërar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Nëpërmjet një njoftimi për media IKSHPK ka kërkuar nga qytetarët të respektojnë rekomandimet e ...

Basha uron Fitër Bajramin duke cituar Kuranin: “Çfarë po vjen është më e mirë se çfarë po shkon”
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...
BalkanWeb | 23-May-2020 22:26
Kreu i PD, Lulzim Basha ka uruar gjithë besimtarët myslianë për festën e Fitër Bajramit. Basha thotë se mes këtyre kohëve me vështirësi e sakrifica, besimi i zotit mbush me shpresë dhe jep siguri se e keqja do të ...

Basha: Gëzuar Fitër Bajramin, koha që po kalojmë është plot sprova të mëdha
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.
Top Channel | 23-May-2020 22:26
Myslimanët ditën e sotme kanë mbyllur agjërimin në muajin e Ramazanit për këtë vit.

IKSHPK uron Fitër Bajramin dhe bën thirrje për zbatim të rekomandimeve për mbrojtje nga COVID-19
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...
Telegrafi | 23-May-2020 23:09
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka uruar të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...

IKSHPK uron Fitër-Bajramin, kërkon të shmangen vizitat tradicionale te familjarët
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ua uron të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...
Indeks Online | 23-May-2020 23:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ua uron të gjithë besimtarëve myslimanë Fitër Bajramin. Me këtë rast, IKSHPK shprehë mirënjohje dhe respekt për përkushtimin që besimtarët kanë treguar gjatë gjithë ...

Rama: Paqja dhe mëshira e Allahut qoftë me ju
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 21:51
Kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në Facebook ka uruar besimtarët mysliman në lidhje me festën e Fitër Bajramit.

Fitër Bajrami/ Basha: Gëzuar festën e madhe të shpresës dhe besimit
TIRANË, 23 maj /MEDIAL – I. Vata/-Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e ...
Medial | 23-May-2020 23:09
TIRANË, 23 maj /MEDIAL – I. Vata/-Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. “Nga zemra ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin, festën e ...

Basha uron besimtarët: Forca e besimit në Zot, na jep siguri se e keqja do të mundet
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...
VizionPlus | 23-May-2020 22:40
Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar përmes një mesazhi të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Lideri demokrat shprehet se në veçanti lutet për çdo bashkëqytetar në vështirësi e pamundësi. Ai shtoi ...

Thaçi uron kosovarët për Fitër Bajramin: Shmangni vizitat tradicionale, rreziku nga pandemia nuk ka kaluar
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...
BalkanWeb | 23-May-2020 20:14
KOSOVA Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Fitër Bajramin njëkohësisht ka përcjellë dhe një mesazh apeli. Thaçi thotë se rreziku nga pandemia nuk ka kaluar prandaj gjatë kësaj feste duhet të shmangen vizitat ...

Meta: Gëzuar Fitër Bajramin, zoti e bekoftë Shqipërinë
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 19:54
Presidenti i Republikë së Shqipërisë, Ilir Meta, nëpërmejt një statusi në Facebook ka uruar të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Meta uron Fitër Bajramit: Suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...
BalkanWeb | 23-May-2020 19:17
Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit. Meta thotë se suksesi i njeriut qëndron tek forca për të kapërcyer vështirësitë teksa uron besimtarët që zoti t’u pranojë agjërimin. Më tej ...

Agim Bahtiri uron festën e Fitër Bajramit
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...
Medial | 23-May-2020 23:09
Kryetari i Komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, ka uruar festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve myslimanë, transmeton Klan Kosova. “Me këtë rast dua të shpreh urimet më të mira për të gjithë agjëruesit e ...

Myftiu i Kosovës: Shmangni vizitat, falja e Bajramit as në sheshe dhe as në xhami
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.
Top Channel | 23-May-2020 15:16
Bashkësia Islame e Kosovës ka bërë apel për shmangie të vizitave familjare në festën e Fiter Bajramit.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved